Algemene Bank Nederland Jo vil je een sink kaas uit het vuistje een <:}T[oclin&tte verdwijnt cassettes Wandelend echtpaar maakt achttien-daags bezoek aan Zeeland Juni komt in trek als vakantie-maand Jehova's getuigen in de gevangenis Grote belangstelling voor Miss Toerist-verkiezing te Zierikzee Algerijnen actief bij Suez-kanaal £M Met een A.B.N. Spaarbiljet 196772 groeit uw spaargeld Jet in bijnavier-driekwart jaar van f.100.-naar f.133.- Wordt sterilisatie in India verplicht? 3 S Schreiner-vloot te koop (Twaalf Apostelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 20 juli 1967 Nr. 19830 Te voet bevalt het best ADVERTENTIE BROUWERSHAVEN, 19-7. „We hebben per auto getoerd en per fiets, maar te voet bevalt ons nog het best" Dit zinnetje tekenden we op uit de mond van de 63-jarige heer W. A, Uyleman en echtgenote uit Heerlen welk echtpaar momenteel te voet een vakantietocht van 18 dagen maakt door de provincie Zeeland. Tijdens een rustpauze op het terras van ho tel Ringelbcrg hadden we het ge noegen een genoeglijk gesprekje te voeren met dit door de zon gebruin de wandelend echtpaar. Vrijdagmorgen waren beiden in Roosendaal gestart om via Zijpe in Bruinisse te belanden om aldaar het mosselfeest me© te vieren. De heer Uyleman, die in Heerlen een service zaak heeft voor radio en televisie merkte lakoniek op dat de mensen wel eens vertwijfeld kijken als er twee luxe wagens voor de deur staan en niettegenstaande het wandelen wordt geprefereerd. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) Ieder jaar is een andere provincie aan de beurt. In Limburg wandelen ze ieder jaar de 3-daagse van Zuid- Limburg mee en momenteel hebben ze in die provincie reeds 270 km af gelegd. Iedere dag wordt er van 15 tot 35 km gewandeld, al naar gelang de omgeving, waar wordt vertoefd orx de weersgesteldheid. De hele tocht dror de heer Uyleman, die te vens een verwoed fotograaf is, op de ücc» plaat vastgelegd. Na een tweedaags verblijf op de camping in Den Osse gaat het weer verder via Renesse, Haamstede en Burgh om dan vanaf deze plaats te trachten met een schip over te ste ken naar de overkant. Lukt dit niet, dan trekt het echt paar langs de zuidkant van Schou- wen-Duiveland naar de Zeelandbrug, want het volgende doel is Walcheren De terugtocht gaat dan via Zuid- Beveland. De heer en mevrouw Uyle- UTRECHT, 19-7. In juni zouden meer, vooral jonge mensen met va kantie willen. Dit is gebleken uit een dit voorjaar gehouden onderzoek, dat door het N.I.P.O. in opdracht van de Stichting Recreatie is uitgevoerd. Uit dit onderzoek kwam naar vo ren dat kleine gezinnen en mensen uit de jongere leeftijdsgroepen voor al juni als de ideale vakantiemaand prefereren. Van de ondervraagden maakt 47 procent vakantieplannen in januari en februari, omdatzij verzekerd willen zijn van een plaats. Ongeveer 25 procent maakt zo vroeg plannen uit een oogpunt van gewoonte, terwijl 21 procent dit doet omdat het bedrijf waar men werkt dit wil. Eén op de vijf gezinnen gaat niet met vakantie. Om verschillen de redenen blijft nog steeds een gro te groep Nederlanders gedurende de vakantie thuis. Dit aantal is vooral bij de minder gesitueerden en de oudere leeftijdsgroepen aanmerke lijk groter. WIJDEWORMER. Op de provin ciale weg te Wijde worm er zijn nabij de Oostedwarsweg bij een frontale botsing tussen twee personenauto's twee personen om het leven geko men. De verongelukten zijn de 46- jarige ketelmaker W. H. Klaassen uit Purmerend en de 18-jarige elek- triciën D. Gortljuis uit Zaandam. man trekken in. iedere plaats veel oekijks met hun wagen op twee fiets wielen daar men in eerste instan tie denkt met een ijscoman te doen te hebben. Als we niet vergeten dat de geladen wagen met kampeerma- teriaal enz. nog altijd een gewicht heeft van 165 kg, dan mogen we ze ker concluderen dat deze manier van vakantiehouden door deze spirit vol le mensen praktisch uniek is in Ne derland. „De mensen, die dit niet dren weten niet wat ze missen", is ién van de laatste opmerkingen van h^t echtpaar die na een korte rust pauze weer fit en welgemoed verder - heuwen-Duiveland introkken. DEN HAAG, 19-7. Er zitten op het ogenblik 63 Jehova's getuigen in de gevangenis wegens dienstweige ring. Op 1 januari j.l. waren het er 49. Dit betekent niet, dat het aan tal wegens dienstweigering gestrafte Jehova's getuigen zich in een stijgen de lijn beweegt: dit aantal varieert van jaar tot jaar, doch sedert 1952 is er haast geen jaar geweest, dat de militaire rechter geen gevangenis straffen oplegde aan Jehova's getui gen. Een en ander is af te lezen uit een statistiek van de strafzaken tegen Jehova's getuigen en de hun opgeleg de gevangenisstraffen in de periode van 1952 tot en piet 1966. In deze periode werden in totaal 459 Jeho va's getuigen veroordeeld tot ge vangenisstraffen wegens dienstwei gering. Deze straffen varieerden van „zes maanden of minder" tot drie ja- ren. 95 kregen een gevangenisstraf van minder dan een jaar, 14 een jaar en de rest langer dan een jaar. Twee jaar en drie maanden was de straf, die 196 Jehova's getuigen tegen zich hoorden uitspreken, 29 kregen twee en een half jaar en 3 kregen drie jaar. Pe rmaiieiite landbouwmanifestatie in Oostelijk Flevoland DEN HAAG, 19-7. Naar het A.N.P. uit betrouwbare bron verneemt zul len de reeds enige jaren bestaande plannen voor een permanente land bouwmanifestatie in Oostelijk Fle voland hoogstwaarschijnlijk verwe zenlijkt worden. In september zal het voorbereidend comité aan een vergadering van deelnemers het voorstel voorleggen tot de oprich ting oveV te gaan. Het kan dan nog drie a vier jaar duren voor de per manente manifestatie, die enerzijds recreatiecentrum zal zijn, anderzijds de bezoeker een beeld geeft van het werk van de landbouw en de daar mee verbonden bedrijfstakken, ge reed zal zijn. Plaats van vestiging is het in Oostelijk Flevoland gele gen recreatiegebied „Het Spijk", 6 kilometer van Elburg. Tweede voorronde succes ZIERIKZEE, 19-7. Het gaat goed met de Miss Toerist verkiezingen. Dinsdagavond was tijdeus het wijn feest in „Mondragon" de tweede voorronde waarbij als winnares uit de bus kwam mej. Jopie Houtenbrink uit Breda. De belangsteliiug voor de verkiezingen was aanmerkelijk gro ter dan de eerste keer en ook het publiek was nu in groter getale aan wezig. De meisjes en dames liepen langs dc deskundige jury die weer voor de taak stond de persoonlijkheid van sterk uiteenlopende typen vrouwen te beoordelen kreeg. Het werd dus de 23-jarige Jopie Houtenbrink, die zich charmant en natuurlijk presenteerde. Jopie brengt al voor de zevende keer haar vakan tie in de Westhoek door, hoewel nu eigenlijk niet van een echte vakan tie gesproken kan worden: ze is na melijk gezinsverzorgster en het gezin waar zij cp het ogenblik werkt, ver toeft enkele weken in een zomerhuis je in Westenschouwen. Zij kreeg evenals de winnares van de vorige maal fraaie pi-ijzen aange boden door Zierikzeese middenstan- DELFT. De politie te Delft heeft de 18-jarige student in de elektro techniek, F. H. aldaar aangehouden wegen diefstallen van auto's. VER. NATIES, New York, 19-7. Is raël heeft V.N.-secrctaris-gcneraal Oc Thant meegedeeld dat Algerijnse troepen in het gebied van het Suez- kanaal aan militaire acties hebben deelgenomen. Het verzoekt om een nieuwe poging van de V.N., de Alge rijnse regering tc t aanvaarding van de bcstandsresoluties van dc Veilig heidsraad tc bewegen. Dat Egypte heeft toegestaan dat zijn gebied door de Algerijnse strijdkrachten wordt gebruikt om vijandige acties tegen Israël te ontketenen, met schending van dc bcstandsresoluties, wordt door dc Israëlische regering „buiten gewoon ernstig opgenomen", aldus de permanente V.N.-gedelegeerde Gide on Rafaël in een brief aan Oc Thant. ders, zoals een fles champagne, vol ledige schoonheidbehandeling, een make-up set, gratis bezoek aan de kapsalon, pantalon en bloesje en zakdoekjes. Tweede werd mevrouw J. P. A. Tatema uit Papendrecht en als derde prijswinnares werd aange wezen mevrouw C. de Baeds-t uit Breda. Ook zij mochten fraaie prijzen in ontvangst nemen. Een extra prijs werd uitgeloofd aan de jongste deel neemster, de 11-jarige Elsje Mignot uit Eindhoven. De prijzen werden uitgereikt door de heer F. A. de Jager, penningmees ter van V.V.V. Zierikzee, die de Miss Toerist 1967 verkiezingen organi seert. Dit betekent een samengestelde interest van [T|T)^^F^ 6 K% per jaar. Na 15 juli wordt rente bijberekend. i Deelneming aan het Premie Spaarplan betekent een i 1 extra premie van f 20.-. Dan i6 het rendement 1 ruim Folders en inlichtingen bij al onze kantoren. NIEUW DELHI. 19-7. De Indi sche regering is van plan sterilisatie bjj de wet verplicht te stellen voor ille mannen die drie of meer kin deren hebben, zo hebben ambtena pen van het ministerie van volksge zondheid in Nieuw Delhi meegedeeld. Het beteugelen van de bevolkings explosie is een van de belangrijkste regeringszaken geworden. Minister Tsjandrasechar denkt over de vor ming van helikopterbrigades, die snelle sterilisatieoperaties bij man nen kunnen uitvoeren en ringen in brengen bij vrouwen. Deze teams zouden acht of negen afgelegen dor pen per dag kunnen „afwerken". Egyptische vliegtuigen hebben gasbommen gegooid op het in het noordwesten van Jemen gelegen dorp Hajjah. Hierbij zijn vijftig mensen gewond. ADVERTENTIE VOEDZAAM MAK^ w H W M s s «J «s» N O w fr X w w M H t- M W W M 9 en o 3 3 en f *«5thvw MvvzaaoA Naar schatting 90 min. echtparen moeten worden bereikt. Het inwoner tal van 510 min. zal zonder* ingrij pende maatregelen binnen 30 jaar verdubbeld zijn. India was een van de eerste landen die sterilisatie als nationaal beleid aanvaarden en de afgelopen twee jaar zijn meer dan 2 min. operaties op vrijwrLiige basis verricht, waar van 90 pet. op mannen. Vijf Engelse militairen gewond HORN, 19-7. Te Horn zijn bij een autobotsing op het kruispunt Napo- leonsweg-Heytguyserweg vijf Engel se militairen van de vliegbasis Wil- denrath in West-Duitsland ernstig gewend. Ze zijn opgenomen in het ziekenhuis te Roermond. De Engelse personenauto werd be stuurd door de 38-jarige Engelse mi litair F. Owen van de vliegbasis der Royal Air Force in Wildenrath (Duitsland). Naast hem in de auto zat zijn vrouw, de eveneens 38-jari- ge Owen-Bean. Achter in de auto za ten de ouders van de vrouw, de heer en mevrouw Bean en een oom van de echtgenote van de bestuurder. Hun woonplaats in Engeland is niet bekend. Drie van de gewonden zijn intussen overgebracht vanuit het zie kenhuis in Roermond naar een zie kenhuis in Duitsland. De vijf perso nen zijn allen min of meer ernstig gewond. De toestand van mevrouw Bean is ernstig. SCHIPHOL, 19-7. AJ bestaat dan in ons land geen belangstelling voor ovemdme van de 6 vliegtuigen van Schreiner Airways, „gezien de cou rante, samenstelling van deze vloot" verwacht de K.L.M. - die haar be middeling bij de afvloeiing van de machines heeft aangeboden - weinig moeilijkheden bij de verkoop op de internationale vliegtuigmarkt. Naar gemeld bestaat de vloot van Schreiner Airways uit 2 Friend ships, 3 DC-7c toestellen en 1 Da kota. Feuillelon door Frank van Falckenoort Flip keek rond, maar niets wees erop, dat hier de laatste tijd iemand was geweest. Volgende kamer. Lang zaam ibegon hij over te hellen naar de mening, dat de eventuele piknik- ker er al vandoor was gegaan. Met achterlating van de etenswaren. Voor «He zekerheid toch maar even de andere slaapkamer controleren. Hij pakte de kruk en wilde deze deur, net als >die van de eerste slaap kamer, met een ruk opengooien. Maar dit lukte niet. De deur zat op slot. De sleutel zat aan de binnen kant. Dat ontdekte hij, toen hij met zijn zaklamp het sleutelgat be scheen. De baard van de sleutel was té zien, dus iemand zat in dat ka- .mertje en had de deur van binnen gesloten. Juist, dacht hij knikkend. Daar is dus de grote onbekende. Nou even uitkijken Flip. Een kat, die in het nauw zit, kan gekke sprongen ma ken. Wachtin de wagen lag de krik. Even halen. Dat is tenminste een behoorlijk wapen. Een minuut later was hij weer te rug, de staaf in de ene hand, de lamp in de andere. Met de lamp bonkte hij een paar keer op de deur. „Ik zou zeggen kom er maar eens uit, waarde heer, dan kunnen we even babbelen. En liefst een beetje gauw. Je hebt precies drie minuten de tijd. Ben je er dan nog niet uit, dan trap ik de deur in en kom iik je wel halen. En geen flauwekul uit halen, want ik sta. hier niet met lege handen. Drie minuten en geen secon de langer, goed begrepen?" Flip luisterde. Niemand gaf ant woord, maar het leek wel, dat hij kraken van een bed hoorde, net of iemand er uit 'kwam. Hij deed een paar stappen achter uit, zodat hij een beter overzicht had. De staaf ijzer stevig omklemd, keek hij even naar de zaklamp, maar die had hij hier niet nodig. De ka mer was mi licht genoeg. Automa- tisch keek hij op zijn polshorloge. Na enige tijd zei hij: „Eén minuut is er om, snuiter. Ik zou zeggen: be gin maar een beetje haast te maken. En geneer je niet, als je soms nog niet helemaal gekleed bent, want ik ben ook een jongetje." Opnieuw luisterde hij. Nu klonk er wat gestommel. Het stond nu wel vast, dat er iemand in het slaapver trek was. Misschien toch een zwer ver, die dacht te kunnen profiteren van de afwezigheid van de bewoners. Nu, dan had hij voor wat dit huisje betrof, een beetje pech. Ik heb er m'n huur voor betaald en niet om de bungalow met iemand anders te delen. „Twee minuten. Voorkom vernie lingen, grapjas, en draai de sleutel om. Je kunt er toch niet eeuwig blijven. Enne.als je niks uitge haald hebt hier, zal dk je niet oppeu zelen. Ik heb vannacht wel wat be ters gevangen. Nou, hoe zit het? Moet ik nog lang wachten? M'n ge duld is bijna...." Het woordje „op" slikte hij in, want duidelijk hoorde hij de sleutel omdraaien. Langzaam draaide de deur naar binnen open. Voor alle zekerheid omklemde Flip de staaf ijzer weer wat steviger vast, gereed om toe te slaan, als dat nodig zou zijn. Doch twee sekonden later viel het ijzer uit zijn plotseling krachte loze hand. Want de man, die uit de slaapkamer kwam, was helemaal geen man, doch een jonge vrouw, ge kleed in een gebloemde rose japon. Alleen de haren op haar hoofd za ten wat in de war. In drie minuten kan een vrouw uiteraard geen toi let maken. „Wel allebegon hij,, stom verbaasd. De vrouw stond nu op de drem pel, hem onderzoekend aankijkend. „Bent u altijd zo heet gebakerd. vroeg ze met een lage sonore stem. HOOFDSTUK 5 Flip van Viersen was niet heel spoedig uit zijn evenwicht te bren gen. doordat hij soms de eigenaar digste situaties beleefde. Maar dit spande toch wel de kroon. Dus een vrouw had gisteren of misschien nog eerder bezit genomen van dit huisje. Tweehonderd negers hebben woensdag stenen en flessen gegooid naar spuitgasten, die in Louisville (Kentucky) een brand wilden blus sen. De politie joeg de ordeverstoor ders uiteen. Het was het eerste inci dent sinds twee maanden in Louis ville. De gemeenteraad van Brouwersha ven besloot kort geleden de sier- molen „Windkust" aan de ingang van het Slingerbos te Brouwersha ven, te doen verlichten met schijn werpers. Ook in de avonduren komt dan deze interessante blikvanger goed tot zijn recht. EJij keek de vrouw onderzoekend aan Hé dat gezicht kende hij. Waar had hij dit kind eerder gezien'' In het dorp? Ja. dat 'moest haast wei. Wacht even. er gaat me een licht op. Was dit niet de dochter van. komhoe heet die man nu... van.o ja.van die metselaar, die Teun Kaars. Ja, nu herkende hij haar wat be ter. Hij had het meisje enkele malen in het dorp gezien, of in een winkel. ,.Zo, juffrouw Kaars, ik zou zeggen: komt u maar wat verder, dan kun nen we een beetje babbelen. U zult waarschijnlijk wel een aannemelijke reden hebben voor uw verblijf :n dit huisje?" Het meisje deed een paar passen in de kamer, een eindje van de man vandaan. Blijkbaar was ze bevreesd. (Wordt vervolgd). ADVERTENTIE GERO ZILVIUM GERO ZILDURO EN ZILMETA In een aparte afdeling van onze zaak vindt U vele modellen couverts en cassettes over zichtelijk opgesteld. Uit zo'n unieke koliektic is het fijn om te kiezen en de beste keuze tc maken. U bent van liartc welkom! JUWELIERSHUIS SINDS 1825 FIRMA C. VAN TILBURG DEN BOER HAVENPLEIN 6 - ZIERIKZEE - TEL. 2738 KON. JULIAN ASTRA AT 35 - BRUINISSE 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7