SIMCA 1000 539 5,- GILIJAMSE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ramp met straalverkeersvliegtuig: acht en zeventig doden Groep Sinaï-strijders naar Groningen KAMERBREED „DE MAGNEET" Goederen naai' Middenoosten De minister-president van Roemenië bezocht Amsterdam ISRAEL SCHRIJFT BRIEF AAN DE VEILIGHEIDSRAAD R E N E S S E ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 20 juli 1967 123ste jaargang Nr. 19830 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewelcken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. (01110) 22SS, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118. Girorekening 1376 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaale, lel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h takenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 7,15; per week 55 cent. Losse nummers 20 cent. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 1 1,25 per stuk. In dit nummer: Oudheidkundige vondst te Zonnemaire Ongeluk met DC-4 eist 41 mensenlevens Dit nummer bestaat uit 10 pagina's HENDERSON VILL, 19-7. Aoht-en -zeventig inzittenden van een Boeing -727 straalverkeersvliegtuig van de Amerikaanse maatschappij Piedmont Airlines zijn gisteren (woensdag) om het leven gekomen. De Boeing kwam in botsing met een Cessna-320. Na de botsing vloog de Boeing nog een stuk door alsof er niets gebeurd was. Toen volgde de ontploffing, aldus een ooggetuige. Het verongelukte vliegtuig was van Atlanta op weg naar Washing ton. Piedmont Airlines is een bin nenlandse luchtvaartmaatschappij. die lijndiensten verricht in een ge bied dat begrensd wordt door Now York. Atlanta. Cincinnati en Louis ville. Onder de omgekomen inzittenden van de Boeing-727 bevonden zich de pas benoemde Amerikaanse minister van marine, John McNaughton. en diens vrouw en zoon van elf jaar. McNaughton had zijn functie nog niet aanvaard. Aan boord van de Cessna bleken zich drie personen te bevinden, die c~k allen cm hot le ven zijn gekomen. Dit toestel ont plofte vrijwel direct na de botsing. Politie zoekt wapens in Plainfield (V.S.) PLAINFIELD, 19-7.. Gewapende politiemannen en leden van de na tionale garde zijn woensdag een af gezette negerwijk in de door rassen- onlusten geteisterde Amerikaanse stad Plainfield binnengetrokken om huis voor huis te doorzoeken naar gestolen wapens. Er werd geen verzet geboden, hoe wel de negerleider Charles Miller tevoren had gewaarschuwd voor „felle reacties". Wel klaagden ver scheidene negers over beschadiging van hun inboedel. Het ging om 36 halfautomatische geweren, die zon dagavond uit een wapenfabriek wa ren ontvreemd. Dinsdagavond werd er nog af en toe geschoten in Plainfield. waar twee dagen lang een oproer heerste waarbij een blanke politieman door negers werd doodgeslagen. In het nabijgelegen Newark mochten slij terijen en café's woensdag weer opengaan. In San Domingo, de hoofdstad van de Dominicaanse republiek doen hardnekkige maar onbevestigde ge ruchten de ronde dat in het nabu rige Haiti het bewind van president Duvalier omver is geworpen en dat Duvalier zelf mogelijk de dood zou hebben gevonden. GRONINGEN, 19-7. Een 30-ta| Is raëlische soldaten, die in de Sinaï- woestjjn hebben gevochten, zal een vakantie in Groningen doorbrengen van 9 tot 18 augustus en aanslui tend daarop een tocht door Neder land maken tot 22 augustus. De groep is grotendeels lid van de voet balclub Nachlieel in Hadera, waar van een elftal in de eerste liga speelt. ADVERTENTIE Voor naar 5 Wij hebben breedtes voor elke J kamer: 3.00, 3.66, 3.75, 3.80,3.90, 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIKWEERT Nieuwerkerk - tel. (01114) 265 Bruinisse - tel. (01113)470 De reis naar Nederland wordt hun aangeboden door de sportvereniging Hapoel. De Israëliërs komen vanuit Rcme per bus via Saarbrücken en Parijs naar Groningen, waar de heer G. Drenth uit Haren met steun van alle mogelijke instanties een interes sante vakantie in ons land voor hen heeft georganiseerd. Het comité „Groningen ontvangt" helpt mee dit vakantieverblijf financiëel mogelijk te maken. De groep komt op 9 augustus in Groningen aan. Zij zullen bij pleeg gezinnen worden ondergebracht. Za terdag 12 augustus zal een voetbal- wedstrijd worden gespeeld tussen de sportvereniging Hapoel en GRC op het GRC-terrein te Groningen, wel ke wedstrijd zal worden geleid door Leo Horn. Tijdens vakantie in bergmeer verdronken ZAAMSLAG, 19-7. Maandagmid dag is het 11-jarig zoontje Adrie van de familie de Feijter in Zaam- slag (Z.) in een ïrxeer nabij de cam ping „Manofarm" in de omgeving van Interlaken (Zw.) verdronken. De jongen was met zijn getrouwde broer en diens vrouw zaterdag ver trokken om twee weken vakantie in Zwitserland door te brengen. TANARARIVE. 19-7. Het onge luk met 6en DC-4 vtin de maat schappij ..Air Madagascar" heeft aan 41 mensen het leven gekost, onder wie de minister van buitenlandse za ken van Malagasic (zoals Madagas car officieel heet), Albert Sylla. Vijf endertig inzittenden werden gewend, van wie vijftien ernstig. Het vliegtuig was woensdag bij hot opstijgen in de hoofdstad Tananarive voor een vlucht naar Tamatave aan de oostkust en Diego Suarez in het noorden, neergestort. Het kwam te recht in een moeras aan het einde van een x-olbaan 'van het nieuwe vliegveld Ivato. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. DEN HAAG. 19-7. Vandaag (don derdag) vertrekt uit Amstei'dam de „Nestor" van de K.N.S.M. met het i-estei'ende deel o.a. 32 ton zeep, van de Nedexiandse gift ten bate van de getroffenen in het midden-oosten, aldus deelt het ministerie van bui tenlandse zaken mee. De „Nestor" zal 4 of 5 augustus in Beiroet aankomen. -De goederen worden vandaar doorgezonden naar Joxdanië en Syrië. Zoals bekend heeft de Nederland se regering de afgelopen maand goederen tot een waarde van 300.000 gulden ter leniging van de nood ter beschikking gesteld. De „Eós" van de K.N.S.M. is nog onderweg met een deel der zending. De K.L.M. heeft vorige week een gedeelte over gebracht naar Jordanië. Beide maat schappijen verzorgen deze zending gratis. Het Nederlandse Rode Kruis heeft bij de aankoop bemiddeling verleend. DELFT. Als onderdeel van de herdenking van het feit dat 100 jaar geleden het Nederlandsche Roode Kruis werd gesticht is een krans geplaatst bij de ingang van de koninklijke grafkelder in het koor van de Nieuwe Kerk te Delft ter ere van koning Willem UI, op wiens initiatief het Roode Kruis een eeuw geleden werd gesticht. Op de foto de kranslegging met v.l.n.r. mr. J .AL Ravesloot, burgemeester van Delft en Jhr. G. Krayenhoff, voorzitter van het Roode Kruis. AMSTERDAM, 19-7. Woensdag morgen heeft de Roemeense minis ter-president, Ion Cheorghe Maurer, die deze week een bezoek brengt aan Nederland, een krans gelegd op het nationale monument op de Dam. Bij zijn aankomst op de Dam werd hij begroet door de loco-burgemeester dr. P. J. Koets. Btf de verwelkoming waren ook de minister-president, P. J. S. de Jong en de hoofdcommissa- •js van politie van Amsterdam, P. A. Jong, aanwezig. Na afloop van de korte plechtig heid begaf de Roemeense pi'emier en de minister van buitenlandse zaken, Corneliu Manescu, zich per auto naar 'het Rokin vanwaar het gezel schap in een van de rondvaartboten stapte voor een tocht door de grach ten van Amsterdam. De boot meer de af voor het rijksmuseum aan de Stadhouderskade, waar men uitstap te voor een bezoek aan het muse um. In de middaguren werd een bezoek gebracht aan de Verenigde Machinefabrieken N.V. Stork-Werk- spoor. Na een bezoek aan de fabriek van Werkspoor Amsterdam N.V. trókken de delegaties zich terug om tezamen met de directies van de tot de V.M.F. behoi-ende ondernemingen te beraadslagen over enkele projek- ten die deze ondernemingen moge lijkerwijze In Roemenië zouden kun nen realiseren. Die projekten be- ti-effen spoorwagons en -rijtuigen, kunslmestfabrieken, en installaties voor de voedings- en genotmidde lenindustrie. De besprekingen wor den op ambtelijk niveau voortgezet. Oplossing is mogelijk VER. NATIES, New York, 29-7. De Israëlische V.N.-vertegenwoordi- ger Gideon Rafaei heeft woensdag in een brief aan de voorzitter van de Veiligheidsraad gezegd, dat de toe stand in het middenoosten zich ten gunste kan ontwikkelen. Rafael wijst in de 'brief de beschul diging van de Russische minister van buitenlandse zaken Gromiko, dat Is raël verantwoordelijk zou zijn voor de schendingen van het bestand langs het Suezkanaal, van de hand. Volgens Rafael kan bij naleving van het bestand en, „als alle lid-staten zich onthouden van elke vorm van onrechtmatige inmenging", het con flict opgeruimd worden. De toestand is thans rijp voor de Arabische lan den om akkoorden te sluiten „voor instelling van vreedzame omstandig heden, die vrij zijn van elke vorm van buitenlandse inmenging en de gevolgen van de rivaliteit tussen de grote mogendheden", aldus Rafael. De Sowjet-Unie zou volgens hem kunnen bijdragen tot herstel van de vrede en de internationale veiligheid door het aannemen van een even wichtige en objectieve houding, be- Mosselen eten te Zierikzee Reeds woensdag stond Zie rikzee in het teken van het mosselfeest, dat heden donderdagvan start is gegaan. Smakelijk uitje in het feestprogramma was het mosselen eten aan de Nieuwe Haven in de avond -uren van gisteren. Toe valliger swijs begon het rond zeven uur juist te re genen, maar daardoor lie ten de mosselbelusten zich niet afschrikken. Het zee banket uit Zeeland smaak te weer best en heel wat porties mosselen verdwe nen in grage magen. Het draaiorgel „Neptunus" strooide vrolijke klanken over het havenkwartier. Het was allemaal reeds een afspiegeling van hetgeen vandaag 7veer te wachten staat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).- I vordering van het beëindigen van de vijandigheid en afwijzing van de weigering der Arabische staten de rechten van Israël op een nationaal bestaan te erkennen". Nederlander omgekomen in Duitsland DELFT, 19-7. Door nog onbe kende oorzaak is in Bonn de 32-ja- rige heer A. A. de Klerk Wolters uit Delft om het leven gekomen. Vorige week vrijdag was hij uit zijn hotel in Bonn vertrokken. Hij keerde niet terug. Maandag werd zijn stoffelijk overschot gevonden. Op verzoek van Interpol zijn enkele fa milieleden naar Duitsland gereisd cm het stoffelijk ovei-schot te identi ficeren. Jongen dook op scheepsmast UTRECHT, 19-7. Een 16-jarige jongen die gisteren een dudk van de. Spinozabrug in Utrecht nam, kwam niet in het water van het Merwede- kanaal terecht maar op een boot van de rijkshavendienst. De mast van het schip knapte als gevolg van deze werkwaardige duik als een lucifer houtje af. De knaap zelf (S. van Schaik geheten) belandde vervolgens cp het dek. Hij liep een heupfx-ak- tuur en een enkelblessure op. ADVERTENTIE I Zomeraanbieding! MARIJNEN KOELKAST f 135 liter, breed .vriesvak, van f 299,- voor f 224,90 Met volledige garantie en service. Zolang de voori'aad strekt bij: Zonnige perioden Verwachting tot vrijdagavond: in de avond en nacht nog enkele vex'spx'eid vooi'komende buien; mor gen droog weer met flinke zonnige perioden; matige tot zwakke wind, in hoofdzaak uit westelijke richtin gen; ongeveer dezelfde tempei'atu- ren. 21 juli. Zon op 4.44, onder 20.47 Maan op 21.30, onder 3.44 Volle ïrxaan 21 juli te 15.39. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 21 juli 2.54 v.m. 15.18 n.m. BROUWERSHAVEN: 21 juli 2.34 v.m. 15.04 n.m. Springtij: 23 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BLIT, 20-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weersverloop wordt de af gelopen 24 uur bepaald door een depressie ten oosten van IJsland en hogedfukgebieden met centra boven Ocst-Eurcpa en de Golf van Bis kaje. De scheidingslijn tussen waime tot zeer warme en koelere lucht lag woensdag over België, het uiterste zuidoosten van ons land en ncord- west-Duitsland. De onweersbuien die hierlangs tot ontwikkeling kwamen bx'achten plaatselijk 25 mm neerslag. In het overige deel van ons land viel maar weinig regen. Het komende etmaal wordt de nu nog plaatselijk vooi-komende buien vorming geheel onderdrukt in ver band met de nadering van een hoge- drukgebied, dat nu boven de Golf van Biscaye gelegen is. De wind wordt zwakker, terwijl in het texn- psi'atuursverloop maar weinig ver andering komt. ADVERTENTIE Tel. (01116) 370 Telefoon 227 - Bruinisse Si Geen wapens voor Israël via Nederland DEN HAAG, 19-7. Het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft stelling genomen tegen bcrich- ;en van buitenlandse persagentschap- pen, die afkomstig zijn uit verschil lende Arabische landen en melden, dat tussenpersonen wapens o.a. in Frankrijk, zouden kopen met het doel deze via Nederland aan Israël te le ver en. De woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken vestigt er de aandacht op dat deze berichten volstrekt onjuist zijn. Een dergelijke doorvoer heeft niet plaatsgevonden en wordt ook niet toegestaan, aldus de woordvoerder.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1