Bezoekt Mosselfeesten Zierikzee gmkr' 7/ Woensdag 19 en donderdag 20 juli SUCCESJES De sigaret die u thuis zo best smaakt, wilt u in uw vakantie niet missen. U neemt een gulle slof CAMEL mee. 200 sigaretten - dat mag van de douane, Prettige vakantie - met CAMEL. De ouderwetse kalverweide heeft afgedaan Rusland levert graan aan Egypte Tjsechoslowakije: een paradijs voor automobilisten U*lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|IIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII<llllllllll*ll>llllllllji ïlllllllllllllllllllllllillitilllllllllilillllllllllllllllllltiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillliiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliillllHlIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllll Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje JOHANNIS PI ETER (Hans) P. OVERBEEK N. T. OVERBEEK- BOUWMAN ELMA Zierikzee, 17 juli 1967 Moggestraat 42 Gemeente NV esterschou wen De burgemeester van YVes- terschouwen maakt bekend, dat vanaf 20 juli 1967 gedu rende een maand ter ge meentesecretarie van Wes- terschouwen te Haamstede, voor een ieder ter inzage zal liggen het bij raadsbesluit van 16 juni 1967 vastgestelde bestemmingsplan „Kromme Reke". Gedurende genoemde ter mijn kunnen zij, die zich tij dig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bij Gedep. Staten van Zee land te Middelburg bezwaren tegen het bestemmingsplan indienen. Gelijke bevoegd heid komt toe aan ieder, die bezwaren heeft tegen de wij zigingen, welke bij de vast stelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Haamstede, 14 juli 1967 De burgemeester van Wes- terschouwen, H. P. EVERWIJN Onbetwist hengelsport specialist Enorme keuze Eigen werkplaats Firma G. J. Wilbrink Zn Korte St. Janstr. 1, Zierikzee Te koop: I.g.st.z. kinderbox bij: St. Roos, Lageweg 28, Burgh. Personeel gevraagd: Uiensnijders per mandje. Mandje meebrengen. Aan melden bij: J. C. Berrevoets Jz., Meelstraat 54, Zierikzee. Bessenplukkers. De Vrieze, Lagezoom 5, Haamstede, tel. (01115)—489. Uw adres voor verse snij bloemen. Ruim gesorteerd in kamerplanten. J. Ravia en zoon. Schuttershofstraat 17, Zierikzee, telefoon 3131. LAND- EN TUINBOUW Gezondere dieren met minder kosten Als we spreken over een kalver weide denken we meestal aan een klein perceel vlak bij de boerderij, waar de kalveren de hele zomer verblijven. Veel gras groeit er niet op zo'n perceel, omdat het 't gehele jaar door beweid wordt. Smakelijk is het gras ook niet, omdat het steeds door mest wordt bevuild. Om de kalveren toch in goede conditie te houden en een goede groei te ver krijgen moet er zwaar bijgevoerd worden, aldus de heer J. Koopmans van het Rijkslandbouwconsulent- schap voor de weide- en voederbouw te Wageningen onlangs voor de mi crofoon. Uit het onderzoek van de laatste jaren is gebleken dat er aan deze kalverweide veel bezwaren kleven. De opfok-kosten zijn hoog, terwijl de opfok bovendien nog veel werk vraagt, ook wanneer daarbij gebruik wordt gemaakt van melk en melk- produkten. Het tweede bezwaar is, dat de kalveren in zo'n ouderwetse kalverweide heel gemakkelijk een ernstige besmetting kunnen oplo pen van maagdarmwormen en long wormen. De dieren hebben daarvan heel erg te lijden. De longwormen verwoesten het longweefsel en de bloedzuigende maag- en darmwor men vernielen de wand van de maag en de darmen. Om deze besmetting te voorkomen en tegelijk de kalveren tegen rede lijke opfokkosten te laten opgroeien is het noodzakelijk de ouderwetse kalverweide vaarwel te zeggen. Uit een onderzoek van het Proef station voor de Akker- en Weide- bouw is gebleken dat het heel be langrijk is dat de kalveren worden geweid op „schoon land", d.w.z. grasland, waarvan de voorgaande snede is gemaaid. Door dit maaien worden veel wormlarven opgeruimd, terwijl het etgroen slechts weinig larven meer vertoont. Op deze wij ze is een ideale kalverweide verkre gen, omdat de kalveren in dit et- groen slechts een lichte besmetting opdoen, die geen nadelige gevolgen heeft, omdat de dieren op latere leeftijd onvatbaar zijn geworden. Bovendien is het gras fris en sma kelijk, zodat de kalveren er veel van opeten en de dieren dus minder be hoeven te worden bijgevoerd. Uit het onderzoek is ook gebleken dat als bijvoer met succes kalverkorrels gebruikt kunnen worden. Volstaan kan word er.met 1-2 kg. per kalf per dag. In het begin van de weidepe- riode 'kan men wat meer geven en op het eind wat minder, naarmate de kalveren meer gras gaan eten. Dit krachtvoer is veel goedkoper dan koemelk en kunstmelk, terwijl het voeren ervan veel minder werk vraagt. Men dient er op te letten dat de voederbak laag genoeg is, zo dat alle kalveren een plaats kun nen vinden, want de kleintjes moe ten niet in het gedrang komen. De bak mag niet op de grond worden geplaatst maar op een verhoging om te voorkomen dat de kalveren in de bak gaan staan. In de nazomer en bij regenachtig weer als het gras nat is, is het aan te bevelen wat hooi bij te voeren in een ruifje, waarop een kapje moet worden aangebracht, zodat het hooi niet nat regent. Het is gewenst de kalveren iedere maand naar een pas gemaaid per ceel te verweiden. De dieren zullen dan wel eens wat verder van huis lopen, maar dat is niet zo'n bezwaar wanneer de kalverkorrels als 'bij voer worden verstrekt. Om zuinig op het nagras te zijn - het beste gras voor de melkkoeien - kan een elektrische afrastering goe de diensten bewijzen. Daarbij kan gebruik worden gemaakt van lichte paaltjes en een licht type draad. De afrastering kan dan gemakkelijk worden geplaatst en weer wegge haald. Bij dit systeem moet men rekenen dat er per kalf per week ongeveer één are voor de beweiding nodig is. AMSTERDAM. In Amsterdam hebben zich maandagmiddag en -avond drie ongelukken met deje- lijke afloop voorgedaan. Dodelijk ongeluk te 's Heer Arendskerke 's-HEER ARENDSKERKE, 18-7. Maandagavond is op de weg Mid delburg-Bergen op Zoom onder 's-Heer Arendskerke een personen auto over de 'kop geslagen, waardoor een van de inzittenden om het leven kwam. 'Het Slachtoffer is de 48-ja- rige mevrouw E. C. Hofman-Spruyt uit Delft. Zij overleed in het zieken huis St. Joanna te Goes. Haar echt genoot is ernstig gewond in hetzelf- ed ziekenhuis opgenomen. Een derde inzittende kwam met de schrik vrij. Het over de kop slaan volgde op een botsing met een inhalende vrachtauto. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft maandag een wet aangenomen waarin beëindiging van de spoorwegstaking wordt gelast. LAND- EN TUINBOUW De schade in land- en tuinbouw tengevolge windhoos van 25 juni Ter coördinatie van de aktivitei- ten van het landbouwbedrijfsleven ter. aanzien van de belangenbeharti ging van de door de windhoos ge troffenen, is door het Landbouw schap een commissie ad hoe inge steld onder voorzitterschap van de heer ir. C. Staf. Met de Cultuurtechnische Dienst, die als adviseur ten aanzien van de agrarische schade (boomgaarden, ge wassen, bedrijfsmiddelen en vee) voor het Rampenfonds optreedt, zijn de nodige voorzieningen besproken om de schade snel te doen inventa riseren en afwikkelen, een en ander ten behoeve van het Rampenfonds, dat tegemoetkomingen in de schade zal toekennen. Hierbij bleek de volledige bereid heid deze commissie van het Land bouwschap nauw te betrekken zowel bij de registratie en taxatie dei- schade, als bij het overleg over de uitvoering der schadevergoedings regelingen. Ongeluk met minimijnen FORT WALTON BEACH (Flori da), 18-7. Een sergeant van de Ame rikaanse luchtmacht is maandag blind geworden toen een doos met mijnen ter grootte van een munt stuk in zijn gezicht ontplofte. De mijntjes, die bestemd zijn om Amerikaanse voorposten in Viet nam te beschermen tegen overval lers, waren op het strand gevonden, nadat zij. uit een vliegtuig in zee waren gevallen. Vrouwen in Spanje MADRID, 17-7. Vijftienhonderd vrouwen in Madrid hebben de re gering gevraagd om gelijkberechti ging van man en vrouw. Zij willen ook bewaarplaatsen en scholen voor kinderen van werkende moeders. Zwangere vrouwen zouden niet door hun werkgevers mogen worden ont slagen. Getrouwde vrouwen zouden gemakkelijker medisch advies moe ten. kunnen inwinnen over geboorte beperking. CAIRO, 18-7. Rusland zal Egypte in het komende halfjaar 350.000 ton graan leveren aldus het dagblad „Al Achram". Volgens het blad is hiervoor een overeenkomst tussen beide landen gesloten, die ook voorziet in de le vering van enige duizenden tonnen voedingsmiddelen, ondermeerf 30 duizend ton suiker. Vloot IJsselnieer kotters geverbaliseerd SCHIPHOL, 17-7. Wegens het te vroeg uitvaren om te vissen midden op het IJsselmeer is maandagmid dag een vloot van 59 kotters bekeurd Zij werden vanuit de lucht bespied door een lid van de waterpolitie, die op speciaal verzoek door de dienst luchtvaart van het korps rijkspolitie in de kleine Cessna-machine van deze dienst werd rondgevlogen bo ven het IJsselmeer. De Deense kroonprinses Margre- the en haar gemaal, prins Henx-ik, zijn maandag van hun huwelijksreis uit Turkije 'in Kopenhagen terugge keerd. De Britse strijdkrachten zullen uit bezuinigingsoverwegingen ruim met 30.000 officieren en manschap pen worden ingekrompen, aldus de „Daily Express". Midden in Europa - 2162 km van Athene, 1371 km van Rome, 2262 km van Madrid, 1063 km van Parijs, 974 km van Den Haag, 1324 km van Stockholm en 338 km van Berlin - ligt Praag, de hoofdstad van Tsjechcslowakije. Gemakkelijk te bereiken per auto, ideaal voor een flinke rustperiode. Want van rust is men daar in elk geval verzekerd. wonder dat er altijd een prettige sfeer heerst. In Tsjechoslowakije is men vrij laat, namelijk in 1960, begonnen met de aanleg van zulke verblijfplaatsen. Teen was er nog geen enkel motel in het land. Er waren slechts zes cara vanterreinen plus enkele kampeer terreinen. Nu, zeven jaar later, zijn er van elk enkele dozijnen. Door het landschapsschoon, cultu rele en historische monumenten en talrijke andere bezienswaardighe den, begint Tsjechoslowakije vooral ook door het wijdvertakte wegennet, meer en meer de aandacht van het internationale toerisme te trekken. Niet minder dan zes internationale Europese autowegen doorkruisen het land: de E-7, E-12, E-14, E-15, E-84 en de E-86. Hiervan gaan er drie via de hoofdstad Praag. Automobilisten zijn mobiel. Soms blijven ze maar kort in een vakan tieverblijf om daarna verder te rei zen. Hierdoor hebben zij behoefte aan speciale acccmodatie: motels, ca ravanterreinen en kampeerterreinen. Tegenwoordig is er wat dit betreft keus te over in Tsjechoslowakije. Rust-oases voor automobilisten, ge legen in een prachtig landschap be woond door gastvrije mensen. Geen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5