HRAIFFEISENBANK Het geslacht De Jonge in de ambachtsheerlijkheid van Bruinisse Het gaat goed met zwarte-bessen-oogst Successen voor „De Schouwse Kuiters" STREEKNIEUWS spaarbank en alle bankzaken Inspringen als de moeder uitvalt In voorgaande artikelen zagen we dat er betrekkelijk weinig plaatsen op het eiland Schouwen-Duiveiand zijn, waar geen leden van het ge dacht De Jonge, „de Wonderlyck ge* zegende stam van Jan AnthonUse" zoals Smallegang'; dit in zijn ,.Cro- nyck van Zeelandt", bladz. 526 nr»ee- deelt, eertijds de Ambachtsheerlijke scepter hebben gezwaaid. Zo heeit ook de Ambachtsheerlijkheid van Bruinisse „gesegt Oost-Duy vel and t" telgen gekend van dit doorluchtig ge slacht. zij het slechts twee. in zijn4 geschiedenis, n.i. Anthony de Jonge van Bruinisse, en zijn zoon Willem,, rechtstreekse afstammelingen van Jan Anthonisse de Jonge, oud-bur gemeester van Zierikzee en Heer van Oosterland etc. die zich later Jan of Johan de Jonge noemde. In vori ge artikelen vermelden we reeds de levensloop van deze voorvader, die de eerste was, die de naam De Jonge ging voeren, zulks ter onderscheiding van zijn vader: Jan Anthonisse tïe Oude. Johan de Jonge van Ooster land was de vader van de eerste Am bachtsheer de Jonge van Bruinisse. De bezitters van de Heerlijkheid van Bruinisse zijn tot het jaar 1566 dezelfde geweest als van geheel Duiveland, namelijk als laatst Maxi- mlliaan van Bourgondië, Markgraaf van Veere. Uit de faillieten inboedel van laatstgenoemde edelman kocht Jonkheer Paulus van Hertsbeeck ook wel genaamd Hertsbecke, in 1567 de Heerlijkheid van Bruinisse voor 8000 Caroli guldens. Hij was afkomstig uit Antwerpen, waar zijn woning, tijdens de Spaanse furie, teen hij vluchte naar Bruinisse, werd geplunderd en vernield. Jhr. Paulus van Hertsbeeck was ook Heer van half Bctland, en er wordt wel beweerd dat het hert, voorkomend in het wapen van Bruinisse, afgeleid is van de naam Hertsbeeck. Een straat in de nieuwbouw van het vissersdorp aan de Grevelingen houdt de naam van Hertsbeeck levendig. Na het overlijden van Paulus van Herts beeck kwam de Heerlijkheid van Oost-Duiveland aan zijn zoon Jan of Johan, zulks in het jaar 1611, op de tweede Mei. Laatstgenoemde was burgemeester van Breda. De andere zcon Willem verkreeg de Heerlijk heid Botoland, gelegen onder Nieu- werkerk op Duiveland. Jhr. Jan van Hertsbeeck overleed in 1641 en we gens gebrek aan mannelijke opvol gers kwam Bruinisse aan zijn zus ier. Jonkvrouwe Elisabeth van Herts beeck, op 23 mei 1643. Jonkvrouwe Elisabeth was de derde echtgenote van de reeds genoemde Jan Antho nisse de Jonge, Heer van Oosterland, etc. 26 jaar jonger dan haar echtge noot was ze op 31 januari 1606 te Bruinisse met hem in het huwelijk getreden. Haar moeder was Elisa beth van Zuytlandt. Bij de drie echt genoten had Jan Anthonisse niet minder dan 24 kinderen geteeld, waarvan hij bij de ereste 11. bij de tweede 9, en bij de derde waarover het hier gaat 4. En hiermee komen we aan het geslacht De Jonge, want bij het overlijden van Jonkvrouwe El. van Hertsbeeck, als weduwe Jo han de Jonge, kwam de Heerlijkheid van Bruinisse, een goed Zeeuwsch, onversterfelijk erf leen, met hoog, middel en laag rechtsgebied, aan haar zoon Mr. Anthony de Jonge, die zich toen Heer van Bruinisse en Bot land ging noemen. Hij was het twee de kind van Elisabeth van Herts beeck, derde vrouw van Jan Antho nisse, en het 21ste van laatstege- noemde. Jonkheer Anthony de Jon ge van Bruinisse was in 1607 te Zie rikzee geboren en een bijzonder be gaafd man voor zijn tijd. Aanvan kelijk studerend aan het Gymnasium te Rotterdam, werd hij in 1624 inge schreven als student in de Theologie aan Leidens Hoogeschool, maar be gin 1630 verwisselde hij deze studie SPORT PAARDENSPORT Op het zaterdag j.l. te Koudekerke gehouden ccncours-hippique werden de kampioenschappen 1967 van de provincie Zeeland gehouden waarbij ilcor de deelnemende „Schouwse Rui ters" weer vele successen werden be haald. Dit jaar is voor de eerste maal een geheel nieuwe regeling toegepast voor het bepalen van het kampioen schap. Elke rijvereniging moest deel nemen met een achttal, drie dres suur ruiters en drie springruiters. De L.R. ..Schouwse Ruitezs" be haalde het hoogste puntentotaal en daardoor het clubkampioenschap in de klasse L en geniet de eer voor de provincie Zeeland deel te nemen aan de landelijke kampioenschapswed strijden in „Berg en Bosch" te Apel doorn op 16 september a.s.. Het viertal van de „Schouwse Rui ters" behaalde eveneens de le prijs. Dc uitslag individueel dressuur klas se L is ais volgt: le prijs de heer P. Klompe met Romeo, 3e prijs de heer J. W. van Oeveren Jeugddressuur: 2e prijs de heer L. J. Klcmpe met Zephlr. Ind. dressuur FINANCIEEL NIEUWS Reconl-spaarcijfers in juni Nog nimmer heeft de maand juni bij de Bondsspaarbanken een zo hoog spaaroverschot opgeleverd als ditmaal het 'geval is. Tegenover een totale inleg van f 373,4 min. stonden terugbetalingen tot een bedrag van f 327,6 mln„ hetgeen een record spaaroverschot opleverde van f 45,8 min. fjuni 1966: f 27,6 min.). Het gezamenlijke inloggerslcgocd van de Bondsspaarbanken steeg hierdoor por ultimo juni 1967 tot f 5.981,6 min. voor die der Rechten. Nog in het zelfde jaar keerde hij naar Zierik- zee terug, samen mot zijn moeder en zuster, getuige het lidmatenregister van de Herv. Gemeente te Zierikzee, waarin men kan lezen dat op 30 ju ni 1630 met attestatie uit Leiden zijrr overgekomen: Jonkvrouwe Elisabeth van Hertsbeeck. weduwe van Jan Anthonisse de Jonge. Heer van Oos terland. en hare beide kinderen: An thony en Elisabeth de Jonge. Hieruit 'blijkt dat moeder en zus ter tijdens de studententijd van An thony, zich te Leiden hadden ge vestigd. Zoals gezegd, Bruinisse had een zeer begaafde Ambachtsheer aan Jhr. Anthony de Jonge, met een staat van dienst bijna zonder weer ga. Om te beginnen werd hij reeds op 26 december 1631 verkozen tot gemeente-burgemeester van Zierik zee, voor het jaar 1632. Zijn eigenlij ke werkkring vond hij echter in de Rekenkamer van Zeeland, op 22 de cember 1638 werd hij hier tot reken meester gekozen, en door zijn grote geleerdheid bracht hij het hier tot Griffier, en toen de post van Pen sionaris der stad Middelburg open viel werd zij aan Anthony de Jonge aangeboden. Verscheidene malen was hij gecommiteerde voor Zee land naar de Raad van State. En toen de Prins van Oranje, de latere Willem III, in 1668 zitting kwam ne men in de Staten van Zeeland, en de eed van Eerste Edele zou afleggen, was het Jhr. Anthony de Jonge van Bruinisse, die de Prins introduceer de en uitgeleide deed. Behalve dit verschenen er ook verschillende werken van zijn hand op het gebied van rechtspleging, staatkunde etc. Mr. Anthony overleed te Middelburg op 28 mei 1669 en werd te Bruinisse begraven, waar in de kerk tot 1795 zijn wapenbord hing. Hij is twee maal gehuwd geweest, eerst met Catharina Hoffer uit Zierikzee op 7 oktober 1631. Deze overleed te Mid delburg op I februari 1661 en werd eveneens te Bruinisse begraven. Op 13 september 1662 hertrouwde Mr. Anthony te Haamstede met Agatha de Witte van Haemstede, Vrouwe van Haamstede. Zij overleed daar op 20 maart 1678, na bijna 9 jaar haar man te hebben overleefd. Zijn eerste vrouw schonk Meester An thony 9 kinderen, de laatste bleef kinderloos. Als een bijzonderheid kan nog worden vermeld dat 'Mr. Anthony de Jonge zeer veel ge schriften naliet betreffende de toe standen dier dagen in Zeeland en niet in het minst over Bruinisse, waar geschiedschrijvers dier dagen, bv. Smallegange in zijn „Cronyck van Zeelandt" een dankbaar gebruik van maakten en veel hebben over genomen. De tweede en laatste Am bachtsheer de Jonge van Bruinisse was de zoon van Anthony, Mr. Wil lem de Jonge van Bruinisse. Hij werd gedoopt te Zierikzee op 14 juni 1639 en studeerde te Utrecht rech ten. Hij was, behalve Schepen van Zierikzee, iburgemeester aldaar voor de jaren 1677, 1680 en 1683. Voorts Opperdijkgraaf van Schouwen, Commissaris van het Landrecht en evenals zijn -vader rekenmeester van Zeeland. Hij overleed te Zierikzee op 1 juni 1705 en werd begraven te Bruinisse waar in de kerk een graf monument werd opgericht, ter na gedachtenis van deze laatste Am bachtsheer van het geslacht de Jonge, wat de manlijke lijn betreft. Zijn opvolger was Mr. Anthony Nol lens, een zoon van de zuster van Mr. Willem de Jonge van Bruinisse, ge- neemd Catharina. Zo zien we dat de Ambachtsheerlijkheid Bruinisse van 1 juni 1653 tot 1 juni 1705 door een telg uit het geslacht de Jonge werd bestuurd. Oosterland. L. A. CAPELLE. klasse M: 2e prijs mej. T. Vis met Veronica, 4e prijs de heer J. W. H. Klompe met Victor de Bruyn, 5e prijs mej. G. Steendijk met Nico. In het springconcours klasse L be haalde de heer A. J. Han.se met Swift de 4e prijs. DUIVENSPORT P.V. Gevleugelde Vrienden Prijsvlucht vanuit Baumetz. Af stand 179 km. Gelost om 8 uur, aan komst 10.37. A. Stoutjesdijk 1, 7, 18, 32, 48, 78, 83. 89; C. Kristalijn 2. 5. 27, 52, 70; Feleus-Westenbrugge 3, 24, 29, 50, 62; C. Berrevoets 4, 42, 49, 68, 71; C. Bauman 6, 11, 17, 31, 34, 56, 79, 91; J. Snijders 8, 36, 38, 84, 90; H. Merle 9, 39, 87; Joop Berrevoets 10, 53, 73, 77, 81, 82; Gebr. Wesdorp 12, 21, 30, 44, 51, 63, 72; A. Ravia 13, 14, 16. 76, 92; J. Krijger 15, 19, 64, 85; Hagesteijn-Hoek 20, 33, 37, 60, 67; J. Kaaijsteker 22, 55, 65, 66, 86; Jan v. Westen brugge 25, 43; L. Noordijk 26; N. Scherpenisse 28, 54; F. D. Hil- lebrand 35, 45, 69, 93; C. Stoutjes dijk 40, 88; J. C. Wesdorp 41; C. Ver west 46; W. der. Boer 47, 58; M. Wesdorp 57, 74; J. Dekker 59; T. Gieskes 61; A. Dekker 75; J. A. ten Haaf 80. I*.V. „Dc Bru.sc Trekker" Wedvlucht uit Neufvilles (B.)af stand ca. 124 km. Gelost 7.40 uur; aankomst lsle duif 9.19 uur; laatste prijswinnende duif 9.45 uur. De uitslag luidt als volgt: P. Sle- ketee 1, 2, 3. 17; C. J. Bolle 4, 9. 10, 13, 18; T. M. Dalebout 5, 6, 7; B. Schot 8, 14, 19, 20; B. dc Ruiter 11, 12, 15; S. Olie 16. Juniorenuitslag luidt: J. van Bo ven 1, 2, 5, 6; L. van Duivcndijk 3, 4; J. Jumelet 7, 9; W. van Kootcn 8. Opnieuw oesteicultuur op de Yenekse bank! Een aantal oesterkwekers te Yer- seke is 'begonnen met het uitzaaien van mosselschelpen. Mosselschelpen worden, zoals bekend, als zg. collec teurs gebruikt, d.w.z. ze worden ge bruikt voor het opvangen van oes- terbroeJval en het is momenteel weer de tijd van de oesterbroedval. Mocht het gelukken inderdaad op deze schelpen weer oesterbroed te verzamelen, dan betekent dat dat opnieuw de oestercultuur in Yer- seke, van de grond af, wordt opge bouwd. Zij, die nog met de oesterhandel bezig zijn op Yerseke, beperkten zich tot dusver tot het kopen van halfwas oesters in het buitenland, om die dan verder te laten uitgroei en in de Zeeuwse wateren. ZIERIKZEE Voor het examen M.O.-A Ne derlands is geslaagd de heer J. Smits te Zierikzee. Kind aangereden Maandagmiddag omstreeks half drie gebeurde in de Lange Nobel- straat een verkeersongeluk. Het vijfjarig zoontje van de heer G. stak plotseling de straat over, juist op het moment dat daar een personenauto passeerde, bestuurd door de heer J. de R. te Zierikzee. De autobestuur der kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het jongetje liep een vrij ernstige hoofdwond op en werd direct naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd. Na daar be handeld te zijn kon het kind echter toch weer naar huis gebracht wor den. Botsing tussen vracht- en personenwagen Op de vroege maandagmorgen, te gen half zes, had een botsing plaats tussen een personenauto en een vrachtauto op de kruising Gouwe- veerseweg-Provinciale weg. De vrachtauto-chauffeur de heer E. v. d. S. te Zierikzee, kwam uit de Gou- weveerseweg en gaf geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door de1 heer P. H. v. d. K. uit Hendrik Jdo Ambacht, die op de Provinciale weg naderde. V. d. S. had de perso nenauto niet gezien wegens de dich te ochtendmist. De heer V. d. K. liep een hoofdwonde op en moest bij een plaatselijke arts verbonden worden voordat hij de reis kon voortzetten. Kledingstukken ontvreemd Tijdens de beat-dansavond, die za terdagavond werd gehouden, werden in de garderobe van het „Huis van Nassau" enige kledingstukken ont vreemd. De politie stelt een onder zoek in. RENESSE Filmvoorstelling in de Herv. Kerk. Morgen (vvoensdag)avond 19 juli vindt om half negen (8.30 uur) in de Ned. Hervormde kerk alhier een voorstelling plaats van de film „Gra zige weiden". Deze filmvoorstelling wordt georganiseerd door de com missie voor bijzondere diensten van de Herv. gemeente te Renesse. Deze religieuze film speelt zich af in het diepe zudden van de Ver. Sta ten en wordt aangemerkt als een der belangrijkste werken van de Ame rikaanse cinemagrafie: de rolprent is zeker één der beste religieuze films: Ook in maatschappelijk opzicht neemt „Grazige weiden" overigens een belangrijke plaats in. De in de film voorkomende personen zijn al len negers. Aan de voorstelling gaat een pro gramma van negro-spirituals vooraf, te brengen door Kenneth Vieira uit Zierikzee, die aan het orgel wordt begeleid door Kees Swenne te Ou- werkerk. HAAMSTEDE Botsing met f 3300,- schade Maandagmiddag omstreeks 16.45 uur verzuimde de bestuurder van een nieuwe Skoda, de heer F. A. uit Eindhoven, die de Jonge Jan Boeijes -weg in wil'de rijden komende van de richting Kloosterweg, voorrang te verlenen aan een Volkswagenbus die uit de richting Renesse naderde en bestuurd werd door de heer R. de Vr. uit Zierikzee. Een botsing was onvermijdelijk. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor doch de Skoda liep ca. f 2500 schade op en de V.W. f 800. De rijkspolitie was ter plaatse voor het instellen van een onderzoek. BRUINISSE Mejuffrouw P. van Duivendijk Md., werd door b. en w. van Brui nisse benoemd tot typiste-ambtena res ter secretarie, in de vacature die zal ontstaan 'door het vertrek van mevrouw M. Schikker-Jonker. De heer M. C. Wisse, thans on derwijzer aan de o.I.-school te Brui nisse is benoemd als leraar aan de Jan Ligthart Mulo school te Breda. Botsing tijdens drukte Natuurlijk bracht de grote drukte van het mosselfeest voor Bruinisse ook zijn verkeersproblemen mee, in de eerste plaats parkeerproblemen, maar daarnaast ook zijn kleine bot singen etc. Op de hoek Molenstraat- Noordstraat botste de auto van de heef G. de Castro uit het Belgische Nivelles tegen de wagen van de heer H. Korsten uit St. Michielsges tel. Gelukkig was er alleen maar blikschade aan beide wagens. De bejaardenmiddag In ons bericht ovov de geslaagde bejaardenmiddag te Bruinisse vori ge weck, hebber, wij een belangrijk clement, dat tot het slagen van deze middag meewerkte vergeten, name lijk hel koortje van mevr. van den Berg-Oranje. De kinderzang tussen al «li.- hoog bejaarden was ontroe rend en hartveroverend. Het was een nummertje dat beslist niet mag worden vergeten. Opening mosselseizoen uitgesteld De groei van de mosselen in Gre velingen, Oosterschelde en op de Waddenzee is nog steeds niet bevre digend. De opening van het mossel seizoen, op diverse mosselfeesten aangekondigd, moest opnieuw wor den verschoven en men denkt nu aan maandag 31 juli om met de le vering te beginnen. FOTOGRAAF HAD HACHELIJK AVONTUUR CIVITAVECCHIA, 16-7. Een Ziuil- serse fotograaf heeft de afgelopen week een hachelijk avontuur be leefd in het zeegebied tussen de Ita liaanse westkust en Corsica. De 45-jarige Henri Toluzzi, die werkt voor een Amerikaanse tele visiemaatschappij, mas vorige week zondag met een motorjacht uit Fi- umcino, bij Rome, vertrokken naar de badplaats Porto Santo Stefano. De motor van het elf meter lange vaartuig geraakte echter al spoedig defect. Bij een poging om het euvel te verhelpen deed zich een ontplof fing voor, waardoor het jacht zonk. Toluzzi kon zich met de aanwezige voorraad water en levensmiddelen redden op een opblaasbaar vlot. Pas zaterdagavond jl. werd hij opgepikt door twee Italiaanse industriëlen, die hem naar Civitavecchia brach ten. Bij een onderzoek met schepen en vliegtuigen had men de Zwitser niet kunnen vinden, doordat men er van uit was gegaan dat hij zich noordelijker zou bevinden. Marihuana in Indonesië DJAKARTA, 17-7. Het afgelopen weekiode heeft de politie in Medan in noord-Sumatra duizend kilo mari huana in beslag genomen en ver brand. Een politie-officier zei dat Interpol te Parijs vernietiging had aangeraden. Na beëindiging van de Indonesische confrontatie van Ma leisië vorig jaar is de handel in ma rihuana steeds meer uitgebreid. „Wij doen alles om te voorkomen dat dit middel dn handen van jongelui valt", aldus de politie. Twee doden bij ongeluk niet tractor LOPIK, 17-7. Maandagmorgen zijn op de Tiendweg te Lopik de be stuurder en de bijrijder van een tractor met twee aanhangwagens verongelukt, toen hun voertuig van de weg raakte, kantelde en in een sloot terechtkwam. Zij 'kwamen on der de tractor terecht en waren op slag dood. De slachtoffers zijn de 55-jarige autohandelaar A. Richel uit Lopik en de 22-jarige heer J. D. Smit uit Westzaan. In zwembad verdronken DOORN, 17-7. Maandagmiddag is mej. G. M. de Vos uit Rotterdam in het zwembad' Woestduin te 'Doorn verdronken. Zij begaf 2ich van het ondiepe bad naar het 'diepe en gleed uit. Er is nog kunstmatige ademha ling toegepast, maar dit mocht niet meer baten. Nederlandse studente in Noorwegen verdronken OSLO, 17-7. De 20-jari'ge stu dente M. Klopper uit Voorburg is zaterdag verdronken itoen zij in By- kl'e, ten zuidwesten van Oslo, in' een rivier viel. In Frankrijk veel verkeersdoden PAR'IJS, 17-7. Tijdens het lan^ weekeinde van Quatorze Juil'let zijn in Frankrijk 105 mensen bij ver keersongelukken omgekomen. Er werden 1.255 personen gewond, van 523 is de toestand ernstig. Uitwisseling van krijgsgevangenen KOENEITRA (Syrië). 17-7. Israël heeft maandag 591 Syriërs, officieren manschappen en burgers, uitgewis seld tegen een Israëlische piloot, en de lijken van drie Israëliërs, twee pi loten en een burger. Dat gebeurde op de weg naar Damascus bij Koe- neitra, dat nu in handen is van' de Israëlische strijdkrachten. De uit wisseling was voorbereid door het internationale Rode Kruis. Poslzegeldiefstal LEEUWARDEN, 17-7. De lamilie B. de Vries in de Kanaalstraat te Leeuwarden kwam bij terugkeer van een veertiendaagse vakantie tot de onaangename ontdekking dat uit haar postzegel winkel voor een waarde van tenminste f 10.000 aan kostbare postzegels, waaronder veel cerstedagsenveloppen, was ont vreemd. Uit de 'keuze die de dief uit de voorraad postzegels maakte, blijkt dat er een deskundige bezig móet zijn geweest. Nederlandse in Duitsland verongelukt SON, 17-7. Bij een verkeersonge val in 'de omgeving van Solingen in Duitsland is de 28-jarige mevrouw B. der Kinderen-de Vries uit Eind hoven om 'het leven gekomen. Zij was op de terugreis van een vakan tie in Italië. Haar echtgenoot, die -de auto bestuurde, bleef ongedeerd, doch het mede inzittende kind liep verwondingen op. n Dc Syrische president Nourcddin Al Atassi is maandag in Damascus teruggekeerd van een bezoek aan Caïro, aldus radio D artrose us. HAAMSTEDE, 17-7. Tussen hel gekrioel van de tceristenaulo's rijül soms een fruitkweker met tractor en hoog opgeladen wagen zwarte bes sen om de veilingloods aan de Hoge- zcom te bereiken. De eerste tochten naar de velling zfjn begonnen en het eerste product, de zwarte bes, laat zich dit jaar van zijn beste zijde zien. Er hangt een goede oogst en wat nog belangrijker is, de prijs is best te noemen. Het is al enige jaren ge leden dat er rond de f 4,- per kilo betaald werd door de fabrikanten. Het schijnt dat de pulpvoorraad uit verkocht was zodat elke fabriek pro beert om de vaten weer te vullen opdat bij de eerste vraag vanuit bui ten- of binnenland geleverd kan worden. Dagelijks rijden volgeladen vracht auto's met zwarte bessen naar de vei ling in Rotterdam, doch voordat het cover is moet elk trosje door schap pelijke vingers in het bakje geplukt worden. Een werkje dus voor jon gelui, vooral meisjes kunnen er best De Centrale Raad voor Gezinsver zorging begint woensdag 26 juli een nieuwe landelijke actie voor de wer ving van gezinsverzorgsters, gezins helpsters en gezinshelpsters bij be jaarden. Des avonds zal om tien voor half negen voor de televisie in het Socutera-programma een film wor den vertoond over de opleiding van gezinsverzorgsters en hun werk en over de mogelijkheden om zonder deze speciale opleiding werkzaam te zijn als gezinshelpster. Juist ge huwde vrouwen kunnen gedurende enkele uren per dag inspringen als gezinshelpster bij bejaarden. Deze aantrekkelijke mogelijkheid stelt gehuwde vrouwen in staat om de tijd, die zij over hebben, goed te be sleden, terwijl de bejaarden, die de- mee uit de voelen. Overal op de be drijven die nog bessen in hun aan plant hebben zitten ze gehurkt onder de struiken ijverig bezig om de zwar te kon-els er af te halen. Een bakje vol maken gaat niet een. twee, drie. 5 kg gaat er in een pootbakje en dan moet de plukster of plukker nog goed uitkijken dat hij er geen blad bij plukt anders wordt de werkgever boos. Het zou dan kunnen gebeuren dat de keurmeester op de veiling zijn produkt naar een lagere klasse diri geert wat een lagere prijs ten gevol ge heeft. Dus een schoon bakje bes sen is de opdracht waarmee momen teel talrijke jongens en meisjes uit eigen omgeving doch ook veel kam perende jeugd tracht een extra cent je te verdienen. En dat lukt uitste kend, want door het mooie droge weer wordt er bijna niet verlet zo dat hoge produkties per dag geleverd werden. Voor werkgever en werkne mer is het dit jaav een lonende zaak met de zwarte bessen, hetgeen in de laatste jaren nauwelijks gezegd kon worden door de vrij lage prijzen. ze hulp nodig hebben, daardoor lan ger in hun eigen woning kunnen blijven. De Centrale Raad voor Gezins verzorging te Utrecht en de daarbij aangesloten landelijke organen en plaatselijke instellingen beschikken over een nieuwe brochure Insprin gen waarin belangstellenden de voornaamste gegevens over de ge zinsverzorging kunnen vinden. In de brochure zijn o.m. de adressen op genomen van de 24 opleidingsinsti tuten in ons land. De film die op 26 juli in het So cutera-programma komt, is ook be schikbaar voor vertoning op scholen, voor verenigingen, enz. ADVERTENTIE waar men altyd voor u ÉüH klaar staat. Bij de Raiffeisenbank bent u nimmer een nummer. Persoonlijke VA/ 1 behandeling j ook voor u V T I Gezinsverzorging

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4