Chinese waarschuwingen aan Hanoi" DE TERUGKEER VAN ARAM 1 Boerderij-brand door hooibroei Voor 40 jaar.... Goede raad voor een gezonde vakantie Derde ontvluchte gevangene meldt zich Het groene hart van het „toen" van Zierikzee, dat in de zomermaanden slechts een handvol onopvallende fijnproevers binnen de wallen kreeg, maar van toerisme nog geen weel had. Een enkele keer kwam de foto graaf zijn lens richten op het iepen lover. De Zierikzeese jeugd stond even stilom van de gelegenheid te profiteren. ADVERTENTIE DEN HAAG. Vaandrig mr. P. van Vollenhoven van de Koninklijke Luchtmacht is m'aandag op de vlieg basis Gilze-Rijen aangekomen om daar. als onderdeel van zijn dienst plicht, een opleiding tot vlieger van lichte vliegtuigen te volgen. Ernstige binnenlandse crisis in Jordanië BEIROET, 17-7. Jordanië staat voor een ernstige binnenlandse cri sis, zo is in Libanon uit goed inge lichte Jordaanse bron vernomen. Koning Hoessein is nu bezig met een algehele reorganisatie van zijn strijdkrachten maar vooral wordt hij in beslag genomen door de steeds slechter wordende economische toe stand in zijn land! Daarom zou hij een nationaal coalitiekabinet willen formeren dat 'in de plaats zou moe ten komen 'van de huidige regering onder premier Saas Joemaa. De Jemenitische koningsgezin- den hebben de stad Harad en 'de ha ven Maidi aan de Rode Zee ingeno men, zo is in een officieel communi qué van het hoofdkwartier van imam Badr maandag meegedeeld. PEKING, 18-7. In Peking zijn verscheidene geschriften uitgegeven met indirecte waarschuwingen aan het adres van de Noordvietnamesc leiders. Hieruit kan volgens de correspon dent van Agence France-presse ge concludeerd worden dat men in Chi nese regeringskringen rekening houdt rrtet de mogelijkheid dat Ha noi, onder Russisch druk, over zal gaan tot onderhandelingen met Was hington over een nieuwe verdeling van Vietnam. In het jongste nummer van de „Brief uit China" schrijft de pro-Chi nese Amerikaanse Anna Louise Strong dat president Johnson in Vietnam streeft naar beëindiging van die oorlog en handhaving van de Amerikaanse bases in het zuiden, en daarbij rekent op Russische steun. De schrijfster voegt hieraan toe: „Ko- sygin kan thans krachtiger druk uit oefenen (in Hanoi), maar zijn over tuigingskracht kan geleden hebben door de reputatie die Moskou in het Midden-Oosten heeft verworven". De correspondent van AFP wijst er voorts op dat uitlatingen van de pro-Chinese communistische partij en van Birma, Thailand, Laos, India en Indonesië in de Chinese pers een veel krachtiger" „Maoïstische" en Marxistisch-Leninistische" geest ade men dan de Noordvietnamese com munistische partij. DEN HAAG. De 35-jarige ver tegenwoordiger S. R. L., een Duitser die in Eindhoven woont, is aangehou den. Hij wordt ervan verdacht samen met zijn 45-jarige landgenoot, de bankwerker K. A. J. uit Frankfort, vorige week 's nachts te hebben in-, gebroken in het kantoor van de Haagse begraafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag. Toen in 1787 aan de universiteit van Göttingen een zestienjarig meisje pro moveerde tot doctor in de filosofie was dat niet minder dan een weten schappelijke sensatie. Zelfs in het verre Amerika wisten enige tijd later kranten melding te maken van de beroemde geleerde dame in het keur vorstendom Hannover". Met 15 maanden kon de kleine Dorothea von Schlözer al 87 woorden spreken en had 102 „ideeën'' zoals de vader ver meldde. Op zesjarige leeftijd kreeg ze wiskundeles. Zij stierf op 12 juli 1825 in Avignon en werd op het kerkhof St. Véran bijgezet, een van de zeldzame verschijningen in haar geslacht, meer echter nog door haar voor treffelijke eigenschappen dan door haar intelligentie, waaraan zij zich slechts zelden scheen te herinneren". 18. Binnen enkele minuten was de strijd geëindigd. Het kleine troepje Barbadoren was volkomen vernietigd. Gben een was er ontkomen. Snikkend van blijdschap viel de vrouw van de eigenaar Aram om de hals. Wel was haar huis vernield, doch zij en haar gezin hadden tenminste het leven er afgebracht. Doch plotseling onderbrak Jaspo haar dankbetuigingen met de op merking: „Kunt ge dat niet beter uitstellen, tot een mooie zomeravond! Er zullen nog wel meer van die kerels hier rondzwerven en als ze dit hier vinden, konden ze best eens be sluiten ons achterna te komen!" Aram knikte instemmend. Ze moesten verder Ze hadden reeds teveel tijd verlo ren. De eigenaar van de hoeve en zijn zoon zouden zich bij de troep aansluiten en de boer stelde onmiddelijk al zijn voorraden ter beschikking. Zijn vrouw zouden ze meenemen tot ze haar een eind verder bij familie konden achterlaten. Ijverig begonnen Aram's mannen al het aanwezige voedsel te verzamelen. Men verd nog een kar, welke aan het vuur ont komen was en die thans in een ommezien werd opgeladen. Aram staarde peinzend over het strijdtoneel en juist toen de man nen zich gereed maakten cm te vertrekken, hief hij plotseling zijn hand op. „Wacht even!" riep hij. „Ik heb een idee!" DEN HAAG, 17-7. De staatssecre taris van economische zaken heeft de Sociaal Economische Raad ver zocht advies uit te brengen over de consequenties van een eventuele in voering van de zomertijd voor en kele meest betrokken bedrijfstakken. Hij denkt daarbij met name aan de landbouw, het horecabedrijf, de in dustrie, de detailhandel en het par ticuliere vervoerswezen De regering heeft geconstateerd dat de gehele toeristische en recrea tieve sector vrijwel unaniem zich voorstander heeft betoond van in voering van de zomertijd. Tevens is haar echter gebleken dat voor het vervoerswezen, eer in het bijzonder dat deel van het vervoerswezen dat in het internationaal verkeer perso nenvervoer volgens vaste dienstrege lingen verricht, zoals de spoorwegen, de luchtvaart en zeescheepvaart, be zwaren zouden rijzen, indien alleen Nederland een aparte zomertijd rege ling zou invoeren. Voor deze bedrijfs takken en ook voor de tram- en au tobuslij nbedrij ven die diensten on derhouden welke op het internatio nale personenvervoer moeten aan sluiten zou het dan ook wenselijk zijn, dat indien tot een aparte zo mertijd wordt overgegaan een daar toe strekkende maatregel op ruime LEEUWARDEN, 18-7. Voor de vijfde maal in korte tijd is vannacht in Friesland een boerderij tengevol ge van hooibroei afgebrand. Het be trof deze 'keer de boerderij van de veehouder J. Droogsma te Tzum. De brand werd vanmorgen om streeks vier uur ontdekt door een 17-jarige zoon die wakker werd van een vreemd geluid. Hij dacht aan vankelijk dat het regende maar toen hij niet geheel gerust op onderzoek uitging er. de branddeur opende tussen de slaapzolder en de schuur ontdekte hij de werkelijke oorzaak. In zeer korte tijd stond de boerderij van voor tot achter in brand. Dc bewoners konden zich slechts ter nauwernood in veiligheid stellen. Een van de zoons alarmeerde de brandweer van Franeker die het vuur met twee spuiten bestreed. Er viel echter weinig meer te red den van de vrij oude boerderij. internationale schaal zou worden ge nomen. Afgezien van de moeilijkheden, die in het geval van een eenzijdige nati onale invoering van de zomertijd voor het vervoerswezen zouden ont staan, is het twijfelachtig of de voor delen die men uit een toeristisch en recreatief oogpunt van een verlen ging van de avond verwacht - zoals met name ten verlenging van het va kantieseizoen en bijgevolg grotere mogelijkheid tot vakantiespreiding - wel gced tot hun recht zullen komen, indien alleen Nederland een aparte zomertijd zou kennen. RIJSWIJK (Z.-H.), 17-7. Maan dagavond cm kwart vcor acht heeft de 2G-jarige J. T. J. Knoups zich ge meld cp een R.K. pastorie in Rijs wijk (Z.-II.). Hiermee zijn drie van de vier zondag uit de Schcveningse strafgevangenis uitgebroken delin quenten weer onder arrest. Voort vluchtig is nog de 22-jarige H. C. It. uit Arr.hem. Kncups verklaarde te-- gen de politie, dat hö „er genoeg van had" en niet wist waar hij heen moest. Knoups is ongeveer t'ien minuten in de pastorie van de St. Bcnifacius- p. rochie aan de Vredenburchweg in Rijswijk geweest, de politie was ge alarmeerd door een burger, die de voortvluchtige had zien lopen, die hem was gevolgd en hem had de pastorie zag binnengaan. Kncups werd als elke bezoeker aan de pastorie te weerd gestaan. Hij maakte zich bekend en deelde mee, Duivenramp gevolg van ongunstige weersomstandigheden HEERENVEEN, 17-7. Het zoekra- ken van ongeveer de helft van de zesduizend postduiven uit Friesland, die zaterdag aan een wedvlucht meededen, is volgens het bestuur van de postduivenvereniging „De Snelvlieger" in Heerenveen te wij ten aan ongunstige weersomstandig heden. Men was uitgegaan van een weers voorspelling die achteraf ongunstig bleek te zijn. Voordelen De staatsecretaris heeft zich daar om cp het standpunt gesteld dat, warneer hier te lande tot herinvoe ring van de zomertijd zou worden overgegaan - hetgeen uit een toeris tisch en recreatief oogpunt wenselijk voorkomt en waaraan, speciaal voor de toeristische sector, ook bepaalde economische voordelen vastzitten - zulks zou moeten gebeuren op rui me internationale schaal en voorts op uniforme wijze, d.w.z. met dezelf de begin- en einddata. dat hij, voor hij terug ging naar de gevangenis, met iemand wilde pra ten. Pastoor F. H. Heemskerk heeft Knoups daarop ontvangen. De ver oordeelde heeft in de spreekkamer nog een beetje gegeten en is vervol gens met pastoor Heemskerk naar diens weiitkamer gegaan. Kncups vertelde de pastoor, dat hij ook 's morgens al langs de pastorie was gekomen. Hij durfde toen nog niet aan te bellen. Volgens pastoor Heemskerk was er geen sprake van dat de voortvluchtige kwam om geld of eten. Hij wilde alleen praten en zich vervolgens melden bij de poli tie of teruggaan naar de gevange nis. Het Algerijnse hooggerechtshof zal woensdag bijeenkomen om te be slissen over het verzoek van Kongo de naar Algerije ontvoerde ex-pre mier Tsjombe uit te leveren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gorinchem (toez.): G. G. S. van Hoogstraten, Hogezand. Bedankt voor Workum (vac. G. van Zeben) (toez.): C. B. Roos, De Kaag; voor Rotterdam-Delfshaven (vac. J. D. v. Hof) (nad. besl.): J. J. van 'der Krift, Ermelo. Ger. Kerken Beroepen te Raamsdonk-Drim- melen: kand. P. Blokland, Goudri- aan. Aangenomen naar 's-Gravenhage- West (vac. W. van der Linden): J. Heule, Beyerwijk. ZIERIKZEE. De Bond van Paar denfokkers op Schouwen-Duiveland hield zijn jaarlijkse veulenkeuring op het Havenplein. ZIERIKZEE. Aan de hier gehou den grote schietwedstrijden namen 14 korpsen deel en de wedstrijden hadden een goed verloop. UTRECHT, 17-7. Dr. J. Huisman, hoofd van de afdeling besmet telijke ziekten, hygiëne en quarantaine van de G.G. en G.D. van1 Rotterdam, heeft in „Gezondheidszorg", het ifiaandblad van het Groe ne Kruis, enkele wenken gegeven ter voorkoming van ziekte in de vakantie. Zo raadt hij de toeristen aan, karig te zijn met sterk gekruide spijzen en dranken, om maag- en ingewandstoernissen te voorkomen. Verder verdient het aanbeveling, niet „zo maar" water te drinken, maar het eerst te koken of de dorst te lessen met mineraalwater nf zelfgezette thee. De consumptie van rauwe groenten en ongeschild of ongepeld fruit is evenmin raadzaam. Gun uzelf tijdens de vakantie een goede nachtrust, zegt dr. Huis man en houd, vooral in warme landen, een siësta na de middag maaltijd. De toerist meet er ook voor zorgen dat hij een spuitbus bij zich heeft om insecten te bestrijden. „Wees voorzichtig bij het kiezen van zwemwater" is een ander advies van dr. Huisman. Zeewater is, behalve vlak bij de uitmon ding van grote rivieren, bacteriologisch betrouwbaar. Maar wie in zoet oppervlaktewater wil zwemmen doet er gced aan, eerst te in formeren cf het water wel voor dat doel geschikt is. ZIERIKZEE. In de dancing „Con cordia" werd een concert gegeven gevolgd door een bal waarvan de opbrengst ten bate van de storm rampslachtoffers in Zeeland, Gel derland en Overijssel kwam. HAAMSTEDE. In de gemeente raadsvergadering wordt een klacht ingediend wegens het hardrijden, vooral bij avond, van motoren in de kom van de gemeente. ZONNEMAIRE. In de Ned. Herv. kerk werd een gecombineerde mit- voering van de beide plaatselijke muziekverenigingen gehouden voor een zeer matig opgekomen publiek. NOORDGOUWE. Voor de zeer noodzakelijke verbeteringen aan te brengen in de weg Zierïkzee-Brou- wershaven werd door de gemeente enige percelen grond verkocht. NIEUWERKERK. Op de begraaf plaats is men begonnen met de uit breidingswerkzaamheden. Er was hier geen voldoende ruimte meer voor zowel eigen_ als huurgraven. BURGH. De inzameling door de plaatselijke restauratiecommissie voor de restauratie van het vierde kerkmonument verloopt met succes. Deze week kon weer f 300 aan het totaal worden toegevoegd. ZIERIKZEE. (Adv.). Herenkos tuums vanaf 9,90; pantalons vanaf 1,98heren regenjassen vanaf f 9,90; overhemden vanaf f 1,19; herenschoenen vanaf f 4,40. ZIERIKZEE. Het Eerste Zierik- zeesche Mqndharmonicagezelschap „D.O.K." gaf in „Concordia" een feestconcert ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan Het charmante Nederlandse zangeresje Patricia Paay is zaterdag a.s. via Nederland I te zien tussen zeven en acht, als Regina Clauwaen en Dick Passchier in Pick Up sterren met hun nieuwe platen introduceren. Tot de andere gasten van dit programma behoren o.yn. Corry Vink, Marianne Delgorge, het Cocktail Trio, de John Breugel Four, Johnny Lion en Jacco van Renesse. VAKANTIE- GESCHENKEN ZEEUWSE BROCHES ZEEUWSE ARMBANDEN ZEEUWSE MANCHETKNOPEN ZEEUWSE RINGEN IN GOUD OF ZILVER naast 's-Gravensteen Zierikzee Telefoon (01110)-24 43 Donderdagsavonds tot 9.00 uur geopend Horfo[tr Juwelier

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2