EEN LESJE VAN DE GAULLE VAN DE LAGERE SCHOOL NAAR DE LANDBOUWSCHOOL BLIK DOOR HET WERELD VENSTER BEELDBUIS? DE TERUGKEER VAN ARAM oorbereiiling voor kreeil patroon van beroepen Fusie waterleidingen Midden-Zeeland en Tholen Van de ruim ÏOO.QOO jongens, die per jaar de 6e klas van de lagere schooi verlaten, gaat ongeveer 3.5 procent naar de lagere land- of tuin bouwschool. Samen met de meisjes, die veelal tuinbouwonderwys volgen, schimmelt het aantal kinderen dat jaarlijks naar een vorm van lager agrarisch onderwijs gaat tussen de 35001000. Bij deze getallen moet worden ge dacht dat een grote groep van deze leerlingen er niet aan denkt zelf standig boer of tuinder te worden, terwijl daarnaast voor een groot aantal met de land- en tuinbouw verwante beroepen de lagere agrari sche school een goede voorbereiding geeft, aangezien in het programma van de school vele elementen zitten, die aansluiten aan deze beroepen. Een belangrijk onderdeel van het studieprogramma op de land- en tuinbouwscholen is een goede en ruime algemene vorming, die in de toekomstige maatschappij beslist noodzakelijk is om een passende werkkring te kunnen vervullen. In verband hiermede wordt 70 procent van de onderwijstijd hieraan besteed Om de leerlingen voorts enig idee bij te brengen van wat er zich in de land- en tuinbouw zoal voordoet, wordt aandacht besteed aan de vak kennis van de leerlingen. Als derde onderdeel moet de vakvaardigheid worden genoemd, die met name is gericht op uitvoering van praktijk- werk in land- en tuinbouw, waar door dê leerling behalve zijn ver stand ook zijn handen leert gebrui ker- Het is gebleken dat dit evenwich tige programma van algemene vor ming, vakkennis en vakvdardigheid eveneens een degelijke voorbereiding Flitsen uit liet buitenland HONGKONG. Politie en militai ren hebben in Kovvloon een inval ge daan in een gebouw waar een vak vereniging is gevestigd. Daarbij is één burger omgekomen en zijn twee ernstig gewond geraakt. 81 mensen zijn aangehouden. Men vond in het gebouw flessen met zuur en ver scheidene wapens. GENEVE. De Russische hootdon- cLorhandelaar op het ontwapen)ngs- overleg in Genève, Alexei Rosjtsjin, heeft een verdrag tegen de versprei ding van kernwapens een eerste stap genoemd naar het tot stilstand bren gen van de bewapeningswedloop. BONN. De besprekingen tussen generaal de Gaulle en bondskanselier Kurt Georg Kiesinger, hebben geleid tot de oprichting van een Frans- Duitse commissie voor de coördina tie van alle vraagstukken betreffen de de samenwerking tussen Parijs en Bonn, aldus welingelichte zegs lieden. WARSCHAU. Het Poolse jeugd blad Sztandar Mlodych meldt, dat er het vorig jaar in Polen meer dan 226.000 keer abortus is gepleegd, ter wijl het aantal geboorten in dat jaar 530.000 bedroeg. MADRID. Rond 400 Spaanse man nen en vrouwen, onder wie pries ters, huisvrouwen, arbeiders en be oefenaars van de vrije beroepen, hebben zich in een open brief tot de Spaanse autoriteiten gewend met het dringende verzoek de uitoefening van de burgerrechten, zoals de vrij heid van vergadering en menings uiting mogelijk te maken. DJAKARTA. De gewezen overste Oentoeng en drie andere militairen die ter dood veroordeeld zijn wegens hun rol in de mislukte communis tische staatsgreep van 1965, zullen „zeer binnenkort" terechtgesteld worden. Dit is meegedeeld door ko lonel Partono, procureur bij het mi litair tribunaal. ROME. De Britse minister voor technologie, John Stonehouse, beeft volgens gezaghebbende kringen in Rome, gesproken met Italiaanse mi- rist ers over de mogelijkheid dat Ita lië deelneemt aan de ontwikkeling van een Europese iuchtbus en een jachtvliegtuig met verstelbare vleu gels. PARIJS. Volgens vporlopige cij fers zijn vrijdag de veertiende juli in het verkeer op de Franse wegen vijfentwintig doden en 197 gewon den gevallen. NEW YORK. Egypte heeft de Vei ligheidsraad meegedeeld, dat bij ge vechten van vrijdag langs het Suez- kanaal twintig Egyptenaren zijn gedood en 35 gewond. De Egyptische afgevaardigde diende een klacht in bij de voorzitter van de raad, doch hij verzocht tot dusver niet om een bijeenkomst. ROME. De Italiaanse P.T.T. gaat binnen enkele maanden fluoresce rende postzegels uitgeven. Dit is no dig, omdat de posterijen elektroni sche stempelmachines in bedrijf zul len stellen, die de brieven met een „gevoelig oog" aftasten. SANTA MONICA. De filmac trice Lana Turner is een echtschei dingsprocedure begonnen tegen haar zesde echtgenoot, de filmer Robert Eeton, die zij van geestelijke wreed heid beschuldigt. Lana Turner is 47 jaar. SAIGON. De Vietcong heeft za terdagochtend vroeg de Amerikaan se basis Da Nang met raketten be stookt. Volgens een Amerikaanse woordvoerder werden 12 Amerika nen gedood en 40 gewond NEWARK Politie en op daken verscholen sluipschutters hebben in Newark vuurgevechten geleverd. Evenals de voorgaande nacht trok ken in de negerwij k wederom groe pen negers door de straten, ruiten verbrijzelend en winkels en kanto ren plunderend. geeft voor tal van funkties buiten de directe land- en tuinbouw, aldus ir. A. G. D. M. Vercauteren, inspecteur bij het landbouwonderwijs, onlangs voor de microfoon. Deze bijkomende taak van de la gere land- en tuinbouwscholen wordt nog benadrukt doordat aan sommige scholen een gedeelte van het onder wijs ook direkt gericht wordt op be roepen buiten het land- en tuin bouwbedrijf. In dit verband dient te worden vermeld, dat het aantal scholen, waar een programma voor aanleg en onderhoud van tuinen kan worden gegeven, dit jaar is uitge breid van 14 tot 22. Daarnaast zal in het komende leerjaar ook een begin worden gemaakt met een proef voor differentiatie met meer onderwijs in de richtingen mechanisatie en varkens- en pluimveehouderij. President de Gaulle is met zijn halve kabinet naar Bonn gereisd voor overleg met kanselier Kiesinger en diens zwaarste ministers. Dat hoort zo volgens het Frans-Duitse vriendschapsverdrag, een geestes kind van kanselier Adenauer dat echter nooit voorspoedig heeft wil len opgroeien. Onder Erhard was de Duits-Franse relatie zo slecht als ze maar zijn kon en dat is een van de dingen geweest die hem. zijn kanselierspost hebben gekost. Kiesinger maakte snel na zijn ambtsaanvaarding haast om het verdrag weer nieuw leven in te bla zen, maar daarvan is niet veel meer gebleken dan een paar foto's waar op Kiesinger en De Gaulle erg har telijk met elkaar verkeren. Een ver drag is mooi, begint men in Bonn weer meer en meer te denken, maar je moet er ook wat aan hebben. En of dat zo is, daaraan gaat men twij felen. Bijvoorbeeld zou het vriendschaps verdrag moeten inhouden dat de twee landen op zijn minst wat over leg plegen voor ze zich in de inter nationale politiek over belangrijke punten uiten. Welnu, daarvan is wei nig gekomen. Eigen weg Parijs heeft bijvoorbeeld kort ge leden een intensief contact gehad met Moskou. Dat is voor de Duitsers interessant, want de houding van het Kremlin is van groot belang voor tal van Duitse problemen. Maar was er overleg vooraf? Welnee. Men heeft zelfs van geen Frans protest verno men over het voortdurend geraas van Moskou over de Westduitse oor logsophitsers. Dan hebben de Arabieren zich heel kwaad gemaakt over Duitsland dat naar hun smaak niet anti-Israëlisch genoeg was en ze manipuleren de oliekraan dreigend. En waar staat Parijs? Aan de Arabische kant. Voeren de Fransen met Bonn een gesprek over een heet hangijzer als de Britse aanvraag van het lidmaat schap voor de E.E.G.? Welnee. Zelfs met een zeer speciaal verdrag er vaart Bonn het zelfde als andere landen in de omgang met Parijs: De Gaulle gaat zijn eigen gang en wat anderen doen of willen interesseert hem niet. Zo trok hij zich terug wit de samenwerking met de Britten voor een vliegtuig met verstelbare vleugels na eerst met zijn eigen vliegtuigbouwer Dassault contact te hebben overgenomen opdat de Fran se behoeften aan een dergelijk toe stel waren bevredigd. Dat de Brit ten er mee in de nesten kwamen en dat een akkoord gewoon verscheurd werd, dat moeten de anderen dan maar slikken. Enzovoort, enzovoort. KERKNIEUWS Ned.è Herv. Kerk Beroepen te St. Laurens (toez.): R. R. R. van Buiren, kand. te Rotter dam; te Ferwerd: W. J. Burghgraaf te Stedum. Bedankt voor Surhuizum: Chr. van der Lgeden te Elim (Dr.) Aangenomen naar Heukelum: C. Vroegindeweij, kand. te Bergam bacht, die bedankte voor Birdaard- Reitsum en voor Noordhom-Niezijl (toez.). Geref. Kerken Aangenomen naar Asperen: P. W. van der Veen te Scherpenzeel (Gld.). Geref. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Drogeham: H. J. Begemann, kand. te Gouda, die be dankte voor Avereest-Dedemsvaart, Blija, Diever-Smilde, Ferwerd-Hal- lum, Garrelsweer, Leeuwarden-Hui- zum, Marum, Kornhorn, Souburg- Vlissingen, Alkmaar-Broek op Lan- gendijk en voor Kralingseveer- Krimpen aan de IJssel. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Westzaan: G. Bilkes te St. Thomas (Ont. Canada), voorh. pred. te Amsterdam-Zuid. Geref. Gemeenten Aangenomen naar Aagtekerke: J. van Vliet, kand. te s-Gravenhage die bedankte voor Aalst, Bodegraven, Gcrinchem, Hoofddorp, Hoogvliet, Middelharnis, Naaldwijk, Nieuw- Beijerland, Nieuwdorp, Oost-Kapelle Oudewater, Tholen, Wolphaartsdijk, en voor Zoetermeer. Doopsgezinde Broederschap. Beroepen te Akkrum-Terhorne ca. mej. M. Tuinman, prop. te Am- sterdam-St. Anna Parochie: G. van Zetten te Texel; te Wolvega: in com binatie met Meppel-Zwartsluis: mej. da. H. C. Leignes Bakhoven te Mep pel-Zwartsluis. Naast deze mogelijkheden op de lagere land- en tuinbouwscholen is er ook de lagere technologische school voor de levensmiddelenindus trie te Gudcrp (Noord-Holland), waar in het kader v?n het leerlin genstelsel de mogelijkheid bestaat een vaktechnische opleiding te ont vangen voor bv. de zuivel- of de corservenindustrie Welke kinderen het meest in aan merking voor dit onderwijs komen moet natuurlijk voor ieder kind af zonderlijk worden bekeken. De beste kans van slagen heeft het uitgespro ken „doe-type" met een goed, prak tisch verstand en concrete belang stelling voor de levende natuur. Na deze praktische algemene land bouwkundige voorbereiding kan het kind zich ook nog verder bekwamen via het leerlingenstelsel of het mid delbaar onderwijs. Heilig verklaard In de E.E.G. gaat het ook zo. Al jaren trouwens. In andere landen is men daaraan zo langzamerhand ge wend en heeft men zich verzoend met de gedachte dat men maar rus tig moet wachten tot de kolos van het Elysée ten grave ivordt gedra gen. In Duitsland echter is het Frans-Duitse verdrag verheven tot een soort heilig pact dat koste wat het kost intact gehouden moest wor den. Nu men meer en meer ervaart dat De Gaulle van zijn kant het voornamelijk gebruikt om er zijn verwijten aan de bondsrepubliek mee te kruiden en hij zelf zakelijk rustig zijn gang gaat of het verdrag niet bestond, gaat men zich teleur gesteld voelen. Dat is dan vervelend voor de Dxiitsers. Maar vervelender voor de hele wereld is dat de omgang met dit cynisch zakelijke Franse staatshoofd kennelijk toch besmettend heeft ge werkt. Zo zette Bonn een streep door een groot deel van het defensiebud get en verminderde het de troepen sterkte zonder enig overleg met de N.A.V.O., zoals eigenlijk wel be hoorlijk was geweest. De Britten en de Amerikanen, die juist kort gele den onder Duitse pressie zich bereid verklaarden hun troepensterkte niet te verminderen, voelen zich daardoor in niet geringe mate bekocht. Men mag aannemen dat ook zij in den vervolge slechts geringe waarde gaan hechten aan afspraken met partners die er vlot van afstappen als hun dat lijkt te passen. En zo ontstaat in de westelijke - wereld langzaam maar zeker een sfeer van wantrouwen aan eikaars tuoord, dat kennelijk maar al te ge makkelijk wordt gebroken. Een ge slaagd gaullistisch lesje, waarmee niemand blij hoeft te zijn. Bij de ij verigste leerling Bonn begint het plezier er tenminste al aardig af te raken. LAND- EN TUINBOUW Nu zijn meststoffen het goedkoopst Het is een goede gewoonte gewor den om de brandstoffen aan te ko pen en op te slaan in de periode wanneer de prijs hiervan het laagst is. Wat voor de brandstoffen geldt, kan ook met voordelen worden toe gepast bij de aankoop van verschil lende meststoffen. Wanneer deze in de zomer worden aangekocht, wordt hiermee een duidelijk geldelijk voor deel verkregen. Dit geldt bijvoorbeeld voor Tho- masslakkenmeel en voor Kalimest stoffen. Wie deze meststoffen pas aankoopt in de eigenlijke verbruiksperiode, zal meer moeten betalen en boert hier door minder economisch. Het tweede voordeel van vroeg aankopen bestaat hierin dat men op elk gewenst ogenblik met de bemes ting kan beginnen, zonder dat eerst de aanvoer via een kunstmestleve- rancier behoeft te worden afgewacht Zoals reeds bekend kan een mest stof als slakkenmeel reeds vroeg uit gestrooid worden en dit is met het oog op een goede werkverdeling op het bedrijf vaak ook erg aan te be velen. Een goed grondverbruiker streeft er steeds naar om zo econo misch mogelijk te boeren. Door nu reeds de meststoffen aan te kopen, kan hij van de lage zomerprijzen profiteren DEN HAAG, 15-7. De raad van beheer van de N.V.Waterleiding Maatschappij „Tholen" heeft in zijn vergadering van 4 juli 1967 besloten om de aandeelhouders voorstellen te doen tot algehele fusie met de N.V. Waterleiding Maatschappij Midden- Zeeland. In de vrijdagmiddag gehouden vergadering hebben de aandeelhou ders van „Tholen" met algemene stemmen het voorstel aanvaard. Zcwel terwille van de versteviging van het beleid dat ter zake van de watervoorziening 'in Zeeland moet worden gevoerd, als ter voorkoming van onnodig zware lasten voor de bevolking van Tholen, was de raad van oordeel, dat spoedige algehele fusie noodzakelijk is. Gp grond van recente gegevens omtrent de financiële positie van het bedrijf is komen vast te staan, dat bij zelfstandigheid van de vennoot schap een belangrijke tariefsverho ging reeds per 1 januari 1968 nodig zal zijn. De fusie zal tot stand komen door liquidatie van de vennootschap en door overname door de N.V. Water leiding Maatschappij Midden-Zee land, die in totaal f 600.000 aandelen zal geven aan aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Maatschappij Tholen, zijnde gemeenten op het eiland en aan de gemeente Halsteren De gemeenten-aandeelhouders van INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur. Ik verzoek U vriendelijk onder staand artikeltje in Uw blad op te nemen. „Zo zijn onze manieren" Dit alom bekende kinderversje kwam mij voor de geest bij het aan horen van een verhaal dat mij werd verteld door een jonge man, die op de fiets Westerschouwen bezocht. Hij las en hoorde via px-opaganda- materiaal van de V.V.V.'s aldaar, over het mooie westelijk deel van Schouwen-Duiveland. In folders en advertenties wordt elke vorm van toerisme aangemoedigd en de vreemdeling als het ware met open armen opgewacht. Daar in dit gastvrije recreatiege bied kon het gebeuren, dat deze pas geslaagde U.L.O.-leerling naar de sloot werd verwezen toen hij aan de beheerster van een benzinestation wat water te drinken vroeg Nu is het waar dat deze jonge man niet de verwachting wekt een „vette klant" te zijn Maar de han delwijze van deze „dame" zal vast niet behoren tot het' Schouwse „re creatiepakket" Terwijl velen zich beijveren een zekere Goodwill te kweken te ge rieve van vreemdeling en inwoner, blijkt hier plotseling alleen maar grove hebzucht aanwezig te zijn, die alle menselijkheid uitsluit Ik acht het gewenst dit „incident" te signaleren in Uw blad. Hier kan de pers wellicht goede hulp verlenen bij de povoeding van het winstjagende deel van de „za- hulp verlenen bij de opvoeding van uitwassen als hierboven aangeduid. Hoogachtend, G. BOON, adm. V.V.V. „Noord-Beveland" Bernhardstraat 2, Kortgene. het vroegere Thoolse bedrijf zullen een vertegenwoordiger krijgen in de raad van commissarissen van de N.V. Waterleiding Maatschappij Mid den-Zeeland. De raden der gemeenten zal thans gevraagd worden of zij bereid zijn tot aandelenruil en om de conces sievoorwaarden der W.M.Z. te ac cepteren. Nadat de beslissingen der gemeenteraden bekend zijn, zal de vergadering van aandeelhouders de finitief tot fusie op eerder genoemde voorwaarden besluiten Indien de fi- 'inanciële sanering van het bedrijf met het departement van sociale za ken en volksgezondheid spoedig kan worden geregeld, zal nog dit jaar de fusie een feit kunnen worden In Zeeland zijn straks nog vier drinkwaterleidingmaatschappüen werkzaam, n.l. „Schouwen-Duive land" op het eiland Schouwen, Mid den Zeeland op Noord-- en Zuid- Beveland, op Tholen en op het ei land Walcheren, met uitzondering van de gemeente Middelburg, die een eigen waterleidingbedrijf heeft en als vierde het waterleidingbedrijf van Zeeuwsch-VIaanderen De Amerikaanse minister van buitenlandse zak en Rusk, heeft vrij dag voor de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen verklaard dat de V.S. zich et recht voorbehou den opnieuw wapens te leveren aan zowel Israël als de Arabische landen De Amerikaanse luchtmacht heeft donderdag een recordaantal van 97 aanvalsvluchten boven Noordviet- nam uitgevoerd. Na een debat dat de hele nacht duurde, heeft het Lagerhuis vrijdag met 167 tegen 83 stemmen een wets ontwerp goedgekeurd, dat de moge lijkheid voor gelegaliseerde abortus vergroot. Concentratie in E.E.G.-suiker-industrie BRUSSEL, 15-7. De Europese Commissie heeft in antwoord op een Europees parlementaire vraag het volgende overzicht samengesteld van de concentraties in de suikerindus trie binnen de gemeenschap: In Nederland bestaan nog slechts twee ondernemingen, w.o. een coö peratieve die meer dan 60 procent van de Nederlandse suiker produ ceert; In België neemt één onderneming ongeveer 80 procoent van de binnen landse produktie voor haar rekening In Duitsland wordt circa 25 pro cent van de produktie gerealiseerd door een onderneming in het zuiden van het land; circa 12 procent door een tweede onderneming in Rijnland en acht procent door een derde on derneming in het zuiden. In Slees- wijk-Holstein en Neder Saksen zou den 29 fabrieken, die ongeveer 25 procent van de Duitse suikerproduk- tie voor haar rekening nemen, op het punt staan te fusioneren. De Italiaanse produktie wordt voor meer dan 50 procent door één onderneming gecontroleerd; In Frankrijk is de concentratie van de ondernemingen tot nu toe gering. Het aandeel van de belang rijkste twee ondernemingen in de Franse produktie bedraagt resp. 13 en 12 procent. Nog een historische foto r<an een brokje Zierikzee. Het oude, witte huisje by de algemene begraafplaats. Het huisje was meer op hel oog idyl lisch. dan wat bewoonbaarheid be treft. Vorig jaar werd het afgebro ken en door een nieuw vervangen. Twee gewonden bij gasontploffing WITTEM, 10-7. In Wahlwiller, een kerkdorp dn de Zuid-Limburgse ge meente Witlem, heeft zich zondag morgen in een woonhuis een ernsti ge gasontploffing voorgedaan, waar bij 'twee personen, een vrouw en haai- driejarig zoontje, ernstige brandwonden hebben opgelopen. De woning werd vrijwel volledig verwoest. Wat biedt de DINSDAG 18 JULI NED. I: Een klein half uurtje met de Japanse inzending voor het Gou den Roos-festival van Montreux om het NCRV-programma van vana vond te openen. Het is een merk waardig filmpje, waarin kinderen de hoofdrol spelen. Voor acht uur verder nog het negende deel van de Engelse serie over de handelin gen der apostelen. Paulus komt te rug in Jeruzalem en wordt daar ge vangen genomenNa het journaal van acht uur de actualiteitenrubriek „Attentie" en voorts een eenacter van Paul Geraldy in een vertaling van Henk Righters. „Een vrienden dienst". Het is een stuk voor twee personen, nl. twee vrienden (Ton Lensink en Ton Kuyl). De een is in financiële moeilijkheden geraakt en wil zijn vriend, die wel geld heeft, daar niet om te vragen hoewel het toch wel de enige mogelijkheid is om. uit de zorgen te geraken. Tanja Koen, Dick van Bommel en Leo Schmidt gaan tenslotte „overal en ergens" op bezoek bij bekende en onbekende Nederlanders. NED. II: Veruit de grootste hap uit het programma van de NTS neemt de dappere Virginian. „Een huis vol kinderen" is de titel van deze aflevering van de populaire se rie. Dat huis behoort dan toe aan een iaat exentrieke dame, die zich mei haar zeven geadopteerde kinde ren gaat vestigen in Medicine Bow, een boeren provinciestadje. Haar vestiging daar veroorzaakt nogal wat opschudding. Het tweede deel van de avond wordt gevuld met een Eurovisiereportage van de Duitse te levisie van een. concert, gegeven door hel kamerorkest van de Saar- landse omroep. Uitgevoerd wordt de symfonie concertante in E groot voor hobo, klarinet, hoorn en fagot van Wolfgang Amadeus Mozart. DINSDAG 18 JULI NED. I: 16.45 Tour de France. 18.30 Tour de France; 18.45 De Minimo- len; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 Hand in hand; 19.25 Paulus van Tar sus; 19.56 Ster; 20.00 Journaal20.16 Ster; 20.20 Attentie; 20.45 Een vrien dendienst; 21.30 Overal en ergens; 22.25 Dagsluiting; 22.30 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws20.01 Ster; 20.05 The Virginian; 21.20 Wolfgang Amadeus Mozart; 21.56 Ster; 22.00 Journaal. 17. Doch eer de meesten van hun verba zing bekomen waren en hun wapens had den kunnen grijpen, stormden Aram en zijn mannen van alle kanten op hen in. En hoewel de schurken veel beter gewapend waren, hadden zij niet de minste kans te gen de woedende boeren. Jaspo zwaaide vervaarlijk met zijn dorsvlegel in het rond en nog voor zijn aanvallers hem bereikt hadden stortten ze reeds getroffen neer. Aram had de aanvoerder voor zijn reke ning genomen. Een grote kerel met een reusachtig zwaard, waar hij uitstekend mee overweg bleek te kunnen. Doch tegen de vlugheid en de door woede opgezweepte kracht van Aram moest hij toch het onder spit delven. De jonge krijger sloeg zó fel toe, dat het zwaard van zijn tegenstander in stukken brak en hij door de schok half uit het zadel tuimelde. Een tweede houw maakte een einde aan het gevecht. Onmid dellijk vlogen twee anderen op hem af, doch terwijl hij er zelf één voor zijn reke ning nam, liet Jaspo de ander kennis met zijn dorsvlegel maken. Het knetteren van de vlammen wei'd een ogenblik overstemd door het gekletter van wapenen en het geschreeuw. De eigenaar van de hoeve, die plotseling door zijn be lagers in de steek werd gelaten, had een brandend stuk hout gegrepen, waarmee hij thans de vijand te lijf ging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4