een <D/locllnette verdwijnt Strijd om nationale schaaktitel te Zierikzee is „onbeslist" Voorlopige uitkomsten landbouwtelling Geslaagd voetbaltoernooi voor kampeerders te Renesse A.s. donderdagavond wielrennen amateurs ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 juli 1967 Nr. 19828 Ree en Bouwmeester eindigden gelijk; over enige tijd volgt beslissings-tweekamp VERSLETEN MEDAILLE Schakers, officials en ereburgers officieel ten stadhuize ontvangen. LANDBOUW EN VEETEELT Z1EK1KZEE, 15 juli. De spelers waren zich heel goed bewust waar ze vertoefden want deze omgeving is heilzaam geweest voor de concentratie van onze schakers De wedstrijden waren zelfs van hoger niveau dan ge woonlijk op een landelijk tournooi We zouden ook kunnen zeggen: Zierikzee kan zich als ingeschreven beschouwen in de annalen van de internationale schaakgeschiedenis en als het aan ons ligt: we komen liever morgen terug dan overmorgen". Deze woorden van lof sprak vrijdagmiddag de voorzitter van de Kon. Ned. Schaak Bond, mr. F. Goudsmit uit Hengelo, tijdens een officiële ont vangst door b. en w. in de trouwzaal van het stadhuis. Namens het gemeen tebestuur waren dc schakers in gezelschap van officials en de ereburgers van Zierikzee welkom geheten door de loco-burgemeester mr. K. A. Keuning, die de aanwezigen confronteerde met een aantal problemen waarvoor Zie rikzee zich als woon- cn monumentenstad zich bestuurlijk gesteld ziet. Mr. Keuning ging daarbij uit van het feit dat de schakers in de afgelopen twee weken zich niet hebben kunnen onttrekken aan de bekoring van de stad: een arsenaal van schoonheid. In het kort schetste mr Keuning de problemen waar overheid en bur ger zich voor gesteld zien Als de „burger" een bepaalde verandering wil bewerkstelligen wacht hem dik wijls een lange moeizame weg Zo mag er maar zelden één groot raam komen in de plaats van twee kleine ruitjes in een historisch gebouw en ook de reclameborden zijn aan een strenge beperking onderhevig. „Dat zijn zo enige dilemma's voor het stadsbestuur", aldus mr. Keuning. „Het is niet altijd een dankbare taak maar we moeten de waarschu wingen uit het verleden ter harte nemen". Daarbij komen de financiële problemen als het er b.v. om gaat voorzieningen te treffen op het ge bied van de recreatie. Mr. Keuning hoopte dat de scha kers met genoegen aan dit kampi oenschap zullen terugdenken en dat het niet de laatste maal zal zijn dat deze tweejaarlijkse strijd te Zierik zee werd gehouden. De loco-burge meester bood vervolgens aan de voorzitter van de K.N.S.B. en alle deelnemers als herinnering aan het verblijf te Zierikzee een fraaie oude stadsplattegrond aan. Mr. Goudsmit haakte in op de woor- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND KIJKDUIN. De 20-jarige E. Schooi- derbeek uit Veenendaal is zaterdag avond in zee bij Kijkduin verdron ken. Hij was met twee vrienden aan het zwemmen en verdween in de diepte zonder dat zijn hulpgeroep werd gehoord. Zondagavond was zijn stoffelijk overschot nog niet ge vonden. DEN HAAG. Dank zij enkele fondsen, is de nationale raad voor maatschappelijk welzijn in staat ge steld een voorlopig bescheiden fonds te vormen met als doel de financiële nood van gepensioneerde functiona rissen op het gebied van maatschap pelijk werk enigermate te verlichten. DEN HAAG. In de polder Ooste lijk Flevoland is een aantal voor werpen blootgelegd afkomstig van Britse vliegtuigen die in de tweede wereldoorlog in het IJsselmeer zijn verdwenen. Deskundigen van de Koninklijke Luchtmacht hebben er een parachute onderzocht die bij het machinaal bewerken van de jonge grond van de polder naar boven was getrokken. VENRAY. Het enkele dagen ge leden uit een kapelletje te Venray ontvreemde beeldje van Sint Oda is terecht. Het uit de 16e eeuw date rende eikenhouten beeldje dat een waarde vertegenwoordigt van tussen 6000 en 10.000 gulden, was, verpakt in een plunjezak, dinsdag door een hoofdconducteur in de trein van Zwolle naar Eindhoven gevonden in het bagagenet. EINDHOVEN. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink, zal dinsdag 25 juli om 3 uur de nieuwe sociale werk plaats voor geestelijk gehandicapten in Eindhoven officiëel openen. GRONINGEN. De landelijke ver eniging tot behoud van de Wadden zee is een grootscheepse actie be gonnen onder het motto „wees wijs met de Waddenzee". DEN HAAG. Zaterdag 22 juli ar riveren op Schiphol in vijf charter straalvliegtuigen ruim 650 Amerika nen die gedurende drie weken een tournee door Europa zullen maken. Nederland zal als eerste gastland op treden. Het zijn christenen uit alle delen van de Verenigde Staten, dié hun vakantie willen gebruiken om' hun medemensen in de landen die zij zullen bezoeken, te vertellen wat bijbel en geloofsleven voor hen bete kenen. BERGUM. Ongeveer tien koeien zijn tijdens een hevig onweer in Ber- gum cn omgeving door de bliksem gedood. UTRECHT. De Nederlandse Spoor wegen hebben besloten geen eigen D-treinrijtuigen meer aan te schaf fen. Dit is een gevolg van een gro tere samenwerking van de N.S. met de Duitse spoorwegen. DEN HAAG. De Nederlandse commanderije van de ridderorde van het H., Graf van Jeruzalem heeft wederom f 25.000 naar Jorda nië gezonden om daarvoor voedsel, medicamenten, kleren, dekens, ma trassen, eenvoudig huisraad zoals lampen, primusstellen enz. te kopen cn te verdelen onder de Palestijnse vluchtelingen van alle gezindten. DEN HAAG. In Den Haag is don derdag een record aan water ge»» bruikt, namelijk 122.000 kubieke me ter. Het vorige record werd 9 juni bereikt: 118 kubieke meter. Het dag gemiddelde bedroeg vorig jaar 95 tot 96.000 kubieke meter. Het record is opmerkelijk omdat des zomers in juli altijd hel minste wnter gebruikt wordt. den van de loco-burgemeesler. net als bij alle problemen zijn ook bij het schaken bepaalde grenzen aangege ven. De beste schakers zijn degenen die beschikken over fantasie, energie Dn activiteit en daarbij de spelregels aanvaarden. Beschikkend over deze eigenschappen moet ook een stads bestuur de gegeven problemen aan kunnen. Wat betreft Zierikzee als schaak- stad herinnerde mr. Goudsmit aan de bekendheid welke de heer J. J. v. cl. Ende in de internationale schaakwe reld geniet als componist van eind spelen. „Het experiment van dit toer nooi werd een zekerheid door de uit stekende organisatie". De heer Goud smit roemde in het bijzonder de heer M. J. Enzlin die in de afgelopen zes maanden met grote daadkracht en energie aan dc voorbereiding van dit toernooi heeft gewerkt en ook veel werk heeft verzet als toernooidirec teur. De schakers zijn ook veel dank verschuldigd aan Smit en Bolncs- motcrcnfabrick voor het beschikbaar stellen van de cantine, aldus mr. Goudsmit, die het gemeentebestuur dank bracht voor de gastvrije ont vangst in Zierikzee: „We zijn hier antvangen op een wijze die boven alle lof verheven is en zullen dan ook graag terugkomen". De slotronde van het toernooi om het nationale schaakkampioenschap heeft Hans Bouwmeester (Utrecht) en Hans Ree (Amsterdam) gezamenlijk op kop gebracht. De winnaars scoor den acht punten uit elf partijen. Zij zullen waarschijnlijk over enkele maanden een beslissingsmatch van vier partijen spelen. Ree maakte zaterdagmiddag remise tegen Scholl, terwijl Boomgaardt te gen Bouwmeester verloor. Om de derde plaats, die tenslotte aan Scholl toeviel, werd vooral in de ontmoe ting Van Soheltinga-Langeweg hard gevochten, laatstgenoemde kon n.l. nog hoge ogen gooien. In gewonnen stelling blunderde hij evenwel en verloor aansluitend. Interessant is bij het vaststellen van de eindbalans, dat b.v. Zuidema uit de laatste zeven ronden slechts anderhalf punt haalde, terwijl Van Scheltinga liefst vijf uit zeven speel de. Grootmeester Donner, die in dit toernooi weinig opzienbarends heeft sedaan, is tenslotte nog redelijk ge ëindigd. De uitslagen van dc elfde en laatste ronde: Rosenthals-Kuijpers 0-1; Bakker- Donner 0-1; Krabbé-Zuidema 1-0; Ree-Scholl Vz-Vz\ Boomgaardt- Bouwmeester 0-1; Van Scheltinga- Langeweg 1-0. Eindstand: 1 en2 Bouwmeester en Ree 8 pun ten; 3 Scholl 7 punten; 4 tot en met 6 Donner, Kuypers en Langeweg 61/-! punten; 7. Van Scheltinga 6 punten; 8. Zuidema 5Vz punten; 9. Rosenthal 4 punten; 10 en 11 Bakker en Krab bé 3Vz punten; 12 Boomgaardt 1 punt Voorafgaand aan het slotdiner vond zaterdagavond om half zeven in de foyer van „Mondragon" in aanwezigheid van loco-burgemees ter mr. Keuning en wethouder C. bij de Vaate 'de prijsuitreiking plaats door de heer De Graaff, wedstrijd leider van de K.N.S.B., die daarbij de wens uitsprak dat de volgende nationale kampioenschappen even eens te Zierikzee zullen kunnen worden gehouden. K1NGSWEAR. 16-7. Frankrijk heeft een fregat, een admiraal, 14 officieren en 164 manschappen naar het plaatsje Ratings aan de Engelse zuidkust gezonden, waar zaterdag een nieuw exemplaar van een me daille en twee foto's van president de Gaulle werden overhandigd aan de gemeenteklerk Tucker. Deze had zijn eerste medaille van een officier van de vrije Franse vloot ontvangen nadat Kingswear tijdens de tweede irereldoorlop de basis van deze vloot was geweestDe medaille was echter dof geworden van ouderdom, zodat Tucker onlangs aan de Fran se ambassade in Londen om een nieuw exemplaar had gevraagd. „Ik had niet meer verwacht dan dat zij per post zou worden ontvangen, maar de Fransen dachten er anders over", zei hij tegen verslaggevers. Het nieuwe exeinpiaar werd over handigd door admiraal Pepin de Halleur, voorzitter van de vereni ging van de vrije Franse zeestrijd krachten. MARKTBERICHTEN De eierveilingen Coöperatieve Veluwse eierveiling Ede. Aanvoer 632.800 stuks. Stem ming rustig. Prijzen (in guldens per 100 stuks): Eieren van 52/53 gram f 8,54-8,67; 56/57 gram f 9,81-10,09; 60/61 gram f 9,76-10,64; 64/65 gram f 10,74-11,60. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 551.010 stuks. Stemming kalm. Eieren van 41 48 gram f 6,21-7,51; 52'58 gram f 8,51-9,87; 61/66 gram f 10,41- 10,91; 66/72 gram f 10,79-12.68. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer pl.m. 1.900.000 stuks, handel kalm. Eieren van 45/50 gram f 6,65-8,00, kg-prijs f 1,48-1,60; 51-/58 gram f 8,25-10,10, kg-prijs f 1,62-1,74; 59/65 gram f 10,3011,50, kg-prijs f 1,74-1,77. Veemarkt ROTTERDAM, 17-7. Aanvoer 1248 stuks vee, t.w. 1034 runderen en 214 varkens. Prijzen per kg: runderen, extra kwaliteit f 4,30-4,55, le f 3,80-4,10, 2e f 3,40-3,65, 3e f 3.20-3,35. stieren f 3,90-4,45. Worstkoeien f 3,20-3,40. Varkens, extra kwaliteit f 2,12-2,15, le f 2,00-2,12, 2e f 1.92-1,97, 3e f 1,80 -1,90. Slachtzeugen 1' 1,70-1,80. Zware varkens f 1,80-1,85. Runderen: aanvoer minder, handel flauw, prijzen onveeranderd. Var kens: aanvoer kleiner, handel vlot. prijzen staande. Goede wedstrijden tussen vier „bedrijven" RENESSE, 16-7. Het is de afgelo pen week door de S.V. Renesse ge organiseerde voetbaltoernooi voor de ter plaatse gevestigde campings heeft een bijzonder succesvol verloop ge had. Met veel animo werd door de spelers de eer van hun camping o>> sportieve wijze verdedigd, hierbij aangemoedigd door een grote schare supporters langs de lijnen. Verschil lende elftallen mochten hierbij op de volledige steun van de camping houders rekenen, daar zij er voor hadden gezorgd dat hun elftallen in een keurig tenue binnen de lijnen verscheen. In tegenstelling hiermee bleek cle voorbereiding op enige campings niet zo te zijn dat men met de beste voet baller die op hun camping aanwezig waren deel'nam. Verschillende be kende spelers, die graag hadden wil len deelnemen, waren hierdoor ge noodzaakt het toernooi aüs toeschou wer te volgen. Nu het, na het succes dat de organisatoren hebben geoogst, vast slaat dat dit toernooi een blij vende gebeurtenis gaat worden mag zeker van „alle" campinghouders worden verwacht dat zij hieraan hun medewerking verlenen. Op de vier avonden waarop het toernooi plaats vond heeft het publiek van een aan tal op zeer goed peil staande Wed strijden kunnen genieten. Zo kon men o.m. de oudspelers Janus v. d. Gijp en doelman v. Vliet, die het eni ge malen tot reserve doelman van het nationale elftal heeft gebracht nog eens aan het werk zien. In poule A kwam het keurig in het nieuw gestoken elftal van de capming Internationaal, kortweg bij het publiek Inter genoemd, in de fi nale. Nadat de eerste wedstrijd te gen Schouwen met 5-2 was gewon^ nen moest het weliswaar in de twee- de ontmoeting tegen de Wilhelmina- hoeve met een 1-1 gelijkspel genoe gen nemen. Daar de Wilhelminahoe- ve hiervoor met l-Ö van- Schouwen had verloren had Inter aan dit ene puntje genoeg om zich voor de eind strijd te plaatsen. In poule B slaagde de Biemhoeve erin op de eerste plaats beslag te leg gen. Na in de eerste wedstrijd met 3-2 van de Julianahoeve te hebben gewonnen had het in haar tweede wedstrijd niet veel moeite met de Melen hoeve dat met 7-1 aan het kortste eind trok. Aangemoedigd door hun supporters begonnen Inter en de Bremhoeve op de laatste a.vond aan de finale. Inter, dat over een snel en goed spelend elftal beschikte, ging hierbij als favoriet van start. Reeds spoedig na de aftrap werd het duidelijk dat Inter volkomen aan de gestelde verwachtingen beantwoor de. Het elftal van de Bremhoeve moest zich hoofdzakelijk tot verde digen bepalen. Met een aantal doel punten van uitstekende kwaliteit slaagde Inter er reeds in de eerste helft in een beslissende 4-0 voor sprong te nemen waar na de hervat ting nog twee doelpunten werden toegevoegd. Schouwen legde beslag op de 3e prijs door een 4-0 overwin ning op de Julianahoeve. Burgemeester H. P. Everwijn ver richtte aan het slot de prijsuitreiking. IieL bestuur van de S.V. Renesse bracht hij dank voor het organise ren van dit toernooi en de spelers vcor de sportieve wijze waarop zij elkaar partij hebben gegeven. De af trap in de finale werd verricht door dia j.l. dinsdag gekozen miss toerist. De spelers van Inter kwamen bij hun terugkeer op hun camping nog voor een verrassing te staan daar ter hun ner ere de cantine was versierd waar op gepaste wijze het overwinnings feest werd gevierd. DEN HAAG. Dcor het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn de voorlopige uitkomsten bekendge maakt van de in mei j.l. gehouden landbouwtelling, voor zover het de veestapel beft reft. Hieraan wordt het volgende ont leend: Rundvee Ondanks een inkrimping t.o.v. mei 1966 van het aantal bedrijven met rond 4 procent, onderging de rundveestapel een uitbreiding met 50.500 stuks tot rond 4.019.000 stuks 1,3 procent). De grootste uitbrei ding vond plaats bij de mestkalve- ren 18 procent), waar tegenover een inkrimping staat vair het ander jongvee voor de mesterij en het ove rig mest- en weidevee (3 jaar en ou der) met resp. 6 en 8 procent. Het gedekt jongvee, 1 jaar en ou der, steeg met bijna 10 procent. Het aantal melk- en kalikoeien bleef vrijwel constant en bedroeg in mei j.l. 1.783.000 stuks (4- 1.1 procent). Varkens De varkensstapel blijkt t.o.v. mei 1966 met ruim 9 procent te zijn uit gebreid tot 4.283.000 dieren. Het ge middeld aantal varkens per bedrijf blijkt nog steeds te blijven stijgen, daar het aantal bedrijven sinds ver leden jaar met 5 procent is gedaald. Het aantal mestvarkens steeg met 11 procent tot 2.208.000 dieren. De biggenstapel is thans 7 procent gro ter, oök het aantal fokzeugen ver- toomt een uitbreiding en wel met 9 procent. Paarden De daling van het aantal paarden, dat in hoofdzaak wordt gebruikt voor land- en-of tuinbouwwerk- zaamheden, heeft zich dit jaar nog onverminderd voortgezet. Het aantal werkpaarden werd met ruim 15 pro cent ingekrompen en bedraagt thans rond 73.500 stuks. Het aantal bedrijven met land- bouwpaarden daalde van 75.500 tot ruim 65.000 14 procent). Schapen De schapenstapel is sinds verleden jaar met bijna 6 procent ingekrom pen tot ruim 525.000 dieren. Deze da ling komt vrijwel geheel voor re kening van de oudere schapen, daar het aantal lammeren vrijwel gelijk De Amerikaanse luchtmacht heeft sinds het begin van de oorlog in Vietnam 2.393 vliegtuigen en hef- schroefvliegtuigen verloren, aldus is in Saigon bekend gemaakt. Opstandige Naga's hebben woens dag in de Oostindische staat Mani- poer een politiepatrouille in een hin derlaag gelokt. 23 van de 24 politie mannen kwamen om het leven. Bij rassenonlusten in Planfield in de Amerikaanse staat New Jersey is zondag een blanke politieagent neer geschoten en door jonge negers met schoppen en stompen om het leven gebracht. Bouwvakkers werkten door in de vakantie TRICHT, 15-7. Doordat 140 bouw vakarbeiders tijdens de voor hen vastgestelde vakantie in het getrof fen Tricht hebben doorgewerkt, kan nu met de nieuwbouw op het ramp- terrein begonnen worden. Door deze extra activiteit van de bouwvakkers kwam ook 80 procent van de be schadigde woningen weer voor be- wonnig gereed. De voorzitter van de raad van be stuur bouwbedrijf, ir. H. T. van den Breejen, dankte de bouwvakkers voor deze extra prestatie, waaraan zij later nog met genoegen zullen te rugdenken. Uit hetgeen hij van ver schillende zijden had gehoord was er met veel enthousiasme gewerkt, waarbij men tot bijzondere presta ties was gekomen. De raad van be stuur bouwbedrijf had reeds gerui me tijd plannen een penning te doen slaan, om uit te reiken aan hen die zich op bijzondere wijze verdienste lijk hebben gemaakt voor de Neder landse bouwnijverheid. Het deed hem genoegen het officiële certifi caat behorende bij deze erepenning aan 140 bouwvakkers te mogen uit reiken. De penning, die nog geslagen moet worden in verband met de va kanties, zal hun later worden uitge reikt. Voor hun vrouw of verloofde ontvingen zij een flinke doos bon bons. is gebleven op het niveau van 286.000 stuks. Kippen De kippenstapel is t.o.v. mei i960 met ruim 2 procent ingekrompen. Tegenover een uitbreiding van het aantal mestkuikens met bijna 12 pro cent tot 21.831.000 stuks, staat een inkrimping van het aantal dieren bestemd voor de leg met 13 procent. De grootste daling vertoont de leef tijdsklasse jonger dan 5 maanden met ruim 18 procent tot 6.898.000 die ren. DODELIJKE ONGELUKKEN VENRAY. Zondagmiddag is in het zwembad „De Heikant" te Aarle- Rixtel de 19-jarige Th. W. H. Smits uit Gemert verdronken. OUDENBOSC. Zaterdagmiddag is bij een botsing tussen twee brom fietsers op de rijksweg Roosendaal- Breda 'de 48-jarige heer J. H. Ver duit uit Bergen op Zoom gewond ge raakt en later in het ziekenhuis te Roosendaal overleden. APELDOORN. De zestienjarige N. J. N. Steenbergen uit Apeldoorn is met zijn bromfiets in volle vaart tegen twee rechts van de weg ge parkeerde auto's gebotst. De auto's stonden onder een lantaarnpaal en waren duidelijk zichtbaar. De jon gen werd bij de botsing zwaar ge wond en overleed kort daarna in het „Juliana ziekenhuis" in Apel doorn. ROERMOND. De 15-jarige L. Ver linden liït Maasniel is op zijn* fiets aangereden door een personenbusje. Hij was op slag dood. Het ongeluk gebeurde toen de jongen vanuit de Julianalaan in Roermond de Venlo- seweg walde oversteken. UTRECHT. De 31-jarige heer G. Koudijs uit Austerlitz is in het Am sterdam-Rijnkanaal in Jutphaas ver dronken. Hij. was daar - hoewel hij de zwemkunst niet goed meester was - met zijn verloofde gaan zwemmen. Enige uren later werd het stoffelijk overschot gevonden. DELFZIJL. In het Eemskanaal is de 15-jarige Willem Eduard Pesire- ron uit Famsum verdronken toen hij met een 11-jarig vriendje bij het Eemskanaal aan het spelen was. EINDHOVEN. De 4-jarige Marco Terpstra te Eindhoven is met zijn fiets overreden door een vrachtauto toen de wagen op een hoek van de straat achteruit reed. Het knaapje was op slag dood. APELDOORN. Naar de politie eerst zaterdag bekend heeft gemaakt is donderdagavond na sluitingstijd de 15-jarige Ronald Vreugdenhil in het kristalbad te Apeldoorn verdron ken. TERSCHELLING. Bij Formerum op Terschelling is zondagmiddag de 24-jarige P. van der Meulen uit Oosterend (Fr.) verdronken. De man die met zijn vrouw en twee kinderen bij zijn broer in Formerum logeerde, was te ver in zee gegaan. ROTTERDAM. De 19-jarige G' van der Poel, uit Woensdrecht, is zondagmiddag in de Delfshavense Schie, waar hij met zijn verloofde was gaan zwemmen, verdronken. De heer van der Poel ,die als militair is ingedeeld bij de Lua in Ossendrecht was ibij zijn meisje in Rotterdam op bezoek. WIERINGERMEER. Op dc Kool- tuinerweg in Slootdorp, gemeente Wieringermeer, is een kleine bestel auto met twee inzittenden van de weg geraakt en gekanteld. De 20- jarige D. J. de Vries uit Slootdorp kwam on'der de auto terecht en is overleden. Een inzittende vrouw werd licht gewond. SPORT WIELRENNEN Feuilleton door Frank van Falckenoort Voor dc eerste maal zal men don derdagavond bij het avondcriterium ever een afstand van 90 km op Schouwcn-Duiveland amateur wiel renners aan het werk kunnen zien. De organisatoren zijn er hierbij in geslaagd een veld renners van uit stekende kwaliteit bijeen te brengen. Zo komt de Crescentploeg met de kampioen van Zuid-Holiand Piet Le- gierse, de veel belovende WLm Doe len, P. Barendrecht, W. Bravenboei", S. v. d. Berg, B. Kroonen, G. Velt- huizen. Van Zeeuwse zijde behoort o.m. Cees Rentmeester die door zijn uitstekende prestaties in dit seizoen al enige malen door de KNWU naar het buitenland werd afgevaardigd. Jac. de Vrieze, de laatste weken ook aardig op dreef, verschijnt ook aan de start, evenals Jac. Beun uit Bier vliet. Tot de kanshebbers mogen ook gerekent worden Bart Solaro uit Den Bosch, Leen Poortvliet uit Herkin- gen, Gabie Mirmebo uit Heenvliet, Tony v. Gaal, Ossendrecht en Wim' Prinsen, Hank. Tot de verdere deel nemers behoren ook Wim Evertse uit Zierikzee en Chris de Jonge uit Brui- nisse. Wim Evertse die 'in deze wed strijd voor de eerste maal als ama teur voor eigen publiek rijd zal ze ker zijn uiterste best doen. om op een der ereplaatsen beslag te leggen. Gezien de kwaliteit van het deelne mersveld mag or een boeiende strijd om de zege worden verwacht waar bij hot publiek zeer zeker nan zijn trekken zal komen. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", Brouwershaven Wedvlucht op 8 juli 1967 vanaf St. Quentin, afstand 214 km., jonge dui ven: J. M. Kloet 1; C. Wesdorp 2 en 6; H. Blanken 3, 5 en 9; W. Blom 4; J. de Jonge 7 en 8. P.V. „Zicrick", Zierikzee Wedvlucht vanuit Angoulême op 7 juli 1967. In concours 36 duiven. Af stand 721.724. Jac. Verwijs 1, 2, 3, 4, 8; W. Dale bout 5; Fr. Maijs 6; P. Flikweert 7. 9. Snelheid eerste duif 1069,67 meter per minuut. Wedvlucht uit St. Quentin op 8 juli 1967. In concours 48 duiven. Af stand 206.306. C. Seijbel 1, 4. 5, 7, 8; Jac. Stout- jesdij'k 2; Jac. Verwijs 3, 6, 9, 12; H. v. <d. Linde 10; J. v. d. Sande 11. Snelheid eerste duif 1131,28 meter per minuut. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Oud-Vossemeer G. J. Voortman tc Dussen. Chris. Geref. Kerken Bedankt voor Kornhorn en Onst- Woddc: ,T. Monni, Icnnd. Ie Amster dam. Nu was hun huwelijk volslagen dood. Ze hadden elk hun eigen ka mer, weliswaar met een verbin dingsdeur, maar hij kon zich niet herinneren, wanneer die voor het laatst open was geweest. Het kon hem allemaal niets meer schelen en Ada blijkbaar al evenmin. Misschien had zij ook wel eens een vriend, die haar troostte. Wat wist hij verder van haar? In Almelo leefde ze haar eigen bestaan. Soms bleef ze twee, drie dagen en nachten weg. En hij eveneens. Als hij door zijn handel te ver uit de buurt was, zocht hij er gens een hotel om er te slapen en een gezellige tent waar misschien aardige meisjes waren. Soms had hij ook in dit opzicht geluk en 'beleefde een won derschone avond. Bovendien bezat hij voldoende geld om desnoods we kenlang niets te doen. Zo ook nu. Het hengelséizoen was geopend, dus zocht hij voorlopig de waterkant op. In het Wolidmeer zat heel wat vis. Van meneer Reinderink uit Zutphen had hij voor drie weken de bunga low gehuurd. Daar ging hij voorlo pig bivakkeren. Vissen en luieren. Misschien wipte hij even thuis aan, om te controleren of alles daar in or de was, hoewel dat Ada ook wel toe vertrouwd was. Ze wist, dat hij ie der jaar in de avond van de 31ste mei naar het water ging. Met hen gels, schepnetten, aas en alles, wat een geroutineerde visser nodig had voor dc beoefening van zijn sport. Zo, daar was de bocht naar hel meer al. Zouden er al vissers zitten? Verleden jaar die vont uit Ensche de. Zat eigenlijk op zijn plokje, toen hij kwart over twaalf arriveerde, maar je kon hem niet wegjagen; wie het eerst komt, het eerst maalt. De brede lichtbundel van zijn Mer cedes bescheen enkele seconden het donkere water van het meer en daarna ide oever aan de boskant. Hij remde af, want het pad lang het wa ter was eigenlijk niet meer dan een karrespoor, vol hobbels en gaten. Hei: zou wel slecht zijn met die regens van de 'laatste dagen. Gelukkig, dat het gisteren Ineens opgeknapt was. Hij hield heel veel van vissen, maar om de 'halve nacht in de regen te zit ten, was niet bepaald lollig. Bij het tweede huisje remde hij af en zette gelijk de motor slil. Geen experimenten in het donker. Morgen bij daglicht, zette hij de wagen wel een eind van de kant. Flip van V-iersen stapte uit en haal de zijn sigaretten voor de dag. Hij knipte zijn aansteker aan. Rustig ro kend liep hij enkele tientallen meters langs het water, tot het laatste huis je. Tevreden knikkend keerde hij op zijn schreden terug. Geen sterveling te zien. In ieder geval een hengelaar. Die Enschedese meneer ging van nacht zeker ergens anders zijn geluk beproeven. Bij zijn wagen aarzelde hij even. Eerst de spullen in de bungalow bergen of Zijn verlangen om te gaan henge len won het. Het lag allemaal goed in de wagen, dal kon wel tol mor genochtend wachten. Dus pakte hij zijn vouwstoeltje, hengels, snoer, bus jo mot. aas. schepnet en nog een paar attributen. Binnen tien minuten had hij alles gereed en wierp zijn hen gel uit, bijna recht voor de tweede bungalow. De maan brak door het licht wolkendek, waardoor het wa teroppervlak zilverachtig werd ge tint. Nu kon hij zijn dobber duide lijk zien. Hè. jongens, dit was toch wel een genot. Heerlijk, zo in de nacht aan het water te zitten. Nie mand in de wijde omgeving. Hoe heb ik het getroffen met het weer, dat zag er een paar dagen geleden nog echt niet naar uit. Dit is 'de mooiste tijd van mijn le ven, ieder jaar weer, die eerste da gen van juni. Dan interesseert me geen enkele vrouw en nVn business al evenmin. Wagens kan ik iedere dag verkopen, maar vissen kan ik maar een bepaalde periode in het jaar. Dus leve de eerste juni.... verdlaat ik nou al 'beet hebben. Hij trok zijn hengel op en in het schemerige licht van de maan zag hij een flinke baars aan de haak spartelen. „Welkom, eersteling," mompelde hij, de vis in het net de ponerend, waarna hij het net half in het water hing. Hij deed nieuw aas aan de haak en gooide opnieuw uit. Gek, ik heb helemaal geen slaap meer, omdat ik nu in mijn element ben. We zullen er een poosje fijn van genieten. Met een beetje geluk blijf ik de eerste dagen alleen, tenminste aan deze kant, dus wat wil ik nog meer? Die nacht ving Flip van Vierscn nog een paar baarsen, een snoek en een vis, die hij niet kon definiëren, maar dat hinderde niet. Straks ging hij er zelf een paar bakken, lekker bij het ontbijt. Om half zes'had hij er genoeg van, borg zijn hengelgerei op, waarna hij naar de bungalow ging. Deze open de hij, waarna 'hij het woonvertrek betrad en hét raam opende. Meteen snoof hij. Gek, je zou zeggen, dat hier sigarettcnlucht hangt. Maar dat. kon natuurlijk niet, dit huisje was waarschijnlijk in maanden niet. be woond. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3