I KAMERBREED DE ZIERIKZEESCHE COURANT Generaal Westmoreland krijgt de gevraagde versterkingen V.A.R. weigert Nederlandse schenking 1 „DE MAGNEET" GILIJAMSE j I R E N E S S E i Onlusten in Newark Bus verongelukt in Zuid-Slavië De heilige plaatsen Vier mensen levend verbrand na botsing Bende jeugdige misdadigers opgerold Rassenrelletjes in New Jersey Tuinman Zoon Technische tuinbouwbeurs „Wéhaté '67" Egypte akkoord met de V.N.-waarnemers i I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 juli 1967 123ste jaargang Nr. 19827 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01 f 10) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 7,15; per week 55 cent. Losse nummers 20 cent. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 1,25 per stuk. In dit nummer: Twee sportvissers door noodweer overvallen Meer Amerikaanse troepen naar Vietnam WASHINGTON, 13-7. President Johnson heeft donderdag op een persconferentie verklaard dat er volledige overeenstemming tussen hem en de Amerikaanse militaire bevelhebbers bestaat over de ver sterkingen die naar Vietnam moeten worden gestuurd, en dat de troepen die generaal William Westmoreland (dc opperbevelhebber in Vietnam) nodig heeft, beschikbaar zullen wor den gesteld. Westmoreland zei op dezelfde persconferentie dat hij de troepen kreeg waar hij om gevraagd had en dat er onjuiste gissingen waren ge weest over de aantallen waar het om ging. Hij had niet om een spe ciaal aantal gevechtseenheden voor het verkrij-gen van een uitgebalan ceerde strijdmacht gevraagd in Viet nam (Volgens recente berichten uit Saigon wilde Westmoreland 200.000 man meer om het initiatief te kun nen behouden. Amerika heeft al on geveer 470.000 militairen in Viet nam). De president weigerde te zeggen hoeveel 'aanvullingstroepen naar Vietnam zullen worden gestuurd en binnen hoeveel tijd. Hij beklem toonde, zoals minister van defensie McNamara de dag tevoren ook al had gedaan, dat de militaire part ners van Amerika in Vietnam zal worden gevraagd,meer troepen bij te dragen. Behalve van Amerika en Zuidvietnam zijn bij de strijd een heden uit Zuidkorea, Australië, de Philippijnen, Thailand en Nieuw- zeeland ingeschakeld. Mc Namara McNamara had woensdag meege deeld dat de Amerikaanse troepen sterkte in Vietnam de komende drie DEN HAAG, 13-7. Het Rode Kruis van de Verenigde Arabische Repu bliek, de „Rode halve maan", heeft de Nederlandse regering meegedeeld dat het niet in staat is een schenking van de Nederlandse regering ter waarde van 300.000 gulden aan te PRINS BERNHARD DEN HAAG. 13-7. Prins Bern- hard is donderdagmorgen naar Frankrijk vertrokken waar hij een behandelingen ter verbetering van zijn gehoor zal ondergaan. Na afloop hiervan zal de prins zich voor de gebruikelijke zomervakantie naar Porto Ercole In Italië begeven, waar dan inmiddels ook de koningin zal zijn aangekomen. De prins zal echter dit verblijf on derbreken van 8 tot 12 augustus a.s. vcor een bezoek aan Dublin waar hij in zijn kwaliteit van bestuurslid van de Federation Equestre International het officiële internationale concours hippique zal bijwonen.. ADVERTENTIE naar Wij hebben breedtes voor elke kamer: 3.00, 3.66, 3.75, 3.80, 3.90, 3 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIKWEERT J Nieuwerkerk - tel. (01114)265 2 Bruinisse - tel. (01113)470 Pas uijf jaar is de snelle rechtsbui ten van een jongenselftal in Ham burg. Zijn veel grotere tegenstanders laat hij eenvoudig staan en maakt doelpunten. Wat balbeheersing be treft neemt hij het op tegen twee keer zo oude kameraden. Alleen het dichtrijgen van de voetbalschoenen geeft de kleine sportsman nog moei lijkheden en vader moet hem dan ook een handje helpen nemen. De goederen waren bestemd voor de slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. Een woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken, die dit meedeelde, zei dat de goederen, be staande uit halfvette melkpoeder, zeep, dpkens en vitamine, nu naar Jordanië en Syrië zullen worden ge zonden. In deze landen bevinden zich de meeste vluchtelingen. ADVERTENTIE DAFFODIL DAF 44 f 4995,- f 6250,- TELEFOON (01116) 370 j DEN HAAG. De president van de Bondsrepubliek Duitsland, dr. Hein- rich Lübke brengt op vrijdag 21 juli een officieel bezoek aan de 41e Ne derlandse pantserbrigade die in de legerplaats Seedorf in de Bondsre publiek is gelegerd. NEWARK (New Jersey), 14-7. Voor de tweede achtereenvolgende avond hebben zich donderdag in Newark, in de Amerikaanse staat New Jersey, rassenonlusten voorgedaan. Negers bekogelden een politiebureau met stenen en flessen. Na het bericht dat negers vuur wapens uit een pandhuis hadden ge roofd, zijn aan de politie, die het doorgaans alleen met de gummistok moet doen, eveneens vuurwapens uitgereikt. Er zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt en 40 arrestaties verricht. maanden met twintig- tot dertig duizend man zou worden uitgebreid en dat het daar niet bij zou blijven, maar tevens gezegd dat hij van me ning was dat de door Westmoreland beoogde resultaten zouden kunnen worden bereikt zonder de generaal zoveel troepen te geven als hij wens te. Hoe dit te rijmen valt met West- morelands uitlating, dat aan zijn wensen wordt voldaan, is niet dui delijk. Witte tijgers geboren NEW DELHI, 12-7. In de dieren tuin van New Delhi zijn maandag twee witte tijgers geboren. Volgens de directeur van de dierentuin ma ken de welpen deel uit van een nest van vijf, geboren uit een normale tijgerin en een witte tijger, en ver keren zij in een goede gezondheids toestand. Met de twee welpen zijn er thans 17 witte tijgers bekend in de wereld. BELGRADO, 13-7. Bij Prijepolje, ongeveer 280 km ten zuidwesten van Belgrado, is vandaag een bus met toeristen, die op weg waren van Bel grado naar de Adriatische kust. in een ravijn gestort. Vijf mensen zijn om het leven gekomen en vijftien ge wond. De nationaliteit van de slacht offers is nog niet bekend. TEL AVIV, 13-7. De Israëlische regering heeft voorgesteld de heilige plaatsen in Jeruzalem en Bethlehemr* over te dragen aan een door ver tegenwoordigers van verschillende christelijke gemeenschappen gevorm de commissie. Dit is donderdag van goedingelichte katholieke zijde ver nomen. Gver deze formule is langdurig ge sproken tijdens de besprekingen van de buitengewone vertegenwoordiger van het Vaticaan, mgr. Felici, met de Israëlische regering. DUINKERKEN, 13-7. Bij Duin kerken heeft zich donderdagmiddag een verkeersongeluk voorgedaan, waarbij vier mensen levend zijn ver brand. Deze zaten in een auto die een stopteken negeerde en daarop aangereden werd door een Britse bus .De auto werd tegen een huis geslingerd en vloog in brand. De bus vatte eveneens vlam, maar alle in zittenden konden zich op tijd redden. In de nabijgelegen huizen ontstond eveneens brand. Niemand liep daar letsel op. De Britse bus was onderweg met 45 scholieren en twee leraren van de Londense zeevaartschool naar Ne derland. VLIJMEN. Donderdagavond heeft op de 'kruising Abdijlaan-Tuinbouw- weg te Vlijmen een verkeersongeluk plaats 'gehad, waarbij de 13-jarige K. J. van Esch uit Vlijmen om het leven is gekomen. ROTTERDAM, 13-7. Met de ar restatie van 10 jongelui in de leef tijd van 14 tot 20 jaar heeft de re cherche in Rotterdam een bende op gerold die zich dc afgelopen maanden heeft schuldig gemaakt aan een groot aantal roofovervallen, diefstallen en inbraken. De misdaden van de jongelui, allen Rotterdamse, venden vrijwel uitslui- tènd in Rotterdam-zuid plaats. De politie denkt het jeugdige misdadi gers consortium juist op tijd te heb ben opgerold. De bende dreigde na melijk tijdens haar operaties steeds gevaarlijker te worden en terreurda den niet te schuwen. De laatste tijd Minimumprijsregeling van bramen DEN HAAG. 13-7. Maandag 10 juli treedt op de Nederlandse veilin gen een minimumprijsregeling in werking voor bramen. De ophoud- prijs voor dit proüukt is door het centraal bureau van de tuinbouw veilingen vastgesteld op 70 cent per kg. Bij eventuele doordraai bedraagt de vergoeding voor de kwaliteiten I en II 70 cent pet kg. Voor afwijken de kwaliteit is geen doordraai-ver- goeding. Heffing behoeft dit sei zoen niet betaald te worden over de op de veilingen aangevoerde bramen. De bramenteelt is in ons land niet van grote betekenis. NEWARK, NEW JERSEY, 13-7. Ruim 300 negerbetogers hebben woensdagavond in Newark een poli tiebureau belegerd, waar een taxi- - bestuurder werd vastgehouden. Elders in de wijk werden ruiten ingegooid van winkels en auto's en winkels geplunderd. 'De politie heeft nog niet bekend gemaakt hoeveel personen zijn ge arresteerd bij het herstel van 'de or de. Man overleden-na" inademen giftige dampen ROTTERDAM, 13-7. De 57-ja- rige fabrieksarbeider G. van der Ven uit Breda, die een week geleden in de chemische fabriek aan de Vonde lingenplaat bedwelmd raakte, is de afgelopen macht in het havenzieken huis in de Maasstad overleden. De man is niet meer bij bewustzijn ge weest. Bij het ongeluk in de fabriek, veroorzaakt door het vrijkomen van zwaveldampen, werden nog twee werknemers bedwelmd. Hun" toe stand is redelijk. elke woning kunnen wy eomfon+abel Innlckten Vlug, voordelig en vakkundig bij Woninginrichters Mol 19 - Tel. 2887 - Zierikzee DEN HAAG, 13-7. De Internatio nale Technische Tuinbouwheurs „Wéhaté '67" 'die van 25 tot en met 29 juli in 'de Haagse Hou trusthallen gehouden wo^dit, zal staan in het teken van de klimaatverbetering, zo Is meegedeeld op een persconferen tie. Het duidelijkst komt dit naar voren bij de groepen kassenbouw, kasverwarming en regel-techniek. Het gaat hier om het verbeteren van a'llerlei technische voorzieningen op het gebied van licht, warmte, ven tilatie, watervoorziening enzovoort, die men kan samenvatten onder de term: verbetering van het 'kaskli- maat. Bij de mechanisatie zijn het ditmaal de transportwerktuigen die extra aa'dacht zullen krijgen. Bete re transportmiddelen bevorderen niet alleen het efficiënt vervoer van produkten, maar voorkomen het ge sjouw met zware krachten, zodat hier gesproken kan worden van ver betering van het arbeidsklimaat. Tenslotte zal er heel wat nieuws te zien zijn op het gebied van sor- teermachines, verpakkingsmachines, verpakkingsmaterialen, koelinstalla ties, enzovoort, allemaal zaken die bijdragen 'tot verbetering van het afzetoklimaat. Vorig jaar trok de „Wéhaté '66" bijna 40.000 bezoekers, ruim 5000 meer dan in 1965. droegen en gebruikten de jongelui tijdens overvallen en inbraken mes sen en met metalen ballen verzwaar de ijzeren kettingen. Zij hebben o.m. bekend in de nacht van 30 juni op 1 juli op de Hillevliet in Rotterdam zuid een tramconducteur te hebben neergeslagen, ernstig mishandeld en beroofd. Voorts gaven zij toe nog een groot aantal berovingen in Rotter dam-zuid, waarvan zelfs bij de poli tie nog geen aangifte was gekomen. De buit die de jongelui aan de be rovingen, diefstallen en inbraken overhielden loopt in de vele duizen den guldens. Ook de schade die zij bij inbraken in sportcantines, win kels en zwembaden aanrichtten was zeer aanzienlijk. KAIRO, 13-7. Egypte heeft zich akkoord verklaard met de statione ring langs het Suczkanaal van V.N.- waarnemers uit Zweden, Finland, Birma en Frankrijk. Het ken met deze keuze van gene raal Odd Bull, leider van de be- standstoezichtorganisatie der Ver. Naties, instemmen omdat de landen van deze waarnemers in het Ara- bisch-Israëlische conflict neutraal zijn gebleven. ADVERTENTIE -.3 V' j Door de sluiting van het Suez-ka- n aal zijn de schepen gedwongen rond Kaap de Goede Hoop te varen. Tientallen tank_ en vrachtschepen liggen op de rede op hun beurt te wachten om nieuwe voorraden in te nemen. De ironie wil, dat een van de schepen de naam Ferdinand de Lesseps" draagt. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's «flCCCOOCOOCOCOCCCOOCOCOCO g Lust tot een ding 1^ Maakt moeite gering. WAT 2EQT Dl 0IL7 r Wisselend bewolkt Verwachting tot zaterdagavond: Wisselende bewolking en plaatselijk enkele buien, sommige met onweer; zwake tot matige wind, overwegend tussen west en zuidwest; in het al gemeen iets koeler dan vandaag. 15 juli. Zon op 4.37, onder 20.54. Maan op 14.28, onder 16 juli. Zon op 4.38, onder 20.53. Maan op 15.46, onder 0.14. 17 juli Zon op 4.39, onder 20.52. Maan op 17.25, onder 0.33. Eerste kwartier: 14 juli te 16.53. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZFF 15 juli 848 v.m. 21.06 n.m. 16 juli 9.49 v.m. 22.12 n.m. 17 juli 11.00 v.m. 23.25 n.m. BROUWERSHAVEN: 15 juli 8.40 v.m. 21.09 n.m. 16 juli 9.44 v.m. 22.15 n.m. 17 juli 10.54 v.m. 23.22 n.m. Doodtij: 16 juli. HET WEEROVERZICHT DE BILDT, 14-7. - Het K.N.M.I. deelt mede: Voor vrijwel de gehele zuidelijke helft van Nederland is het gisteren een tropische dag geworden mei maximumtempetraturen van 30 graden en heser. Tal van plaatsen in Brabant en Limburg meldden enkele uren achtereen 33 graden. Inmiddels was in Noord Frankrijk een kleine storing ontstaan, die zich naar hel noordoosten verplaatste. Deze sto ring bereikte vannacht Nederland, hetgeen vooral in Zeeland en het westen *van Brabant tot zware buien aanleiding gaf. In Woensdrecht. viel 21. in Vtissingen 13. in Zierikzee 11 mm regen. Achter de storing begon koelen» lucht hef land binnen te stromen. Aan d_ korte perioden met zeer warm w r is daardoor een einde (4Gk(men. Mengen blijven overwe gend zuidwestelijke winden lucht van de oceaan aanvoeren. Er kan daarbij cp enkele plaatsen neg een bui ontstaan, maar buienactiviteit cp grote schaal wordt niet verwacht. In het temperatuurverloop komt, vergeleken met vandaag, niet veel verandering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1