SUCCESJES Groep van vier heeft leiding om nationaal kampioenschap STREEKNIEUWS Wil Noord-Vietnam vrede? Gevechten bij Suez-kanaal De schapen op de Centrale Fokveedag S s Gevraagd: Bessenplukkers Centrale Fokveedag Schouwen-Duiveland H.s.v. „Het Zijpe" organiseerde wedstrijd (Van een schaakmedewerker) ZIERIKZEE, 8-7. In de tournooizaal van het schaakkampioenschap van Nederland heerst een aangenaam rustige sfeer. De elite van de Nederlandse schaakwereld voelt er zich kennelijk echt op zün gemak. De zomerse tem peraturen doen hier niet alleen het kwik boven normale waarden stijgen, doch ook de strijdlust van de spelers en de kwaliteit van de schaakpartijen grceien hier tot een hoogtepunt. Spelers en publiek wanen zich in deze intimiteit thuis. De stilte in de speelzaal is bijna tastbaar. Op de achtergrond hoort men de geluiden van een mctorenfabriek in vol bedrijf. Gelukkig zwelt het geluid daarvan nim mer aan tot voor de spelers storende hoogten. Integendeel het lijkt meer op een melodie-op-afstand. Ook het lichte geroezemoes van het niet te talrijke publiek vcrmt geen belemmering voor de denksportmatadoren. De groeiende spanning aan de top van de ranglijst ten spijt behoeven wedstrijdleider De Graaf en tour- nooidirecteur Enzlin meer regelend c!an corrigerend op te treden, slechts de blakende vechtlust der kempha nen veroorzaakt extra-zittingen, die hen vele uren in hotel Mondragon, waar de afgebroken partijen uitge speeld worden, interneren. Het be langstellende publiek leeft intens mee met de verrichten op de 64 vel den. Onder de kijkers zien we steeds weer de Canadese kampioen Duncan Sntties opduiken. Suttles, die in ok tober zal deelnemen aan het inter nationale tournooi in Tunis, verbies! aanvankelijk in Amsterdam, waar hij vele vluggertjes met de Neder landse schaakgroten speelde. Toen zij echter naar Zierikzee vertrokken, volgde hij hen op de voet en slaat hun prestaties met een deskundig oog gade. Dan ziet men nog een be langrijk man door de tournooizaal heen en weer lopen: kantinebaas Kooman, die er bekwaam voor zorgt dat de schaakmachines niet drooglo- pen en ook het dorstige publiek op tijd gelaafd wordt. De analyse Als een partij beëindigd is, kan men genieten van een fascinerend schouwspel als de opponenten in ra zendsnel tempo de analyse uitvoeren. Stukken en pionnen vliegen over het bord: een heksenketel in miniatuur. Het snel-schaken is bij deze cracks trouwens zeer 'geliefd, 's Avonds in hotel Mondragon of aan het ontbijt in hotel Concordia zijn de heren be zig met 5-minutertjes. Zierikzee Is momenteel echt schaakstad. Op straat kan men in- ens oog-in-oog met grootmeester Dormer staan of men ontwaart plot seling de markante kop van Tim Krabbé. Bij dit al is ook de dynami sche figuur van perschef Withuis niet weg te denken. Withuis geniet bo vendien een grote faam als simul- taanspeler. En dan de feiten. In de vijfde ron de was vrijdag de aandacht gecon centreerd op de partij Zuidema- Bouwmeester. Wie echter tussen deze topfiguren een strijd op leven en dood had ver wacht, kwam echter bedrogen uit. Na tien zetten Frans was de eerste ;a!onremise in dit kampioenschap een feit. Het strand trok onweerstaanbaar en een rustige dag in een zwaar tour nooi is niet te versmaden, vooral als de plaats op de ranglijst daardoor HAARLEM. De Haarlemse brand weer is in de vorige nacht drie maal voor een brandje uitgerukt. De re cherche vermoedt dat men hier met brandstichting te maken heeft. LEIDEN. Onder grote belang stelling is in het stedelijk museum de Lakenhal in Leiden de tentoonstel ling „Dansen toen en nu" geopend. In verband met de toestand in het Midden-Oosten en in. Kongo heeft secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. besloten, zijn voorgenomen reis naar Genève, in het begin van de volgende week, af te gelasten. Dit deelt het secretariaat van de V.N. mee. Voor 30 jaar.... HAAMSTEDE. Zeer binnenkort wordt alhier de 25000ste passagier verwacht op de Zeeuwse luchtlijn. ZIERIKZEE. Alhier werd een ballonnetje gevonden, opgelaten tij dens feestelijkheden te Stratford on Avon (G.B.). ZIERIKZEE. Na een periode van grote droogte is wet een flink on weer de regen gekomen. DREISCHOR. Tot grote vreugde van de jeugd had alhier een beproe ving plaats van de plaatselijke brandspuit. Er gaan stemmen op het oude ding te vervangen door een motorspuit, ten gerieve van de pom- pers. ZIERIKZEE. De rijksinspecteur voor de werkverschaffing overweegt de steunmaatregelen aan werkloze landarbeiders in de zomermaanden stop te zetten. BURGH. Op het door de Zeeuw se Bond van Zangverenigingen te Hoek gehouden concours, behaalde „Nu met Hope" een eerste prijs in de eerste afdeling. NOORDWELLE. De mondharmo nicavereniging „Melodia" gaf het eerste zomerconcert. KERKWERVEEen koe van de landbouwer van D. schonk het le venslicht aan drie gezonde kalve ren. BRUINISSE. Het herstel van de kerktoren kwam gereed en de op de haan staande spits werd verguld. NIEUWERKERK De vereniging van oud-landbouwcursisten „Blij vend Contactmaakte een excursie naar Wageningen. NOORDGOUWE. Een drietal raadsleden heeft bij de raad een voorstel ingediend aan H.M. de Ko ningin te verzoeken om in de poli tiedienst ter plaatse van rijkswege te voorzien. Dit geeft een besparing van 600,. per jaar. niet minder wordt. Donner en Lan geweg maakten in een Nimzo-Indisch eveneens remise, maar niet dan na felle strijd. De grootmeester had door subliem spel een pionnetje buitge maakt, doch meester Langeweg zette zich schrap en wist de pion meester lijk te heroveren. Na 45 zetten werd de vrede getekend. Boomgaardt wist met zwart in een Caro Kann zijn eerste halve puntje te behalen na 20 zet ten tegen Bakker. Rosenthal en Van Scheltinga hadden in een Dame-Indisch echter twee zit tingen en 56 zetten om tot een soort gelijk resultaat te komen. Ree boek te in een Siciliaan in 41 zetten een goede zege op Krabbé. Eveneens Sici- liaans was Scholl-Kuijpers. Kuijpers draaide niet goed en in 26 zetten was het gebeurd met hem. De Ge ronde De zaterdag gespeelde 6e ronde bracht voor Zuidema de eerste ne derlaag. In een Open Spaans wist Scholl met een scherpe koningsvleu- gelaanval zijn derde overwinning in successie te boeken. Tacticus Bouw meester had aan veertien genoeg om het punt te delen met Donner en zich daarmee naast Zuidema aan de kop te plaatsen. Ook Ree voegde zich bij dit tweetal door in een Siciliaan in 28 zetten remise te maken met een teleurstellende Kuijpers. Langeweg maakte het nu leidende viertal com pleet door een duidelijke overwin ning in 39 zetten op Rosenthal in een Aangenomen Slavisch. Van Scheltinga smaakte voor -de eerste keer het zoet der overwinning. In een twee zittingen en 59 zetten vergende Konings-Indiër tegen Bak ker. Boomgaardt tenslotte verdubbel de zijn puntentotaal in een Konings- Indisch in de Voorhand middels een remise in 22 zetten tegen Krabbé, die na zijn verrassende winst in de eer ste ronde tegen Donner niet meer kan imponeren. Uitslagen 5e ronde: Scholl-Kuij pers 1-0; Zuidema-Bouwmeester Vz- Vz\ Donner-Langeweg Vz-Vz\ Rosen thal-Van Scheltinga Vz-Xfz\ Bakker- Boomgaardt x/z-Vz\ Krabbé-Ree 0-1. LONDEN, 8-7. De Britse deelne mer aan de conferentie voor vrede in Vietnam, die in Stockholm is ge houden, heeft zaterdag bij terugkeer in Londen verklaard dat de Noord- vietnamese- en Vietcong-afgevaar- digden op deze conferentie verklaard hebben dat Noord-Vietnam en de Vietcong bereid zijn tot vredesonder handelingen met de Verenigde Staten. De Brit, de Labourman lord Brock- way, zei dat deze verklaring naar president Johnson en premier Wil son zal worden doorgezonden Hij meende dat er geen grote verande ring in het standpunt van Hanoi uit op te maken valt, „maar dit is een definitieve verklaring, die, naar ik meen, niet gedaan zou zijn tenzij zij een mogelijke oplossing zien". Vliegen door onweersbuien DEN HAAG, 8-7. Een in de Ver- enigde Staten ingesteld onderzoek naar het vliegen in en door on weersbuien heeft aan het licht ge bracht dat bij een totaal van 1365 vluchten door onweersbuien slechts in 21 gevallen het vliegtuig door de bliksem werd getroffen. De gevolgen daarvan waren zo gering dat in geen enkel geval de vlucht voortijdig af gebroken moest worden. Aldus deelt eerste luitenant J. ten Voorde mee in het juist verschenen nummer van „Veilig Vliegen", maanddagblad der sectie vlieg- en bedrijfsveiligheid van de luchtmachtstaf. Dode op Moerdijkbrug DORDRECHT, 8-7. Het verkeer over de Moerdijkbrug is vrijdagmid dag ruim een uur volkomen gestag neerd geweest ten gevolge van een verkeersongeval, waarbij een dode was te betreuren. Het was de 35-ja- frige Belgische vrachtautochauffeur Willie Pauwelijn, die met zijn wa gen uit de richting Dordrecht kwam en door tot dusver onverklaarbare oorzaak op een voor hem verkeerde baan tegen een tegemoetkomende trailer reed en daarna tegen een per sonenauto opbotste. De uitslagen Uitslaven 6e ronde: Kuijpers-Ilee Va- V2Boomgaardt-Krabbé Vg-Va. Van Scheltinga-Bakker 1-0; Lanze- weg-Rosenthal 1-0; Bouwmeester- Donner Vz-\'z\ Scholl-Zuidema 1-0. Stand na de zesde ronde: Bouw meester, Langeweg. Zuidema en Ree 4; Donner en Scholl 3 *>2; Kuijpers 3; V?n Scheltinga en Rosenthal ïxz\ Bakker en Krabbé 2; Boomgaardt 1. Programma voor de 7e ronde: Zui- dema-Kuijpers, Donner-Scholl. Ro- senthal-Bouwmeester, Bakker-Lan- peweg, Krabbé-Van Scheltinga, Ree- Boomgaardt. Met 6 van de 11 te spelen ronden zijn we nu juist over de helft en de einduitslag is minder te voorspellen dan ooit. De sterk spelende Lange weg lijkt een goede kans te maken cd de titel, doch de harde tacticus Bouwmeester en de jonge talentvolle Re*? hebben ock goede vooruitzichten. En Zuidema? Dit viertal staat inder daad aan de kop. Maar, grootrtieester Jan Hein Donner is maar een half puntje achter. Is een half punt vol doende cf niet? Bovendien er is nog iemand mei slechts één half puntje achter: Scholl! Het blijven vragen en aangezien schaken geen gokspel is, zuilen we geduldig de resterende vijf ronden afwachten en zien wat vadertje Tijd nog voor ons in petto heeft. SPORTBERICHTEN nTTTVENSPORT P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvluchten P.V. „De reisduif" op 1 juli vanaf St. Denis, afstand 330 km. W. Blom l en 9; L. J. Fonteine 2; J. de Jonge 3; C. v. Dixhoorn4; J. M. Kloet 5 en 7; C. Wesdorp 6; J. Flik- weert 8. Op 1 juli vanaf Quivrain, afstand 147 km, jonge duiven: W. Blom 1, 4, 6 en 13; J. M. Kloet 2 en 8; H. Blanken 3 en 9; J. de Jonge 5, 7, 11 en 12; G. Vos 10 en 14; A. J. Flikweert 15 en 16; C. Wes dorp 17. P.V. „Zierick", Zierikzee Wedvlucht op 1 juli 1967 uit St. Dénis met oude duiven. Afstand 322,197 km. Snelheid eerste duif: 1097,23 meter per minuut. In concours 40 duiven. 'Fa. Maijs 1, 2 en 4; P. Flikweert 3, 6 en 7; C. Seijbel 5 en 9; M. M. v. d. Wielen 8; A. M. Berrevoets 10. Tevens werd gevlogen met jonge duiven uit Quivrain (België) Af stand 139,105. In concours 58 duiven. C. Krijger 1; H. J. v. d. Linde 2 en 9; B. Visser 3 en 11; P. Flikweert 4, 6 en 12; C. Seijbel 5, 10, 13 en 14; Jee. Verwijs 7 en 8; A. M. Berre voets 15. Snelheid eerste duif: 902,52 per minuut. BEIROET, 8-7. Radio Cairo heeft zaterdag gemeld dat opnieuw ge vechten zijn uitgebroken tussen Egyptische en Israëlische troepen op de oostelijke oever van het Suez-ka naal. Een militaire woordvoerder in Tel Aviv sprak later berichten uit Cairo tegen volgens welke de Israëlische luchtmacht Port Said had gebombar deerd. „De Israëlische luchtmacht heeft slechts de 130 mm batterijen tot zwijgen gebracht die op onze strijd krachten vuurden", zo zei hij. Deze batterijen liggen in de onmiddellijke nabijheid van de stad. „Er is geen enkel n iet-militair doel aangevallen". Alle Israëlische vliegtuigen zijn behouden teruggekeerd. Aanbesteding In hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene werd voor "de Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling Noord-Beveland door de Kon. Ned. Heide Maatschappij aanbesteed het graven en verruimen van leidingen, lang ca. 9,4 km en sloten, lang ca. 26.5 km. het egaliseren van perce len en het verwerken van de vrijko mende grond met bijkomende werk zaamheden aanbesteed. Er waren 10 inschrijvers. Laagsten: G. van Herk. Nieuwerkerk aan de IJssel met f 371.000,-; K. T. de Jonge, Zierikzee f 368.000,-; W. Hooyaart, Oude Ton- ge f 370.000,-; Maas en Jonker, Roo sendaal f 357.000,-; Firma Gebr. Boot, Haamstede f 356.500,-. De raming bedroeg f 372.000,-. ZIERIKZEE Veor het propaedeutische examen civiel-ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft, slaagde onze stadgenoot de heer J. van den Heu vel. Gevonden voorwerpen Zilveren armbandje „Ineke"; wit te bal; Fiat autosleutels; doublé broche; Belgische herdershond; zil veren kettinkje; beige dameshoed; autoped; 2 fototoestellen; dames polshorloge; 2 blauwe kinderjasjes; vlag (Ned.); teken-passer; sierstuk autouitlaat; kinderzitje; houten kar retje; ring met geelkl. steen; etui met passer en potloden; reserve au- towiel; blauw windjack; oranje staaflantaarn; boodschappennetje; gele kanarie; pantoffel; zilveren armband; verzeker, bewijs DSD 267; 2 heren polshorloge's; gereedschap; groot potlood; nagelschaartje in etui; schilderijtje met tekst; vilten hoed; een schop; zilveren bedeltje; hon- denriem; kentekenplaat MH-87-60; mattenklopper; sigarettenaansteker; blauw vest met witte knopen; plast, regenjas; rode en witte kindevbroek; zilveren ring met Zeeuw knopje; grijze pet; verz. plaatje DQZ 230; sierspeld; transistor radio; rode zwemband; blauw windjack; zilve ren kettinkje met plaatje; plastic beker; armband; kettinkje met Hu- gon. kruis; blauwe vulpen; witte kinderschoentjes; wit vest; Philips scheerapparaat; tevens zijn als ge vonden gedeponeerd: geldsbedragen, poi temonnees, handschoenen, gym schoenen. Centrale Fokveedag Een rektificatie behoeft de prijstoe kenning van de koe Lammie van de heer De Kok te Kerkwerve. In de op gave stend dat het dier een 2b prijs had gewonnen in de rubriek melkge vende koeien, hoogstens 6 mnd ge kalfd. De kce echter hoort thuis onder do rubriek melkgevende koeien, hoog stens 6 mnd gekalfd, geb. voor 15 febr. '64 (2 x gekalfd). In deze ru briek behaalde Lammie een lb prijs. Chr. Nat. school Met ingang van 1 oktober is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. Nat. Schoolmej. C. van Driel te Ede, zulks ter voorziening in de va- kature, wegens vertrek van mevr. Baas-Kloet. M.i.v. 1 september is benoemd tot onderwijzer de heer J. Nauta te Se- rooskerke W.), ter voorziening in de vakature W. Hack, die een benoe ming aanvaardde aan de Chr. Huis houdschool te Haamstede. BURGH Brommers frontaal in botsing Zaterdagavond om kwart voor elf deed zich op het fietspad van de Ho- geweg onder Burgh een botsing voor tussen twee bromfietsen die fron taal met elkaar in botsing kwamen. De bestuurder van de ene brommer, M. van K. uit Almelo, moest met een hersenschudding en een schouder fractuur worden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Daar ligt thans ook de duopassagiere van de andere brom fiets, mej. R. K., eveneens met een hersensshudding. De bestuurder, R. E. G. uit Amersfoort, werd licht gewond. Bij de botsing werden hem o.a. vijf kiezen uit de mond geslagen. BRUINISSE, 8-7. De grote inter nationale viswedstrijd zoals die door de hengelsportvereniging „Het Zjipe" op zaterdag j.l. was georganiseerd, boekte wat het aantal deelnemers betreft wel een flinke vooruitgang, maar trok toch nog niet de belang stelling, die andere verenigingen soms boeken, bij het uitschrijven van hengclconcoursen. Een aantal mosselkwekers had be langeloos zijn vaartuig beschikbaar gesteld en omdat het verlangen uit ging naar paling trok men naar het Dijkwater. Het weer werkte beslist niet mee en de opstekende wind wakkerde zo flink aan, dat het vis- ZIERIKZEE, 7-7. Hieronder vol gen de uitslagen van de schapenkeu ring op de vorige week gehouden centrale fokveedag te Zierikzee. Rubriek I: 2-jarige en oudere ram men: Ia Z 1150, eig. C. J. Zoeters en A. Vijverberg, Ouwerkerk; lb Z 990, idem; lc Z 1142, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; ld Z1196, eig. C B. Noordhoek, Burgh; 2a Z 1203, eig. W. Berrevoets, Kerkwerve; 2b Z 1184 eig. A. A. K. v. d. Hoek, Kerkwerve. Rubriek II: rammen geb. 1966: la Z 1209, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieu werkerk; lb Z 1199, idem; 2a Z 1210, eig. mevr. T. v. d. Vate-Hendriksc, Nieuwerkerk; 2b Z 1183, eig. A. A. K. v. d. Hoek, Kerkwerve Rubriek III: la 7609, eig. C. J. Zoe ters, Ouwerkerk; lb 7604, idem; lc 2000, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieu werkerk; ld 1953, eig. A. Vijverberg, Ouwerkerk; le 7603, eig. C. J. Zoe ters, Ouwerkerk; lf 1997, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; lg 2610, idem; 2a 2856, eig. A. Hartog, Burgh; 2b 2857, idem; 2c 1950, eig. A. Vij verberg, Ouwerkerk; 2d 1949, idem; 2e 1951, idem; 2f 1993, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk. Rubriek 3b: la 2611, eig. C. J. Zoe ters, Ouwerkerk; lb 2858, eig. A. Vij verberg, Ouwerkerk; lc 2639, eig. mevr. v. d. Vate-Hendrikse, Nieuwer kerk; ld 7613, eig. C. J. Zoeters, Ou werkerk; le 7616, idem; 2a 9741, eig. C. v. d. Houten, Kerkweiwe; 2b 2865, eig. S. Hart, Kerkwerve; 2c 2869, idem; 2d 2870, idem. Rubriek 4: la Z 5735, eig. A. Vij verberg, Ouwerkerk; 2a Z 5739, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; 2b Z 6810, eig. mevr. v. d. Vate-Hendrik se, Nieuwerkerk; 2c Z 6206, eig. J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk. Heden werd door een droevig ongeval van ons weggenomen, onze lieve zoon en broeder MARINUS WILLEM DE FEITER op de jeugdige leeftijd van 17 jaar. M. L. DE FEITER J. A. DE FEITER VAN DER GRAAF DINGEMAN WIM Goes, 8 juli 1967 Pruimestraat 3 De begrafenis zal D. V. plaats hebben op woens dag 12 juli. Vertrek van af de Gosterkerk om 14.00 uur. Te koop: Polyester visboot, vanaf f 940,-. Firma Blom, Hoge- weg 26, Haamstede, telefoon (01115)—328. Te koop gevraagd: Een keetje, 3 bij 4. uitneem- baar, in goede staat. J. P. Priem, Brouwershaven, Tel. (01119)-212. Personeel gevraagd: Per september hulp in de huishouding gevraagd bij J. Houtman, Laóne 1, Renesse Diversen: Nu tijd voor buitenschilder werk! Grondverf, plamuur, lakverf, buitenbeits, Wyzenol en alle benodigde materialen bij Mol, Nieuwe Boogerd- straat 27, Zierikzee. Alles op verf- en behanggebied. Het beste voor uw tractor zijn: „Shell" produkten De Braai, Nieuwerkerk, telefoon (01114) 377. Oppasdienst U.V.V. Zierikzee wegens vakantie'gesloten van 13 juli tot 15 augustus. Leuke sigaretten-etuis in varkens- en kalfsleer, bij Si garenmagazijn D. C. Vierge ver, hoek Kraanplein, Zie rikzee en hoi-.k Weststraat, Haamstede. 'ttt/ttê J. v. cl. Zanric - Haamstede» Burghseweg 31 - telefoon {01115) 207 5 Interne polikliniek Cornelia stichting In verband met de omschakeling van het ziekenhuis wordt de interne polikliniek a.s. donderdag 13 juli niet meer gehouden in het Cornelia ziekenhuis, maar in het Rode Kruis ziekenhuis, van 2.00-3.00 uur. CORNELIA STICHTING. Wind was spelbreker sen eigenlijk niet meer het normale genot opleverde. Ock de vangsten werden door het weer ongunstig beïnvloed. Er werd wel hoofdzakelijk paling gevangen. Nadat in het Veerhuis de inschrij vingen hadden plaats gevonden en de deelnemers kaarten uitgereikt, wer den in hotel Storm 's avonds de prijs winnaars bekend gemaakt. De uitslag De uitslag was als volgt: 1. H. Velthuis, Halsteren, 1260 punten (koelkast); 2. C. Versluis, Kapelle, 1110 punten (centrifuge); 3. J. Le- poetre, Kapelle 1100 punten; 4. J. Both, St. Maartensdijk, 870 punten; 5. G. J. Jacobs, Rotterdam, 690 punten; 6. B. Bergmans, Bruinisse, 650 pun ten; 7. H. Houtveer, Halsteren, 610 punten; 8. 9. J. Stoils, Renes se, 600 punten; 10. S. Schot, Tlholen, 5S0 punten; 11. J. den Engelsman, St. Philipsland, 570 punten; 12. L. van Weenen. Rotterdam, 560 punten; 13. A. D. Schiltkamp, 450 punten; 14. A. Passier, Delft, 450 punten; 15. D. Slabbekoom, Rotterdam, 400 punten; 16. J. Vermeij, Roosendaal, 380 pun ten; 17. Mevr. Velthuis, Halsteren, 370 punten; 18. H. Rutten, Delft, 340 punten; 19. H. Esmeit, Hallsteren, 320 punten; 20. J. Mark, Delft, 290 pun ten; 21. P. Hartman. 's-Gravenhage, 270 punten; 22. G. de Graaf, Dordt, 250 punten; 23. M. Bartel's, Zunderl, 240 punten; 24. H. van Beek, Alblas- serdam, 230 punten; 25. H. Janse, Halsteren, 220 punten; 26. Mevrouw Van Hoof, Bruinisse, 220 punten. Er waren in totaal 35 prijzen. Een aan de wedstrijd verbonden loterij had als hoofdprijzen: 1. een keukenmachine; 2. een werpmolen; 3. een viskoffer. De eerste prijs werd gewonnen door de heer P. Bal, Brui nisse. De verdere uitslagen, van de ge houden rundveekeuring luiden ais volgt: Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd (vier maal gekalfd). la. Anna, eig. C. P. Flikweert, Nieuwerkerk; lb. Rika 62, eig. gebr. R. en P. Binck, Ouwerkerk; 2a. Elza 2, eig. A. F. Schoof, Oosterland; 2b. Ineke 2, eig. C. P. Flikweert, Nieu werkerk. Droogstaande koeien en melk gevende, langer dan 6 mdn. gekalfd (vier of meer maal gekalfd). la. Nette 66, eig. A. J. Dalebout, Ouwerkerk; lb. Juliana 8. eig. voor- bld.bedr. Frieslandhoeve, Kerkwer ve; lc. Anneke, eig. M. O. Hanse, Haamstede; 2a. Lena 8, eig. C. v. d. Houten, Kerkwerve. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maal gekalfd (ijf maal gekalfd). la. Aukje 6, eig. J. v .d. Hoek, El- lemeet; lb. Leeuwarder 2, eig. A. J. Dalebout, Ouwerkerk; lc. Marijke 10, eig. gebr. Beije, Haamstede; 2a. Mina 18, eig. D. P. Korstanje, Noord- gouwe; 2b. Grietje 10, eig. J. v. Hoek, Ellemeet; 3a. Jitske 7, eig. J. v. d. Hoek, Ellemeet; 3b. Aaltje 9, eig. B. Hage, Oosterland. Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd (meer dan vijf maal gekalfd). la. Nijova 15, eig. M. den Boer, Kerkwerve; lb. Geertje 13, eig. L. M. Moermond, Dreischor; 2a. Maar- tje 51, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; 2b. Jantje 55, eig. voorbeeldbedr. Frieslandhoeve, Kerkwerve; 3a. Gretha 34, eig. gebr. Beije, Haam stede. Koeien die voor het. 9e levensjaar meer dan 30.000 kg. melk hebben gegeven. la. Jantje 53, eig. voorbeeldbedr. Frieslandihoeve, Kerkwerve; lb. Mi na 6, eig. gebr. Beije, Haamstede. Bedrijfsgroep van minstens 5 stuks vrouwelijk rundvee (koeien). 1. fokgroep van 5 koeien, eig. C. P. Flikweert, Nieuwerkerk. Fokgroep van minstens 5 melkkoeien la. fokgroep van 5 koeien, eig. gebr. Beije, Haamslede. Bedrijfsgroepen van minstens 3 melkkoeien. la. Frieslandhoeve, Kerkwerve; lb. A. J. Dalebout, Ouwerkerk; lc. L. M. Moermond, Dreischor; 2a. C. v. d. Houten, Kerkwerve; 2b. A. Vijverberg, Ouwerkerk; 3a. B. Hage Oosterland. Bedrijfsgroepen van minstens 3 vaarzen. Bijzondere Russische straaljager MOSKOU, 8-7. De Russen hebben zaterdag onthuld dat zij een zoge naamde „Swing Wing"-straaljager een jachtvliegtuig met verstelbare vleugels, hebben dat met een snel heid van itweemaal die van het ge luid kan vliegen. Het nieuwe toestel waarvan geen codenummer bekend is gemaakt wordt beschreven in het tijdschrift „Nedelya" (de week). Het wordt ihet snelste en lichtste toestel ter wereld genoemd. De Russen zouden hierdoor voor liggen op de Amerikanen die moei lijkheden hebben met hun F-lll. De F-lll vliegt al anderhalf jaar maar het gewicht van dit. vliegtuig is ho ger dan in de bedoeling lag. la. M. Boot, Ellemeet; lb. A. Vij verberg, Ouwerkerk; 2a. N. L. Boot, Kerkwerve; 2b. C. v. d. Houten, Kerkwerve. Fokgroep van minstens 5 melkkoeien. Ia. M. O. Hanse, Haamstede; lb. A. Vijverberg, Ouwerkerk; 2a. J. v. d. Hoek, Ellemeet. Fokgroepen van minstens 3 vaarzen. la. L. M. Moermond, Dreischor; lb. A. J. Dalebout, Ouwerkerk; lc. Frieslandhoeve, Kerkwerve; 2a. A. Vijverberg, Ouwerkerk. Twee historische boerderijen afgebrand BORGER, 8-7. In Borger is de museumboerderij en de maast ge legen boerderij, waarin het paarde- sportcentrum „De Hondsrug'' is ge vestigd, in vlammen opgegaan. De brand, vermoedelijk veroorzaakt door hooibroei, brak uit tegen half negen in hot paardesportcentrum van mevrouw Smeenge en sloeg la ter over naar de museum boerderij, die wordt bewoond door de Drentse dichter Hans Heiting. Hier was juist een week geleden een permanente 'hunebedtentoonstelling geopend. De brandweer van Borger en Emmen bestreed met groot materieel het vuur. Het Chinese volk wordt nog steeds opgeroepen te strijden tegen president Lioe Sjao-Tsji, ondanks het feit dat vorige week zijn val be kend werd gemaakt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Strijen (wijkgem. 1): A. Kastelein, Kapelle aan de IJssel; te Strijen (wijkgem. 2): J. A. Talma. Rotterdam-Hoogvliet; te 2e Exloër- mond (toez.): P. C. 't Hooft, Kollu- merzwaag; te Hoornaar (toez.): G. Bos, Gen deren en Doeveren. Aangenomen naar Wilsum (Ov.): kand. J. Maasland, Sliedrecht, die bedankte voor Brakel, Den Bommel, Gameren, Gouderak, Mastenbroek, Poortvliet, Westbroek, en Wijk bij Heusden; ihet ber. der gen. synode tot zend.pred. te Pontianak: kand. H. L. Boutmy, Oegstgeest. Bedankt voor Nieuw-Stadskanaal (2e pred.pl.): G. G. S. van Hoog- straaten, Hogezand; voor Groningen (vac. C. J. Lambour): Tj. Alkema, Emmen. Ger. Kerken Aangenomen naar Wirdum: kand. R. Klijnsma, Weesp, die bedankte voor Pieterburen, Rockanje, Ro-tte- valle, Slootdorp, Tholen-Poortvliet. Tuindorp-Oostzaan en voor Willem stad. Bedankt voor 't Harde: H. Dijkstra te Wormerveer; voor Uithuizen en Den Helder: F. J. van der Wal, Zwolle. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Enumatil: P, van Gurp, Oldehove. Ger. Gemeenten Beroepen te Nieuw-Beijerland: J. van Vliet, kand. te 's-Gravenhage; te Katwijk aan Zee: kand. C. de Rid der, Elspeet; te Kapelle (Z.): kand. N. W. Schreuder, Amersfoort. Oud-Geref. Gemeente BRUINISSE: dinsdag 11 juli (7.15 uur): ds. E. du Marchie van Voort- huyzen te Urk. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5