STREEKNIEUWS DE TERUGKEER VAN ARAM Hoge ballon hield aandacht gevangen Arabische topconferentie De Nederlanders in Guinee Dnivelandse landbouw jongeren zagen modern kweekbedrijf te Rilland-Bath OOSTERLAND, 7-7. Door <le landbcuwverenig ingen „D.L.S." te Ousterland en „Landbouwbelang" te Bruinisse werd aan de landbouwjon- tferen uit genoemde plaatsen een uit stapje aangeboden naar Kapelle-Bie- aelinge, om kennis te nemen van het koninklijk kweekbedrijf I). J. v. d. Have aldaar. Met een groep van 25 personen, chauffeurs meegerekend, vertrok men vanaf het Marktplein cm over het veer Zij pe-Anna Jacobapolder naar Rilland-Bath te koersen waar de kweekbedrijven. van de fa. Van der Have gelegen zijn. Hier viel het gezelschap een gulle ontvangst ten deel, en na eerst koffie te hebben ge dronken nam men onder deskundige leiding het kweekbedlijf in ogen schouw, wat zeer leerzaam bleek te zijn voor de jongelui. Men kreeg vooral een goed inzicht wat een moeite het vaak kost eer men van één of ar.der gewas een nieuw ras ZIERIKZEE Bouw Chr. school De aanbesteding van de nieuw te bouwen christelijke school aan de Raamstraat, vindt plaats op vrijdag 4 augustus ten stadhuize. Gelijk be kend wordt dit een 6-klassige school Geslaagd concert Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Dat de nieuwe manier van concer teren door het Kon. harmonie-gezel schap „Kunst en Eer" zeer op prijs gesteld wordt bleek zaterdagavond wel bij het optreden dat ditmaal plaatsvond in Malta. Besehut door de ULO-scholen speelden de man nen voor een tamelijk groot aantal belangstellenden. Ook ditmaal werd door buurtbewoners in de korte pau ze een kopje koffie aangeboden, het geen zeer op prijs gesteld werd. Jam mer is natuurlijk wel dat wait de muzikale prestaties betreft, veel van het 'gebodene door de grote ruimte verloren gaat. Gezien de steeds gro ter wordende oppervlakte van Zie- rikzee zou een verplaatsbare mu ziektent voor „Kunst en Eeer" in de toekomst zeker op z'n plaats zijn. HAAMSTEDE Bromfietser in botsing met auto De jeugdige A. de B. uit Bux-gh kwam zaterdagmorgen om tien over negen, toen hij reed van de Ring richting Dapperweg, in botsing met een uit de Ooststraat komende per sonenauto, bestuurd door de Am sterdammer P. K. De bromfietser verzuimde de auto voorrang te geven en moest worden overgebracht naar het K""*e Kruisziekenhuis. BURGHSLUIS „De Groene Draeck" meerde in de haven Vrijdagavond omstreeks tien uur arriveerde ih de haven van Burgh- sluis het jacht van prinsese Beatrix „De Groene Draeck". Het vaartuig met aan boord o.a. Prins Claus was ADVERTENTIE VAKANTIE GESCHENKEN ZEEUWSE BROCHES ZEEUWSE ARMBANDEN ZEEUWSE MANCHETKNOPEN ZEEUWSE RINGEN IN GOUD OF ZILVER Juwelier naast 's-Gravensteen Zierikzee Telefoon (01110)-24 43 Donderdagsavonds tot 9.00 uur geopend na afloop van de visserij-feesten te Yerseke naar Burghsluis gekomen, waar de nacht werd doorgebracht. Om negen uur zaterdagmorgen ver trok „De Groene Draeck" in de rich ting van de Zeelandbrug. Bij aan komst te Burghsluis, vrijdagavond, deed zich een kleine moeilijkheid voor -toen het trotse jacht aan de grond geraakte. De R.p. io zorgde er echter voor dat het schip weer snel vlot getrokken werd. RENESSE Jeugdige bromfietser omgekomen Zaterdagavond omstreeks half tien vond te Renesse op de Vroonweg, in do onmiddelijke nabijheid van de Hogenboomlaan, een tragisch onge val plaats met dodelijke afloop. De 17-jarige bromfietser Rinus de Fei- ter uit Goes, komende uit de rich ting Haamstede, kwam met de rech ter zijde van zijn stuur in aanraking met 'de linkerschouder van een naast het pad lopende voetganger, waar door hij ten val kwam. De brom fietser kwam hierbij zo ongelukkig terecht dat dokter H. J. Simons te Renesse, die spoedig ter plaatse was, moest vaststellen dat het slachtof fer reeds was overleden. Rinus de Feiter verbleef met zijn familie, die van Renesse afkomstig is en sinds ruim een jaar te Goes woonde, bij zijn oom op tde camping „De Trans plant". De rijkspolitie heeft het on derzoek in handen. BROUWERSHAVEN Aanbesteding Het bouwrijp maken van een ge deelte van het bestemmingsplan west te Brouwershaven werd gegund aan de aannemer H. Stouten voor de prijs van f 123.000,-. Geiten boekten succes te Goes Op een dezer dagen gehouden vee tentoonstelling te Goes behaalde de heer L. Bos in 'de categorie oude geiten een le prijs én bij de drie-ja rige geiten een tweede prijs. De heer A. de Jonge behaalde met een twee jarige geit eveneens een le prijs. Enige 'dagen na de 'keuring is één der geiten van de heer Bos door op hanging aan zijn einde gekomen. Het dier dat achter de ned. herv. kerk graast raakte verstrikt met zijn touw achter een boom, waardoor het stikte. Voor de heer Bos, die een sinds jarenlang verwoed geitenhou der is, betékent dit een gevoelig ver lies. NIEUWERKERK Voor het onlangs gehouden exa men voor receptioniste aan het In stituut Schoevers te Rotterdam, slaagde onze dorpsgenote Mej. Elly de Braai. OOSTERLAND Beroepen predikant bracht oriëntatiebezoek Vrijdag 7 juli bracht kandidaat H. Ommering uit Schiedam, die een be roep ontving van de ned. herv. ge meente alhier in de vakature ds. H. J. Groenewegen jr., een bezoek aan Oosterland, vergezeld van zijn echt genote. Pastorie en kerk werden be zocht en in de avonduren was er een oriëntatiesamenkomst belegd in het ned. herv. verenigingsgebouw, waarvoor goede belangstelling be stond. De leiding berustte bij ouder ling H. A. van der Werf, daar de consulent der gemeente, ds. Jagers- ma uit Bruinisse wegens vakantie afwezig was. Nadat men kennis ge maakt had met het echtpaar Omme ring volgde een geannimeerde be spreking over en weer betrekking Een foto van de Zierikzeese Lange Nobelstraat uit 1917; een vijftigjari ge, waarop het militaire element niet ontbreekt (het was in de mobili satie). Men lette ook op het koetsje midden in de straat, de kleding van de dames en de afsluiting van de straat. hebbend op verschillende facetten van het kerkelijk leven in de ge meente, waaronder jeugdwex-k etc. Gehoopt wordt dat het uitgebrachte 'beroep door de heer Ommering aan genomen zal wórden, opdat aan het herderloze tijdperk van de herv. ge meente alhier spoedig een einde komt. BRUINISSE Enkele visbootjes, die visten in de nabijheid van de Greyelingdam toen zaterdagmiddag de harde wind tijdens een bui, aanwakkerde tot storm, konden hun aaphangmotor niet op gang krijgen. Zij gaven seinen naar de wal, die werden opgemerkt door de surveil lerende politiewagen van de Rijks politie groep Bruinisse. Deze waar schuwde de eigenaars, die toen met de grote viskotter te hulp snelden. Het leed was toen gauw geleden. Kees Verkerk houdt lezing Kees Verkerk, de bekende schaat senrijder zal ook te Bruinisse een lezing houden en films en dia's, ver tonen. Hij zal dit doen op maandag 4 augustus. Er. zijn echter bij het V.V.V. reeds van heden af kaarten verkrijgbaar. Gezien het succes op andere plaatsen wordt een grote toe loop verwacht. Beraad over de huurverhoging In hotel Storm te Bruinisse waren vrijdagavond een groot aantal huur ders van zomerwoningen te Brui nisse bijeen, om zich te beraden over de fikse huurverhoging die zal gaan gelden wanneer de hoognodige op knapbeurt aan de woningen zal zijn uitgevoerd. Tijdens deze bijeenkomst, welke belegd was door V.W., bleek dat de huurders het niet ééns waren met de plannen van b. en w. om de huur te verhogen, althans niet zo stringent als door dit college werd voorgesteld. Er werd tenslotte een viertal perso nen uit de vergadering benoemd, om met b. en w. te onderhandelen be treffende hun standpunt dat de huur verhoging niet zo ingrijpend hoeft te zijn, wanneer enerzijds veel zelf ge daan wordt en anderzijds sprake kan zijn van een vereenvoudigde opzet. C.J.V. maakte speurtocht per fiets De C.J.V. weet ook in de zomer haar leden te boeien en al is men voor de gewone vergaderingen op zomerreces, de band wordt toch aan gehouden op een andere manier. Zo was vrijdagavond voor de le den een speurtoch per fiets uitgezet, die leidde van het jeugdgebouw af, naar Boomdijk en Vluchthavenweg, Molenweg, weg voor langzaam ver- DEN HAAG, 9-7. Zondag heeft gedurende de late ochtend en de ge hele middag een ballon, die lang zaam in een zuidzuidwesteljjke rich ting- koerste, de aandacht van dui zenden mensen in Zuid-Holland en Zeeland getrokken. Aan het eind van de ochtend kwa men bij het K.N.M.I. de eerste mel dingen binnen van een peervormig zilverwit doorschijnend groot voor werp dat op grote hoogte werd waar-» genomen voor de kust van Scheve- ningen. Uit vliegtuigrapporten bleek dat het hier een ballon betrof die zich in de stratosfeer bevond. Waarschijnlijk, zo deelde het K.N. M.I. mee, was het een ballon die in strumenten meevoert die dienen voor onderzoek van de stratosfeer. Hoewel het onmogelijk bleek de juiste hoogte van de ballon te berekenen moet worden aangenomen dat hij zich ho ger dan 15 km bevond. Daarbeneden was namelijk êen zeer sterke stro- ming uit het noordnoórdwésten aan wezig met windsnelheden van ruim 150 km per uur. Zeeuwse kunstenaars exposeren in stadhuis Vlissingen VLISSINGEN, 8-7. Tot 29 juli a.s. wordt in het stadhuis van Vlis singen een tentoonstelling gehouden van werken van Zeeuwse kunste naars. De expositie werd vrijdagmid dag officieel geopend door burge meester mr. B. Kolff. Bij de aankoop van een geëxposeerd werk wordt veertig procent subsidie verleend. Auto tegen brugleuning - Dode en ernstig gekwetste HARDERWIJK, 8-7. Op rijksweg 28 in de gemeente Harderwijk is een personenauto, die met een zeer hoge snelheid vanaf Zwolle in de richting Hoevelaken reed, geslipt en tegen de brugleuning van het viaduct over de Oranjelaan gereden. De naast de bestuurder zittende 34-jarige Amerikaan R. R. Davis, tij delijk wonende in Hoogeveen, werd uit het wrak geslingerd en kwam op het lager gelegen wegdek van de Oranjelaan terecht. Met ernstige ver wondingen is hij naar een ziekenhuis te Harderwijk vervoerd, waar hij is overleden. De bestuurder, de heer K. D. J. P. H., van Duitse nationaliteit, vei'blijvende in Made (N.B.), is met ernstig inwendig letsel in het zie kenhuis opgenomen. CAIRO, 9-7. De ministers vanbui- tenlandse zaken der Arabische lan den hebben zaterdag op een verga dering achter gesloten deuren in New York „niet-officiëel" 15 juli als begindatum van een Arabische top conferentie vastgesteld. Deze zal in de Soedanese hoofd stad Khartoem worden gehouden. Dit heeft het Egyptische semi-of- ficiële blad Al Achram gexneld. 13. De volgende dag trokken Aram en Jaspo verder raar het oosten^ daar volgens de geruchten de indringers in die richting verdwenen waren. Jaspo had er op gestaan Aram te vergezellen. „Ik kan wel geen zwaard hanteren", merkte hij op. „maar als ik deze vlegel zwaai, begint er geen Barba- door iets tegen ons, al heeft hij ook drie zwaarden! Gok mijn familie is weg, mijn land is vernield, dus het enige wat mij overblijft is die knapen een lesje geven. En aangezien gij dat ook van plan zijt, kunnen we beter bij elkaar blijven". Aram, die blij was wat gezelschap te hebben, had het aanbod van de kleine man dankbaar aanvaard. Van de landbouwers in de streek waar ze door trokken, hoorden ze dat er verder naar het oosten een grote veldslag geleverd werd tussen de troepen van de hertog van Pomplina en de Barba- doren. Dit bericht scheen Aram nieuwe moed te geven. Wat later op de dag werd het bevestigd door een troepje reizende kooplieden. „Hopelijk slaagt hij or in de indringers te vernietigen", zeiden zij, „doch de hertog is reeds een bejaard man en zijn leger is niet groot!" Tegen de avond sloegen de twee vrien den hun leger op aan de rand van een bos. „Wij moeten morgen zo vroeg moge lijk vertrekken", besliste Aram, toen zij zich warmden bij het vuur, dat Jaspo in een ongelooflijk korte tijd had aangelegd. „Wij moeien ons zo gauw mogelijk bij het leger van de hertog voegen! Als wij ten minste nog op tijd komen", voegde hij er .somber aan toe. Brouwershaven's „Samen uit" maakte driedaagse reis BROUWERSHAVEN, 7-7. De reisvereniging „Samen uit" te Brou wershaven heeft een driedaagse reis gemaakt naar Duitsland, welke uit stekend is geslaagd. Met een touring, car van de fa. A. M. van Mourlk uit Binteloord, die tevens een reisleider beschikbaar stelde, vertrok het ge zelschap des morgens 6 uur. Via Brabant en Limburg werd de grens overschreden bij Elmpt van waar koers gezet werd via München- Gladbach, Düsseldorf, Wuppertal en Solingen naar het eindstation Lüden- scheid, waar in een mooi hotel werd overnacht. De tweede dag werd van hier uit een tocht gemaakt door het prachtige Duitse landschap, waarvan intens werd genoten, 's Avonds werd opnieuw overnacht in Lüdenschciö. De derde dag werd de terugtocht ondernomen via de auto-bahn rich ting Keulen, waar o.a. een bezoek werd gebracht aan de Dom. Langs Geilemkirchen. Achen ging het weer op de gi-ens aan bij Vaals. De war me maaltijd werd gebruikt in café restaurant „De nieuwe Uitspanning" tc Tcteringen, waar ook de eerste dag het broodmaal werd genuttigd. Het reisgezelschap kan weer op een ge slaagde trip terugzien, welke bij al len bijzender in de smaak is geval len, me^e dank zij de kundige wijze, waarop de chauffeur allo mooie plekjes wist op te zoeken en de ex plicatie door de reisleider, zodat geen enkele bezienswaardigheid onderweg werd gemist. telen wil. Het vergt onder anderen zeer grote vakmanschap en dan kan het vaak nog tot teleurstelling leiden Begrijpelijkerwijze keken de jongens hier hun ogen uit. want het grootste gedeelte kon niet bevroeden dat zo iets bestond, en dat aan dit verede- lingswerk zo veel vast zit. Na deze le-.rzame bezichtiging ging het via Kiruiningen fiaar Kapieile-öiezelm- ge waar men in hotel „De Uitkijk" een keurig diner werd aangeboden. Hierna ging men op het bedrijf de zaak bekijken, waar de allermodern ste apparaten staan opgesteld. Zo is er b.v. de ontvangstcentra van de verschillende zaaigranen en de scho- ningsinrichting, die één van de mo dernste U van Europa. De jongelui vielen van de ene verbazing in de andere. Na een hartelijk dankweerd voor het genotene en de gulle ont vangst. werd de terugreis weer aan vaard. Via de Zeelandbrug kwam men weer -p Schouwen-Duiveland terug. In Korat, in het noordoosten van Thailand, is een bus tegen een trein gereden, veertig mensen werden ge dood en 39 gewond. De chauffeur, die tijdig uit zijn voertuig sprong, is gearresteerd. keer langs Grevelingensnehveg om via de Leendert Hoogerwerfweg weer op Bruinisse uit te komen. Winnares werd mej. Frida Kik, met de minste trafpunten. Na de ge slaagde puzzel rit volgde nog een ge zellige avond. Er werden nogal wat grammofoonplaatjes gedraaid en ook dit laatste gedeelte van de avond slaagde uitstekend. Folkloristische dansgroep trad op Hoewel het weer aanvankelijk niet gunstig leek, was het toch droog en er scheen een laat zonnetje toen de dansgroep „Medioburgum" te Bruinisse arriveerde. Deze dans groep in Oud-Walcherse dracht, trok veel belangstelling. Verschillende folkloristische dansen werden uit gevoerd, afgewiseld met muziek van de LEJOS, het Bruinisser duo, dat ook op bruiloften en partijen steeds meer wondt gevraagd. De dansgroep bisseerde het num mer „Brovinciedans" en eindigde met „De Zevensprong", waaxrin toen ook een déél van het publiek mee danste. Na dit daverende slot, deden de Lejos, nog een half uur goed hun best en deze avond op initiatief-van de V.V.V. tot stand gekomen mag zeker geslaagd heten. Jonge vrouw verongelukt Heden (maandag)-morgen is op het kruispunt Oudeweg-Rijksweg 18-Grevelingendam, een 20-jarige vrouw, rij'dend in een klein model Fiat, in botsing gekomen met een uit Zierikzee met grote snelheid rij dende Peugeot. De chauffeuse ver leende geen voorrang en kwam bij de fatale botsing om het leven. De chauffeur van de andere auto werd per ziekenwagen van de fa. Elen- baas overgebracht naar het Zweed se Rode Kruis-ziekenhuis. Over de naam van het slachtoffer waren wij vanmorgen nog niet ge-informeerd. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 10-7. Aangevoerd 1386 dieren, t.w. 1092 runderen en 294 varkens. Bom op toilet van station BOLZANO, 9-7. Op het toilet van het station van Fortezza, dat aan de spoorlijn tussen. Italië en Oosten rijk ligt, heeft men zondagmiddag een tijdbom gevonden die zondag avond had moeten ontploffen. De bom was daar geplaatst door terro risten die willen dat de Italiaanse provincie Alto Adige, waar de mees te mensen Duits spreken, bij Oosten- rijk komt. DAKAR, 9-7. Alle Nederlanders in Guinee blijven gevangen tot de in Ivoorkust vastgehouden Guinesc delegatie onvoorwaardelijk in vrij heid is gesteld. Dit is zondagavond gezegd via de Guinese radiozender „Stem van de revolutie", zo werdt uit Dakar gemeld. De Nederlandse regering dient stappen te doen om de invrijheidstel ling van de Guinese onderdanen te verkrijgen, aldus de radio. Zoals bekend. Wil' 'Ivoorkust de Guinezen pas vrijlaten als allé in Guinee vastgehouden burgers vair Ivoorkust eveneens in vrijheid wor den gesteld. President Sekoe Toere van Gui nee heeft zich bereid verklaard een onderhoud ever deze.zaak te hebben met president Hoephouet Booigny van Ivoorkust, dn het bijzijn van dé Liberiaanse president William Tub man. Termieten in de Sowjet-Unie MOSKOU, 8-7. Miljoenen honge rige termieten zijn in de uitgestrekte steppen van Sowjetrussisch Cen- traal-Azië doorgedrongen en heb ben tot dusver ten vergaderzaal, het grootste deel van een bibliotheek en verscheidene huizen verorberd, al dus het regeringsblad Izwestia van zaterdag. Prinses Christina Prijzen per kg: slachtrunderen, prima f 4,30-4,55, le f 3,80-4,10, 2e f 3,40-3,65, 3e f 3,20-3,35; stieren f 3,90-4,45; worstkoeien f 3,20-3,40; slachtvarkens, prima f 2,12-2,15, le 2,00-2,12, 2e f 1,92-1,97, 3e f 1,80-1,90; slachtzeugen f 1,75-1,80, zware var kens f 1,80-1,85. Runderen: aanvoer groter; handel traag; staande prijzen. Varkens: aan voer als vorige week; handel matig; prijzen lager. Scheepvaartberichten Ampenan, 9-7 te Singapore. Ceres, 8-7 te Antwerpen. Attis, 8-7 van Punto Cabello1 naar MaracaibO'. Ganymedes, 8-7 te Guayaquil. naar V. S. vertrokken SCHIPHOL, 9-7. Prinses Christi na is voor een vakantiereis van drie weken naar de Verenigde Staten en Canada, met het K.L.M.-lijnvliegtuig van Schiphol naar New York vsr- lrokken. De prinses, die vergezeld wordt door haar particuliere secreta resse mej. N. M. de Vlieger, zal bij vrienden in New York en Ottawa lo geren. Op de luchthaven bracht koningin Juliana haar jongste dochter zelf via het roltapijt naar het vliegtuig, om in de aviobrug, niet gehinderd door persfotografen, afscheid van haar te nemen De Nederlandse goochelaar Di Sato heeft zaterdag in Baden-Baden het wereldmeesterschap goochelarij gewonnen. Daarmee is de „Grand Prix" voor goochelaars voor de vijf de maal naar Nederland gegaan. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2