HOÉ Met vakantie? Een bonkige strozak is er niet meer bij STREEKNIEUWS R. B. DANSAVOND GROUP '69 Delta-Sport-atleet H. Dost in Nat. ploeg Bejaarden hadden een bijzondere middag Pater Janssen: „ik kan het niet alleen" PARKEER-EUVEL Wimbledon-tenniswedstrijden in kleur op Zierikzees' scherm kamperen is ,,in" Meneer en mevrouw B. zijn zeer op hun komfort gesteld. Zij houden niet van spinnen in hun nek, noch van een frisse mier op tafel. Een middagslaapje in het hoge gras kan hun gestolen worden, en van een eitje bakken op een primus willen zij niet horen. Mevrouw en meneer B. zijn voor een weekendje kampe ren volmaakt ongeschikt. „Geen groter gemak dan het eigen dak" zeggen zij. Het echtpaar B. behoort tot een steeds slinkende minderheid. Ook in hun straat staan ieder jaar méér lie den hun autootje of fiets te beladen met tent en toebehoren; de groep naar-de-bossen-naar-de-heide-trek- kers wordt groter, onverbiddelijk. Wil dit zeggen, dat het de mensen niet meer interesseert, waar en hoe zij in hun vrije tijd slapen en eten, en dat het „buiten zijn" hun ieder ongemak doet vergeten? De in de laatste jaren gegroeide hausse van kampeerders zou ons dit haast doen geloven. Wisten wij niet beter, dan zouden wij denken dat de luie stoel voor de moderne natuurvorser niets meer te betekenen heeft, dat de fri- gidaire hem koud laat. Maar wij we ten beter. Als voor de bonkige strozak het soepele luchtbed niet in de plaats was gekomen, hadden wij immers velen met geen stok de camping op gekregen; en wanneer de handige vouwstoelen met schuimplastic zit tingen niet uitgevonden waren, wat zouden de kampwachters het rustig hebben. Neen, de intensivering van het kampeerbestaan heeft niets te ma ken met een plotselinge verwilde ring van de menselijke beschaving. Het is een verschijnsel, dat nauw gepaard gaat aan de vergemakke lijking van het leven, welke moge lijk is geworden door de opkomst van de plastics en de synthetics Maak een willekeurige camping koffer open, en probeer er maar eens een ijzeren bord of een ijzeren kroes in te vinden. U zult tevergeefs zoe ken, want zelfs de schalen, die van kristal lijken, zijn van plastic. En bekijk dan die vrolijke place mats eens. Waar is het traditionele, lin nen kampeerlaken? Deze kleurige borden-onderleggers zijn ervoor in de plaats gekomen; ze zijn gemaakt van Draion, en dus gemakkelijk was- baar en kleurecht. Ook de dekens en de slaapzakken van Draion voldoen aan de moderne eisen: ze zijn vederlicht, zij kunnen tegen allerlei stootjes, ze geven een gezonde warmte, en wat reinigen be treft zijn ze niet lastig. Kamperen is een heus pretje ge worden. Afgezien van de spinnen en de mieren zou het wel iets zijn voor meneer en mevrouw B. Misschien sluiten zij zich straks tóch aan bij de gelederen der zakslapers en scheerlijntrekkers. Het zou ons niet verwonderen. mmm m ADVERTENTIE l£Z0x/Z.5V= fautür! ian janssen ZIERIKZEE Radio-uitzending over Zierikzee Zondagavond a.s. brengt de K.R.O. een uitgebreide reportage over Zie rikzee, onder de titel „Oude stad met nieuwe toekomst". De uitzending vindt plaats van 11 tot 11.30 uur des avonds. Het mosselfeest Aanvullend op de bekendmaking van het programma van het mossel- feest, wordt medegedeeld dat de beatgroep „Tee-Set" uit Delft de muziek zal verzorgen bij het jeugd feest in de aardappelbewaarplaats van de heer Meijer aan de Juliana- straat. De genodigden zullen zich 's morgens per T-Ford van het stad huis naar het Luitje begeven en dus niet de prinses en haar gevolg, zoals eerder abusievelijk werd gemeld. Concert Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Bij gunstig weer hoopt de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" zaterdag SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie 1967-19G8 le klasse: Arnemuiden II; Beren I; Bevelanders I; 's Heer Arends- kerke I; Hoek I; Kats I; Meeuwen II; MEVO I; Middelburg V; V.CJC. I; Zaamslag I; Kloetinge I. 2e klasse A: Brouwershaven I; Bruse Boys I; Colijnsplaatse Boys I; Duiveland I; Kloetinge III; Middel burg VI; Nieuwdorp II; Oostkapelle I; Serooskerke I; Veere I; W:I:K. I. S.K.N.W.K. I. 3e klasse A: Brouwershaven II; Brouwershaven III; Bruse Boys II; Bruse Boys III; D.F.S. Ill; D.F.S. IV Duiveland II; MEVO II; MEVO III; S.K.N.W.K. II; W.I.K. II; Z.S.C. I. KERKNIEUWS Ger. Gemeenten HAAMSTEDE. Zondag 9 juli: 10, 2.30 en 7 uur ds. C. Wisse. Elspeet. Met deze opgaaf vervalt de aan kondiging in de predikbeurtenlijst. De bejaarden te Bruinissc, die re gelmatig hun 1'1-daagse gezellige bij eenkomsten bezoeken hebben het seizoen afgesloten, met een middag, die alle voorafgaande middagen overtref. Het bestuur van de bejaar densociëteit heeft overwogen, dat een „reisje" de financiële draagkracht van de vereniging eigenlijk te boven ging en zon op iets anders. Men kwam nu voor de dag met een gezellige middag, die om 4 uur be gon en die eerst om 8 uur was ge ëindigd. De bejaarden hebben, er hun beste beentje voorgezet, zij lever den bijdragen in de vorm van nroZa cn poczie, zoals men van deze oudere dorpsgenoten niet meer had ver wacht. Ook de helpsters. Heten zich niet onbetuigd, natuurlijk ontbrak het gedicht van mevrouw IJzelen- Zaterdagavond 8 juli, 8 uur organiseert CLUB S.W.-'66 met in de Graanbeurs te Zierikzee Blikjes zijn zo handig SLUTERU d V.D. VALK HERO TINS: cerise - cassis - sinas HEINEKEN's PILS, rondjes T VRUE - ZIERIKZEE SPORT De Britse geheime dienst heeft laten weten dat er bij een bombar dement van twee Egyptische Iljoes- jin-bommenwerpers op een dorp in Jemen 45 ménsen om het leven zijn gekomen. 8 juli de zomeravond-concerten-se rie voort te zetten met een optreden op het schoolplein van de chr. u.l.o.- school op de hoek Caustraat-De Huybertstraat. Het concert vangt aan om acht uur. Behalve enkele nieuwe marsen, staat op het pro gramma balletmuziek uit Wilhelm Teil en een selectie uit de musical Oklahoma. „Schuurfeest" afd. P.I.C. Evenals andere jaren organiseert de Plattelandsjongeren Gemeenschap afdeling Schouwen-Duiveland, ook dit jaar weer een z.g. „Schuurfeest". Dit feest wordt gehouden op de boerderij van de heer C. J. van Wes ten, Oude Polderdijk 2 te Zierikzee, op 15 juli a.s. Als extra attractie wordt er tijdens het feest een pann'ekoek maaltijd aangeboden. Diegenen die ihier aan willen deelnemen moeten echter wel bord en bestek meebrengen. leugdgroep uit Hatfield Op donderdag 27 juli arriveert te Zierikzee een jeugdgroep uit de En gelse stad Hatfield. Een interessant programma voor de jongelui is in voorbereiding. SEROOSKERKE Aanrijding Op 'donderdag 6 juli te omstreeks 11 uur had op hei kruispunt Se- rooskerkseweg-Provinciale weg een aanrijding plaats tussen een perso nenauto, bestuurd door J. P. uit de Noord-Oostpolder en een bromfiets bestuurd door A. G. uit Barendrecht Deze aanrijding ontstond omdat de bestuurder van de personenauto op het kruispunt geen voorrang ver leende aan de over het rijwielpad in de richting Zierikzee rijdende brommer. Auto en brommer werden beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Voetbalwedstrijd Vrijdagavond zal op het Velocitas terrein een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen Velocitas en het elf tal van de Wegenwacht. Deze wed strijd begint om half acht. HAAMSTEDE Ballonoptocht In samenwerking met de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" organiseert de V.V.V. Bungh-Haam- berg-Olree niet. De bijeenkomst werd door me vrouw E. van de Linde-Bezemer ge opend, die het waarom en hoe van deze middag uiteenzette. Een kop koffie met een versnape ring was de eerste tractatie, toen kwamen reeds de tongen los, maar men kwam eerst goed in de stem ming toen de glazen gevuld werden. Er werd naar hartelust gezongen, o. m. ook oude Hazeu liederen. Hierna volgde de soep, met de belegde broodjes, met een ijscoupe als toet je, een koffietafel die men zich heer lijk liet smaken. Allen waren het er over eens, dat de keuze van het be stuur, uitstekend was geweest. Me vrouw Jumolet-van Ree sloot op pas sende wij'zc deze bijzondere bijeen komst. Oj> 30 augustus hoopt men weer bij elkaar te komen. ZIERIKZEE, 7-7. De laatste we ken hebben atleten van „Delta- Sport" een aantal fraaie individuele prestaties geleverd en prüzen be haald. Het meest opvallende is wel het feit dat Harry Dost, instructeur van de Outward Bcund school, gekozen werd in de nationale atletiekploeg die morgen (zaterdag) en zondag uitkomt tegen teams van Zwitserland en Bel gië. Dost kemt uit op de 400 meter horden, op dit nummer is hij Zeeuws record-houder. Bovendien ontving Dost een uitno diging om op de 400 meter horden deel te nemen aan de interlandwed strijd Oostenrijk-Nederland op 16 ju li a.s. in Rlagenfurt. Bij de onlangs gehouden Zeeuwse kampioenschappen won Dost de 400 meter „vlak" in 51,9 sec. Eerste werd hij ook bij het polstokhoogspringen met 3,20 meter. De Zeeuwse kampioenschappen von den plaats te Terneuzen en Vilissin- gen. Bij de jongens A werd Leen Au- perlé in Terneuzen Zeeuws kampioen bij het hoogspringen met een sprong van 1,60 meter. Jopie Stoutjesdijk verbeterde het Zeeuws record op de vijfkamp dames in Leverkusen, dat zij bracht op 4104 punten. Jopie werd daarna op dit nummer Rotterdams kampioene met 4008 punten. De Zie- rikzeese atlete werd verder eerste bij de Zeeuwse kampioenschappen 100, 200, 400 en 80 meter horden en twee- De V.S. hebben de acties van de door huurlingen geleide opstandige troepen in Kongo veroordeeld en steun aan de Kongolese regering toegezegd. Honderden Indonesiërs hebben woensdag de gewezen president van Indonesië, Soekarno, een ovatie ge bracht toen hij een onverwacht be zoek bracht aan een voorstad van Djakarta. De 37-jarige Wilhelm Adolf Woelders uit Eemnes is woensdag bij een val in een rivier in Oostenrijk vermoedelijk om het leven gekomen. stede a.s. woensdag 12 juli 's avonds te 19.45 uur een ballonoptocht. De harmonie zal de deelnemers van de nodige marsmuziek voorzien waarna op een nog geheime plaats de bal lonnen losgelaten zullen wórden. De ballonnen zullen weer op dezelfde plaats van voorheen, in garage Dijk man te Haamstede, gekocht kunnen worden. Na afloop maakt het be stuur der Kon. Harmonie de uitslag der verloting beleend. Een en ander zal geschieden voor het gemeente huis te Haamstede. „Paradiso" verdween De danstent „Paradiso", die vorige week op het sportpark „Van Zuijen" te Burgh werd opgebouwd is afge- bi-oken en naar een andere plaats vertrokken. De toeloop was zeer ge ring. Zaterdag was er bijna niemand terwijl ook op de daaropvolgende dagen maar weinig animo bestond om de benen in danspas van de vloer te gooien. SIRJANSLAND Cursus „Beter bewegen" afgesloten Donderdagavond heeft de laatste les van de cursus „Beter Bewegen", georganiseerd door de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande, plaats gehad. Deze cur sus, onder leiding van de heer C. H. Snijders, is een groot succes gewor den. BRUINISSE Grote hengelsportwedstrijd Bruinisse zal op zaterdag 8 juli ongetwijfeld een groot aantal sport vissers tot zich trekken, nu door de hengelsportvereniging „Het Zijpe" een grote internationale hengel sportwedstrijd, met mosselvaartui gen op de Grevelingen wordt geor ganiseerd. Maar ook 's avonds belooft het goed te worden. V.V.V. heeft voor deze avond de folkloristische dans groep Medioburgum uit Middelburg gevraagd riaar Bruinisse te komen, om daar een uitvoering te geven van folkloristische dansnummers. Onge twijfeld een evennement dat men niet mag overslaan. De eerste mosseten Het mosselseizoen ds nog niet ge opend en toch werden al mosselen geleverd. De mosselen die vrijdag 7 juli (vandaag) te Yerseke zullen worden geconsumeerd, werden gele verd door de firma Jumelet-Otte en van Kootcn. Zij werden' gevist op de Grevelingen en zijn van goede kwa liteit, alleen mankeerde nog iets aan de schelpgrootte, maar het is een prima mossel om het seizoen mee le beginnen. de bij het hoogspringen met 1,50 me ter. Jannie Schot mag zich thans kampioene kogelstoten noemen in Zeeland met 11,69 meter. Voor de resultaten die de laatste weken werden behaald door de ju nioren en pupillen van Delta-Sport verwijzen wij naar volgende week. BRUNSSUM. In het zwembad „De Zeekoeien" in Brunssum is de ze venjarige Joke Corbee uit Maas tricht verdronken. De politie heeft het vermoeden dat het meisje, toen het van een glijbaan af het water in ging, ergens tegenaan is gekomen. Helpkans in Chili Jan Janssen, Capucijn, met verlof in Nederland, heeft een aantal men sen geïnteresseerd voor zijn project: radio-onderwijs voor de Indianen van Zuid-Chili. Ze werken met veer tien Capucijnen in een gebied zo groot als Oost-Brabant. Zijn verlof heeft hij benut om de mensen hier op de hoogte brengen van zijn werk. Enkele plaatsen in het Zuiden van ons land hebben van hem een brief ontvangen. Deze aanloop was be moedigend en daarom is hij deze ak- tie nu aan het uitbreiden, vooral met hulp van pater v.d. Ven, die na de terugkeer van pater Jan Janssen naar Chili, de aktie blijft leiden. Een missionaris heeft nog altijd het odium van zieltjeswinner. Vaak ondervindt hij dat het woord mis sionaris een frustrerende werking heeft tegenover het moderne woord ontwikkelingshulp. Maar hij ver richt vaak in uiterst harde omstan digheden een groot brok vormings- en ontwikkelingswerk. De veelheid van aanvragen om hulp, de grote na tionale en internationale akties, de moeheid, die de mensen hier be kruipt door gebreken in de commu nicatie, door de veelheid aan ellen de en door 'bepaalde kritiek op som mige organisatie's zijn niet te onder schatten faktoren, die zelfs het ge ven van een kleine gift belemmeren. Maar de kleine gift is zo nodig. De gift van een pakje sigaretten of wat repen chocolade. De reportage des tijds over Jan de Vries en zijn me laatsen in de Amazonas, aangrijpend vertoond voor de televisie, mag niet doen vergeten dat in vele andere ge bieden door rechtstreekse hulp Nu, eeh der gelijksoortige achterstanden kan voorkomen worden. In Zuid-Chili is het nog niet uit zichtloos. De Indianen hebben er na een inspanning van tien jaar door de Nederlandse Kapucijnen, die zij zijn gaan vertrouwen, de hoop op een betere toekomst teruggevonden. Van de kant van de Chileense rege ring is er belangstelling en mede werking, omdat het nagestreefde doel past in haar beleid. Men gaat beginnen met een zeer bescheiden apparatuur, die bij succes langzaamaan kan uitgebouwd wor den. Hierbij wordt hulp verwacht van inheemse krachten. De opzet is zo gekozen om geldverspilling te voorkomen en alle luxe te vermij den. Er wordt gesproken over de zeer nodige coördinatie van groepen en instellingen, die dergelijke doelein den nastreven. Wij willen niets lie ver. Maar Jan Janssen en zijn In dianen kunnen de nog langdurige besprekingen niet afwachtten. Zij leven nu! Hij probeert mensen te helpen wat meer mens te worden. Hij zegt: „Ik ben maar een soldaat, ik doe wat ik kan. Maar ik heb jul lie nodig, 'ik kan het niet alleen. Geholpen kan worden door storting van f 2,50 op giro 844.000 t.n.v. „Daas" Tilburg met vermelding „Ra dio". Ons bereiken veel klachten dat gedurende het nu aan de gang zijnde seizoen, in diverse straten talrijke winkelzaken praktisch zijn geblokkeerd door parkerende au to's. De betreffende zakenlieden zijn daar niet gelukkig mee, want van de werfkracht hunner etalages blijft niet veel over en heel vaak kijkt het toeristische publiek, door dat het uitzicht wordt belemmerd, de zaak eenvoudigweg over het hoofd. We willen - zonder hier een oordeel uit te spreken - dit „pro bleempje" toch wel onder de aan dacht van de bevoegde instanties brengen. Het blijkt n.l. dat ver schillende winkeliers, in diverse branches, een deel van hun bene den de maat blijvende omzet, toe schrijven aan dit parkeer-euvel. Er zou - zo menen deze winke liers - al veel gewonnen zijn, als tenminste de eigen stadsbewoners hun auto's niet in de (winkel straat zouden willen parkeren, maar „wat verder op" waar meer ruimte is. Dat scheelt al dadelijk heel veel, want eigen mensen zijn doorgaans langdurige parkeerders. Enig zoeken levert heel vaak parkeergelegenheid dicht bij huis - zij het niet pal voor het huis - op en dan wordt er tenminste iets ge daan aan dit euvel, waarover teveel gemord wordt dan dat de klachten met serieus zouden moeten worden genomen. Men kan zich ook afvragen of het billijk is dat met name in win kelstraten altijddurend één kant van de straat „zuur" moet zijn met geparkeerde auto's. Daar zou best wat afwisseling in te brengen zijn, zodat de lasten gelijkelijk worden verdeeld. Overigens zijn dit maar losweg gedane suggesties, waaraan toege voegd kunnen worden b.v. een ver bod om pal voor winkelzaken te parkeren. Het tot nu toe warme seizoen is voor Zierikzee niet zo bijzonder gunstig, omdat veel badgasten - hoe begrijpelijk - zo dicht mogelijk bij de verkoeling willen blijven. Daarom is er temeer reden om de neringdoenden zoveel mogelijk te verlossen van de bovengenoemde „doom in het vlees", die erg steekt. DEN HAAG. Z.K.H. Prins Claus heeft het voornemen op vrijdag 21 juli op een aantal plaatsen in Dren te een bezoek te brengen aan de hoofdtransportleiding van de N.V. Nederlandse Gasunie tussen Gro nings grasveld en Arnhem. Morio Aoki, de Japanse ambas sadeur bij de V.N. in Genève, voor ziet, dat vredesonderhandelingen over Vietnam gevoerd zullen wor den tussen de rechtstreeks betrokken landen in het conflict vóór het ein de van het jaar. Dit meldt het Ja panse persbureau Kyodo. De Amerikaanse minister van defensie, McNamara, is vrijdagmor gen per vliegtuig in Saigon aange komen voor een bezoek van waar schijnlijk vijf dagen. Gisteren was het mooi ZIERIKZEE, 6-7. En donderdag middag was het dan weer eens licel mooi. Dat heeft betrekking op de kleurcn-tclcvisie, in het tweede pro gramma van de B.B.C. die gisteren in de lucht was. Uitgezonden werden de tenniswedstrijden te Wimbledon, waar de tennis-elitc op het center court tegen elkaar ten strijde trok. Vooral het publick - allemaal heel duidelijk in het zomers - vormde een kleurige noot op het palet van liet schermbeeld, dat haarfijn doorkwam in één der werkruimten van de fa. Weltevreden, die ons voor deze kleurige „sight-secing" had uitgeno digd. Met een draaibare antenne is En geland in kleuren goed te ontvangen en straks komt daar de Duitse zen der Kleef bij, die wel vrijwel geheel Nederland zal gaan bestrijken. Ne derland schiet ook al aardig op met de kleurcn-t.v. De steunzenders zijn klaar en binnenkort komt de kleu- ren-regicwagcn gereed, een onmis baar „stuk" in het ingewikikeld technisch bestel. Uitzendingen in kleur zullen - om te beginnen - plaats vinden van de in september a.s. te houden Firato en dan wordt het van 1 januari 1967 af wekelijks 6 a 8 uur per week. Het pal-systeem Nederland koos voor het (Duitse) PAL-systeem, dat duidelijke voor delen heeft getoond boven andere, bv. het Amerikaanse en Franse. Bij een 45-procentige afwijking van het kleurenoriigineel, bemerkt men dit nog niet storend op hel beeldscherm Er kunnen echter in de praktijk „grensoverschrijdingen" plaats vin den; vanzelf schakelt het beeld dan over van kleur op zwart-wit. Dit laatste zal echter uitzondering zijn ,maar hel bewijst wel dal een kleurenontvanger ook voor zwart wit. kan worden gebruikt. Bovendien heeft de kijker - met een stelsel van knoppen - „de kleur in de hand", d.w.z. dat men zelf de een of andere kleur „een duwtje" kan geven of afzwakken, naarmate men zulks begeert. Ingewikkeld stukje tcohnick Een kleuren-televisie-apparaat is een ingewikkeld stukje techniek, dat noodzakelijke extra's heeft op zwart-wit-onltvalnger*. Genoemd kunnen de regelorganen om te ko men tot 'de gewenste kleurdekking en drie „elektronen-kanonnen", die met de kleur uiteraard ook alles te maken hebben. De heer A. van Gul den, t..v.-technicus van de fa. Wel tevreden, iheeft ons er zo het een en ander over verteld. Toen het al te technisch werd, hebben we het spoe dig laten afweten. Vast staat intus sen dat kleurcn-t.v. toekomst heeft.. Het is mooi, maar (nog) wel een beetje duur. De standaard-ontvan ger voor Nederland gaat f 2950 kos ten. Maar dan staat men er ook ja ren „gekleurd op".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4