mondragon J mondragon Donner klimt op ranglijst schaakstrijd Smit/Bolnes-kantine DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS VVV-Brouwersliaven organisatrice karakteristieke evenementen DE TERUGKEER VAN ARAM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijde 7 juli 1*67 Nr. 19823 Om het Nederlands kampioenschap ZIER1KZEE, 7-7. De vierde ronde van het schaakkampioenschap van Nederland heeft weer een zeer relle strijd te zien gegeven. Van ScheKin- ga-Donner werd een Konings-Indi- sche party, die ten gerieve van het publiek op een demonstratiebord werd bijgehouden. Grootmeester Donner was eerst gehuldigd en met geschenken overladen na speeches van wedstrijdleider De Graaf en tournooidirecteur Enzlin in verband met zijn veertigste verjaardag. Door grootmeesterlijk spel ver overde hij eerst een pion en daarna moest Van Scheltinga, door kracht- zetten gedwongen, ook zijn monarch verliezen, 41 zetten. Langeweg-Zui- dema werd een Orthodox Damegam biet en hoewel Langeweg lange tijd het initiatief had, kon Zuidema toch na 37 zetten de remisehaven berei ken. Bouwmeester boekte in flank opening positie voordeel en wederom wist hij door zeer inauwgezet en sterk spel nu ook Scholl na 28 zetten tot overgave te bewegen. Kuijpers gaf Krabbé in een Spaanse partij geen kans en de snelspelende heren speel den 54 zetten, waarvan 20 overbodig. Krabbé bleef doortobben, maar ver geefs. Boomgaardt leed zijn vierde AMSTERDAM. Het ziet er naar uit dat Artis in Amsterdam dit jaar een record aanital bezoekers zal heb ben. Tot eind juni zijn er namelijk al meer dan 250.000 gewone bezoe kers geregistreerd. Daar vallen le den, schoolkinderen in groepsver band, bejaarden en kaarthouders bui ten. Dit aantal is 25000 meer dan op eind juni in het tot nog toe beste jaar 1963. achtereenvolgende nederlaag. In een Konings-Indisch. In de voorhand moest hij in een rommelige partij het puntje afstaan aan Rosenthal, 26 zetten. Ree-Bakker, Koning-Indisch, was scherp. Bakker leed aan een chronische zwakte der witte velden en na hervatting wist Ree in de avonduren het volle punt te behalen. Uitslagen vierde ronde: Van Scheltinga-Donner 0-1; Lange- weg-Zuidema Vfe-Vfe; Bouwmeester- Scholl 1-0; Kuijpers-Krabbé 1-0; Boomgaardt-Rosenthal 0-1Ree- Bakker 1-0. Stand: Zuidema 3V&Bouwmeester 3; Donner, Kuijpers, Langeweg, Ree 2Vi\ Rosenthal 2; Bakker, Krabbé. Scholl IV2; Van Scheltinga 1; Boom gaardt 0. Heden: Scholl-Kuijpers, Zuidema- Bouwmeester, Donner-Langeweg, Rosenthal-Van Scheltinga; Bakker - Boomgaardt, Krabbé-Ree Huilend ruilen TOKIO, 6-7. Twee huilende Japanse echtparen hebben hun vier jaar oude zoontjes geruild nadat was gebleken dat zij vlak na de geboorte in de verkeerde wieg moeten zijn gelegd. Het zijn een 38-jarige professor en zijn vrouw en een 36-jarige aannemer en zijn vrouw die door deze vergis sing zijn getroffen. Uit een on derzoek naar de bloedgroepen kwam aan het licht dat de „zoon" van de professor bloed -groep A heeft terwijl de pro fessor en zijn vrouw bloed groep B hebbenBeide echt paren hebben beloofd elkaar nooit meer te.zullen opzoeken. Ned. Herv. Kerk Zierikzee; Grote kerk: 10 uur ds. As sendorp. Gasthuiskerk: 10 uur ds. P. Hetebrij, Den Dolder, 7 uur de heer M. C. Malipaard, IJsselmonde. Lu therse kerk: 10 uur Remonstrantse dienst, ds. L. Schenck. Kerkwerve: 10 uur ds. Huizing. Serooskerke: 11 uur ds. Huizing (Viering H. A.). Burgh: 9.00 en 10.15 uur ds. Flink. Haam stede: 10 uur ds. A. F. Nauta, Vlaar- dingen, 7 uur ds. Mintjes, Ger. pred. te Halfweg. Renesse: 9.00 uur ds. Van Liere, 10.15 uur ds. Den Engelse, Per- nis. 7.00 uur ds. Nauta, Vlaardingen. Noordvvelle: 10.15 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven; 9.30 uur ds. G. Bies- broek, Vlaardingen. Zonnemaire:. 11 uur ds. Biesbroek, 9.45 uur zondags school. Noordgouwe: 9.30 uur mej. A. H. Heinen. Dreischor: 11 uur mej. Heinen. Ouwerkerk: 7 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Radstake (viering H. A.), Rotterdam. Sirjans- land: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. De Raad, St. Annaland. Bruinisse: 10 uur ds. T. Stehouwer, Nijmegen, 4.30 uur ds. Radstake. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur Rem. dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 9, 10.30 en 7 uur ds. B. Mintje9, Halfweg. Renesse: 7 uur: Scharendüke: 9, 10.30 en 7 uur ds. Rabbers, Leeuwarden. Brouwersha ven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur dr. Becker (bed. H. A.). Nieuwerkerk: 10.30 en 5 uur de heer Jansma. Oosterland; 10 uur -leesdienst, 3 uur ds. Nawijn. Bruinisse: 10 uur ds. Wielemaker, Joure en 5 uur ds. Heneman, Gronin gen. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10, 11.30 en 3 uur ds. Keizer. Haamstede: 5 uur ds. Kei zer (in de Ger. kerk). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 üur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur dienst des woords, 6 uur ds. Westerink. Haam slede: 9 en 10.30 uur ds. Westerink, De oplossing van de puzzel is de volgende. Horizontaal: 1. 1.0.; 3. kr; 5. on; 7. hl; 9. een; 10. ai; 11. Ie; 12. eed; 14. triest; 15. talmen; 17. eed; 18. eerst; 21. ons; 22. arg; 23. top; 25. tenor; 28. edo; 29. rente; 33. ijs; 34. paal; 36. moot; 38. uk; 39. in; 41. rook; 44. tang; 46. as; 48. staal; 50. aar; 51. eelde; 53. man; 55. ork; 58. pon; 60. poema; 61. die; 64. schaap; 66. tandem; 68. hei; 69. ei; 71. we; 72. oer; 73. mr.; 74. 1.1.; 75. ijl; 76. kr. Verticaal: 1. leiden; 2. one; 3. ka ter; 4. r.i.; 5. o.l.; 6. netto; 7. hel; 8. lemoen; 9. ere; 13. den; 14. te; 16. n.s.; 19. egel; 20, stom; 22. ara; 24. pro; 25. tij; 26. es; 27. opera; 30. etage; 31. tu; 32. e.k.; 35. ako; 37. ora; 39. is; 40. n.t.; 42. olm; 43. kano; 44. trom; 45. nek; 46. ad; 47. se; 49. Arnhem; 52. ladder; 54. appel; 57. ratel; 58. p.s.; 59. och; 62. ier; '63. em; 65. air; 67. nok; 70. il; 71. wij. Het zomert heerlijk, maar de den kers hebben zich wellicht in de bui tenlucht neergezet, want de stapel inzendingen op de puzzel van vo rige week was minstens zo dik als gewoonlijk. Dat is dan weer een verheugend verschijnsel. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: de heer A. v. d. Pol, Scheepswerfstraat 8, Haamstede. De tweede prijs gaat naar: Sikke Postma, Hogemolenstraat 15, Zierikzee De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. water in ondiepe kuil; 4. herkauwers; 6. holte in de muur; 8. verlaagde toon; 10. dieren geluid; 11. speelgoed; 12. siersteen; 13. drank; 15. liefkozing; 17. familie lid; 19. plaats in Noord-Afrika; 21. voorzetsel; 23. soort onderwijs (afk.) 24. nobele; 26. afslijting; 28. Duits pers. voornaamw.; 29. niet diik; 31. wandversiering; 32. jongensnaam; 33. godheid; 35. spoedig; 37. soort verlichting; 38. op de wijze van; 40. deel van het jaar; 41. vluchtige stof; 43. nauw; 45. krantenjongen; 47. klein plantje; 49. deel v.e. ambtsge waad; 50. dwaas; 51. eenheid van druk (afk.); 53. ijzerhoudende aarde; 54. vrucht; 56. soort stof; 58. grote watermassa; 59. conserverende verf; 61. betaalmiddel; 63. Frans lidwoord 65. loterijbriefje; 66. Europeaan; 68. klein takje; 69. gelofte; 70. bijwoord 3 en 7 uur ds. A. Boersma, Goes. Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10. 2.30 en 6.30 uur ds. P. Honkoop, Kampen. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10. 2.30 en 6.30 uur stud. J. de Groot, Veenendaal. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 19 uur ds. Schenck. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistieviering zater dagavond om 19.00 uur, zondag morgen 8.00 en 10.00 uur. Haamstede: Eucharistievieringen, zaterdagavond 19.00 uur; zondag 8.30, 10.00, 11.30 en 19.00 uur. Renesse: Eucharistievierin gen zaterdagavond 19.00 uur, zondag 8.00, 9.30, 11.00 en 19.00 uur. Burgh: Eucharistievieringen zaterdag- er* zondagavond 19.00 uur. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag en zondag 9 juli Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van Hoorn. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. In de Westhoek hebben dienst de art sen: G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 280; H. J. Simons, Renes se, tel. (01116) 280 en W. J. Terpstra, Brouwershaven, tel. (01119) 280. Dokter T. van Lookeren, Nieuwer kerk, tel. (01114) 388, neemt waar voor de artsen v. d. Zan- de en Vleugels Schutter Zuster J. Compagne, Oosterland, tel. (01114) 273, nfeemt waar voor zuster Castel. DIERENARTS Dierenarts T. van Koon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman. De weekeindedienst vangt aan op za terdagmorgen om tien uur. ZIERIKZEE „Zierikzee in kleur" Voor een redelijk gevulde „Mon- dragon"-foyer werd, onder auspi ciën van V.V.V., donderdagavond weer gestart met de dia-reportage „Zierikzee in kleur", die in de sei- zoensmaan'den wordt vertoond voor de toeristen. Een inleidend woord werd gesproken door de heer M..J. Bij de Vaate, die o.m. wees op ver schillende veranderingen die zich de laatste jaren in Zierikzee hébben "voorgedaan, zij het dat deze het klassieke beeld van deze oude stad toch nauwelijks hebben beïnvloed. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Prins Claus zal op zaterdag 15 juli a.s. op het strand te Katwijk een reddingsdemonstratie bijwonen, die zal worden gegeven door de Katwijkse reddingsbrigade. NEEDE. In Rietmolen, gemeente Neede, is een bromfietser, die links door de bocht ging, in botsing geko men met een landbouwtractor. Zeer ernstig gewond werd de man, de 23- jarige H. J. J. Diepenmaat uit Haaks bergen. naar het ziekenhuis „Zieken zorg" in Enschede gebracht, waar hij korte tijd later is overleden. DEDEMSVAART. In het zieken huis te Beverwijk is de 21-jarige tankaitto-chauffeur R-JWirük uit Ave- reest overleden. De man werd eer der ernstig gewond, toen de cabine van zijn tankwagen in Dedemsvaart in brand raakte. WEESP. Gisteren is een oud-En gels marinevaartuig, gelegen in de oude jachthaven aan de Herengracht te Muiden, volledig uitgebrand. UTRECHT. In hot academisch zie kenhuis in Utrecht is het anderhalf jaar oude zoontje van de familie Verheul uit Maarssen overleden. Het kind raakte bij het spelen in een sloot die achter de tuinderij van dc heer Verheul ligt. GELEEN. Het 6-jarig jongetje J. de Jong uit Geleen was in zijn woon plaats vrijwel op slag dood, toen hij met zijn autoped plotseling de rij baan opreed en door een juist passe rende personenauto, bestuurd door J. II. uit Geleen, werd gegrepen. BORCULO. De 67-jarige heer H. D. Hungerink uit Hengelo, die per fiets op de weg Borculo - Hengelo reed is van achteren door een per sonenauto aangereden. Hij was op slag dood. BAARN. Een verkeersongeval op de Hilversumse sti'aatweg in Baarn heeft het leven gekost aan de 16- jarige bromfietsstei-, mej. M. J. Jan sen uit Amersfoort. Op het rijwiel pad langs de weg verloor zij door onbekende oorzaak de macht over het stuur en reed tegen een boom. ROTTERDAM. In Pernis bij Rot terdam heeft prins Bernhard don derdagmorgen de nieuwe chemi sche fabrieken van de verenigde kunstmestfabrieken M.E.K.O.G.-Al batros N.V. geopend. De prins, die tegen twaalf uur per helikopter bij het nieuwe fabriekscomplex was ge land, deed dat door de gebruikelijke druk op de knop. EERNWOUDE. De kampeerboerde rij van 'de heer. ,K. de Jong. in het friese watersportcentrum Eernewou- de is in nóg .geen uur,tijds volledig door brand verwoest. ADVERTENTIE Als geste tegenover uw vrouw, Als beloning voor het einddiploma, Als afsluiting van uw vakantie, Als Ach wat ZOMAAR OMDAT HET ZO GEZELLIG IS DINEREN IN Menu f 10,— (vanaf a.s. zaterdag) Oosterschefde cocktail (verschillende soorten zeevis) Varkenshaas Rembrandt (papricasaus. cognac, piment) Gebakken zeelong met ravigotte- saus, geb aardappelen en salade Bijzondere vleesschotels, visspecialitelten en verse Zeeuwse kreeft Diverse uitstekend geac- comodeerde zalen voor uw receptie, diner of koud buffet Wij verzorgen ook uw cocktail-partij, receptie of diner aan huis Met vruchten gevulde meloen g Iedere dinsdagavond wijnfeest en verkiezing Miss Toerist 1967 Hotel - Café - Restaurant I Oude Haven 13 - Tel. (01110) 2670 - ZIERIKZEE DODELIJKE ONGELUKKEN HOORN. Donderdagmiddag om streeks half zes is de 32-jarige C. N. P. Peerdeman, 'afkomstig uit Am sterdam, bij een ongeval op de E-10 bij de afrit naar Hoorn dodelijk ver ongelukt. Het slachtoffer raakte door een te hoge snelheid met zijn auto uit de bocht. Zijn broer, die bij hem in de auto zat, is met verwon dingen in het Sint Jansgasthuis te Hoorn opgenomen. ROTTERDAM. Op de Nieuwe Maas ter hoogte van de Eemhaven heeft zich donderdagavond een aan varing voorgedaan, waarbij de schipper van het binnenschip „Vios" de 40-jarige D. Westerhout uit Ameiae om het leven gekomen. NIEUW-GINNIKEN. Op de pro vinciale weg Chaam-Ulvenhout in de gemeente Nieuw-Ginniken is de 24-jarige in Borgerhout (België) wo nende en werkende Marokkaan Mo hammed Moh Haddou uit Nador (Marokko) 'bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij nam met zijn bromfiets de bocht te wijd en botste frontaal tegen een Belgische trekker met oplegger. ALPHEN AAN DE RIJN. In Al phen aan de Rijn is de bijna drie jarige Yvonne Erades uit Leiden om het leven gekomen. Het kind ,dait in Alphen logeerde, is plotseling de straat opgelopen en daar overreden door een personenauto. ADVERTENTIE faief! jan janssen Passend in zomerseizoen (Van een bijzondere medewerker) BROUWERSHAVEN, 6-7. De V. V.V. Brouwershaven heeft met een drietal evenementen ernaar gestreefd de vakantiegangers een zeer bijzon dere indruk van hun vakantieverblijf te geven. Het kerkmuziekccncert van zater dag 24 juni in de grote met kaarsen verlichte Ned. Hervormde Kerk was een prachtig sfeervol cultureel-eve- nement. Onder een honderdtal aan wezigen bevond zich ook burgemees ter mr. Boersma, die in een ope ningswoord memoreerde, dat het een goede gedachte van de V.V.V. was het eerste culturele evenement in het „hart" van Brouwershaven te orga niseren. Het Ned. Kerkmuziek Ensemble o. l.v. Mety Smit-Duyzentkunst m.m.v. de solisten Frans Visser, clavesimbel en Ad de Hooge, violoncello brach ten met koorwerken en instrumentale gedeelten alle aanwezige in vervoe ring. De prachtige geluids-akoestiek in de kerk droeg er toe bij dat dit concert tot een uniek gebeuren op het gebied van de kerkmuziek op Schouwen-Duiveland kan worden aangemerkt. Van het gehele pro gramma. de sfeer, de 200 brandende kaarsen werd door de aanwezigen zo genoten, dat het voor de V.V.V. ze ker aanleiding is dergelijke concer- len ook in de toekomst te organise ren. Het is dan ook stellig te verwach ten, dat het volgende kerkmuziek ccncert op 9 juli a.s. door de Micha- elis Kantcrij c.l.v. drs. Dick van den Eijnden uit Amsterdam, waarbij eveneens de kaarsverlichting zal worden ontstoken, door velen bezocht zal worden. De toneelavond op 29 juni waar bij werd opgevoerd het toneelstuk „Ruwe Stormen" van P. L. van Prooyen-Bogaerds onder regie -.'an ds. Feunekes, was een succes. I-iet stuk speelde zich af ten tijde van de watersnoodramp 1953, met alle droef heid. levensproblemen en humor, ty pisch aan die tijd. Door het vertonen van een documentaire film van de ramp en het herstel van de dijken op Schouwen-Duiveland werd aan de vele aanwezige toeristen een beeld gegeven van de ramp, de gevolgen en de wederopbouw. Het stuk werd door de Ned. Her vormde Jeugdgroep vlot gespeeld en de executanten oogstten een wel ver diend applaus. In een dankwoord na mens de V.V.V. door ,de heer J. C. A. Koster, werd medegedeeld, dat het netto opbrengst van deze avond in de kas van de jeugdvereniging zal worden gestort. Harmonie en dansgroep De folkloristische dansavond op zaterdag 1 juli werd onder prachtige weersomstandigheden op de verlichte Markt gehouden. Aan dit openlucht evenement werd medewerking ver leend door de Kon. Harm. „Kunst en Eer" uit Zierikzee o.l.v. de heer E. A. de Looff en de dansgroep ,Kasporgo' uit Goes. Toen de harmonie en de dansgroep de Markt op marcheerden werden zij met een hartelijk applaus ontvangen door het talrijke publiek, zowel inwoners als toeristen. „Kunst en Eer" opende na een welkoms woord deze avond met pittige mars muziek. De dansen van „Kasporgo" werden steeds afgewisseld door het muziekgezelschap. De „Zevensprong" werd vooral door de jeugd.' dapper mee gedanst. Het draaiorgel, dat reeds in verband met de wandel tocht van de A.S.V. Brouwershaven de gehele middag het Marktplein met klanken vulde, gaf in de pauze wat extra gezelligheid aan het geheel'. Na hel dansprogramma werd het pu bliek verrast met een taptoe van, „Kunst en Eer". De wijze waarop werd gemarcheerd en gespeeld was voor het publiek aanleiding deze ma nifestatie met een hartelijk applaus te belonen. In een dankwoord van de heer Koster merkte hij op, dat deze taptoe „kunst met ere" was. Na alle medewerkers in het bijzonder het gemeentepersoneel de heren Jonker, Botbijl en Van Schelven te hebben bedankt, werd deze avond van kleur en muziek door „Kunst en Eer" met het Wilhelmus besloten. 72. bekende motorraces (afk.); 73. vogel; 74. ieder; 75. meisjesnaam. Verticaal: l. onmeetbaar getal; 2. weg met bomen; 3. manlijk zoogdier; 4. ongedierte; 5. gelijke, gladde; 6. netto (afk.); 7. graafwerktuig; 8. bij woord; 9. plek; 14. Engels telwoord; 16. plaats bij de Rode Zee; 18. knaagdier; 20. koningin (Fr.); 21. op leeftijd; 22. deel van een schip; 25. jongensnaam; 27. deel van een bloem; 28. schoeisel; 30. vogel; 33. nauw; 34. sluis; 36 .dun, plat stuk hout; 38. Alpenweide; 39. grote bijl; 42. zangstem; 44. boom; 46. gebogen 48. nakomelingschap; 50. ontkenning 51. in 'het jaar; 52. afgemat; 53. mu ziekdrama; 54. groep jachthonden; 55. Nederlands vliegveld; 56. geld stuk; 57. ik (Lat.); 60. het zelfde; 62. deel v.e. schip; 64. eikenschors; 67. deel v.d. ibijbel (afk.); 71. rondhout. 12. Al Aram's nasporingen bleven vruch teloos. Niemand wist iets van zijn vrouw en zijn zoon. „Die behoeft ge heus niet verder te zoe ken, makker," gaf een onverschillige koop man te kennen. „Die zijn natuurlijk Een veelbetekenend gebaar maakte de zin af. „Maar ze kunnen toch gevlucht zijn?" drong Aram aan „Gevlucht?" herhaalde dc man spottend. „Daar had hier niemand de tijd voor! Ze zijn hier in de nacfcit neergestreken als een zwerm sprinkhanen, die barbaren!" De hele dag zwierven Aram en Jaspo rond en ieder die zij tegen kwamen stel den zij opnieuw de zelfde vraag. Maar uit de antwoorden bleek hoe larger hoe dui delijker, dat er niet de minste hoop meer voor Aram bestond. En langzamerhand raakte Aram er ook zelf van overtuigd, dat hij de zijnen nimmer zou terugzien. Verslagen en moedeloos keerden ze naar de resten van Aram's burcht terug. Zwij gend, met gebogen hoofd, dwaalde de jon ge krijger tussen de ruïnes en met smart dacht hij terug aan de vele gelukkige uren die hij hier beleefd had, toen dc burcht steeds weer een veilig toevluchtsoord was geweest na zijn vele, avontuurlijke reizen. Hier, op dit ruime terras had hij met zijn vrouw de eerste wankele stappen van zijn zoon gadegeslagen. Plotseling maakte de droevige uitdrukking op Aram's gelaat plaats voor een trek van grimmige vast beradenheid. Woede en haat straalden uit zijn ogen Met snelle pas keerde hij terug naar de plek waar Jaspo eerbiedig was achtergebleven „Wal nu?" vroeg hij, toen hij Aram, zag aankomen „Wat nu?" herhaalde de jonge krijger en als antwoord trok hij zijn zwaard, hief het hoog en dreigend op, ter wijl hij uitriep: „Bij de eer van mijn voor vaderen ik zal niet rusten voor ik deze schanddaden gewroken heb!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3