DE HUURVERHOGING Installatie Provinciale Raad Luchtverontreiniging in Zeeland Flitsen uit het buitenland Betaal niet (automatisch) teveel Trekgegevens vogels Schouwen-Duiveland ^vakantie? Mifoitieeet jfitf DE TERUGKEER VAN ARAM Wat biedt de BEELDBUIS? MIDDELBURG, 29-6. Op maan- dag 19 september a.s. hoopt de Com missaris der Koningin in de provin cie Zeeland, mr. J. van Aartsen, ten Provinciehuize de Provinciale Raad inzake de luchtverontreiniging te in stalleren. Tot voorzitter van de raad hebben gedeputeerde staten benoemd de heer A. J. Kaland, lid van het college. De heer J. van den Bos. eveneens lid van gedeputeerde sta ten, zal Lptreden als vice-voorzit ter. in do afgelopen maanden hebben de daarvoor in aanmerking komende instanties en organisaties op verzoek van gedeputeerde staten de leden, die namens hen in de raad zitting zullen nemen, aangewezen. Bovendien zijn enkele adviserende leden benoemd De Provinciale raad inzake de lucht verontreiniging, tot instelling waar van provinciale staten van Zeeland op 15 december 1966 besloten, zal tot taak hebben „zich te beraden om trent de vraagstukken verband houdende met algemene aspecten van do luchtverontreiniging in de pro vincie Zeeland". De raad zal gedeputeerde staten op verzoek of uit eigen beweging van advies dienen. Leden van de raad zijn, behalve de voorzitter en vlce-voorzitter, de he ren: mr. F. G. A. Huber en J. W. Peters, i espectievelijk burgemeester van Goes en gemeentesecretaris van Vlissingen (namens de afdeling Zee land van de Vereniging van Neder landse Gemeenten); ir. J. Prins te Goes en G. J. de Jager te Anna Ja- cobapolder (namens de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Land bouwschap); C. A. Kammeraad te Middelburg (namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den- en Noord-Zeeland); ir. R. H. van Krevelen te Sas van Gent (na mens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaande- ren: A. de Kam, burgemeester van Kerken charteren vliegtuig voor Midden-Oosten UTRECHT, 29-6. De afdeling in terkerkelijke hulpverlening van de Wereldraad van Kerken in Genève heeft een dringend, beroep gedaan op de kerken in Europa om dekens, ten ten, ingeblikt voedsel en medicijnen beschikbaar te stellen voor een deel van de 50.000 vluchtelingen in Syrië. Een aantal van deze vluchtelingen is ondergebracht in sdholen, vele an deren zwerven rond in de omgeving van Damascus. Vooral dekens en ei witrijk voedsel hebben de hoogste prioriteit. Op initiatief van de Stich ting Oecumenische Hulp in Utrecht hebben de kerken ,die samenwerken in deze stichting, het Werelddiako- naat van de Gereformeerde Kerken, de „Wilde Ganzen" en de katholieke stichting „Mensen in nood" een vliegtuig gecharterd dat aanstaande zondag naar Beiroet zal vertrekken. Aan boord bevinden zich meer dan 3000 dekens, en 5000 kg. vis in blik ter waarde van ongeveer f 80.000. BUFFALO. In de amerikaanse stad Buffalo aan het Eriemeer hebben meer dan duizend jonge negers de afgelopen avond en nacht voor de tweede maal in een etmaal een op roer ontketend. TRIPOLI. Woensdag is voor de eerste maal sinds het uitbreken van het conflict in het Midden-Oosten Iiaakse olie via de „I.P.C." pijplei ding in de Libanese haven Tripoli aangekomen. DAKAR. De Senegalees Moestafa Lo, die op 22 maart een mislukte aanslag pleegde op president Leopold Senghor, is vandaag terechtgesteld, aldus het Senegalees persbureau. HAMBURG. Duitsers uit de bonds republiek kunnen dit jaar Oost- Duitsland niet meer als toerist be zoeken. Het staatsreisbureau van de D.D.R. 'heeft de westduitse reisbu reaus meegedeeld dat toeristenrei- zen „om technische redenen" niet meer mogelijk zijn. PARIJS. De franse senaatscommis sie voor buitenlandse zaken heeft zich uitgesproken tegen de verkla ring die president De Gaulle vorige week arlegde over het Midden- Oosten. LONDEN. Koning Hoessein van Jordanië wordt in de loop van de week in Londen verwacht voor be sprekingen met de britse regering over de crisis in het Midden-Oosten, aldus is van britse ambtelijke zijde meegedeeld. LONDEN. Italië en Engeland zijn van mening dat de onderhandelin gen over Engelands toetreding tot de Europese Economische Gemeen schap zo spoedig mogelijk moeten beginnen. ABIDJAN. Ivoorkust heeft een Guinese delegatie gevangen gezet, kennelijk met de bedoeling presi dent Sekoe Toere van Guinee te dwingen een reeks geschillen tussen beide landen te bespreken. BRUSSEL. De europese gemeen schap voor kernenergie, Euratom, heeft woensdag bekendgemaakt, dat succesvolle experimenten zijn uitge voerd met een nieuw type splijtstof element, Vortex genaamd. DJAKARTA. Bij grote overstro mingen als gevolg van zware re genval zijn kortgeleden in het ge bied van Sidenreng op Zuid-Cele bes twintig bruggen weggespoeld en zeven moskeeën en zes scholen ver woest. Er viel één dode. GENEVE. De internationale ar- beldsconferentie heeft vandaag de finitief een aanbeveling goedgekeurd dat arbeiders voortaan geen vrach ten meer mogen torsen die zwaarder zijn clan 55 kilogram. Verre (namens de Provinciale raad voor de recreatie in Zeeland); L. C. Buysert te Middelburg (namens de provinciale raad voor de volksge zondheid in Zeeland); dr. J. Tesink te Goes (namens Stichting gezond heidsdienst voor dieren in Zeeland); ir. A. van Raay te Wageningen (na mens Instituut voor Plantenziekten- kundig onderzoek); ir. W. C. Reij te Breda (namens het 2e district van de Arbeidsinspectie)ir. D. van Zuilen te Delft (namens de centrale organi satie TNO); P. R. Grund te Middel burg (namens de gezamenlijke vak- centralen N.V.V., C.N.V. en N.K.V.); drs. P. A Neeteson te Sas van Gent (namens de kring van werkgevers in de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaande ren). Adviserende leden van de raad zijn: de heer S. Lelie, waarnemend geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Zeeland, en me vrouw J. Laanbroek, regionaal in specteur van de volksgezondheid op het gebied van de hygiëne van hei milieu. Secretaris van de raad is de heer C. Heijstek, hoofdcommies A ter pro vinciale griffie van Zeeland. Kale huur, vrije huren, 7V-, 10 en 15 Als gevolg van het ontbreken van een vouwblad over de huurverhoging per 1 juli 1967, worden de postkan toren, de huuradviescommissies en de redacties van de Nederlandse bla den overstelpt met verzoeken om in lichtingen. Het blükt nog niet ieder een helemaal duidelijk te zijn, hoe de jongste huurverhoging moet worden berekend. Daarom geven wij hier een beknopte uiteenzetting. Bouwjaar doorslaggevend Voor het berekenen van de huur verhoging moet de thans geldende huur worden teruggebracht tot de „kale huur". Dat wil zeggen, dat al lerlei bijkomende lasten als water, gas en licht, stoffering, meubilering en pension, maar ook elke omslag voor gemeenschappelijk gebruik van traploper, schoonmaakkosten, centra le antenne, lift, telefoon, glazenwas ser enz. eerst moeten worden afge trokken. Ten aanzien van bedrijfspanden, waaronder ook te rekenen de winkels met woning, geldt een. afzonderlijke regeling. Voor de woningen is het bouwjaar doorslaggevend. Van offi cieel „onbewoonbaar" verklaarde woningen mag de huur ook dit keer niet worden opgetrokken. Nieuwe panden In principe wordt de huur niet verhoogd van die panden, welke zijn gebouwd na 1 januari 1961. Op deze regel zijn echter de volgende uitzon deringen gemaakt: a. woningen gebouwd met steun van het rijk wegens geleden oorlogs schade (de z.g. hex-bouwpanden) val len wel onder de verhoging met 10 °/o. b. woningwetwoningen gebouwd met steun van het rijk volgens de Beschikking bijdragen woningwet- bouw 1950 zijn alleen onderworpen aan de huurverhoging van 10 in dien de huurprijs ook vorig maal bij algemene wet werd verhoogd; c. een aantal woningen gebouwd met rijkssubsidie volgens de Premie beschikking woningbouw 1957 of 1958, waarvan de huurprijs reeds eerder volgens de wet is verhoofd, vallen wel onder deze huurverhoging van 10 °/o; de overige dus niet; d. woningen gebouwd met rijks subsidie volgens de Premie- en bij- dragebeschikking woningbouw 1960 zijn niet onderworpen aan huurver hoging, tenzij de subsidie is toege kend tussen 1 apxil 1960 en 1 april 1864. Voor deze gx-oep geldt een huur verhoging van 10 °/o. e. voor alle woningen die na 1 ja nuari 1961 in de vrije sector zijn ge- bouwld, kan de huur vrij tussen huurder en verhuurder worden over eengekomen. Huurders van deze wo ningen behoeven dus ook niet zonder meer een huurverhoging te accepte- ren. Naoorlogse Voor de oudere na-oorlogse huizen gebouwd tussen 5 mei 1945 en 1 ja nuari 1961 geldt in het algemeen een huurverhoging van 10 °/o. Uitgezonderd zijn de z.g. noodwo ningen en de huizen die gebouwd zijn in de vrije sector. Noodwoningen mogen niet 'in huur worden verhoogd en van de laatste groep kunnen huurder en verhuurder zelf de huur prijs gaan ovei*een komen. Ook voor deze huurders geldt dus, dat zij niet automatisch meer behoeven te gaan betalen. Vooroorlogse Van de woningen die gebouwd zijn tussen 1 januari 1921 en 5 mei 1945 en waarvan de huurprijs op 31 de cember 1965 lager was dan f 70,- per maand in de eerste en tweede ge meenteklasse, wordt de huur met 7 Vz °/o verhoogd. Woningen uit deze groep die op 31 december 1965 in genoemde gemeen teklassen van f 70,- tot f 125,- aan huur deden, vallen onder de verho ging van 10 °/o. Voor de woningen uit genoemde ja ren waarvan de huurprijs op 31 de cember 1965 in de eerste en tweede gemeenteklasse boven de f 125,- lag, komt de verhoging op 15 Oudere huizen Voor panden gebouwd vóór 1921 buiten Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, waarvan de huurpx-ijs op 31 december 1965 in de eerste en tweede gemeenteklasse ten minste f 70,- per maand bedx-oeg, geldt een huurverhoging van 10 Voor de overige vóór 1921 gebouw de wonir^gen, dat zijn dus de huizen waarvan de huurprijs op 31 decem ber 1965 lager lag dan f 70.- per maand, mag de huur volgens deze wet niet worden verhoogd. Onderhuur Pas na de berekening van de ver hoogde kale huuxpx-ijs mogen de an dex-e bestanddelen van de huurprijs weer bij het bedrag worden gevoegd. Kamerbewoners en in het alge meen onderhuurders dienen er op te letten, dat het door hen betaalde be- dx-ag niet zonder meer met 10 °/n wordt opgetrokken. Ook al valt de betrokken woning onder de bepalin gen van deze wet, dan nog moet een evt. verhoging in verhouding staan tot het door hen gebx-uikte deel van het huis en de werkelijke verhoging van de huur voor de totale woning. Iemand die zelf honderd gulden per maand aan de eigenaar verschuldigd is en slechts f 10, pei* maand mper gaat betalen, mag een kamerbewo ner die f 50,- kale huur p.mnd. vol doet, geen f 5,- huurverhoging bere kenen. Er zijn nl. in dat huis mis schien wel vijf of zes kamei-s en het tientje huurveihoging moet redelij kerwijs gedeeld worden door het; aantal aanwezige kamers. Per ka merbewoner mag dan hoogstens f 2,- worden doorbex-ekend! ONDERWIJS Landbouwhxiislioudschool „Prinses Juliana" te Zierikzee Onderstaande leerlingen zijn be vorderd van het eerste naar het tweede jaar primaire opleiding. Zierikzee: Jopie van Aken, Ellie Bakker, Cokkie Berrevoets, Wouta Berrevoets, Sietje Bil, Annie Bolle, Joke Douw, Lia Flik weert, Els Ge luk, Ineke Hendriks, Dymphna van Hooydonk, Tineke Kouwenbex-g, Cora Kloet, Gerda Krijger, Joke de Kuij- per, Annemarie Praet, Jozien Ros sen, Riek Schell, Marja Suu-rland, Coby Struijk, Eline Timmex-mans, Leidy Volmer, Sannie v .d. Welle, Ria v. d. Wekken. Serooskerke: Ineke Koopman. Nieuwerkerk: Cora Dalebout, Le- nie Clarisse, Dianne Fierens, Annie Hage. Zonnemaire: Josien van Bloois, Tx-uus de Munnik. Looperskapelle: Joke Bos. Noordgouwe: Mien den Engelsman Nel de Graaf, Nellie Hilleman, Diny van Vossen. SchuddebeursRietje de Keijzer, Willy Kort, Joke v. d. Werf. Brouwershaven: Marja Grootjans, Lia van Grunsven, Carla Lievense, Mary van Oeveren, Gerda v. d. Schelde, Nelie Schilperoort, Katie van Schelven. Kerkwerve: Nelleke Berrevoets, Tineke Berrevoets, .HÜannie v. d'. Hoek, WiHly van Kocften, Coxrie Viergever. Dreischor: Ellie Kiesenberg, Lia de Later, Els Pannekoek, Josien Quist. Duivendijke: Lia Capelle. Ellemeet: Stieneke Vex-loo. Herdenking Vrede van Breda BREDA, 29-6. Het feit, dat het op 3l juli 300 jaar geleden is dat op het kasteel van Breda een vredesvei-drag tot stand kwam tussen Engeland, de Republiek der Verenigde Nederlan den, Frankrijk en Denemarken, zal op zaterdag 23 september worden herdacht in een herdenkingszitting in dezelfde zaal van het kasteel waar in 1667 de vrede werd gesloten. Hoofdagent beloond AMSTERDAM, 29-6. De Amster damse hoofdagent A. van Zanen, die op 19 januari jl. bij het ovex-brengen van twee kinderen op de Gelderse kade met gevaar voor eigen leven dat van de twee kinderen heeft we ten te redden, heeft donderdag uit handen van de hoofdcommissaris de bx-onzen medaille van het Carnegie Heldenfonds ontvangen. Bovendien heeft de burgemeester hem voor zijn kox-daat optreden een gratificatie toegekend. Hoofdagent van Zanen werd bij het oversteken door een personen auto, waarvan de bestuux-der het stopteken van de politieman te laat had waargenomen, aangereden en ernstig aan het hoofd gewond. De kinderen wist hij voor een ongeval te behoeden door deze met kracht in de richting van het trottoir te du wen. Jongeman kwam om bij verkeersongeluk DEN HAAG, 29-6. Gisternacht is op de provinciale weg in de gemeen te Oude-Pekela een personenauto met vier inzittenden uit Veendam met grote snelheid uit een bocht ge vlogen en tegen een lichtmast gere den. Daarna sloeg de wagen over de kop. In de auto zaten vier jongelui die pas geslaagd waren voor het H.B. S.-examen. Een van de inzittenden de 19-jarige G. J. Doff uit Veendam, is ter plaatse overleden. Twee an dere inzittenden werden zwaar go wond en de bestuurder licht gewond. Nederland leent vijf miljoen gulden voor ontwikkelingshulp DEN HAAG, 29-6. Nederland stelt een lening ad fl. 5 miljoen beschik baar voor ontwikkelingsprojecten in vijf landen van Midden-Amerika. Vanmiddag zijn daartoe op het mi nisterie van buitenlandse zaken brie ven, uitgewisseld, waarbij de neder- landse regering zich bereid ver klaart een lening te garanderen ter hoogte van dit bedrag, welke dooi de Nederlandse Investeringsbank voor Ontwikkelingslanden N.V. (N.I. O.) zal worden verstrekt aan de „Central American Bank for Econo mie Integration" (C.A.B.E.I.). Vakantiegeld arbeidsongescluktheids- verzekering DAT WAS TOEGESTAAN CHICAGO, 29-6. Een meisje, dat de toegang tot een restau rant in Chicago was ontzegd omdat zij een lange broek droeg, wist dit verbod te om zeilen door de broek uit te trekken. Volgens de chef-kel ner, Hans Frutinger, kon de lange blouse van het meisje zeer wel doorgaan voor een mini-jurk. DEN HAAG. Na overleg met het ministerie van economische zaken zullen de levei-anciers de prijs van LPG, een vloeibaar gas dat gebruikt wordt als motorbrandstof, per 1 juli a.s. verhogen met 0,6 cent per liter, zijnde de vergoeding voor de ver hoogde omzetbelasting en de vergoe ding voor de 'hogere transportkosten in verband met de kwestie midden oosten. WESTERSCH OUWEN, 29-6. Het blad „Sterna" van de Vogelwacht Schouwen-Duiveland, publiceerde in het jongste nummer de onderstaande ti*ekgegevens. 19 jan. zwartkoptuinfluiter, Burgh; 24 jan. zeearend op duintop, Haam stede; 26 jan. steenuil, Haamstede; 29 jan. klapekster, Haamstede; 11 febr. zeearend, Renesse (Watergat) (is door J. Viergever gefotografeerd) 5 mrt. boomleeuwerik. Haamstede; 24 mrt. huis- en boerenzwaluw, Giv- velingendam; 30 mrt. en daarna al bino-houtduif (gekoppeld met nor maal ex,), Burgh; l april zeer veel 'kluten aan de zuidkant van het eiland; 3 apx*il laatste waarneming in het seizoen van de bonte kraai; 10 april eerste gele kwikstaart, Haamstede; 12 april beflijster, Haam stede; 14 april eerste koekoeksrocp, Westenschouwen; 16 april eerste tapuit, Vroongronden; 20 april eerste visdiefje, Weversinlaag; 26 april eerste jonge kieviten, Vroongronden; 27 april kx-uisbekken, Westenschou wen; 29 april oeverzwaluw, Burgh; ADVERTENTIE Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid Laat uw vakantie niet bederven Neem 'ASPRO' mee Want u weet 't: •en 2ASPRO5 DEN HAAG. De eerste Kamer heeft een wetsontwerp waarbij hun, die krachtens 'de wet op de arbeidson- geschiktheidsverzekei-ing uitkering ontvangen, een vakantiegeld van zes procent wordt toegekend, zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Voorts werd een wetsontwerp dat opzettelijke schending van geheimen strafbaar stelt, met 37 stemmen vóór en dertien stemmen tegen aangeno men. SPORTBERICHTEN Good Luck I-All Ready II 5-2 All Ready II speelde in Sommels- dijk een goede wedstrijd en ofschoon geen beslag op de punten kon wor den gelegd waren de rood-zwarten zelfs in het veld technisch beter dan de thuisclub. Nadat Good Luck een 2-0 voorsprong had veroverd, slaagde Joop de Regt er in om de achterstand tot 2-1 te verkleinen. Nog voor de rust maakten de rood- witten er echter 3-1 van. All Ready gaf zich echter nog steeds niet ge wonnen en ondanks het feit dat de thuisclub wederom de Zierikzeese korf wist te 'doorboren (4-1), bleven de gasten moedig volhouden. Vooral de nog jeugdige Stoffel Duinhouwer ontpopte zich als een korfballer, waar toekomst in zit. Toon van Tig- gelhoven smaakte het genoegen om wederom een tegenpunt te maken (4-2). Kort voor het einde bracht Good Luck de eindstand op 5-2. Scheidsrechter G. Poortvliet leid de uitstekend. AFKONDIGING WINKELSLUITINGS- VERORDENING Burgemeester en wethouders van Ziex*ikzee maken bekend, dat gedu rende drie maanden op de gemeente- secx'etarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is ge steld de Verordening tot achtste wij ziging van de Winkelsluitingsveror- dening I der gemeente Zierikzee, vastgesteld bij raadsbesluit dd. 27 juni- 1967, nx\ 7, waarin is bepaald dat de verplichte halvedagsluiting op dinsdagmiddag voor de kruideniers niet geldt in de maanden juni, juli en augustus en ook niet in de weken waaxin een christelijke of nationale feestdag of bid- en dankdag niet op een dinsdag valt. Deze verordening treedt in werking op 1 juli 1967. Zierikzee, 30 juni 1967. Burgemeester en wethouders van Ziex'ikzee, D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. 8. Bij die woedende uitval van Ar-am scheen er voor het eerst enige twijfel bij het boertje op te komen. „Laat me dan los", bromde hij onwillekeurig. Maar Aram schudde zijn hoofd. „Niets daarvan, dan loop je ook weg, net als die anderen! Maar als je me vertelt wat hier gebeurd is, zal je geen kwaad geschieden". Het mannetje keek hem weifelend aan. „Maar ben je dan geen „Barbadoor?" vroeg hij, „je spreekt tenminste niet als zij". „Een wat?" vroeg A ram. „Een Barbadoox-", herhaalde het man netje. „Weet je dan niet, dat de Bax-ba- doren hier alles platgebrand en geplunderd hebben? Waar kom je dan vandaan? Hoe komt het dat je niets weet?" Plotseling keek hij opnieuw wantrouwend. „Zeg, is dit soms een valstrik?" Doch Aram schudde heftig het hoofd. „Ik ben juist teruggekomen van een lange reis. Ik ben jaren weggeweest, doch ik kom uit üit land. Ik hoor hier thuis. Vertel me, wie zijn de Barbadoren?" Hij liet de man los. Die dacht niet meer aan weglopen, maar bleef Aram nieuwsgierig opnemen. „Naar je baard te oordelen kon je er zelf een zijn!" zei het boertje. „Maar je bent te netjes. Die Barbadoren zijn barbarenI Ja, zo konden ze beter heten! En het enige wat zij doen is roven en plundei*en en de be volking als slaven met zich mee voeren! Overal waar ze geweest zijn, vind je hun spoor van ellende en vernieling!" 1 mei idem, bij Westbout; 3 mei zwarte roodstaart, Burgh; 7 mei eer ste tortels. Haamstede; 7 mei bui zerd, Haamstede; 15 mei Europose kanarie, Burgh (waarschijnlijk bxx>ed- geval). In de eerste helft van juni ver bleef in de plas te Renesse een fuut (van deze vogelsoort geen broedge- vallen op Schouwen-Duiveland). In de Schelphoek kreek verbleef in mei en juni nog een vrouwelijk ex emplaar van de middelste zaagbek. Een vogelsooit die in het winter halfjaar daar regelmatig te zien is, maar gewoonlijk vroeg in het voor jaar weer naar het noorden vertrekt. Ook twee rietganzen, die op 28 mei nog te zien waren in het Dijkwater, waren toch edht wel late gasten. ZATERDAG 1 JULI. NED. I. De KRO begint het avond programma dat helemaal in het lichte genre is gehouden - met een „lachertje": de onvolprezen Barney en Fred gaan weer eens dolle dingen doenIn het volgende openlucht circus zetten olifanten hun beste beentje voor. Na tien minuten voor de tieners het journaal en dan op nieuw feest met dieren en wel met de Lekkere Diertjes. „Het ongeluk" is de titel van dit avontuur van de familie Hofer. Voor tien minuutjes intermezzo zorgen vervolgens Herb Alpert en z'n Tijuana Brass. Tot slot van de avond de tweede aflevering van Zomer caroussel uit Knokke. Vanavond de Belgische bijdrage aan deze reeks. Brandpunt neemt ten slotte de laatste drie kwartier van deze zaterdagavond voor z'n reke ning. NEDII. Eerst een stukje teken film over de Beatles en vervolgens een uur met Dean Martin en z'n makkers: de laatste show van dit seizoen. Het slot van de avond wordt gevormd door een reportage van de NATO-taptoe in Arnhem. ZONDAG 2 JULI. NED. I. In Den Bommel worden internationale zwemwedstrijden ge houden en bovendien staat een recht streekse reportage van de finish van de etappe Caen-Amiens van de Ron de van Frankrijk op het programma. In de middag is er verder een pro testantse kerkdienst in de toeristen kerk in Gulpen. Het avondprogram ma begint met een korte uitzending gewijd aan de Kirchentag in Hann over, waarna Woord voor Woord de kleuters en Thierry de opgroei ende jeugd bezig houdt. Na vijf-en- vijftig minuten sport neemt de NC RV de dienst over met een program ma rond de zangeres Henny May. Nadat de heer Nvan Gelder een gesprek heeft gevoerd met ds. J. H. Sillevis Smitt zet de TROS het pro gramma voort met Oom Martiaan. Een kwartiertje met Knokke-zan- geres Patricia Paay en wat slapstick van Chaplin en Stan en OUy slui ten de avond af. NED. II. Het tweede net-program ma wordt geheel in beslag genomen door een NDR-produktie, een t.v.- bewerking van 't gelijknamige werk van de Russische schrijver Maxim Gorki: Wassa Schelesnowa. Het stuk handelt over een strijd tussen de ge neraties en die generaties stonden in het Rusland van rond de eeuwwisse ling ver van elkaar af. MAANDAG 3 JULI. NED. I. Eerst de kerkelijke actu aliteitenrubriek Kenmerk en vervol gens een aflvering van de herboren AVRO-serie kolonel Hogans Helden. Na acht uur het nieuws, Televizier en dan een Duitse film, en wel een programma van een half uur met het Israëlische duo Esther en Abraham Ofarim. Tot slot van het AVRO- programma de laatste aflevering van de fantastische avonturen van het ruimteschip Orion. NED. II. In het KRO-programma om te beginnen 'n aflevering van de Engelse serie Jazz 625. De rest van de maandagavond valt onder de noe mer bioscoopsuccessen van weleer. De film I am a fugitive from a chaing gang dateert uit de dertiger jaren en wil een aanklacht zijn tegen het Amerikaanse gevangeniswezen, zoals later de Slangenkuil. ZATERDAG I JULI. NED. I: 15.30 Nieuws; 15.31 Ster; 15.34 Week journaal- 15.57 Ster; 16.00 Klokke vier; 16.50 kinderprogramma 17.15 Tour de France18.45 De mini- molen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 De Flintstones; 19.25 Openlucht circus; 19.50 Huzikaal intermezzo; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Lekkere diertjes; 21.05 Herb Alpert en zijn Tjana Brass; 21.15 Zo- mercaroussel; 22.00 Brandpunt; 22.45 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 De beatles; 20.25 De Dean Mar tin-show; 21.15 Nato-taptoe; 22.10 Ster; 22.15 Journaal ZONDAG 2 JULI. NED. 1: 15.45 Zwemwedstrijden en Tour de France17.00 Vakantiedienst in Gulpen; 18.40 Kerkendag in Han nover; 19.05 Woord voor woord; 19.10 Thierry; 19.35 NTS-sport20.25 Jour naal; 20.30 Maylodie; 21.10 De daad bij het woord- 21.25 Mijn oom van Mars; 21.50 Patricia Paay; 22.05 Charly Chaplin; 22.20 Laurel en Har dy; 22.25 Journaal NED. II: 20.00 Journaal; 20.05 Wassa Schelesnowa; 22.00 Journaal. MAANDAG 3 JULI. NED. It 16.15 Tour de France; 18.45 De minim Dien. 18.50 Journaal; 12.56 Ster; 19.00 Kenmerk; 19.30 Kolonel Hogan's Helden; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Televi zier; 20.50 Esther en Abraham Ofa- rini; 21.20 Ruimteschip Orion; 22.20 Journaal. NED. 11: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Jazz 625; 20.30 Ik ben een vluchteling; 21.56 Sier; 22.00 Jour naal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5