40.- BLIK DOOR HET WERELD Voor 60 jaar. VENSTER Mao's revolutie uit de hand gelopen DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG karnemelk: koele drank, frisse drank, blanke drank, zomerdrank firma BLOM een Tloclinette verdwijnt ^krisLK NIkras^ 8 D AGENT DOOR NEDERLAND VOOR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vruuag au juni mi Nr. miu ADVERTENTIE De berichtgeving over China is verward en onbetrouwbaarEr zijn verhalen van vluchtelingen uit Mao's rijk, die in Hong Kong arriveren. Maar niet alleen komen die aan met veel dat ze ook maar van horen zeg gen hebben - geruchten dus maar bovendien moeten ze in hun relazen ook wel verklaren waarom ze naar Hong Kong zijn getrokken. Dan zijn er de muurkranten, die uiteraard ook gelezen worden door diplomaten in Peking - iets wat ze herhaalde malen met een pak slaag hebben moeten bekopen: ook dat was inmenging in China's binnen landse aangelegenheden. Echter: ook wat op de muren gekalkt stayt hoeft niet altijd waar te zijn de auteur staat veelmeer voor ogen welk ef fect hij er mee kan bereiken. Tenslotte is er een enkele journa list in Chinaer reizen af en toe Ja panse handelsdelegaties en ook dat levert wel berichten op, zij het ech ter zelden in de trant van „ik heb dit of dat meegemaakt". Net als met de opgevangen radio-uitzendingen valt de juistheid nimmer te contro leren. Slaags Slechts in grote trekken komt zo nu en dan iets vast te staan. En daar blijken dan de merkwaardigste za ken uit. In sommige provincies heb ben rode gardisten gestreden met andere rode gardisten, twee soorten aanhangers van Mao. Het is ook al voorgekomen dat het leger optrad tegen rode gardisten en in enkele ge vallen raakten militairen onderling slaags. Gewapende arbeiders hebben in andere gevallen zich weer tegen het leger gekeerd, waarbij onzeker is welke der twee groepen nu eigen lijk handelde uit aanhankelijkheid jegens Mao wellicht wel beide. Duidelijk is ook dat de meerder heid der militaire commandanten (en leger en burgerlijk bestuur zijn nauw met elkaar verweven) tot dusver niet de moeite heeft genomen openlijk zijn bijval te betuigen met de cultu rele revolutie. Van het legioen van vice-premiers, vrijwel allen %e eniger tijd fel aangevallen, hoort men wel haast niet meerZelfs van premier Tsjoe En Lal niet, behalve dan en kele pogingen tot matiging, waarvan weinig effect wordt vermeld. Uit de hand Dit alles geeft een weliswaar vaag beeld, waarvan alleen maar duide lijk is dat de culturele revolutie to taal uit de hand gelopen is en door allerlei groeperingen op eigen houtje en naar eigen inzichten wordt voort gezet -Met konsekwentie onder meer ook, dat sommige scholen die ter ere van de culturele revolutie de deuren sloten, nog steeds geen kans hebben gezien het onderwijs te her vatten. Met als gevolg dat in som mige gebieden de oogst voor een groot deel door het leger binnenge haald moest worden omdat de jeugd naar de steden was getrokken om de strijd voor het ware communistische geloof op straat te strijden. De kern van de moeilijkheden is wel, dat iedere betoeging zijn eigen bourgeoisie schept het is een pro bleem dat ook Nasser bijvoorbeeld nu aantreft en poogt op te lossen met grootscheepse ontslagen. Mao heeft willen voorkomen dat zich in zijn rijk en zijn staatsbestel allerlei van die gevestigde belangen gingen nes telen door ieder duidelijk te maken dat de schop onder het achterwerk ieder ogenblik kon komen, eventueel toegediend door de massa's van revo lutionair gezinde jongeren Eigen weg Wat men nu meemaakt is dat door dergelijke trappen bedreigden ge bruik maken van wat ze aan machts positie hebben verworven. En het blijkt dat dij de meerderheid is: ra dio-Peking heeft al enige malen er kend dat de ware revolutionaire geest slechts bij een minderheid blijkt te leven. Daarom heeft het zin, voor radio-Moskou om het verzet tegen voorzitter Mao bij tijd en wij le aan te wakkeren door de Chinezen op te roepen zich te keren tegen de genen die het land naar verderf lei den. Maar dank zij Mao (en deels ook blijkbaar ondanks Mao) is er een ge organiseerd systeem ontstaan in in dustrie, in leger en in burgerlijk be stuur dat eigen sterkte heeft gevon den en een eigen weg gaat. Het feit bijvoorbeeld dat ondanks alle bin nenlandse troebelen het programma voor de H-bom in recordtijd is ver wezenlijkt, getuigt ervan: het appa raat is sterker dan welke opgezweep te acties ook. En die prestatie moet men niet onderschatten, want de Chinezen hebben in drie jaar verr wezenlijkt waar de Russen vier, de Amerikanen zeven jaar voor nodig hebben gehad en wat de Fransen nog altijd niet voor elkaar hebben gekre gen. China blijkt inwendig sterk genoeg om een massa beroeringen te door staan, waarschijnlijk ook de grootste als de feitelijke opvolging van de oude Mao geregeld moet worden. De genen die zitten te wachten op een verval van binnenuit in China, wach ten waarschijnlijk vergeefs: er zal echt wel een ander China komen, maar zeker niet zwakker dan het huidige en zeker niet minder com munistisch. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DORDRECHT. De 19-jarige mej. J. Pijl uit Dordrecht is om het leven gekomen, doordat zij met haar brom fiets werd aangereden door een vrachtauto. De bestuurder van deze auto had haar, ten gevolge van de verkeerssituatie ter plaatse, te laat opgemerkt. DEN HAAG. De Stichting Madu- rodam heeft 106.000 gulden geschon ken aan de Stichting Paardrijden voor gehandicapten. Dit bedrag is bestemd voor een manege in de bos jes van Poot in Den Haag. FRANEKERADEEL. De 76-jarige heer E .de Vries uit Deventer is om het leven gekomen, toen hij op de Loilumerweg in Franekeradeel met zijn auto uit een scherpe bocht vloog De auto kwam ondersteboven in een sloot terecht. De heer de Vries over leed ter plaatse. HOEK VAN HOLLAND. In de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Hol land, ter hoogte van de Semafoor hebben ambtenaren van de Rijksha vendienst een in staat van ontbin ding verkerend lijk aangetroffen. MAASLAND. In Maasland is een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de 65-jarige heer C. Zwerver uit Maas sluis het leven heeft gekost. BAARLE-NASSAU. In Baarle- Nassau worden twee meisjes vermist de 13-jarige Carlo Tuip en de 14- jarige Thea Bastijns. De meisjes, die maandagochtend de ouderlijke wo ning verlieten, zijn beiden in het be zit van een fiets. SCHIJNDEL. In een ziekenhuis in Veghel is het 10-jarig jongetje Frans Goudsmits uit Schijndel overleden aan de gevolgen van een verkeers ongeluk, waarbij hij betrokken was. DEN HAAG. Het solidariteitsfonds van de Generale Diakonale Raad van de Hervormde Kerk, een fonds dat onder meer voorziet in hulp bij bin nenlandse rampen, heeft voorlopig 50.000 gulden gereserveerd voor de hulpverlening in Tricht. AMSTERDAM. Op de Amsteldijk- Zuid in Amstelveen is een auto, be stuurd door de 18-jarige scholier R. Huisman uit Amsterdam te water geraakt. De jongeman kwam hierbij door verdrinking om het leven. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Lam (bed. H. Doop). Gasthuiskerk: 10 uur ds. C. J. van Royen, Groet (N. H.); 7 uur ds. Lam. Kcrkwerve: 9.30 uur ds. I. Faber, 11 uur zondagsschool Sercoskerke: 2 uur ds. Assendorp. Burgh: 9 en 10.15 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur (medewerking kerkkoor) 10 uur zondagsschool tij dens de kerkdienst en 7 uur ds. Hui zing. Renesse: 9 uur ds. Van Liere, 10.15 uur ds. Den Engelse, Pernis; 19 uur ds. Leene. Barendrecht. Noord- welle: 10.15 uur ds. Van Liere. Scha- rendijke: 10 uur ds. Roodenburg, 7 uur Herv.-Ger. dienst. Brouwersha ven: 11 uur ds. Feunekes. Zonnemai- re: 9.30 uur ds. Feunekes. 11 uur zon dagsschool. Noordgouwc: 11 uur ds. Duivendak. Voorburg. Dreischor; 9.30 uur ds. Duivendak. Ouwerkerk: 11 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur de heer Malipaard. Sirjans- land: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Vermaat, Ooltgensplaat. Bruinissc: 10 en 5 uur ds. Jagersma (H. A. en dankzegging). Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 9 en 10.30 uur ds. K. J. Arwert. Balk (Fr.), 7 uur ds. Arwert, Renesse: 7 uur ds. G. Leene. Barendrecht. Scharendüke: 9 en 10.30 uur ds. Scholing, 7 uur interk. dienst in de Ned. Herv. kerk (ds. Scholing). Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 9 en 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwerkerk: 10.30 uur de heer Jansma, 5 uur dr. Bec ker (bcv. ambtsdrager). Oosterland: 10.15 dr. Becker, 6.30 uur de heer Jansma. Bruinissc: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Haamstede (in de Ger. kerk): 5 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur ds. Weste- rink, 6 uur ds. Wijnsma, Rozenburg. Haamstede: 9 en 10.30 uur ds. Wijns ma; 3 en 7 uur ds. Westerink. Nieu werkerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. F. Ha- rinck uit Benthuizen. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: i0, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gcref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinissc: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdük: 10 uur ds. Schenck. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholiekc Kerk Zierikzee: Eucharistieviering zater dagavond om 19.00 uur, zondag morgen 8.00 en 10.00 uur. Haamstede: Eucharistievieringen, zaterdagavond 19.00 uur; zondag 8.30, 10.00, 11.30 en 19.00 uur. ZIERIKZEE. De verruimde en ge moderniseerde lokalen van het post kantoor in de Meelstraat leerden in gebruik genomen. ZIERIKZEE. In een daarvoor in gerichte tent werd een grote pluim vee-tentoonstelling gehouden, uit gaande van de vereniging „Excelsi or". Zij bevat 500 inzendingen. ZIERIKZEE. Op de onlangs ge houden Paardenmarkt werden 101 paarden aangevoerd. De prijzen lie pen van f 100 tot 518. NIEUWERKERK. In een vergade ring is besloten tot het stichten van een vereniging met als doel jaarlijks een volks/eest te organiseren. Er tra den 46 leden toem BRUINISSE. Van de gelegenheid om rechtstreeks met het post- en te legraafkantoor verbonden te worden wordt hier slechts door één ingeze tene gebruik gemaakt. ZIERIKZEE. (Adv.). Geel katoen vrouwenhemden 39 et.; dames-hem den van fijne Franse Madapolan en geborduurd per stuk 95 ct.; geel ka toen manshemden 46 ct.; heren-hem den eerste kwaliteit graslinnen 90 ct. SCHOUWEN. De meestoof „De Koe" aan de straatweg van Haam stede naar Burgh werd verkocht. Het is op één na de laatste stoof die nog bestaat van de vele die eertijds op Schouwen werden aangetroffen. BURGH. Tussen de vuurtoren en de verklikker zijn fundamenten ge vonden, vermoedelijk van de voor malige kapel genaamd „Onze Lieve Vrouwe op Zee". NIEUWERKERK. Het muziekge zelschap „Oefening en Uitspanning" heeft een eerste prgs van 25 ge wonnen bij het festival in Vlissingen. BURGHSLU1S. De reddingsboot „Wilhelmina" is van hier naar Am sterdam vertrokken voor het plaat sen van een benzinemotor in deze boot OVERDENKING „En terwijl hij daarheen op weg was, geschiedde het „Wie reist kan veel verhalen" luidt een gezegde. Velen zullen op dit mo ment bezig zijn met het pakken van hun koffers, nu de scholen vakantie hebben gegeven en de bouwvakken- vakantie begint. Velen zullen op reis gaan, de een ver weg, de ander min der ver weg. Hoe dan ook, er zal in de komende weken veel gereisd wor den. Een vakantie biedt ons de gelegen heid om tal van nieuwe indrukken op te doen. Ongetwijfeld zullen er dan ook aan ihet eind van de vakan tie weer heel wat reiservaringen uit gewisseld kunnen worden. Hoofdstuk 9 van het boek van de Handelingen vertelt ons ook over een reiservaring die iemand gehad heeft. De persoon die onderweg is is Saulus, de latere apostel Paulus. Hij was nu niet bepaald onderweg ge gaan om familie te bezoeken of om van de natuur te genieten aan strand of bos. Hij had een heel ander reis plan. Hij koesterde een dodelijke haat ten opzichte van de discipelen van Jezus en nu was hij onderweg naar Damascus om deze discipelen ook daar gevangen te laten nemen. Saulus had een weloverwogen reis plan en hij was met zijn doel zeer ingenomen. Het liep allemaal echter heel an ders dan hij had gedacht. „Want ter wijl hij daarheen onderweg was ge schiedde het". Toen kruiste de op gestane Heer, Jezus Christus zijn weg. En deze ontmoeting werd de oorzaak dat zijn reisplan grondig ge wijzigd werd. Op zijn reis naar Da mascus heeft Saulus angstige ogen blikken doorleefd. En toch is deze Saulus later nergens, zo dankbaar voor geweest dan voor deze reiser varing. Op deze reis is het geschied dat er een radicale wijziging in de koers van zijn leven kwam. Voor deze ontmoeting op de weg naar Damascus was Saulus wel gods dienstig, maar de levende God van de Heilige Schrift, de Vader van Je zus Christus, kende hij niet. Het perspectief van een levende hoop, gegrond in de opstanding van Jezus Christus uit de doden was hem vreemd. Voor Gods heilsplan en Zijn komend Rijk had hij geen oog. Op die manier was Saulus op weg naar Damascus een man die tot nu toe in zijn leven altijd het doel waar het om gaat had voorbij geschoten. En dat is altijd een jammerlijke zaak, wanneer dat in een mensen- leven het geval is. Op weg naar Damascus heeft Sau lus echter begrepen wat God van hem wilde. Daar was in zijn geval een benauwde reiservaring voor no dig. Saulus moest veel verliezen: zijn ingebeelde gewichtigheid, zijn eigen wijsheid en zijn eigenwilligheid. De weg naar 'het Koninkrijk is tevens de weg van de rechte zelfkennis. Het Koninkrijk der hemelen is er voor de „armen van geest". Het is voor Paulus een reis ge worden om nooit te vergeten. Hij is er later nog heel vaak op terug ge komen en dan vertelde hij hoe hij zich door Gods genade gered wist. Alls u een dezer dagen op reis gaat wens ik u van harte een goede reis toe ik hoop dat u uitgerust en rijker door velerlei ervaringen thuis zult komen. Wat ik u in de eerste plaats echter toewens is dit, dat u uit eigen ervaring Jezus Christus - gekruisigd en opgestaan uit de doden - kent als uw enige troost, als degene die aan uw leven blijvend perspectief heeft gegeven. Dan bent u veilig, zowel thuis als onderweg. Laten we niet vergelen om God onze dank te brengen voor de vele grote en kleine dingen waarvan Hij ons in dit leven geeft te genieten. Onze vakantie kan ons rijke geeste lijke winst opleveren. Maar dan moeten we de tijd en de gelegenheid die God ons daarvoor geeft ook be nutten! -• - Voor maar 45 cent per echte liter en nog thuisbezorgd ook. GENEVE. Afgevaardigden van on geveer vijftig landen hebben woens dag in Genève hun goedkeuring ge hecht aan de Kennedy ronde voor in ternationale verlagingen van in voerrechten. ADVERTENTIE Johnson Uw „Johnson" dealer: Hogeweg 26 Haamstede Telefoon 01115-328 Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 1 en zondag 2 juli Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (0111Ö) 2280, neemt waar voor de artsen Van Hoorn en Van der Waarden. In de Westhoek hebben dienst de art sen: G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 280; H. J. Simons, Renes se, tel. (01116) 280 en W. J. Terpstra, Brouwershaven, tel. (01119) 280. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer kerk, tel. (01114) 388, neemt waar voor dokter Vleugels - Schutter. Zuster H. Priemis-Meijers, Renesse, tel. (01116) 286, neemt waar voor zuster Van Beveren, zus ter Steutel en zuster Werkman. Zuster M B. Castel, Bruinisse, tel. (01113) 367, neemt waar voor zuster J. Compagne. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts T. van Roon. De weekeindedienst vangt aan op za terdagmorgen om tien uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen <te Zaltbommel (vac. Th. Rinkema) (toez.): H. Berten, Grijps- kerk en Visvliet; te Noordhorn-Nie- zijl (toez.): kand. C .Vroeginde^'ey, Bergambacht; te Bredevoort (toez.): kand. J. Th. R. Drop, Eindhoven; te Anjum (Fr.) (toez.): kand. H. Omme- ring, Schiedam; te Rilland-Bath ('toez.): W. Dekker, Maasbracht. Bedankt voor Almelo (wijkgem. 2): P. Hetebrij, Den Dolder; voor Moer dijk: B. J. Riemersma, Parrega (Fr.) Ger. Kerken Beroepen te Woerden (vac. L. J. Wolthuis): A. Treurniet, Baflo; te Ridderkerk (vac. A. C. Mooi): J. M. Vlaming, Groningen-Zuid. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Loosdrecht: kand. W. J. van der Linde, Zwolle. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Kornhorn: kand. J. Manni, Amsterdam; te Thesinge: J. L. C. Boertjen, kand. te Dieren. Ger. Gemeenten Beroepen te Beekbergen, Nijkerk, Scheveningen, Terwolde, Waarde en te Westkapelle: kand. C. de Ridder, Elspeet; te Borssele, Herkingen, Kortgene, Ridderkerk en te Rilland- Bath: kand. N. W. Schreuder, Amers foort. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Beverwijk-Velsen: mej. M. N. M. Riemers, prop. te Am sterdam-Zuid. Feuilleton door Frank van Falckenoort Zierikzee. A. LAM. Bep was na de huishoudschool doorlopen de hebben naar het ate lier van de dames Hogervorst ge gaan, waar ze overhemden, blouses en pyama's naaide. Aanvankelijk te gen een zeer bescheiden vergoeding, want wat kon een meisje van nog geen zeventien jaar, dat net van de ihuishoudschool kwam? Alle respect voor hetgeen ze de meisjes daar leerden, maar voor het atelier ston den de handen nog helemaal ver keerd. Na twee jaar voor betrekkelijk weinig geld, vijf en veertig uur per week gewerkt te hebben, ondanks enkele bescheiden opslagen, ver klaarde Bep Kaars kort en bondig, toen ze op een vrijdagavond haar loonzakje kreeg, dat ze zoveel meer per week wenste te verdienen, waar op de dames kort en bondig nee zei den. En waarop Bep toen antwoord de, dat ze maandag niet meer terug kwam. Dat gaf enige consternatie in hui ze Kaars, want Teun had geen toe stemming gegeven aan zijn dochter om ontslag te nemen. Bep was, even wel negentien jaar geworden, niet van plan nog langer alleen haar va der te laten beslissen. Hetgeen ze dan ook beleefd maar beslist ant woordde. „En maakt u maar geen zorgen, ik ga maandag solliciteren bij de Broka en let eens op, dat ik daar terecht kan." Teun was niet zo goed, of hij be greep, dat zijn dochter hem voor het eerst in zijn leven voor een voldon gen feit had gesteld. Een kind van negentien jaar leg je niet meer over de knie en zeker niet als het een struise, niet onknappe jongevrouw is geworden. Hij mopperde nog wat na om zich een houding te geven, maar begreep als verstandig man, dat er eens een eind kwam aan zijn heerschappij. Natuurlijk nam men Bep meteen liet aantal vluchtelingen dat van de door Israël bezette westelijke oe ver van de Jordaan naar het oosten is overgestoken heeft de 200.000 be reikt, zo deelde de Jordaanse rege ring donderdag in een communiqué nice. aan. Half negen was ze op kantoor en om negen uur zat ze al in het atelier met een minimumloon, dót ongeveer de helft meer was als bij de dames Hogervorst. Aan het eind van de week had ze zoveel premie, dat ze bijna het dubbele in haar loon zakje had als een week tevoren, het geen ze dan ook rustig aan haar va der Afet zien. De tweede botsing met het ouder lijk gezag volgde, toen Bep vaststel de, dat ze voortaan kostgeld ging be talen en het leeuwendeel van het verdiende loon voor zichzelf hield. „Als ik nog eens aan trouwen toe kom, wil ik niet met lege handen staan." En al opperde Teun Kaars een regiment bezwaren, Bep hield voet bij stuk en dus won ze ook dit duel. Twee jaar werkte Bep Kaars bij de Broka, tot voldoening van haar werkgever, een niet onaantrekkelijke veertiger, die een enkelekeer wel eens een slippertje maakte met een van zijn meisjes, als hij bemerkte, dat ze tot op zekere hoogte gewil lig genoeg was om een pikant amou reus avontuurtje te beleven. Maar tot die categorie behoorde niet Bep Kaars. Dat bad ze hem een keer rus- lig aan zijn verstand gebracht en sindsdien bleef de verstandhouding weer goed, want Bep was niet haat dragend en mocht ondanks zijn twij felachtige reputatie haar baas wel. Misschien kwam dat ook en voorna melijk omdat ze wel belangstelling had voor de twee en twintigjarige zoon van Tiemen Brooks, met wie ze op een vrije zaterdag al eens een dag aan de zwier was geweest in zijn snelle rode auto. Alleen was in Dorringen niemand op de hoogte ge komen van dit uitstapje. Zo voorzich tig was Bep wel, want ze was die morgen rustig met de bus naar En schede geveden, waar hij haar in een zijstraat met zijn wagen had opge wacht. Daarna ontmoette ze hem heime lijk nog een paar malen. En ook dit bleef verborgen voor de buitenwereld Tot dit ogenblik was nooit een der familieleden van hel gezin Kaars in het licht der publieke belangstelling gekomen. Er waren zelfs dorpelingen die nauwelijks van het bestaan van dit gezin afwisten. Maar na de 3iste mei verander de dat. Pa en moe Kaars gingen die avond naar een verjaardagsfeest bij een kollega. Evert verkleedde zich om half zes na zijn thuiskomst, at snel een paar boterhammen en ver dween op geheimzinnige wijze op zijn bromfiets. Bep had niets gezegd, maar ze wist het wel: Evert had een meisje in het naburige dorp. Ze had het tweetal immers den paar weken geleden op een zondag gezien, toen ze met Karei Brooks in de wagen over de grote weg reed? Zelf ging ze rustig naar boven, nam wat kleren uit de grote hangkast en vulde een 'koffer. Daarna haalde ze uit een verborgen hoekje een porte feuille met geld. dat ze in haar tas je deed. Toen keek ze nog even rond, waarna ze rustig de woning verliet en naar de bushalte liep. (Wordt vervolgd) ADVERTENTIE Acht dagen lang onbeperkt reizen door het gehele land. Met «en 8-daags Algemeen Abonncmcnt.Voor een verrassend lage prijs: slechts f 40.- (eerste klas f 60.-)- Kinderen van 4 t/m 9 jaar half geld. B£3J3 tflBSBBpC tq.rè E3ra||CT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3