\Jok^ Rennie zachte. Coopvaert is de geurige. Coopvaert is de zachte geurige pijptabak van Douwe Egberts. Voor één vijfentwintig weet u hóe zacht en hóe geurig. reisdeviezen en veiligheid RAIFFEISENBANK OP SCHOUWEN-DUIVENLAND Sterke man Wat biedt de BEELDBUIS? DE TERUGKEER VAN ARAM DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG %hWHlS^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 juni 1967 Nr. 13815 KERKNIEUWS Afscheid ds. B. A. van Donkersgoed ST. PHÏLIPSLAND, 19-6. On de- ze afscheidsdienst in de Nederlands Hei-vormde Kerk te St. Philipsland waren afgevaardigden van de ver schillende kerkgenootschappen in de gemeente, ringcollega's, consulent ds. Bakker uit Tholen en burgemeester G. van Velzen. Als tekst had de scheidende leraar Jesaja 3 vers 10 en 11. In zijn \xk- jarige ambtsperiode heeft hij ver schillende hoogte- en dieptepunten in zijn gemeente meegemaakt. Ook vriendschapsbanden die bij een af scheid worden losgemaakt. Er is een Frans spreekwoord dat zegt: „Af scheid nemen is een beetje sterven". Het leven is een verkeersstroom. In deze verkeersstroom gaan we naar een doel. Er ziin niet veel richtingen. Slechts tWee. Een weg naar hét ver derf en een naar het leven. Er zijn ook twee soorten mensen. Rechtvaar digen en gcddelozen. Dikwijls schijnt het de goddeloze goed te gaan. De godvrezende heeft veel strijd en moeilijkheden. Er is echter een heug lijke tijding. Zegt den rechtvaardigen dat het hun wel zal gaan. De recht vaardige is niet zender zonde. Ze be kennen het Gods geboden te hebben overtreden. Ze verlangen naar ver lossing van hun zonden. Ze hebben hun vertrouwen gevestigd op Chris tus. Het geloof maakt rijk. Christus Jezus heeft alles volbracht. Toespraken werden gehouden door ds. Bakker uit Tholen als consulent; burgemeester G. van Velzen; de heer P. v. d. Welle namens de kerkgenoot schappen; ds. Kolijn namens de ring en de heer J .Everaers namens de plaatselijke gemeente. Na zijn dankwoord sloot ds. Van Donkersgoed deze dienst door te la ten zingen Psalm 68 vers 10. ADVERTENTIE V Lekker, eten? Neem Rennies mee op reis! DIGESTIF PASTILLES helpen direct tegen brandend maagzuur De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, heeft met zijn Russische ambtgenoot, An drei Gromyko, van gedachten gewis seld over het midden-oosten. gnat it op reis naar hel buitenlanddan hebt u reisdeviezen nodig! wij zijn u gaarne van dienst met reischeques, vreemd geld en veiligheid! want. bij een buitenlandse reis hoort een reisbagage- en rcisongevallenverzekcring. dan voelt u zich zeker, v ziel: ook hierbij hunnen wij u volledig van dienst spaarbank en alle bankzaken Kantoren te: Bruinisse - Brouwershaven - Dreischor - Haamstede - Kerkwerve - Nieuwerkerk - Noordgouwe - Oosterland - Ouwerkerk - Renesse - Scharendijke - Schuddebeurs Serooskerke - Sirjansland - Zierikzee en Zonnemaire ADVERTENTIE Vergadering N.C.V.B.-afdeling Zieril Causerie over „Waarheid ZIERIKZEE. 21-6. Voor een volle zaal van het Ned. Hervormd vereni gingsgebouw sprak cp een N.C.V.B.- vergadering de als internist aan de ziekenhuizen verbonden arts de heer A. van den Hoorn, over het onder werp „Waarheid en leugen aan het ziekbed". De presidente, mevrouw Verheule- Hartemink opende deze laatste ver gadering voor de vakantie op de ge bruikelijke wijze en hield aanslui tend hierop een actuele meditatie. Enkele huishoudelijke mededelingen volgden en heette zij hierna leden en spreker hartelijk welkom. Dokter Van den Hoorn merkte op dat voor deze zwaargeladen titel „Waarheid of leugen aan het ziekbed", geen pas klaar antwoord klaar ligt. De pa tiënt ligt daar met zijn vraag; de dokter staat er met zijn antwoord en het is vaak niet eenvoudig, als een dokter, dus eigenlijik een vakman, iets uit moet leggen aan een zieke in duidelijke taal. Een patiënt rea geert heel anders dan een gezond mens. Angst is vaak het grondsymp- toom; een zieke denkt niet reëel en is vaak achterdochtig. „Nooit fluis teren aan een ziekbed met anderen, want altijd denkt de zieke, dat het over hem gaat". De „heilige" leugen bij een onge neeslijke patiënt is vaak het omzei- lën van de moeilijkheden. Nooit smoesjes vertellen, dit is verwerpe lijk en bij niets zeggen, gaat het ver trouwen in de arts weg. Maar hoe dan?, aldus spreker. Bij een normale ziekte op eenvoudige wijze vertellen wat er aan schort en hoe men denkt de kwaal te genezen. loeiden door naastenliefde Bij ernstige zieken niet cru zeggen „nu ga je dood", dit brengt reuze ri sico's met zich mee. Men moet zich altijd laten leiden door naastenlief de. Dit houdt in, het recht van het weten hoe de toestand is. In het on gewisse laten is principieel te ver oordelen, maar wel moet iedere situ atie apart, dus individueel bezien worden. Als Christenarts heeft men echter de plicht, de patiënt op de juiste wijze de waarheid over zijn ziekte te vertellen en tevens te pro beren de zieke een positieve instel- en leugen aan het ziekbed" ling mee te geven. Echter mag de dokter niet in de plaats treden van de geestelijke verzorger van de zieke. Dit alles is uiterst moeilijk en grote voorzichtigheid is geboden! Dit waren enkele belangrijke pun ten uit deze zo bijzonder boeiende lezing. Na de pauze volgde nog een leerzame nabespreking. Het N.C.V.B. koor, onder leiding van mevrouw B. van der Linde-Flo- russe zong nog 3 geestelijke liederen. Ondanks de 5 ontbrekende sopra nen was de vertolking subliem. Na een goed slotwoord van de presidente Dn gemeenschappelijk zingen van Ge zang 300 vers 1 en 3, sloot dokter Van den Hoorn de geslaagde avond met dankgebed. SOFIA, 21-6. De 29-jarige Russi sche gewichtheffer Leonid Shabo- tinsky heeft zondagavond in de Bul gaarse 'hoofdstad Sofia met een on gekende krachtexplosie alle wereld records in de zwaargewichtklasse naar de historie verwezen. De Russische zwaargewicht uit de Oekraine kwam tijdens de drielan- denwedstrijd tussen Rusland, Tur kije en Bulgarije, eerst tot een totaal van 590 kilogram op de drie Olym pische oefeningen Hij bleef hiermee tien kilogram boven het reeds drie jaar oude record van zijn landgenoot Yuri Vlassov. Shabotinsky, die de „droomgrens" van 600 kg. binnen bereik heeft, drukte voor dit record 200 kilogram (een verbetering met 1 kg. van het oude record dat ook op naam van Vlassov stond), trok 172,5 kg. en stootte 217,5 kg. Bouwvakvakantie 1968 DEN HAAG, 21-6. Naar het be- stuur van de stichting Centraal Or gaan voor de Bouwnijverheid (COB) mededeelt, is voor 1968 als va kantieperiode voor de bouwnijver heid aangewezen de periode van 15 juli tot en met 26 juli 1968. ADVERTENTIE 4. Plotseling hoorde Aram een vaag ge rucht achter zich en toen hij zich om wendde zag hij dat men op de jonk de zeilen gehesen had. Langzaam dreef het schip naar het midden van de haven. „Hé!" schreeuwde Aram, „ga zo niet weg! Ik heb u nog niet eens bedankt!" De roerganger zette zijn handen aan zijn mond en riep; „Wij behoeven geen dank! Wij deden wat de keizer ons opdroeg! Maar het is hier niet pluis! Vaarwel!" Het zeil ving de wind op, het schip kreeg meer vaart en na korte tijd was het achter de heuvels van de baai verdwenen. Aram was alleen, moederziel alleen in een ver woeste stad. Langzaam zocht hij zijn weg tussen de ruïnes. Eenmaal zag hij een huis dat nog intact scheen. Hij duwde de deur open. Op de tafel stonden nog de resten van een maaltijd en uit alles bleek dat de bewoners in allerijl gevlucht moesten zijn. Doch waarvoor? Welk vreselijk gevaar had hen bedreigd? Mistroostig slenterde Aram vorder, terwijl hij bij zichzelf overlegde wat hem tc doen stond. Hij moest zo spoe dig mogelijk een paard zien le krijgen om van hier weg le komen en zijn burcht op te zoeken. Iedere minuut die hij langer in deze troosteloze verlatenheid vertoefde, deed zijn angst toenemen. Doch waar vond hij een paard? Ineens werd zijn aandacht getrokken door een donkere gestalte die in de verte tussen het puin rondscharelde. „Hallo!" schreeuwde Aram. „Hé daar! Luister eens!" ZATERDAG 24 JUNI. NED. I. Het middagprogramma voor de jeugd omvat behalve de be kende programma-onderdelen de twee nieuwe NCRV uitzendingen ..Rodeo", waarin jong talent mag proberen te laten zien of het werke lijk talent heeften „Improvisatie", waarin de jeugd zelf televisie maakt Het avondprogramma begint niet een interessante Engelse documentaire. De Nederlander Hugo Baron van La- wick maakte met zyn echtgenote in de oerwouden van Tanzania studie van apenNa het journaal van acht uur eerst „Attentie" en daarna drie kwartier met Lucille Ball, die een bezoek brengt aan Londen. Twee maal voor het nieuws van acht uur en aan het slot van het NCRV pro gramma komt ds. G. P .Klijn en kele indrukken vertellen van de der tiende Duitse Kirchentag. Het we kelijkse TROS-uurtje wordt gevuld met de showdocumentaire „Een beet je Tam-Tam maken". Een program ma met niet alleen maar shownum mers, maar waarin ook wat inter viewtjes worden gemaakt, met o.a. Thom Okker en Rob Slotemaker. Na het journaal volgt nog een klein half uurtje sport van de TT uit Assen NED. II. De VARA brengt twee buitenlandse programma's met daar tussenin een aflevering van „Achter het Nieuws". De eerste serie betreft „Mrs. Thursday". Grote problemen deze keer. Een vriendin heeft haar ontslag gekregen bij een concurre rende firma en Mrs. Thursday denkt wel zoveel invloed te hebben, dat ze het ontslag ongedaan kan maken. Het valt haar tegen, want die con current is bikkelhard. Na de actu aliteitenrubriek het tweede buiten landse programmaHet komt uit Frankrijk en heeft als middelpunt Juliette Greco, die enkele gasten in de studio ontvangt, zoals Charles Trenet, Serge Gainsbourg, Pierre Louki en de acteur Daniel Gelin. Voor de liefhebbers van het Franse chanson een boeiende uitzending. ZONDAG 25 JUNI. NED. I. In de ochtenduren wordt de pontificale eucharistieviering ter herdenking van de vijfentwintigste sterfdag van pater Titus Brandsma in de Carmelicerk in Nijmegen uit gezonden. Het middagprogramma omvat een filmverslag van de Expo, een documentaire van de BBC over de geschiedenis van het paard met als slot een reportage van de drave rijen in Duindigt. Het avondpro gramma omvat de gebruikelijke uit zendingen „Opspraak", „Woord voor Woord" en een verkorte sportuitzen- De botanisch-zoölogische tuin Wilhelminaheeft er een attractie bijgekre- gen in de vorm van een aquarium met krokodillenhal en terrarium. Hierin huizen reptielen en amphibiën uit alle klimaatzones van de aarde. De foto toont het „krokodillenhuis", waarin als grote attractie zich ook reuzenhage dissen ophouden. ding. Het journaal komt om v\jf voor acht, aangezien de beeldbuis klok slag acht blank moet zijn voor „On ze Wereldn .Deze grootste televisie uitzending aller tijden duurt twee uren, wordt in dertig landen uitge zonden en laat rechtstreeks beelden zien uit achttien landen .Er zijn vier kunstmanen voor ingeschakeld, als mede tienduizend technici uit aller lei werelddelen. De uitzending be gint met een beeld van „moeder aarde" vanuit een kunstmaan, die 36.000 km. hoog boven de aarde hangt. Daarna wordt naar diverse landen overgeschakeld. Het wordt een unieke avond. De NTS doet er nog twintig minuten gitaarmuziek overheen: de Australische gitarist John Williams speelt Spaanse mu ziek. NED. II. In het VPRO programma twee randfiguren eigenlijk vanavond want behalve de rubriek van die naam, die de dichter Louis Aragon als uitgangspunt heeft, is er ook nog een kort programma gewijd aan de dichter Bertold Brecht, Het zijn twee gelijkgerichte programma's. Vervol gens een van de verfilmde verhalen van Guy de Mauapassant: „Le petit Professeur". Tot slot dan nog de ru briek Een mens is maar een mens" van Netty Rosenfeld. ZATERDAG 24 JUNI. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: mevr. da. J. Brouwer-Vrij stein uit Bergen op Zoom. Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Lam, 7 uur ds. H. Jagersma uit Brui nisse. Kerkwerve: 9.30 uur ds. J. Overduin uit Oosterbeek. Seroosker ke: 11 uur ds. J. Overduin uit Oos terbeek. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Flink. Renesse: 9 uur ds. Van. Liere, 10.15 uur ds. W. J. v. d. Waal uit Sn'eek, 7 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 10.15 uur ds. Van Liere. Scharendij ke: 10 uur ds. Roodenburg. Brou wershaven: 9.30 uur ds. J. Feunekes uit Zonnemaire. Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Schone veld. Dreischcr: 11 uur ds. Schoneveld. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wes terhof. Oosterland: 10 uur kand. Om- mering uit Schiedam. 6.30 uur ds. A. Lam uit Zierikzee. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. G. Broe- re uit Dinteloord. Bruinisse: 11 uur ds. Jagersma (voorber. H. A.), 5 uur ds. A. Lam uit Zierikzee. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. Modderman uit Amsterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.30 uur ds. Q. Huijser uit Barendrecht, 6.30 urn* ds. H. Scholing uit Scharendijke. Haamste de: 9, 10.30 en 7 uur kand. J. H. de Vries uit Amsterdam. Renesse: 7 uur ds. F. A. van Liere. Scharendijke: 9.30 en 2.30 uur ds. Scholing. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Went- sel. Zonnemaire: 9 en 2.30 uur de heer D. Jansma. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker (bed. H. A.). Oos terland: 10 uur leesdienst, 3 uur dr. J. H. Becker uit Nieuwerkerk (voor ber. H. A.). Bruinisse: nog geen op gave ontvangen. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. H. P. Brandma uit Hilversum. Haamstede: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. H. P. Brandsma uit Hilversum. Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. P. op den Velde uit Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. F. Ha- rinck uit Benthuizen. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens (bed. H. Doop). Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds. J. Karens uit Nieuwer kerk. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdjjk: 10 uur ds. L. van Os uit Maassluis. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur hei'ligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholicke Kerk Zierikzee: Eucharistieviering op za terdagavond óm 7.00 uur, zondag morgen 8.00 en 10.00 uur. Haamstede: Eucharistievieringen, zaterdagavond 7 uur, zondag 8.30. 10.00 en 19.00 uur. Renesse: Eucharistievieringen zater dagavond 7 uur, zondag 8, 9.30, 11 en 19 uur (tentkerk, Oude Moolweg). NED. ir 15.30 Nieuws; 15.31 Ster; 15.34 Weekjournaal; 15.57 Ster; 16.00 Onder de loep. 16.20 Rodeo; 17.00 Kinderprogramma; 18.45 De mini- molen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 10.00 Mrs. Goodal en de chimpansees 19.45 De evangelische kerkendag in Hannover; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster20.20 Attentie; 20.45 Lucy show; 21.30 Evangelische kerkendag; 21.40 Een beetje tam tam maken; 22.45 Journaal; 22.50 TT te Assen. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Mrs. Thursday; 20.55 Achter het nieuws: 21.20 La la la Greco; 22.10 Ster; 22.15 Journaal. ZONDAG 25 JUNI NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 16.00 Expo '67; 16.10 Het paard; 17.00 Paardesport; 18.40 Opspraak; 19.05 Woord voor woord; 19.10 NTS-sporl 19.55 Journaal20.00 Our world; 22.00 John Williams; 22.20 Journaal. NED. II: 20.00 Journaal; 20.05 Ik Bertold Brecht; 20.40 Verhalen van Guy de Maupassant; 21.05 Louis Aragon; 21.40 Een mens is maar een mens; 22.05 Journaal. ADVERTENTIE pure fa rotsiu «Moth LW»[ ütrtrtM «OW sr t>18mte«Y DV6L1N ƒ- 1BELANC door velen ontdekt in hun Irish Coffee! IMPORT: SCHAEFERS WORDEMANN N.V., A'DAM t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7