Ontwerp bestemmingsplan-West na uitgebracht rapport E.T.I. Om goede besteding van de vrije tijd 't Mooiste bruin Burghse haan (met verleden) terug op de kerktorenspits Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 22-6. In verband met de dinsdag 27 juni a.s. te houden raadsvergadering, deelt het college van b. en w. aan de raad mede, dat het in het voornemen ligt te komen tot het verbeteren van de verkeers situatie van de Hofferstraat. Daartoe is het nodig dat de gemeente het eigendom verwerft van een aantal aangrenzende perceelsgedeelten. Er is thans een aanbod van de heer J. W. Gudde, mede te werken aan grondruil met de gemeente. De ge meente dient 34 m- erfpachtsgrond aan de heer Gudde in eigendom over te dragen, waarvoor betrokkene aan de gemeente in eigendom afstaat on geveer 14 m-\ Voorgesteld wordt te besluiten tot genoemde grondruil. B. er. w. delen mee dat het zich niet laat aanzien dat het ontwerp be stemmingsplan-West vóór 15 augus tus ter visie zal kunnen worden ge legd. Ingevolge nieuwe voorschriften op het gebied van de ruimtelijke or dening aan het ontwerpen van be- C'ommissie geïnstalleerd DEN HAAG, 22-6. De minister van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klom- pé, heeft hedenmiddag ten departe- mente de commissie vrijetijdsondcr- zcek geïnstalleerd. De commissie, die gezien kan wor den als opvolger van het vroegere curatorium vrije tijd, heeft o.m. tot taak de minister te adviseren inza ke lopende vragen waarvoor het be leid 2ich gesteld ziet; de knelpunten op te sporen op het gebied van de vrije tijd; mogelijke oplossingen in studie te nemen en te adviseren in zake in te stellen wetenschappelijk onderzoek. Minister Klompé hield een korte installatierede, waarin zij o.m. op merkte dat de vrije tijd vroeger nau welijks een probleem vormde. Na 1945 zijn wij langzamerhand grote Ex-premier Ben Goerion van Is raël heeft donderdag in een vraag gesprek verklaard, dat president Nasser, wil hij zijn politiek tegen over Israël wijzigen, een zelfde groot heid van geest moet tonen als de Gaulle Liet zien toen deze besloot afstand van Algerië te doen. Meisje zakte door dak GELEEN, 22-6. Bij het spelen op een terrein van een steenfabriek in de Zuidlimburgse gemeente Beek is het dertienjarige meisje Hazel Brown Scorgie, dochter van een Engelse mi litair, die verbonden is aan de Af- cent, op het dak geklommen van de fabriek. Toen het meisje op een la ger gelegen dak sprong, zakte het dooi' het dak en stortte het op de tien meter' lager gelegen betonnen vloer. Het meisje werd levensgevaar lijk gewond overgebracht naar het ziekenhuis te Heerlen, waar het over leed. ADVERTENTIE beschermt tegen zonnebrand OVERDENKING Paulus maakt er geen „probleem" van En wat ik moet kiezen, maak ik niet bekend. (Philipp. 1 22b). De apostel zegt in onze tekst: dat als hem (in zijn situatie) de keuze gelaten werd tussen -te blijven leven of te sterven, hij niet zou weten wat hij moest kiezen. Want een tweevoudige liefde houdt hem gevangen. Zijn verlangen om met Christus te zijn èn zijn ster ke liefde tot de gemeenten. Hij wil ook graag bij hen blijven. Wat doet hij nu? Hij maakt er geen „probleem" van. Hij zegt niet: hier, uit deze probleemstelling moet ik uit komen, hoe kóm ik er uit? Ik moet toch een keuze doen tussen deze twee. Hij doet geen keuze. Hij vermoeit zich met deze probleem stelling niet. Hij legt de beslissing in de handen van zijn HEER. „Wat ik moet kiezen, weet ik niet". Er is geen enkel bezwaar tegen, te vertalen: maak ik niet bekend. Hij maakt dus zijn keuze aan de Here niet bekend En dan niet zó dat hij wel een keuze doet maar die vóór zich houdt; maar hij doet geen keu ze. Zelfs niet in het gebed. Hij wil er zich niet in verdiepen, wat hij het liefst zou willen, als aan hem de keus werd overgelaten. Hij doet alleen maar en blijft doen, wat zijn hand vindt om te doen. En wat betreft hetgeen hij het liefst zou willen van deze twee din gen, daarover gaat hij met zichzelf niet te rade en hij spreekt er niet eens in het gebed met de Here over. Hij wil er de Meester alleen over laten beschikken, zonder van zijn kant ook maar zelfs een wens te uiten. Kijk, zó kan het óók in het geloofs leven van elke dag. Zo behoeft een christen niet te doen, maar zo kan het óók. Er kunnen zich vragen voordoen, waarover we zwijgen zelfs tegenover „Onze Vader die in de hemelen zijt". Niet om óók maar iets voor Hem te ver-zwijgen, hem ergens buiten te laten; maar om het in liefdevol ver trouwenvolkomen aan Hem over te laten. Niet lijdelijk afwachten, maar ver trouwend verwachten wat de Here zal doen. Zó sterk ver-wachten, dat we zelfs van enige voorkeur voor het een of het ander, in ons bidden geen blijk geven. Zo doet Paulus het in dit geval. Het gaf hem rustig de rust om door te werken. Dit kan alleen maar doen hij, die God kent als zijn hemelse Vader. Aan een vreemde, onbekende laat je liever niets over. Aan een grillige tyran zeker niets. U moet er maar eens over naden ken, terwijl u met zoveel problemen zit. Brouwershaven. J. KEIZER. waarde gaan toekennen aan de vrije tüd. Naast de werkende mens is de ludieke - de spelende - mens bezig te ontstaan. Toch is het denken in termen van vrije tijd nog maar wei nig ontwikkeld. Het denken in ter men van arbeid overheerst nog. In het kinderleven zijn de woorden „le ren" en „spelen" gangbaar, maar de volwassenen moeten het nog doen met „werken" en „niet-werken". Werkloosheid is natuurlijk een ern stig probleem voor de getroffenen, maar er kan een tijd komen, dat het als een even ernstig vraagstuk wordt beleefd geen raad te weten met zijn vrije tijd. Verbeteringen in E.E.G.-landbouw BRUSSEL, 22-6. De E.E.G.-com- misie heeft aan de Europese Minis terraad een serie voorstellen gezon den met het oog op de besteding van de circa 2,5 miljard gulden, die in de periode 1968-70 in het E.E.G -Land bouwfonds beschikbaar zullen zijn voor verbetering van de landbouw in de gemeenschap. Verpleger vervalste recepten AMSTERDAM, 22-6. De hoofdste delijke recherche heeft de 34-jarige verpleger F. B. M. W. aangehouden wegens vervalsing van twee dok tersrecepten. De man trachtte gister middag bij een apotheek twintig pal- fiumtabletten op een dergelijk re cept te kopen. Eerder was hij een an dere apotheker in zijn opzet ge slaagd omdat deze te laat merkte dat de arts die het recept zou heb ben afgegeven, onbekend was. Erasmusprijs voor prof. Tinbergen AMSTERDAM, 23-6. Prins Bern- hard heeft de Erasmusprijs 1967 uit gereikt aan prof. dr. Jan Tinbergen. Deze befaamde economist en inter nationaal expert op het gebied van de ontwikkelingshulp is de eerste Nederlander die deze hoge onder scheiding ontvangt. De uitreiking geschiedde in de fraai met groen en bloemen versier de grote zaal van het internationaal congrescentrum te Amsterdam, in te genwoordigheid van H.M. de Konin gin, prinses Beatrix, prins Claus, prinses Margriet, prins Peter van Griekenland en Denemarken, minis ters drs. B. J. Udink (namens de re gering), dr. J. Einaar, gevolmach tigd minister van Suriname, mr. N. Debrot, gouverneur van de Neder landse Antillen, de commissarissen van Noord- en Zuid-Holand1, ambas sadeurs, zaakgelastigden en attaché's van verscheidene landen, enkele oud -ministers, Kamerleden en tal van hoogwaardigheidsbekleders. Engeland drukt benzinebonnen LONDEN, 22-6. De Britse regering heeft bekend gemaakt dat begonnen is met het drukken van benzinebon nen bij wijze van voorzorgsmaatre gel. „In het huidige stadium bestaan ■er geen plannen om de benzine te rantsoeneren", aldus een medede ling van het ministerie van energie. Tijdens de Suez-crisis in 1956 werd in Engeland, evenals in andere Euro pese landen, de benzine gerantsoe neerd. Beschonken matroos reed man dood ROTTERDAM, 22-6. Een automo- bilist, die volgens de politie onder invloed van alcohol verkeerde, heeft donderdagavond op de Brielselaan in Rotterdam een verkeersongeluk ver oorzaakt, waarbij de 59-jarige hoor der J. Bos uit de Maasstad om het leven kwam. Het ongeluk gebeurde toen de automobilist, de 21-jarige matroos H. V. uit Vlaardingen, een andere auto rechts inhaalde. Bij deze manoeuvre werd de heer Bos, di'e op een bromfiets reed, door de auto van de matroos gegrepen en tegen de straat gesmakt. De man overleed kort daarop aan de ernstige verwondingen. De be schonken matroos werd door de po litie gearresteerd. Midden-Europese tijd voor Engeland LONDEN, 22-6. Met ingang van 18 februari zal het verenigd konin krijk overgaan op de middeneuropese tijd. Minister van binnenlandse za ken Jenkins deelde het Lagerhuis donderdag mee dat de zomertijd voortaan het gehele jaar zal worden aangehouden. Sedert 1916 kende En geland een zomer- en een wintertijd. stemrrirgsplannen een sociologisch en sociografisch onderzoek vooraf moet gaan, terwijl voorts moet wor den onderzocht of het plan econo misch uitvoerbaar is. Het E.T.I. stelt terzake een rapport op. op basis waarvan de stedebouwkundige ir. V. R. A. var Hezik het bestemmings plan-west zal ontwerpen De winkelsluiting Na een uitvoerig overzicht van de thans vigerende bepalingen van de winkelsluitingsverordening der ge meente Zierikzee, stellen - in aan sluiting op het behandelde in de vo rige raadsvergadering - b. en w. voor in te gaan op het verzoek van het merendeel der kruideniers, gedu rende de maande juni, juli, en aug. de verplichte halve-dagsluiting niet te houden cp de dinsdagen, maar op de maar.dag(morgen). Gelet op de bepalingen in het Werktijdenbesluit voor winkels, is het college niet be vreesd dat de belangen van het be dienend personeel hierdoor in de knel zullen komen. Drank- en Horecawet B. en w. stellen voor het maximum te heffen krachtens de belasting ver ordening ingevolge de Drank- en Horecawet wegens het verstrekken van sterke drank. Een nieuwe rege ling houdt in dat de ophrengsten voortaan geheel de gemeenten ten goede komen en dus niet meer voor de helft aan het rijk. Krachtens art. 24 in de nieuwe Drank- en Horeca wet bedraagt de belasting voor tap- vergunningen tenminste f 5,- en ten hoogste f 7,50, voor slijtvergunm'ngen tenminste f 3,- en ten hoogste f 5.- per 50 liter sterke drank of gedeelte daarvan. Naar schatting kan bij de ze maximumheffing een meer op brengst worden verwacht van afge rond f 2900,- per jaar. Voorgesteld wordt de bezoldiging der wethouder» te verhogen. Aan G S. werd verzocht te bevorderen dat de gemeente voor wat betreft de be zoldiging van. de burgemeester, de wethouders en de secretaris wordt geplaatst in de klasse van 10-12.000 inwoners. De hoofdleidster van de openbare kleuterschool mej. M. Frankhuizen vroeg ontslag uit haar funktie, maar verzocht nadien aan de school ver benden to kunnen blijven. Voorge steld wordt tot herbenoeming. Verdeling in schoolwijken Het fiat wordt gevraagd op een verdeling v.an de gemeente in school wijken, zulks i.v.m. h'et feit dat de openbare laïere school in de ge meente in twee scholen wordt ge splitst. Wijk I (school Nieuwe Boo- gerdstraat) zal bij de aanvang van de nieuwe cursus '67-'68 worden be zocht door 167 leerlingen, verdeeld over vijf klassen met een hoofd en 4 klasse-onderwijzers. De school in wijk II (Nieuwe Malta-school) zal worden bezocht door 188 leerlingen, verdeeld over 6 klassen met een hoofd en 5 klasse-onderwijzers. Voorgesteld wordt de heer H. A. de Looff, thans werkzaam als teken leraar aan de 2e algemene techni sche school te Utrecht, te benoemen tot vakonderwijzer tekenen aan de beide scholen voor u.l.o. per 1 au gustus a.s. Bus kon niet parkeren C.P.B.-dames bezochten Den Haag en Rotterdam KERKWERVE, 22-6. De dames van de Christelijke Piattelandsvrou- wenbend maakten dinsdag hun jaar lijkse reisje. Zij vertrekken daartoe 's morgens zes uur reeds van Haam stede. Over de Haringvlietbrug en Rotter dam reed de bus richting Den Haag en het restaurant „Drievliet" te Rijs wijk was de eerste stopplaats. Daar werd de koffie gedronken. Het plan was om daarna een bezoek aan Pa norama „Mesdagh" in Den Haag te brengen. Het bleek helaas onmoge lijk een parkeerplaats voor de bus te vinden. Na een half uur rondvtjöen door Den Haag, waarbij men 't Plein 1813, het Catshuis en het Vredespa leis passeerde, besloot men verder- te rijden en een bezoek te brengen aan „Madurodam". Hier werd een uurtje rondgewandeld. Het volgende reis doel was de Scheveningse pier en ook hier maakten de dames een wande lingetje op de pier of langs de boule vard. De lunch werd weer gebruikt in restaurant „Diiieviiet". Op het middagprogramma stond een excur sie naar de Blue-Band fabrieken te Rotterdam, waar het gezelschap om twee uur aankwam. In de conversa tiezaal werd een causerie gehouden, met vertoning van dia's, waarbij al les van margarine word verteld. In "reepjes werden de dames de fabriek rondgeleid en zagen zodoende de be reiding van verschillende soorten margarine. Men werd niet met lege handen naar huis gestuurd: ieder kreeg een doosje met drie pakje^ margarine mee. Na deze excursie vonden de da mes nog een uurtje tijd om Rotter dam Sn te gaan. Omstreeks half ze ven was men weer bijeen voor het gezamenlijk diner. Het was een mooi besluit van deze genoeglijke, leerzame en ontspannende dag. Chauffeur Tuinman bracht de C.P. B.-dames weer veilig op Schouwse bodem terug. Man reed dertig jaar zonder rijbewijs DORDRECHT, 22-6. - Dertig jaar lang heeft de walsmachinist J. A. C. V. uit Dordrecht zonder rijbewijs, in allerlei auto's rondgereden, soms zelfs onder invloed van alcohol. Tel kens weer liep hij tegen de lamp en kreeg hij boetes of gevangenisstraf fen, maar ondanks dit alles ging de man rustig door. De Dordtse politierechter heeft hem donderdag veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging, met de belofte dat even tueel volgende straffen steeds hoger zullen zijn. De man, die naar Dordrecht was overgebracht vanuit Hoorn, waar hij een straf voor rijden onder invloed uitzit, werd nu weer in Dubbeldam betrapt omdat hij zonder rijbewijs in een auto reed. V. verontschuldigde zich door te zeggen dat hij nooit ge legenheid had gehad rijlessen te ne men. De officier van justitie vond dit. een verweer van niets. Hij vor derde twee maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging. In ere hersteld BURGH, 22-6. Donderdagmorgen heeft de fa. Kouwenberg uit Zierki- zee de haan cp de Burghse toren te rug geplaatst. Tesamen met windwij zer, burcht en bal sierde hij de gehe le dag de torenspits. Hjj keek ver- entwaardgid in de richting west, als of hij wist dat daar ergens in liet costen een medeccllega in zijn rich ting keek. En dat is juist het mooie van torenhanen: ze zullen elkaar nooit in de felle ogen kijken. Die van Burgh prefereerde de gedachte „Van achteren zie je me het laatst". Geen vechthcuding dus tussen de twee zo prachtig blinkende tot de hoender- achtigen beherende vcgels. Dti wordt het laatste hanenverhaal want een veigulde geit op de toren van Eurgh zcu een unicum zijn in de gehele wereld. Het beest zou met een gebogen rug omdat de poten bijeen gegaard mcesten worden een heel ziekelijk beeld tonen. Toch zou dit beest de toeloop van vreemdelingen nog kunnen verhogen. Het Manneke in Brussel bijvoorbeeld trekt duizen den en waarom zou de geit van Burgh, leifst een droagstaande dan. ook geen kijkers trekken. In ieder geval zijn de inwoners van Burgh hun vrienden uit Serooskerke bij zonder dankbaar voor hun royaal aanbod, doch ze zullen er geen ge- Schouwen-Duivelandse Sportspiegel DFS onbetwist de sterkere van DBGC O WIK bijzonder pro- duktief tegen DFS II DOSKO tegen DFS III belooft span nende wedstrijd AU Ready maakt kans tegen SKNWK II. KORFBAL. In het woensdagavond afgewerkte programma in de le klas van de SDKB liet lijstaanvoerder DFS er in de Westhoek in de ont moeting tegen DBGC geen enkele twijfel over bestaan wie nu wel de sterkste was (16-1). Een bijzonder produktieve bui had ook WIK dat kans zag om de reserves van DFS te Kerkwerve met niet minder dan 10-2 te kloppen. Te Ooltgensplaat behaal de SKNWK een overtuigende 7-2 ze ge op Delta, terwijl ZSC het bezoe kende Brouwershaven met een 4-1 nederlaag naar huis stuurde. DFS SKNWK WIK Br.haven Delta ZSC DFS II DBGC 9 8 0 1 63-29 16 9 6 12 43-25 13 10 6 0 4 51-43 12 10 4 1 5 42-32 9 10 4 1 5 32-39 9 10 4 1 5 30-39 9 8 3 0 5 21-38 6 9 10 8 21-58 2 In de 2e klas wist Thor te Dirks- land met 5-2 van Velocitas te win nen. In de 3e klas ziet het er naar uit dat All Ready een goede kans op de kampioenstitel gaat maken. Nil wonnen de Zierikzeeënaars weer met 4-2 van ZSC II waardoor zij een ernstige bedreiging gaan vormen voor koploper Brouwershaven II. Dit weekend zal het SKNWK, in de le klas, niet veel moeite kosten om de puntjes bij DBGC te bemach tigen. Brouwershaven maakt voor eigen publiek een goede kans de in zet te bemachtigen op DFS II, ter wijl het eerste twaalftal van DFS op het sportpark Van Zuijen er wel voor zal zorgen tegen Delta geen fout te maken. ZSC, dat in haar laatste wedstrijden uitstekend voor de dag kwam, zou WIK le Scharendijke wel eens handen vol, werk kunnen geven. In de 2e klas kan de strijd voor de bovenste plaats in de ontmoeting lussen de beide koplopers, DOSKO en DFS III, te Noordwelle praktisch worden beslist. In eigen omgeving wist DFS III met 6-4 van DOSKO te winnen. De Noordwellenaren zullen zich deze maal evenwel tot het uiter ste inspannen om de begeerde punt jes binnen te halen. WIK II kan wel licht tegen Velocitas het terrein voordeel uitbuiten, terwijl Thor te Dirksland tegen NO AD gaat probe ren revanche te nemen voor de 2-1 nederlaag welke het te Dreischor kreeg te slikken, In de 3e klas is ZSC II in eigen omgeving favoriet in hel treffen met SDO. All Ready geven wij te Nieuwerkerk een goede kans op de inzet tegen SKNWK II. In de 4e klas zal ADO '64 wel niet veel moeite hebben om. bij het be zoek aan NIKO met de puntjes huis waarts te keren. NO AD II heeft goe de papieren in de thuiswedstrijd te gen Brouwershaven II, terwijl SV- OWK zeker niet kansloos is bij het bezoek dat het bij Good Luck gaal afleggen. bruik van maken omdat er iets an ders uit de historie in het huidige hanenieuws is verschenen. Oud-strijder De haan van Burgh is een oud- strijder. Wie de geschiedenis eens nagaat hoort dat het beest in 1924 de strijd aanbond met het allesver- terende vuur. In september van dat jaar werd de kerk een prooi der vlammen. Het dak stortte in en met de zware luidklok verdween ook de torenspits en nam in zijn val de haan 37 meter mee naar de brond. Van onder het puin werd de haan die er verfomfaaid uitzag weggehaald. In een smederij ter plaatse werd hij met hier en daar een klinknageltje weer opgeknapt en later op de omgekeer de suikerbiet want zo zag de toren eruit in de periode 1928-1945 ge plaatst. In januari 1945 bond hij de strijd aan met een groep Engelse Spitfires en nog nooit zag hij de bommen zo rakelings langs zich heen schieten. Totdat een voltreffer hem met de to renspits in een rode stofwolk omlaag deed tuimelen waar hij voor de twee de maal onder het puin terecht kwam De bevrijding zag opnieuw een deer lijk gehavende haan, zijn snavel was weg en zijn buik opengereten. Op nieuw moesten er klinknagels aam te pas komen om hem een zeker uiter lijk te geven, dat echter helaas steeds minder van een haan weg had. Zijn lendenen waren veel te smaL, hij had een rechte rug en zijn nieuwe sna vel had veel weg van de neus van de president van een bevriend staats hoofd. Dcoh onversaagd prijkte hij enige jaren later op het weer in de oorspronkelijke vorm van 1928 ge bouwde torentje en wees de wind richting heel duidelijk aan. De strijd tegen het weer werd hem funest en enige maanden geleden was hij aan een opknapper toe en hij verscheen met zijn mooie dikke col lega uit Serooskerke in het schilders atelier van de heer v. Strien in Haamstede.En daar begon de ver wisseling die zoveel pennen in beroe- rnig bracht. Er waren zelfs lieden die in hun binnenste door deze verwis seling werden getroffen en er mach ten van wakker lagen. Burgh heeft zijn eigen heden met een roemrijk leven achter zich, (terug. Hij blonk donderdag als een spiegel in do heerlijke junizon. „Hij is goed", zij iemand, „omdat hij niet vet is". En daarom wil niemand in Burgh hem meer missen. De (oude) Wandeling, in de tijd van het oude Singerbos. Opmerkelijk is de transparante in deze bedaagde prent, die mooi werd, ondanks de huizen, die wel imponerend zijn, maar toch niet het non plus ultra op het gebied van stijl. Geheimzinnig Albanië RCME, 23-6. De Italiaanse onder minister van defensie, Francesco Cossiga, heeft donderdag tegenover het parlement verklaard dat zich in Albanië miim 2.000 Chinezen bevin den en dat in dat land lanceerbases voor luchtdoelraketten zijn gebouwd. De onderminister zei niet te weten wat voor werk de Chinezen Sn Alba nië doen. Vliegtuigbotsing in Zuid-Vietnam SAIGON, 23-6 De zeven beman ningsleden van een Amerikaanse Su per Constellation zijn donderdag om het leven gekomen bij een botsing in de lucht tussen hun toestel en een „Phantom" verkenningsvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht, zes ki lometer ten noorden van Saigon. De twee inzittenden van de Phan tom wisten zich met hun schietstoel te redden, aldus een. Amerikaanse militaire woordvoerder. Volgens hem zijn de toestellen buiten de bebouw de kom neergestort. De Constellation vloog in charter voor de 'transportafdeling van de Amerikaanse strijdkrachten. EEN CURSUS VOETBALTRAINER (Ingezonden). Bij voldoende deelname zal, vol gens richtlijnen en instructies van de K.N.V.B door de Afdeling Zeeland weer een trainerscursus D worden georganiseerd. De plaats, waar deze cursus gehouden wordt zal, aan de hand van de woonplaatsen van de deelnemers, door de KNVB Afdeling Zeeland, in overleg met het KNVB- sportcentrum, worden bepaald. Het aantal deelnemers per cursus moet ten minste 10 en mag ten hoog ste 15 zijn. De cursus vangt de eerste maandag in september aan en be staat uit 31 lessen van 2% uur, t.w. 5 lessen voetbaltheorie, 1 les leiding geven (theorie) en 5 lessen EHBO- sporthygiëne (theorie). De 20 praktijklessen bestaan uit 16 lessen voetbaltraining en 4 lessen conditietraining. De lessen in voetbaltraining vin den als regel 's zaterdagsochtends plaats en de overige lessen op een door de weekse avond, als regel des maandagsavonds. Tot de cursus kunnen worden toe gelaten zij, die aan de volgende eisen voldoen: a. tenminste de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt; b. een blanco strafregister bij de K.N.V.B. hebben en c. een test aangaande vaardigheid in baltechniek met goed gevolg heb ben afgelegd. Daarnaast vindt een persoonsbeoordeling plaats, aan de hand waarvan mede wordt bepaald, of de gegadigde voor toelating tot de cursus in aanmerking komt De aan melding dient te geschieden vóór 15 juli 1967 bij het bondsbureau van de K.N.V.B. Afdeling Zeeland, Molen water 59 te Middelburg. Men krijgt daarna een aanmeldingsformulier ter invulling toegezonden, mede aan de hand waarvan dan tot al of niet- toelating tot de cursus wordt beslist. Zoals bekend is de bevoegdheid van trainers met een D-diploma aanmerkelijk verruimd. De houder ervan komt in aanmerking voor een licentie als oefenmeester van spelers, die uitkomen in competities van de 4e klas van de K.N.V.B. of van een afdeling, In tegenstelling tot vroe ger, toen een D-trainer slechts de be voegdheid had de eigen club - zon der vergoeding - te trainen, mag thans een D-trainer vergoeding voor zijn diensten bij de eigen of een an dere vereniging verlangen. Het diplöma wordt uitgereikt aan hen, die hiervoor op grond van de examennorm in aanmerking komen. Een prettige bijkomstigheid is, dat aan de afgewezen kandidaat, indien aan de daarvoor gestelde normen wordt voldaan, het. diploma amateur -spelleider wordt uitgereikt. Dit laatste diploma geeft dan recht op licentie als oefenmeester - zonder vergoeding - van clubgenoten, die uitkomen in competities van de Af deling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5