Waarnemend hoofd T.D. dhr. T. B. v. d. Straaten met pensioen Aan de abonnees van de Zierikzeesche Nieuwsbode! STREEKNIEUWS Israëlische frontsoldaten naar Vierdaagse ONZE PUZZELRUBRIEK Een grote deelname belooft veel voor Ronde van Zierikzee Jongen poogde oma en tante te vergiftigen Pijpleiding van Golf van Akaba naar Middellandse Zee 1 Afscheid bij waterschap De volgende kosten gaan per 1 juli 1967 drastisch stijgen of zijn reeds gestegen: 1e. Verhoging van de invoerrechten op papier: 2e. Verhoging van de sociale lasten; 3e. Verhoging tariefskosten voor telefoon, telex en porti. Wij willen het niet, maar we ontkomen er niet aan? Door o.a. bovenstaande kostenstijgingen zien wij ons helaas genoodzaakt de abonnementsprijzen met ingang van 1 juli 1967 te verhogen met vijf cent per week. De abonnementsprijs wordt dan per: week 0,55 kwartaal 7,15 half jaar 14,30 jaar f 28,60 Wij verzoeken U vriendelijk de abonnementskosten bij vooruitbetaling te voldoen, om de voor U en ons hoge incassokosten te voorkomen. Denkt U aan de wijziging van het bedrag dat per automatische post- of bankgiro wordt overgemaakt? ADMINISTRATIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE S ZIER1KZEK, 22-6. Donderdag middag werd in aanwezigheid van het voltallige personeel door het da delijks bestuur van het waterschap Schcuwen-Duiveland in besloten kring afscheid ger.cmen van de heer T. B. v. d. Straaten, waarnemend hoofd van de technische dienst, die per 1 juli a.s. de dienst met pensioen gaat verlaten. De dijkgraaf, de heer A. M. Geluk, heette de heer en mevrouw Van der Straaten en familie en alle verdere aanwezigen hartelijk welkom. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat de griffier, de heer A. C. Hartog, door ziekte verhinderd was deze bijeen komst mee te maken en wenste hem een voorspoedig algeheel herstel. Zich vervolgens richtend tot de heer v. d. Straaten releveerde hij hoe deze in 1946, dus kort na de oorlog, in dienst kwam van het voormalig waterschap Schouwen. Hij prees zijn improvisatie-tal ent en ervaring en kenschetste hc-m als een vlot en joviaal man. Hij was o.a. de geestelijke vader van de peilboot, waarop vele vindin gen van hem thans door anderen zijn -overgenomen. Tenslotte dankte de dijkgraaf hem veer zijn vriendschappelijke samen werking en bood hem namens het NIJMEGEN, 22-6. Aan de vier daagse afstandsmarsen in Nijmegen, die dinsdag 25 juli beginnen, zal wor den deelgenomen door een Israëlisch detachement van 56 frontsoldaten. De helft van de groep zla bestaan uit vrouwen, de andere helft uit man nen. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif', St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" tc St. Phiiiipsland vanaf Pt. St. Max. In concours waren 73 duiven. De snel heid van de eerste duif was 877.54. Aankomst 12.48.42. De snelheid van de laatste duif was 694.03. Aankomst 14.12.52. J. C. Verwijs 1, 13 en 21; L. Ver- meij 2, 4 en 12; A. Fonteijne 3; Jac. Geense Zn. 5 en 25; Abr. Verwijs 6; M. Geuze 7. 16, 20. 23 en 24; A. Kot 8; K. v. d. Berg' 9; J. Zuidweg 10 en 11; A. Ver wijs 14 en 15; A. Faasse 17 en 18; R. Quist 19; L. Reijngoudt 22. De puzzel van vox-ige week is ex- weer „uit". Talrijke inzendingen be wezen, dat er weer druk gepuzzeld is en vaak met succes, want de op lossingen waren voor het mex-endeel juist, zodat het lot moest beslissen. De eerste prijs is bestemd voor: de heer A. Deurloo, Boerenweg 8, Zierikzee. De tweede prijs gaat naar: de heer J. A. Kik, Prinses Marijkestraat 25, Bruinisse De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. eu; 3. gala; 6. daan 9. s.l.; 11. twee; 13 .alax-m; 15 arie; 17. spar; 18. peru; 19. nota; 20. vrede De niouw^ puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. werktuig voor per sonenvervoer; 6. domoor; 12. godheid 13. uitroep; 15. Nederland (afk.); 16. herkauwer; 17. nummer (afk.); 18. gevolgtrekking; 22. vreemde munt (afk.); 23. elektrisch geladen deeltje 24. liefkozing; 25. aanwijzing; 27. zij rivier vd. Donau; 29. eikenschors; 31. Duitse badplaats; 33. Oosterse ti tel; 35. delfstof; 37. kleur; 39. ver pakking; 40. meisjesnaam; 41. koraal -eiland; 42. Ver. Naties (afk.); 43. rang i.h. leger (afk.); 44. Fx-ans onbep. voornaamw.; 45. ijzerhoudende aar de; 47. meisjesnaam; 49. ingewand; 51. delfstof; 53. meisjesnaam; 56. aanw. voornaamw.; 58. koning (Fr.); 59. voorschrift; 60. echtgenoot; 62. gevangenis; 63. plaats op de Veluwe 65. vogel; 67. Europeaan; 69. dieren geluid; 71. omschrijving; 74. zang- noot; 75. bijbelse naam; 76. selenium (afk,); 78. jongensnaam; 79. drank; dagelijks bestuur een radio met ste- recfonsiche weergavemogelükheid aan. Het hoofd van de T.D. de heer Klcosterbcri- memoi-eerde hoe de heer v. d. Straaten zich naast de vele problemen van dijksondei houd zich aanvankelijk had bemoeid met de ontwatering. Een werk, dat door de ramp werd vernietigd. „Na de concentratie entstonden nieuwe problemen", aldus spreker, „maar u hebt steeds getoond over een groot aanpassingsvermogen te beschikken en U bent nimmer bij de pakken neer gaan zitten". Goede samenwerking De heer Rotte, wnd. griffier, her innerde aan de prettige samenwer king tussen de heer Van der Straa ten en de administratieve dienst, ter wijl de heer H. Ringelberg, als voor zitter van de personeelsvereniging, woorden van waardering richtte tot de heer v. d. Straaten en er daarbij op wees, dat ook de huiselijke om standigheden van zijn medewerkers hem steeds ter harte gingen. Namens het personeel bood hij de scheidende functionaris een boorma chine met hulpstukken aan. De entvanger van het waterschap bood de heer v. d. Sti-aaten zijn laat- DLt is vandaag besloten tijdens een bespreking tussen de ambassadeur van Israël, de militaii-a attaché van dat land in Pai-ijs, de vxex-daagselei- dirg en de bestuursleden van de al gemene vex-eniging van Nedex-landse x-osei-ve-officiex-en te Nijmegen. Israël had aanvankelijk van deel neming aan de marsen afgezien, om dat de kosten te hoog waren. De Nijmeegse reserve-of fioieren hebben nu aangeboden te trachten, de ongeveer 15.000 gulden bijeen te krijgen, die nodig zijn om de Israëli's na afloop van de marsen drie of vier dagen vakantie in Nederland te be zorgen. Daarbij wordt gehoopt op medewex-king van bijvoorbeeld bus- ondernemers en hoteliers. De Israëlische regering zal de ove rige kosten voor haar rekening ne men. Beloofd is frontsoldaten te stu ren, die voor een vakantieuitstapje het meest in aanmex-king komen. De Israëli's wox'den op 23 juli om twee uur op Schiphol verwacht. 23. wind; 24. klei; 26. olga; 28. kreta; 31. bon; 33. oline; 37. aar; 38. p.s.; 40 dm; 41. ets; 42. ko; 43. leger;'44. d.d.; 45. vee; 47. ja; 48. aa; 50. eli; 53. serx*e; 55. rek; 57. tiran; 59. etui; 61. even; 63. truc; 65. lax-ie; 67. goal; 70. sela; 71. tram; 72. raap; 74. ax-mee 77. naar; 79. nu; 80. tand; 81. brug; 82. m.d. Verticaal: 1. eton; 2. uw; 3. gepakt; 4. lax-ve; 5. al; 6. dr; 7. ampel; 8. narwal; 9. si; 10. leed'; 12. est; 14. are; 16. rui; 21. rib; 22. don; 25 lap; 27. gom; 28. ka; 29. ra; 30. erker; 32. orgie; 34. ieder; 35. n.t.; 36. es; 39. sla; 40. dx*a; 45. v.s.; 46. ee; 47. jet; 49. ate; 51. la; 52. in; 54. recept; 55. ria; 56. kei; 58. ingang; 60. ulaan; 62. veter; 63. toi-n; 64. u.s.a.; 66. rem; 68. oma; 69. lord; 73. au; 75. r.d.; 76. eb; 78. a.m. 80. wilddief; 81. projektiel. Verticaal: 1. herkauwer; 2. deel v. h. hoofd; 3. briefaanhef (afk.); 4. ri vier in Fï-ankrijk; 5. voorzetsel; 7. Duits pers. voornaamw.; 8. kort licht 9. maanstand (afk.); 10. kledingstuk; 11. in die mate; 14 nagerecht; 18. jongensnaam; 19. gebak; 20. melk- klier; 21. vogelprodukt; 23. betoning; 26. volksvertegenwoordiging; 28. nummer (afk.); 30. uitstalkast; 32. deel v.d. week; 34. bevel; 36. onor delijke vi'ouw; 38. godsdienst; 39. touw; 46. aardewerk; 48. de oudere (afk.); 50 keukengerei;. 52. ambts halve (Lat. afk.); 54. koker; 55. deel v. Sumatx-a;; 57. op die wijze; 59. plaats i.h. Gooi; 61. meisjesnaam; 64. do dato (afk.); 66. zijrivier v.d. Donau 68, water in Friesland; 70. zangstem 72. sprookjesfiguur; 73 voorzetsel; 74. groente; 76. titel (afk.); 79. water in Brabant. ste salaris aan in een met bloemen versierde enveloppe. Tenslotte sprak de heer v. d. Straa ten woorden van dank aan allen, die deze dug voor hem orxvex-getelijk hadden gemaakt. Hij zei, dat alles wat bereikt was, slechts mogelijk was geweest door de hulp van alle medewerkex-s in het waterschap. Nadien bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. (Foto: Ziex-ikzeesche Nieuwsbode). KERKNIEUWS Ger. Kerk ZIERIKZEE Men verzoekt ons te willen mededelen, dat de zg. kinde- x-en-neven dienst zal worden gehou den zondag 25 juni (10.30 uur). Gereformeerde Kerk BRUINISSE: 11 uur ds. H. Scho ling, Schax-endijke, 5 uur ds. Toren vliet, Anna Jacobapolder. ONDERWIJS Examens Chr. U.L.O. Zierikzee Hieronder volgen de uitslagen van de gehouden examens van de Chr. U.L.O. te Zieiókzee. Wij maken er op attent 'dat een nadere specifikatie (A of B, al of niet met middenstands diploma) hier later -wordt gepubli ceerd. Tot dusver werden tien kandida ten afgewezen. De examens worden nog voortgezet. Voor het diploma slaagden. De dames: M. Deurloo, B. Geluk, C. Hendrikse, I. v. d. Houten, F. Rin gelberg, C. Bil, S. Bil, A. Catsman, A. Dalebout, G. Douw, R. Hendrikse; J. v. Hoox-n, I. v. Strien, I.v. d. Velde, J. Vermaat, H. Viergever, N. v. d. Wekken. De heren: A. Bom, R. Duym, P. Hax-tman, J. de Jonge, P. de Jonge, J. Karens, L. Auperlé, F. Cats, A v. Dienst, Th. de Haan, H. v. d. Hoek, M. Otte, H. Ringelberg, C. v. d. Sluis, C. Stoel, R. bij de Vaate, L. v. d. Bos. Voor 30 jaar.... ZIERIKZEE. Het is dit jaar 55 jaar geleden dat door de Sociëteit „Tot Nut en Genoegenbesloten werd ter bevordering van de Paardenmarkt een Paardenloterij te houden. RENESSEEen comité van 15 per sonen is opgericht met het doel een zo spoedig mogelijke aanschaf van een nieuw orgel in de Ned. Herv. Kerk. OOSTERLAND. De mondaccorde- onclub O.K.G. gaf haar eerste zo meravondconcert in de tent. ZONNEMAIRE. De intekenlijst voor het werkkamp „Jong Holland snakt naar werk'' bracht hier f 68,10 op. ZIERIKZEE. Op de geitenkeziring waren 109 stuks aangebracht. Dit ge tal wijst er op dat men hoe langer hoe meer gaat inzien, wat de geit in het arbeidersgezin aan voordeel op levert. ZIERIKZEE. (Adv.). Terstond een dienstbode gevraagd tegen f 4,50 per week. BRUINISSE. Voor de vakante be trekking van havenmeester hebben zich 28 sollicitanten aangemeld BRUINISSE. Het kinderkoor „De Kleine Lofstem", onderafdeling van de chr. zangvereniging „De Lofstem" gaf haar eerste zomerconcert in de muziektent in de Deestraat. HAAMSTEDE. De Ned. Ver. van Huisvrouwen heeft een excursie on dernomen naar de Sunlight fabrie ken in Vlaardingen. HAAMSTEDE-BURGH. De voor tuin-wedstrijd, georganiseerd door de Flor alia-vereniging is weer be gonnen. De eerste keuring heeft plaats gehad, waarbij gebleken is, dat alle tuinen er bijzonder mooi bij liggenzodat de strijd spannend zal worden. 20 juli is het (weer) zover ZIERIKZEE, 23-6. - Getyk reeds eerder gemeld, vindt op 20 juli a.s. de Ronde van Zierikzee plaats. Er is een partikulierc erganisatie, die zich met deze ronde belast, bestaande uit de heren A. van Hese, C. Heyboer, G. Hommcrscn, L. Meier en G. v. d. Wielen. Het aantal inschrijvingen voor deze ronde is thans reeds gro ter dan het aantal renners dat zal mogen deelnemen. ZIERIKZEE: Openluchtuitvoering Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Als hei weer een beelje meewerkt zal de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" aanstaande zaterdagavond een openluchtuitvoering geven. Als plaats van uitvoering is dit keer het H. J. Doelemanplein gekozen. Hoewel de muziektent op het Ha venpark centraal gelegen is, leent deze plaats zich niet meer voor een zcmeravondconcert. Het verkeer met de brommers, die tijdens een concert voorbij komen razen, is daar de oor zaak van en maakt het musiceren en het luisteren ernaar feitelijk onmo gelijk. „Kunst en Eer" overweegt daax-om om deze zomer op verschil lende plaatsen in de stad een open- luchtuitvoering te geven en denkt daarbij o.a. aan Maltha, H. J. Doe lemanplein en het Luitje. Collecte „Fakkels bijeen" Wij vernemen dat van 26 juni tot 1 juli in deze gemeente de inzame ling zal worden gehouden voor „De Fakkels Bijeen", de organisatie die zich belast met hulp aan blinden voor alle gezindten. Warm aanbevo len. Verkoop woonhuis Ten overstaan van notaris J. J. van den Ende werd woensdagmiddag in het „Huis van Nassau" te Zierik zee in het openbaar verkocht het woonhuis met erf aarx het Sint An- thoniesdam no. 1 te Zierikzee. Koper werd P. J. Hoogeveen, x-entmeester te Rotterdam voor een bedx-ag van f 3.500,-. Ingebruikneming „Stad Veere" Op zaterdag 1 juli a.s. vindt de eerste vaart plaats van het nieuwe moterpassagiersschip „Stad Veere", waax*mede de N.V. R.T.M. in samen werking met de N.S. Streekvervoer Walcheren, een x-ondvaartdienst van Veex-e uit over het Veerse meer gaat onderhouden. Het schip werd ge bouwd door Peter's Scheepsbouw N.V. te Dedemsvaart. BRUINISSE Kruidenierszaak gemoderniseerd De heer J. W. Kleppe te Bruinisse is een middenstander in de kruide niersbranche, die met zijn tijd weet mee te gaan. In de jax-en dat hij als zakenman in zijn bekende zaak aan de ingang van het dorp zetelt heeft hij dit herhaaldelijk bewezen. De tijd om zijn zaak te vergroten en een an der aanzien te geven was zeker aan gebroken en 'door een grondige ver bouwing heeft hij nu zijn vloex-op- pervlak vergx-oot van 20 tot 38 m-. Het interieur kreeg een geheel an- dere indeling, er kwam een koelin stallatie en een diepvr.iesinstallatxe, de verlichting werd gemoderniseerd er. er wex-d overgeschakeld op de zelfbediening Het werk werd uitge voerd door de ambachtslieden J. J. Capelle, Jac. den Herder, S. J. P. •Jumelet en M. C. van den Berg. De heer Kleppe is lid van de TIP or ganisatie, een kruideniers-inkoop combinatie, die bediend wox-dt dooi* gebroeders Kok uit Goes. Er waren in de fraai vex-bouwde zaak 'bij de heropening vele bloemstukken. De recreatieve mogelijkheden langs de Grevelingen In de donderdagavond gehouden spoedeisende vex-gadering van de ge- meentexvaad van Bruinisse heeft de voorzitter burgemeester C. H. van de Linde, een uiteenzetting gegeven van de voorwaarden waarop de Gront Mij bereid is, een plan te ontwerpen voor reoreatieve mogelijkheden langs de Grevelingen. De raad kon zich over het alge meen wel in deze voorwaarden vin den, maar was toch rxiet bereid' voet stoots een beslissing te nemen. Besloten werd daax*om ook d.e Ned. Heide Mij gelegenheid te geven, haar voorwaax-den aan het gemeentebe stuur kenbaar te maken. Van de zijde van de Ned. Heide Mij was daarom uitdxmkkelijk gevraagd. UTRECHT, 22-6. De vijftienjarige G. H. de V. uit Vinkeveen is voor de Utrechtse officier van justitie geleid. De jongen wordt ervan verdacht af gelopen zondag zijn 74-jarige oma mevrouw C. M. de M. en zijn 37-ja- rige tante mej J. C. de D. te hebben willen vergiftigen. Beide vrouwen zijn uit Mijdrecht afkomstig. De jongeman had zijn oma en tante met parathion willen vergiftigen. Hij had dit in het water gedaan dat was bestemd voor de koffie. I>e vrouwen hebben echter niet van de koffie gedx-onken, Scheepvaartbericliten Gaasterland, 21-6 van Ilheos naar Cabedelo. Keizerswaard, 22-6 te Salvador. Esso Amsterdam, 22-6 van Yokoha ma naar Bahrein. Ceres, 21-6 te Balbao. Koratia, 22-6 ten anker rede Doha. Uit eigen omgeving rijden: Wim Evertse (Zierikzee) en C. de Jonge (Bruinisse). Ook Flakkee is goed ver tegenwoordigd met de renners: W. Huysmans (Achthuizen), R. v. Brus sel (Melissant), L. Poortvliet (Hex*- kingen) en S. van Dongen (Middel- harnis). Verder zijn verschillende renners ingeschreven die vorig jaar hier deelnamen als nieuwelingen, maar nu als amateur aan de start ver-schijnen. Van ver-schillende zijden worden voor deze amateur-ronde premies „Excelsior" uit Kloetinge op bezoek Op uitnodiging en in samenwer king met de muziekvereniging „Nu met Hope" en de afdeling Bruinisse van de V.V.V. komt zaterdag a.s. op 24 juni 's avonds de muziekvereni ging Excelsior uit Kloetinge te Brui nisse een concert geven in de mu ziektent. Deze vereniging lis evenals het be kende „ApoDo" uit Goedex-eede een der beste amateurgezelschappen uit Nederland. Zij komen beiden uit in dezelfde afdeling. Excelsior behaalde op het laatste gehouden muziekconcours in Kapel'le (Z.B.) in. de Vaandelafdeling het hoogst aantal punten met lof van de jui-y. Bij goed weer zullen velen het om 7.30 uur aanvangende concert willen beluisteren. Voox-af wordt echter nog een x-ondgang door het doi'p gemaakt. Het programma Het volgende programma wordt uitgevoerd: 1. The Medaillon (rnax-s), M. Mortimer; 2. Oi-pheus in de on- dex-wereld, J. Offenbach; 3. Cleopa tra (solist), W. van Boven (cornet- solo), Damax-e; 4. Een avond in april (meditatie), W. den Toonder; 5. De twee lustige werklieden, arr. R. van Uffelen (solisten Jan den Toonder en Lou Joosse; 6. Gallions Reach, Pe ter Yox-ke; 7. Selectie uit Wilhelm] Tell, G. Rossini; 8. Stage Coach, ka- rakterstukje, E. Winstone; 9. Ban dietstreken, ouverture, Frans van Suppé; 10. Finale. TEL AVIV, 22-6. Israëlische des kundigen bestudei*en op het ogenblik opnieuw 'een plan voor de aanleg van een grote pijpleiding van de Golf van Aka'ba naar de Middellandse zee zo heeft de directeur-generaal van het Isx-aëlische ministerie van finan ciën, dr. Yaacov Arnon, donderdag tegenover journalisten verklaard Het plan, dat dateex-t van na de Suezcrisis in 1956, beoogt de oliever- bx-uikers ten westen van Suez onaf hankelijk (te maken van het Suezka- naal, de voornaamste vaarweg voor tankers van de Arabische olievelden naar Europa. Israël beschikt al over een pijplei ding met een doorsnee van zestien inch die per jaar ruim vijf miljoen ton ruwe olie verwex4et vanuit Eilat. Dit is meer dan de huidige Isx-aëli sche behoefte. Niettemin ziet Israël economische voox-delen in een pijp leiding met een capaciteit van vijf- De jongen heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. De jongeman is maandagavond in Vinkeveen 'gearx-esteerd nadat zijn oma die dag aangifte had gedaan bij de politie in Mijdrecht. Op de be wuste zondag is de jongeman op bezoek geweest bij zijn oma en tante, die op een boerderij wonen aan de Middenweg. Hij kwam er wel vaker. Tegenover de politie heeft hij be kend een dosis van een bestrijdings middel dat in de landbouw pleegt te worden gebruikt in het water te hebben gedaan dat voor de koffie was bestemd. Zijn oma en tante dronken niet van de koffie, omdat zij aan de lich te kleur van de koffie zagen dat er iets mee aan de hand was. Dat vermoeden bleek juist. Vrij kox-t na zijn aanhouding bekende de jongen zijn oma en tante te hebben willen vergiftigen. Het motief voor zijn daad is niet duidelijk. De politie heeft de indruk dat hij niet helemaal nox-maal is. Aanvankelijk probeerde de jongen de schuld op onbekenden te gooien. Hij is opgenomen in een psychiatrische kliniek om daar te woi-den geobserveex-d. beschikbaar gesteld, zodat de wed strijd interesant woi'dt voor de x-en- ners maar ook voor het publiek. Bo vendien worden door deze premies de ï-isiko's vei-kleind voor de parti- kuliex-en, die zich met de oi'ganisatie belasten. Hel is wel duidelijk dat premies nog altijd zeer welkom zijn, want een wielerronde is voor Zierikzee een aantrekkelijk sportevenement. Het. is duidelijk dat men bij het. co mité terzake altijd terecht lean. De economie van Vlaanderen BRUSSEL, 22-6. Vlaanderen heeft de laatste jaren een economische vooruitgang geboekt die gi-oter was dan het gemiddelde voor België als geheel, doch het heeft zijn achter stand nog niet ingelopen. Aldus een bi-ochui-e die de economische x-aad van Vlaanderen heeft gepubliceex-d onder de titel „Licht en schaduw over ide Vlaamse economie". Het gx-otere jaarlijkse gx-oeix-itme is een aanwijzing voor een gunstige ontwikkeling, aldus de bi-ochure, doch dit neemt niet weg dat er nog een lager gemiddeld levensniveau in Vlaanderen bestaat. Prinses Christina naar V.S .en Canada DEN HAAG, 22-6. Prinses Chris- tina is voornemens van 9 juli tot 1 augustus a.s. een vakantie door te brengen dn de Verenigde Staten en Canada. De prinses zal bij vrienden in New Yox-k en Ottawa logeren. Prinses Christina zal onder meer een bezoek bx-engen aan de wex-eldtentoonstelling te Montx-eal. Tevens zal zij van haar verblijf in de Verenigde Staten ge bruik maken om een vooraanstaand Amei-ïkaans oogarts te bezoeken, die gespecialiseerd is op het gebied van contactlenzen. entwintig miljoen ton van Eilat naar Asdod, zestien mijl ten zuiden van Tel Aviv. De beslissende vraag is volgens dr. Arnon hoe groot de be langstelling voor de investeerders zal zijn. STAPPEN Dat was het dan weer de Avond vierdaagse. Dank U, voor de 14e keer want meedoen is iets waarin gemak kelijk een recidive steektMen komt er op terug, al was het alleen maar door de derde avond, met een luis terrijke herinnering aan het landju weel tussen Dreischor en Schudde- beurs. Met het geschakeerde groen, onder het zachtste strijklicht, dat de wereld kent. Verschrikkelijk mooi, al klinkt het gek zo. Met de brommers is het redelijk goed afgelopen. Ze waren er nog wel, maar toch minder dan vorig jaar. Er was er zelfs één, die dwars een korenveld inreedAls variant op hun vermaken, staken rustende bromfietsbestuurders een stapel kanthooi in brand. Het was ontroerend van inventiviteit. Draag bare radio's waren er ook, maar ze speelden zachtjes, voor zover dat kan met „beat". Het meest hippe meisje is voortreffelijk in haar rol gebleven. Haar zeer fijn besneden gezicht ging schuil achter voortref felijk gedresseerde haargordijntjes. Ze was in lange pantalon en droeg ondanks de warmte (zo nu en dan) continu een jasje over haar trui. Haar mond bewoog zich met nauw zichtbare rukjes; waarschijnlijk kauwgum. Ze droeg onvermoeibaar haar portable. Ze teas het duidelijkst type van de nieuwe lichting, die ook in onze gemoedelijke Avondvier daagse zijn intrede heeft gedaan. De bloemen omhoog op de laatste avond, waren een kleurige apotheose van een sportieve vertoning, die eigen mensen en „niexiwelingen" naar buiten lokt met een enthousias me, dat jaar op jaar aanstekelijk werkt. De ontvangst op het Havenplein was voortreffelijk, maar we moesten wel wat lang staan en dat ging in de benen zitten Maar soit. Kaartafte- kenaars en blarenprikkers(sters) waren de begeleidende elite van de wandelkaravaan. Het moeten ook buiten de vierdaagse verrukkelijke mensen zijn, Ouwerkerk had. weer de primeur van water voor de dorsti- gen. Jammer alleen, dal het weer toen beslist guur was. Helaas moes ten enkelingen opgeven. Eén van hen had zeven blaren als guldens op 'zijn voeten. Dat wordt te duur om op te lopen. Hij deed verstandig en zocht de rust. Intussen dit nog: icanneer wordt het een avond-zesdaagse? Het kan best. De iveek is toch gebrokenen 'f zal 2o jammer zijn vanavond, om kwart voor zeven. Gelukkig is er veel iverk blijven liggen Dat doet de smart vergeten over het. feit dat het alweer voorbij is. Hoe is het moge lijk. Stappen gaat toch vlugger dan men denkt. SCHIEREIL ANDMAN. De nieuwe puzzel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2