HET LIDTEKEN firma BLOM heb ik van sparen willen weten, maar nu... PREMIE SPAARPLAN MIDDEN - OOSTEN De oude stad van Jeruzalem BEELDBUIS? Cassius Clay veroordeeld daar blijf je jong bij ^vakantie? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 juni 1967 Nr. 19914 Schouw so bejaarden maakten mooie Brabant-trip ADVERTENTIE SCHAREN DUKE. 19-6. De bejaar- den uit Scharendijke, Duiveudijke en Eikerzee hebben hun jaarlijkse rei» gemaakt. Met een toeringcar van de fa. Van Oeveren werd met 50 perso nen 's morgens om 7.30 uur gestart. Via Zijpe ging de tocht over Ou denbosch. Chaam naar Baarle-Nas- sau waar in het restaurant op het landgoed Schaluinen koffie werd ge dronken. Vervolgens werd in het Eu ro-restaurant te Westerhoven de lunch gebruikt. Het Eurostrund en de Eurocamping maakten een grote in druk op de bezoekers. Hierna werd een bezoek gebracht aan het vogel park „Animali" te Eindhoven. Via Tilburg. Breda werd de terugtocht ondernomen. In de Blauwe Keet te Oosferiand werd een warme maal tijd geserveerd. Dank zij het gunsti ge weer en de goede verzorging van deze reis hebben alle deelnemers bij zonder genoten. De reis werd ook meegemaakt door ds. Roodenburg en zuster Kunst. Een bijzonder woord van dank is op zijn plaats aan me- /rouw Van de Panne-Ringelberg en haar teamgenoten mevrouw Jurgers- van der Linde, mevrouw Van de Schelde-van der Weele en de heer C. van de Vaa te. die het voorberei dend werk hebben verricht. Amerika biedt Rusland verontschuldigingen aan C c WASHINGTON. 21-6. De Verenig de Staten hebben de Sowjet-Unie schriftelijk hun verontschuldigingen aangeboden voor de verleden maand door de Amerikaanse luchtmacht toegebrachte schade aan het Russi sche vrachtschip Toerkestan in de haven van de Noordvietnamese stad Cam Pha. Dit heeft het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. EEN SPOOKAUTO WENEN. 21-6. Een bliksem schicht is er de oorzaak van geweest dat een netjes op een parkeerplaats geplaatste auto rijp is voor de schroothoop. De bliksem sloeg in de anten ne van de wagen en maakte contact waardoor de auto, die in de eerste versnelling stond, startte en zich als een spook- voertuig in beweging zette om tegen een muur in deerlijk ge havende toestand tot stilstand te komen. De eigenaar weet nog niet precies op wie hij de schade moet verhalen De EXPO een succes DEN HAAG, 21-6. „Na twee maan den wereldtentoonstelling kan ik zeggen dat ik erg tevreden ben''. Dit zei Ir. S. H. Visser, commissaris-ge neraal van de Nederlandse afdeling op de Expo in Montreal, op een pers conferentie in Den Haag. De heer Visser is enige dagen naar Neder land gekomen om te overleggen met de regering, onder andere over de bestemming die het Nederlandse pa viljoen na afloop van de tentoonstel ling moet krijgen. Het aantal bezoekers overtreft alle verwachtingen. In totaal kwamen reeds 13 miljoen mensen naar de Ex po, van wie 760.000 de Nederlandse afdeling bezochten. Een top was het bezoek van 30.000 mensen aan dit paviljoen in elf uur. SPORTBERICHTEN Velocitas-DPS III 1-3 De iets betere schotvaardigheid van de bezoekers gaf in deze ontmoe ting uiteindelijk de doorslag. On danks een zeer groot veldoverwicht. dank zij de steun van de zeer sterke wind, keek de thuisclub desondanks bij het afsluiten van de le helft te gen een 2-0 achterstand aan. Reeds vrij spoedig slaagde Kees van Nieu- wenhuize er in DFS de leiding te geven (0-1) waarna hij kort voor het ingaan van de rust bij een sporadi sche aanval de stand op 0-2 bracht. Twee min. na de hervatting werd het door Dick de Rijke 1-2, waarna Cor Kooman 3 min. later van een misverstand in de Velo-verdediging wist te profiteren (1-3). Hierna kwa men er twee onmachtige aanvallen aan het werk die er niet in slaagden in de stand nog verandering te bren gen. LAND- EN TUINBOUW !Vf i n i m ii in prijsregel in<» voor bessen en frambozen DEN HAAG, 21-6. Op de Neder landse veilingen is een minimum- prijsregeling in werking getreden voor rede bessen, zwarte bessen en frambozen. Deze gaat uit van het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen en geldt tot en met 26 augustus. De minimumprijs voor'rode bessen is 50 cent per kg., die voor zwarte bessen 75 cent en voor frambozen 70 cent per kg. Bij eventuele doordraai bedraagt de vergoeding voor rode bessen klasse 1 en 2: 50 cent per kg. Voor afwijkende kwaliteit wordt geen vergoeding betaald bij door draai. Dat geldt ook voor zwarte bessen. Voor de kwaliteitsklassen 1 en 2 van dit produkt bedraagt de doordraaivergoeding 75 cent. De vergoedingsprijs voor framba- zen is vastgesteld op 70 cent voor klasse 1, 60 cent voor klasse 2 en 20 cent per kg. voor afwijkende kwali teit. De telers zijn dit seizoen geen heffing verschuldigd over de aange voerde bessen en frambozen. KERKNIEUWS Ned Herv. Kerk Beroepen te Groot-Ammers, Zeg veld, Brandwijk en te Benthuizen: kand. W. van Gorsel, Monlfoort; te Wilsum: kand. J. Maasland, Slie- drecht; te Gieterveen (Dr.): H. W. Doornink, Groede; te Zuid-Beijer- land: J. C. van Nieukerken, Hattem. Aangenomen naar Harskamp: J. Vroegin'deweij, Goudswaard; naar Bennekom: F. J. Veldman, Drachten. Bedankt voor Groningen (vac. C. J. Lambour): P. Landweer, Nigte- vecht; voor Benthuizen: L. Trouw borst, Bleskensgraaf. Ger. Kerken Beroepen te Leek (Gron.): G. J. Terlaak, Krimpen aan de IJssel. Aangenomen naar Zeist (geest, verz. in Ned. stud. Surinamers en Antillianen): kand. A. Brouwer, Am sterdam. VOETBAL K.N.V.B. Duiveland I - Renesse I Zaterdagavond wordt op het sport terrein „De Saele" te Oosterland de derde nederlaagwedstrijd van Duive land gespeeld. De Gosterianders zul len aantreden tegen de le klasser Renessel, welke in de zondagcompe titie uitkomt. Wanneer de gasten volledig aan zullen treden, zal Dui veland ongetwijfeld alles in het werk moeten stellen om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. ADVERTENTIE Nu moest ik gewoon wel, want het sparen werd te aantrekkelijk. Mijn vrouw en ik sparen nu elk jaar 500,— en naast de normale rente krijgen we vanaf 1972 ieder jaar ook nog eens honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! En dat telt dubbel aan. Waarom informeert u ook niet eens naar de spaarbewijzen van he> Premie Spaarplan? Alle Spaarbanken, Poskantoren, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Bouwfondsen zullen u graag inlichten. Basis voor persoonlijk bezit Uw „Johnson" dealer: Hogeweg 26 Haamstede Telefoon 01115-328 Arabische nationalisten hebben het gebouw van de Adense wetge vende raad in brand gestoken tijdens een nieuwe uitbarsting van geweld. De olievoorziening van het Westen PARIJS, 21-6. De westerse Indu strielanden en Japan hebben dinsdag in Parijs opnieuw besprekingen ge voerd over een gezamenlijk beleid dat de olievoorziening van de wes terse wereld moet beschermen tegen een eventuele stopzetting van de pro- duktie in de Arabische landen. De afgevaardigden van eenentwintig- landen van de Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ontwik keling (OESO) hebben een ontwerp resolutie opgesteld die voorziet in noodmaatregelen welke ten uitvoer kunnen worden gelegd als er in de komende maanden een ernstig oliete kort dreigt te ontstaan, zo deelden zegslieden van de Oeso mee. JERUZALEM, 21-6. De Israëlische autoriteiten zijn in de „oude stad" van Jeruzalem, die zij twee weken geleden op Jordanië hebben vero verd een volkstelling begonnen. Eni ge bewoners hebben daarop de wijk genomen, omdat zü deel zouden heb ben uitgemaakt van de z.g. Pales tijnse bevrijdingsorganisatie. De Israëliërs proberen ook in de oude stad oude handschriften en an dere waardevolle religieuze voorwer pen terug te vinden, die zij in 1948 na de Palestijnse oorlog hadden moe ten achterlaten. Bij een oude Arabi sche groentehandelaar vond men 3.000 heilige boeken, die deze had bewaard in een geheim vertrek van een oude synagoge nabij de via Do lorosa. Tot dusver heeft men 37 sy nagogen en religieuze instituten be schadigd en leeggeplunderd terugge zonden. De Arabische gezinnen die in deze gebouwen waren getrokken, krijgen 'elders in de stad onderdak. Het zou de bedoeling zijn deze ge bouwen te restaureren en de Joden die In 1948 de oude stad moesten verlaten, weer huisvesting te geven in dit deel van de stad. Israëlische leiders hebben verklaard, dat Jor danië de oude stad van Jeruzalem niet terugkrijgt. Russische maarschalk in Egypte CAIRO, 21-6. Maarschalk Zacharov. chef van de Generale Staf van het Russische leger, is in Cairo aangeko men aan het hoofd van een militaire delegatie „op het hoogste niveau", al dus meldt het Egyptische blad „Al Achram". Zacharov zal deelnemen aan besprekingen die tussen presi dent Podgorny van de Sowjet-Unie en president Nass'er worden gevoerd. Bewegingsvrijheid voor Arabieren in Israël TEL AVIV. 21-6. Alle beperkende vijandelijkheden tussen Israël en de bepalingen, die aan het begin van de Arabische staten waren afgekondigd voor de in Israël wanende Arabie ren, zijn opgeheven, zo is officiëei te Tel Aviv bekendgemaakt. Deze beperkingen golden in het bijzonder de verplaatsing van Arabieren in Galilea. Alleen ten aanzien van be- doeienenkaravanen gelden nog con trolemaatregelen. Dinsdagmiddag zijn door bemiddeling van het Rode Kruis weer 38 gewonde Egyptena- ren per vliegtuig naar hun land te ruggebracht. Algerije wil de strijd voortzetten ALGIERS, 21-6. De Algerijnse staats- en regeringsleider, Boume- dienne, heeft in een rede gezegd dat Algerië de strijd tegen Israël met alle middelen moet voortzetten. Israël was „een dolk in het hart van de Arabische natie". De militaire oplei ding zou ook tot vrouwen en meisjes uitgebreid moeten worden. De Ara bische landen zouden hun oliebron nen minstens een jaar voor de „vij anden" gesloten moeten houden. Veertig Algerijnse artsen en even veel verpleegsters zijn naar Syrië en Jordanië gevlogen om Arabische ge wonden te behandelen. Wat biedt de DONDERDAG 22 JUNI. NED. I. De gewone donderdagse reeks programma's in de vooravond, til. „De minimalen", journaal en re clame, het internationaal jeugdjour naal, „De Verrekijker", de wekelijk se rubriek geivijd aan regionale ge beurtenissen „Van gewest tot ge west" en het doopmentair-informa- tief programma van Bob Spaak „Mensen in de siwrt" Na het twee de journaal gaat de VARA verder met de actualiteitenrubriek Achter het Nieuws". Simon Carmiggelt leest zijn verhaal „Takelen" uit de bundel Ping Pong". Vervolgens een herhaling van het op 1 mei jl. op Ned. II uitgezonden t.v.-'spel „Cathy" Meer dan een miljoen kijkers kozen deze avond voor dit programma en het waarderingscijfer lag zeer hoog. Het is een verhaal van Jeremy Sand- ford. Cathy droomt van een gezin, van kinderen, van een huis. Niets uitzonderlijks, maar de werkelijk heid valt anders uit. Door een reeks van onontkoombare gebeurtenissen brokkelt het wereldje van Cathy en haar man Reg beetje bij beetje af. Nog een herhaling van een pro gramma rond de zangeres Nina Si- mone, in het Mickery Theater in HOUSTON, texas, 21-6. De gewe zen wereldkampioen zwaargewicht boksen, Mohammed Ali, alias Cas sius Clay, is dn Houston tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens dienstweigering. Clay werd ook een boete van 10.000 dollar opgelegd, waarmee hij de maximumstraf kreeg. Een geheel uit blanken bestaande jury van zes mannen en zes vrouwen had hem schuldig bevonden. Zelfmoorden in de V.S. ATLANTIC CITY, 21-6. In de V.S. plegen jaarlijks 25.000 mensen zelf moord, die hiermee als doodsoorzaak de negende plaats inneemt. Dit is woensdag op het jaarcongres van het Amerikaanse Medische Genootschap verklaard door dr: Mathew Ross, van het algemeen ziekenhuis van de staat Massachusetts in Boston. Scheepvaartberichten Alchiba, 19-6 van Djibouti naar Las Palmas. Skadi, 20-6 Orinocorivier. Kennemerland, 20-6 te Porto Alegre verwacht. Kelletia, 20-6 van Conakry naar Trinidad. Calamares, 20-6 te Turbo. Ma-rnelloyd, 20-6 van East Londen naar Durban. Koratia, 21-6 -van A'badan naar Doha Echte dromer KIEL, 18-6. Een opvarende van de Westduitse kustvaarder Mary Both" droomde, dat het schip aan het zinken was. Met de wonderbaarlijke zekerheid van een slaapwandelaar had hij een patrijspoort geopend en was in pyama in zee ge sprongen, De „Mary Both" was onkundig van het gebeuren en voer met onverminderde snel heid verder. Radio-Kiel heeft gemeld, dat de dromer onge veer drie kwartier in het wa ter heeft gelegen. Hij is - in de nacht van zaterdag op zon dag door de Oostduitse kot ter „Seixval" opgepikt. Loenerslooi opgenomen. Na het lactt- sie journaal een herhaling van de 15e les uil de Teleaccursus Automa tisering: Opleiding tot computerdes kundige. NED. II. Hei tweede net program ma van de NCRV begint met een af- lex>ering van „Geen beter laven dan een buitenleven". Dan volgt: „Groe ten uit Denemarken". Ter gelegen heid van het huwelijk van de Deense kroonprinses Margaret he met de Franse graaf Henry $.e Laborde de Monpezat werd in Kopenhagen een galavoorstelling gegeven waaraan Franse en Deense artiesten mee werkten. 1» deze reportage van de voorstelling kunt u o.m. zien: Nina en Frederik, Frangoise Hardy. Charles Trenet en de Groenlandse groep „Mik". „Saint Tropezis een impressie van de Duitse filmers Shrobel en Tichawski over deze be faamde badplaats die enkele decen nia geleden nog een on bekend vis sersdorp was. In de Duitse televisie serie „Van nul uur één totmidder nacht" heeft Mark Lissen werk aan „De juwelen van mrs. Donner". In de rubriek Dichterbijna het laat ste journaal, wordt het onderwerp „De wijsheid in persoonbesproken. VRIJDAG 12 JUNI. NED. I. Na „De minimolen" voor de kleuters, het journaal en de re clame, volgt in het KRO programma „Telixer", een tijdschrift voor jon geren. Deze keer o.a. een aflevering van het cabaretgroepje „Wiegewaai", dat enige tijd geleden de eerste prijs won op het door de AMVJ te Am sterdam georganiseerde cabaretfes tival '67. Om half 8 een aflevering van de serie „Jazz 625", waarin het tweede optreden van het Julian „Cannonball" Adderley Sextet. Ver volgens, na het tweede journaal. „Zomercaroussel", een serie amuse mentsprogramma's in coproduktie met de BRT en RTB. In de bijdrage van de BRT, die werd opgenomen te Knokke, ziet u: Chris Wijnen, Kalin- ka, Lily Castel, Jo Leemans, Rocco Granata, Freddy Sunder Maurice Dean. Het begeleidend orkest staat onder leiding van Francis Bay. Ro mantiek en avontuur uit het wilde westen is weer te zien in „Bonanza" De aflevering is getiteld „De straf". Voor het laatste journaal dan nog „Brandpunt", actualiteiten en me ningen van deze week_ NED. II. Het tweede net program ma van de AVRO start met The Dean Martin Show". Hij ontvangt o.a. de Christie Minstrels, de jong leurs The Carlssons, de danser Leo nard Barr en The First Lady of Broadway Ethel Merman. Na „Avro's Televizier" rest dan nog een afleve ring van „The Man from Uncle" met deze keer „De zaak van het verlegen meisje". Een verlegen jong meisje en een handige brandkastenkraker hel pen Napoleon Solo en IUya Kuraya- kin om Thrush 50 miljoen dollar lichter te maken. Dit sommetje ligt in een der best beveiligde kluizen ter wereld. DONDERDAG 22 JUNI. NED. I: 18.45 De minimolen; 18.50 Journaal; 18.55 Ster; 18.59 Pauze; 19.00 De verrekijker; 19.10 Van ge west tot gewest; 19.30 Mensen in de sport; 19.53 Toeristische trips; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws;' 20.45 Kron kel; 20.50 Cathy; 22.10 Nina Simone 22.50 Journaal; 22.55 Pauze; 23.00 Teleac. NED. II: 20.00 Journaal; 20.01 Ster 20.05 Geen beter leven dan een bui tenleven: 20.30 Groeten uit Dene marken; 21.25 Saint Tropez; 21.45 Van nul uur één tot middernacht; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Dichterbij. VRIJDAG 23 JUNI. NED. 1: 18.45 Minimolen18.50 Journaal; 18,55 Ster18.59 Pauze; 19.00 Telixer; 19.30 Jazz 625; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Zomercaroussel; 21.05 Bonanza21.55 Brandpunt; 22.45 Journaal. NEDII: 20.00 Journaal; 20.01 Ster 20.05 The Dean Martin show; 20.50 Avro's Televizier; 21.20 The man from Uncle; 22.10 Ster; 22.15 Jour naal. ADVERTENTIE Nederland nog altijd goedkoop land BRUSSEL. 21-6. Een studie van de E.E.G.-commissie heeft aan het licht gebracht, dat Nederland voor vele produkten nog steeds het goedkoop ste land van de Europese gemeen schap is. Uit een analyse van de prij zen voor 200 belangrijke produkten blijkt, dat in de sector levensmidde len Nederland in 28 procent van de gevallen de laagste prijzen had, in de sector textiel en kleding in 63 pro cent van de gevallen, in de sector schoonmaak- en toiletartikelen in 53 procent van de gevallen en in de sec tor der huishoudelijke produkten in 47 procent van de gevallen. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren: 16. Jacoba, d. v. Hubrecht Jacobus Fierens en Maria van der Weele, Zierikzee; 17. Jacob Paul. z. v. Mattheus Cornell's Kwaak en Ca- tharina Jacoba de Graaf, Midden- schouwen; 18. Adriaan Johannes, z. v. Cornells Marcus Knuist en Jannet je Cornelia Stoutjesdijk, Zierikzee; 19. Pieter Jan, z. v. Jacob Anton Ha- ge en Adriana Cornelia Kommer, Zierikzee. Gehuwd: 16. Hans Geleijnse, 22 j., Zierikzee en Weeke Geertruida Sleeuwenhoek, 21 j„ Weslerschou- wen. Overleden: 13. Marinus Johannis Heijboer, 82 j„ echtgenoot v. Lena van der Werf, Zierikzee; 14. Janna Wilhelmina Moerland, 83 j., echtge note v. Christoffel Remijn, Duive land; Marina Pieteraella Ista, 57 Duiveland; Pieter van Dijlce, 95 j., gehuwd geweest met Kaatje de Jon ge, Brouwershaven; 15. Adriaan Din- genis Bouwman, 18 j„ Zierikzee. ADVERTENTIE Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid? Laat uw vakantie niet bederven Neem 'ASPRO' mee Want u weett 2 ASPRO'5 -èti óesit Kteet fit/ Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Die morgen ging ze enkele keren naar het fietsje op het plaatsje kij ken'. Van hem gekregen. Wieg is haar vader. -Ik kan hem toch niet ver bieden zijn eigen kind een kado te geven? Tussen de papieren van de verzekering zocht ze zijn foto op en bekeek hem enige tijd. Na de dra matische middag en avond had ze hem, na zijn vertrek, weggeborgen. Ze zocht een lijstje op en deed de foto er weer in. Hoe goed stond dat uniform hem. Hij was ontegenzeg gelijk nog knap. Wat had ze veel van hem gehouden! Gerdientje zag het 's middags, toen ze uit school kwam, meteen, „dat is pappie, hè mam? Waarom komt pappie niet hier, mammie? Ik vind pappie erg lief? Is pappie nog bij oma Lakeman?" In een impuls antwoordde ze: „Ga maar even kijken en als pappie er nog is, geef je hem maar een kusje. Daarna meteen weer thuiskomen, hoor!" „Ja, mammie. Ik hoop, dat pappie er nog is Map keek haar dochtertje na, toen ze naar hel huis, enkele tientallen meters verder, rende. Een kwartier later kwam ze weer terug. Met een etui. „Alstublieft, mammie," zei ze. „Pappie ging net weg, naar de trein. Dit moet ik aan u geven en pappie zei tegen me: je moet tegen mammie zeggen: „Wilt u dit alstublieft van mijn pappie aannemen?" Ik heb het goed onthouden, he, mammie?" Map luisterde maar half en open de nieuwsgierig het zwarte doosje. Toen ze het open had, uitte ze een kreet van verrassing. Voor haar flon kerde een gouden collier met bril janten. Veel verstand van juwelen had ze niet, maar ze begreep ter stond, dat het een kapitaaltje ver- tegenwoordigde. Gelijk viel haar oog op een klein, opgevouwen stukje pa pier. Ze maakte het open en las: „En klein zoenoffer van een berouw volle man". Het werd warm om haar hart. Maar dit kan ik niet aannemen, wist ze. Je neemt toch geen geschenken aan van je gescheiden man? En ze ker niet zoiets kostbaars. Ze zou ma Lakeman wel uithoren en als hij weer thuis was, het hem terug la ten bezorgen. Dit was toch te gek. Het kind was alweer naar het plaatsje gerend en zat op haar fietsje Gelijk snoof Map, legde het etui op de tafel en liep naar de keuken. „M'n vlees Opnieuw lag Map een nacht heen en weer te draaien omdat ze de slaap niet kon pakken. Had ik hem maar niet ontmoet. Hij heeft m'n inner lijke rust verstoord 's Morgens stond ze met hoofdpijn op en was korze lig tegen Gerdientje. Om half elf werd er gebeld. Map was bezig de bedden op te maken. Ze keek door het raam en zag een man in de uniform van 'koopvaar- dijofficier. Maar Wieg was het niet. „Hallo!" riep ze. Het volgende ogen blik keek de man naar boven. Er kwam een glimlach over zijn ge zicht. „Hallo, Map." De vrouw kreeg een schok, want beneden stond Aart van Westen. „Een ogenblik...." stotterde ze. „Ik zal de deur opendoen." In de gang drukte ze stevig zijn hand. „Nee maar, Aartalles wat ik gedacht had, maar „Maar dat. je mij nog eens zou ont moeten in je leven, dat niet, hè?" Map knikte verward. „Kom mee naar de kamer, zeg. Dal is een tijd gelden. Hoe is het thuis? Met Doris en je zoon?" „Best. Dank je. De hartelijke groe ten van Doris. En wc hebben op het ogenblik twee schatten, Map: een zoon en een dochter „Leuk," Ze ging tégenover hem zitten. „Je hebt verlof, he? Ik hoor de het. Van Wieg. Hij was gisteren hier. Ik bedoel: bij zijn moeder," voegde ze er haastig aan toe. „Zeg. wil je koffie?" Dat sla ik zeker niet af. Ik ben nogal vroeg weggegaan vanmorgen, zie je?" „O juist. Een ogenblik." Aart van Westen hield niet van omwegen. Toen ze enkele minuten later met de koffie tegenover elkaar zaten .zei hij dat ook „Je begrijpt wel dat ik niet alleen maar een beleefd heidsbezoek breng. Enom elk misverstand uit de weg te ruimen: ik wordt niet gestuurd. Althans niet door Wiechert, Hij weet trouwens niet eens, dat ik hier ben. Hij, je gewezen man, kwam gisteravond bij ons. Wij varen op dezelfde boot en hebben dus doorgaans samen verlof. En omdat hij eigenlijk nergens meer 'n thuis heeft behoudens z'n moeder dan in deze stad - hebben Doris en ik besloten, dat hij zo vaak en zo lang hij wil bij ons kan logeren. Dat doet hij nu ruim een jaar. Sinds ver leden voorjaar. Hij heeft indertijd ons alles verteld, zowel aan Doris als aan mij. wat er zich afgespeeld heeft op zijn verjaardag in Lc Ha vre Ik wil je nu een paar dingen vertellen, die de waarheid zijn. Hij kreeg van de ouwe - hij voer toen onder kapitein Van Balken, een vre selijk egoïstisch mens - die dag geen toestemming naar Hooland te rei zen. Hij moest bij het schip blijven. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7