Hervormde synode schrijft een Vietnam- hrief aan Amerikaanse kerken STREEKNIEUWS De Kennetly-ronde KERKN1EI \VS WESTENSCHOUWEN DRIEBERGEN, 21-6. De Generale Synode van de Nederlandse Her vormde Kerk heeft met veertig stem men vóór en vier stemmen tegen een epen brief aan de Nationale Raad van Kerken in Amerika vastgesteld, uaarin uiting wordt gegeven „aan de ernstige verontrusting van de Hervormde synode over de ontwik keling van de oorlog in Vietnam en haar grote bezorgdheid over de nood lottige gevolgen, die deze ontwikke ling kan hebben en in zeker opzicht cck reeds* heeft voor de gehele vol kerengemeenschap. De synode besloot hiertoe na diep gaande beraadslagingen, waarbij mede in aanmerking werd genomen dat van vele zijden met grote klem op de HerVormde kerk is aangedron gen een uitspraak over de kwestie- Vietnam te doen. De synode besloot de vorm te kiezen van een open brief aan de Raad van Kerken in Amerika en deze Raad te vragen de verontrusting van de Nederlandse Hervormde Kerk kenbaar te maken bij overheid en volk van Noord- Amerika. In de open brief vraagt de Her vormde synode onder meer aan de Amerikaanse kerken om alles in het werk te blijven stellen wat in het vermogen van deze kerken is om het Amerikaanse volk en haar regering er alsnog toe te bewegen de heilloze oorlog in Vietnam ten spoedigste te beëindigen. Ook al zal dit schijnbaar een verlies van invloed en prestige vcor de Verenigde Staten tengevolge hebben. De gevechtshandelingen in Vietnam zijn thans zo zeer in inten siviteit tcegenomen dat het doel, dat de regering van de Verenigde Staten zich met deze oorlog zegt te hebben gesteld - het paal en perk stellen aan de communistische invloed in zuid- oost-Azië en vestiging van een de mocratisch bewind in Vietnam - steeds onbereikbaarder schijnt te worden. De meest bedenkelijke kant van deze oorlog is echter, dat het volk ten bate waarvan deze oorlog zal worden gestreden, langzaam maar zeker aan deze oorlog ten gronde gaat door het raffinement en de ver nietigende kracht van de chemische en conventionele wapenen die wor den gebruikt en door de algehele so ciale, culturele en geestelijke ont wrichting waaronder het gebukt gaat. Een volk is bezig aan zijn „bevrij ding ten onder te gaan". Aldus de brief van de Hervormde synode. SEROOSKERKE Verkeer tunnels voorschapen BRUIN1SSE, 21-6. Op Goeree- Overflakkee worden momenteel door de firma Bezuyen te Ouddorp onder een tweetal snelwegen verkeerstun- nels aangelegd voor schapen. Het betreft hier de weg naar de Grevelingendam en de weg naar de Haringvlietbrug. Beide wegen krui sen dijken waaraan schapen grazen. Het is en was een schier onmogelijk karwei om de dieren van de ene dijk naar de andere te krijgenDuiker- elementen. die ook wel gebruikt worden in brede poldersloten die voor de afvoer van het polderwater zorgen (1.50 2 X 1 meter), worden naast elkaar op de zijkant gezet. Een proef heeft bewezen, dat nadat een schaap in de zo gemaakte tunnel was gebracht, de andere schapen volgden Een grasbrand Dinsdagavond moest de hulp van de brandweer worden ingeroepen voor een grasbrand op het terrein van de Provinciale Waterstaat aan de Serooskerkseweg. Cp het terrein werd in de middag een hoeveelheid afval in brand gesto ken. Door de droogte verspreidde het vuur zich over een grote oppervlakte van het terrein, terwijl een dik rook gordijn over het dorp hing. De iienstdoende kantonnier trachtte met emmers water het vuur te doven. Omstreeks zeven uur leek de brand geblust, doch i.v.m. de sterke wind hing een uur later weer een dik rookgordijn over het dorp terwijl op verschillende plaatsen het gras weer vlamvatte. De brandweer van Haam stede, later afgelost door de brand weer uit Renesse doofde het vuur. NOORDVVELLE Ernstige autobotsing Op het kruispunt Koetenisseweg- Lokkershofweg, buiten Noordwelle vond een ernstige botsing plaats tus sen twee auto's, respektievelijk be stuurd door M. J. de V. te Noord- well en mevr. J. H. v. W. te Elle- meet. Laatstgenoemde verleende geen voorrang met als gevolg dat de wa gen vier maal over de kop sloeg en 25 meter verder in een sloot terecht kwam. De chauffeuse liep lichte kneuzingen op en dat is gezien de ravage een wonder, want de auto is „total loss". De echtgenote van de V., die in de andere auto naast haar man zat, liep eveneens lichte kneu zingen op. Dokter Simons te Renes se verleende eerste hulp. De politie stelde een onderzoek in en maakte procesverbaal op. DE AVONDVIERDAAGSE Wisselend weerbeeld op tweede en derde wandelavond ZIERIKZEE, 21-6. Regenjassen, -mantels, paraplu's dragenden, maar tcch ook nog velen, die het er zon der deze nuttige attributen maar op waagden, vormden dinsdagavond de stoet van deelnemers aan de Zierik- zeese Avond Vierdaagse, die het de 2e avtnd wat het weer aangaat echt niet tref. Een frisse temperatuur, ta melijk veel wind en vaak een mie zerige regen toonden aan dat het in onze streken rond het begin van de zemer riet al tijd „zomers" weer is. Een en ander mocht echter voor het overgrote deel der tippelaars „de pret niet drukken" want bij de start bleken er maar drie verstek te heb ben laten gaan. De tocht voerde dit maal geheel door Schouwen en had weer een vlot verloop. De hinder van fietsers en brommers viel ditmaal duidelijk mee. Het tempo lag bij en kele 15 km. lopers vrij hoog en de eersten waren ruim 8 uur binnen, maar kort na de eerste 8 km deel nemers. De laatsten meldden zich te plm. 9 uur. Er bleek een uitvalster (15 km.) te zijn, maar voeten behoef den deze avond niet verzorgd te wor den. Ook nu was de VIVO/IFA weer present, die groot en klein op een driehoekje limonade tracteerde, dat ondanks „de frissigheid'\er toch goed inging. GENEVE, 21-6. Hoge afgevaardig den van de Verenigde Staten en de Europese Economische Gemeenschap bij de besprekingen in het kader van de Kennedy-ronde zijn tot een com promis gekomen dat een oplossing betekent van het ter elfder ure ont stane verschil van mening, zo hebben welingelichte kringen in Genève be kend gemaakt. Het meningsverschil betrof handelsconcessies inzake pro- dukt enals wol en aluminium, maar bijzonderheden van de uiteindelijke oplossing zijn niet bekend gemaakt. Met ouwetjes de bergen in UTRECHT, 21-6Op initiatief van het Nationaal Zwitsers Verkeersbu reau in Amsterdam gaan van 4 tot 14 juli zes Nederlandse antieke auto's de Zwitserse Alpen bedwingen. Een der deelnemers, de heer T. Molenaar uit Almelo, heeft deze tocht in z'n 'eentje al in de zomer van 1966 gemaakt. Met zijn A-Ford uit 1929 „beklom" hij achtereenvol gens de Grimsel-, Furkaen Susten- pas. Hij wilde daarmee bewijzen, dat zijn oude wagen nog in staat was een afstand van 1400 kilometer af te leggen. Vijf jaar daarvoor had hij in een weiland bij Apeldoorn deze wagen als een vehikel aangetroffen, waarin kippen huisden. Hij betaalde er toen f 400 voor, sleepte het wrak naar huis en in ontelbare (vrije) uren wist hij de wagen weer rijklaar te maken. Mooie wandelavond Woensdag, de derde avond waren drie deelnemers/deelneemsters niet opgekomen, die blijkbaar „de zwaar ste" van de vier tochten niet aan durfden. Aan het weer lag het echter beslist niet want het was, evenals maandag, 'een prachtige wandel avond. Via de Zuidhavenpoort wandelden groot en klein naar de Oude Polder dijk vanwaar de 15 km. wandelaars over de Nieuwe weg, de Zuiddijk, de Rijksweg en de Leverdijk door Malta naar het Vrije terugkeerden. De 8 km. lopertjes arriveerden daar via de Bettewaerdse dijk, de Verbrande- mansweg, de Rijksweg en de Lever- dijk door Malta. De eersten van de 8 km. arriveerden om 8 uur 24 'en de laatsten van de 15 km. om 9 uur 42. Ondanks een behoorlijk aantal blaren waren er geen uitvallers. Het was weer een mooie tocht al waren enkele wegen wat moeilijker be gaanbaar geworden. Jammer was het d.U sommige lo pers van de wandeling een soort wedstrijd maakten en er blijkbaar op uit waren het eerst weer terug te zijn. Dat is echt niet de bedoeling want, het zijn en blijven „wandel tochten". Dit had (ook de 2e avond) tot gevolg dat zij kost wat kost voor aan trachtten te komen en reeds in de stad de voor hen lopenden wilden passeren en op de wegen niet rechts liepen. Hopenlijk tonen zij zich de laatste avond „heren in het wandel- verkeer" Ook de derde avond was er een VIVO/IFA-attractie en wel in de vorm van een ijslolly voor allen. De laatste En zo is het vanavond alweer de laatste van het wandelfestijn. Dan trekt de stoet door het Vrijpoortje, het Vrije over de dam, vanwaar de groten via de rotonde de Oude weg ingaan en verder lopen door de Heu- velsweg, de Kakkersweelweg, over de Schouwse dijk en de Prov. weg naar de Lange Blokweg. De „8 km.- tjes" wandelen door de Sch. Boeije- straat door de Calandweg, over de Zille en de Leverdijk naar de Prov. weg om vandaar de Lange Blokweg te bereiken, waarna zij tezamen met de „groten" en voorafgegaan door „Kunst en Eer" de stad intrekken. Dit gaat via de Korte Nobelstraat, de Watermolen, de Verrenieuwstraat, Melkmarkt, Dam, Korte St. Jan straat, St. Domusstr., Korte Groen- dal. Kraanplein, Havenpark naar het Havenplein, waar ALLEN zich ver zamelen en waar de groepsprijzen worden uitgereikt. Na de uitreiking begeven de individuele lopers zich naar het Herv. Verenigingsgebouw, waar zij hun onderscheidingstekenen in ontvangst kunnen nemen. Als de weersomstandigheden me dewerken zal het ongetwijfeld van avond in de Blokweg en langs do straten waar de stoet passeert druk zijn. De bloemenhulde zal ook weer niet ontbreken, wat het geheel altijd een fleurig aanzien geeft. In memoriam A. Overbeke Deze week werd A. Overbeke uit Westenschouwen begraven, één van de pioniers van de vasteleggings- en bebossingswerken van de dienst der Domeinen. In de jaren '30 schreef P. H. Ritter Jr.. in die tijd al een trouwe logeer gast in Westenschouwen: „Corrie kennen we allemaal, altijd klaar staand voor ons, zorgzaam, bereid willig, de helpende hand biedend, waar dan ook". In «jen van de voor pagina's van de Nieuwe Rotterdamse Courant vertelde Ritter daar van zijn Schouwse tijd en van de onmisbare hulp en vriendin van velen „Corrie". Dat deze Corrie ook een man had, was waarschijnlijk wel bekend, doch verdere gegevens over hem deelde Ritter niet mee, hij kón dit ook niet weten .omdat Overbeke zich nooit op de voorgrond stelde. Toch was deze domeinambtenaar reeds in de jaren "20 als zodanig werkzaam, die spoedig door zijn vele gaven van hoofd en hart, bestemd zou worden, leiding te geven aan de tallozen, die in de crisisjaren zonder werk waren. Hij kon leiding geven op een van zelfsprekende manier, rustig en ge- dicideerd. Men aanvaardde graag deze leiding, het was prettig met en naast hem te werken. Het zou hier misplaatst zijn te schrijven ónder hem, omdat hij daar de man niet voor was. Het waren voornamelijk de werk zoekenden buiten Haamstede en Burgh, die aan zijn hoede wax-en toe vertrouwd. Zo heeft hij vele jaren met tal van mensen uit Renesse en Ellemeet en omgeving gewerkt en zeker wel met 150 man uit Zierikzee. De vastlegging van de duinen tus sen de Verklikker en de Oude Hoeve was onder meer zijn werk en hij heeft, zoals enkele van zijn oudex-e collega's ook een zeer groot aandeel gehad in de tot standkoming van het domeinbos, waar nu de vele honder den, ja duizenden vakantiegangers beschutting zoeken en naar hax-te- lust kunnen vex-toeven. Overbeke had een rustig, bezonken oordeel, waar graag naar werd ge- luisterd. In de Westhoek van Schou wen opgegroeid, was hij één met de natuur. Al het buitenwex-k ging hem bijzonder goed af; honderdduizenden jonge dennen zijn door zijn handen gegaan, eerst als zaad, later als klei ne plantjes in de kwekerij, nog later bij het uitplanten in de duinen. Die duinen, nu in bos veranderd, waar de planter Overbeke ook nog vele ja ren na zijn pensioen van heeft kun nen genieten. Vaak in gesprekken kwam het tot uiting, dat het voor hem ook een wonder was (net als voor ons alle maal), dat al die dennetjes in dat mulle zand, vlak bij zee, zó konden groeien. Zijn medewerkers mochten hem graag, ook de velen uit Zierikzee, die nooit zouden nalaten, zelfs 15 tot 20 jaar daarna, te verzoeken hem de groeten over te brengen. Dachten, we hem te kennen in zijn actieve jaren van voor- en na zijn 65ste, in zijn laatste levensjaar trad zijn pex-soonlijkheid pas goed naar voren, vanaf zijn ziekbed. Met wat een geduldige blijmoedigheid heeft hij alles gedx-agen. Er ging zulk een innerlijke kracht van hem uit, dat de bezoekers gesterkt van hém van daan gingen. De medewex-ker Overbeke is niet meer ,doch 'de herinnering, aan deze begaafde, bescheiden mens, zal lan ge tijd blijven voortleven. Maar nog langer zullen de resultaten van zijn werk zichtbaar blijven, de domein bebossing, daar onder de rook van zijn woning in Westenschouwen op gezet, die op dit ogenblik praalt in al haar pracht. Westenschouwen, 21-6-'67. N. H. L. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven, die op maandag 26 juni a.s. in vergadering bijeenkomt, krijgt een voorstel van b. en w. op tafel waarin vervat de verkoop van de ambtswoning te Dreischor. De wo ning is per advertentie aangeboden waarop een bod is gekomen van f 67.500 door de heer Jan le Clercq, architect te Utrecht. Voorgesteld wordt verder verkoop van een stuk je grond te Noordgouwe aan de heer A. H Vermeulen. Vastgesteld moet worden het bestemmingsplan „De Bulke" te Brouwershaven, het ont werp heeft ter inzage gelegen en door niemand zijn bezwaren inge diend. Voor de financiering van de kosten van het bouwrijp maken van een gedeelte van het bestemmings plan Brouwers haven (West) wordt de raad gevraagd haar fiat te verlenen aan het aangaan van een vaste geld lening van f 153.000. Enige begro tingswijzigingen. komen eveneens ter tafel, behelzende posten verlichting kern Brouwershaven, realisering be stemmingsplan Zonnenxaire (West); inrichting kleuterschool te Dreischor en aanschaf zonwering in de o.l.- scholen te Dxvischor, Noordgouwe en Zonnemaire en de kleuterscholen in die zelfde kernen. Voor de verlichting van de sier- molen bij de haven te Brouwersha ven wordt een bedrag gevraagd van f 1200. Het ligt in de bedoeling d«?ze molen in floodlight te plaatsen door het plaatsen van 2 zg. Halogeenlam pen voorzien van spiegelrc-flectox*. Deze lampen kunnen uitstekend dienst doen bij andere zich voor doende gelegenheden .Verder krijgt de raad te behandelen een voorstel tot het doen uitbaggex*en van de ha ven plus havengeul te Brouwersha- ven. Van een drietal firma's is prijs opgave ontvangen. Verkeersmaatregelen zullen wor den toegepast in de Mr. Pieter Mog- gestraat te Dreischor waar tijdens sportwedstrijden auto's worden ge parkeerd wat tot gevolg heeft, dat de vrije doorgang van het passex-en- de verkeer wordt belemmex-d. Voor gesteld wordt het parkeren van mo torvoertuigen aan de rechterzijde van deze straat te vex-bieden, gezien in de richting van de Welleweg. De agenda vermeldt verder nog wijzi ging intercommunale IZA-regeling Zeeland; eervol ontslag en benoe ming onderwijskrachten aan de o.l.- scholen te Brouwershaven, Drei schor, Noox-dgouwe en Zonnemaii'e en eervol ontslag en benoeming van een vakleerkx-acht aan de o.l -scholen te Bx-ouwershaven, Dreischor en Noordgouwe. Een geslaagde reis Zierikzeese bejaarden zagen paleizen ZIERIKZEE, 216. De ouden van dagen van Zierikzee hebben dinsdag weer hun jaarlijkse reisje gemaakt. Met vijf autobussen waarin 219 deel nemers vertrokkexx de bejaarden en bet organiserend comité vanaf het Havenplein, uitgeleide gedaan door burgemeester D. \V. Kastelein die al len een gezellige en voorspoedige reis toewenste. Na de Grevelingendam gepasseerd te zijn was de eerste pleisterplaats Barendrecht waar koffie werd ge dronken. Over de Brienenoox-dbrug ging de reis verder vla de plaatsen Schoonhoven, Vreeswijk, men pas- seei-de de zender Lopik, Jutphaas en Zeist. In deze plaats werd in het „Ja gershuis" de koffietafel gebruikt. Van hieruit maakte men een i*ondrit in de omgeving. Men kwam langs de paleizen Soest dijk en Drakensteyn en genoot van de px-achtdge natuur in deze stx-eken, een gebied waar vele van de bejaarden pas voor het eerst waren. Na dit ritje kwamen de bus sen weer naar het „Jagershuls" te Zeist terug waar nu een verversing werd aangeboden. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om wat in de omgeving rond te wandelen. Op de terugweg leidde de route via het verkeersplein Oude Rijn. Bx-ienenoordbrug weer naai- Ba- rendx-echt en hier werd weer koffie gedronken, nu met een broodje. Dankwoorden Namerxs de bejaarde reizigers dankte de heer T. Schippex-s hier het Comité Rijtoer ouden van dagen voor het ox'ganisei-en van deze mooie reis. De voorzitter van dit comité, de heer J. W. van den Doel. dankte de ou den van dagen voer de prettige wij ze waarop zij allen deze ï-eis mee maakten. Hij dankte ook de wijkzuster, die de x-eis meemaakte, het gemeentebe stuur en inwoners van Zierikzee, de plaatselijke industrieën en instellin gen. die met hun bijdragen het mo gelijk maakten deze reis voor een dael van de bevolking te organiseren. Cmstreéks 8 uur arriveerde het ge zelschap weer op het Havenplein. Daar was weer burgemeester D. W. Kastelein aanwezig om hen te ver welkomen en te informeren naar het verloop van de reis. Deze keer was „Kunst en Eer" niet present, de har monie was door diverse omstandig heden verhinderd deze avond zijn medewerking te verlenen. LAND- EN TUINBOUW Voorlichtingsavond over teelt van winterbloem kool OOSTERLAND,19-6. Op de alhier gehouden vergadering, georganiseerd door de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting „Schouwen-Duiveland" en de Zeeuwse Groentetelers Orga nisatie, werd - gelijk reeds gemeld - het woord gevoerd door de heer B. Steenbergen van de Rijks Tuinbouw Voorlichtingsdienst te Goes, die sprak over de teelt van winterbloem- kool. De heer Steenbergen wees er op, (Jat de prijs van' winterbloemkool altijd goed zit, maar dat er aan de teelt nogal wat risico's verbonden zijn, voornamelijk door vorst, water overlast of wildschade. Als een jaar de bloemkool mislü'kit zijn er echter geen gi-ote bedragen mee gemoeid. Men is alleen de prijs van het zaad kwijt (f 30,- per geroet) plus het werk van het planten enz., is voor niets geweest. De inleider raadde aan cm zelf de planten ,te telen omdat men er dan zeker van is dat men de goede soort heeft en men de planten beschikbaar heeft als men er aan toe is. Bovendien behoeft men dan ook nret met de restanten van een ander genoegen te nemen. Bij winterbloem - kool zijn 4 hoofdselecties, n.L de vroege ende middelvroege onderver deeld in A. B, en C. De vx-oege se lectie kwam dit jaar heel goed uit de bus, maar in andere jaren valt het resultaat hiervan dikwijls tegen, om dat deze gevoeliger is voor vorst en vaak ook geen tijd krijgt om vol doende blad te maken, zodat er geen gx-ote kool kan ontstaan. Deze selec tie is wel gesohikt om afvoerStroken in: het perceel te beplanten. Voor het zaaibed moet men een stuk grond ne men met een goede structuur. Een goede bemesting is b.v. 7,5 kg meng- mest 5-10-25 of 9-10-23 per are. Dé grond moet tegen de koolvlieg wor den ontsmet met Aavlitox of Bdrlane. De zaaitijd Gezaaid dient er te wórden tussen 20 en 25 juni, dan zijn de planten in de eerste helft van augustus groot genoeg. Het verdient aanbeveling om breedweipig te zaaien, één gram per mr, eventueel veimengd met wat zand om een betere verdeling te krijgen. Men kan een chemische on- krüidbestrijding uitvoeren door te spuiten met 70 gram Ramrod per are, twee dagen na de zaai. De oppervlakte winterbloemkool, die één man kan verzorgen (als het een beginner is), is ongeveer 20 are, waarvocr 50 gram zaad nodig Ls. Het is aan te bevelen om enkele selecties te nemen, zodat meix wat spreiding heeft in de oogsttijd. De plant tijd is begin augustus. Goede voor-vruchten zijn erwten, plantüien, vroege aardappelen, vlas, graszaad, en gescheurd weiland. Graanstoppel valt nogal eens tegen, mede door de opslag die men hierop meestal heeft Op slempgevoelige grond is het het beste om cp ruggen te planten. De bemesting De heer Steenbergen ging verder nicg in op de bemesting. Deze dient gericht te zijn cp een rustige kalme groei, dxxs veel kali en weinig stik stof. Een snelle groei bevordex-t de gevoeligheid veer vorst. Verder kwa men neg ter sprake de behandeling van de planten en de vei-zorging in en na de winter en tenslotte ook de oogst. Aan het eind van het praatje werd één en ander verduidelijkt met lichtbeelden. Hierna was er gelegen heid voor het stellen van vragen waar vrij druk gebruik van werd gemaakt. Ook de uitwisseling van er varingen was zeer leerzaam. De heer Steenbergen, die alle vragen naar ge noegen wist te beantwoox-den, ver kreeg een dankwoord voor het leer zame referaat waarna de voorlich tingsavond werd besloten. Prinselijk paar op 7 juli naar Yerseke DEN HAAG, 21-6. H.K.H. prinses Beatrix en Z.K.H. prins Claus zul len cp vrijdag 7 juli aanwezig zijn bij de Zeèuwse visserijmanifestatie, georganiseerd ter gelegenheid van de opening van het mosselseizoen door hel comité „Zeeland Presenteex-t" te Yex-seke. De voorzitter van het comité „Zee land Presenteert", burgemeester C. Pijl Hogeweg van Yerseke, beeft me degedeeld, dat px-insese Beatrix en prirs Claus tijdens de Zeeuwse vis serijmanifestatie met hun schip „Da Groene Draeck" aan de vlootschouw zullen deelnemen en nadien de nieu we vissershaven en de recreatieha ven een nieuwe naam zullen geven. Indringer in gebouw van O D Sowjet-missie New York NEW YORK, 21-6. Een man, ge wapend met een revolver en een jachtmes, heeft woensdag geprobeei-d binnen te dringen in het gebouw waar de Sowjet-missie in New York is gevestigd. Premier Kosygin be vond zich daar op dat ogenblik. De politie rekende de man in. Varen naar Verre Oosten wordt ook flink duurder AMSTERDAM. 21-6. De Far Eastern Passengers Conference, de organisatie van zeerederijen die de verbindingen onderhouden tussen Europa en het Verre Oosten, heeft meegedeeld dat ten gevolge van de sluiting van het Suezkanaal de kos ten van de passagiersschecpvaart tussen Europa en het Verre Oosten met enge veer 20 °/o zijn gestegen. Dit zal word -enuitgedrukt iix een verhoging van de passageprijzen van 10 tot 12*6 procent. Bij de Far Eastern Passengers Conference zijn 15 scheepvaartmaatschappijen aan gesloten. De passageverhoging is vandaag ingegaan. De gevolgen van het varen rond de kaap betekenen, dat de schepen 4.000 zeemijlen of wel acht dagen varen per schip extra ma ken, cm van Europa naar Singapore te komen. Voor een groot passagiers schip betekent dit aan kosten cm het schip te laten varen ongeveer 400.000 gulden. Een flink passagiersschip verstookt 3.000 tot 4.000 ton olie per dag. Na periode van zes jaar. Kapperszaak van G. van Dam verhuisde naar de Nieuwe Boogerdstraat U Bejaarden Brouwershaven maakten Walcheren-reis ZIERIKZEE, 21-6. In het pand Nieuwe Boogerdstraat 39, voorheen bewoond dcor de heer H. J. Bax, heeft de heer G. van Dam een moderne en uitstekend ingerichte kapperszaak gevestigd. Voor de ei genaar betekende dit een verhuizing, want voorheen was de desbetreffen de zaak gevestigd in het pand Breed- straat 1, waar hij zes jaar gevestigd was. „Het werd mij allemaal wat te klein en ik kreeg met dit toch ook wat centraler gelegen pand, een goe de kans", aldus de heer Van Dam, die - maar dat kon niet anders - voor het pand Breedstraat 1 een traditie van een eeuw heeft verbroken. Hon derd jaar was in dit pand een kap perszaak gevestigd. Eigenaars van deze generatie waren vóór de heer Van Dam, de hex*en Van Malland, Van Liefland, Uijl, Brandenburg en Rossen. Rcyaal interieur Alle aandacht thans voor de nieu we zaak in de Boogerdstraat, waar een prima ruimte aanwezig was tot- inrichting van een zaak als de onder- havige. Een deel van de inventaris, die nog vrij nieuw was, verhuisde mee, maar een winstpunt voor de nieuwe zaak is - behalve de grotere ruimte - een fraaie strakgetrokken zithoek met banken, ten opzichte van het verdere interieur in een contrasterende kleurstelling. Aan de aftimmering en verdei'e inrichting is alle zorg besleed en een pluspunt is cok de royale etalage, waai-in de verschillende typische produkten hun uitstallingskans krijgen. Het werk werd uitgevoerd door de firma M. Berrevoets (timmerwerk); P. Schults (schilderwex-k)fa. Lie- vense, Nieuwerkerk (sanitair); C. de Vos (kleuren). De heer Van Dam heeft in hetzelf de pand ook zijn woongedeelte. BROUWERSHAVEN, 21-6. Met een tweetal bussen van de firma Van Mcurik uit Dinteloord hebben de be jaarden van Brouwershaven woens dag, begunstigd door zeer fraai zo merweer hun jaarlijkse reis gemaakt, welke ditmaal naar Walcheren voer de. Voordat het gezelschap vertrok werd een welkomstwoord gesproken tot de bejaarden, in het bijzonder tot burgemeester en mevrouw Boers- ma, die de reis meemaakten, door de presidente mevrouw v. d. Wekken-v. Sluis. Ter nagedachtenis aan de heer J. Dekker, die in de voorgaande ja ren deze reizen verzorgde, werden enige ogenblikken stille in acht ge- romen. Via de Zeelandbrug werd ge reden over Colijnsplaat, waar de ha vens in ogenschouw werden geno men cm via Kortgene in Kamper land te arriveren, waar in hotel Kamperduin de koffie werd ge bruikt. Veex-e en Dombux-g werden eveneens met een bezoek vereerd waarna het op Vlissingen aanging over de boulevard, waar de bejaax-- den intens genoten van de scheep-1 vaart. In Middelburg wex-d in hotel „De Eendracht" de lunch gebruikt, waarna een bezoek wex-d gebracht aan Miniatuur Walcheren, wat bij zonder in de smaak viel. De terugreis Op de terugweg werd in Goes de thee gebruikt in hotel Terminus. Voor het diner werd koers gezet naar Bx-uirxisse, waar dcor de heer v. d. Velde in het verenigingsgebouw weer voor een voortx-effelijk warme maal tijd was gezorgd. Hier richtte mr. Boersma zich tot het gezelschap met een kox-t toespraakje, waarin hij zei- de voortreffelijk van de reis te heb ben genoten, evenals zijn vrouw. Het was voor ons een unieke gelegenheid cm met vele gemeentenax-en nader kennis te maken, Gx-ote hil'ax-iteit ont stond toen mr. Boex-sma opmex-kte dat door één van de dames was ge smokkeld. Hij vroeg alien de tas te openen en zowaar kwam bij de schuldige een kop en schoteltje te vcox-schijn. Het bleek echter dat be trokkene dit als geschenk in één der hotels had ontvangen. Hierna werd de terugtocht naar de Smalstad on dernomen waar helaas de muziek vereniging Apolilo opnieuw vex-stek moest laten gaan. Mevrouw v. d. Wekken dankte de chauffeurs voor hun kundige reis, het gemeentebe stuur en gemeenteleden voor hun geldelijk offer en de hei-en oud-pa- pierophalex's. Ook zuster Van Kaam die gelukkig geen dienst behoefde te doen werd in haar dankwoord be trokken. Voldaan keerden de bejaar den, boordevol indrukken huiswaarts (Foto's: Zierikzeesohe Nieuwsbode). i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4