Muiterij in Aden De voedselsituatie STREEKNIEUWS Straks misschien portofoons op 't strand in India Gesprek Gromyko-Rusk Dollars voor Indonesië Streven naar concentratie van Chr. Nijverheidsonderwijs Iluishoudschoolleerlingen „De Schutse" boden hun scheidende leraar een tuinfeest aan HAAMSTEDE, 21-6. De heer L. de Waard, leraar aan de Prot. Chr. Landbouwhubhcudschool „De Schut se" te Haamstede gaat volgende week deze school verlaten wegens zijn be noeming aan de Chr. Nijverheids school in Middelburg. Woensdag avond werd hem in de tuin van de school een at sche ids tees t aangeboden waarheen niet alleen de huidige leer lingen heen kwamen, duch tck tal rijke oud-leerlingen. Zelfs de oud directrice mevrouw Verwest-Nieu- hcff was aanwezig en verder oud bestuursleden van de school en do centen die hier vrceger werkten. ..Var» heel dichtbij en van heel ver weg gekomen" werden ze door de di rectrice mej. E. v. d. Stadt welkom geheten. Het verheugde haar bijzon der dat de belangstelling zi groot was en dat er zelfs een lerares bij was die terwille van dit feest haar ondirtrcuw uitstelde. Het snelle le venstempo is ook op deze school merkbaar en na een 3-jarige studie aan „De Schutse" zijn de meisjes weldra uit het oog verdwenen en daarom was het zo leuk dat zo vele ud-leerlingen hier bij waren. De heer De Waard was 10 jaar in Haamstede cm de meisjes te onder wijzen. Daarvan doceerde hij 3 jaar in de nieuwe school en 7 in het ou de bouwvallig.; gebouw aan de Noordstraat. Hij was een steunpilaar voor de school. Hij kende alle meis jes die hier hun opleiding kregen en we zouden een „potje" moeten hui len bij zijn vertrek zei de directrice. De heer L. de Waard en zijn Zij haalde nog wat geestige herinne ringen cp aan de oude school met zijn muizen, spinnen en ander onge dierte dat overal voor, onder en ach ter zat. In de tuin werd het een vrolijke avond. De meisjes waren verzocht om i.n een of andere kledij te komen en daar was grif gevolg aan gegeven. Er waren Beertjes van Buuten, Pro vo's, ouri-echtpaar, Schouwse boer en b'erin. mode van 80 jaar geleden, Jaccba van Beieren. een beat-band „de Vavo's", spoken. E.H.B.O.-pa- tiëmen enz. Een jury beoordeelde wie van hen zich het mooist en ori gineelst verkleed hadden. Er werden diverse spelletjes ge daan. er was koffie, limonade, koek. gebak en muziek. Kortcm de heer' De Waard heeft gezeten in een fraai versierde stoel op een waardige ma nier, zij het rog niet officieel, af scheid genomen van zeer velen van zijn leerlingen. familie tijdens het tuinfeest. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Neptunus-P.Z.E M. 1-6; Velocitas- Zeelandia 0-3; Rijkswaterstaat-Smit Bolnes 2-3. Morgen (vrijdag)avond wordt ge speeld: P.T.T.-V.A.B. (kwart over 7). Overstromingen in Anibon door regenval DJAKARTA, 21-6. Bij overstro mingen in Ambon zijn begin juni acht mensen verdronken. Volgens Antara zijn er bij de overstromingen, veroorzaakt door zware regenval, 28 huizen verloren gegaan en 250 be schadigd. Rond 70000 mensen zijn ge- evacueerd. De schade wordt op ruim een miljoen dollar geschat. ADEN, 21-6. Britse militairen heb ben in Aden een muiterij van Zuid- Arabische soldaten onderdrukt. Daar bij zouden twee Britten 'gesneuveld zijn en verscheidene gewond. De muiters hadden bezwaar tegen de verwijdering van een aantal hoge Arabische officieren. Acht Britse militairen werden door een Arabische schutter met een mi trailleur doodgeschoten, toen zij langs een kazerne reden, waar Ara bische militairen hadden gemuit. In hetzelfde gebied werd een Britse burger gedood. Komplot verijdeld in Amerika NEW YORK, 21-6. In New York zijn woensdagochtend vroeg 16 leden van een extremistische pro-Chinese organisatie van negers, „beweging voor revolutionaire actie" (RAM) ge naamd, gearresteerd. Hiermee is een komplot om gematigde leiders van de beweging voor gelijke burger rechten te vermoorden, verijdeld. Volgens de New-Yorkse politie is bij de invallen in de huizen van de sa menzweerders een groot aantal ge weren, revolvers en bommen alsme de munitie buitgemaakt. ZIERIKZEE De huisdierenshow De huisdierenshow, georganiseerd door het Leger des Heils zal worden gehouden op woensdag 29 juni (1.15 uur) op het Kerkplein. Zowel voor het best verzorgde dier als voor het leukst gepresenteerde zijn geldprij zen beschikbaar gesteld. ZIERIKZEE Voordracht schoolhoofd Het college van b. en w. heeft de volgende voordracht opgemaakt ter benoeming van een hoofd van de openbare school (Nieuwe Boogerd- straat), die als volgt luidt: 1. M. Vaarzon Morel te Amstelveen. 2. A. J. Langedijk te Oost-Souburg (Vlissingen). 3 In alfabetische volgorde: J. Goed hart en H. H. v. d. Wolf te Zie- rikzee. Landbouwhuishoudschool „Prinses Juliana" De uitreiking der getuigschriften aan de leerlingen van de landbouw- huishcudschool „Prinses Juliana" zal plaats vinden op 27 juni a.s. in het Hervormd Verenigingsgebouw. Ledenvergadering C.M.M.C. Op woensdag 28 juni as. wordt in het Huis van Nassau de algemene ledenvergadering gehouden van de G.M.M.C. Behalve bestuursverkie zing vindt op deze vergadering de uitreiking plaats van de diploma's voor het leveren van kwaliteitsmelk in 1966. waarvoor 69 melkveehouders in aanmerking komen. OOSTERLAND Huis verkocht Naar wij vernemen is het grote woonhuis, staande aan de rijksweg alhier, en tot voor kort bewoond door de heer J. P. van Dijk, onder hands verkocht aan de heer M. v. d. Marei, scheepsgloper te Viane. „Kerk aan de Weg" Evenals vorig jaar zal er ook dit seizoen in het werkkamp „Ooster- land" weer iedere zondag een korte kerkdienst voor passanten worden gehouden, te beginnen met zondag 25 juni a.s. In plaats van half elf zul len de diensten nu aanvangen om half tien en worden gehouden in de cantine van het kamp. Deze „Keik^ aan de Weg" waarin Hervormden en Gereformeerden samenwerken, zal worden gehouden elke zondagmor gen tct en met 13 augustus. Wegens vertrek van ds. Groenewegen zal het secretariaat nu worden waargenomen door ds. H. Jagersma uit Bruinisse, die a.s. zondag cok de eerste dienst zal leiden. Het comité hoopt weer op grote belangstelling van de kant van de toeristen. BRUINISSE Laatste pyloon kabelbaan gesloopt De laatste pylon op de Grevelin- gendam, de grote stalen toren waar aan de kabelbaan was opgehangen is nu gesloopt. Zoals bekend droegen drie stalen torens, de meer dan 10 cm. dikke stalen kabel, waaraan de gondels hingen, met behulp waarvan de Grevelingen werd gedicht. De gondels brachten de steen boven het sluitgat en stortten hun vracht naar beneden. Een sluitmethode, die zo Voor grotere veiligheid CALCUTTA, 22-6. De politie van de Indische staat West-Bengalen heeft gewapende patrouilles op de hoofdwegen en langs de spoorwegen gestationeerd om te voorkomen dat vcedse'.transporten overvallen wor den Hni" lm"—::r:gten. Ook is besloten op te treden tegen hamsteraars, zwarthandelaren en smokkelaars, teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de verslechteren de voedselsituatie in de staat. In de afgelopen weken is regelma tig melding gemaakt van overvallen, opstanden en plundering om voedsel te bemachtigen. Maandag werden zes voedsel trei nen geplunderd en dinsdag werd een trein in het grensgebied van de sta ten West-Bengalen en Bihar twee maal overvallen door menigten. Eerder deze week heeft een woord voerder van het ministerie voor voedselvoorziening te New Delhi de voedselsituatie in het land wanhopig genoemd wegens vertraging in de aankomst van Amerikaanse graan schepen. In verband met de sluiting van het Suezkanaal zijn ruim 15 graansche pen om de Kaap naar India geleid. WESTERSCHOUWEN, 20-6. Dins dagavond verscheen in het laatste N.T.S.-journaal plotseling burge meester Everwijn. op het scherm al pratend door een portofoon, een soort kleine walk ie talkie. In deze ander halve minuut werd' verteld dat dit een nieuw soort van strandbeveili- ging zou zijn. Geehel onkundig van dit nieuws hadden we woensdag een gesprekje met burgemeester Ever wijn, die zei- de dat dit helemaal geen nieuws was en dat hij het met de gevolgde gang van zaken van deze nieuwsversprei- ding helemaal niet eens was, omdat het slechts een proefneming betrof. Indien deze zou gelukken dan was het niet onmogelijk dat deze nieuwe manier van strandbeveiliging door de gemeente aanvaard zou worden. Er was geen enkele nieuwsbron ver wittigd zodat ergens via andere ka nalen buiten de burgemeester om een lek is ontstaan dat o.a. door de tv. is uitgebuit. Voordat deze portofoons eventu eel in gebruik genomen zouden wor den moeten er nog diverse toestem mingen verkregen worden, o.a. van het Loodswezen om de centrale door het vuurtorenpersoneel te laten be dienen. Van daaruit zouden dan snel een dokter cf andere hulpmiddelen naar de plaats van het onheil op het strand gedirigeerd kunnen worden. Burgemeester Everwijn zeide dat de oorzaak van het nemen van deze proef gezocht moet worden in het niet tijdig gereed komen in dit sei zoen van de telefoonverbindingen met de consumptietentcn op het strand. Daar de gemeente de strand beveiliging een heel voornaam punt vindt (de reddingsvletten zijn daar al een voorbeeld van), werd naar een andere mogelijkheid gezocht om een snelle verbinding met de bewoonde wereld te verkrijgen. Het lopen van het strand naar een telefoontoestel kost vele kostbare minuten en deze kunnen tunest zijn bij een redding uit zee waarbij snelle hulp gewenst is. Al pratende een dezer dagen met het hoofd der B.B. de heer J. R. de Boer uit Zierikzee kwamen de por tofoons ter sprake en werd besloten een proef te nemen. Uit deze proef is vast komen te staan dat de porto foons een flinke draagwijdte hebben en het was mogelijk om zowel van Renesse als van Westenschouwen af de vuurtoren te bereiken. Indien toe stemmingen komen dan zullen enige consumptietenten van een dergelij ke apparatuur worden voorzien ter wijl tevens enige op het strand pa trouillerende politiemannen te paard er een mee krijgen. NEW YORK, 22-6. De Russische en Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Andrei Gromyko en Dean Rusk, 'hebben woensdag avond tijdens een diner drie uur lang met elkaar gesproken Na afloop van het gesprek ver klaarde Gromyko dat hij de kans op een gesprek tussen premier Kosygin en president Johnson niet uitgeslo ten acht. Op de vraag van verslag gevers wanneer Kosygin naar Mos kou zal terugkeren, antwoordde Gro myko slechts: „Spoedig". Encycliek over celibaat VATICAANSTAD, 21-6. Van goed ingelichte Vaticaanse zijde is woens dag meegedeeld, dat nog deze week een pauselijke encycliek over het ce libaat wordt verwacht. In deze ency cliek zou paus Paulus vasthouden aan het verplichte celibaat voor R.K. priesters van de Latijnse ritus. In de encycliek zou ook gesproken worden over het groeiende onbehagen bij een deel van de clerus over do celi- baatsvoorschriften. goed beviel (na aanvankelijk wat te genslag) dat nren deze methode nu ook gaat toepassen bij afsluiting van het Rak van Scheelhoek (Haring vliet) en een deel van de Brouwers- ha vengatdam Alleen de start van de kabelbaan staat nu nog overeind. Leerlingen Chr. school deden Rotterdam heel intensief De klassen 3 en 4 van de Chr. school te Bruinisse hebben hun schoolreisje alweer achter de rug. Vrijdagmorgen werd via Grevelin- gendam, Haring-vlietbrug en Baren- drechtse brug, naar Kctterdam ge reden met als eerste doel per Spidtf rondvaartboten een prachtig tochtje over de Nieuwe Maas en langs en door verschillende havens. De Euromast kenden de meesten wel van gezicht, maar bijna niemand van de leerlingen was er al boven op geweest en daar het helder weer was, viel van een prachtig uitzicht te genieten. Het derde programmapunt was het vliegveld Zestienheven. Naast het vliegveld werden de meegebrachte boterhammen opgegeten en onder wijl kon men genieten, van opstij gende en dalende vliegtuigen. Diergaarde Blvjdorp bleek alleen al een reisje naar Rotterdam waard. Dieren die men tct nog toe alleen uit een boek kende ziin er levend en wel te zien, vooral de apen en het nijl paard trekken de belangstelling van de jeugdige Bruenaars. Een laatste evenement was een echte treinreis, want cok die is in Rotterdam te maken namelijk van Centraal naar Rotterdam Zuid. Men maakt dan (cok voor velen weer vcor het eerst van hun leven) kennis mst een enorm groot station, stapt in een echte trein en rijdt langs de Sint Laurens en vervolgens over de brueeen In Zuid wachtte de bus van de firma Van Geveren weer cp zijn pas sagiers. een enorm gevarieerde reis. toch niet ver weg en voor jeugdige leerlingen uiterst leerzaam. Om 7 uur arriveerde de jeugd weer in Bru. Kleuter viel uit het raam De driejarige Johan Hoogerwerf, door zijn moeder naar bed gebracht op de bovenverdieping in een wo ning in Plan West, wist het raam van zijn slaapkamer open te peuteren, met het gevolg, dat hij uit het raam viel en op de ruim vier meter lagere grond terecht kwam. Gelukkig heb ben deze huizen een voortuintje en de ontboden arts (plaatsvervanger voor dokter van Leeuwen), kon al leen enkele kneuzingen constateren. Overgebracht naar het Zweedse Ro de Kruis ziekenhuis, mocht hij direct weer naar huis, omdat het ongeval alleen wat gekneusde ribben tot ge volg had. Dezelfde kleuter werd vo rig jaar gered uit het water van de werkhaven en ook toen kwam het ventje (dat toen al dreef en weinig tekenen van leven meer gaf) er bij zonder goed af. Hervormde dames naar Schoonhoven De hervormde vrouwenvereniging te Bruinisse maakte dinsdag het jaarlijks zomerreis je en fraai weer begunstigde dit uitstapje, dat als eeste stopplaats Schoonhoven had. In deze zilverstad werd niet alleen koffie gedronken, men ging er ook het Zilverhuis nog bekijken, in een oude synagoge die men. heeft inge richt als tentoonstellingzaal zijn fraaie stukken edelsmeedkunst te bewonderen. Van Schoonhoven ging het naar Volendam en vandaar met de boot naar Marken. Twee namen die voor zichzelf spreken. Het nieu we Schiphol imponeerde door zijn uitgestrektheid en onze grote lucht haven is een gewilde toeristische at tractie. In Rotterdam wachtte het gezelschap, dat onderwijl nog gele genheid tot winkelen had gekregen, nog een uistekend verzorgd diner. De Grevelingendam is maar een uur van Rotterdam af gelegen en een mooie goed geslaagde reis werd ook nu weer afgesloten. Ere-leden herdenkingscomité Tot ere-leden van het comité ter 'herdenking van het 500-jarig bestaan van Bruinisse, dat in 1968 zal wor den gevierd, zijn benoemd de heren mr. O. F. Weisse, ambachtsheer van Bruinisse en Joh. van 'den Bos, lid van Gedeputeerde Staten van Zee land', die te Bruinisse is geboren. BRUINISSE Teerfabriek weer in werking Op de Grevelingendam draait weer de teerfabriek. Alleen is hij wat klei ner. dan in de tijd t;>en de weg over de dam werd aangelegd en het bi tumineuze mengsel, dat wordt afge leverd is dan ook maai- best .md voor het aanbrengen van een slijt laag over ceze drukke snelweg. Nieuwe Schiphol erg in trek SCHIPHOL. 21-6 Het nieuwe Schiphol trekt - zoals te verwachten was - veel publieke belangstelling. De cijfers bevestigen het. Hoewel de toegangsprijs tot de pieren en de res taurants verdubbeld is tot twee kwartjes per persoon, zijn reeds in ce eerste drie weken alle records ge slagen. Het nieuwe stationsgebouw werd cp 8 mei geopend. Gedurende de res terende 23 dagen van die maand trokken 212.843 bezoekers door de tcurniquetten tegen 161.803 over de gehele maand mei van 1966 naar het oude Schiphol. koningin Fabiohi bezocht „De Efteliug" KAATSHEUVEL, 21-6. Koningin Fabiola van België en prinses Paola hebben met haar twee kinderen een bezoek gebracht aan het recreatie park de Efteling te Kaatsheuvel. Tot het gezelschap behoorde o.m. de am bassadeur van België in Nederland met zijn echtgenote. Na een tocht door het sprookjes bos, waarover het gezelschap zich bijzonder enthousiast toonde, werd het einddoel, „De Indische waterle lies" bezocht - de uitbeelding van een door koningin Fabiola geschre ven sprookje. Vrachtauto tegen trein UTRECHT, 21-6. Op een niet be veiligde overweg bij Etten-Leur is een vrachtauto woensdagavond om tien voor half acht tegen een .goe derentrein opgereden. De botsing veroorzaakte een grote ravage. Bei de sporen zijn versperd. De vracht autochauffeur, die zwaar gewond werd, moest uit zijn cabine worden gezaagd. Een reizigerstrein die op weg was naar Nijmegen, is naar Roosendaal teruggereden, een trein uit de te genovergestelde richting keerde in Breda. DEN HAAG, 21-6. Het bedrag van 200 miljoen dollar dat de Indonesi sche regering nodig heeft om haar betalingsbalanstekcrt voor 1967 te dekken, is ongeveer beschikbaar ge komen. De grootste bijdrage komt van Japan met 60 miljoen dollar, vervolgens van de Ver. Staten met 57 miljoen, de Westduitse Bondsre publiek 25 miljoen, Nederland 15 mil joen en Engeland 1,4 miljoen dollar, Dit vormt tezamen een bedrag van 158,4 miljoen dollar, waaraan moet worden toegevoegd het restant van 40 miljoen dollar uit toezeggingen God maakte ons geluk groter door de geboorte van JOHANNES (Johan) J. VAN T LEVEN B. VAN T LEVEN- TIMMERMAN JAAP Nijmegen, 20 juni 1967 Bcetselaersbcrgstraat 18 Volgens de Israëlische oud-pre mier Ben Goerion zou er in het nu door Israël bezette gebied op de wes telijke Jordaanoever een autonome Arabische staat moeten worden ge vormd, die door Israëlische Iroepen woi dt -beschermd. SAIGON. Een amerikaans mili tair kamp bij Gio Linh, ten zuiden van öe gedemilitariseerde zone, is met granaten bestookt. Twee mari niers kwamen om het leven en acht werden gewond. ATHENE. Volgens de Griekse mi nister van binnenlandse zaken, ge neraal Stylianos Patakos, bevinden zich op het ogenblik ongeveer der tig politici in hechtenis. Dertien van hen zijn gedeporteerd en drie staan onder huisarrest TOKIO. Een Japanse correspon dent heeft woensdag uit Peking ge meld dat honderd mensen zijn ge dood tijdens gevechten tussen arbei ders tijdens het weekeind in Woehan een stad in midden China. BRUSSEL. Ongeveer 15.00U perso nen hebben in Gent deelgenomen aan een beloging die was georgani seerd door werkgevers en vakbon den in de textielsector. De betogers cisten steun van de regering om de textielindustrie te redden. Het Russische staatshcofd Pod- gorny is woensdagmiddag in de Egyptische hoofdstad Cairo aange komen. Tricot- en kouseii- fabrieken vragen maatregelen UTRECHT, 21-6. „Hcewcl dc Ne- derlandse tricot- en kousenindustrie een gezonde ontwikkeling en expan sie vertoont (de totale omzet steeg in 1S66 met elf procent) wordt deze in dustrie door gevaarlijke ontwikke lingen bedreigd". Dit stel't de vereniging van tricot- en kousenfabrikanten in een brief aan de minister van economische za ken, waarin zij bij de minister aan dringt op bepaalde maatregelen. Zo vraagt zij van de bewindsman onder andere de toezegging, dat op het ter rein van de abnormale ipmorten uit Oost-Europa en Azië een stringenter beleid zal worden gevoerd om te voorkomen dat de tricot- en kousen industrie in een situatie raakt die het noodzakelijk zou maken dat zij dezelfde financiële steun moet vra gen als de katoen-, rayon- en Un- nenmdustrie. Algemene Vexgadering der V.N. NEW YORK, 21-6. De algemene vergadering van de V.N. heeft haar debat over het Midden-Oosten te 21.14 uur Nederlandse tijd verdaagd tct denderdagmidag 15.30 uur (even eens Ned. tijd). Hervormde gemeente Kapelle (Z.B.) heeft een fraai gerestaureerd kerkgebouw PARIJS. Uit een opslagplaats te Saint-Denis, een noordelijke voor stad van Parijs, zijn 500 kg. ruwe opium en een ton kwik ontvreemd. KAPELLE (Zuid-Beveland), 21-6. Vrijdag 23 juni cm half acht 's avonds zal in een speciale dienst het geheel gerestaureerde monumen tale kerkgebouw van de Ned. Herv. gemeente in Kapelle (Zuid-Beveland) officieel in gebruik worden genomen. In 1963 is begonnen met de restau ratie van dit kerkgebouw, dat in verschillende etappes is gebouwd in de veertiende tot de zestiende eeuw. Het is thans in zijn oude luister her steld. De totale kesten bedroegen ongeveer een miljoen gulden, waar van rond f 20.000 voor rekening van de plaatselijke hervormde gemeente komt. Medewerking bij de restaura tie verleenden rijk, provincie en ge meente. De restauratie vond plaats onder leiding van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg er. onder archi tectuur van ir. L. Meyburg te Sche- veningen. Het werk werd uitgevoerd door de fa. Geuze te Middelburg. Twee 'koren van de kerk die tot nu toe een afgescheiden ruimte vorm den en geen dienst deden, werden met het eigenlijke kerkschip verbon den. De zitplaatscapaciteit van de kerk ,die ruim 400 personen bedroeg, werd bijna verdubbeld. Voorts heeft men het fraaie, in 1866 gebouwde Batz-Witte-orgel gerestaureerd, een nieuwe kerkverwarming aangelegd en fraaie, achttienarmige koperen lichtkronen aangeschaft. De schepe nenbank, gebouwd in 1641, kreeg een opknapbeurt, evenals de uit begin 1600 daterende preekstoel. De ban ken werden vervangen door stoelen. Naar één school te Zierikzee ZIERIKZEE, 22-6. In een schrij ven aan de raad deelt het college van b. en w. mede dat de Zeeuwse C.B.T. B. verzocht cm een z.g.n. nodigverkla- ring voor de stichting van een chris telijke nijverheidsschool voor meis jes te Zierikzee. Op grond van de Nijverheidson derwijswet zijn door de C.B.T.B. een aantal verklaringen toegevoegd van organisaties en instellingen, die hun instemming betuigen met de stich ting van een dergelijke school te Zierikzee. Opzet van de C.B.T.B. is de mogelijkheden te vergroten voor christelijk nijverheidsonderwijs voor me'isjes op Schouwen-Duiveland en St. Philipslamd, temeer daar volgens de wet op het voortgezet onderwijs, het nijverheidsonderwijs gaat beho ren tot het beroepsonderwijs. De school te Bruinisse kan in het kader van het nieuwe onderwijsbe stel straks minder tot haar recht ko men dan een school te Zierikzee. Daarom streeft de C.B.T.B. naar con centratie van dit type onderwijs, het geen inhoudt de opheffing van de school te Bruinisse. Verder worden besprekingen gevoerd met dc Z.L.M. de Chr. landbouwhuishoudschool eveneens op te heffen en in te bren gen in een nieuwe Chr. nijverheids school voor meisjes te Zierikzee. Het college stelt de vraag of er naast de bestaande school „Prinses Juliana" nog behoefte bestaat aan een scheel ais door de C.B.T.B. be doeld. Zuiver onderwijskundig niet,. maar levensbeschouwelijk wel, zo concludeert b. en w. dat i.v.m. de reeds vermelde aanvraag de raad voorstelt de „nodig verklaring" te verlenen. Met de baas mee op vlieg-vakantie SCHIPHOL, 21-6. „Dc meisjes hebben het hele jaar erg hard gewerkt en ze hebben altijd binnen gezeten in een nu neg primitieve ruimte. Daar stel ik ieder jaar iets tegenover", aldus de heer H. .1. Hcgervcrst, eigenaar van een mode-atelier in Castricum, vanmiddag cp dc luchthaven Schiphol. Met 65 glunderende medinettes, bijna zijn voltallige personeel, vertrok hp naar Barcelona om er 14 dagen vakantie dcor tc brengen. Zijn vrouw, met wie hij dit jaar liet zil veren huwelijksfeest viert, ging ter assistentie mee. „Het wordt dit jaar dc achtste maal, dat ik samen met de meisjes naar het zuiden trek", vervolgde baas Hcogervcrst. „We zijn 5 keer maar Italic geweest en dit wordt dc derde keer naar Spanje. Ik vind het zelf erg leuk cm met alle meisjes op reis tc gaan, maar ik ben altijd weer blij als het achter dc rug is. Het zijn steeds de twee druk ste weken van het jaar voor me. Je moet al die meisjes natuurlijk goed in de gaten houden in een vreemd land. Daar komt nog bij dat we er een aantal zeer jonge onder hebben. Dc mccsten zijn erg zenuwachtig, cmdat het dc eerste maal is dat zc vliegen. Er is zelfs ccn meisje bij, dat nog nooit verder is geweest dan Amsterdam",

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2