DOSKO vierde op sportieve wijze het 25-jarig jubileum Om het herstel van Indonesië STREEKNIEUWS HANEN Orkestklas Muziekschool Zierikzee in ,JMr. de Roos-huis" Drukte aan Wellandweg liet nieuwe fraaie gebouw van de Waterleiding Maatschappij Schou- w en.buiveland op de hoek Lange Nobelstraat-Jannewekken, dat - gelijk gemeld - alvast wordt bezet door het personeel, in afwachting van de of ficiële opening. Bejaarden van Renesse hadden fraaie reis naar de Gelderse vallei De kc rf bal vereniging l)c.-ko te Ntcrdwelle vierde zaterdag j.l. haar 25-jarig jubileum met e«*n sportdag, die deer een gcede organisatie een geslaagde is gewerden. Vrijdagavond al heerste er grote bedrijvigheid op het prachtige sportveld aan de Wel land weg om voor de ongeveer 27'J spelers en speelsters de nodige acco- medatie te bieden als kleedgelegeu- heid, administratie en verkoopgele genheid. Om precies negen uur luidde de bel en traden een honderdtal pu pillen aan om elkaar op de drie vel den heftig te bekampen voor de hoogste plaatsen en daarmee de prachtige prijzen in de wacht te sle pen. Voor de aanvang van de wedstrij den richtte de voorzitter va nde S.D. K.B., de heer J. van der Zande, zich tot de jubilerende vereniging en feli citeerde die ook namens de K.N.K.B. Hij wenste dat DOSKO nog vele jaren op deze voet voort kan gaan. Het grote ledental, 56 ingeschreven leden en nog een 10-tal min of meer non-actieve leden, bc-wees volgens de heer van der Zande dat deze ver eniging zeer aktief is Namens de beide bonden bood de S.D.K.B.- voorzitter een fraaie wimpel aan, be stemd om naast de eigen vereni- gingsvlag te wapperen. In de wimpel staat in een keurig embleem het vijf- en-twintig jarig bestaan vermeld. „Ga zo door DOSKO, wees als altijd sportief en bedenk wie de jeugd heeft in de sport hoeft de toekomst en bovendien een opvoedkundige taak waarvan u zich al die jaren goed heeft gekweten", aldus de S.D. K.B.-voorzitter. NOORDGOUWE, 19-6. De uit vyf en twintig leerlingen bestaande or kestklasse van de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziekschool, heeft er een muzikaal weekeinde opzitten, dat - bü wijze van (geslaagd) expe- De sectie blokfluiten studeert op cylofoon en slagwerk) van Rudolf Bi De wedstrijden In de morgen worden de pupillen- wedstrijder. gespeeld waaraan een 10-tal verenigingen deelnamen. Om één uur 's middags gingen de adspiranten van start. Door dertien twaalftallen werd aan deze wedstrij den deelgenomen die waren verdeeld in 3 poules .Ongeveer 190 deelnemers waren over de drie velden verspreid, doch van de zijde van het publiek was de belangstelling maar matig. Een woord van vermelding verdie nen de jeugdleiders die met hun meisjes en jongens zo sportief aan deze dag deelnamen. De wedstrijd leiding bestond uit: mejuffrouw R. van Dalen en de heren Joh. v. Sluy- ters, M v. d. Maas en J. Hendrikse. Zij hielden zich keurig aan het tijd schema en losten de scheidsrechter problemen op, ontstaan door enige afzeggingen van die zijde. Na de spannende wedstrijden reik te de voorzitter van Dosko, de heer Joh. v. Sluylers de prijzen uit met dank aan de spelers, speelsters, wed- sterijdJaiding, scheidsrechters, jeugd leiders en aan ieder die had meege werkt deze dag te doen slagen. Geschenken Namens 'het gemeentebestuur bood burgemeester H. P. Everwijn geluk wensen aan en zegde daarbij de ver eniging een gemeentevlag toe. Ook wethouder Van der Klooster en en kele leden van de gemeenteraad toonden hun belangstelling voor de ze dag met hun aanwezigheid. Van een goede bekende mocht de vereniging nog een gift ontvangen ter leniging van de vele kosten voor deze dag gemaakt. riment - werd doorgebracht in het „Mr. De Roos-huis" te Noordgouwe. De jeugdige muzikantjes bereikten Nccrdgcuvve per fiets, waarna kof fie werd gebruikt, werd geluncht en het instrumentarium opgesteld. Het Tanzstücke" (met ingeschreven (Foto's: Zierikzeesohe Nieuwsbodé). De jubileumdag bracht een gezelli ge drukte op het sportveld te Noord - welle en is in alle opzichten succes vol verlopen. Er werden in totaal 40 wedstrijden verspeeld. De uitslagen De uitslagen bij de pupillen luiden als volgt: Poule I: strijdleiding, scheidsrechters, jeugd- prijs, lauwertak; DELTA 3e prijs, zil veren medaille; Brouwershaven A, 4e prijs, bronzen medaille; Thor 5e prijs, bronzen medaille. Poule II: Dosko le prijs, beker; Velocitas 2e prijs, lauwertak; Brouwershaven B 3e prijs, zilveren medaille; SV.O. W.K. 4e prijs, bronzen medaille; W.I.K. B. 5e prijs, bronzen medaille. De uitslagen bij de adspiranten: Poule I: D.F.S. le prijs, beker; Delta A 2e prijs, lauwertak; W.I.K. A 3e prijs, zilveren medaille; Dosko 4e prijs, bronzen medaille; Z.S.C. 5e prijs, bronzen medaille. Poule II: NOAD le prijs, beker; S.K.NW.K. 2e prijs, lauwertak; Good Luck 3e prijs, bronzen medaille; Brouwershaven le prijs, bronzen medaille. Poule III S.V.O.W.K. le prijs, prijsbeker; W.I.K. B 2e prijs, lauwertak; Velo citas 3e prijs, bronzen medaille; Delta B 4e prijs, bronzen medaille. gebouw werd twee dagen herschapen in een muziektempel, waar de jon gelui, maar ook de directeur de heer Jac. M. Luykenaar en de leraar cel lo de heer W. Hillebrand, bijzonder heoben genoten. Gespeeld werd zowel in de hall als in de recreatiezaal en het geluid beviel - zo bleek - overal even goed. Vokaal gedeelte was het instuderen en zingen van door de directeur be werkte volksliederen. Mede onder leiding van de gevorderde leerlingen P. Dogger (fluit) en H. Vorstheuvel Labrand (piano) werden verschillen de werkjes ingestudeerd, onder toe zicht van de heer Hillebrand. Het betrof -hier voornamelijk Barokmu ziek en verschillende moderne werk jes. s Het merkwaardige was dat de re petities bijzonder vlot verliepen. Men kon „study aan' 'doorwerken en zodoende kenden de jongelui in kor te tijd hun partijtjes. Een bijzonder nummer was een suite van Henk Badings, die goed uit de muzikale verf kwam. Zater dagavond vormde de jeugd een grote kring en speelden de oudere leerlin gen wat voor (Bach en Handel). De directeur en de leraar brachten een werk van Saint Saëns voor cello en piano. Een deel van de zondag werd ook gebruikt om wat muziek na te schrij ven, zodat ieder vlug over zijn eigen partij beschikte (Badings). Het bleek wel dat alle tijd uitstekend werd be nut en gerekend met het feit dat ook nog corveediensten moesten worden verricht, was het een wonder 'dat een zo uitgebreid programma kon wor den afgewerkt. Het muziek weekein de van de school is een groot succes geworden en het zou ons niet verba zen als het experiment zal worden herhaald. ROTTERDAM, 19-6. De maandag, echtend door minister Udink in het Kurhaus te Scheveningen geopende conferentie van de Intergouverne mentele groep betreffende Indone sië heeft zich de eerste dag in hoofd zaak beperkt tot het verkennen van de situatie. Allereerst heeft de Indonesische delegatie onder leiding van de heer H. A. Pandc'laki van het Indonesi sche ministerie van financiën rapport uitgebracht over de vorderingen, welke Indonesië sedert de Amster damse conferentie van februari ge maakt heeft met het economische herstel. Ook heeft het Internationale Monetaire Fonds een rapport uitge bracht, maar aangezien, de bespre kingen een besloten karakter dragen, is over de inhoud van de rapporten nog niets meegedeeld. Wel bleek maandagavond uit ge sprekken met de gedelegeerden aan boord van de havenboot „Pieter Ca- land" tijdens een tocht van Maas sluis naar Rotterdam, dat Indonesië getoond heeft de juiste koers te wil len volgen voor zijn economische sta bilisatie en rehabilitatie. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. In Oud Gastel is de 65-jarige mevrouw A. M. van Don gen, op rijksweg 17 verongelukt. Zij werd, toen zij op de fiets overstak door een vrachtauto met aanhang wagen aangereden. DEN HAAG. Op de Ganzenwinkel in Mierlo is de jarige Marinus Coolen overreden Hij werd dood op straat gevonden. Het kind is ver moedelijk overreden door een trek ker met aanhangwagen. Het onder zoek is nog aan de gang. SPORTBERICHTEN WIELRENNEN Wedstrijd voor amateurs te Zierikzee op 20 juli Op donderdag 20 juli a.s. zal voor de eerste maal te Zierikzee een wed strijd voor amateurs worden geor ganiseerd. Dit avondcriterium, dat over 90 km. zal gaan, zal op het zelf de parcours worden gereden waar de laatste twee jaar de ronde voor nieuwelingen plaats vond. Naar wij vernemen hebben reeds een aantal prominente amateurs ingeschreven. WANDELSPORT Wandeltocht Sportvereniging Z.S.C. Na driemaal in samenwerking met de V.V.V. te Scharendijke een wan deltocht te hebben georganiseerd gaat 'de sportvereniging ZSC dit a.s. zaterdag 24 juni zelfstandig doen. Er zal een tocht worden georganiseerd over 8 en een over 15 km. De tocht over 8 km. gaat over de Hogeweg richting Kapelle, Kerkweg, Raven- weg, Langedijk, terwijl de 15 km. via de Krijnkarelsweg, Weelweg, Ser- rooskerke, Helleweg en Rampweg zal gaan. Gezien het fraaie parcours dat de organisatoren voor beide toch ten hebben uitgestippeld mag een grote belangstelling van de wandel sportliefhebbers worden verwacht. DUIVENSPORT P.V. Gevleugelde Vrienden Wedvlucht vanuit Albert; afstand 204 km. Gelost om 9.30 uur, aankomst le duif 12.49; aankomst laatste duif 12.52 uur. Hagesteijn-Hoek 1; C. Bauman 2; Feleus-Westenbrugge 3, 7; W. den Boer 4; L Noordijk 5; J. Krijger 6, 8, 9; H. Merle 10. Woensdagavond inkorven voor Chateauroux, ook voor de Fondclub van 6.30 tot 7.30 uur, inkorflokaal Wevershoek. VOETBAL K.N.V.B. WIK I speelt in nederlaagtournooi tegen Zierikzee II Donderdagavond a.s. speelt WIK I in het kader van haai- nederlaag tournooi op het sportterrein te Kerk- werve een wedstrijd tegen de reser ves van Zierikzee. Wanneer de rood zwarten volledig binnen de lijnen komen, mag zeker op een spannende wedstrijd worden gerekend. Aan vang half 8. KORFBAL Prcgramma K.V „All-Ready" Men verzoekt ons van de zijde van de korfbalvereniging All Ready" mede 'te delen, dat het wedstrijdpro gramma voor deze week er als volgt uitziet: Heden -dinsdagavond - speelt All Ready I op het sportpark Banning te Zierikzee tegen ZSC II uit Scha rendijke, terwijl All Ready II te Ouwerkerk uitkomt tegen SVOWK vil. Vrijdag 23 juni a.s. speelt All Reaay I weer een thuiswedstrijd en wel tegen SKNWK II uit Nieuwer- ker'k, terwijl het tweede twaalftal eveneens op het sportpark Bannink tegen WIK III uit Kerkwerve binnen de lijnen komt. Alle wedstrijden be ginnen om half acht. NOAD I-DOSKO I 1-3. NOAD is er tegen het jubilerende DCSKO 'niet in geslaagd om de pun ten in Dreischor te houden want de blauw-witten verloren met 1-3. Toch had de thuisclub het eerst succes, want Kees Lcdewijk wist al na tien minuten de DGSKO-korf te doorbo ren. (1-0). NOAD zette af en toe aar dige aanvallen op doch dit leverde geen doelpunten op. DOSKO werd steeds gevaarlijker en het was na 20 minuten spelen D. Hart die de ge lijkmaker in de korf deponeerde. (1-1). DOSKO bleef in de running en vijf minuten voor het verstrijken van de eerste speeliheltt slaagde A. den Boer er in om de Noordwellenaren de leiding te geven. (1-2). In de twee de 'helft zag het er geruime tijd naar uit dat men geen doelpunten meer zou zien. De aanvalsvakken waren weinig produktief en het duurde ruim een half uur voordat er weer een doelpunt genoteerd kon worden. Het was M. Jonker die de zege defi nitief veilig stelde door fraai in te schieten. (1-3). ZIERIKZEE Aan het opleidingsinstituut Steno grafie en Machineschrijven K. Koets- dijk, slaagde voor het praktijkdiplo ma machineschrijven mej. C. van Velthoven te Zierikzee. Voor het aan de Rijkskweekschool te Middelburg gehouden examen ter verkrijging van de akte nuttige hardwerken slaagde mej. M. A. J. Cashcek alhier. Adjudant H. de Jager Groepscommandant Met ingang van 1 juli a.s. treedt - zoals reeds eerder gemeld - opper wachtmeester H. de Jager (54), thans deel uitmakende van de rijkspolitie te Hardinxveld-Giessendam in dienst als groepscommandant der rijkspoli tie in Zierikzee. Per 1 juli a s. is de heer de Jager bevorderd van opper wachtmeester tot adjudant en zal dus hier ter stede de leiding op zich nemen van het bureau aan de Meel- straat. De heer H. de Jager is ge boren te Sliedreoht. Hij diende het vaderland als beroepsmilitair en kwam via de marechaussee bij de rijkspolitie terecht. Als zodanig werd hij in tal van plaatsen gedeta cheerd en zo is hij o.a. werkzaam ge weest in Tietjerksteradeel (Fries land), Ridderkerk, Hoek van Holland, Nieuwenhoorn en diverse plaatsen op Goeree-Overflakkee .Op Flalckee bleef hij plm. 5 jaar. Vervolgens was zijn standplaats van 1950 tot 1958 Heerjansdam. Hierna volgde zijn be vordering tot opperwachtmeester. Als postcommandant was hij daarna werkzaam in Giessendam en in 1963 ging hij als rayoncommandant en vervangend groepscommandant naar RENESSE, 19-6. De ouden van da gen van Renesse hebben hun tradi tionele jaarlijkse reisje weer achter de rug. Begunstigd door uitstekend weer werd de reis met een tweetal bussen van de RTM vanaf het Dorps huis ondernemen. Via de Grevelin- gendam en Hellegatsplein ging het door de Albla.sserwa.ard naar Go- rinchcm waar in Hotel van Kekem de koffie werd genuttigd. Door de Vül'beerenlanden en De Betuwe ging het vervolgens via Rhenen en Wa peningen op Arnhem aan waar men rond de middag arriveerde om de koffiemaaltijd te nuttigen. Nadat do inwendige mens weer was versterkt werd de reis vervolgd naar de Post bank met zijn unieke vergezichten. Jammer was het dat er juist op het mement dat men hier arriveerde een nevel kwam opzetten waardoor de vergezichten jammer genoeg niet ge heel tot hun recht kwamen. Door de Geldei-se vallei werd de reis naar Zeist vervolgd waar een consumptie werd aangeboden. Van hier ging men via de Lopikerwaard, en de Krimpenerwaard naar Rotter dam waar het via de Brienenoord- brug weer richting huiswaarts ging. Alvorens het zever was werd eerst het restaurant cp de Greveli nge nd am no? aangedaan om bier de warme maaltijd te gebruiken. Nadat allen zich hieraan tegoed hadden gedaan werd ds laatste etappe naar huis on dernemen. Zcals gebruikelijk ging de jeugd van Renesse de bussen weer tege- Hardinxveld-Giessendam. Een lei dinggevende functie is de heer de Jager dus niet vreemd. De heer de Jager volgt in Zierikzee adjudant A. Stegeman op, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van laatstgenoemde. De komende brandweerwedstrijden Zaterdag 24 juni a.s. worden te Zierikzee de Provinciale en Gewes telijke brandweerwedstrijden gehou den. Veertien korpsen nemen aan deze wedstrijden deel, waarvan 12 uit Zeeland en 2 uit Noord-Brabant afkomstig. Als wedstrijdterrein fun geert het pand Maarstraat 2. Er zal o.m. gestreden worden om .de De Casembroot-wisselbeker. Kansheb bers voor deze beker, nu in bezit van Axel, zijn de eerste prijswin naars van de kringen. Om negen uur 's morgens vindt een officiële ontvangst van juryle den en genodigden op het stadhuis plaats, waarna om half elf de wed strijden een aanvang nemen. NOORDGOUWE Voorlichting voor bollenkwekers Op dinsdag 20 juli a.s. belegt de Vereniging voor Bloembollencultuur, afdeling Schouwen-Duiveland in ho tel Van der Weijde een voorlich tingsavond voor bloembollenkwp- kers. De heer A. Stienstra, assistent van de voorlichtingsdienst zal een le zing houden over de teelt van tulpen, irissen en gladiolen. DUIVELAND Slechte bessenoogst Naar wij vernemen zal de bessen- oogst dit jaar zeer slecht zijn, mede door de nachtvorsten die kwamen toen de bloesems al gedeeltelijk uit gelopen waren. Vooral de zwarte bassen beloven een slechte oogst, in tegenstelling met de aardbeienoogst, die ondanks de heersende droogte bevredigend is. OOSTERLAND Onze dorpsgenoot de heer P. A. Capelle, ambtenaar ter secretarie van de gemeente Brouwershaven, slaagde vorige week voor toelating tot het derde leerjaar aan de Be- stuursschool te Goes. Hij legde exa^ men af in de vakken Privaatrecht, Strafrecht en Staatsrecht. Voor het examen Middelbare so ciale arbeid (richting arbeidsvoor ziening) gehouden te Middelburg slaagde de heer L. van der Have al hier. Rede zendingspredikant Op donderdagavond 22 juni e.k. hoopt voor de Oud Ger. Gemeente alhier op te treden ds. J. van der Poel uit Ede, niet een rede over de M'bumazen'ding. Deze zendingspost is een onderdeel van de zending, die wordt gedreven door de Freedom Christian Church of Schotland, in het Zuid-Afrikaanse Rhodesië. Bij gestaan door enige negerpredikanten is zendeling van Woerden hier werk zaam voor de Ger. Gemeenten in Ne derland en voor de Oud Ger. Ge meenten. De aanvang van deze sa menkomst is half acht. moet. Een drietal jeugdige knapen. Hans Everarts, Hans Mol en Kees v. d. Houten waren al zeer bijtijds op stap gegaan waardoor zij als eerste 1 km voor Zierikzee in kenden stap pen. Inmiddels was ook het fanfare corps Luctor ct Emergo present om de bejaaiden te verwelkomen. On der tonen van vrolijke marsmuziek kwamen cm kwart over acht de twee bussen achter de muziek Renesse in gereden. Na nog een rondgang langs het dorpsplein te hebben gemaakt werd bij hotel Het Wapen van Zeeland halt gehouden om hier nog een consump tie te gebruiken. Dankwoorden De voorzitter van de organisatie commissie de heer J. A. Kouman sprak hier allereerst een woord van welkom tot burgemeester H. P. Ever wijn en zijn echtgenote die ter ver welkoming aanwezig waren. Een woerd van dank richtte dhr. Kouman tot de inwoners van Renesse die het ook dit jaar weer mogelijk hebben gemaakt de bejaarden deze reis aan te bieden. Dank bracht hij ook aan zuster mevr. Rimus-Meijer, die ter begeleiding de reis meemaakte, de beide chauffeurs voor de wijze waar- cp zij zich van hun laak hebben ge kweten en het fanfarekorps voor de vrolijke ncot bij de thuiskomst. Bur gemeester Everwijn zei bewondering te hebben voor de inwoners van Re nesse en het comité die ieder jaar weer hun voile medewerking geven cm deze reis te doen slagen. Uit de reacties welke hij had vernomen stelde hij vast dat deze reis weer bij zorder was geslaagd. Met verlangen zien velen dan ook alweer uit naar het volgend jaar. Namens de bejaar den sprak de heer A. J. Verboom woerden van danik tct allen die had den medegewerkt om deze prachtige dag zo uitstekend te deen slagen. De volstrekt niet altijd verrukke lijke samenleving der mensen, leidt heel vaak (en hoe gelukkig is dat) tot bizarre tegenstellingen. Zonder dut we alles weten en alles begrij pen, staat altijd het leed in de we reld voorop. Er wordt gevochten er gens in de jungle van Azië en er wordt gechicaneerd en gelogen in het midden-oosten, honger geleden in India, enfin nog veel meer. Ik kijk maar weinig televisie, maar als het zo is, komen er altijd mensen op het scherm die de vuisten ballen en spandoeken meevoerenEr zijn ook agenten, die er op ijirammelen. De volksmassa's moeten wel een enorme hekel aan me hebben. Ze doen altijd boos. Maar des te ontroerender en fascinerender is onze landelijke on enigheid over de torenhanen in de Westhoek. Het gaat behoren tot de verrukkelijkste incidenten van het jaar, vol van charme van dorpslief de, vol ook van een intense bewogen heid met de metalen (laten we geen koper of goud schrijven, want dat is al dadelijk partij kiezen) dieren, die op de Schouwse kerktorens prijken. Het gaat om hanen. Als bij de mensen zijn er mooie en lelijke ex emplaren. Komt er een restaurerend heer aanstappen, die de hanen van de toren haalt (met levensgevaar), ze even door elkaar klutst, reparaXie- achtige handelingen uitvoert en de hanen weer terug brengt naar hun verheven plaatsen. Er zijn fraaie ha nen met gouden veren en er zijn wangedrochten, die hun ijle lendenen met klinknagels zo'n beetje bij el kaar gehouden weten. Ieder wil een mooie haan en gesteld nu eens dat de gouden haan op een verkeerde spits staat en de klinknagelhaan ook, nu dan klopt er iets niet vrienden. Dan is de harmonie verstoord, ook al is die doorgaans onder hanen toch al broos en brekelijk. Hanen op spitsen evenwel kunnen niet bij elkaar komen. Die kunnen niet bakkeleien. Dat gaan de mensen doen, maar ditmaal niet Nasser-ach- lig hoor. Gemoedelijk bijna, ontwa penend, maar toch wel met die be sliste ondertoon: „die gouden hm, dat is onze haan". Er moei nu snel een hanengerechl komen, dat de exemplaren stuk voor stuk gaat bestuderen en op grond: a. van mondelinge mededelingen; b. op grond van fotografische afbeeldin gen; c. op grond vaix verklaringen uit de moyid van de restaurateur; d. op grond van historische geschrifteii gaat uitmaken welke haan waar thuis hoort Is op dit punt zekerheid verkre gen dan ligt de weg open voor een hanen-verbroederingsfeest, waarop iedereen iedereen, om de hals vliegt en daarna omhoog wijst naar de spits met in het oog de satisfactie over de zekerheid van: „da's onzen". SCHIEREILANDMAN. Muzikaal weekeinde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2