SUCCESJES Eerste Chinese waterstofbom ontploft WEBO-split Sportkleding en sportschoeisel Firma Koevoets DE TERUGKEER VAN ARAM ONDERWIJS Peking gaat door IIONG KONG, 17-6. China heeft zaterdag met succes zyn eerste wa terstofbom tot ontploffing gebracht. Dit is dtor radlc-Peking meegedeeld. Ontslagen bij spinnerij TILBURG, 17-6. De directie van de N.V. Spinnerij Swagemakers-Bo- gaerts te Tilburg deelt mede, dat de aanpassing van het personeelsbe stand van de afdeling strijkgaren- spinnerij aan de huidige bedrijfs economische eisen tot gevolg heeft, dat voor 22 personeelsleden bij het Arbeidsbureau ontslagverguning zal moeten worden aangevraagd. De be trokkenen zijn hiervan op de hoogte gesteld. De ondernemingsraad en de vakbonden zijn bij het overleg be trokken. Israël geeft schadevergoeding aan Indische gezinnen NEW YORK, 17-6. De Israëlische regeling heeft de voorzitter van de veiligheidsraad meegedeeld, dat zij de Indische regering haar leedwe zen heelt betuigd over de dood van 14 Indische V.N.-militairen. Maar de Israëlische regering heeft het ver wijt van de hand gewezen, dat de militairen zijn gesneuveld bij een vooropgezette Israëlische aanval. De Israëlische regering wil ook de kosten voor verpleging van Indische gewonden voor haar rekening nemen MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 19-6. Aangevoerd 1572 stuks vee, t.w.: 1207 runderen en 365 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, prima f 4,45-4,70, le kwaliteit f 4,00- 4,25. 2e f 3,55-3,70, 3e f 3,30-3,45; stieren f 3,80-4,35; worstkoeien f 3,20- 3.40; slachtvarkens, prima f 2,20- 2.23, ie kwaliteit f 2,08-2,20, 2e f 1,98- 2,05. 3e f 1,90-2,00; slachtzeugen f 1.90-1,98; zware varkens f 1,90-1,95. Runderen: aanvoer iets ruimer; handel slecht; prijzen lager. Var kens: aanvoer iets minder; handel vlot; prijzen even hoger. Radio Peking meldde dat de wa terstofbom in het westen van het land tot ontploffing is gebracht. De geslaagde proef wordt een grote overwinning voor Mao Tse-Toeng en ce culturele revolutie genoemd. De Chinese kernwapens betekenen een „grote steun voor die Vietnamese en Arabische volkeren in hun strijd te gen het Amerikaans imperialisme", aldus de Chinese zender. China heeft in twee jaar en acht maarden vijf kernproeven genomen, de eerste op 16 oktober 1964, de tweede in mei 1965 en de derde vorig jaar, de laatste op 29 december. Zij vonden alle vijf plaats in het proef gebied Lop Nor In de noordwestelij ke provincie Sinkiang. De explosie van vorig jaar decem ber duidde volgens waarnemeis al op een versnelling van China's kern programma. Honderd jaar getrouwd MOSKOU, 18-6. Balakisji en Amina Oroedjev in Azerbeid- sjan zijn honderd jaar ge trouwd meldt het Russische persbureau Tass. Hun leeftij den worden niet genoemd. De gouden bruiloft in 1917 en de diamanten in 1942 vielen in oorlogstijd„In al deze hon derd jaar' hébben wij geen kwaad woord tegen elkaar ge zegd", zei de man. Kogeltje floor treinraain geschoten UTRECHT, 18-6. Tussen Voge- lenzang en Bennebroek is zondag ochtend een trein met een buks be schoten. Een kogeltje versplinterde de voorruit van de machindstencabi ne. De machinist kreeg een glassplin tertje in een van zijn cgen, doch was wel in staat de trein verder te rij den. Van de dader ontbreekt elk spoor. De trein was onderweg van Rot terdam naar Amsterdam. Omstreeks kwart voor negen reed hij over het viadukt over de Leidsevaart, toen de rr "Iv'rvrf werd opgeschrikt door het glasgerinkel van de voorruit. Hij oraent de trein tot stilstand en trachtte de scherpschutter te ach terhalen. Dat Lukte niet. Blind meisje voltooide studie ZEIST, 17-6. Tot de velen die dit jaar hun studie aan het Lyceum vol tooiden behoort ook de 18-jarige Nellie van der Heijden, afkomstig uit Spijkenisse bij Rotterdam, die aan het eerste christelijk lyceum in Zeist slaagde voor het eindexamen Gymnasium Alpha, met een acht als gemiddeld cijfer Voer Nellie van der Heijden mag dit een uitzonderlijke prestatie ge noemd worden, want zij miste bij haar studie het gebruik van haar ogen. Een ernstige oogziekte waaraan zij op 10-jarige leeftijd leed, had blind heid tot direkt gevolg. Nellie werd acht jaar geleden opgenomen in de kring van het Christelijk Blinden instituut Barthimeus in Zeist. In een ziekenhuis te Brussel is donderdag een man van 60 jaar over leden, die de vorige maand gewond werd toen hij tijdens de brand in het warenhuis van de Innovation van de derde verdieping sprong. Het aantal slachtoffers is daardoor ge stegen tot 323. Een lianen „gevecht" BURGH, 17-6. Er heerst mo menteel in de Westhoek een papieren strijd om het bezit van een haan. Een prachtig uitgedost exemplaar is de vo rige week op de toren van Se- rooskerke geplaatst en nu be weren diverse rasechte Bur- ghenaren dat hun haan het hoogste puntje van Seroosker- ke siert, terwijl deze week op de torenspits van Burgh een creatuur dat meer op een hob belpaard gelijkt gaat verschij nen. De strijd is ontslaan na een vorige week gepubliceerd artikel in dit blad over beide hanen, waarin de restaurateur in Haamslede ons de haan van Burgh en die van Serooskerke toonde. Schijnbaar zit hier de oorzaak van een aantal boze mensen zowel in Serooskerke als in Burgh. Serooskere is boos over het verhaal en di verse Burghenaren hadden „hun'' haan op de kerk van Serooskerke zien prijken. Er is in Burgh iemand die de Burghse haan eens wat opge knapt heeft en deze beweert pertinent dat deze mooie haan door de gemeente Burgh na de kerkbrand van 1924 is aange kocht, De fa. Kouwenberg in Zierikzee die de hanen naar beneden haalde zal wel pre cies weten waar de mooie en waar de lelijke vandaan ko men. Mocht deze lelijke haan uiteindelijk toch de Burghse spits gaan ontsieren, dan zou het misschien aan te bevelen zijn om dit prachtige torentje een waardige haan te geven. Pi of. Zeemanlyceum Zierikzee Eindexamen afdeling h.b.s.-A Geslaagd: mej. E. Biezeveld, G F. van den Ende. mej. H. L. van Gees- bergen, mej. K. J. Hogerland, R. M. C. van der Hulle, J. C. van Klinken, C. J. van Liere, mej. C. M. Lode- wijk, W. J van der Meer, mej. M. G. van der Stel, A. W. Visser en mej. C. P. Vogelaar. Geen afgewezen. P.B.N.A.-examens Arnhem ZIERIKZEE. Bij de op 7 juni te Arnhem voortgezette (mondelinge) P. B. N. A. - examens slaagde voor bouwkundig uitvoerder o.m. onze vroegere stadgenoot de heer B. van der Schelde te Goes. Israël heeft Syrië beschuldigd van schending van het een week oude bestand. Volgens een legerwoord- voerdsr in Tel Aviv waren zondag drie Syrische pantserwagens ten noorden van de Syrische stad Koe- neitra naar de bestandslijn gereden waarna ze het vuur hadden geopend op de Israëli's. Celeerden en tekenaars hadden vroe ger wekenlang werk aan hetgeen thans een luchtfotokarteerapparaat in enige uren kan presteren. Hei ap paraat brengt luchtfoto's over op meettafelbladen. Het officiële tech nische woord voor het apparaat is stereoplanigraph, waarop aangeslo ten een magnetische coördinatenre- gistreerinstallatieResultaat: een op schaal getekende kaart aan de hand van luchtfoto's. Egyptische verliescijfers blijken hoog TEL AVIV, 18-6. Israëlische 1c- gerkringen hebben zondagavond meegedeeld dat zij het aantal Egyp- tenaren dat bij de strijd in de Sinaï- woestün is gesneuveld, nu op 20.000 schatten. Een week geleden was het doden cijfer aan Egyptische zijde op 7.000 f.-.t 10.000 geraamd. Tijdens de speur tocht van de afgelopen week deci de woestijn hebben de Israëli's voorts 550 vernietigde Egyptische tanks geteld en dit aantal neemt nog steeds tce. Functienarissen in Tel Aviv deel den intussen mee dat het komende etmaal uit Israël afgezanten naar West-Europa en het Verre Oosten zullen vertrekken cm het Israëlsiche standpunt na de militaire overwin ning op de Arabieren uiteën te zet ten. DODELIJKE ONGELUKKEN BOEKEL. Op een knaispunt in de buurtschap Venhorst, gemeente Boe kei, is een botsing tussen twee auto's gebeurd, die aan de 19-jarige Maiia Emonds het leven heeft gekost. Het meisje dat bij haar vader in de auto zat, is ter plaatse ovei-leden. OISTERWIJK. Zaterdagavond is in het Sint Elizabethziekenhuis in Tilburg overleden de 71-jarige fabri kant Fred Mutsaerts uit Oisterwijk. Als bestuurder van een personen auto was hij eerder op de avond op het kruispunt Heisteeg-Baerdijk te Oisterwijk in botsing gekomen met een bestelauto. HAAFTEN. Op ï-ijksweg 15 in de gemeente Haaften is een auto in bot sing gekomen met een motorrijwiel, dat behalve de bestuurder twee duo passagiers vervoerde. Een der duo passagiers, de 17-jarige J. P. F. Kroese uit Beesd, is daardoor om het leven gekomen. HEER HUGOWAARD. Tengvolge van een verkeersongeval is de 29- jarige Stammes uit Huur Hugowaard om het leven gekomen. Hij stak per bromfiets de Stationsweg voor zijn huis over, toen hij gegrepen werd door een personenauto. SCHINNEN. Een verkeersongeval, dat zich op rijksweg 76 bij Schinnen in Zuid-Limburg heeft voorgedaan, heeft het leven gekost aan de 19- jarige mijnwerker P. H. J. Sanders uit Beek AMSTERDAM. De 35-jarige F. L. Buys uit Haarlem is toen hij met zijn auto zonder voorrang te verlenen de Buitenveldertselaan in Amster dam opreed in botsing gekomen met een uit de richting Amstelveen ko mende wagen. De heer Buys werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. HALSTEREN. Bij een auto-onge val is de 51-jarige arbeider S. van Loon uit Halsteren om het leven gekomen. Het slachtoffer, vader van een groot gezin, stak met zijn brom fiets de weg over en werd daarbij door een Belgische personenauto ge grepen. HULST. Doordat hij met zijn trui in aanarking 'kwam met de kruiskop- peling van zijn motorboot is rond het middaguur de 33-jarige Albert de Rijbel uit Clinge in België om het leven gekomen. DREMPT. Bij een verkeersongeval, dat in Hengelo (O.) plaats had, kwam de 68-jarige B. A. Rondeel uit die gemeente om het leven. De man, die met zijn bromfiets op een zandweg reed, gegon te slingeren en botste daardoor frontaal tegen een hem te gemoetkomende Volkswagen bestel auto. Hij was op slag dood. KODDERWOLDE. Op de weg van Koudum naar Kolderwolde in de Friese gemeente Hemelumer Olde- ferd is de 40-jarige landbouwer J. Haga uit Kolderwolde door een bus je aangereden. Hij overleed in het ziekenhuis. WAARLAND. In een kleine sloot in Waarland is het 3-jarig zoontje van de familie Stoop verdronken. Het kind was aan het spelen in de omgeving van de ouderlijke woning. Heden overleed in het zie kenhuis te Woerden, na een langdurig geduldig lij den, onze geliefde broeder, zwager en oom JAN DE JONGE op de leeftijd van 67 jaar Valkens waard: T. STOUTEN- DE JONGE A. P. STOUTEN Nocrdgouwe: L. VAN FELIUS Kerkwerve: J. J. DE JONGE S. DE JONGE-RGTTE Nocrdgouwe: C. DE JONGE Kerkwerve: J. M. v. d. HAVE- DE JONGE J. J. v. d. HAVE En kinderen 16 juni, 1967 Condoleantie-adres: Singel 10, Woerden Heden overleed in het Algemeen ziekenhuis te Woerden, onze beste zwa ger en oom J. DE JONGE in de ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam: A. HAGESTEIJN en kinderen Kerkwerve, 16 juni 1967 Rode mijnsteen voor erfver- harding leverbaar uit wach tend aanvoerschip. Gaarne omgaand bestellingen CAV ZIERIKZEE tel. (01110) 2656 en 2657 C. 31. VAN HOORN arts woensdag 21 juni a.s. om 5 uur géén spreekuur Verloren: Weduwe heeft witte perte- merraie verloren bij fa. Wil brink, Korte St. Janstraat, in houd ruim 47,S.v.p. te rug te bezorgen bij mevr. De Ruiter, Plevierstraat 24, Zie rikzee. Te koop: Wegens omstandigheden: een motor, Japanse B.M.W., 2 ci linder, 250 c.c., viertakt k.k. Bel. all-risk verz. (1965), 10.000 km gelopen. De Jonge, Inlaag 4, Scharendijke, telef. (01117) 232. voor de Avondvierdaagse Havenpark 5 Zierikzee Vier jongelui bij botsing ernstig gewond HOOGEVEEN, 17-6. Zaterdag- avond cm acht uur is 'in hst spaar bankbes bij Hoogeveen een perso nenauto met vier jongelui tegen een bcom gebotst. Alle vier zijn leerlin gen van de Gereformeerde Uloschool in Hoogeveen en in zeer zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Zij Waren op weg naar een medeleerlinge, die vandaag voor haar ulodiploma is geslaagd. Het ongeluk ontstond, doordat een motorrijder' plotseling van links de weg opzwenkte. De motorrijder is doorgereden. Het Israëlische kabinet heeft zon. dag een marathonvergadering van zeven-en-een-half uur gewijd aan de te velgen strategie op de speciale zitting van de algemene vergadering va de Verenigde Naties. Het kabinet sal vandaag weer bijeenkomen. LAND- EN TUINBOUW Kleinere appel- en peren- oogst verwacht KAPELLE, 17-6. Blijkens een door het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen ingesteld onder zoek zal de komende Nederlandse appeloogst vooral als gevolg van nachtvorstschade, niet groter worden dan 70 tot 75 pet. van een normalie oogst, terwijl voor peren landelijk gezien niet meer dan een halve oogst wordt verwacht. Dit deelde dë voor zitter van de veiling in Kapelle-Bie- zelinge, de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge mee in zijn openingsre de itijdens de zaterdagmiddag gehou den jaarvergadering van deze vei lingsorganisatie. Wat de ocgstverwach tingen in West-Europa betreft zei de heer Dekker dat informaties tot de ccni. clusias leiden dat in alle landen een kleine perenoogst wordt verwacht en dat de appeloogst, behalve in Frank rijk, duidelijk beneden normaal zal blijven. Amerikaans vliegtuig verongelukt SAIGON, 17-6. Een Amerikaans vliegtuig, een C 130 Hercules voor het vervoer van militairen is zater dag bij het opstijgen van het vlieg veld van An Khe in Zuidvietnam neergestort en ontploft. Van de 49 inzittenden vonden 28 de dood'. 21 overlevenden konden uit het bran dende wrak worden gehaald. De vliegbasis An Khe ligt aan de rand van Zuidvietnams centrale hoogland Waaghals omgekomen BIRMINGHAM, 17-6. Een En gelse circusartiest, de 40_jarige John Marsh, is zaterdag om het leven ge komen teen hij in de omgeving van Birmingham probeerde van 'n hoogte van 15 meter in een watertank van twee meter te duiken. Volgens een toeschouwer sloeg Marsh met zijn hoofd tegen de rand van het kleine bassin. Het was de eerste keer dat hij het duiknummer uitvoerde sinds hij bij een vorige keer gewend was geraakt. Daarvoor had hij bijna 20 jaar het waagstuk zonder ongelukken vol bracht. V.N.-debat op televisie HILVERSUM, 17-6. Het debat ever het Midden-Oosten dat maan dagmiddag in 'le algemene vergade ring van de Ver. Naties wordt ge houden en waarbij naar verwacht wordt zowel een Russische als Ame. rikaanse vertegenwoordiger het woord zal voeren, wordt door de N. T.S. direct uitgezonden. Deze uit zending, die tostandkomt via1 de communicatiesatelliet Early Bird zal om 15.40 uur beginnen. De uitzen ding geschiedt tegelijker-tijd over bei de netten. Het federale kantongerecht in Philadelphia heeft een verzoek van Amerikaanse scheepvaartmaatschap- de stakende dekofficieren te bevelen het werk onmiddellijk te hervatten afgewezen. Ook dit jaar zal in het natuurpark „Berg en Bos'< te Apeldoorn, onder de titel Lumido" weer een fantastisch lichtfeest worden georganiseerdVan -ateniau 24 juni t»l en met 27'augustus kan het publiek hier elke avond van genieten. Grootste attractie van „Lumido'» is het klanken lichtspel „Sky 1. Voortbewegen door een gunstige wind kliefde een vreemd schip in snelle vaart de golven. In de wateren van het verre Oosten zou het vaartuig geen verwonde ring gebaard hebben, doch hier, onder de Italiaanse kusten, keken de enkele vissers die bezig waren hun netten binnen te ha len, het met éen bijgelovige vrees na. En mompelend wezen zij elkaar op de baar dige figuur, die hoog opgericht in de voor steven stond en strak voor zich uit tuurde. Doch Aram, want hot. was niemand an dors dan onze held, was zich van dit alles nauwelijks bewust. Na een jarenlange af wezigheid scheidden nu nog slechts enkele dagen hem van vrouw en kind en bij de gedachte aan het weerzien doorstroomde hem een warm gevoel van blijdschap. De jonk, welke keizer Lu Nan hem ter be schikking gesteld had, om hem naar zijn vaderland terug te brengen, sneed als een mes door de golven en het leek wel alsof de opgewekte stemming van Aram de be manning had aangestoken. Onder luid ge zang beijverden zij zich alles uit het schip tc halen, wat er in zat. Aram's rossige baard, die tijdens de lange zeereis formi dabel gegroeid was en hem een ongewoon uiterlijk verleende, wapperde in de wind toen hij zich naar achter begaf. Hij wendde zich tot de roerganger en vroeg: „Zijt ge er zeker van, dat ge de juiste koers ge stuurd hebt?" En toen de man bevestigend knikte, ging hij. half tot zichzelf, voort: „Vreemd, ik begrijp het niet. Volgens mijn berekeningen hadden we reeds lang de ho venieren in zicht moeien hebben!" i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5