G*OC HET LIDTEKEN I Wat is prijsgarantie? Algemene Bank Nederland Iedere vader blijft een kleine jongen! WILLEM VAN SAEFTINGE OP REIS? WITTE KRUIS Thuis sparen met rente? Girosparen sportief vaderdaggeschenk l is Zondag Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dim<U( 13 juni is«7 Nr. mos Voor de vrouw Maar hoe weinig vrouwen begrijpen dat „Een cadeautje voor vaderdag? Och kom, dan zit het niet diep, als je vrouw precies één keer in 't jaar eens lief wil zijn en alle andere da gen alleen maar aan 't eten en 't huishouden denkt. Hoeveel vrouwen weten het. dat vader ergens in zijn hart altijd een kleine jongen blijft en heel wat meer behoefte heeft aan koestering en een paar zachte armer, om hem die te schenken?" Het was een man, die me deze vraay stelde. Een man van in de veertig en met grijs haar aan de sla pen. Iemand, die een positie in de maatschappij bekleedde, waar velen tegenop keken. Een man van wie je zeker zo'n opmerking niet verwacht zou hebben, omdat hij in geen enkel opzicht de indruk wekte, zich een „kleine jongente voelen. Maar toen ik zijn ogen ontmoette, werd het iets anders. Er lag een half verlegen, half spottende, maar vooral een om be grip vragende uitdrukking in. Ik antwoordde, dat iedere vrouw instinctief de behoefte om te koeste ren in zich heeft en dat er bij iedere vrouw ogenblikken voorkomen, waar in de liefde voor haar echtgenoot samensmelt met de oneindig, moe derlijke tederheid, die zij een dier baar kind toe zou dragen. De vader dag biedt echter de gelegenheid met een stoffelijk cadeau uiting te geven aan onze waardering. „Dat denk je maar", zei hij een tikje weemoedig. „Het móést zo zijn. Maar het is niet zo. De meeste vrou wen trouwen om zelf een beschermd, verzorgd bestaan te krijgen, waarin zij al hun eigen zorgjes nog af kun nen wentelen op de toch al zwaar belaste man, omdat hij de „sterkste" is. Zo heet dat in de praktijk en wij dwazen zijn er nog trots op ook. En toch hoeveel gemakkelijker zou de man de strijd om het bestaan val len ,als zijn vrouw dagelijks als een begrijpende kameraad, voor wie hij zich niet altijd groot hoeft te hou den, n&dst hem stond. Zelfs al zou ze de finesses van zijn zaken niet be grijpen en zijn zorgen niet wérkelijk kunnen verlichten, dan nog zou het een vader in moeilijke tijden onnoe melijk helpen als hij wist, dat ergens die trouwe handen zijn, die hem niet loslaten en die liefdevolle armen, waarin hij kan uitrusten, zonder dat er iets van hem gevraagd of aan zijn hoofd gezanikt wordt. En dan die glimlach van een vrouw, die je vertelt, dat ze vertrou wen in. je heeft, zodat je zelfvertrou wen, als dit eens mocht wankelen, ADVERTENTIE Geen centje poeders meeneemt! Opbrengst straatcollecte voor Israël te Amsterdam 100.000 AMSTERDAM, H-6„. Binnen twee uur werd zaterdagavond door 60 vrijwilligers op het hoofdkantoor van de spaarbank van de stad Am sterdam de opbrengst van de straat collecte voor Israël, georganiseerd door de gezamenlijke jeugdzorgin stellingen in de hoofdstad, geteld. Uit 811 collectebussen kwam in to taal ruim 100.000 gulden. De collec te werd vrijdag en zaterdag gehou den. Dronken man rijdt op gezin in TZUMMARUM, 11-6. Zundag- avond zijn in Tzummarum (gem. Barradeel) in de Schoolstraat de heer Tj. Ennema en zijn vier dochters, die langs de weg wandelden, aange reden door een personenauto, be stuurd door een beschonken man uit Leeuwarden. De tweejarige Loekie Ennema kwam om het leven, de va rier en de vijfjarige Catharina wer den ernstig gewond, de elfjarige Antje werd zeer ernstig gewond en verkeeH in levensgevaar, de tienja rige Jet werd licht gewond en kon naar huis gaan. De gewonden zijn in het Bonifatiushospitaal te Leeu warden opgenomen. versterkt wordt! De zachte hand, die even over je haar strijkt, terwijl de innigheid van de lach in haar ogen je bemoedigt. Dat neemt je angst en je twijfel weg. Dat maakt je inder daad sterk". Weet jij wel, hoe vaak een man zich een hopeloze, kleine jongen voelt, ook al is hij in het dagelijks leven nog zo'n kei? En hoe nodig hij het heeft, zich een kleine jongen te kunnen voelenErgens, waar nie mand hem bespiedt. Weet jij, hoe h\j na een afmattende dag, waarin hij zich gróót moest houden, hunkert naar het tere woord, het verlossende gebaar en de echte mengeling van humor en tederheid, die alleen een alles begrijpende vrouw hem kan ge ven? Wéét jij, hoe een vader langzaam ten onder gaat, als die kleine jongen in hem doorlopend, gewelddadig on derdrukt moet worden? En hoe een huwelijk ten onder kan gaan in de verkillende sfeer van nuchterheid, waaraan iedere frisheid en spontani teit ontbreken, omdat hij alleen maar beschouwd wordt als het wezen, dat geld verdient en de materiële wel stand van het gezin in fact moet houden? Maar weet je ook, hoe een man opleeft, hoe moeheid en moedeloos heid van hem afvallen, om nieuwe kracht en energie in hem te wekken, wanneer een vrouw toont, dat ze hem liefheeft en rotsvast in hem ge looft? Ook al lóópt het wel eens mis met hem. Een vrouw kan je zo'n ongeloof lijk gevoel van veiligheid geven. Net als je moeder vroeger deed. Maar clan moet het een vrouw zijn, die uit de volheid van haar hart durft zeg gen: „Het is allemaal zo erg niet. We hebben toch elkaar. We komen er samen wel doorheen". Helaas, hoe weinig vrouwen bezitten deze mach tige, prachtige, over alles heenrei- kende en nooit verwijtende liefde, waarvan het goddelijk moederin stinct de kern is? Ik zeg je, gelukkig is de vader, die zich op zo'n vrouw kan verlaten in de ogenblikken, dat hij zich een klei ne jongen voelt. Zélfs al is ze druk bezig en zou het vlees kunnen aan branden of de melk kunnen overko ken. Jammer genoeg vinden de mees te vrouwen het vlees of de melk en nog zoveel andere dingen belangrij ker dan haar echtgenoot. Daardoor herkennen zij de ogenblikken niet, waarin hij haar werkelijk nodig heeft". Scheepvaartberichten Kenia, 11-6 te St. Vincent. Korenia, 11-6 te Saigon. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 12_6. Op de Utrecht se paardenmarkt werden vandaag 385 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paarden van f 1000 tot f 1500; werkpaarden van f 900 tot f 1150; oude paarden van f 1000 tot f 1500; drie-jarige paarden van f 750 tot f 950; twee-jarige paarden van f 350 tot f 675; veulens van. f 325 tot f 600' hitten van f 700 tot f 900; slachtpaarden van f 3,05 tot f 4,15 per wicht van f 2.70 tot f 3,05; jonge slachtpaarden ver f 3,05 tot f 4,15 per kg geslacht gewicht. De handel was redelijk. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM. 12-6. Klei-aard- appelen voor het binnenland: Bint jes 35-50 mm opwaarts f 22,00-25.00: Bintjes 40 mm opwaarts f 26,00-30,00; Furore 40 mm opwaarts f 19,00-24.00. Klei-aardappelen voor de export: geen handel. Voer-aardappelen f 2,00-4,00. Stemming: binnenland rustig, export geen handel. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schap of auto. DEN HAAG. De zesjarige J. G. van Hoelwijk uit de Ravesteinstraat in Den Haag is zaterdagochtend, toen hij cp de hoek van deze straat en de Hobbemastraat vanachter een tram plotseling overstak, overreden door een personenauto. Het kind overleed ter plaatse. RILLAND-B ATH. Zondagochtend omstreeks vijf uur is bij een ongeluk met een auto onder Rilland-Bath de dertigjarige mevrouw E. R. M. van de G.-van de B. uit Breda om het leven gekomen en haar echtgenoot de 32-jarige P. J. van de G. min of meer ernstig gewond. ADVERTENTIE minim mui mui minim iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Dit betekent, dat U Uw meubelen tegen de allerlaagste prijs koopt. Tegen garantie van contante terugbe taling als achteraf blijkt dat dit niet hel geval was. Niet duurder wèl beter. INTERMEUBELTOONZALEN j Deurloo - Zierikzee Flitsen uit het buitenland AMMAN. Het Jordaanse blad Al Destoer meldt dat een tachtig dui zend ontheemden na de gevechten van de afgelopen week van de weste lijke oever van de Jordaan naar Am man zijn gegaan. De Jordaanse rode halve maan heeft Israël er van be schuldigd Arabieren van de weste lijke oever van de Jordaan te heb ben gedwongen hun woningen te verlaten. NAPETS. Met het ruim 9.000 ton metende Italiaanse passagiersschip Esperia zijn uit Egypte bijna 700 vluchtelingen in Napels gearriveerd. Het waren voor het merendeel Ita lianen. WASHINGTON. De Amerikaanse vice-president Hubert Humphrey is in het Bethesdaijmarinehospitaal in Washington opgenomen in verband met de behandeling van een lichte blaasontsteking Verwacht wordt dat hij enkele dagen in het ziekenhuis zal moeten blijven. PRAAG. Bij Kosice in het oosten van Tsjechoslowakije is een passa- gierstrein in botsing gekomen mei een goederentrein, waardoor zeven mensen omkwamen. HOLLYWOOD. De Amerikaanse filmacteur Spencer Tracy is op 67- jarige leeftijd aengevolge van een hartaanval overleden, zo deelde een woordvoerder van de maatschappij Metro Goldwyn Mayer mee. Spen cer kreeg tot tweemaal toe een oscar voor zijn vertolking van filmrollen. BEIROET. Het Suezkanaal is als gevolg van Israëlische luchtaanval len versperd, zo heeft radia Cairo omgeroepen. Volgens de radio waren door de luchtaanvallen enkele sche pen en sleepboten gezonken en zal het enige tijd duren alvorens het ka naal weer bevaarbaar is. Eerder de ze week had Egypte het kanaal reeds gesloten. BRISBANE. De Australische po litie heeft bij een inval in een huis te Brisbane Picasso's schilderij „Le Belle Hollandaise" teruggevonden. Het doek, waarvan de waarde ge schat wordt op 800.000 gulden was een week geleden gestolen uit een museum in Brisbane. Het schilderij was niet beschadigd. WASHINGTON. De Amerikaanse regering heeft de oliemaatschappijen gemachtigd de verscheping van olie uit het Caraibische gebied en de Ver. Staten naar West Europa op te voe ren om tekorten in verband met de oorlog in het midden-oosten te voor komen. WASHINGTON Pres. Johnson heeft het ontslag van onderminister van defensie Cyrus Vance bekend gemaakt en de benoeming van mi nister van marine Paul Nitze tot op volger van Vance. ALGIERS. He staatshoofd van Al gerije, Hoeari Boemedienne, is maan dag per vliegtuig naar Moskou ver trokken om het Kremlin te polsen over zijn 'bedoelingen ten aanzien van het midden-oosten. KHARTOEM. President Nassei van Egypte heeft er in toegestemd een Arabische topconferentie te be leggen over de situatie in het mid den-oosten. GENEVE. Drie schilderijen - een Modigliani, een Dufy en een Rou- ault zijn. uit het a.partement van een Geneefse verzamelaar gestolen. De totale waarde bedraagt meer dan 250.000 gulden. Van de dieven ont breekt elk spoor. MILAAN. Negentien leerlingen van een school in Milaan zijn voor twee weken naar huis gestuurd, om dat zij een Joodse klasgenoot de bo- venkleren hadden uitgetrokken en een hakenkruis op zijn blote rug hadden geschilderd. Volgens het schoolbestuur hadden de jongens la ter hun verontschuldigingen aange boden en gezegd dat het als een grop bedoeld geweest was. PARIJS. Generaal Jean Jacques Noiret, voormalig inspecteur-gene raal van de Franse strijdkrachten, is om, het léven gekomen bij een ver keersongeluk in Parijs, waarbij zijn auto tegen die van de schrijver Pier re Daninos botste. Daninos werd licht gewond. KHARTOEM. In de Soedanese hoofdstad Khartoem zijn betogingen gehouden tegen de Sowjet-Unie. die zich niet gehouden heeft aan haar verplichtingen, de Arabische landen te steunen in hun strijd tegen Is raël" CAIRO. Volgens het semie-offiei- ele 'blad „Al Achram" heeft de Chi nese regering Egypte 150.000 ton graan en een bedrag van 35 miljoen gulden in harde valuta aangeboden. Een 26.jarige men uit Ternat, ten westen van Brussel heeft legenover de politie bekend, dat hij deze week zijn 27-jarige vrouw om het leven heeft gebracht door kortsluiting van een elektische koffiemolen te force ren, zo meldt de Belgische pers. Koning Hoessein van Jordanië heeft tegenover paus Paulus zijn leedwezen betuigd over de vernielin gen aan de heilige plaatsen in Jeru zalem door de gevechten van de af gelopen week. .ADVERTENTIE MARKTBERICHTEN E Veemarkt Rotterdam E ROTTERDAM, 12-6. Aangevoerd E 1531 stuks vee, t.w. 1150 runderen en E 381 varkens. E Prijzen per kg: slachtrundercn: E prima f 4,55-4,80, le f 4,05-4,35, 2e f 3,65-3,80, 3e f 3,35-3,50; stieren E f 3,80-4,35; worstkoeien f 3,30-3,45; E slachtvarkens, prima f 2,15-2,20, lc E f 2,05-2,15, 2e f 1,95-2,00, 3e f 1,90- E 1,95; slachtzeugen f 1,80-1,85; zware E varkens f 1,80-1,90 Runderen: aanvoer ruimer; handel E zeer kalm; prijzen even lager. Var- E kens: aanvoer iets korter; handel ta melijk; prijshoudend. U kunt storten op postgirorekening no. 757800 t.n.v. Spaarrekening Algemene Bank Nederland, Amsterdam, onder vermelding van de gekozen spaarvorm: Spaarrekening of een der vijf Spaardeposito's. Spaarrekening Direct beschikbaar f 2.000,per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Minimum storting en -saldo ƒ10, Spaardeposito Drie maanden opzegging Minimum storting en -saldo 100, Spaardeposito Zes maanden opzegging Minimum storting en -saldo ƒ100, Spaardeposito Eén jaar opzegging Minimum storting en -saldo ƒ100, Spaardeposito Achttien maanden vast Minimum storting en -saldo ƒ100, Spaardeposito Twee jaren vast Minimum storting en -saldo ƒ100, De Zeeuwsche leekebroeder uit de abdij van ,,Ter Doest" In de rubriek „Streeknieuws", an der het hoofdje „Zierikzee, „Stad en Lande". (in de Zierikzeesche Nieuwsbode" van 8 juni jl.) lees ik o.a.: „Een lezer betwist de juistheid van het verhaal van Willem van Saeftinge. Dit is echter ontleend aan het historisch werkje: „De Abdij Ter Doest", van Luc'ien Dendooven, en dat lijkt zeer betrouwbaar" - Tot zover de „Zierikzeesche Nieuwsbo de". Inderdaad vermeldt de amateur historicus L. Dendooven op bladz. 22-23 van bovengenoemd „Gidsje" (niet veel méér dan een VW-gidsje!) „Maar het ergste was nog, dat hij (Willem van Saeftinge) eigenhandig het hoofd afhakte van Robrecht van Artesië, aanvoerder van de Franse ridderschap". Bedoeld wordt: van Robert van „Artois, aanvoerder van de Franse ridderscharen, de toenmalige „pantsertroepen'' zouden we tegenwoordig zeggen). ADVERTENTIE Intussen lijkt het werkje - althans op dit punt - van Lucien Dendooven niet alleen niet zeer betrouwbaar, maar het i s beslist on-betrouwbaar. Dat komt, omdat vriend Dendooven steunt op totaal-verouderde schrij vers als Nic. Despars en Jac. Meyè- rus; en hij kennelijk de jongste, we tenschappelijke, werken over den Guldensporenslag bij Kortrijk, anno 1302, niet heeft geraadpleegd. Deze niet door hem geraadpleegde werken steunen voor een goed deel op chronieken van tijdgenoten (van 1302) zoals Lodewijk van Velthem („Spiegel Historiael" V) en de Gentse Minderbroeder („Annales Ganden- ses"). Welnu: deze beide tijdgenoten stemmen overeen, ook voor wat be treft de rol die Willem van Saeftin ge - en de monnik (Carmeliet) uit het klooster te Goes - speelden in de Slag der Guldensporen. Van. een af hakken van het hoofd van Robert van Artois is nergens sprake; dit heeft Lucien Dendooven als „bloe derige griezeligheid" maar op de koop toe gegeven, ten pleziere van graag-griezelende „dagjeslieden". die op dit punt, door onze bioscopen zo verwend zijn! In het zéér knappe werk van dr. J. F. Verbruggen (eertijds leraar aan de Kon. Militaire School te Brussel): „De Slag der Gulden-sporen" (Ant werpen - Amsterdam, 1952), leest men op bladz. 297. - nadat hij eerst verteld heeft hoe de Franse leger aanvoerder, Robert van Artois, met z'n strijdros diep in de Vlaamse ge lederen is doorgedrongen, - „Ei- strijder. daar echter twee kloeke ke rels, befaamd om hun lichaams kracht. - De een is een monnik uit de abdij Goes in Zuid-Beveland, die zijn kloosterorde verlaten heeft, de ander een lekebroeder uit „Ter Doest" bij Lissewege: Willem van SaeftingeHij is toegesneld naar hel slagveld met een paard, dat hij daar veiwisseld heeft voor een „goeden dag". (het vervaarlijke slag- en steekwapen, „de gepinde slave". S.). „Willem van Saeftinge slaagt er in, Artois le naderen en met één forse slag velt hij hel grote strijdros van de graaf, die meegesleurd wordt in de val". Lodewijk van Velthem, geciteerd in het aardige, goed-gedocumenteer- de, werkje van dr. Leo Delfos", 1302, door Tijdgenooten verteld" (Antwer pen, 1931), geeft de gebeurtenissen op het slagveld als volgt weer: Daar waren mede die van ter Goes Ende een monnik ook van Ter Does(t) Daar kwam een carmer ook in den hoop - die uut siner Orden sloop -. „Men conste haers gelikeniet vinden, Elc soude enen bere binden". Het waren twee sterke gezellen. Ik heb dikwijls hooren vertellen Dat de monnik Artois velde Van den ros, die hi helde Met eenen slag die hij sloeg. De monnik die Artois velde was dus onze Zeeuw Willem van Saef tinge; en verder vochten aan Vlaam se zijde ettelijke contingenten Zeeu wen mede, o.a. uit Goes, 'terwijl wt ook nimmer mogen vergeten, dat de Zeeuwse „achterban" (de reserve) werd aangevoerd door de bekwame ridder Jan van Renesse, van het eiland Schouwen. Van hem getuigt dr. #Verbruggen, in zijn even aange haald werk: „Zij (de Vlamingen) vertrouvyen terzelfdiertijd de opperste leiding van de strijd toe aan een bii de Vlamin gen minder bekend ridder, de Zeeuw Jan van Renesse, een zeer bekwaam krijgsman en sinds jaren een trouw bondgenoot van het grafelijk huis. („Chronique artcsienne", p. 51)." Terecht heef tonze vriend, de heer L.Vanbeylen, van Brugge, in zijn welkomstwoord, in de kerk van Lis- sewege, ons daaraan herinnerd. Zieiiks-ee, juni '67. Dr. mr. H. P SCHAAP. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Een héle avond werd geredeneerd toen men om elf uur feitelijk nog en alle mogelijkheden bekeken en even ver was van een aanvaax-dba- re oplossing en niets anders over bleef dan het spul maar te verko pen, zei Wout, die tot nog toe niet veel gezegd had - ik ben maar aan getrouwd -„Als de anderen het goed vinden, wil ik het wel eens een jaar proberen. Voor ik Alie trouwde, heb ik ook een jaar of wat in de tuin ge werkt. Ik heb de tuinbouwschool doorlopen, dus ik weet er wel wat van. Als Gerrit me een paar maan den wil inwerken, dacht ik, dat. het wel zou gaan. En lukt het niet, dan is er nog niets overboord. Dan kunnen jullie alsnog tot verkoop overgaan. Ik vind wel weer een baan. Daar maak ik me geen zorgen over Het is dus een kwestie van één jaar." Alles wat Map gedacht had, maar dit.En toch vond ze hel niet eens gek. Ze keek naar de gladde handen van haar zwager. Die zouden er gauw wel anders uit gaan zien. Alie leek het wel, terug te komen in het ouderlijk huis. De andere broers en zuster waren al even verrast als Map en omdat niemand in feite een betere oplos sing wist, ging iedereen ermee ak koord. Wout zou de volgende dag z'n ontslag aanvragen en in z'n vrije uren naar de tuin rijden om alvast een handje te helpen. Zodat Gerri( in het najaar zou kunnen trouwen. Er was een deftige trouwerij van- uit de nieuwe dameskapsalon aan de Overkant van het IJ, gevolgd door een leuke bruiloft in een zaal, schuin tegenover Beppie's zaak. Map was eveneens van de partij, hoewel ze er weinig voor gevoeld had, doch de haast op smekende toon gedane uit nodiging van haar broer had de doorslag gegeven. „De hele familie is er van beide kanten, Map. Dan kun jij toch niet wegblijven? Je bent op ieders bruiloft geweest en - nu ja, ik weet wel, dat de situatie voor jou nu anders is, maar doe mij dan het plezier, wil je? En dat ple zier wilde Map niet vergallen. Tot blijdschap van iedere ingewij de deed Map vrolijk mee. Ze danste zelfs weer en liet zich wat compli mentjes van de andere sexe aanleu nen. Maar inwendig dacht ze: Jon gens, jullie moesten eens weten, dat ik een gescheiden vrouw met 'n kind bendan was je niet zo aar dig tegen me. Dan bleven jullie ver van me vandaan. Midden in de nacht kwam Map thuis. Gerdientje was zo lang bij Bram en Trui, zodat ze zonder zich daarover zorgen te maken, feest had kunnen vieren. De volgende morgen haalde ze haar dochtertje zo tijdig weer op, dat ze naar de kleuterschool kon gaan Na een paar dagen constateerde Map, dat ze korzelig was. Hoe kan dan nu ineens? Ik ben immers al tijd gelijkmatig van humeur? Maar tijdens het koffiedrinken wist ze het: Ik voel me eenzaam. Behalve m'n familie heb ik helemaal geen kennissen. Die ik vroeger had, in Vlaardingen, Rotterdam en 's Gra vendeel, kijken me niet meer aan. omdat ik gescheiden ben. Ook niet de families in de stad, waarmee ik door mijn charitatief werk in kontakt ben gekomen. Overigens, sinds mijn schei ding word ik toch nergens meer voor gevraagd. „Mevrouw Lakeman, wij stellen uw regelmatige medewer king op hoge prijs," had de presi dente eens een keer gezegd. Typisch dat 'haar medewerking sinds het in de stad bekend werd, dat ze was ge scheiden, niet meer nodig bleek te zijn. Zo waren de mensen immers? En al weet iedereen heel goed. dat ik eiseres ben, ze denken allemaal, dat er bij mij ook wel wat schuld zal liggen. Nou, ze denken maar. hoor. Een week later nam ze een be sluit. En besprak het met Bram cn Trui. Die gaven haar terstond ge lijk. „Meid. dat moet je doen. Het is nog mooi weer. Ga jij maar rus tig een paar weken met vakantie, wij zorgen wel voor Gerdientje. Ze is hier immers maar wat graag." „Als jullie haar maar niet al te veel verwennen, hoor," aarzelde Map Bram glimlachte en keek zijn vrouw aan. „Zeg dat maar eens te gen Trui. Zo'n ideale moeder is er haast geen tweede." Waarop Trui verlegen bloosde. Map sloot haar woning, bracht de sleutel bij moe Lakeman en reisde naar Italië, waar ze wandelde en luierde, kennis maakte met een nc- derlands gezin, dat in hetzelfde ho tel logeerde. Ze trof het bizonder met 't weer en kwam na veertien dagen bruin gebrand en heex-li.ik uit gerust in Purmerend terug. Alwaar ze de eerste avond een aantal fa milieleden op visite kreeg en kwistig souveniers uitdeelde. Doch terug in de stad bekroop haar opnieuw de eenzaamheid. Wal kan ik er aan doen, piekerde ze. Ik kom ï-egelmatig thuis en bij Bram. Een enkele maal reis ik naar Wer- vershoof en naar de Wormer en nu de wittebroodsweken voorbij zijn. kan ik ook wel eens een keer naar Amsterdam gaan. Al was het maar cm m'n haar te laten doen. Maar er blijven dagen en avonden over. (Wordt vervolgd) ADVERTENTIE _VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N,V.— IKERKSTR. 25, AMSTERDAM, TEL. 23 27 27*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5