c&oc |bergmans| Stadttheater Hildesheim bracht operette „Die lustige Wit Me" daar blijf je fit bij Voor vader een goede s zonnebril I s STREEKNIEUWS Geslaagde en drukbezochte uitvoering G.v. „Kwiek", Bruinisse Manifestatie te Middelburg „Snippers" uit het M idden-0 oaten MOSKOU. Het Russische persbu reau Tass meldt, dat de maandag in Moskou begonnen Russisch-Algerijn se besprekingen in een sfeer van vriendschap en wederzijds begrip verlopen. CAIRO. Egypte heeft Jordanië een miljoen dollar aangeboden voor de eerste hulp aan de vluchtelingen uit de door Israël bezette streken, zo wordt officieel in Cairo meegedeeld. TEL AVIV. Een Israëlische woordvoerder heeft formeel ontkend dat zich Russische officieren in Is raëlische krijgsgevangenschap bevin den. AINSEMSEN (beïet Syrië). Isra ëlische troepen hebben zondag uit gelaten gezongen en gedanst op de heuvels van GoLan tussen de ruïnes van voormalige Syrische bolwerken. Israëlische voorraden stromen over de rivier de J or daan naar het dui zend meter hoge plateau, dat na bloedige gevechten werd bezet. BETHLEHEM. In Bethlehem hebben de kerkklokken geluid op de eerste zondag van de Israëlische be zetting der stad. Het leven herneemt iijn normale loop in Bethlehem, maar het zakenleven komt maar langzaam op gang door de afwezigheid van toeristen. EULAT. De Israëlische haven Ei- lat heeft met vreugde het eerste schip ontvangen, dat na de opheffing van de Egyptische blokkade van de Golf van Akaba het stadje heeft be reikt. Het is het Israëlische vracht schip „Dolphin". MUNCHEN. Met een van de transportvliegtuigen van de West- duitse luchtmacht waarmee Europea nen uit Egypte worden opgehaald, zijn maandag ook twee Nederlanders op de basis Neubiberg bij München aangekomen. JERUZALEM. In de door Israëli sche troepen bezette oudo stad van Jeruzalem hebben zich maandag tachtig gewapende Jordaanse mili tairen overgegeven, die zich vijf da gen lang in het Santa Rosaklooster schuil hadden gehouden. Ze werden ontdekt door Israëliërs die de voor malige Jordaanse sector uitkamden. LONDEN. De Times ziet de kan sen op vrede in het Midden-Oosten somber in, als de Israëli's de door hen veroverde gebieden niet willen nrijsgeven. TEIL AVIV. Een Israëlische ma joor heeft verteld dat zijn mannen zondag twee Egyptische militairen hadden moeten doden die al schie tend een slokje drinken probeerden te bemachtigen. Sommige Egyptena- ren die zich overgeven vallen op hun knieën, kussen de handen van de Is- Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwenbond De laatste bijeenkomst van de af deling Schouwen van de Nederlandse B -nd van Plattelandsvrouwen, zal werden gehouden op 20 juni a.s. in de foyer van „Mondragon". Op deze bijeenkomst zal het woord werden geveerd door mevrouw J. H. J. van Hees-Cino te Amstelveen, oprichtster van het poppentheater „AtelierCino" te Amstelveen. Huisdierenshow op straal Het Leger des Heils heeft zich met het navolgend schrijven gericht tot de jeugd van Zierikzee. Jongens en meisjes. Om maar met de deur in huis te vallen; wij gaan met elkaar een groot straatfeest houden. En in deze brief staat precies op welke manier jullie daaraan mee kunnen doen. Lees dus goed!! Op woensdag 28 juni a.s. om kwart voor zeven 's avonds, is er op het Havenplein een openbare huisdieren show. Daar komen jullie dan alle maal met je huisdier om dat te tonen aan een deskundige jury. met o.a. de heer R. van Rhoon, dierenarts Het wordt dus eigenlijk een grote wed strijd, waar uiteraard prijzen bij zijn te winnen. Je kunt die prijzen op verschillen de manieren verdienen: Ten eerste: De drie jongelui, die het best ver zorgde huisdier tonen, krijgen een prijs. Dat betekent, dat je vanaf nu moet gaan zorgen dat jouw dier er zo goed mogelijk uit gaat zien. Ten tweede: De drie jongelui, die hun dier op de leukste wijze aan de jury laten zien krijgen ook een prijs. En dat betekent, dat je moet gaan werken aan een leuk karretje, wagentje of kooitje, waar je het dier op of in zet. Je mag het ook verkleden, maar dan zó, dat het dier niet wordt gehinderd in zijn bewegingsvrijheid. Als je zelf geen huisdier hebt, mag je gerust komen met het dier van een tante of van je buren. Maar dan moet je er nu wel voor gaan zorgen. Eén dezer dagen krijg je een aan meldingsformulier in de bus, dal je in moet vullen en afgeven aan het Leger des Heils gebouw in de Post- straat. Tegelijkertijd moet je dan 50 cent deelnamekosten betalen. Nu weten jullie wat er te gebeu ren staat. Ieder kind mag dus mee doen. Doe je best en tot ziens. Vertel je ouders en je oudere broers en zusters even. dat er aan de dierenshow een fotowedstrijd is ver bonden, waarmee de drie mensen die de leukste of mooiste foto maken een waardebon van tien gulden kun nen verdienen. Wat is een 'huisdier??? Voor dit feest geldt: hulpposten langs de wegen, welke werden verleend door het hoofdbe stuur van het Ned. Rode Kruis. Aan de heer A. Hage. Kloosterweg 54, dis sedert 1952 hulppost nr. 48 beheert werd een medaille voor 10. jarige trouwe dienst beschikbaar ge steld. De uitreiking geschiedde na mens het hoofdbestuur door de voor zitter van de afdeling Schouwen (W.). dokter G. A. M. Stenger. die dank bracht aan de heer Hage voor de zorg voor het mat «-ia al en de hulp verlening aan zeer velen. De heer Hage heeft al velen verbonden, waarbij zijn vrouw ijverig meehelpt. De afdeling Schouwen (W.) gaf daar om ock blijk van haar waardering met een presentje voor de heer Hage en een blosmetje voor zijn vrouw. Ook in Nocrdwelle bevindt zich een hulppost, nr. 618, beheerd door de heer P. Hanse. Deze post is daar gevestigd sedert 1946. Aan de heer Hanse werd de medaille voor 10- jarige trouwe dienst toegekend niet de gesp voor 20 jaar hulpverlening. De voorzitter van de afdeling Schou wen (W.) bracht de dank over van het hoofdbestuur en de afdeling voor de gcede zorg en hulpverlening, waarin mevr. Hanse werd betrokkem Bedden zeiden te hopen nog lang de post te kunnen beheren. HAAMSTEDE Affiches Groene Kruis De provinciale vereniging „Het Greene Kruis" hertt een nieuwe af fiche uit gegeven en de afdeling Burgh-Haamstede heeft een 100- tal van besteld. De affiche is speciaal voor de campings en geeft in dui delijke bewoordingen leefregels die ce algemene gezondheidsvoorschrif ten voorstaan. Op de campings zul len de toeristen kunnen lezen hoe of ze het beste hun gezondheid 100 u kunnen houden in verband met het baden en zonnen. Neg veel meer nut tige wenken staan er op vermeld. Binnenkort zal de afdeling ervoor zorgdragen dat iedere camping er een aantal opgehangen krijgt. Schoolreis Beatrixschool De leerlingen van klassen 3, 4 en 5 maakten vorige week hun jaarlijks schoolreisje dat ditmaal naar Am sterdam en omgeving voerde. Al vroeg werd met een bus van Van Oeveren uit Zierikzee met de heer Tuinman aan het stuur naar Den Haag gereden om vandaar omstreeks kwart voor tien op Schiphol te arri veren. De kinderen hebben hier enorm genoten van het aan en af vliegen van de verschillende straal- reuzen. Het in- en uitstappen is nu niet meer te zien omdat de los- en' laadslurven dit aan de openbaarheid onttrekken. Van Schiphol werd naai de aanlegkade der rondvaarboten ge reden en de prachtige vaart kon ie dereen bekoren. Na de middag werd Artis bezocht en vooral het aquarium had de bij zondere aandacht van de jongelui. Na dit bezoek verliet men Amster- voor dit prachtige resultaat is wel op zijn plaats. Kijkavond kleuterschool Heden (dinsdagavond 13 juni), zal er gelegenheid zijn in de Chr. kleu terschool „Radda Barnen" alhier, het werk der kleuters in ogenschouw te nemen dat zij in het afgelopen schooljaar hebben gemaakt (van 7.00 tot 9.00 uur). Het schoolbestuur zal een goede belangstelling, vooral van de ouders, op hoge prijs stellen. SIRJANSLAND Geslaagd reisje leerlingen o.l.-schoo! Cnder leiding van de heer en me vrouw Heule hebben alle leerlingen van de o.L-schcol hun. jaarlijks schoolreisje gemaakt. De reis ging ditmaal door eigen provincie. Nagewuifd door ouders en belangstellenden vertrok de bus met opgetogen kinderen van Sirjansland. Over de Zeelandbrug, door NooixL Beveland met zijn vele bungalows, kwam men op Wemeldinge terecht waar de schutsluizen bekeken wer den. Voor de werking, elektrisch en met de hand, hadden de kinderen veel be langstelling. Vervolgens kwam het kreeftenpark te Yerseke aan de beurt. Voor velen was dit de eerste keer dat ze zo'n beest zagen. Enthou siast was de jeugd over Miniatuur Walcheren" wat het volgende doel van de reis was. Een „echte" trein en „echte" sche pen waren daar te zien. Het middeleeuws stadhuis en de abdij gebouwen van Middelburg wer den eveneens bekeken. Volgend doel was Domburg, waar eerst een strandwandeling en daarna tot aller vreugde de speeltuin werd bezocht. Moe van dit alles werd in de bus de meegenomen proviand ge nuttigd, waarna chauffeur Korsman zijn jeugdige passagiers langs de be kende Westkapelse Zeedijk en vuur toren in Vlissingen bracht. Met Mi. chiel Adriaanszoon de Ruyter keken de kïndei-en naar de vele zeeschepen die wachten om geloodst te worden. De terugtocht ging langs de nieu we Sloehavens met zijn industrieter reinen, wederom over de Zeeland - brug, op Ouwerkerk aan. Hier werd het 'hertenpark bezocht en de laat ste proviand genuttigd. Heelhuids en voi 'indrukken kwamen de 'kinder erf tenslotte weer thuis-. De heer Heule gaf een kort verslag van de reis en sprak een woord van dank tot de chauffeur en de bevolking voor hun financiële bijdrage die deze dag voor de kinderen tot een feestdag hebben gemaakt. Jeugd offerde voor Israël De schooljeugd heeft met de actie „Sir helpt Israël" f 350,60 bijeen ge collecteerd De kinderen hebben zelf aan de actie deelgenomen, door hun wekelijkse snoepcent voor Israël te offeren. Examenuitslagen machineschrijven en stenografie Op de te Bergen op Zoom gehou den examens slaagden: voor steno typiste mej. M. Otte te Oosterland; voor het diploma stenografie de dames W. T. de Jonge uit Brouwers haven en T. C. Bos uit Looperska- pelle; voor het praktijkmachineschrijven: uit Eikerzee de heren M. C. Coomans en M. v. d. Weele; uit Bruinisse de heer J. de Koning; uit Haamstede mej. J. van Zalm en de heer W. v. d. Linde; uit Kerkwerve mej. L. A. Hanse; uit Looperskapelle mej. C. A. Ca- pelle; uit Nieuwerkerk mej. J. Matthijsse en de heer A. J. Rotte; uit Oosterland de dames J. M. van der Maas en T. L. v. d. Werf; uit Renesse de heren H. A. de Roo en A. F. de Vos; uit Sirjansland de heer P. Neele; uit Zierikzee mej. A. Sies en de he ren C. L. de Vos (met lof), H. Uil, G. J. Wilbrink; uit Zonnemaire de heer K. J. van Ast (met lof). Al deze geslaagden ontvingen hun opleiding van de heer K. Kotesdijk, leraar stenografie en machineschrij ven (Staatsdiploma). Actiecomité „Ontwikkeling Bruinisse" In deze gemeente is een actieco mité „Ontwikkeling Bruinisse" op gericht. Het is o.a. gevormd uit ver tegenwoordigers van het bedrijfsle ven ter plaatse. In het comité heb ben zitting-genomen de heren W. M. de Korte, J. Pleune, C. Jumelet, S. A. Jumelet, «H. Schot, burgemeester C H. v. id. Linde en de heer A. Kor- stanje, rij ksmiddenstandsconsulent voor Zeeland( adviseur). Het comité stelt zich tot 'taak om de ontwikke ling van Bruinisse te stimuleren. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt haar maandelijkse vergadering weer op donderdag 15 juni 1967. In deze ver gadering zal zuster M. P. C. Haayer vertellen over haar werk als sociaal werkster en evamgeliste in donker Rotterdam. Man overleed in restaurant De 77-jarige heer J. K. uit Mid- delharms. werd toen hij in restau rant Grevelingendam- vertoefde zon dagavond plotseling onwel en zakte ineen. De ontboden geneesheer con stateerde het overlijden door een hartverlamming. Schooljeugd kreeg verkeersdiploma's BRUINISSE, 12-6. In tegenwoor digheid van de beide hoofden van de lagere scholen en van de leden van de groep Bruinisse van de Rijkspoli tie heeft burgemeester Van de Linde In de raadszaal van het gemeente huis aan 41 leerlingen der beide la gere scholen het vcrkeersdiploma en een vcrkeersspeldje uitgereikt. Burgemeester Van de Linde zoide verheugd te zijn een raadszaal vol (Van onze verslaggeefster). MIDDELBURG, 12-6. In de Mid delburgse Schouwburg bracht het Stadttheater Hildesheim de operette „Die Lustige Witwe" van Franz Lé- har. Deze uitvoering had plaats in het kader van de jaarlijkse vergade ring van de Nederlands-Duitse Ka mer van Koophandel, die ditmaal op 12 en 13 juni te Middelburg en Vlissingen wordt gehouden. Deze uitvoering was een geschenk van de Duitse Bondsrepubliek. Het operet tegezelschap, bestaande uit ongeveer 95 personen, dat vooral in Duitsland befaamd is, heeft voor een schitte rende vertolking van dit bekende werk zorggedragen. Het is een wer velende, kleurige vertoning gewor den waarin de onmisbare elementen vaart, esprit en muzikaliteit volop aanwezig waren. De' uitvoerenden mochten dan ook vele open doekjes in ontvangst nemen en een langdurig applaus, vergezeld gaande van bloe men, aan het eind. Léhars operette kreeg in deze opvoering een schitte rende kostumering, rijke decors met zeer goede solisten. De rol van het vrolijke weduwtje werd gezongen door Elsa Reichert; voor haar pres taties niets dan lof. Dit geldt ook voor Günther George als Graf Danilo een rol die deze solist gestalte gaf met een sublieme zangvoordracht gepaard aan vlot toneelspel. Dit kan ook worden gezegd van de andere solisten als Georg Kloss, de ambas sadeur en Lilli Hoffman, als zijn on deugende vrouw. Na afloop vond in de foyer van de Schouwburg een ontvangst plaats door dr. H. Effenberg, hoofd van de economische afdeling van de Duitse ambassade te 's-Gravenhage. Vandaag (dinsdag) vindt in Hotel Brittannia te Vlissingen de gewone algemene ledenvergadering van de Nederlands-Duitse Kamer van Koop handel plaats. Voordrachten zullen worden gehouden door dr. A. Baten burg, Amsterdam en prof. dr. Hel- muth St. Seidenfus te Münster met als onderwerp: „Kontinent und Küs- kinderen te mogen begroeten, om aan hen het verkeersdiploma uit te rei ken. Want het verkeersonderwijs, wordt ieder jaar belangrijker. Sinds de openstelling van Grsvelingendam en Zeelandbrug is het verkeer de laatste jaren ook op Bruinisse gere geld toegenomen en een goede be kendheid met de verkeersregels is een gebiedende noodzakelijkheid. Wie meer dan 7 fouten had Werd afgewezen, maar van de geëxami-, neerden kwam niemand dicht in de buurt van 7 punten, zodat allen slaagden. Er waren zelfs 4 leerlin gen van de Christelijke school en 6 van de openbare school, die noch in hun schriftelijke, noch in hun prak tische opgaven een enkele fout maakten; zij slaagden dus met lof. De burgemeester dankte de hoof den der scholen voor de goede resul taten die door goed on denvijs kon den worden bereikt. Hij dankte de leden van de groep Bruinisse, van het korps Rijkspolitie voor hun werk op dit gebied. Wachtmeester Helmendach, die de afdeling Bruinisse van het Verbond voor Veilig Verkeer vertegenwoor digde sprak tenslotte enkele woor den van dank en verheugde zich eveneens op het gunstige resultaat van dit examen. SPORTBERICHTEN KORFBAL Doskc-Velöcitas 11-1 In het begin van deze wedstrijd zag het er nog niet naar uit dat Dos- ko een grote overwinning zou gaan behalen. De score werd. pas na twin tig minuten geopend door F. de Vrie- ze, die een strafworp wist te benut ten (1-0). Vijf minuten later profi teerde M. v. d. Wiel handig van een fout in de Dosko-verdediging (1-1), maar tien minuten vóór rust wist Ant. Jonker een doorloopba'l te be nutten om Dosko weer de leiding te geven (2-1), om zeven minuten later nog eens hetzelfde te doen (3-1). Dos ko ging met een 4-1 voorsprong de rust in' door mej. Dinie Hart. Direct na de hervatting profiteerde M. Moermond van een fout in de Ve le citas-verdediging (5-1), waarna F. de Vrieze en H. den Boer de voor sprong verhoogden tot 7-1. Eén mi nuut latei* was het door Ant. Jonker opnieuw raak: 8-1, even later door dezelfde speler alweer (9-1), waarna M. Moermond en Joh. v. d. Vaate de eindstand brachten op 11-1. Ondanks de grote tegenstand gaf Velocitas in deze wedstrijd sportief partij. Een goed voorbeeld voor de slechte ver liezers. Het Syrische dagblad „Al Tha- wra" heeft vandaag opnieuw opge roepen tot vernieling van Ameri kaanse en Britse eigendommen In de Arabische landen. De acties zouden vooral tegen olie-installaties moeten Worden gericht. ADVERTENTIE te". In de middaguren wordt de ver gadering ontvangen door hel college van burgemeester en wethouders van Vlissingen in het gemeen tehuis te Vlissingen. Elsa Reichert als Hanna Glawari in Léhars operette „Die Lustige Witwe" 'k X •j* Geeft een Zeiss - Rodenstock - Buchmann - Polaroid 7 *i* Verrekijkers X 5 jaar garantie X X tel, (01110) 2029 vakopticicn t Havenpark 1 - Zierikzee J* KLOET - „Totem" - Burgh PROFESSOR De examenkandidaten hebben het dit jaar weer niet gemakkelijk ge had. Nog afgezien van de jiooit een voudige opgavenwas daar die on- heilsvolle wereld en al behoeft men niet bang te zijn uitgevallen, het schept toch een ernstige sfeer van onrust, die de aandacht afleidt. Ge lukkig is de humor bewaard geble ven. Die beperkt zich niet tot het schooltype en dringt (uiteraard) door tot de universiteit, gevoed- door de verhouding student-professor. Dat is al niet anders dan bv. op de middel bare school. Te Rotterdam hoorde ik een mooi verhaal over een „prof", die zich onderscheidt door een bij zonder grillig gedragspatroon, dat beurtelings verbijstering en een goed gevoede lachlust opwektEen stu dent begeeft zich naar de professor, die hem thuis een tentamen zal af nemen. Gekleed in het usanti'èle don kere costuum, belt hij netjes aan het professorale huis. Hij wordt binnen gelaten en krijgt het verzoek: „maar door te lopen naar de tuin". Tot zijn niet geringe verbazing treft hij daar de prof aan in een gemakkelijke stoel, gekleed in zwembroek, heerlijk in het zonnetje. Na de begroeting, zegt de prof joviaal: „dat kan zo niet; ga maar naar huis een zwembroek halen". De student vermoedt een lichtvoetige sfeer, huppelt naar zijn kamer, trekt zijn zwembroek aan en nog een overhemd en een short er overheen voor op straat Hy belt weer. Wordt netjes binnengelaten, gaat naar de tuin. waar de professor zit te wachten van top tot teen in zwart gala gekleed. Zegt de profes sor: „dat kan zo niet, het tentamen gaat over". Van dezelfde man gaat hel verhaal dat de nieuwelingen (die voor het eerst tenamen doen) in het universi teitsgebouw eveneens voor verras singen komen te staan. Er wordt ook wel bij deze prof geëxamineerd in een hoog gelegen kamer van de zetel der wetenschapZodra de kandidaat binnenkomt, vraagt de professor: „zo, bent U met de lift gekomen?" Zegt de student „ja", dan volgt dc mededeling dat het tentamen vooi betrokkene op grond van luiheid - maar naar een later tijdstip moet worden verschoven. Zegt de student: „nee, professor, via de trap", dan gaat het tentamen ook niet door op grond van „uitsloverigheid". Later maakt hij dan alles weer ivel goed, maar de nieuweling staal doorgaans even later wel beduusd op dc gang of buiten. Op de „soos" is het uiter aard een gave lacher. schiereilandman. aëliërs en smeken om een beetje vater, zo zei hij. 'IERIKZEE ngebruikneming kantoor Waterleiding Mij In afwachting van de officiële ope- ïing neemt de Waterleiding Maat- >chappij Schouwen-Duiveland het lieu we kantoorgebouw - Jannewek- ;en 2 - op woensdag 21 juni alvast n gebruik. Het tijdelijk adres (Man- ïuisstraat 4) komt daardoor te ver ballen. Ieder dier, dat je in of bij huis verzorgt wordt geaccepteerd als „huisdier". DE KAPITEIN. WESTERSCHOUWEN Fraaie collecte voor Israël In de gemeente Westerschouwen heeft de collecte voor Israël samen gevat op zaterdagmiddag in een 2 uren durende bliksemactie f 4065,42 opgebracht. We hopen hier in het volgende nummer nog op terug te komen. Onderscheiding voor beheerders hulppost Op 8 juni j.l. vond uitreiking plaats van medailles aan beheerders van dam en was een speeltuin het doel wit van de meisjes en jongens. „De kleine Betuwe" in Haastrecht heeft legio manieren om de kinderen te amuseren en ze hebben er volop ge bruik van gemaakt. Vooral het wa tervliegtuig had grote belangstelling. Gm negen uur des avonds arriveerde de bus weer in Haamstede en konden de jongelui op een mooie dag terug zien. OOSTERLAND De collecte voor Israël De collecte voor Israël, die hier ter plaatse werd verricht door de heer C. J. de Later en dochter, bracht op de mooie som van f 1193,44. Dat is gemiddeld per inwoner van Oos terland 76,4 cent. Een dankwoord BRUINISSE, 12-6. De zaterdag avond te Bruinisse gehouden uitvoe ring van de sportvereniging „Kwiek" is een groot succes geworden. Er was een grote belangstelling en velen mccstcn ze!fs met een staanplaats genoegen nemen. Nadat de voorzit ster. mevrouw Van Leeuwen-Sieling een kort openingswoord had gespro ken, volgde het défilé van de deel nemers en deelneemsters. De oefeningen werden vlot afge werkt cn bert. nden o.a. uit muzika le oefeningen en demonstraties aan de ringen, brug, paard en turnen. Vooral de brugoefeningen trokken de aandacht, zowel die van de jonge meisjes (brug ongelijk) als die van de oudere dames. Burgemeester C. H. van de Linde sprak een. slotwoord, waarbij hij zijn vreugde erover uit sprak, dat „Kwiek" onder leiding van de heer Kosters uit Zierikzee, thans een bloeiperiode doormaakt, mede ook dank zij de goede outillage van het gebouw. Hij sprak de beste wensen uit voor de toekomst en bracht dank aan hen die belangeloos, als voorturnster of voorturner voor de jongere leden optraden, maar ook aan de heer Kos ter, die het peil van de prestaties dei- ouderen opvoerde. De dames verdienen zeker wel een pluim voor hun goed volgehouden training, de prestaties van de heren steken daarbij pover af! Zij kwamen op het programma niet voor en een goede herenafdeling zou toch wel een eerste voorwaarde zijn, voor een goed functionerende vereniging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2