P. Bezuyen, MIDDEN - OOSTEN Zo ging dat STREEKNIEUWS „UNION" SPQRTRIJWIEL Israël-actie te Zierikzee werd een succes Eerste ratiowoningen Haamstede bewoond Oosterland's bejaarden hadden prachtige natuur-reis Begunstigd door prachtig zomer weer hebben de Oosterlandse ouden van dagen donderdag jl. hun jaar lijkse reis ondernomen, zoals naar gewoonte, onder auspiciën van de Oranjevereniging. Om halt' achtv startte de bus van de fa. v. Oeveren^ uit Zierikzee, met chauffeur Willem se aan het stuur, van het Marktplein met 55 deelnemers(sters), waarbij 48 bejaarden, 'bestuursleden van de O. V. en zuster Compagne. Nadat het veer Zijpe-A.J. Polder was gepaseerd ging het linea recta naar Waalwijk waar de koffie werd gebruikt. Verder koerste men naar de Duitse grens en daarop ging het door een prachtig brok natuurschoon naar „Bos en Dal", waar op de Sterren- berg de meegebrachte boterhammen werden gegeten en men genoot van een prachtig uitzicht. Vandaar ging men door de mooie Betuwe naar Oosterhout, waar in „De Kanonnier" de warme maaltijd werd genoten, die uitstekend smaakte. Zelfs de oudste deelnemer, de 89-jarige heer C. A. Weststrate was het hiermee eens; hij toonde nog een gezonde eetlust. Van kwart over vier tot half zeven verpoosde men in Oosterhout. Toen brak de tijd van vertrek weer aan, en ware het niet dat door vertra ging van gesloten spoorwegovergan gen de bus wat laat was, men had omstreeks 8 uur op het dorp kunnen zijn. Nu werd het half negen. Als naar gewoonte waren de man nen van „Oosterlands Fanfare" weer paraat om de bus bij het. café „Even Buiten" af te htflen ën: met muziek het dorp in te leiden Daar aange komen heeft één'-der deelnemers, de Grote gelddiefstal te Londen LONDEN, 7-6. In noord-Londen is donderdag een auto, speciaal inge richt voor het vervoer van geld, ge stolen. De auto, waarin zich 440.000 gulden bevond, verdween toen de bestuurder en zijn maat een bureau van de Britse spoorwegen waren binnengegaan om het loon voor het personeel af te dragen. KERKNIEUWS Geref! Gemeenten NIEUWERKERK. Zondag 11 juni, 10 en 3 uur ds. Karens. (Met deze opgave vervalt de aankondiging in de predikbeurtenlijst. Ned. Herv. Kerk NOORDGOUWE. Gewijzigde op gaaf (aankondiging predikbeurten- lijst vervalt hiermee); zondag 11 juni 7 uur ds. Roodenburg. Tocht naar Chatham DEN HAAG. 8-6. De Britse marine-attaché in Den Haag, captain S. W. Clay den, D.S.C., heeft in Den Helder de Neder landse nazaat van luitenant admiraal Michiel Adriaenszoon de Ruyter (die dezelfde naam draagt als zijn voorvader) een boodschap overhandigd. De boodschap is afkomstig van de Britse ambassadeur in ons land, sir Peter Garran, K.C.M. G., en ze luidt als volgt: „Weet. fiere en achtenswaar dige nazaat van luitenant-ad miraal Michiel Adriaenszoon de Ruyter, dat als mijn voor vader in 1667 uw voorvader geschreven zou hebben, het geen goodwill-boodschap ge weest zou zijn, maar een ver vloeking van zijn tocht, verge zeld van een bede om tegen wind en ongunstig weer. Nu, driehonderd jaar later, behelst mijn boodschap de beste wen sen voor een veilige reis en geluk voor deze tocht. U kunt rekenen op een warme vriend schappelijke ontvangst in Medwy". Uit Den Helder vertrok name lijk donderdagmiddag de Ne derlandse jager Hollandvoor e entocht naar Chatham, ter gelegenheid van de viering van de 300ste verjaardag van De Ruyters tocht naar Chat ham. heer W. Kloote een dankwoord ge sproken voor deze reis, die hij een echte natuurtocht noemde. Mede namens allen dankte hij het comité en allen die aan het welslagen van deze mooie reis hebben meegewerkt. Hierna beklom ook de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer Matth. Steenpoorte Lz., de muziektent om een dankwoord te spreken, ten eer ste aan de burgerij voor de milde giften, waardoor deze reis weer was mogelijk geweest. Ook de muziek vereniging, onder leiding van de di recteur de heer Jac. Capelle, kreeg een dankwoord voor het muzikaal welkom dat telkenjare weer op grote prijs wordt gesteld. Tenslotte een dankwoord aan de wijkzuster Com pagne voor de bereidheid ooks dit maal weer mee te willen gaan. Hier mee was de goed geslaagde reis ten einde. Reacties op bestand WASHINGTON, 8-6. President Johscn heeft de bekendmaking van Egypte, dat het bereid is een bestand te aanvaarden, met voldoening ont vangen en de hoop uitgesproken, dat al'le staten in het Midden-Oosten nieuwe wegen zullen zoeken om hun geschillen cp vreedzame wijze te re gelen. TEL AVIV. Er is een nieuwe si tuatie in het Midden-Oosten gescha pen, zo verklaarde premier Es.ikol van Israël. Wij willen geen oorlog, wij willen echter dat alles wordt ge daan om de vrede in de toekomst te bewaren. ALGIERS. De V.N.-resolutie voor een staken van het vuren is in Alge rije met ontstemming ontvangen. Of ficiële kringen merkten op, dat Al gerije een krachtiger houding van de socialistische landen had ver wacht. BONN. Regeringskringen in Bonn toonden zich verheugd dat „verstand en zin voor realiteit" hebben gezege vierd. LONDEN. Ook in Londen klon ken opgeluchte geluiden. Een onzeker punt achtte men nog de houding van Syrië, die nog steed9 onverzoenlijk lijkt. Bestand kwam onverwachts NEW YORK. 8-6. Nob kort tcvo- ren, het was zes uur vrijdagavond, had de Egyptische V.N.-vertegen- wcordiger El-Kcny de leiding van de veiligheidsraad te verstaan gegeven, dat Egypte aanvaarding van de door de raad geëiste wapenstilstand zou afwijzen, aldus hebben betrouwbare V.N.-kringen verklaard. De op ver zoek van de Verenigde Staten bijeen geroepen vergadering van de Veilig heidsraad begon dan ook in het te ken hiervan. Slechts twee uur nadien ontving El-Kony echter bericht van de verrassende koerswending van zijn regering. Hij liet zich van de sprekerslijst schrappen en snelde naar de telefoon cm Kaïro bevesti ging te vragen. In kringen van de V.N.-delegaties is nu een levendige discussie gaande over de motieven, die Nasser tot een dergelijk eigen lijk neg niet verwacht besluit heb ben gebracht. Een van de theoriën luidt dat Egypte bij de beslissende slag ten oosten van het Suezkanaal zijn laatste pantserstrijdkrachten had verloren en dat zijn troepen waren omsingeld. Een andere mening is dat president Nasser het roer niet meer in handen heeft. TEL AVIV, 8-6. Israël heeft een op de band opgenomen telefoongesprek laten beluisteren, waarin president Nasser en koning Hoessein overeen zouden komen de Arabische neder lagen te wijten aan Britse en Ame rikaanse interventie. De bandopname werd afgedraaid op een persconferentie in Tel Aviv. Op de bandopname, die, van slechte kwaliteit was, kon men twee man nen tegen elkaar horen schreeuwen. Een stem, toegeschreven aan Nas ser, zei in het Arabisch: „Hallo, zul len we de Verenigde Stalen en En geland zeggen of alleen de Verenig de Staten?'- Het aan Hoessein toegeschreven antwoord luidde: „De Verenigde Staten en Engeland" Het gesprek werd vervolgd met de vraag van Nasser of Engeland vlieg- B. WOLTERS D. J. PRIESTER hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te 'geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op woensdag 21 juni a.s. des na middags 15.00 uur ten ge meentehuize te Haamstede. Receptie van 16.30 tot 18.00 uur in Hotel Restaurant ,.Do Torenhoeve" te Haamstede. Juni 1967. Leeuwarden. De Bird BUgaartflat 42-3 Haamstede, Burghseweg 43 Toekomstig adres: De Bird Bilgaartflat 42-3, Leeuwarden j Voor# het medeleven na het /O plotseling overlijden van enze lievè vrouw en moeder L. A. VERSCHOOR-ROTH j betuigen wij onze hartelijke dank. Mede namens de familie, J. J. VERSCHOOR Kerkwerve, juni 1967. Vloedstraat 42. Mirages van de Israëlische lucht macht op weg naar vijandelijke doe len. De Israëlische toestellen kregen deze week de vrije hand in het luchtruim. dekschepen had. Hoesseins antwoord was onverstaanbaar. Nasser zou daarop gezegd hebben: „Gaat Zijne Majesteit een verkla ring afleggen over de deelneming van de Amerikanen en Britten?" Opnieuw was het antwoord ondui delijk. Nasser: „Bij God, ik leg een ver klaring af, en u doet het en we zor gen ervoor dat de Syriërs zullen ver klaren dat Amerikaanse en Britse vliegtuigen vanaf vliegdekschepen deelnemen aan de strijd tegen ons. We geven een verklaring uit. We leggen de nadruk op de zaak en zor gen ervoor dat het erin wordt geha merd". Het aan Hoessein toegeschreven antwoord luidde: „Goed, in orde". Eban naar linis NEW YORK. De Israëlische minis ter van buitenlandse zaken, Abba Eban, heeft donderdagavond New York verlaten, waar hij zijn land heeft vertegenwoordigd in het Vet* ligheidsraaddebat over het Midden- Oosten. Hij reist via Londen naar Tel Aviv. Voor zijn vertrek uit de Ver. Sta ten verklaarde minister Eban, dat de Israëliërs en de Arabieren beter rechtstreeks met elkaar kunnen pra ten over hun meningsverschillen dan afhankelijk te zijn van de goede diensten van de Ver. Naties of de grote mogen!dheden. Ben Goerion bij klaagmuur JERUZALEM, 8-6 Ben Goerion, Israëls eerste premier, is donderdag aan het hoofd van een groep Isra ëliërs naar de klaagmuur in Jeruza lem gegaan. Toen hij erheen liep hoorde men de oude staatsman mompelen: „Dit is na mijn aankomst in Israël mijn tweede grootste dag". Ook president Zalrnan Sjazar van Israël heeft donderdag bij de muur gebeden. Sjlomo Goren, opperrabbijn van het Israëlische leger, heeft donder dag op 24 km. ten zuiden van Jeru zalem het hek geopend van Rachels graf, een van de gewijde plaatsen van het Joodse volk. Sporthal voor Oude Tonge Op de plaats waar nu nog een oude vervallen lagere school staat, zal binnenkort in Oude Tonige worden begonnen met de bouw van een flin ke sporthal, welke op 16 september a.s. zal worden geopend. De kosten van de sporthal bedragen plm. 40.000 gulden. Wanneer de sporthal in sep tember 'in gebruik 'kan worden ge nomen ontvangt de gemeente Oost- Flakkee, waartoe Oude Tonge be hoort een bedrag aan subsidie voor lichamelijke opvoeding, dat gelijk is aan het geraamde exploitatietekort. De subsidie beloopt ongeveer 70.000 gulden per jaar. De hal zal naast het geven van 'gymnastieklessen ook bij zonder goed geschikt zijn voor be oefenen van balsporten. Het laat zich aanzien dat dus nog het komen de najaar mikro-korfbalwedstrijden in Oude Tonge kunnen worden ge speeld, hetgeen ook vanwege de gun stige ligging ten opzichte van Schou- wen-Duiveland, bijzonder gunstig kan worden beschouwd. ZIERIKZEE: De heer M. C. Jansen, hoofd commies ter secretarie, slaagde voor het diploma gemeente financiën. Kunst uit eigen streek op expositie in Burgerweeshuis Op maandag 3 juli aanstaande wordt in het Burgerweeshuis alhier een tentoonstelling van beeldende kunst uit eigen omgeving officieel geopend. In verband met onder houdswerkzaamheden is het dit jaar wat later geworden met de openstel ling van het weeshuis en regenten kamer voor het publiek. Op de ten toonstelling zullen werken te zien zijn van mej. Cora van Citters uit Burgh en 'de heren G. H. Breetvelt, Fr. v. d. Ende en J. P. Jongschaap te Zierikzee. Uiteraard wordt ook keramisch werk geëxposeerd van de bewoners van het weeshuis, de heer en mevrouw Braat, die ook de in richting van de tentoonstelling zul len verzorgen. Het bouwplan-West Het college van b. en w. deelt aan de raad mede dat thans overeen-* MARINUS II. JONKER ADRIAN A C. LANDMAN hebben de eer kennis te ge ven vanhun voorgenomen huwelijk, 'waarvan de vol trekking zal plaats hebben op vrijdag 23 juni a.s. des na middags 3 uur in het gemeen» tehuis te Scharendijke. Noordgouwe, Zuidbosweg 3 Kerkwerve. Kerkweg 4 7 juni 1967. Receptie van 8-9.30 uur n.m. in het Verenigingsgebouw, Beatrixstraat te Kerkwerve. Toekomstig adres: Kerkweg 4. Kerkwerve Voor ce zeer grote belang stelling. de vele bloemen, ca- deaux en gelukwensen, die wij ter gelegenheid van ons 50-jarige huwelijk mochten ontvangen zeggen wij, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. CHR. VAANE W. VAANE-TIBOUT Haamstede, 9 juni 1967. T. VAN ROON dierenarts - Zierikzee Konijnen enten tegen myxomatose: maan dag-, woensdag- en vrijdag avond a.s., van 7.00 tot 8.00 uur. Evangelisch Lutherse Gemeente Zierikzee Zondag 11 juni, 10.00 uur mej. da. K. HAGE uit Rotterdam. I Voor de vele bewijzen van I medeleven, na het overlijden van onze lieve moeder, be- huwd- en grootmoeder JACOBA GEERTJE SAMAN geboren DE WITTE I betuigen wij hierbij onze wel gemeende dank. Namens de familie: B. SAMAN Zierikzee. juni 1967 Zuidwellestraat 9 Bij inschrijving te koop: Het huis met erf' en tuin te Zonnemaire aan de Oost- weg 7, sectie E nummer 216, groot 4.85 aren. Het perceel is onmiddellijk ra betaling der koopsom in vrij genot te aanvaarden, be houdens goedkeuring van b. en w. Voor bezichtiging is de sleu tel te verkrijgen bij de heer M. A. Slager, Tellersweg 1 te Kerkwerve (tel. 01119-325). Inschrijvingsbiljetten worden uiterlijk 17 juni a.s. inge wacht ten kantore van nota ris P. HEERING, Oude Ha ven 55 te Zierikzee. OPENBARE VERKOPING door notaris J, J. VAN DEN ENDE te Zierikzee, krachtens art. 1223 lid 2 B.W., op woensdag 21 juni 19G7, te 3.00 uur n.m., in het „Huis van Nassau" te Zierikzee, van woonhuis met erf te Zierikzee, aan de St. An- thoniesdam 1, kad. sectie A, no. 841, groot 65 ca. Aanvaarding na verplichte ontruiming door eigenares bewoonster, mw. L. J. Geerts- Plandsoen. Bezichtiging: elke werkdag van 2.00 tot 4.00 uur n.m., in overleg met bewoonster. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond tij dens de ziekte en na hei overlijden van onze geliefde modder, behuwd- en groot- moeder L. M. IN DEN BOSCH-BAL betuigen wij hiermede onze welgemeende dank. Uit aller naam: Familie IN DEN BOSCH Zierikzee, juni 1967. Zuidwellestraat 31. HERVORMDE STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING OP SCHOUWEN EN DUIVELAND Mevr. C. C. Vellenian-Maas (maatschappelijk werkster) - Wilgenmeet 1 te Renesse is met vakantie vanaf 10 juni tlm 3 juli 1967. Voor spoedgevallen bellen: Maatschappelijk werkster mej. A. H. Heinen, De Jongestraat 47 te Zierikzee, telefoon 01110-2165 öf mevr. M. Coumou-Groenendijk, Blokweg 11, Zierikzee, telefoon 01110-2813. Geslaagd voor hel examen? Een goed rapport? Geef dan zo'n prachtig Wij hebben een enorme keuze uil meer dan 50 stuks In verschillende prijzen, kleuren en modellen „UNION SAVOY" compleet reeds vanaf f 159,50 Kies 'n „Union" U rijdt als vanzelf! Komt U eens vrijlblijyend kijken bij: ZIERIKZEE Tel. 2164 stemming is bereikt over de aan koop van grond' ter realisering van het bouwplan-West. Eerder werden van bedoelde grond de pachtrech'ten afgekocht van de pachter de heer J. de Bakker. Met de eigenaar van de grond de heer P F. van der Vliet is over de aankoop thans overeenstem ming bereikt. Op de dinsdag a.s. te houden raadsvergadering wordt voorgesteld de grond metterdaad' aan te kopen. HAAMSTEDE Beenbreuk De bromfietsberijder M. de Meij te Renesse reed - Ter hoogte van de woning van de arts de heer Stengef van achteren tegen een auto, die plotseling stopte. De auto werd be stuurd door H. K., te Haamstede. De bromfietser kwam te vallen en liep een beenbreuk op. Hij werd naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. HAAMSTEDEBURGH Auto-rally voor de burgerij V.V.V. Burgh-Haamstede is er in ijltempo in geslaagd om een auto rally voor de burgerij te. organiseren, die gehucden zal worden op dinsdag 13 juni in de avonduren. O in een groot aantal deelnemers een tocht bi.] daglicht te kunnen waarborgen, zal de start van de eerste auto reeds om 18.30; uur plaats hebben. 'De route is weer uitgezet door de heren M. - Dijkman en D. Mooij en belooft weer veel le,uke uitzcekerijtjes. Voor som mige dolende autoridders kunnen we nog mededelen dat de finish zal zijrt bij hotel „De Schouvvse Boer". De start is zoals gewoonlijk voor het ge meentehuis in Haamstede. De deel name staat alleen open voor inwo ners van Haamstede en Burgh, en inschrijvingen worden geboekt bij het V.V.V.-kantoor en in garage Dijkman. Natuurlijk staan er voor de beste' rijders en eventuele rijd sters weer mooie prijzen te wachten. OOSTERLAND Praktisch verkeersexamen Onder leiding van opperwacht meester Van der Heijden ,uit Nieu- werkerk, deden de leerlingen van de hoogste klassen van de beide lagere scholen alhier te Nieuwerkerk het praktisch verkeersexamen. Van de openbare lagere scheel, hoofd dhr. Bolkenbaas, waren er acht deelne- mers(sters) en van de christelijke school, hoofd de heer Cromwijk, 18. Van de o.l.-school slaagden allen, t. w. Chrtstien van Almenkerk, Ab. van den Berg, Joke van den Houten. Marteijn van der Maas, Jan Meer man, Willem Nikerk, Jan Stoutjes- dijk en Leen Stoutjesdijk. Er waren geen leerlingen met 0 fouten. Van de leerlingen van de christelijke school werd er één afgewezen, ter wijl er een viertal slaagden met lof, d.w.z. met 0 fouten. Dit waren: Adrie de Bruine, Rinus Dooge, Willem IJzelenberg en Dick Kik. Verder slaagden: Bram Bierens, Bram de Bruine, Ab. de Bruine, Gré de Brui ne, Hanna de Bruine, Maatje Otte, Tannie Bierens, Dies Bouwman, Jo- zien Dooge, Leen Dooge, Tannie van der Have, Ab. van Dijk, Hans Stou ten en Leen van der Werf Verder offeren is mogelijk ZIERIKZEE, 9-6. De hier donder, dag gehouden bliksemactie voor Is raël heeft het mooie bedrag opge bracht van f 4071,40. Het comité is voor dit resultaat bijzonder dank baar en wil allen hartelijk danken voor het medeleven met de nood in Israël. Intussen heeft het comité de in druk dat zeer mild is gegeven, maar dat het aantal gevers nog veel groter had kunnen zijn. Besloten is derhalve de actie nog enige tijd voort te zet ten, waarschijnlijk tot het moment dat de grote landelijke actie inzet, waaraan Zierikzee dan uiteraard niet meer mee doet. Men kan nu verder zijn geld voor Israël kwijt in bussen, die geplaatst werden bij de verschillende winke liers en cp de adressen: Touwbaan 10 en Oude Haven 35. Bovendien kan gestort werden bij de balie van de Amro-Bank, Oude Haven en op giro 3822 Amro-bank, t.n.v. „Collectieve Israël-actie". Er zal straks in Israël zeer veel geld nodig zijn en hulp is daarom dringend nodig. HAAMSTEDE, 8-6. De ïrt snel tem po door de fa. Den Ilartog uit 's Gra vendeel gebouwde 40 ratic-woningen die in het uitbreidingsplan „Zuid" der kern Haamstede een plaats kre gen zijn voor het grootste deel vol tooid en de helft is bewoond. Volgen de week dinsdag krijgt weer een 10- tal toekomstige bewoners de sleutel en dan is het nog maar een kwestie van een maand en het gehele blok dat gelegen is in de Beatrix- en Ju- lianastraat is bewoond. Wie vanuit het zuiden nu Haam stede nadert valt het op dat hier de laatste 20 jaren enorm veel gebouwd is. Haamstede gaat uitbreiden in zuidwestelijke richting en nog meer woningen en openbare gebouwen staan in het plan getekend. Het poli tiebureau zal hier binnen afzienba re tijd verrijzen en dan is er het pcstkantoorplan, dat eveneens hier in de omgeving komt. Klaar zijn reeds het gymnastieklokaal en de Chr. La n dbcuwhu ishoudschool „De Schutse". Een paar honderd meter aangelegde asfaltweg met belenden de bouwgrond wacht op verdere nieuwbouw. Verhuizingen Wekelijks doen zich nu verhuizin gen voor en de eerste bewoners zi.in vol lof over de indeling. De huur prijs bedraagt momenteel f 23.50 per week inclusief de boiler en badcel- verwarming. Dan is er eveneens bij inbegrepen het gebruik van de cen trale televisie-antenne. Wie komen deze 40 woningen bewonen? Het zijn o.a. een 12-tal Haamstedenaars die momenteel onderdak vonden op het Oostenrijk dorp. Hun houten „Oos tenrijkers" gaan nu de permanente bewoningssector in. Dan zijn er en kele in gemeentedienst zijnde perso nen die hier een ratiowoning gingen betrekken en er blijven steeds jonge lui die gaan trouwen en eveneens hier gaan wonen. Voor mensen van buiten Haamstede die zich hier ke rnen vestigen is behalve een enkele uitzondering nog geen ratiowoning ter beschikking gesteld. f i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4