HET LIDTEKEN Vaderdag idertvieer! Wat De NMB alleen een bank voor zakenlieden? Hoe de postzegel geboren werd Jaarverslag Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. DENK AAN VADER! Intermeubel toonzalen DEURLOO De prijs van de melk De bank waar ook zich tfiuisvoelt! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 juni 1967 Nr. 19866 ADVERTENTIE Wanneer wij tegenwoordig een brieverzenden, vinden wij het de gewoonste zaak van de wereld, dat wij op het couvert een postzegel plakken. Het ts vanzelfsprekend, want het is het loon voor de post, die onze brief bij de geadresseerde bezorgt. In wezen zijn deze kleine gegomde en getande stukjes papier niets meer of minder dan muntbiljetten, want zij vertegenwoordigen een zekere geldswaarde. Dit feit op zich is In dertijd een argument geweest waar mee de tegenstanders van de post zegel probeerden de invoering er van tegen te houden. Ook het unifor me tarief, hetgeen wij tegenwoordig heel normaal vinden, namelijk, dat een brief van Maastricht naar Gro ningen evenveel kost als een brief aan iemand gericht in uw eigen woonplaats, was een obstakel voor de invoering, want men wilde niet geloven, dat het publiek dit zou ac cepteren Vroeger Aanvankelijk waren de posterijen een wankel begrip, want wie een brief wilde verzenden, moest zijn epistel met een of andere reiziger of schipper meegeven die officieus als postbode dienst deed. Totdat in de 16de eeuw Thurn und Taxis, een Italiaanse adelijke familie in dienst van de Oostenrijkse keizer, een heel aardig postsysteem over het belang rijkste deel van Europa organiseerde. Inmiddels waren in ons land reeds door particulieren pogingen aange wend om tol een postdienst te komen en hier en daar had dit reeds tot succes geleid. Thurn unt Taxis wa ren echter meedogenloze concurren ten en het duurde niet lang of zij hadden het gehele postsysteem in de Nederlanden in handen. Na 1648, toen de Nederlanden on afhankelijk werden, verzwakte het monopolie van Thurn und Taxis met als gevolg dat er een grote versplin tering optrad, zeer ten nadele van het briefverkeer. Pas in de Franse tijd werden de posterijen staatsmonopolie en kwam er een goede organisatie tot stand. Het voordeel voor de staat ivas ech ter niet, dat de geadresseerde tijdig hun brieven ontvingen, maar dat er censuur kon worden uitgeoefend' Het „zwarte kabinet'f was lang een beruchte afdeling op het Parijse hoofdpostkantoor. De postzegel Het is Engeland geweest waar de postzegel werd ingevoerd. Men kent de uitvinding er van toe aan de Schotse boekhandelaar James Chal mers. Hij ontwierp in 1834 ontwer pen voor een gegomde zegel, maar voordat het zover was, dat de rege ring over zijn idee ging nadenken, waren er ook anderen op het idee gekomen en toen er tenslotte een prijsvraag werd uitgeschreven werd het ontwerp van de uitvinder niet bekroond doch wel dat van een zij ner rivalen Rowland Hill. Deze laatste heeft voor de Engel se posterijen buitengewoon veel ge daan. Hij Is het geweest die voor de postzegel op de bres heeft gestaan en deze heeft verdedigd tegen de aanvallen van tegenstanders. Zo vreesden velen dat dit waardepapier spoedig nagemaakt zou worden tot schade van de posterijen. Maar in de praktijk bleek deze vrees onge grond, omdat het risico aan namaak verbonden niet opwoog tegen de ge ringe geldelijke voordelen. Daar naast vreesde men dat het uniforme tarief er by het publiek niet zou in gaan. Ook hier had Rowland Hill ge lijk toen hij meende dat men dit zou accepteren en begrip zou hebben voor deze vereenvoudiging. Tenslotte kreeg Rowland Hill zijn zin en kwam de postzegel in de praktijk. Het werd een succes. Afgedankt Maar Hill had men toen niet meer nodig en hij kreeg ontslag. In be hoeftige omstandigheden leefde hij verder Het was aan het publiek te danken, dat grote waardering had voor zijn werk en geld inzamelde voor hem, dat de regering begreep een flater te slaan door deze man aan de dijk te zetten. Hij werd als nog in een hoge positie geplaatst, welke hij tot zijn dood bekleedde. Na het succes van de postzegel in Engeland, volgde invoering er van in de Verenigde Staten (1842), Span je, Oostenrijk, Hannover, Pruisen, Saksen en Sleeswijk Holstein (1850), Denemarken, Canada, Wiirtemberg en Baden (1851), waarna in 1852 Ne derland volgde. Hierna volgden vele andere landen en tenslotte was de postzegel in 1883 over de gehele we reld verbreid. Het ziet er naar uit, dat dit ge gomde stukje papier voorlopig niet bang behoeft te zijn van het toneel te moeten verdwijnen, aangezien het nog steeds in alle opzichten voldoet. ADVERTENTIE De grootste sortering Geef hem iets Geef hem iets Geef hem een Vanaf 80,per stuk Appelmarkt - Zierikzee SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanaf Creil (Fr.). Af stand plm. 290 km. De uitslag luidt als volgt: C Zan- dijk 1. 11. 14, 15; C. Bal 2, 23; A. de Koning 3, 16; P. Steketee 4; A. de Ruiter 5, 6, 13; S. Otte 7; A. Schuls 8. 9, 18. 19. 20; T. M. Dalebout 10, 17, 21. 22; J. Bal 12. De juniorenuitslag luidt als volgt: A. Dorst 1, 2, 5, 7; L. van Duiven- dijk 3, 8, 9; J. van Boven 4, 10, 11; J. Jumelet 6. Voor 30 jaar. ZIERIKZEE. „Rust Roest" organi seerde goed geslaagde athletiekwed- strijden voor de bij de KNAU aan gesloten Zeeuwse verenigingen. OOSTERLAND. Het Chr. Gemengd koor V.Z.O.Sbehaalde op het con. cours te Kapelle de tweede prijs in de tweede afdeling. ZIERIKZEE. (Adv.). Wandelwa gentjes 5.95; trekwagentjes 3,50; poppenwagens 3,25; prachtige stroomlijnwagens reeds vanaf 19,50. NIEUWERKERK. De Chr. Meisjes vereniging „Martha" heeft in het af gelopen seizoen 93 kledingstukken vervaardigd welke onder behoeftige ingezetenen zullen worden verdeeld. RENESSE. In „Het wapen van Zeeland" sprak de oud-minister van oorlog, de heer J. J. C. van Dijk, over het gezag en de vrijheid in Nederland. ELLEMEET. Door tussenkomst van de agent der arbeidsbemiddeling zijn drie landarbeiders naar Duitsland vertrokken waar zij geplaatst zijn op een landbouwbedrijf. BROUWERSHAVEN. De zangver eniging „Euphonia" organiseerde ter gelegenheid van haar 30-jarig be staan een muzieken zangconcours. BRUINISSE. Een lid van de wan delclub „Bru marcheert" nam deel aan de 2-daagse afstandsmars door Walcheren. De afstand bedroeg twee maal 50 km. ZIERIKZEE. Deze maand is het 500 jaar geleden dat de Godskamer tjes werden gesticht. BRUINISSE. De gemeenteraad heeft besloten de toren te doen her- stellenVoor het werk zal 500 uit getrokken worden, waarin begrepen alle nodige materialen en alle risi co's voor de opdrachtnemer. Stier doodt landbouwer NIAWIER, 7-6. De 47-jarige land- bouwer D. Helwerda te Niawier in Friesland, <is in het weiland door een stier om het leven gebracht De stier was uit de stal gebroken en naar het stuk weiland gelopen bij de boer derij. Vermoedelijk heeft de heer Holwerda 's middags getracht de stier weer naar de stal te brengen. Thuis dacht men dat hij naar het hooiland was gegaan. Toen hij latei- niet thuiskwam voor de thee, werd zijn echtgenote ongerust en ging op onderzoek uit. Zij vond haar man in het weiland liggen. Uit verwondin gen en de sporen in het weiland bleek duidelijk, dat de heer Holwer da door de stier was aangevallen en zodanig door het dier werd toegeta keld, dat hij aan de verwondingen is overleden. De heer Holwerda laat een vrouw en twee kinderen achter. ADVERTENTIE ZIERIKZEE. 7-6. Dezer dagen verscheen het jaarverslag 1966 van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp by Ongelukken. Uit het verslag blijkt dat de vooruitgang van het aantal leden van de vereniging voor bijna de helft te danken is geweest aan de oprichting van nieuwe aldelingeu. Ondanks het feit dat de langzaam opgaande lijn wat steiler gewenst wordt is er toch tevredenheid over de gebleken mogelijkheid ruim 34.000 mensen aan de vereniging te verbin- den. In het laatste verslagjaar werd de nieuwe regeling voor cursussen en examens van kracht, terwijl het een heidsdiploma een nieuw uiterlijk kreeg. Niet nieuw wordt genoemd het beruchte verschijnsel van het verloop, d.w.z. het niet-verlengen Wal biedt de BEELDBUIS? vrijdag 9 juni. NED. I. Het eerste uur is voor de TROS met een aflevering van de se rie „87th Precinct". Een dramatisch verhaal. Een politieman, die op het punt staat met pensioen te gaan, komt voor de moeilijkste beslissing uit z'n carrière te staan. Zijn zoon doodt een andere politieman. Na het journaal en Televizier brengt de AVRO nog maar twee programma onderdelen. de „Dean Martin show" en „Voor de vuist weg". Dean Mar tin ontvangt twee goede oude be kenden uit de jaren kort na de twee de wereldoorlog, nl. de filmster Jane Powell, glamoxirgirl en heldin in ve le romantische films, en Louis Jor dan, die als zanger en leider van de Tympany Five een geweldige popu lariteit had bij de jeugd van toen. Willem Duys heeft bij wijze van uit zondering zijn „Voor de vuist weg" op de beeldband laten vasteleggen. Het moest wel want hij vertrok voor de uitzending naar Zuid Afrika. NED. II. De KRO brengt een pro gramma met liedjes uit de twintiger jaren, die worden gezongen door Henriette Klaus met pothoed), bege leid door Johan Otten (met panama). Hierna volgt een stukje ernst. Hans Bik maakte de documentaire „Eten in overvloed"Een ogenschijnlijk gekke titel in deze wereld, waarin zoveel gehongerd wordt. Maar er kan eten in overvloed zijn. Prins Bernhard heeft onlangs tijdens een redevoering de aandacht gevestigd op de mogelijkheid om in laboratoria kunstmatig eiwitten te maken van grote voedingswaarde. Het program ma wordt vervolgd door een afleve ring van de serie „Bonanza". De fa milie Cartwright neemt het op voor een jongeman die van moord wordt beschuldigd. Nadat de KRO corres pondent in Washington wetenswaar digheden uit de V.S. heeft laten zien, volgt het laatste neuws en als afslui ting een herhaling van de 34ste les Kernfysica van Teleac, Zaterdag 10 juni. NED. I. Een bijzondere uitzending in het middagprogramma van de V. P.R.O. en wel de kinderopera Van den vos Reynaerde, uitgevoerd door leerlingen van de Amsterdamse Montessorischool. Het avondpro gramma start met een BBC filmpje opgenomen in de Londense dieren tuin: „Beestje kijken". Tegen half acht een showtje voor de jongelui met als ster Sandie Shaw. Na het journaal gaat Leo Kool de schijn- werper richten op de provobewe ging in Amsterdam en probeert te laten zien wat een echtt provo is. Drie kwartier zijn vervolgens gere serveerd voor de grote kleine zanger Charles Aznavour. Hij zingt beken de en onbekende nummers, waaron der „Et pourtant" en „Les enfants de la guerre". The Untouchables" ontbreken ook op deze VPRO-avond niet. Eliot Ness krijgt de strijd aan- te binden tegen een van de gevaar lijkste „gangs" waar hij ooit tegen over heeft gestaan. Het sluitstuk van de avond vormt Randfigurenvan Ernst van Altena. Hij belicht de fi guur van de Duitse dichter Chris tian Morgenstern. NED. II. Op het tweede net een programma van de NCRV. Eerst een korte documentaire over hout, waar in de precaire positie van de Neder landse bosbouwers wordt bekeken. In de voortreffelijke Duitse misdaad serie „Das Krirhinalmuseum" past het volgende programma-onderdeel Het etiket". Een ingewikkeld ver haal over bontdieven Voor de mu ziekliefhebbers vervolgens wéér een van de filmpjes, die de Engelse com merciële televisie maakte toen tij dens het Edinburgh-festival enkele beroemde Russische musici optra den. Vanavond speelt de cellist Msistlav Rostropovitsj een suite van Bach. De avond xvordt afgesloten met de rubriek „Druk-werk", waar in wordt gesproken over meningen en misverstanden over geloof, kerk en christenen. VRIJDAG 9 JUNI. NED. I: 18.45 De minimolen: 18.50 Nieuws; 18.56 Ster; 19.00 Laurel en Hardy; 19.05 87th Precinct; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Televizier; 20.45 De Dean Martin show; 21.35 Voor de vuist weg; 22.45 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Van pothoed tot panama; 20.25 Eten in overvloed; 21.00 Bonanza; 21.50 Onze man in Washington22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Teieac. ZATERDAG 10 JUNI. NED. 1: 15.30 Nieuws; 15.31 Ster; 15.34 Weekjournaal; 15.57 Ster; 16.00 Van de vos Reynaerde; 17.25 Kabou ter Kandelaar18.45 De minimolen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 Beestje kijken; 19.25 Sandie on a string; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Speciale berichtge ving. 20.45 Charles Aznavour; 21.30 Onaantastbaar; 22.15 Randfiguren; 22.50 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Hout; 20.20 Het etiket; 21.30 Russische musici; 21.50 Druk-werk; 22.10 Ster; 22.15 Journaal. van diploma's. Cijfers hierover ge ven een weinig opwekkend beeld: in totaal werd 47 procent van de di ploma's nimmer verlengd, 22 pro cent werd één keer verlengd, 14 pro cent twee keer en drie of meer ke ren verlengd werd slechts 17 pro cent. Gebleken is dat in de vereni ging de zg. „vaste kern" het grootst is. Er wox*dt echter met nadruk op gewezen dat deze cijfers een schril licht werpen op een groot probleem dat dringend om een oplossing vraagt bij alle betrokken organisaties. In 1966 was er overigens een re cord-aantal E.H.B.O.-cursisten, nl. meer dan 10 000. Twaalf honderd sportverenigingen hebben medewer king gehad van de vereniging en aan 65.000 ongevalsslachtoffers werd eerste hulp geboden. De 600 afdelin gen van de vereniging hebben meer dan 5000 hulpposten ingericht. Viee- voorzitter van het hoofdbestuur is thans dr. A. J. Sehilstra, vroeger schoolarts te Zierikzee. Er is een tijd dat het meisje vóór zaken gaat. Een moderne bank als de NMB heeft daar alle begrip voor. Daarom is de NMB óók de bank voor jonge mensen die op een aantrekkelijke manier sparen willen. Voor iedereen heeft de NMB een persoon lijke service. Daarom voelen zoveel men sen zich thuis bij de NMB. „Doen jullie het dan maar!" j WOLVERHAMPTON (Enge land), 7-6. De Engelse indus trieel William Kreek heeft een groep stakende personeelsle den van zijn bedrijf gezegd, dat zij zelf maar zijn fabriek moeten drijven. Kreek is de stichter en president-commis saris van een staalbedrijf in WolverhamptonHij heeft de 21-jarige sociale voorman Ste ward Michael Morris gezegd: „Jij bent nu de baas, jongen". Morris en nog een sociale voorman van 23 jaar zullen nu de leiding moeten overnemen. De staking, die overigens slechts een halve dag heeft geduurd, was door Morris uit geroepen toen de leiding van het bedrijf tot personeelsin krimping besloot. „Krachtens de Prijzenbeschikking Melk en Melkprodukten gelden van maandag 5 juni 1S67 af voor Zee land, met uitzondering van Tholen en Sint-Philipslands, onderstaande verbruikersprijzen voor consumptie- melk en consumptiemelkprodukten- NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Produkt Eenheid Gepast, melk los 1 itr. 0,55 idem los Yd liter 0,28 Gepast, melk 1 fles 0.60 idem Yz fles 0,34 Gester. melk 1 fles 0,63 idem- Yz fles 0,35 Taptemelk Yz fles 0,26 Karnemelk los 1 ltr, .0,42 idem los Yz ltr. 0,21 idem 1 fles 0.47 idem Yz fles 0.26 Melkyoghurt 1 fles 0,71 idem Yz fles 0,39 Taptemelkyoghurt Yz fles 0,31 Havermoutpap 1 fles 0,72 idem Yz fles 0,40 Gort- of bloempap 1 fles 0,57 idem Yz fles 0,32 Rijstpap 1 fles 0,75 Vanillevla 1 fles 0,94 idem fles 0,50 Chocoladevla 1 fles 1,00 idem Vz fles 0,53 Chocolademelk 1 fles 1,00 idem Yz fles 0.56 idem Y\ fles 0,38 Zierikzee: Lange Nobelstraat 6. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over mei Geboren: 14. Jacoba Jacolies, d. van M. v. >d. Weele en M. H. J. Fie- rens (Brouwershaven). Overleden: 1. Alberdina P. v. d. Linde (te Zierikzee), 60 jr., geh. met S. D. Klaasse; 23. Pieternella N. de Ronde, 86 jr., wed. van A. Konijnen- dijk. Gehuwd: 26. Willem O. Hooger- huis, 25 jr. (Rentsse) en Cornelia H. P. van der Linde, 23 jr (Dreischor). Ingekomen: 2. P. F. Kurvink-Ber- ADVERTENTIE EEN GELUKKIG MENS ZONDER REUMATISCHE PIJN U verdrijft de pijn met Togal. Snel, zeker, langdurig. Het is altijd goed om Togal tabletten bij de hand te hebben. Ook tegen griep, verkoudheid, hoofd pijn, spit, ischias of maandpijn.'Bij apoth. of drog. TOGAL 0,95; 2,40 8,88. revoets (Noordgouwe) van Zierik zee; 5. P. van Bloois (Zonnemaire) van Middenschouwen; 12. G. Leiting (Brouwershaven) van Enschedé; 16. S. van Harn-Mallekote (Dreischor) van Zeist; 19. J. van Almkerk eh echtg. (Zonnemaire) van Wester- schouwen; 23. H. van der Wekken en gez. (Noordgouwe) van Midden- schouwen. Vertrokken: 2. C. Biemond en gez. (Dreischor) naar Alphen a.d. Rijn: 8. P. T. Jonker (Brouwershaven) naar Rotterdam; 16. C. Giele en echtg. (Dreischor) naar Bruinisse; 16. L. J .Gillissen Verschage (Drei schor) naar Vlissingen; 25. A. Geel hoed (Zonnemaire) naar Noordoost polder; 26. C. H. P. Hoogerhuis-v d. Linde (Dreischor) naar Westerschou- wen; 31. A. H. Vermeulen en echtg. (Noordgouwe) naar Bilthoven. President Jolinson heeft in een verklaring voor de televisie een be roep op Israël en de Arabische lan den gedaan, cnverwiild de resolutie van de Veiligheidsraad voor een on middellijk staken van het vuren ten uitvoer te leggen. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk En ik een boerendochter. Ik heb ge huild en gegild van woede, maar ze bleven thuis omvermurwbaar. Nu ja, ik had het huis uit kunnen gaan, maar waar moest ik heen? Adrie wilde wel, maar hoe kom je aan een huis? Op 't lest heb ik de knoop maar doorgehakt, wat had het voor zin het nog langer aan te houden? En nu heb ik Bram. Maar als Bram me in zijn armen heeft, is het geen liefde. Als hij me zoent, is het harts tocht of plicht. Daartussen ligt er niets bij hem. Ik weet het immers? Ik had toch ondervinding?" Map had met stijgende ontzetting geluisterd. Ze wist het ook. Bram had zelf op haar vraag geantwoord: Nee, ik houd niet van haar. Maar ik wil niet zo'n schoft worden als m'n broer. Daarom zal ik haar trouwen. Dat is mijn plicht. Trui had het mis schien al heel gauw door, dat bij hem het goedmaken van zijn gemaak te fout had voorgezeten. Meer niet. En dat hij, als gezonde man, op be paalde tijden verlangde naar haar lichaam. Waarop hij recht had, om dat hij de vrouw had getrouwd. Na tuurlijk was hij goed voor haar. Hij zou niet anders kunnen. Geloof maar dat hij zich nu zorgen maakte over zijn vrouw en moeder van zijn bei de dochters. Ze zei het haar. „Je maakt je zelf ziek door een waandenkbeeld. Ik ken Bram langer dan jij. Ik ben in mijn jonge jaren ook wel eens met hem uit geweest. Wat dacht je, dat ik vroeger soms een stenen beeld was? Misschien heb je gelijk, wat het tot stand komen van je huwe- welijk betreft. Bram is erg plichts getrouw. Hij is een heer. Maar dat hoef ik je niet te vertellen, dat weet je zelf ook. En laat het in het begin niet zo geweest zijn als het behoor de te zijn, op het ogenblik houdt hij wel van je. Heb je te klagen ge- bad in de twee jaar, dat je nu ge trouwd bent? Is hij niet goed voor je? Ben je wat tekort gekomen? Ik ken Bram. Je hoeft maar te kikken en jij krijgt van hem, wat je wilt heb ben. Wat wil je nog meer? Dat hij anders is als die jongen uit Water gang? Alle mannen zijn niet hetzelf de. Kind, je hebt zoveel op voor bij anderen. Neem mij.... toen ik nog getrouwd was. Bij elkaar had ik mijn man anderhalve maand thuis in het jaar. Soms was hij er 3, 4 maan den niet. Denk je. dat dat leuk is? Wees dankbaar, dat je twee schat ten van dochters hebt. Je beseft je geluk niet. Probeer het van die kant te zien Misschien kun je dan wat meer waardering opbrengen." Haar maidenspeech maakte niet de minste indruk op de vrouw, die zich omdraaide met haar gezicht naar de muur. „Allemaal gezwam in de ruimte. Je praat het me toch niet uit 't hoofd. Ik had nooit met hem moeten trouwen, want hij houdt niet van me. Weet je wat ik ben? Z'n huishoudster, en nog zonder loon. En op z'n tijd in bed z'n speelpopje. Met m'n natje en m'n droogje op z'n tijd. Want aan mijn handen mankeert niets en 'dat komt hem uitermate goed van pas, als het druk is. Al ben ik maar een slome boerendoch ter, die er met een half zatte kop ingetrapt is, neem van mij maar aan, dat ik verder kijk dan m'n neus lang is. En daarom kan het me geen duvel meer schelen. Zo, nu weet je het". Map kwam langzaam overeind en keek naar de vrouw, die nog altijd met de rug naar haar toe lag. „Hei is dat je er te ziek voor bent, me vrouw Lakeman, maar anders zou ik als de beste medicijn adviseren jouw eens een flink pak slaag te geven. Een ouderwets pak slaag op je donder. En nu weet je meteen, hoe ik over je denk. Ga je maar eens een poosje liggen schamen." Met een ruk draaide de vrouw zich om en richtte zich half op. „Jij hebt altijd een hekel aan me ge had, omdat ik met Bram trouwde. Ik had je de eerste keer al door, toen ik hier met Bram zat. Je was nieuws gierig he? Om te weten te komen, door welke uitgerekende griet Bram zich aan de haak had laten slaan. Nou, je weet het nu." Map schudde haar hoofd. „Je sta pelt de ene onzin op de ander. Daar is geen sprake van geweest. Ik zal jou eerlijk vertellen, wat ik die eerste avond van je dacht. Zet je orgen goed open. Ik dacht: ze valt me voor honderd procent mee. Dat is een flink wijf, die voor Bram straks een enorme steun zal zijn. En toen ik vernam, dat je een boerendochter was, wist ik helemaal, dat het goed zat. Bij boerendochters zitten de han den doorgaans op de goeie plaats. En al gauw. toen jullie pas getrouwd waren, zag ik, dat het hier veel be ter ging. Een jonge vrouw in huis, op een bedrijf als dit, dat is je ware. Meid, je bent hier precies op je plaats. Vraag het maar eens bij me thuis, hoe ik over je geoordeeld heb. Tegen mijn moeder zei ik: Bram had het slechter kunnen tref fen. Trui is een stevige boerendoch ter, die van aanpakken weet. (Wordt vervolgd) i i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7