HEITOM SUCCESJES Hoogste klasse-leerlingen van de scholen STREEKNIEUWS deden verkeersexamen Frankrijk en de geboorteregeling Vrachtwagen voor vervoer containers onderwijs sportberichten cSd SCHOU WEN'S BADCOURANT Nu het badseizoen weer in aantocht is, worden door ons nu reeds voorbereidingen getroffen om Schouwen's Badcourant weer te doen verschijnen. Het eerste nummer wordt op 21 juni gedrukt om daarna zo ruim mogelijk in de Westhoek gratis te worden verspreid. Gezien de vele werkzaamheden hieraan verbonden stellen wij het zeer op prijs uw advertentie zo spoedig mogelijk te mogen ontvangen. Er zullen evenals vorig jaar 10 nummers uitkomen. Onze advertentie-tarieven zenden wij u gaarne toe. sportberichten De Israël-actie Culturele Vereniging neemt de taak over van Comité Bejaardenreis DUIVELAND, 6-6. De leerlingen van de hcogste klassen der lagere schalen in de gemeente Luiveiand, deden op 6 juni 1967 het praktisch verkeersexamen in de dorpskern Nieuwerkerk, in aansluiting op het schriftelijk examen, dat op 14 maart }.l. werd gedaan. De gemiddelde uit slagen zyn wel goed te noemen. Toch moesten in totaal vier kinde ren worden a/gewezen, omdat ze in totaal meer dan zeven strafpuntcn hadden, twee van de C.L.S. te Nie- wekerk, één van de Chr. school te Costerland en één van de school te Ouwerkerk. Het gemiddelde aantal fouten per leerling van de diverse scholen liep nogal uiteen, te weten: 1. Chr. school Nieuwerkerk ruim \'-i 2. O.L.S. Oosterland bijna lVg 3. O.L.S. Sirjansland ruim 2 4. Chr. school Oosterland bijna 3 5. O.L.S. Ouwerkerk bijna 3 6. OL.S. Nieuwerkerk ruim 5 Aan 76 kinderen kan t.z.t. het ver- keersdiploma worden uitgereikt. Niet minder dan 19 kinderen slaag den „Met Lof" (0 fouten). Dit zijn: J. Bom, C. van Dijke. C. W. Flik- weert, J. Folmer, C. Geuze, H. Hof- mar, L. Hocgerland, W. Kik, C. v. d. Male, M. v. d. Male, H. J. Siesse, M. Slingerland, J. Stoutjesdijk, H. de Vlieger en R. v. d. Wielen, allen van de Chr. school te Nieuwerkerk; A. de Bruine, R. Dooge, D. Kik en W. IJzelenberg, van de Chr. school te Costerland. De wisselbeker De wisselbeker, die door de afde ling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer ter beschikking werd gesteld van de school met het beste resultaat, gaat dus weer naar de Chr. school te Nieuwerkerk, die de beker ook in 1965 won, maar deze in 1966 moest afstaan aan de school van Sirjansland. Deze beker komt definitief in het bezit van die school, welke hem het eerst drie maal ach ter elkaar of vijfmaal in totaal wint. Moge het zo zijn, dat de kinderen het geleerde blijvend in de praktijk toepassen. De Europese investeringsbank bec.ft in 1&66 39 kredietovereenkom sten ondertekend tot een nog niet eerder bereikt bedrag van 197 mil joen dollar, zo meldt het jaarverslag van de bank dat dinsdag in Brussel is gepubliceerd. Man hing dood in lichtmast VAASSEN. 7-6. De 62-jarige B. J. ten Arve uit Vaassen is aan een hartverlamming overleden tijdens werkzaamheden, die hij uitvoerde in een lichtmast aan de Apeldoornse weg. Een automobilist zag de man in de paal hangen en waarschuwde on- middelijk de politie, de brandweer en een arts. De man werd door de brandweer naar beneden gehaald en per ambulance naar het ziekenhuis in Apeldoorn vervoerd, waar hij bleek te zijn ovex*leden. De man bleek niet te zijn gestorven door elektriciteit, maar door een hax~tver- lamming. Pas geboren baby omgebracht? ENSCHEDE, 7-6. De politie te Eo- schede heeft een 18-jarig meisje, E. H., cn de 25-jarige Italiaan V. L. aangehouden. Zij worden ervan ver dacht hun pasgeboren zoontje om het leven te hebben gebracht. Het lijkje werd zondagavond gevonden onder een hoop puin in de nabijheid van de ouderlijke woning van het meisje, waar haar Italiaanse vriend V. L. in de kost is. Meubelfabriek failliet GOUDA, 7-6. De meubelfabriek Koole en Vis in Gouda is vanmiddag failliet verklaard: 27 werknemers zijn 'daardoor op straat komen te staan. Het faillissement is woensdag een feit geworden, doordat de Alge mene Bank Nederland haar financi ële tegemoetkomingen aan. het be drijf heeft gestaakt. PARIJS, 8-6. De Franse regering heeft woensdag besloten, het wets- vcorstel van de Gaullist Lucien Neu- wirth te steunen, dat beoogt de uit 1920 daterende wet af te schaffen, waarbij het reclame maken voor of de verkoop van voorbehoedmiddelen verboden is. De minister van voorlichting, Gor- se, die dit na afloop van de wekelijk se kabinetsvex-gadering meedeelde, zei dat de regering anderzijds door middel van een vexhoging van de kindex-bijslag en maatregelen op het gebied van de huisvesting het voi*- men van gx-otex-e gezinnen zal aan moedigen. De overheid zal dit doen met het oog op een eventuele verde re daling van het geboox-tecijfer, die aanvaax'ding van het voorstel van Neuwirth ten gevolge kan hebben. Volgens zijn wetsvoorstel zullen vcox-behoedmiddelen en in het bij zonder de „pil" alleen op recept in apotheken te krijgen zijn. Voor kin- dex-en ender de 18 jaar geldt dit ook mits de betrokken ax-ts schriftelijk toestemming van de oudei-s heeft voor het uitschrijven van een der- gelijk recept. Wiesenthal: Nazi's in Egypte WENEN, 7-6. Simon Wiesenthal, hoofd van het Joodse documentatie centrum, heeft gezegd over inlichtin gen te beschikken, dat oud-nazi's on der wie oorlogsmisdadigers, functies in Egypte bekleden. Hij zei tegen journalisten, dat een paar honderd Duitsers hun naam veranderd heb ben en nu werken voor anti-semiti- sche propaganda of in concentratie kampen. Ook toonde hij documenten om te tonen, dat er banden bestaan tussen de Britse nafeionaalsocialisti- sche partij en de V.A.R. Geschikt voor kattipeerhedrijven en voor landbouw HAAMSTEDE, 7-6. Dezer dagen verscheen voor het eerst op de Haamsteedse wegen een vrachtauto die speciaal geschikt gemaakt is voor het vervoer van containers. Deze op vallende wagen is de eerste van dit soort cp Schcuwen-Duiveland en aangeschaft dcor de heer J. J. Rade- maker, eigenaar van een transport onderneming. De nieuwe wagen bestaat uit een Volvo-chassis waarop door Netara een hydraulische hefinstal'latie van Len ton werd gebouwd, die een gro te bak van de grond tilt en lang zaam omhoog haalt om de bak dan op het laad-platform neer te zetten. Indien gewenst kan de bak, die voor zien is van een soox-t tuit, boven een bepaald object wox-den leeggestort, zoals dat bijv. bij zandrijden nodig is. De inhoud van een der-gelijke bétk is 5 m:! of 8 ton en kan voor veel doeleinden gebruikt worden. In an dere streken van het land is de con tainer voor afval, puin en zelfs land bouwproducten, een uitkomst geble ken. De heer Rademaker schafte deze contair?.ei--unit aan omdat de kam peerterreinen met hun afvoer van vuilnis gaan vei-anderen van werk wijze. Tot nu toe brachten ze de in een kar leeggestortte vuilemmers zelf naar de grote belt in de Schelphoek- omgeving doch ze kunnen zich nu een gesloten bak aanschaffen waar ongeveer 250 volle emmers ingaan. De unit komt dan een dergelijke vol le bak ophalen en rijdt ze naar de belt. Goedkoop is een. bak niet, doch de 4 mm dikke plaat, waarvan ze vervaardigd is, waai-borgt een lan ge bestaansmogelijkheid. De eige naars der kampeerterreinen kunnen hun bak neerzetten waar ze willen', als de vrachtauto er maar bij kan met zijn zware sterke grijparmen. Deze Netam-container heeft bo vendien haar doelmatigheid bewe zen in de graanoogst waar de contai ner-s los op het land neergezet wor den en de vrachtauto ze, nadat de combine ze vol graan heeft gedr-aaid door de afvoerpijp, weer op neemt en naar de los-, tevens drooginstal latie vervoert om het graan daar eenvoudig uit te storten in de grote invoermond van het bedrijf. Het meenemen van 8 tot 10 ton is niet mis en het economisch werken is hiermede gebaat. Gezien de eer ste £unst:ge resultaten zal het besluit van de heer Rademaker om een der gelijke apparatuur te kopen zeker navolging vinden. Aan de Rijksopleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg slaag den voor de Akte A (leidster) o.a. de dames M. Anker te Zierikzee en J. M. Dalebout te Haamstede. ZIERIKZEE .Stad en Lande" In ons verslag van de Vlaande- ren-x-eis van „Stad en Lande" is een storend foutje blijven staan. Ge schreven wexd over de „Burghse heer Vanbeylen". Maar de lezer zal hebben begrepen dat genoemd per soon te Brugge vvoont. Noordgouwe kon zich in de middeleeuwen bei-oe- men op het klooster „Sion", maar „Bethlehem" lag bij Eikerzee. Een lezer betwist de juistheid van het verhaal van Willem van Saef- tinge. Dit is echter ontleend aan het historisch werkje: „De Abdij ter Doest" van Lucien Dendooven en dat lijkt zeer betrouwbaar. Plattelandsvrouwen uit Lingestreek op bezoek De tientallen autobussen met dag toeristen, die Ziex-ikzee met een be zoek komen vereren, komen uit alle hoeken van ons land. Dezer dagen bi-achten een groot aantal leden van de afdeling Lingestreek van de Ned. Bond van Plattelandsvx-ouwen een bezoek aan de stad. KERKVVERVE De Rode Kruis-collecte De Rode Kruis-collecte heeft hier ter plaatse het fraaie bedrag opge bracht van f 700,19, belangrijk meel den verleden jaar. De dank gaat uit naar de bux-gerij, die zich gul be toonde en inzenderheid tot degenen, die zich met de inzameling hebben belast. WESTERSCHOUWEN Geen teer voor de kust De laatste weken deden geruchten de rende over een groot olieveld dat zich voor de kust van Schouwen op hield. Een bekend dagblad noemde reeds een vrij korte afstand en mo gelijk gevaar voor de Schouwse stranden. We hebben nog eens terdege geïn formeerd naar de juistheid van deze onheilsbex-ichten. Vorige week ont dekte de bemanning van het licht schip Noord-Hinder dat meer dan 50 mijl uit de Schouwse kust in zee ligt een olieveld van vx-ij grote af metingen. Het werd toen een waterig olieveld of een olieachtige water vlakte genoemd, met hier en daar een klontex-tje teer. Inmiddels is het veld verdwenen met eb- of vloed- slrcom of opgelost en zal geen en kele bedreiging meer kunnen vox-men veer het Schouwse strand. Zelfs de i-adio schonk dit onderwex-p reeds aandacht en woensdagmorgen infor meerde Henk van Stipriaan bij bui-- gemeester Everwijn naar de juistheid van dit bericht in de uitzending „Uit geslapen". De burgemeester ken vra gensteller gerust stellen. RENESSE Orgelbespeling Vrijdag 9 juni om 8 uur geeft Dii-k Jansz. Zwart een orgelbespeling in de Hervormde kerk /te Renesse. Het gevarieerde programma bestaat uit werken van Loeillet, Bach, Mendels sohn, Guilmant, Reger, Micheelsen en Jan Zwai-t. SCHIPHOL. De Nederlandse kolo nie in Beiroet heeft van de Neder - landst ambassade aldaar het drin gende advies gekregen Libanon zo spoedig mogelijk te verlaten. Prof. Zeeman-lyceum Zierikzee Eindexamen afdeling H.B.S. B Geslaagd: C L. Boot, E. J. Burck, P. van den Doel, J. T. L. Papeveld, A. M. de Rijke, H. J. Simons, mej. A. M. A. Sinck, J. W. van Sluis, S. J. Bij de Vaate en J. A. Wessels Boer. KORFBAL Delta II uit competitie Naar wij vernemen heeft de kox*f- balvereniging „Delta" uit Ooltgens- plaat haar tweede elftal, dat dit sei zoen uitkwam in de 3e klasse van de S.D.K.B. definitief teruggetrokken. Delta II had inmiddels vier compe titiewedstrijden gespeeld en stond op de laatste plaats van de ranglijst. ADVERTENTIE cigarettenbekertje IS EEN VAN DE VELE KELTUM-geschcnken voor vaderdag O Schouwen's Badcourant Postbus 1 - Zierikzee Telefoon 01110 - 2255 (Foto; Ziorikzoeschc Nieuwsbode) Jawel/er fa naast 's-Gravensteen Havenplein 1 A Zierikzee Telefoon (01110) 24 43 NIEUWERKERK Muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" Zatei-dagavond zal de muziekvere- niging „Oefening en Uitspanning" een concert geven op de muziektent, de aanvang is om 7.30 uur. Gespeeld zullen werden de num mers 1. On the squai-e (mai-s) van Pa- nella; 2. Bellatuse (cevex-ture) van M. Caldero-P. de Reoy; 3. Les vikings (oevertui*e) van H. Viletta; 4. Diva- ma (mars) van J. C. de Wit; 5. Ie- m„ir et Alzor (suite-ballet) va'n A. Gréty-Maerenhart; 6. Sportclub (mars) van J. Laro; 7. Canyon passa ge (ouverture) van J. L. Traver; 8. Primero Torero (paso doble) van A. Marberi;S. Brasses to the fore (mars) van H. L. Walters. Wij hopen dat het weer zal mede werken, opdat vele luisteraars weer kunnen genieten van hetgeen korps en dirigent deze avond zullen bieden. OOSTERLAND „Bouwstenen" voor „Bartimeus" Door een aantal jongedames'wer- den hier ter plaatse „bouwstenen" verkocht, ten bate van de uitbrei ding van het chr. instituut voor blin den „Bartimeüs" te Zeist. De op- brengst was f 196,50, waarvoor een dankwooi-d aan gevers(stex-s) en col lectanten. Bus doet dorp aan Dinsdagmorgen jl. reed voor het eerst ide busdienst van de Rotter- damsche Tramweg Maatschappij over het dorp Oosterland. Dat hier mede 'een lang gekoesterde wens van het reizend publiek in vervulling is gegaan, behoeft geen betoog. Vanaf het eerste "ogenblik dat de tram plaats heeft moeten maken voor bus sen is hierop geattendeerd. Met de tram was dit onmogelijk, maar dat er nog meer dan een kilometer veel al gelopen moest woi-den om de halte te bereiken was toch te bar. Geluk kig is hier thans een einde aan ge komen. Uitstapje leerlingen o.l.-school De léëriïngèn van dé openbare lagere school van Oosterland hebben een driedaags bezoek gebracht aan Schouwen's Westhoek, met als lo- geerplaats „De Koebel" te Burgh. Dit geslaagde uitstapje begon 'don derdagmorgen, om half acht werd verti-okken per fiets. Om half elf arriveerde de groep op de plaats van bestemming en werd kennis gemaakt met de beheerder, de,heer Schoon- aard. De dertig leerlingen (uit de klassen 4, 5 en 6) werden verdeeld in drie groepen die werden aange duid met de vogelnamen Zeemeeu wen, Fazanten en Sperwer-s. Op het pi-ogramma stond een leer zame oriëntatietocht met verschil lende opdrachten, die met punten werden beloond. Ook werd een lange avondwandeling gemaakt door duin en bos. Vrijdag werd een bezoek ge bracht aan de vuurtoren cn werd' ge noten van het mooie uitzicht over het eiland en de zee. Onder deskun dige leiding van een gids werd ook een bezoek gebracht aan een bi-oed- kolonie, hetgeen bijzonder in de smaak viel. Vanzelfsprekend werd cck genoten van het strand. Op de avond voor de dag van vertrek werd in „De Koebel" een feestje aange richt. De zaal werd versierd en met fxites en wox-stjes werd een af scheidsdiner in elkaar gezet. Zater dagmorgen om half twaaif arriveer den de leerlingen weer te Ooster land, vol indrukken aan enige ge slaagde en leerzame dagen. Vikaris bedankte voor beroep De 'beroepen px-edikant- naar de Ned. Herv. Gemeente alhiér, kandi daat vikaris J. J. Kooman uit Dx-ie- bergen heeft voor het beroep be dankt. Aan de Ned. Economische Hoge school te Rotterdam slaagde voor het kandidaatsexamen economie, on ze doi'psgenoot de heer W. Laurense. BRUINISSE Ger. Vrouwenvereniging naar Harderwijk De gereformeerde vrouwenvereni ging „Tot Arbeid Geroepen" te Brui- nisse maakte dinsdag jl. haar jaar lijks zomerreisje, ditmaal met als hoofddoel Harderwijk. De reis werd gemaakt met een gezellig klein busje van 14 personen van de firma van Oeveren. De eerste pleisterplaats was Haastrecht, waar de koffie ge bruikt werd. In Harderwijk aangekomen, was het dolfinarium natuurlijk een niet eerder gekende attractie. Iedereen weet tegenwoordig wel uit de avon turen van Flipper op het televisie scherm, dat dolfijnen uitex-st schx-an- dere dieren zijn, maar ook de robben kunnen dcor hun kunstjes de kijkers boeien en het Bruse gezelschap raakte dan ook bijna niet. uitgekeken cp het vrolijke spel van deze water bewoners. Het moderne en het oude Harder- wijk lenen zich ook om te wandelen en te winkelen, maar er kwam ook weer een tijd van vertrek De thee werd gedronken in Aus- terlitz, de plaats die door de Franse soldaten in het begin van de 19de eeuw van de bekende pix-amide werd voorzien, om de overwinning van Napoleon /te vieren en te herdenken. Een mooi gelegen plaats om thee te drinken en zich in de speeltuin nog wat te vermaken. 1 In Meerkerk wachtte de dames en uitstekende maaltijd en in de annalen van de vrouwenvereniging blijft dit reisje wel als zeer geslaagd'opgetekend. Bejaarde vrouw maakte val De bijna 80-jarige 'weduwe B. de Rijke-Bossers kwam bij werkzaam heden in haar woning te vallen. Zij kwam zo ongelukkig terecht dat dokter Van Leeuwen een gebx-oken dijbeen moest constatex-en. Zij wex'd naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd, waar zij ter verpleging werd opgenomen. Uitvoering S.V. „Kwiek" Het programma van de uitvoering die zal worden gegeven door de Spcrtverenigirg Kwiek te Bruinisse, bevat niet minder dan twintig num mers, zodat gerust kan wox-den ge zegd, dat een dergelijke gymna&üek- en turnvereniging de laatste zestig jaar op Bruinisse zeker niet is ge geven. Dit kan, nu Bruinisse beschikt over een gymnastiekzaal die er we zen mag en in die gymnastiekzaal wordt ook de uitvoering gegeven. De i-egen kan dan dok, zoals vroe ger bij de oefeningen op het Sport veld wel eens voorkwam, geen spel breker zijn. Naast muzikale oefeningen, zijn er ook de klassieke brugoefeningen, maar cck de oefeningen brug onge lijk. Maar ook de ringen en het paard zullen voor de nodige variatie zorgen. Het zal ongetwijfeld vol woi*- den in het nieuwe gymnastiekge- bouw zaterdagavond. Grote papierfabriek verbrand BRUSSEL, 6-6. Een gx-ote brand heeft gistex-nacht een' papierfabx-iek, de Manufacture Beige du Papier, na bij Verviers vex-woest. De beheerder van de fabriek is bij de brand om het leven gekomen. Het ovex-ige pex-- soneel kon het bedrijf bijtijds ver laten. De schade wordt op enige tien tallen miljoenen guldens geraamd. Weggevlogen: Gele kanax-ies. Gaarne tex*ug Pieterseliestraat 5, Ziex-ikzee. Auto reed te water: Eén dode AMSTERDAM, 8-6. Terwijl we gens wex*kzaamheden de Bei-lagebrug te Amsterdam in geopende stand stond, is woensdagnacht een perso nenauto door de met knipperlichten uitgeruste afsluitboom gereden en in het water van de Amstel gedoken. Pas nadat de brandweer de zwaar beschadigde auto had opgetakeld, kwam het lijk van de vermoedelijke bestuurster, de 36-jax*ige A. E. uit Amsterdam, die door verdrinking om het leven was gekomen, aan de oppervlakte van de zwarte water massa. Kind verdronken BOVENKARSPEL, 7-6. De 2%- jarige Henk Kager uit Bovenkarspel is in een sloot achter zijn ouderlijke woning vex-dronken. Een buurvrouw vond zijn fietsje aan de waterkant en ging op onderzoek uit, waarbij zij het kind in het water ontdekte. Toepassing van kunstmatige adem haling mocht niet meer baten, de le vensgeesten waren reeds geweken. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Velocitas-Neptunus 0-1; PZEM- Zeelandia 1-1; Rijkswaterstaat-Stel- la Boys 4-2. Mox-gen (vx'ijdag)avond wordt ge speeld: Smit Bolnes-V.A.B. {kwart over 7, scheidsx-. Th. Sies). ZIERIKZEE Hedenavond 8 juni kunt u van 7-9 uur uw bijdrage deponeren in de bussen die zijn geplaatst in: 1. De Zierikzeese Kerken; 2. Het gebouw van het Leger des Heils; 3. De L.T.S. aan het Vrije; 4. De openbare U.L.O.-school in Malta; 5. De openbare lagere school in de Nieuwe Boogertstraat. J. B. ASSENDORP A. M. DEN BOER H. VAN DEURSEN A. LAM J. VAN MALDE J. RUYSINK C. VAN SLOTEN-BOEKEL P. OP DEN VELDE M. C. VERHEYEN G. J. WOLDINGA ZONNEMAIRE Wij vernemen dat alhier het co mité „Reis ouden van dagen" is op geheven. Een woord van hartelijke dank is zeker op zijn plaats, aan het adx-es van dit comité, voor het werk 'dat zij vele jaren voortreffelijk heeft verricht voor de bejaarden van Zon- nemaii-e. Dit werk zal voortaan wox-den overgenomen door de plaat selijke Culturele Vereniging. Beslo ten is ook nu weer een reisje te ox-- ganiseren voor de bejaax-den. De Cul'tux-ele Vereniging hoopt op de medewerking van de gehele bevol king van Zonnemaire, door met gulle hand te geven voor onze eigen be jaarde mensen. Vx-ijdagavond 9 juni zal een inzameling worden gehouden om de bejaarden weer een gezellige dag te bezox-gen. Uiteraard zal „Nut en Uitspanning" haar muzikale me dewerking verlenen. Als streefda tum voor de reis is zatei-dag 24 juni gekozen. Doel van de reis cn ver trek zal nog nader bekend worden gemaakt. Deelname aan de x-eis staat open voor hen die 65 jaar zijn of dit jaar wox-den. In beide gevallen met de echtgenoten. Men kan zich opgeven voor deelname bij het be stuur der Culturele Vereniging. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5