HET LIDTEKEN -microfinéd- Leden zagen kerk en museum van het Vlaamse stadje Damme Want:'ASPRO'is nu „Gardisette's" Tuinman Zoon STREEKNIEUWS ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 juni 1SU7 Nr. 193U5 Excursie „Stail en Lande" Wat biedt de ADVERTENTIE (Van onze redakteur) (Slot) DAMME, 3-6. We hebben te Damme - in het kader van de „Stad en Lande"-excursie, „een stukje gegeten", in de rug gedekt door een raam biljet, waarop de mededeling dat „De Uylenspiegelvereniging Damme ver broedert met de Tyl-binken te Turnhout, met medewerking van Aigle Belgica, wereldkampioen der bieren". Het programma vermeldde o.m. een akademische zitting in de raadszaal van het stadhuis en een boetetocht naar het standbeeld van Uylenspiegel. Een opwekkend programma dus, dat nog staat te komen. Helaas konden we er niet op wachten. Maar Damme zonder de Turnhoutse Tyl-binken in actie is al interessant genoeg. Daarvan getuigen het weergaloos stadhuis, dat het centrum domi neert, de fraaie gotische gevels aan de markt en de kerk, di^ werd gebouwd in de periode 1180-1230, maar waarvan een deel (door afbraak) in de vorige eeuw teloor ging. De kerk, zoals die nu door een gezellig vertellende Vlaamse „pastoor Ponke" wordt getoond, is echter nog van een pracht, waarin de welvaart van de middeleeuwen zich weerspiegelt. Een idyllisch hoekje bij de Abdij Ter Doest. Dr. mr. H, P. Schaap in gesprek met de parochiepastoor van Damme en pastoor Notre Dame, schrijver van een boek over Jakob van Maerlant. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De pensioenen van ambtenaren worden niet meer per kwartaal maar per maand uitbetaald en deze verandering is van invloed op de spaaroverschotten bij de spaar banken, zoals blijkt uit de cijfers over mei. ALKMAAR. Buren vonden de 75-jarige heer M. C. Brasser in zijn woning dood onderaan de trap lig gen. Zij herinnerden zich dat zij za terdagavond een klap hadden ge hoord, zodat vermoed wordt dat de man, die slecht ter been is, zater dagavond van de trap in zijn woning is gevallen en daarbij om het leven is gekomen. ALKMAAR. In het St. Elisabeth ziekenhuis te Alkmaar is overleden de 23-jarige J. van Etten uit St. Pan- cras. die twee maanden geleden op de Twuiverweg in zijii woonplaats met zijn motor uit een bocht vloog en sindsdien bewusteloos bleef. ADVERTENTIE helptunu nóg sneller van uw pijn af! 30 xfijner samengesteld. Durnme is een klein plaatsje, maar telde In de Middeleeuwen 6 a 7000 inwoners. Aan de oorspronkelijke kerk werd in 1340 een nieuw stuk aangebouwd, de noodzaak waartoe bestond, omdat de kerk in die tijd tevens kerhof was. Het verval trad in door verzanding van het Zwin, maar voorheen had Damme veel eco nomische pluspunten. Goede water verbindingen met Sluis en Brugge, het wijnmonopolie voor de streelt en een belangrijke haringhandel. Kunstschatten in deze typische hallenkerk zijn de „Lachende o.l. Vrouwe van Damme", fraaie zerken, apcstelenbeelden, een orgel uit 1700 en een aantal z.g.n. balksleutels, hou ten primitieve sculpuren, die geen dienst meer doen als sluisstukken van de eikenhouten balken, maar ter versiering aan de muren zijn opge hangen. Onder de toren is het graf van Jakcb van Maerlant, maar bij de 19e eeuwse afbraak is een zerk of steen verloren gegaan, reden waarom een nieuwe herinneringssteen destijds in de torenmuur is ingemetseld. Museum Het was tijdens de „Stad en Lan- de"-excursie maar even „snuiven" aan Damme, want ook hier is te veel te vinden om het allemaal in één dag te kunnen verwerken. Het museum is gevestigd in het monu mentale stadhuis. Het heeft een keur van interessante zaken in voorraad: munten, tinnen lepels, pijpen, het XV-eeuwse „stadshorloge" alles in een antieke entourage, die in het van historie verzadigde Damme zo toespreekt. Voordat het slenterend kijkspel langs de vitrines en stukken begon was al afscheid genomen van de parochiegeestelijke, die (in de kerk) tekst en uitleg gaf en als blijk van waardering van de voorzitter van „Stad en Lande" dr. J. J. Wca- tendorp-Boerma een specimen van het Middeleeuwse Zierikzeese stads wapen in ontvangst mocht nemen. Na het museumbezoek gleden de bussen (Garage Van Oeveren) al weer snel door het bloeiende Vlaam se land, via Sluis, Aardenburg, V':s- sirigen huistoe Een zeer geslaagde excursie was hiermede ten einde. Op deskundige wijze werd het gezel schap tijdens de trip gegidst door dr. mr. H. P. Schaap en mr. W. P. Mar. tens. ADVERTENTIE rrrrrsrsrsrsrrrrsj glasgordijnen met de loodveter De complete collectie voor radig bij uw „Gardisette"- specialist: woniginrichters ALKMAAR. Te Alkmaar is de 41-jarige gehuwde heer A. J. Roo- zendaal, aldaar woonachtig, op het Zeglis op onverklaarbare wijze in het Noordhollands Kanaal geraakt en verdronken. Voorbijgangers waar schuwden de politie. NIJMEGEN. De Rijkspolitie 'in het district Nijmegen heeft in het af gelopen weekeinde een misdadigers- bende uit Tiel opgerold, die bijzon der brutaal optrad en er niet tegen op zag, daarbij in „politie-uniform" te opereer en. NEER. De 59.jarige ongehuwde landbouwer L. Strous uit Neer, die met paard en wagen op de Napo- leonsweg reed, is van achteren door een zandauto aangereden. Hij kwam onder de wielen van de oplegger te recht en was op slag dood. DEN HAAG. Hare Koninklijke Hoogheid prinses Beatrix en Zijne Koninklijke Hoogheid prins Claus op kasteel Drakensteyn een aantal de putaties ontvangen die gelukwensen en geschenken aanboden ter gelegen heid van de geboorte van hun zoon prins WiLlem-Alexander. SCHIPHOL. Teneinde de leer stoel, die Nederland gaat verzorgen, aan te bieden aan de Harvard Uni versity in Boston is prins Bernhard met zijn particulier secretaris de heer E. Vernedé per K.L.M. van' Schiphol naar New York vertrokken. Schiphol. De K.L.M.-lijndiensten naar het Verre-Ocsten zullen in ver band met de situatie in het Midden- Oosten van Rome rechtstreeks naar Karatsji in Pakistan vliegen. AMSTERDAM. Tegen het mid daguur zijn van het centraal station in Amsterdam per trein naar Parijs negen ionge Joodse Nederlanders vertrokken, die van plan zijn in Is raël burgerdiensten te gaan verrich ten. ARNHEM. De 21_jarige militair N. F. A. J. Haefkens uit Nijmegen Is de vorige nacht om het leven gekomen bij een autobotsing op de Deelense- weg hoek Koningsweg te Arnhem. Mol 19 - Zierikzee - tel. 2887 DEN HAAG. Het Nederlandse ministerie van defensie heeft ons in antwoord op vragen bevestigd dat Israëlische Hercules-vliegtuigen in het afgelopen weekeinde op de vlieg basis Gilze-Rijen Nederlands mili tair materieel hebben opgehaald. SCHIPHOL. In het Midden-Oos ten zijn bij de plotselinge sluiting voor de burgerluchtvaart van de meeste vliegvelden geen K.L.M.-ma- chines gestrand, zo laat de K.L M.- persdienst desgevraagd weten. Voor 60 jaar.... BRUINISSE. Ter verdediging van de oever werd aan het Nieuwland een stuk gezonken. Het werk, om half twee begonnen, was ongeveer zeven uur geëindigd en slaagde naar wens. OUWERKERK. Bij testamentaire beschikking is aan deze gemeente een som van 1500 vrij van succes sierechten, aan de gemeente gelega teerd. BROUWERSHAVEN. De polder vergadering van „Borrenbrood" be sloot de zeedijk te verdedigen met gewapend beton. ZIERIKZEE. (Adv.). De laatste nouveautés voorradig. Voor dames: bruin en zwart chroomleren knoop- en rijglaarzen, salonen wandel schoentjes. Voor heren: rijg-, elas tieken gesp-bottinen, zwart en bruin leren badschoenen. SEROOSKERKE. In de gemeente raadsvergadering is het tractement van burgemeester en secretaris ver hoogd tot 250. OUWERKERK. In een buitenge wone vergadering werd de nieuw benoemde burgemeester van Ouwer- kerk, de heer J. van der Have, ge- installeerd. ZIERIKZEE. In het openbaar ver kocht werd de smidse van de oude ambachtsschool, voor afbraak, voor 325. ZIJPE. Afgelopen zaterdag zijn door de stoomboot „Minister Lely" plm. 550 personen vervoerd, een ge tal dat hoogst zelden voorkomt. ZIERIKZEE. De vangst van ansjo vis in de Zeeuwse stromen blijft tot heden niet best; de vangst van pan haring kan weer zoals vorige jaren als totaal mislukt worden beschouwd ZIERIKZEE. De „Sphinx", de nieuwe boot voor het toezicht op de visserij op de Schelde en Zeeuwse stromen, heeft haar proefvaart ge maakt. BEELDBUIS? WOENSDAG 7 JUNI. NEDI. Met „Vakantie in Lipiza" begint het woensdagavondprogram- ma, dat wordt verzorgd doo rde N. T.S. Verder in het uurtje tot achten de eerste van een aantal voortaan wekelijkse uitzendingen gewijd aan het Holland Festival 1907. Eerst de plannen en de voorbereidingen. Dan wordt voor de rest van de avond de filmprojector ingeschakeld. Eerst voor een korte film iwn de Deen Palle Kjarul ff-Schmidt Sommer- krieg", die handelt over een jong soldaat, die deelneemt aan een grote zomeroefening van het leger. De hoofdfilm is „De vrouw die hij be geerde" of in het Engels „The Spor ting Life". Hoofdpersoon in deze En gelse film is een jonge mijnwerker, die een knappe partij rugby speelt en het tot professional in deze sport brengt. Ondanks zijn vele successen is hij niet gelukkig: de vrouw die hij begeert is voor hem onbereikbaar. Overigens wordt in deze film een probleem aan de orde gesteld dat men gerust actueel mag noemen, nl. dat van de beroepssjjort en alle ge varen die eraan kleven. NED. II. De AVRO zet 't 2e net programma in met een van de Beat- lefilmpjes over de populaire Engelse groep. Een belangrijk programma onderdeel is „Sportpanorama", deze keer geheel gewijd aan Amerika. Koen Verhoef laat eerst een film van de bekende documentalist David Wolper zien over de geschiedenis van het Amerikaanse „football". Voorts de eerste van een serie film pjes over beroemde boksontmoetin- gen. De rest van de avond komt ook al uit Amerika. Het is een afleve ring van „The man from Uncle". Die man heeft het weer heel zwaar. Hij wordt er op uitgestuurd, als zijn ba zen verdenking hebben opgevat te gen een evangelist, broeder Love. DONDERDAG 8 JUNI. NED. I. Tussen zeven en acht de Franse poppen, het journaal, de re clame, de Verrekijker, het geweste lijk journaal en Mensen in de Sport'. Na het nieuws volgt dan eerst „At tentie" en vervolgens het wekelijkse TV-spel. De NCRV koos voor deze juni-avond een genoeglijk blijspelle tje van Wynyard Brown, dat Jelle de Vries vertaalde. Het is een dwaas verhaal over een mevrouwtje, dat haar verlovingsring kwijt raakt en de man in kwestie uit zijn misnoegen daarover. Ze gaat samen met haar echtgenoot op zoek, maar waar ze ook rondkijken, de ring is en blijft weg. In de hoofdrollen Kitty Janssen en Roger Coorens. In hun eigen club ontvangen Rita Reys en Pim Jacobs vervolgens de laatste gast van dit seizoen. Het is de bekende Neder landse pianist Daniel Wayenbergdie te boek staat a.ls een klassiek com ponist, maar die toch niet zonder be langstelling is voor jazz en aanver wante zaken. NED. II. De VARA brengt ook op deze avond een aflevering van „Co ronation Street". Achter het Nieuws' is het tweede programma-onderdeel. Vervolgens een half uurtje volksmu- ziekIn deze BBC uitzending van „worksongs" valt de nadruk op de spoorwegsongs. Een Engelse docu- mentaire tot slot. Het is „Een vul kaan verbergt zich", uit de serie „Adventure". Een cameraploeg gaat de berg Burney in Zuid Amerika on derzoeken om uit te vinden of ze van vulkanische oorsprong is en zo ja, of die vulkaan nog werkt. Na het laatste nieuws volgt op het tweede net nog de wekelijkse kerkelijke uit zending „Dichterbij". Onderwerp is „het zwakke vlees". WOENSDAG 7 JUNI. NED. I: 17.00 Kameleon; 18.45 De minimolen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 Vakantie in Lippiza; 19.25 Holland Festival Magazine; 19.41 So- cutera: 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Sommerkrieg; 21.00 De vrouw die hij begeerde; 23.10 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 The Beatles; 20.25 Sportpano rama: 21.10 The man from Uncle; 22.10 Ster; 22.15 Journaal. DONDERDAG 8 JUNI. NED. I: 18.45 De minimolen; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 De verre kijker; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.30 Mensen in de sport; 19.53 Toe ristische tips19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Sier; 20.20 Attentie; 20.45 De ring; 22.15 Jazz met Jacobs; 22.45 Journaal; 23.00 Teleac. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Coronation street; 20.55 Achter hel nieuws; 21.20 Heart song; 21.45 Avontuur; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Dichterbij. WESTERSCHOUWEN „De Krabbe" hengelde Ongeveer 27 leden van de hengel sportvereniging „De Krabbe" uit Westerschouwen verlieten zondag morgen vroeg de veren opi zich naar het strand bij het Watergat te bege ven, waar om 6 uur een competitie wedstrijd van de eigen vereniging be gon De vis had kennelijk een rust dag en liet zich bijna niet verschal ken. Slechts 14 visjes vei'dwenen in het Ieefnet der deelnemers. De uit slag is als volgt: 1. Jan Hart 770 pnt.; 2. M .Wessels 400 pnt.; 3. Jac. Dorreman 310 pnt.; 4. P. Duson 290 pnt.; 5. J. Speelman 250 pnt.; 6. A. M. v, d. Werf 250 pnt. 7. L. v. d. Wielen 235 pnt.; 8. P. de Rijke 225 pnt.; 9. J. Versijl 225 pnt,; 10. J. Tuinman 205 punten. D evangst •bestond voornamelijk uit platvis en enige palinkjes. Verdrinking oorzaak dode bomen Nu :de Rijks Tuinbouw Vooi'lich- tingst Dienst een uitgebreid onder zoek heeft ingesteld naar de dood van een paar honderd fruitbomen op !het bedrijf van de heer M. O. Hanse in Brabers te Haamstede, kunnen we met grote zekerheid schrijven dat verdrinking de oorzaak is geweest. Er zijn wat bomen opgegraven en het bleek dat de wortels praktisch ver- ï'ot waren door een overlast van wa ter. Het schijnt dat juist op deze plaats de grond slecht doorlaatbaar is omdat er een harde kielplaat onder zit. Het overtollig water zakt hier door niet naar de drainagebuizen, maar blijft staan. Daardoor werden de wortels aangetast en rotten weg. Zijn we goed ingelicht dan gaat deze boomgaard verdwijnen en wordt de grond evenals vroeger weer land bouwgrond. Inmiddels komen ook uit andere boomgaarden ontstellende berichten over het plotseling afsterven van vruchtbomen. SCHUDDEBEURS Classicale zendingsdag Chr. Gereformeerde Kerken De classis Middelbui'g der Chris telijke Gereformeerde Kerken houdt haar classicale zendingsdag op zater dag 24 juni a s. op het mooie land goed „Weelzicht" te Schuddebeurs. De dag wordt 's morgens om 9.30 uur geopend door ds. P. op den Velde uit Zierikzee, waarna zang volgt van een kinderkoor uit Middelburg. Na de pauze voor de koffiemaaltijd zal ds. S. Wijnsma van Rozenburg een toe spraak houden. Voor de kindei-en volgt dan een vertelling, waarna en kele koren uit Zievikzee enige liede ren ten gehore zuil enbrengen. Na een pauze zal ds. G. Bouw van Eem- dijk een toespraak houden, terwijl het slotwoord zal worden uitgespi'o- ker. door ds. J, Westering uit Kerk- werve. De dag wordt om kwart voor vier gesloten. BRUINISSE Hoog bezoek De „Ancor", het motorjacht van de bekende scheepsbouwer C. Verolme, •trekt als het de haven van Bruinisse binnen loopt altijd veel bekijks en dat was ook zaterdagmiddag het ge val. Maar bepaald verrast waren de kijkers toch wel toen achtereenvol gens de ministers Toxopeus, Rool- vink en de heer Schmelzer van booi'd stapten, met nog andere heren en in gereed staande auto's wegreden. Ge noemde politici komen op het beeld scherm zo dikwijls de huiskamers binnen, dat zij direct werden her kend. De heer Verolme bleef aan boord. De „Ancor" voer na enkele ogenblikken weer weg. Geslaagde emigrant thuis De heer M. de Waal Jacz., eige naar van een groot hotel in San Francisco bezocht enkele dagen zijn geboorteplaats Bruinisse. De heer De Waal begon zijn loop baan als bakkei'sknechïje in 1932 in bakkerij De Koning op hel Kerk plein te Bruinisse. Maar het avontuur zat hem in het bloed, hij ging varen, evenals zijn broer dat eerder had gedaan en werd bakkei'sbediende en later kok, op de schepen van de Rotterd. Lloyd. Op 16_jarige leeftijd verliet hij zijn ge boortedorp (in 1934) om. maar spora disch thuis te kernen. De oorlog maakte aan die schaarse thuiskom sten voorgoed een .einde. De heer De Waal kiem steeds hoger in rang, maar in de oorlog bevoer hij die zeeën met troepenti-anspor-tschepen. Bij Lorenzo Marquez in Oost-Afri- ka werd zijn schip een keer getorpe deerd. Na de oorlog bleef hij in Ame rika. Hij had de hoogste graad van vakbekwaamheid ondertussen be reikt en hij koos „Frisco", als zijn woonplaats. In 1948 keerde hij eni ge tijd in Nederland terug, 1S67 is nu zijn derde reis naar het oude vader land. Hij is ean der emigranten die in hun nieuwe vaderland fortuin maakten, VENLO. Minister dr. Marga Klom- pé heeft zaterdagmiddag in Venlo het nieuwe Goltziusmuseum geopend Dit museum is gevestig in het voor malig onderkomen van de hogere technische school, dat aan verbou- rinig ruim een half miljoen gulden heeft gevegrd. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Dit was een zorgenprobleem voor moeder Ruizenaar, die oud begon te worden. Een keer zei ze tot haar oud ste dochter: „Als jij nou nog-es her trouwde met een flinke tuinderszoon dan zou dat een oplossing wezen." waarop Map rustig antwoordde: „Zet dat maar uit 't hoofd moeder'. Ik heb voor m'n hele leven genoeg van mannen." „Ja maar, je kunt de rest van je leven toch niet alleen blijven? Je bent nog zo jong." „Ik ben niet alleen. Ik heb Ger- dientje. Ik heb een paar centen en veel heb ik niet nodig. Ik rooi het wel." Bram en Trui waren twee jaar getrouwd, toen de vrouw opnieuw in het kraambed 'kwam. Ditmaal ging het niet zo vlot als de eerste maal. Trui werd naar het ziekenhuis ge bracht, waar ze een moeilijke be valling had. Opnieuw was het een dochter en hoewel ze zware uren had moeten doormaken, was het Trui onverschillig. „Wat geeft dat? We kunnen voorlopig nog jaren vooruit, hoor, en dan zal er ook wel eens een zoon tussen zitten." Trui bleef drie weken in hel zie kenhuis en werd toen thuisgebracht Maar het wilde niet erg met ihaar. Ze was spoedig moe, huilde af en toe, tot schrik van Bram, die ondanks alles zo goed zorgde voor zijn vrouw als maar mogelijk was. De dokter kwam opnieuw en adviseerde: Veel rusten. Ze heeft met de laatste be valling een knauw gehad. Ze komt er wel weer bovenop Een kwestie van tijd. Maar de eens zo robuuste, flinke Trui bleef sukkelen en ging zien derogen achteruit. Bi*am nam een vrouw in huis en Map ontfermde zich over Alie, die al begon te lo pen. Ze had de box nog op zolder staan, die ze naar beneden haalde. Gerdientje wist zelf de weg van huis naar school en omgekeerd, lette op het verkeer, zodat Map zich hierover geen zorgen maakte. En de beide nichtjes konden al heel gauw uit stekend met elkaar overweg. Ger dientje bemoederde op haar manier de anderhalf-jaar oude Alie, die het zich rustig liet welgevallen. 'sAvonds bracht ze de beide kleuters naar de kamer en kustte ze zonder onder scheid even hartelijk, maar trok ook haar wenkbrauwen op, als ze nog een keer op de slaapkamer moest ko men, als ze al te lang luidi'uchtig bleven. Een paar maal in de week reed Map in haar Dafje met de beide kindei*en naar de Jisperweg om te informeren, naar de toestand van Trui. Meestal gaf Bram hetzelfde commentaar. „Het gaat. Maar als je me nu vi'aagt: zie je wat vooruit gang, dan zeg ik nee." „Wat zegt de dokter?" „Die heeft het maar over geduld. Ze komt er wel weer bovenop." Hij zuchtte. „Zijn er geen andei-e moeilijkhe den?" Hij schudde zijn hoofd. „Juffrouw de Ruiter rooit het wel. De baby is niet lastig. Weet je, Trui is zo lusteloos. Zelfs de baby intereseert haar maar matig. Ze ligt alleen maar te kijken. Als ze nu maar ergens weer belangstelling voor kreeg." „Als ze eens een poosje naar II- pendam ging?' legde ze voor. „Dat heb ik haar ook al aange raden, maar ze wil niet. Ze zegt al leen maar: „Och, laat me hier loch liggen. Je hebt toch geen last van me? Nou, wat moet je dan zeggen? Map stuurde de kinderen naar de woonkeuken en zocht zelf het zieken vertrek op. „Hallo, daar ben ik weer eens. Wat een weertje, hé? Ik heb wat druiven voor je meegebi'acht. Je moest eigenlijk buiten liggen. De zon zou je goed doen. Trui keek de bezoekster even aan. „Och, waarom? Ik lig hier toch best. Map schoof haar stoel dichterbij. Weet je wat jou mankeert, Trui? Je bent te apatisch. Je moet weer zin in je leven krijgen. Kindje hebt twee schatten van kinderen, je bent rijk. Je hebt een mooi spulletje hier en een man, die zijn handen uit de mouwen kan steken. Wat wil je nog meer? Je kunt elke dag gelukkig zijn als je wilt. Trui schudde haar hoofd. „Dr is niks van waar. Ik heb de laatste tijd genoeg gelegenheid, gehad om na te denken. Bram houdt helemaal niet van me. Hij heeft me getrouwd, omdat hij me niet wilde laten zitten. Zoiets voel je. Jij bent ook een vrouw, je snapt best, wat ik bedoel. Hij beschouwt zijn huwelijk met mij als de gi'ootste stommiteit, die hij ooit in zijn leven uitgehaald heeft. Dacht je, dal ik dat niet gemerkt heb? Af en toe keek hij me aan met een blik, alsof hij daax*mee zeggen wilde: Aan jou zit ik vast, loeder. Ik heb meer jongens gehad als Bram alleen. Wat dacht je? Ik was vijf en twintig toen ik trouwde. Maar ik liep een half jaar met een jon gen uit Watergang, een jongen zó! En zo safe als het maar kan. Die hield echt van me en ik mocht hem ook wel. Als hij me zoende en aanhaalde en lieve woordjes in mn oren fluisterde, dan werd ik warm van binnen en voelde ik me blij en gelukkig. Hij wilde met me trou wen, maar het mocht niet van thuis. O, daar was geen sprake van. Om dat hij wegwerker was bij de Wa terstaat. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3