Koningin Juliana opende Benelux-tunnel Nasser poogt gezicht te redden Suezkanaal gesloten STREEKNIEUWS zonnebrillen 5 BERGMANS Israël heerschappij in de lucht HELPEN DE STRIJD IN HET MIDDEN-OOSTEN Eerste elftal van „Zierikzee" werd hartelijk gehuldigd Aanwinst voor Noltelstrual ZIERIKZEE, 5-6. De Lange Nubel- straat is een fraai pandje rjjker ge worden. in februari is men begonnen het pandje te slopen en nu vier maanden later staat het in alle oude luister te pronken tussen de andere huizen. Het is een eethuisje gewor den genaamd „Auberge Gildehuys" van dtzelfde eigenaar als het reeds bekend geworden Zierikzeese res taurant „Het Poorthuys", de heer J. te Mey. Het geveltje is zorgvuldig in oude stijl weer opgebouwd. Na aanvanke lijke plannen het te restaureren is men er toch toe overgegaan de ge vel er uit te halen. Door het Minis terie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is het van al le kanten gefotografeerd, en gefilmd opdat het weer in dezelfde stijl op geleverd zou kunnen worden. Dat is dan cok tot in de kleinste details ge beurd. De gevel, die 14 cm uit het lood stond, leunt ook nu weer 14 cm naar varen, het uitbouwtje boven de goot zit weer ^p dezelfde plaats en de ori ginele tulpankers zorgen voor de versiering. De vensterruiten z\jn van antiek gedraaid glas. Het interieur is al even smaakvol als het exterieur doet vermoeden. De eetgelegenheid beslaat een opper vlakte van 55 m-, zodat een 50 gas ten tegelijk gelegenheid kan geboden een maaltijd te gebruiken. De maal tijden die men er kan gebruiken zijn iets eenvoudiger en liggen daarom ook weer in een andere prijsklasse dan in het „Poorthuys". Wandbetimmcring Binnengekomen valt direct de fraaie houten wandbetimmering op die in fraai Slavonisch eiken is uitge voerd Er is een origineel balken pla- fcnd in aangebracht, daterend uit 1600 en geschilderd in originele oud- Zie rikzeese groene en rode kleur. Hoewel het eethuisje zaterdag reeds onofficieel voor het publiek is opengesteld, is de bouw nog niet aan zijn voltooiing toe. Er wordt nog druk getimmerd en geschilderd. In de keuken behelpen de koks zich nog wat provisorisch en aan de inrich ting moet ook nog de laatste hand gelegd. Birnen veertien dagen hoopt men toch volledig klaar te zijn om de grote drukte te kunnen opvangen. Het bouwwerk stond onder toe zicht van Monumentenzorg, waar van do heer L. H.' A. de Jonge de architect was. De hoofdaannemer was de heer C. J. Schot. Het schil derwerk werd uitgevoerd door Gebr. Koster te Zierikzee en de firma Steutel zorgde voor het sanitair, de verwarming en de elektriciteit. Jordaniërs bij Jeruzalem verdreven TEL AVIV, 5-6. Israëlische troe pen hebben de Jordaniërs uit het niemandsland van Jeruzalem verdre ven, zo heeft een militaire woord, vcerder in Tel Aviv meegedeeld. Jordaanse eenheden hadden daar het hoofdkwartier van de V.N.-be standscommissie bezet en bedreig den een nabijgelegen Israëlische prcef boerderij. Het hoofdkwartier ligt op een heuvel die uitziet over de Dode Zee en heel de stad. De Israëlische radio heeft gemeld dat bij het Syrische bombardement op de kuststad Nethanya zes perso nen zijn gewend. In Cairo 'is vanmiddag om 16.30 uur voor de vierde maal luchtalarm gegeven. Er klonken kanonschoten en explosies. Ooggetuigen verstelden boven de stad een Israëlisch vlieg tuig te hebben gezien met vlak daar achter wolkjes van ontplofffende luohtdo&lgranaten. Israëlische pijpleiding opgeblazen TEL AVIV, 6-5. Arabische com mando's hebben maandag een Isra ëlische pijpleiding dichtbij de strook van Gaza opgeblazen, een elektrici- teitsmast beschadigd en een zieken auto beschoten, zo is in Tel Aviv meegedeeld. De Jordaanse artillerie zou 'savonds begonnen zijn met de beschieting van Yad Eliahoe, ten zuiden van het Meer van Galilea. Strijd aan Syrisch-Israëlisch front - DAMASCUS, 6-6. „Langs het ge hele Syrisch-Israëlische front zijn vanochtend de gevechten begonnen Onze artillerie bestookt de Israëli sche verdedigingsstellingen ter voor kei eiding van een aanval", zo heeft radio-Damascus bekend gemaakt. Bij een aanval van vier Israëlische Mi- rages op Syrische frontstellingen wa ren, volgens dit station, twee van deze toestellen neergeschoten. TEL AVIV, 6-6. Van gezagheb bende Israëlische zijde wordt ont kend, dat Amerika en Engeland mi litaire hulp verlenen aan Israël. Men neemt deze Arabische beschuldiging een poging cm het gezicht te redden. „Nasser probeert zijn prestige op te houden door zijn terugtocht voor te stellen als het gevolg van de tussen komst van denkbeeldige buitenlandse strijdkrachten", zo zegt men. Eban naar de V.S TEL AVIV, 6-6. De Israëlische mi nister van buitenlandse zaken Abba Eban, is vanochtend uit Tel Aviv naar Washington vertrokken voor overleg met de Amerikaanse rege ring. n Uit het museum van Queensland in Sydney is maandagavond een schilderij van Picasso - „La belle Hollandaise" - gestolen waarvan de waarde op 600.000 gulden wordt ge schat Een suppoost vond de lege lijst op de grond. De andere kunst werken waren ongemoeid gebleven. Radio-verslaggevers naar Midden-Oosten HILVERSUM, 6-6. Voor de Neder- landse radio zullen vandaag (dins dag) om 13.45 uur de radioverslag gevers Piet Kort en Jan Scholtens per El Al naar Israël vertrekken al waar zij hopen te landen op het vliegveld Loth. Een van de verslag gevers zal trachten Cairo te berei ken. Tot zolang zal Wolfgang Haupt- mann, verslaggever van de West- deutscher Rundfunk de berichtge ving vanuit Cairo verzorgen. In de Hilversumse radiostudio's wordt een permanente luisterdienst ingesteld om de berichten van verslaggevers en correspondenten in het midden oosten en van andere radiostations op te vangen. Telegram van Oe Thant aan Israël NEW YORK, 6-6. De secretaris- generaal van de V.N., Oe Thant, heeft maandagavond in een telegram aan premier Esjkol geprotesteerd te. gen het bezetten door Israëlische mi litairen van het gebouw waar de V. N.-commissie voor toezicht op de na leving van het bestand in Jeruzalem was gevestigd. Dit gebouw was eerst door Jor daanse troepen bezet, die later door de Israëliërs werden verdreven. Voorts heeft Oe Thant bij Israël geprotesteerd tegen aanvallen op een konvooi en een kampement van In dische V.N.-militairen in de strook van Gaza. In zijn rapport over de situatie in het Midden-Oosten betuigde de se cretaris-generaal zijn steun aan het voorstel van paus Paulus om Jeru zalem tot open stad te verklaren. Telegram aan Hervormde synode over Israël ROTTERDAM, 5-6. In een tele gram aan het moderamen van de ge nerale synode der Nederlandse Her vormde Kerk vraagt het ministerie van predikanten der hervormde ge meente in Rotterdam, „verontwaar digd over de oproep tot gebed voor het midden-oosten, waarin de unie ke positie van Israël wordt ontkend", een eigen bijbels profetisch protest te laten horen in „deze tegen alle in ternationale reoht en tegen alle hu maniteit indruisende overval van een overmacht tegen de staat Israël". In het telegram stelt het ministerie de synode voor de Nederlandse regering op te roepen volledige steun te ge ven aan de staat Israël. Voorts ver zoekt het met grote spoed een oproep te laten uitgaan tot allen om met kracht achter de collectie Israëlactie te 9taan en daartoe alle organen en kerkelijke gebouwen ter beschikking te stellen. CAIRO, 6.6. Egypte heeft beslo ten het Suezkanaal te sluiten. b Nederland heeft vcrig jaar de sterkste 'toename van de Investerin gen, naar vclume gerekend, van de Europese gemeenschap bereikt. De toename beliep 7,5 procent tegen 3,5 procent vcor de E.E.G. als geheel. In 1965 had die steiging in Neder land 5 procent bedragen. „Fotowacht" present op visserijfeest te Yerseke De Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie deelt mee dat de z.g. „Foto-wacht" aanwezig zal zijn tijdens de op 7 juli a.s. te hou den visserij,-feesten te Yerseke. Twee „top-kader"-cursussen afgesloten ZIERIKZEE, 6 juni. Met een exa men in het Landbouwcentrum te Goes is de tweede „top—kadervor ming zuidwesten afgesloten. Gedu rende de afgelopen twee jaar waren de cursisten tijdens de wintermaan den in internaatsverband bijeen in het vormingscentrum „Hedenesse" te ZIERIKZEE, 3-6. In de tot de laatste plaats bezette Graanbeurs werd zaterdagavond het eerste elftal van Zierikzee, voor het behaalde kampioenschap en de promotie naar de 3e klas van de KNVB, op de door de supportersvereniging georgani seerde feestavond spontaan gehul digd. Na een korte inleiding door de voorzitter van de supportersvereni ging de heer J. Hagestein, waarin hü mededeelde dat de voorzitter van Zierikzee de heer J. den Haan he laas wegens ziekte niet op deze avond aanwezig kon zijn, gaf hü het woord aan de ere-voorzitter de heer K. Jonker. Deze heette de aanwezigen op de ze voor voetballend Zierikzee zo bij zondere avond hartelijk welkom. Speciaal richtte hij zich hierbij tot de vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur, oud-voorzitter A. Visser, trainer Smits, het kampioenselftal en de personen, die in het afgelopen seizoen voor het vervoer van de spe lers hebben zorg gedragen. Het kam pioenselftal verscheen hierna, onder hartelijk applaus op het podium, Na dat de heer Jonker een pluim op de hoed had gestoken voor de eendrach tige samenwerking die de spelers in het afgelopen seizoen hebben ge toond overhandigde hij allen, namens het bestuur een herinn/erlnigsfoeker. Hierna kwam ook het kampioenself- tal van Zierikzee B I, dat meer dan 200 doelpunten scoorde op het podi um. Namens de supportersvereniging overhandigden zij de spelers van het le elftal een trainingspak wat voor ie dere speler was voorzien van een op hem toepasselijk rijmpje. Nog een herinneringsbeker Op hun beurt overhandigden de spelers van het le 'elftal aan de B- junioren een door het bestuur aan geboden herinneringsbeker. De heer Jonker deelde hierbij mee dat het elftal in het komende seizoen in zijn geheel zal overgaan naar de A-juni-. oren. Hij richtte zich hierna tot de trainer de heer Smits te Vlissingen. „Het is mü een groot genoegen U hartelijk te mogen feliciteren met het behaalde succes". ROTTERDAM. 6-6. Koningin Juli ana heeft maandagavond de nieuwe Beneluxtunnel, de vierde vaste ver binding tussen de oevers van de Nieuwe Maas, officieel geopend. Op het Tolplein aan de zuidelijke oever, op Rotterdams grondgebied dus, deponeerde de koningin de eer ste rijksdaalder in de tolautomaat, waarmee dan die officiële ingebruik name van Nederlands derde ver- keerstunnel een feit was. De inge bruikname van het gigantisch pro ject werd door vele autoriteiten bij gewoond. Zo waren onder meer aan wezig de minister van verkeer en waterstaat, drs. J. A. Bakker, de Cadzand. Tot de geslaagden behoort o.a. de heer J. L. Schoof te Ooster- land. Het eerste cursusjaar werd vooral aandacht besteed aan het landbouw beleid, de economie, het recht en maatschappelijke vraagstukken. En daarnaast o.m. aan creativiteit en sport. Met een tentamen werd het eerste cursusjaar afgesloten. Daarna is een zg. „zomerweek" met excur sies georganiseerd. Het tweede cur susjaar stond in het teken van be drijfseconomie, organisatiewezen, E. E.G., recreatie, geestelijke stromin gen enz. Forums, filmvertoningen en excursies vulden het programma aan ZIERIKZEE: Mooi resultaat Rode Kruis-collecte De huis aan huis-zakjescollecte in de afgelopen week gehouden voor het Rode Kruis heeft te Zierikzee als opbrengst te zien gegeven het mooie bedrag van f 3.745,85. Gisteren (maandag)-avond kwamen de dames ccllectrices bijeen in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw voor het opma ken van de balans. Het ditmaal bij eengebrachte bedrag is ruim f 1000 meer dan het eindresultaat van vo rig jaar. Dat deze belangrijk hogere giften in verband staan met het hon derdjarig bestaan van hei Rode Kruis lijdt geen twijfel. HAAMSTEDE Opening vakantiecentrum De Stichting Vakantieverblijven van het N.V.V. neemt op donderdag 15 juni a.s. 'I nieuwe vakantiecentrum ,,'t Zeepe", gelegen aan de Hogevyeg te Haamstede in gebruik. De offici ële opening zal worden verricht door burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen. BROUWERSHAVEN Schooljeugd naar „De Koebel" Heden (dinsdag)mcrgen zijn de leerlingen van de 3e, 4e, 5e en 6e klas der openbare lagere school te Brouwershaven met een achttiental partikuliere auto's voor hun vier daags vakantieverblijf naar „De Koebel" te Burgh vertrokken. Op het programma staan o.a. wandelingen naar bos, duin1 en strand en een be zoek aan het waterleidingbedrijf „De Blinkert". OUWERKERK Vrouwenvereniging naar Giethoorn Verleden week maakte de vrou wenvereniging haar jaarlijks reisje. 's Morgens half 7 vertrokken de 33 dames met bestemming Giethoorn en omgeving via de Haringvlietbrug en Flevoland (N.O.P.). Na een maaltijd stond te Giethoorn een punterrond- vaart cp het programma; deze viel bij allen zeer in de smaak. De terug reis ging over Zwolle, waar gelegen heid bestond voor winkelen. In Woorden van bewondering sprak hij uit voor het feit dat hij erin ge slaagd was van het elftal een hech te vriendenkring te maken wat in! een niet onbelangrijke mate heeft bijgedragen tot het succes, dat men heeft weten te boeken. Hartelijk dank bracht hij de heer Smits voor hetgeen hij heeft verricht. Namens de supportersvereniging bood hij hem een auto-radio aan. De heer Smits sprak hierna woorden van dart'k tot de gevers van dit fraaie en zeker niet verwacht cadeau. Heel wat zweetdruppels heeft het de spelers gekost in de afgelopen winter bij het trainen in de duinen van Vrouwenpolder en de Westhoek. Vooral mentaal werden de spelers hierdoor sterker. De trainer zou het een eer vinden als men er in het ko mende seizoen erin zou sl'agen bij de eerste vijf te eindigen. Het devies zal zijn om zo snel mogelijk 16 punten bij elkaar te krijgen waarna men dan wel verder zal zien. De trainingsavonden voor het eer ste elftal blijven natuurlijk maar voor de overige seniorspelers en de A-jundcren komt er een extra trai ningsavond. „Ook aan de? opbouw van de vereniging moet worden ge dacht", aldus de heer Smits. Trainen betekent hard werken maar het moet met plezier worden gedaan. Door de verkregen vaardigheid kan elke te spélen wedstrijd een feest dag wor den. De heer Smits bood alle voetbal lers die in het afgelopen seizoen speelden in het eerste elftal een vaantje uitgevoerd in de clubkleu ren - aan. Er werden in totaal niet minder dan 88 trainingsavonden ge houden. Doelman Joop Stout]esdijk is hierbij recordhouder want hij was op deze avonden 84 maal present. Stoutjesdijk mocht hiervoor uit han den van de trainer een standaard in ontvangst nemen waarop dit feit was vermeld. Aanvoerder Jac. Wil'lemse, die 16 maal het net van de tegen stander wist te vinden kreeg als „topscorer" eveneens een standaard aangeboden, commissaris van de koningin in Zuid Holalnd, de burgemeesters van Rot terdam, Schiedam en Vlaardingen, vele vertegenwoordigers van Rijks waterstaat en van de (voorlopige) ex ploitant van de tunnel, „De Bene luxtunnel N.V.". Ook door het fraaie weer was de publieke belangstelling voor de openingsplechtigheid bijzon der groot. b Tijdens de internationale lucht- vaartshcw cp het vliegveld Le Bour- get bij Parijs zijn zondag twee vlieg tuigen verongelukt, In een geval kostte dat de piloot het leven. Haastrecht werd nogmaals gegeten Om 10 uur arriveerde het gezel schap weer zonder ongelukken thuis Een dankwoord aan de vertrouwde chauffeur Van Aken van de firma Van Oeveren vcor zijn kundig rij den is zeker gepast. Uitbreiding café-pension Café-pension P. D. Vijverberg kampt met ruimtegebrek. Teneinde hierin te voorzien wordt naast het café-gedeelte een eetzaal gebouwd. De oppervlakte hiervan beslaat plus minus 100 m-\ De bouw is cp het ogenblik al een flink eind op gang. Concert „Nieuw Leven" Het muziekgezelschap „Nieuw Le ven" hoopt zaterdagavond 10 juni a.s., om half 8, haar eerste zomer- concert in de muziektent te geven Het programma luidt als volgt: 1. Florida, mars, A. Duroc; 2. Winter feesten, fantasie, Alb. Meyns; 3. Cre- sus, overture, M. J. Cerfontaine; 4. Aus der Juger.dzeit, valse de concert, J. Egli; 5. Sans Souci, mars, C. J. N. Cori; 6. Lustspiel, ouverture, Kéler- Béla; 7. Met vrij en blij op stap, arr. Piet de Rooy; 8. Pimprenelle, ouver ture, Robert Martin; 9. Joyeux Re tour, pas redoublé, René Bourbon; 10. Lady Emma, ouverture, M J. Cerfontaine; 11. Divama, mars, Joh. C. de Wit. Reis bejaarden De ouden van dagen van Ouwer- kerk willen, gewoontegetrouw, weer hun jaarlijkse trip maken. Teneinde dit mogelijk te maken, circuleert mo menteel een intekenlijst voor een fi nanciële bijdrage van de ingezete nen. NIEUWERKERK Sluiting bejaardensociëteit Het bejaardencomtié heeft beslo ten voor dit seizoen de bejaardenbij eenkomsten te beëindigen. Gehoopt wordt dat in september weer met het nieuwe seizoen kan worden ge start. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT PV. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te Sint Philipsland. In concours waren 127 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1009.92 m.m. Aankomst 11.41.28. De snelheid van de laatste duif was 827.06 m.m. Aankomst 12.43.20. J. Zuidweg 1, 16, 41; M. v. d. Est 2, 15, 40, 43; L. Reijngoudt 3; A. Kot 4, 35; J. C. Verwijs 5, 12, 14, 28; A. Faasse 6; Jac. Geense en Zn. 7, 10, 22; A. Fonteijne 8, 11; Kr. Reijngoudt 9, 20, 34, 36; H. Kaashoek 13. 18, 39; J. Bakker 17, 25, 12, 30; A. Verwijs 19; Joh. Fonteijne 21; L .Vermeij 23, 32; J. Quist 24, 31, 38; Abr. Verwijs 26, 29, 33, 37; Joh. Quist 47. Geschenken De heer Jonker dankte hierop de heer Smits, daarbij de wens uitspre kend dat de trainer zijn diensten nog lang aan Zierikzee zal blijven ge ven. Namens de fam. W. v. d. Hulle bood de heer P. v. d. Hulle de spe lers van het eerste elftal trainings- schcenen aan. Zierikzee kreeg ver der twintig trainingsbaden van dé supportersvereniging, vier wedstrijd ballen van hel dag- en weekblad- bestelli ngsbedr ij f van de heer K. Jonker en nog een wedstrijdbal van de heer K. Hilleman. Voor al deze geschenken werd dank gebracht na mens de vereniging door de vice- vcorzitrfcer K. Hagestein. Namens de spelers van het eerste, tweede en derde elftal bood aanvoer der Jac. Willemse van het eerste elf tal aan mevrouw Snijders-Wilten- burg voor het verzorgen van de shirts 'iedere week, een tuinstoel en bloemen aan. De heren J. de Jonge, J. van Beveren, Jan Hagestein, Joost Hagestein, M. Heijboer, H. Hilleman en J. Wiltenburg, die zich op vele terreinen voor de vereniging ver dienstelijk hebben gemaakt kregen a'ls blijk van waardering allen een aandenken. Namens het eerste elftal dankte Onno Krips voor de ontvan gen geschenken. Burgemeester Kastelein herinnerde aan de uitspraak die David Wijnkoop eens deed in de Tweede Kamer toen mej. Kats na 12 uur vergaderen het woord vroeg, n.l. „mijnheer de voor zitter kan dit nog zo laat en nu nog Kats", door aan de heer Jonker de vraag te stellen: „zo veel al en dan nog een Kastelein". Het verheugde burgemeester dat zovelen op deze feestavond aanwezig waren. Er be staat een goede wisselwerking tus sen bevolking en Zierikzee. Burge meester Kastelein hoopte dat Zie rikzee in de derde klas een goed figuur zal slaan. Nadat in de pauze een verloting had plaatsgevonden vertoonde de heer L. Meerman een film met beel den uit de wedstrijd tegen Vosmeer, toen het kampioenschap werd be haald, en D.F.S. Onder leiding van de Victoriabanö bleef men hierna nog enige tijd gezellig bijeen. ADVERTENTIE v s Belere J y Zeiss Rodenstock s Buchmann Polaroid Nieuwste J brilmonturen Brillen op advies van de oogarts vlug klaar 5 Verrekijkers 5 5 5 vijf jaar garantie 5 S s Vakopticiën Havenpark 1 Zierikzee - Telefoon 2029 5 J. KLOET - „Totem" - Bursli Israël-actie Zierikzee De ondergetekenden, overtuigd d;.t wij, in de schuld staan bij de Joden, hebben een comité Israël-actie ge vormd in aansluitipg aan de lande lijke collectieve Israël-actie geves tigd in Amsterdam, wolk zich ten doel stelt: leniging van de acute so ciale en economische nood in Israël door het uitzenden van burgervrij- willigers en door het inzamelen van gelden vcor dit doel. Het comité heeft daartoe een bank rekening geopend bij de Amrc-bank, llavenpark 23. Ieder kan daar zijn bijdrage afgeven aan het loket of storten op postgiro 3822 van de Aim- ro.bank met vermelding „Israël-ac tie". Men kan zijn giften ook kwijt in de bussen die cp de twee volgende adressen staan: Tcuwbaan 10 en Ou de Haven 35. J. B. ASSENDORP A. M. DEN BOER H. VAN DEURSEN A. LAM} J. VAN MALDE C. VAN SLOTEN-BOEKEL P. OP DEN VELDE M. C. VERHEIJEN G. J. WOLDINGA. Scheepvaartberichten Caltex Amsterdam, 7-6 te Brunbut- telkoog verfacht. Attis, 6-6 te Guanta. LAATSTE NIEUWS TEL AVIV, 6-6. Israël, dat aan drje fronten vecht, heeft vanochtend gemeld de heerschappij in de lucht te hebben. Generaal Chaim Herzog, de voor malige chef van de legerinlichtingen- dienst, zei in een radio-toespraak dat de „vernietiging van de Arabische macht in de lucht een feit zonder precendent" was. Nederland kan niet veel doen in het midden-oosten, maar het kan ge weldig veel doen. Landelijk wordt een actie gevoerd, die veel geld op brengt en ook op Schouwen-Duive- land bestaat de mogelijkheid geld te offeren voor het getroffen Israël. Hoe zou Nederland niet emotioneel bewogen kunnen zijn door het lot van het Joodse volk. dat reeds in de tweede wereldoorlog zo eindeloos zwaar werd beproefd. Of het met de tegenstanders van Israël wel zo voortrefelijk gaat is een zaak, die men beter aan het oor deel van strategen kan overlaten. Oorlog is een afschuwelijke zaak en het valt moeilijk daar nuchter in koele technische termen over te pra ten. Feit is overigens dat er weer heel wat leugentjes en halve waar heden worden verkocht, om wan- successen te bemantelen en terwijl Israël worstelt met het mes op de keel en kennelijk niet willoos naar de slachtbank wordt geleid, staan er aan de andere kant al weer lieden klaar om hard te roepen: „Jullie doen het niet alleen, jullie worden geholpen". Enfin, dat is dan nog waar ook, maar niet met vliegtuigen, tanks en kanonnen. Wel met geld en niet-stra- tegische goederen, die naar het wel zeker lijkt voor het ingezamelde geld zullen worden aangekocht. Dal kan mooi helpen het getroffen land er weer boven op te brengen. Ondanks allerlei duistere machina ties liggen ginds de zaken hoe ver schrikkelijk ook - zo duidelijk als wat. „De woestijn bloeit", dat is geen slogan, maar Israëlische werke lijkheidEn als men dan in een an dere, dorre, kale werkelijkheid zit, dan „steekt" dat weldie groene woestijn. Feit is dat de Arabieren heel wat van dc Israelis zouden kun nen opsteken. Ze zouden het hele vndden-oosten omhoog kunnen til len, als er aan de andere zijde maar niet die afschuwelijke, brandende, helse haat was, die alle mogelijkhe den tot contact in het verleden uit sloot en die nu ontladen is in de lafste omsingeling en één-tegen-allen strijd, die de eeuwen hebben gekend. Maar men kan ook te driest zijn en te vol van haat, te vol van kwaad ,en met te weinig respekt voor de ander behept. Dan kunnen de kan sen keren en gaat men zelf onder het lijden door, dat de ander was toebedacht. Misschien hebben deze overwegin gen op dit punt thans nog geen zin, maar wel de mededeling dat het geld voor Israël gestort kan worden op de AMRO-bank te Zierikzee (post giro: 3822). Er is vast veel nodig. SCH1EREILANDMAN. Grote avond voor „voetballend Zierikzee'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2