HET LIDTEKEN Verdere stijging waterverbruik op Schouwen-Duiveland Verhoging garantieplafond DENK AAN VADER! Intermeiibel toonzalen DEURLOO Meer kinderen slachtoffer van verkeer van publiekrechtelijke lichamen met 1U0 miljoen Gevolg van gereedkomen nieuwe woningen 1 J ZIERIKZEE, 3-6. Blükens een verslag van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Schouw en- Duive- land" steeg in het eerste kwartaal van 1967 bet waterverbruik met 6,7 procent t.o.v. het eerste kwartaal van verleden jaar. Als oorzaak hiervan is aan te wij zen het aantal gereed gekomen nieu we weningen (ratiobouw) terwijl ook het entbreken van een vorstperiode, waarin het verbruik altijd daalt, en het vallen van de paasvakantie in dit eerste kwartaal van invloed zijn geweest. De onderhanden uitbreidingswerken nodig om de voortdurende ver- bruiksstijgingen vóór blijven vor deren gestadig. Ze betreffen momen teel de inrichting van acht nieuwe putten in de duinen aan de zuidzijde van het vliegveld en de ombouw van de filters. Een transformatorge bouwtje bij de putten kwam gereed en de hoogspanningskabel hiervoor werd aangelegd. Het betonwerk van de eerste van de drie nafilterbakken en de wijziging van de aan- en af- voerleidingen werden vrijwel vol tooid. Vóer de te verwachten piek- verbruiken in juli moet e.e.a. gereed zijn. In juni zal de oplevering plaats vinden van het nieuwe kantoor aan het Jannewekken met garage, maga zijn en werkplaats. Ook het geres taureerde hoekpand waarmee in dit kwartaal de meest zichtbare vor deringen werden gemaakt is dan ge reed. Ondanks de redelijk goede tij delijke huisvesting was de scheiding tussen kantoor en technische afde ling ook dit kwartaal weer een han dicap. Het vrijwel ontbreken van vorst kwam de voortgang van de werk zaamheden ten goede. Aan leidingen behoefde echter minder gelegd te worden dan in de voorgaande kwar talen. L'aarentegen was het aantal nieuwe aansluitingen en het aantal bijgeplaatste watermeters in onbe- meterde percelen aanzienlijk groter. Hoofdleidingen werden gelegd voor woningbouw aan de J. Verhoeffstraat te Brouwershaven en wegens omleg ging of andere werkzaamheden van derden in de Vertonsweg te Haam stede, het Kampweegje te Westen- schouwen, de Zeeleliéweg te Renes- sc en de Zuidweg te Zonnemaire. Het aantal te verrichten reparaties was geringer, vermoedelijk ook door minder vorst. Door de grotere ver- Drie Russische torpedojagers hebben de Bosporus gepasseerd op weg naar de Middellajidse Zee. Hun komst was tevoren door de Russi sche regering aan Turkije gemeld. Scheepvaartbericliten Abida, 31-5 van Singapore naar Sai gon. Calamaris, 1-6 va:i Bremerhaven naar Cortes (Honduras). Katsedijk, 1-6 te Antwerpen. Kcratia, 1-6 ten anker Danang. Korenia, 2-6 te Miri. MARKTBERICHTEN De eierveilingen Coöperatieve Veluwse eierveiling Ede. Aanvcer 728.408 stuks, stem ming: redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 8,76-8,90; 56-57 gram f 10,10-10,17; 60-61 gram f 10,74-11,50; 64-65 gram f 11,87-12,60. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 523108 stuks, stemming rustig. Eie ren van: 37-43 gram f 5,32-6,40; 47 -53 gram f 7.33-8,89; 57-65 gram f 10,26-11,84; 65-72 gram f 11,92-14,24 Belgische: stemming: kalm. Aan vcer 128.880. Eeieren van: 52_53 gram f 8,50-8,62; 57-58 gram f 9,99-10,15; 62-63 gram f 11,20-11,31. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer cir ca 2.250.000 stuks. Handel redelijk. Eieren van 45-50 gram f 6,75-8,30, kg -prijs f 1,50-1,66; 51-58 gram f 8,65- 11,10, kg-prijs f 1,70-1,91; 59-65 gram f 11,45-11,75, kg-prijs f 1,94-1,96. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Arnhem (vac. F. de Roest) (toez.): L. Schellevis te Gouda. Aangenomen naar Wijckel (toez.): A. E. D. A. Ravesloot te Den Helder; de benoeming tot dir. van de stich ting voor kerk. sociale arbeid te 's-Gravenhage: J. Germans te En schedé. Bedankt voor Nieuw-Lekkerland: A. Muylwijk te Garderen; voor Varsseveld (vac. J. M. de Mij) (toez.): W. Koole te Leeuwarden Beroepbaarstelling: de heer G. A. de Groot, theol. kand. te Gouda is beroepbaar. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Voorburg: W. G. de Vries te Groningen-Helpman. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Groningen: L. Oost te Veendam. Gereformeerde Gemeenten NIEUWERKER: woensdag 7 juni, 7.30 uur ds. Karens HAAMSTEDE: donderdag 8 juni, 7.30 uur ds. Mouw, Middelharnis. ONDERWIJS RIJKSKWEEKSCHOOL MIDDELBURG Voor het examen 2e leerkring slaagden o.a. de heren J. v. d. Vel de te Brouwershaven en P. K. J. v. d. Zwaag te Zierikzee. Mej. C. M. Kosters le Zierikzee slaagde aan de Rijksopleidingsschool te Middelburg voor de akte hoofd- leidstcr kleuterschool. bruiken moet het aanjaagstation bij Zierikzee relatief meer draaiuren maken en nam het stroomverbruik toe. Hiertegenover staat een lagere benodigde druk bij het pompstation te Haamstede. De regenval De regenval was iets beneden het gemiddelde De duinwaterstanden veranderden praktisch niet. Medede ling werd ontvangen van de voorge nomen plaatsing van de duinen op de lijst van beschermde monumenten (terrein waarin nederzettingssporen). Aanderzijds werd een ontwerp voor herziening van het Streekplan ont- ROTTERDAM, 3-6. „Ik vraag mjj af hoelang het nog zal duren voor de wetgever de mogelijkheid schept cm aan ernstige verkeers- cvertreders een ontzegging van de rijbevcegheid vcor het leven op te leggen". Dit zei de Rotterdamse officier van justitie, mr. W. D. Meeter, tijdens de behandeling van de zaak tegen een 30-jarige chauffeur uit Rotterdam, die voor de rechtbank in de Maas stad terecht moest staan wegens het veroorzaken van een verkeersonge luk. In november van het vorig jaar was de Rotterdammer met zijn 20- tons tankauto door een rood stop licht gereden en had daarbij een zesjarig jongetje uit Schiedam ge raakt. Het slachtoffertje liep ernstig letsel op. De officier stelde in zijn requisitoir vast dat er vorig jaar in Nederland 2612 verkeersdoden te be treuren waren. Onder dit aantal waren 120 kinde ren van onder de vijf jaar en 274 kinderen tussen de vijf en vijftien jaar. „Gevreesd moet worden dat het Drie herstelde Vietnamese kinderen weer naar huis SCHIPHOL, 3-6. Twee pittige, vijfjarige Vietnamese meisjes, die eind september van het vorig jaar met een verwaarloosde polio door de Stichting Terre des Hommes naar Nederland werden gebracht en hiet; in Breda in het Sint Agnatius zieken huis werden opgenomen, zijn min of meer hersteld van Schiphol vertrok ken om via Geneève terug te keren naar hun ouders in Vietnam. Een derde kind was een 9-jarig jongetje, dat eveneens in deplorabele staat uit Vietnam was gekomen en dat nu vloeiend Nederlands sprekend naar een nieuw pleeggezin gaat in Frankrijk. Hij heeft vorig jaar in het Leids Academisch ziekenhuis een hartoperatie en een operatie aan zijn hazelip ondergaan. Gemeenteraad aanvaardt legaat niet BAARN, 1-6. B. on w. van Baarn hebben de gemeente aad voorgesteld een bedrag van f 3.C00 dat door een cnlangs overleden inwoonster van Baarn aan de gemeente is nagelaten vcor het onderhoud van een graf, niet te aanvaarden. Het onderhoud van een graf kan door rechthebbende aan de gemeente werden overgedragen tegen betaling van een afkoopsom van 2400 gulden. In dit bedrag zijn echter alleen de kosten voor schoonhouden van. het graf en ZGnodig het begieten van bloemen en planten begrepen. B. en w. achten het financieel on verantwoord het resterende bedrag te aanvaarden voor eventuele repa raties en voor het veranderen en vernieuwen van de beplanting bij het graf. Dit in verband met moge lijke prijsstijgingen in de toekomst. Aangezien het college geen enkel fi nancieel risico wil Iepen wordt de raad voorgesteld het legaat niet te aanvaarden. Eerste aardbeien van de koude grond KAPELLE-BIEZELINGE, 3-6. Door verscheidene telers werden vrijdag op de fruitveiling in Kapel- le-Biezelinge reeds aardbeien van de koude grond aangevoerd. Het is het ras „Regina", waarvan thans de vruchten beginnen te rijpen. Het duurt echter nog wel een week voor er sprake kan zijn van een aanvoer van betekenis. Voor deze eerste natuuraardbeien klasse 1 werd op de veiling f 0,75 tot f 0,93 per doosje van 250 gram betaald en voor klasse 2 f 0,55 tot f 0,61 per doosje. De natuuraardbeien staan er dit jaar in Zeeland goed voor, maar het areaal is niet groot. Landelijk wordt bij gunstig weer een wat grotere produktie van natuuraardbeien ver wacht dan het vorige jaar. Toen kwamen dc ccrete aardbeien in Ka- pcllc op 3 juni aan de veiling. vangen met een strandontsluitings- weg door de duinen langs de Duin hoeve aan het einde van de J. J. Bceyesweg. Deur de vele investeringen was het nodig een lening aan te gaan voor een bedrag van f 700.000,- tegen een rente van 6Ji Tevens werd mede in verband met de voortdurende kos tenstijgingen een voorstel tot tariefs verhoging uitgewerkt met een ver wachte meeropbrengst van rond 10 Uit een oogpunt van kostenbe sparing werd besloten de meteropna me eens per halfjaar i.p.v. eens per kwartaal te gaan verrichten. aantal kinderdoden bij verkeerson gelukken nog zal stijgen. Dat zal dan niet alleen het gevolg' zijn van een toenemende verkeersintensiteit, maar ook door het toenemende aan tal rauwe en onverschillige chauf feurs. Veel kinderen kunnen worden gered als de volwassenen eens wat beheerster zouden rijden", aldus mr. Meeter. Australische arbeiders krijgen „stankpremie" LAUNCESTGN, 3-6. Havenarbei ders in Launceslon (Tasmanië) heb ben een „stankpremie" uitbetaald ge kregen voor werk op het 7142 ton metende Nederlandse vrachtschip „Straat van Diemen". Een groep die -in een van de rui men werkte en enkele mannen op dek kregen 60 dollarcent (een rijks daalder) per uur meer omdat zij de lucht moesten verduren van grond stoffen voor de bereiding van lijm, een lucht die zij verschrikkelijk von den. Verpleegster stak vriend lieer DELFT, 3-6. De 20-jarige ver pleegster M. van L. uit Rotterdam heeft na een ruzie haar 53-jarige vriend D. van T. uit Delft, portier in het ziekenhuis waar zij werkte bij het viadukt aan de Delfgauwseweg met een aardappelschilmesje in de nek gestoken en ernstig verwond. De man slaagde er in strompelend een woring te bereiken, van waar hij naar het ziekenhuis werd vervoerd. Na een operatieve ingreep was zijn toestand vanmorgen redelijk. De verpleegster, die zelf op kamers woont reed na haar daad in haar au to naar haar ouders .in Rotterdam, waar zij later gearresteerd is. Het meisje dat inmiddels heeft bekend is ingesloten op beschuldiging van doodslag c.q. zware mishandeling. Feuilleton door Maarije Zeldenrijk In de gang deed hij nog een laat ste poging, toen ze hem in zijn jas had geholpen. „Dat deed ik ook al tijd bij mijn vader, toen hij oud werd," zei ze fijntjes. „Als u om welke reden dan ook mijn hulp of advies nodig mocht hebben, u weet mijn adres. Ik ben altijd lot uw dienst. Al zou het ja ren duren." Map knikte. „Dank u wel, meneèr de Vlak. Overigens, zolang zal dat niet meer duren, dacht ik. U zult onderhand wel aan uw pensioen toe zijn, niet?" Hij slikte een lelijk woord in en ging zonder te groeten de straat op. Voor het eerst na haar scheiding lachte Map schaterend, met haar rug tegen de buitendeur geleund. Nog eenmaal reed ze in haar Daf je naar 's Gravendeel en constateer de daar binnen tien minuten, dat Do- rik met haar bezoek verlegen zat. Ze wil me het liefst zo gauw mogelijk kwijt. Die is opgestookt door de an deren. Daarvoor heb ik haar dus al die keren getroost en opgebeurd, als ze in de put zat. Inwendig woedend, viel Map ineens uit: „Als ik het goed begrijp, heb je liever niet een ge scheiden vrouw over de vloer?" Doris kreeg een kleur. „Ik wou, dat je het kon begrijpen. Aart komt volgende week thuis cn dan gaat hij leren voor tweede. Ik moet aan onze reputatie denken Persoonlijk heb ik natuurlijk niets tegen je, Map kwam overeind. „Okee, Do- ris, je hebt gelijk. Houd die reputa tie van je maar goed hoog hoor. Tij dens de reizen van je man zal ka pitein De Vlak je af en toe wel een handje helpen. Tegen de tijd, dat je man als tweede gaat varen, kun je hem tegemoet zien." Doris begreep haar niet, of wil de er niol. op antwoorden. Zc zei alleen: „Het is allemaal zo ellendig, DEN ILVAG, 2-6. De regering heeft besloten het bedrag waarvoor de lagere c verheid in de periode van 4 december 1966 tot en met 3 decem ber 1967 geldleningen voor rente en- cf aflossing mag garanderen, te ver hogen van f 150 min. tct f 250 min. Deze regeling is neergelegd in een beschikking van de ministers van financiën, van binnenlandse zaken en van verkeer en waterstaat, die vandaag in de staatscourant is gepu bliceerd Van het bedrag dat voor garanties aan publiekrechtelijke lichamen is toegestaan, is reeds f 75 min. over Vliegtuigje bij Parijs neergestort PARIJS, 3-6. Nabij Parijs is een tweemotorig vliegtuigje van het ty pe Piper Comanche na het opstijgen neergestort. Vier inzittenden van het toestel werden gedood. Er is geen melding gemaakt van overlevenden. Twintig jaar Marshallplan PARIJS, 3-6. In een speciaal num mer van „l'Observateur" van de Or ganisatie voor Economische Samen werking en Ontwikkeling (Oeso) dat is gewijd aan de twintigste verjaar dag van het Marshall-plan, doet Paul Hoffman, indertijd administrateur van het plan en op het ogenblik di recteur van het bijzondere fonds der Verenigde Naties, een beroep op al le geïndustrialiseerde landen van noord-Amerika en Europa met inbe grip van de oost-Europese landen om een hecht verbond te vormen met de honderd of meer landen die een zwakke positie in de wereld inne men, met als doel de economische en sociale vooruitgang van de mens heid. Astmacentrum „Berg en Bosch" geopend BILTHOVEN, 3-6. De minister van sociale zaken en volksgezondheid de heer B. Roolvink heeft in Bilt- hoven het nieuwe astmacentrum van. het ziekenhuis „Berg en Bosch" ge opend. Het centrum, bestaande uit enkele villa's waarin de patiëntjes in kleine eenheden wonen, biedt plaats aan 48 kinderen. Met de bouw was een bedrag van 1.1000.000 gulden ge moeid. Een miljoen hiervan is bijeen gebracht door „Herwonnen Levens kracht", een instelling van het Ne derlands Katholiek Vakverbond, ter wijl het centrum een ton kreeg toe bedeeld uit de opbrengst van de kin_ derpostzegelaotie. Ruim anderhalf miljoen series „Ainphilex"- postzegels verkocht AMSTERDAM, 3-6. Van de spe- ciale Amphilex postzegel die de P.T. T. ter gelegenheid van de vorige maand in Amsterdam gehouden in ternationale postzegeltentoonstelling „Amphilex 67" heeft uitgegeven zijn circa 1,6 miljoen series verkocht a f 2,50) de drie postzegels die f 1,20 kostten werden gekoppeld aan een toegangscoupon voor de tentoon stelling a f 2,50 te zamen voor f 3,70 verkocht). Deze verkoop heeft de verwachtingen verre overtroffen, zo heeft het uitvoerend comité van Amphilex '67 medegedeeld, zodat een goede basis is gelegd voor de werk zaamheden der stichting filatelie. Deze zal overeenkomstig haar statu ten met de verkregen gelden de be langen van de Nederlandse filatelie ih de ruimste zin des. woords behar tigen. Map. Als je maar niet, gescheiden was. Er bestond toch wel een an dere oplossing?" Map keek haar medelijdend aan. „Kind, als jij maar een derde mee maakt, van wat ik heb moeten door staan, nam je ihet eerste vliegtuig en vloog je naar huis. Om nooit meer terug te keren. Doe mijn groe ien aan Aart. Hij zal het nog ver brengen in zijn carrière. Dank zij jouw roerende zorgen voor zijn repu tatie." Ze lachte hard. Doris werd wit van woede. Met bevende handen opende ze de deur en beet de vrouw toe: „D'r uit jij jij Maar Map was al op de gang en haar lach schaterde door het trap penhuis. Vanaf dat ogenblik had Map geen enkele binding meer met haar vroe gere kennissen en rederij relaties. Eens per drie maanden werd er een bedrag gestort op haar giro, met ver melding: „Voor de opvoeding van Gerdientje Lakeman". Doch het in teresseerde haar niet en als de be talingen uitgebleven waren, zou ze er niet eens tegen geprotesteerd heb ben. 12 Gerdientje was vier jaar oud, toen Map haar voor de eerste keer naar de kleuterschool bracht, Thuis reali seerde ze zich, dat ze nu op een an dere manier gebonden was. Elke dag de kleine meid brengen en halen. Maar overdag geen Gerdientje met haar kraaistemmetje. Ik krijg het stil. Nu ze alle banden had doorgesne den met haar oude kennissenkring, kwam ze weer vaker, in de Beemster. Voornamelijk in het ouderlijk huis. Want op de Jisperweg was ze niet bepaald welkom bij de vrouw des de provincies verdeeld naar evenre digheid van hei inwonertal op 1 ja nuari 1966. Inmiddels is gebleken dat de bestaande behoefte aan leningga ranties aanmerkelijk groter is dan het nog resterende bedrag van f 75 miljoen. De bewindslieden achten het daar om wenselijk dit nog te verdelen be drag op f 75 min. te brengen. De ver deling over de provincies geschiedt naar behoefte aan garanties die blijkt uit een onderzoek, gehouden bij de provinciale besturen. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke Stand en loop der bevolking ever de maand mei Geboren: 5. Hubrecht Jan, z. van J. M. Bal en H. Goudzwaard (Ooster- land); 17. Willem Marinus z. van H. C. Ruyssenaars en M. C. Mol (Oos- terland); 18. Elisabeth Catharina Paulina Anzelma, d van. R. P. Bi nek en E. J. J. v. d. Riet (Ouwerkerk); 19. Marjolein Janna Margaretha, d. van D. J. Geelhoed en J. Boot (Ooster- land); 23. Leunis Daniël, z. van L. v. Klinken en H. C. Corbijn (Nieuwer- kerk); 26. Marius Marinus, z. van J. v. Sluis en L. W. Jonker (Nieuwer- kerk); 27. René, z. van J. D. Dane en M. J. Bosch (Oosterland)31. Maar ten. z. van P. J. Emck en M. L. v. Zanden (Ouwerkerk); 31. Paul, z. van P. J. Emck en M. L. v. Zanden (Ou werkerk). Geboren te Zierikzee: 12. Lamber- tus Gerardus, z. van P. v. d. Werf en M. J. v. d. Maas (Oosterland). Gehuwd: 5. Martinus Alexander Krabbe, 29 jr. (Sirjansland) en Ingrid Marianne Fierens, 21 jr. (Nieuwer- kerk); 12. Johannes Jan de Vlieger, 20 jr. (Kerkwerve) en Janna Adri- aantje de Jonge, 23 jr. (Sirjansland). Overleden: 30. Christoffel Johan nes van de Sande, 81 jr., echtg. van J. de Bil (Nieuwerkerk). Overleden te Zierikzee: 29. Jakob Leendert Kuijper, 76 jr., wedn. van T. W. v. d. Male (Ouwerkerk). Ingekomen: 2. I. Faber en gezin van Sleen naar Ouwerkerk; 8. C. N. v. Nieuwenhuijzen van Vlissingen naar Nieuwerkerk; 5. L. v. Vessem en gez. van Westerschouwen naar Nieuwerkerk; 11. L. Otte van Dor drecht naar Oosterland; 18. J .J. de Vlieger van Middenschouwen naar Sirjansland; 16. A. ten Klooster en gezin van Weststellingwerf naar Oosterland. Vertrokken: 12. P. Voorbeijtel naar Vlissingen van Oosterland; 12. M. de Bruine naar Middelburg van Oosterland; 24. H. J. Groenewegen en gezin naar Schiedam van Ooster land; 30. F. J. M. v. d. Berge naar Middenschouwen van Ouwerkerk. DIEPE CONCENTRATIE MIAMI BEACH, 3-6. Vier bridgers waren zo verdiept in hun spel tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap bridgen dat in Miami Beach Floridawordt gehouden, dat zij zich niet bewust waren van het feit dat een koffiezetma chine op een aangrenzende ta fel een klein brandje had ver oorzaakt. Pas toen zij tenge volge van de rookontwikkeling begonnen te hoesten en een minder goed uitzicht op hun kaarten kregen geraakten de spelers uit hun diepe concen tratie en trokken zij naar een andere kamer om hun spel voort te zetten. Het vuurtje, dat slechts weinig schade aan richtte, werd door een official geblust. huizes. Trui keek haar iedere keer wantrouwend aan. Eén keer 'had ze zich zelfs verstout om te zeggen: „Ik snap niet, wat je hier nog komt doen Nu je gescheiden bent, behoor je niet eens meer tot onze familie." Map had haar stekels opgezet. „Als je graag hebt, dat ik hier voortaan wegblijf, zeg het me dan nu, meteen in m'n gezioht, wil je?" Trui had de dreiging in die stem bemerkt. En ze wist, dat Bram een zwak had voor de vroegere vrouw van zijn broer. Waarom, snapte ze niet best. Zo 'knap was Map ook niet. Zelf won ze het toch zeker met stuk ken? Dus had ze onverschillig haar schouders opgehaald. „O, je komt maar, als je er zin in hebt. We zijn niks eenkennig Doch Map wilde ide gezinsrust niet verstoren, omdat ze wel begreep, dat er botsingen zouden ontstaan, want Bram wilde geen kwaad horen van Map en Trui was jaloers. Het huwelijk ging tamelijk goed, dus al les moest in het werk gesteld worden om het jonge paar niet in die rust te storen. Als ze kwam was het met verjaardagen. Thuis was het ook stiller. Cor was getrouwd en beheerde nu het be drijf van zijn schoonvader in Wer- vershoof. Annie trouwde een half jaar later en betrok met Freek de boerderij-tuinderij van haar man, omdat 'de oudjes de voorkeur gaven aan een klein huisje onder Jisp. Al leen Gerrit was nu nog thuis en die scharrelde, tot ieders grote verwon dering met een kapster uit Amster dam. Wat dat moest worden, als ze eenmaal getrouwd waren, kon je wel raden. Beppie's handen stonden toch zeker helemaal verkeerd voor de tuin? Of wilde Gerrit oo kal wat anders? (Wordt vervolgd) KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTELVEEN. Op de Zijdelweg in Amstelveen is een personenauto bij het passeren van een brug langs de leuning geschoten aan het slinge ren geraakt en vervolgens over de kop geslagen. De bestuurder, de 44- jarige G. H. van Broekhuizen uit Amsterdam, kwam hierbij om het leven. DEN HAAG. Op de Scheveningse Weg ter hoogte van de Jacob Cats- laan in Den Haag is een voetganger op een zebrapad aangereden door een motorfiets en later aan de opgelopen verwondingen overleden. Het onge luk gebeurde omstreeks kwart voor zes. Het slachtoffer is de 50-jarige Egyptenaar G. N. Farrag. werkzaam en woonachtig op de legatie van de Verenigde Arabische Republiek in Den Haag. HEEZE. De tien jaar oude Martha W. J. M. Ceelen is vlak voor de ou derlijke woning op de Kreijl in Hee- ze door een personenauto gegrepen en dodelijk gewond geraakt. Het meisje was voor een stilstaande au to de weg overgestoken. Het over leed later op de avond in het St.-An- naziekenhuis te Geldrop. DEN HAAG. Hr. ms. fregat „De Bitter", welke bodem ongeveer an derhalf jaar als stationsschip dn de Nederlandse Antillen vertoefde, keert woensdag 7 juni in Den Hel der terug. UTRECHT. Het overlegorgaan van de drie vakcentrales heeft in een telegram aan de Israëlische vak beweging de „Histadruth" haar on gerustheid uitgesproken over de ont wikkeling in het Midden-Oosten, die de onafhankelijkheid van Israël in gevaar brengt. LITH. De 81-jarige heer J. van Sommeren uit Lilh is bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. Op de Ooyenseweg in zijn woon plaats verleende hij geen voorrang aan een op 'deze voorrangsweg rij dende auto. Een aanrijding als gevolg daarvan werd hem fataal. GEFFEN. In de gemeente Geffen in Noord-Brabant deed zich op de Rijksweg 55 ('s-Hertogenbosch-Nij- megen) een verkeersongeval voor, waarbij de 24-jarige duitse gehuwde C. Chuerken uit Homburg om het leven is gekomen. DEN HAAG. Van 10 tot en met 18 juni a.s. zullen langs de rivier de Medway in Engeland, feestelijkheden worden gehouden, ter herdenking, dat 300 jaar geleden admiraal Mi- chiel Adriaanszoon de Ruyter de be faamde tocht naar Chatham onder nam. AMERSFOORT. Een verkeerson geval op de Amsterdamseweg in Amersfoort heeft het leven gekost aan de 62-jarige heer L. Boekhold uit Amersfoort. Hij werd door een auto gegrepen, toen hij per fiets de weg overstak. GILZE RIJEN. Te Rijen, gemeen te Gilze Rijen is een negenjarige jongen, Gerard Michielsen, door een achteruitrijdende vrachtwagen do delijk verongelukt. Deze knaap was op een vuilnisterrein aan het spelen, toen een vrachtwagen een lading vuilnis kwam storten. Bij het ach teruitrijden raakte de knaap onder de wielen. DE MEERN. Op een terrein achter een boerderij in de gemeente De Meerr is door een Deens particulier vliegtuig een gedwongen landing uit gevoerd die zonder ongelukken ver liep. DEN HAAG. In opdracht van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk is de stich ting voor gezinssociologisch onder zoek „Pro Familia" ten Den Haag be gonnen met een onderzoek naar de sociale positie van de ongehuwde moeder en haar kind in Nederland. BUSSUM. Uitgaande van de cen trale kerkeraad van de Nederlandse Hervormde Kerk, wordt op maandag 12 juni in Bussum een stille tocht gehouden, bedoeld als getuigenis en bezinning op de situatie in de we reld, in het bijzonder met betrek king tot Vietnam en het Midden oosten. Beslist geen partijkiezende protestmars dus. DEN HAAG. Z.K.H. de prins dei- Nederlanden zal maandag 12 juni de geheel vernieuwde bibliotheek van de economische voorlichtings dienst in Den Haag officieel in ge bruik stellen. De opening van de bi bliotheek in het jaar 1907 werd ver richt door H.M. koningin Emma. HEESWIJK. In de Brabantse ge meente Heeswijk liep de drie-jari ge Monique van Padua van het erf van de ouderlijke woning aan de provinciale weg de rijweg op, juist tegen een passerende auto. Het meis je is aan de gevolgen daarvan over leden. AMSTERDAM. De algemeen penningmeester van de Partij van de Arbeid, de heer Eibert Meester, heeft het bestuur van de Partij van de Ar beid medegedeeld, geen kandidatuur voor deze functie voor de verkiezing op het congres in november a.s. te aanvaarden en verzocht, hem per 1 september a.s. ontslag te verlenen uit zijn functie. SCHIPHOL. Vermoeid, maar op gelucht, is met 4 uur vertraging een groep van 89 Nederlandse vakantie gangers, die twee weken geleden niets vermoedend naar Egypte ver trokken, uit Cairo in een vliegtuig van Misrair (United Arab Airlines) op Schiphol aangekomen. NES. Op een nog nader te be palen datum in juli zal op Ameland een „eigen songfestival" worden ge houden, georganiseerd door de plaat selijke V.V.V. ENKHUIZEN. In Enkhuizen heeft zich, waarschijnlijk als gevolg van het niet goed functioneren van een haard, een geval van kolendampver giftiging met dodelijke afloop voor gedaan. De 79-jarige heer J. G. Kaagman en zijn 81-jarige vrouw werden hiervan het slachtoffer. ADVERTENTIE Geef hem iets gezelligs Geef hem iets nuttigs Geef hem een stoel De grootste sortering Vanaf 80,per stuk Appelmarkt - Zierikzee 53 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4