HET LIDTEKEN Geen nieuwe militaire stappen crisis in het Midden-Oosten ONZE PUZZELRUBRIEK De jeugd en de strijd tegen de honger Wat biedt de BEELDBUIS? SUCCESJES l QUIST SUPERMARKT Grote diplomatieke aetivileit DEN HAAG. 25-5. Met Keen nieu we stappen op militair terrein te melden zijn het de diplomaten die vcortopiR de grootste activiteit ten toon ypreiden om de crisis in het Midden-Oosten te bezweren. In New York wacht men cp de te rugkomst van secretaris-generaal Oe Thant van diens bezoek aan Cairo, voordat de Veiligheidsraad weer bü- een kan komen. Of ïhants pogin gen een zekere vorm van V.N.-toe- zicht in het grensgebied tussen Is raël en Egypte te handhaven en vrije doorvaart door de Golf van Akaba te verkrijgen succes hebben gehad, is niet te zeggen. De Egyptische minister van bui tenlandse zaken Mahmoud Riad heeft echter herhaald dat Israëlische po gingen de blokkade van de Golf te d .orbreken als een oorlogsdaad zul len worden beschouwd. Pogingen van vreemde mogendhe den om Israël via de Golf van Akaba van „strategische materialen voor de Israëlische oorlogsinspanning" zullen als een onvriendelijke daad worden aangemerkt Maatregelen hiertegen noemde Riad niet met name. Waarnemers menen inmiddels dat de Russische houding in het conflict die na een periode van zwijgen te leurstellend en onverzoenlijk ge noemd werd, gematigd is. Het Franse voorstel om een viermogendheden- conferentie te beleggen is echter vol gens gezaghebbende kringen door het Kremlin afgewezen, nadat het reeds de toestemming had verworven van Engeland en Amerika. Waarnemers in Meskou verwach ten dat het Kremlin Cairo en Da mascus in zeer diplomatieke taal te verstaan zal geven dat niemand ge baat is bü een militaire confrontatie. Mogelijk zal bij het overmaken van het Russische standpunt gebruik worden gemaakt van de Egyptische minister van defensie Chams Eldrin Badran. Hij heeft in Moskou reeds besprekingen gevoerd met zijn Rus sische ambtgenoot maarschalk Grets- jko. In diplomatieke kringen rekent men erop dat hij ook door partijlei der Brezjnev, premier Kosigin en andere Russische leiders zal worden ontvangen. De Israëlische minister van buiten landse zaken Abba Eban, die, op zoek naar steun van de westerse mogend heden voor het openhouden van de Golf van Akaba reeds Parijs en Lon den heeft aangedaan, is in Washing ton aangekomen voor besprekingen met minister van buitenlandse zaken Dean- Rusk en mogelijk met president Johnson. Johnson zelf is inmiddels terugge keerd van een bezoek aan Canada, waar hij een bliksembezoek aan de Expo ter gelegenheid van de Ameri kaanse dag combineerde met een on derhoud met premier Lester Pearson over de crisis in het algemeen en het De inzendingen op de puzzel van vorige week liepen aanvankelijk wat traag, maar iets later ging het beter en toen de keus kwam, lag het aan tal inzendingen weer wel op het ge bruikelijke niveau. Heeft men wat langer over sommige puntjes moeten prakkizeren? Misschien wel. De eerste prijs is bestemd voor: De heer A. van der Weele, Maaspuntweg - Salonwagen Maastricht De tweede prijs is bestemd voor: De heer H. van Dienst, Korte Nobelstraat 29, Zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. en; 3. nap; 5. mat; 7. ar; 9. lik; 11. ora; 12. lam; 13. slager; 15. aalbes; 17 .antenne; 18. loge; 19. iga; 20. d.d.; 21. prul; 24. ala; 26. kan'deel; 30. garonne; 34. granaat; 38. warmoes; 42. eer; 43. lord; 44. ur; 45. o.i.; 47. isar; 48. ar moede; 50. bikini; 51. tarten; 53. rug; 54. ere; 55. rek; 57. es; 58, alt; 59. non; 60. l.o. Verticaal: 1. el; 2. nis; 3. noga; 4. portaal; 5. maandag; 6. tule; 7. aas; '8. r.m.; 10. 'klagen; 12. leuren; 14. eng; 16. and; 18. lak; 22. lee; 23. de; 25. or; 27. aar; 28. don; 29. eva 31. aga; 32. oom; 33. nee; 34. gal; 35. aardig; 36. au; 37. termiet; 38. wroe ten; 39. r.k.; 40. oester; 41. sir; 44. urn; 46. ida; 48. aida; 49. erin; 50. bus; 52. nel; 53. re; 56. k.o. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. communicatiemid del; 5. plaats in Frankrijk; 9. pers. voornaamw.; 11. onb. voornaamw.; 13. bloeiwijze; 15. voorzetsel; 17. meisjesnaam; 19. het romeinse rijk (Lat. afk.); 20 rang i.h. leger (afk.); 21. verdriet; 23. wederkerig; 25. soox-t onderwijs (afk.);' 26. bediende; 28. drank; 29. plaats in Gelderland; 32. pers. voornaamw.; 33. kindergi-oet; 35. snuit; 36. herkauwer; 38. godin; 41. vreemde munt (afk.); 42. breed voerig; 44. als volgt (afk.); 46. deel van Amerika (afk.); 47. wei'kelijk (Eng.); 49. familielid; 50. kleur; 53. vreemde munt (afk.); 55. plaats in Gelderland; 57. telwoord; 58. en andere (afik.); 60. voegwoord; 61. kleinste gemene veelvoud; 63. wa pen; 65. betaalmiddel; 67. schelpdier; 70. maanstand (afk.); 71. land door water omgeven; 72. persbureau. Verticaal: 1. afvoerbuis; 2. aanw. voornaamw.; 3. land in Europa; 4. voorzetsel; 5. de onbekende (afk.); 6. groet; 7. ijzeren staaf; 8. schijnen; 9. soort onderwijs (afk.); 10. boom; 12. vogel; 14. meisjesnaam; 16. vrien delijk.; 18. weidedicren; 22. kin der- groet; 24. bespreken; 27. dierenlijk; 30. bosje haar; 31. bekende motor races; 34. de somma van (afk.); 35. selenium (afk.); 37. plaats in België; 38. reeds; 39. dierengeluid; 40. be roep; 42. slede; 43. armoe; 45. op de knieën zinken; 48. doorn; 51. nauw; 52. eerwaarde heer (Lat. afk.); 54. menigte; 56. dun; 59. oosterse titel; 62. duits voorzetsel; 64. vlaktemaat; 66 titel (afk.); 68. jongensnaam; 69. zoals de akten getuigen (Lat. afk.). NEW YORK, 24-5. De F.A.O., de V.N.-organisatie voor voedsel en landbouw, wil 35 min. jongeren in een programma over 15 jaar tegen de hongersnood in de wereld betrekken maar stuit daarbij op een groot probleem, de lusteloze houding van de meeste jongeren. Dat heeft een functionaris van de organisatie, Angus Archer, gezegd. Slechts een klein deel van de jongeren is werkelijk in het vraagstuk geïnteresseerd, zei hij. „Negentig procent van de bevolking van de ontwikkelingslanden leeft op het platteland, we moeten het leven op het platteland dus aantrekkelijker maken om ervoor te zorgen dat de jongeren daar blijven. In Afrika, waar 60 pet. van de bevolking neg geen 21 jaar is, zijn programma's nodig om de jeugd te leren zich zelf te helpen". In Oost-Afrika is al succes geboekt. Daar wordt de jongeman aangespoord zich op onontgonnen terrein te vestigen. Hij krijgt een stukje land, bebouwt dat, trouwt en heeft aldus voor zijn gezin een eigen tehuis. Het programma wil de mensen tussen 15 en 25 jaar hiervoor geest driftig maken. Sinds de zomer van 1966 worden in verscheidene delen van de wereld regionale studiegroepen gevormd, om discussie over basisonderwerpen en actie te bevorderen. In vele landen is de jeugd al gemobiliseerd met als resultaat dat men daar tot een doorbraak gekomen is van dc traditionele tot moderner methoden van land bouw. De statistieken wijzen uit dat de wereldbevolking met twee procent stijgt, terwijl dc stijging van de wereldvoedselproduktic niet heger kemt dan een procent, zegt Archer. Deze 25-jarjge Canadees is er met vele andere F.A.O.-functionarissen van overtuigd dat de jeugd de voornaamste macht tegen de honger in de wereld vormt. debat in de Veiligheidsx-aad in het bijzonder. Beide staatsii?den wax-en van oordeel dat de toestand in het Midden-Oosten woensdagavond geen grote veranderingen had ondergaan. In opdracht van het ministerie van buitenlandse zaken zijn voorbereidin gen getroffen voor de evacuatie van gezinsleden van Amerikaanse func tie-narissen in Israël en Egypte. Volgens een woordvoerder van het ministerie zullen in de komende da gen ongeveer 400 van deze gezinsle den uit Caïro naar Athene, en 120 uit Tel Aviv naar Rome worden overgebracht. ZONDAG 28 MEI. NED. I. In de middagxLren een rechtstreekse reportage van de Euro pese tumkampioenschappen voor da mes en heren, die in Amsterdam, worden gehouden en een filmverslag ran de gebeurtenissen op de Expo in Montreal. Het avondprogramma gaat met de gebruikelijke zondagse ru brieken van start: „Opspraak", „Woord voor Woord" en Thierry la Fronde". Na het sportjournaal en het korte nieuws Pierre Jansen met zijn „Kunstgrepen". Misschien krijgt deze uitzending wel een bijzonder tintje want het is de vijftigste maal dat deze rubriek op de beeldbuis ver schijnt. Van elf uur tot bedtijd gaan we tenslotte kijken tiaar de „Gala of the Year". Speciaal voor deze show in het Concertgebouworkest kxuam de wereldberoemde zangeres en showman Sammy Davis Jr. naar ons land. Hij bracht zijn eigen orkest van liefst 42 man mee, het danspaar Augie en Margo en de zangeres Fran Jeffries. NED. II. Natuurlijk ontbreekt Dr. Kildare ook op deze zondagavond niet. De vierde van zeven afleverin gen van de serie „Een zaak op leven en dood". Na hem gaan we kijken naar een aflevering van de serie The Villians" uit Engeland. Hoofd persoon is deze keer een boerenjon gen, die ten onder gaat in de grote stad. In de uitzending „Première" bespreekt Philip Bloemendaal enkele nieuwe filmsiv.o. Henry Vereuils „Het 25ste uur"_ Tot slot van de avond het tweede deel van de Ame rikaans-Engelse serie over het we reldbevolkingsvraagstuk. Richtte men in de eerste uitzending de schijnwerpers op Brazilië, nu is het grootste probleemgebied van de vrije wereld India aan de beurt. MAANDAG 29 MEI. NED. I. Na de wekelijkse actuali teitenrubriek van de kerken „Ken merk" een nieuw avontuur van Lu cille Ball. Na het nieuws en „Achter het Nieuws" de laatste uitzending van de VARA-quiz ,Tel uit je winst Theo en Maud nemen vanavond af scheid en leiden de laatste kandida ten naar de duizend gulden. Nog een afscheid en wel van deelnemers aan de drie uitzendingen van „De Jonge Onderzoekers". Alvorens het laatste nieuws en Olympia's Tour op het scherm komen, een belangwekkende uitzending: de Franse documentaire van de strijd in Vietnam getiteld „Peleton Anderson". De cineast Pierre Schöndorffer sloot zich aan bij een Amerikaans peleton en filmde al hun doen en laten gedurende zes weken. Alle verschrikkingen van de oorlog saamgebald in een boeiende filmdocumentaire, die niets verzwijgt en die het krijgsbedrijf wel van alle romantiek ontdoet NED. II. Het belangrijkste deel van het tweede net-programma van de NCRV wordt gevormd door een Franse opvoering van Molières blij spel „De Misantroop"Molière schil dert in dit stuk een manAlceste, die zich stoot aan de schijnheiligheid der samenleving en die zich tenslotte in eenzaamheid terugtrektomdat hij geen grein waardering op kan bren gen voor de vormen der beleefdheid, die alle spontaniëteit en eerlijkheid van de mens verdrijven. Na een kort woord van bezinning over de exa mentijd volgt nog het laatste jour naal en de dertiende les in de Teleac cursus over de automatisering. ZONDAG 28 MEI. NED. I: 15.30 Turnen; 18.40 Op spraak; 19.05 Woord voor woord; 19.10 Thierry la Fronde; 19.35 Sport journaal; 20.25 Journaal20.30 Kunstgrepen; 21.00 Gala van het jaar 23,00 Journaal. NED. II: 20.00 Journaal; 20.05 Dr. Kildare; 20.30 The Villians; 21.15 Première; 21.45 Het wereldbevol kingsvraagstuk; 22.10 Journaal. MAANDAG 29 MEI NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.56 Ster19.00 Kenmerk; 19.30 De Lucy-show: 19.56 Ster; 20.00 Jour- -naai20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Tel uit je winst; 21.20 De jonge onderzoekers; 21.45 Het pe leton Anderson. 22.25 Journaal; 22.30 Olympia's Tour. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.0'5 De Misantroop; 21.50 Avond overdenking; 21.56 Ster; 22.00 Jour naal; 22.30 Teleac. Oude vrouw te Tilburg overvallen en beroofd TILBURG, 25-5. Naar eerst thans bekend werd, is de 82-jarige weduwe M. de Veer-van den Dries woensdag avond in ide bijkeuken van haar wo ning aan de Hoevenseweg te Tilburg door een onbekende overvallen en beroofd. De overvaller had haar met gebruikmaking van een in chloro form 'gedrenkte lap voor korte tijd uitgeschakeld en een tas met circa f 2.000 van de vrouw weggenomen. Het vrouwtje was zodanig overstuur dat het verhoor zeer veel tijd vergde. Nadelige gevolgen heeft zij aan het gebeurde niet overgehouden. Waarde Groninger goudvondst valt tegen GRONINGEN, 25-5. Dr. H. E. ran Gelderdirecteur van het Koninklijk Kabinet voor Munten en Penningen, heeft in Ten Boer de gouden munten onderzocht, die in dit plaatsje nabij Groningen tevoorschijn zijn geko- menDe heer B. Noorman vond na melijk vlak voor Pinksteren een gou den munt in zijn tuin, vlak bij de oude Nederlandse Hervormde Kerk. Zijn buurman, de heer J. Kok ging toen zijn spijkerbak nazoeken en vond er nog elf bij. Naderhand ont dekte de kleinzoon van de heer Kok nog een gouden munt in die spijker- bak en vond mevrouw Noorman nummer 14 in de tuin. De goudschat werd opgeborgen in een kluis van de Boerenleenbank in Ten Post. Dr. van Gelder deelde donderdag middag mee dat de munten in goede staat van conservering zijn, van 19 a 20 karaats goud zijn vervaardigd en dateren van 1395 tot 1425. De handelswaarde wordt getaxeerd op 100 tot 200 gulden per munt. Dat was voor de eigenaars kennelijk een teleurstelling. Zij droomden zich rij ker met hun goudvondst. Jongen verdronken DRACHTEN, 25-5. In het zwem bad te Di-achten is donderdag de 8- jarige Geert Wapstra verdronken. Tegen half zes 's avonds vond men het levenloze jongetje in het ander halve meter 'diepe bad. Pogingen om door mond-op-mond beademing de levensgeesten op te wekken, hadden geen resultaat. Voorkeursbehandeling hotelgast bepleit DEN HAAG, 25-5. Uit economisch oogpunt bezien, is het voor alle be trokken partijen het aantrekkelijkst het hotelbezoek te bevorderen. De hotelgast besteedt per dag zeker tien maal zoveel als de gemiddelde dag bezoeker. Door hun, naar verhou ding, geringe aantal, eisen de hotel gasten bovendien maar een klein deel van de beperkt beschikbare ruimte voor zich op. Een bescheiden voorkeursbehandeling van de hotel gast lijkt alleszins vex-antwoord. Dit staat 'te lezen in het jaarverslag over 1966 van 'de V.V V. in Den Haag. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dinxperlo (2e pred. pi.) (toez.): L. A. Eijgenraam, Hal- lum (Fr.); te St. Philipsland (toez.): I. Boot, Wijngaarden; te Bennekom (vac. J. Ewoldt): F. J. Veldman, Drachten; te 's-Gravenhage (wijk- gem, 3): M. J. Gols, Witmarsum. Bedankt voor Den Bommel: G. Bos, Gendex'en en Doeveren; voor Axel (2e px-ed.pl) (toez.): F. H. Breu- kelman, Simonshaven; voor Bal'k: C. J. Amesz, Rijk (N.H.); voor Schoon^ hoven (vac. H. Jongerden): J. Vos, Rijssen. Ger. Kerken Beroepen te Zaandam (vac. C. van Rij): P. Boonstra, Roermond; 'te 01- debi'oek: J. J. Ritsema, Rijsoord; te Hilversum (vac. dr. G. P. Harbvelt): C. Goeman, Utx-echt-Ote Schie dam (vac. W. A. Krijger): K. H. Schuring, Alphen a.d. Rijn; te Rot terdam-I Jsselmonde (vac. P. van der Spek): K. H. Schuring, Alphen a.d. Rijn. Chr. Ger. Kerken Beroepen te IJmuiden: M C. Ta ms, Barendrecht. Doopsgez .Broederschap Beroepen te 's-Gx*avenhage (vac. O -T. Hylkema): D. Richards, Bus- sum-Naarden, die dit beroep ook aannam. Enige en algemene kennisgeving Cp 23 mei overleed te Zeist, tot onze diepe droef heid, mijn lieve man en onze zorgzame vader, be- huwdvader en mijn lieve opa, de heer HERMAN JACOB ROELV1NK oud-burgemeester van Zonnemaire, op de leeftijd van 77 jaar Middelburg, 26 mei 1967 't Zanddorp 91 K. H. J ROELVINK- VERSEPUT Middelbux-g, Leeuwerikstraat 13: J. H. ROELVINK A. ROELVINK - WENZEL QV1R1NA De begx-afenis heeft in alle stilte plaats gehad te Zon- Voor de vele blijken van be langstelling, voor en bij ons huwelijk ondervonden, zeg gen wij, ook mede namens onze ouders, hartelijk dank. P. DEN HAAN A. M. C. DEN HAAN PADMOS Zierikzee, mei 1967 De Jongestraat 51 Voor de gi-ote belangstelling die wij mochten ondei'vinden bij ons 25-jarig huwelijks feest op 8 mei j.l., betuigen wij, mede namens onze kin- lcinderen, onze hartelijke dank. J. FONDSE A. FONDSE-MEERSE Zonnemaire, mei 1967 Evangelisch Lutherse Gemeente Zierikzee Zondag 28 mei, 10.00 uur mej. da. J. C. HAMEL uit Monnikendam I Mede namens kinderen, klein- en achterkleinkinderen, wil ik hierbij dank zeggen voor het medeleven en de getoonde belangstelling na het over lijden van mijn geliefde man en onze lieve vader, groot - en overgrootvader CORNELIS PADMOS Eikerzee. mei 1967 J. T. PADMOS- GAANDERSE A. N. B. aid. Brouwershaven ZOMERINWISSELING BOUWVAK VAKANTIEBONNEN Brouwershaven: 30 mei bij A. Bokelaar, van 7.00 uur tot 8.30 uur; Xoordgcuwe: 31 mei bij N. v. d. Werf, van 7.00 uur tot 8.00 uur; Zonnemaire; 1 juni bij P. v. d. Velde, van 7.00 uur tot 8.00 uur. P. v. d. VELDE Personeel gevraagd: Aardig meisje, tijdens de zo mermaanden, voor de kinde ren en wat licht huishoude lijk werk. - Galanteiie De Jonge, Burgh, telefoon 352. Diversen: Op de vloer en aan de muur, sanitair van Herrk Verschuur. Loodgieters-, gasfitters- en waterfittei-sbedrijf, Koraal- stx-aat 3, Zierikzee, tel. 2223. Drogisterij en pai*fumerie fa. S A van Gastel Zn., Ha venplein 32, Zierikzee, is we gens vakantie gesloten. Prachtige tonnetjes in di'ie afmetingen, zonder inhoud, f 18,75, 15,50 en 12,50 p. stuk. Een sier in uw huis! Sigaren magazijnen D. C. Viei'gever, hoek Kx-aanplein, Zierikzee en Weststraat, Haamstede. Wij gaan met vakantie t van maandag 29 mei t/m dinsdag 6 juni HAVENPLEIN ZIERIKZEE RECTIFIKATIE advertentie .MODEHUIS BAKKER In de gistei-en geplaatste advertentie van Modehuis Bakker, Zierikzee, stond als prijs van de aangeboden JACK venneld 149, Dit moest zijn 49,— De Verenigde Staten en Engeland zijn het erover eens, in de Vei'enigde Naties dru'k te blijven uitoefenen voor het bereiken van een akkoord in het midden-oosten, vooral wat betreft de vx'ije vaart in de Golf van Akaba. Tunesië heeft zich achter de an dere Arabische landen geschaard in hun conflict met Israël. Premiex- Wilson van Engeland zal op 19 juni in Parijs met px-esident de Gaulle van Frankrijk bespx-ekingen voex-en over het Britse verzoek tot toetreding tot de E.E.G. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Hij keek haar ontzet aan. „Be doel jedat je wilt soheiden?" Ze knikte. „Ik heb de procedure al aanhangig gemaakt, maar we moes ten wachten op je terugkomst in Holland. Je schip blijft zeker wel een paar dagen in Rotterdam? Je krijgt daar wel nader bericht." Hij viel voor haar neer en om klemde haar benen. „Maar Map, dat kun je me toch niet aandoen? En thuis idan? Iedereen zal het te we ten komen en ze zullen met met de vinger nawijzen Ze rukte zich los en stapte achter uit. „Blijf van me af. Weet je, wat jij me hebt aangedaan? Je hebt al les in me gedood, wat goed was. De liefde, genegenheid, m'n trouw, m'n levensvreugde, mijn toewijding alles. Ik heb niet eens medelijden met je. Je betekent niets meer voor me, versta je?" De gezamelijke maaltijd en de rest van de dag wax-en voor Map niet eens moeilijk. Ze handelde net, of Wiechert er niet was. Na het eten kleedde ze het kind uit en bracht het in haar bedje boven, waarna ze de tafel afruimde en afwaste. Ze maakte een sopje voor de vuile kleren van Gei'dientje en hing ze boven, omdat het nog altijd regende. Daarna zet te ze thee en bracht hem zwijgend een kopje. Ze wees op het kistje bij de radio: „Er zijn nog sigaren. Neem het restant morgenochtend mee want ik zal ze niet meer nodig hebben". Hij keek niet naar de sigax-en, doch naar haax\ „Ik beii niet van plan deze woning vrij te geven. Hij is van mijn moeder, ben je dat vergeten?" „Zo je wilt. Dan pak ik mor gen het hoognodige wel in en ver dwijn. Laat ik mijn bi-oer en zus de rest wel halen. En ik neem Ger- dientje mee, ik hoop, 'dat dit je dui delijk zal zijn." „En als ik weiger?" vroeg hij drei gend. Ze boog zich naar hem toe. „Dat doe jij niet. Dan maak ik deze kwes tie meteen aanhangig bij de Raad van Kinderbeschex-ming. Daar gaan ze na, hoe ik geleefd heb in mijn huwelijk, en hoe jou leven was in de laatste vijf jaren. Mag jij raden, hoe hun beslissing zal uitvallen, stuurman". Hij zweeg, omdat hij wel begreep, dat hij dan onmiddelijk zou vei'lie- zen. „Overigens, we verdelen het toch eerlijk? Ik Gex-dientje en jij dat kind op Jamaica. Dan heb je toch niet te klagen?" Nog één keer px-obeerde hij haar aan te halen. Ze sloeg hem midden in het gezicht. „Raak me nog eens aan, als je het hart hebt," riep ze als een fury. Hij streek, geschrokken, over zijn gezicht. „Zoals jij veranderd bent. Ik ken je gewoon niet meei\" Ze knikte. „Precies, stuurman, ik ben veranderd. Je kunt je zelf op de borst kloppen, want het is jouw werk." „Maar je hebt toch echt. veel van me gehóuden?" riep hij uit. „Dat heb ik. Mijn liefde voor jouw was zo gx'oot, dat ik misschien alles vex'geven zou hebben als je alles eer lijk verteld had en als man van eer beloofde je leven radikaal te veran deren. Zo groot zou mijn hart zijn, omdat het ovei'vloeide van liefde voor jou. Maar wat jij in april deed in Le Havre, was mijn hax-t vertx-ap- pen, net zo lang tot er niets meer van over was. Je hebt op die avond mijn geest vennoord. Ik heb alleen een nutteloos lichaam overgehouden. Van nu af aan, zal ik alleen leven voor Gexdientje. Als ik het beleven mag, zal ik px-obex-en te voor komen, dat ze zo'n levensblunder uit haalt als ik gedaan heb. En haar voorbereiden, op de wreedheden, die in deze wereld worden begaan door individuen, die spotten met iedere mox-aal en elke fatsoenlijke levens- norm." De volgende morgen reed een taxi voor. Zwijgend laadde Wiechert La- keman enkele kofkers en pakken in de wagen. Toen al zijn persoonlijke bezittingen uit de woning waren, keek hij, met de hand aan de deur knop, nog even om. Maar door de matglazen ruit zag hij zijn vrouw in de keuken bij het aam-echt. Hij loosde een diepe zucht en tx-ok de deur achter zich dicht. Het geluid van de klik klonk hem in de ox*en als een pistoolschot. In de kussens hield hij zich met moeite in. „Naar Rottex*dam" beval hij met gesmoorde stem. In de keuken hoorde Map de wa gen wegrijden., de straat uit en de hoek om. Toen was alles weer stil. Ze wx-ong de vaatdoek uit. Ik heb niet eens meer een traan ovei*, con stateerde ze. Het laat me volkomen koud, dat hij nu voorgoed uit m'n leven is weggegaan. 10. De scheiding werd in januari uit gesproken. Map's advokaat kwam haar de brief pei-soonlijk aan huis bx-engen. „Het kind is aan u toege wezen. Er zal een toeziend voogd woi-den benoemd, bij voorkeur ie mand van de familie van uw man. U kunt zelf iemand voox-dragen. An- dei-s beslist de ï-echter. Er is uw ge wezen echtgenoot ook een alimcnte- tieplicht opgelegd en hoewel u in de eerste instantie gezegd hebt geen cent van hem te willen aannemen, moet ik u er op wijzen, dat deze ali mentatie 'bestemd is voor de verdere opvoeding van uw dochtertje. Als jurist adviseer ik u haar te aan vaarden." (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4