Kamer aanvaardt richtlijnen inzake „Continentaal plat' zonnebrillen verrekijkers 5 I BERGMANS I Aantal slaapplaatsen in de kuststrook zal in 1985 ongeveer 255.000 bedragen Vijfjarenplan voor het toerisme Egypte houdt vast aan souvereiniteit Straat van Tiran De verlieslijsten van de Innovation Cairo verwerpt Amerikaans voorstel Toeristen ondergingen spanning van nu Israël meldt infiltraties De Kwalileils tandpasta Ned. detachement offers 1,ij Brusselse brand genie naar India ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 mei 1967 Nr. 19799 Auto reed op bus met Renesser schooljeugd in DEN HAAG. 25-5. Met 80 stem men voor en 37 stemmen tegen heeft de Tweede Kamer zich vanmiddag akkoord verklaard met de voorwaar den voor hét boren op hei Neder- laiuls deel van het continentaal plat, zoals deze zijn neergelegd in de al gemene maatregel van bestuur. s vijf jaar garantie s s s Nieuwste brilmonturen Kleine verrekijkers15,— s Ziet de etalages! N S vakopticiën s Havenpark 1 - Zierikzee J. KLOET - „Totem" - Burgh s v Een mctie van de socialistische af gevaardigde dr. ir. A. P. Oele om in de eerste fase van de uitgifte van vergunningen niet meer dan ten hoogste de helft van het Nederlands deel van het plat voor de verlening van opsporingsvergunningen in aan merking te doen komen, werd ver worpen. Voor aanvaarding van deze motie sprak zich uit de fracties van PvdA, PSP en CPN. Minister De Block (economische zaken) concludeerde, bij de verdedi ging van het ontwerp van wet, dai de richtlijnen in de algemene maat regel van bestuur misschien „niet het allerbeste systeem" is. maar hij zei te verwachten dat de tijd zal leren, dat het nu gekozen stelsel een góed systeem is. Hij merkte op, er van overtuigd te zijn, dat de thans geko zen richtlijnen uiteindelijk zullen lei den tot een beter resultaat dan de vroegere voorstellen van oud minis ter drs. J. M. den Uyl. Minister De Block deelde de kamer mee, dat het niet in het voornemen ligt van de directie van de staatsmij nen om een aanvraag voor een ex ploratie-vergunning in te dienen. De staatsmijnen zullen wel worden be trokken in de staatsdeelneming »ri de aardgaswinning. Hoe deze staatsdeel neming zal worden gestructureerd is V.V.V.'s moeten zich met spoed beraden op toekomst ZIERIKZEE, 25-5. In het verslag van de Prov. Zeeuwse V.V.V. over 1966 wordt aan een artikel van drs. H. II. Vogel (Prov. Planologische Dienst in Zeeland) cntleend, dat het aantal slaapplaatsen in de kuststrook van Zeeland in 1985 ongeveer 255.000 zal bedragen. Dat betekent een toe name tussen 1966 en 1985 van 90.150 op 255.000 slaapplaatsen, of bijna drie keer zoveel. Het Grevelingenbekken zal als na tionaal waterpark ruimte bieden aan 500.000 personen per dag. Voor Wesl- kapelle wordt het aantal overnach tingen in 1976 geraamd op 525.000, voor Wisscnkerke op 700.000 in 1975 en vcor Kortgene in hetzelfde jaar op 670.000. Bij een beschouwing van deze prognoses vraagt de Prov. Zeeuwse V.V.V. zich af op welke wijze het V.V.V.-wezen zich hiertegenover moet opstellen. „Het is zonder meer duidelijk, dat de V.V.V.'s in Zeeland zich met de grootste spoed nader moeten beraden op deze zeer naaste toekomst, tenein de op wetenschappelijk verantwoor de wijze zodanige maatregelen te treffen, dat de enorme uitbreiding van het toerisme opgevangen kan worden". Enerzijds wordt in dit verband ge dacht aan een goed georganiseerd ap paraat. dat de gasten van informaties zal kunnen voorzien tijdens hun ver blijf; anderzijds aan een apparaat, dat het toeristisch pakket verkoopt >p de nationale en internationale toe- ristenmarkt. Daarbij moet rekening gehouden worden met de steeds ster ker wordende concurrentie. De hoop wordt uitgesproken dat KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Giessendam-Neder- Hardinxveld: J. Zwijnenburg, Oude water; te Zuidwolde (Gron.) (toez.): L E. Ernmen, 't Zandt-Dodlinze; te Bodegraven (vac. A. den Hartogh) (toez.): J. van der Velden, Amers foort; te Purmerend (toez.); B, Blom, Hensbroek (C.A.). Aangenomen naar Scherpenzeel (Gld.): mr, R. G. ten Kate, eervol ontsl. zend.pred., woonachtig te Wa teringen. Ger. Kerken Beroepen te Alblasserdam (vac. A. J. Stolte): C. Houtman, Luttelgeest (N.O.P.). Poging tot doodslag ARNHEM, 25-5. De 22-jarige la borant van L. uit Arnhem is door de politie aangehouden op verdenking van poging tot doodslag. Met zijn auto zou hij in de vorige nacht zijn ingereden op de 47-jarige H. G. B., toen deze op de Zijpendaalseweg be zig was zijn auto af te sluiten. Over brenging van het slachtoffer naar het St. Radboutziekenhuis in Nij megen bleek noodzakelijk. Op de auto van de laborant heeft de poli tie inmiddels ook sporen van be schadiging aangetroffen. ROTTERDAM, 25-5. Op de don derdagmiddag in Rotterdam gehou den openbare algemene ledenverga dering van de A.N.V.V., de Algeme ne Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, heeft de voorzitter prof. dr. ir. H. C. J. H. Ge- lissen, nogmaals het internationaal toerisme naar ons land belicht en opgemerkt, dat de groei van dit toe risme naar ons land een stagnatie vertoont. Hij somde de oorzaken op om ver volgens te komen op te verwachten ontwikkelingen, o.m. als gevolg van de introduktie binnen enkele jaren van jumbojets, die bestaande mark ten aanzienlijk zullen verruimen en nieuwe voor ons zullen openen. Ons antwoord op al deze ontwik kelingen, die wij enkele jaren gele den hebben zien aankomen, is ge reed; het is het vijf-jarenplan. Vorig jaar hebben wij dit bij het mi nisterie van economische zaken inge diend en bovendien bij de vaste com missie voor economische zaken van de Tweede'Kamer. Zowel ter minis terie als in de commissie is het plan met instemming begroet. het Zeeuwse V.V.V.-wezen zich dui delijk voor ogen houdt, dat de taak in de toekomst zeer belangrijk wordt en dat tijdig adequate maatregelen worden getroffen om de ontwikke ling bij te houden. ADVERTENTIE PM OLD iff or* POT STILL 1 EattUtM JJOfb 1 ip. 1780 1 3T OlSTtLLEBY 0 t iasiamo j die speciaal met sodawater behouden blijft! IMPORT: SCHAEFERS WORDEMANN N.V., A'OAM Flitsen uit het buitenland LONDEN. Israël zal de Ver. Staten en de zeevarende landen de verzeke ring vragen dat zij zich houden aan hun afspraak ide vrije vaart door de Straat van Tiran, die sinds enkele dagen door Egypte wordt geblok keerd .voortgang te doen vinden. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft donderdag opnieuw een Molnia-1 kunstmaan gelanceerd Het voor naamste doel van de lancering van deze commiinicatiekunstmaan is ver dere controle en experimenteel ge bruik van een systeem van televi sie-, telefoon- en telegraafradiover- bindingen over lange afstand. VATICAANSTAD. Paus Paulus heeft donderdag in een toespraak tot pelgrims zijn diepe bezorgdheid uit gedrukt over de crisis in het midden oosten, die door hem een nieuw ge vaar voor de vrede werd genoemd. Hij deed een beroep op de staatslie den, een vreedzame oplossing te zoe ken. BRUSSEL. Het Brusselse waren huis ,,'llnnovation" gaat de Britse verzekeringsmaatschappijen onge veer veertig miljoen gulden kosten, dat wil zeggen bijna de helft van de totale schade die op 83 miljoen gul den wordt geraamd, zo heeft een woordvoerder van de organisatie van Britse verzekeringsmaatschappijen verklaard. ATHENE. Aan de kust van Rho- dos is het lijk van de Griekse advo caat Mandilaras, die naam gemaakt heeft als verdediger in het proces te gen de officieren in de zaak „Aspida" aangespoeld. Volgens het Griekse ministerie van koopvaardij schijnt hij bij een vluchtpoging te zijn om gekomen. CAIRO. Volgens het Egyptische persbureau voor het midden-oosten is het in de omgeving van Deir el Ballah in de strook van Gaza tot een schermutseling gekomen tussen Palestijnse militairen en een Israë lische patrouille. DJAKARTA. Bij de wijk verbreide smokkel, die Indonesië grote schade heeft berokkend, zijn verscheidene militairen en burgerfunctionarissen betrokken geweest, zo heeft schout bij-nacht O. B. Sjaaf, hoofd van de nieuwe smokkelbestrijdingsorgani- satie, onlangs voor marine-officieren verklaard. MULHOUSE. De 32-jarige ma troos J. J. van Disten ut Rotterdam, die op de „Prinses Beatrix" voer, is op het Elzasserkanaal bij Vogelbrun overboord gevallen en verdronken. De heer van Disten, die niet kon zwemmen, werd nagesprongen door een andere matroos, de 19-jarige D van Dorland, maar die kon hem niet meer bereiken. NAPELS. Zes schepen van de Amerikaanse zesde vloot zijn don derdag uit Napels vertrokken met 2.000 mariniers aan boord. Een woordvoerder zei dat het hier een normale vlootoefening betreft, die al enkele maanden op hot programma stond. thans nog onderwerp van overleg Sprekende over de verhouding winst aandeel- en vennootschapsbelasting deelde de bewindsman mee. dat er een aanpassing van de vennoot schapsbelasting zal plaats hebben, waardoor alle vergunninghouders onder de werking van de vennoot schapsbelasting zullen vallen. Een tweede motie van de heer Oele om de N.V. staatsmijnen in beginsel in staat te stellen om in alle fasen van onderzoek en winning op het plat deel te nemen werd aangehou den tot later tijdstip. Van de zijde der kamer was reeds woensdag gesproken over de ïege- ling van de inwerkingtreding van de algemene maatregel van bestuur. CAIRO, 25-5. „De door stmmige westelijke mogendheden op touw ge zette campagne cm de Egyptische scevereiniteit ever de Straat van Ti ran in het geding te brengen is tot mislukken gedoemd, zoals ook het geval was met de door diezelfde lan den geveerde campagne waarbij Egypte het recht werd betwist, een einde te maken aan de aanwezigheid van de V.N.-vredesmacht", zo heeft donderdagavond de Egyptische mi nister van buitenlandse zaken, Riad, verklaard. Egypte zal „onschuldige doorvaart" blijven toestaan, maar deze term kan, aldus Riad, niet op Israël werden toegepast. So\vjet-straaljager landt in Bondsrepubliek BONN, 25-5. Een Russische straaljager van. het type Mig heelt donderdag bij Dillingen, in de om geving van Augsburg (Beieren), een noodlanding gemaakt, zo heeft de plaatselijke politie meegedeeld. De pilcot is in verzekerde bewaring ge steld. Nadere bijzonderheden wilde de politie niet verstrekken. BRUSSEL, 25-5. De directie van de Innovation heeft donderdagmid dag, op basis van de jongste gege vens, de volgende balans van de ramp gepubliceerd: Totaal aantal doden en vermisten 357, t.w onder het personeel: 62 vermisten, 9 doden geborgen en 31 gevallen die nog nagegaan Worden; onder de bezoekers: 250 vermisten en 5 geborgen doden. Donderdagechtend om t.ien uur is gebleken, dat 'n deel van de bene denverdieping van het uitgebrande warenhuis in tact is. Men trof er de kaarten van de prikklok van het per soneel aan. Ook de kleedkamer van het perso neel was onbeschadigd. De olietanks onder het pand zijn eveneens in tact gebleven. De verlieslijst, zoals die donder dagochtend werd gepubliceerd, luid de: 61 doden geborgen, van wie 20 geïdentificeerd, 236 vermisten, 70 gewonden van wie er nog 50 in zie kenhuizen worden verpleegd. CAIRO, 26-5. Het gezaghebben de Egyptische blad „Al Achram" meldt dat de Verenigde Arabische Republiek het Amerikaanse voorstel heeft verworpen voor een gelijktijdi ge terugtrekking van de Egyptische en Israëlische strijdkrachten langs de grens tussen Egypte en Israël. ZIERIKZEE, 26-5. De schoolreis van de openbare lagere school uit Renesse kreeg een angstig slot toen de kinderen na een bezcek aan de Efteling in twee bussen van de auto- busonderneming Van Oeveren huis waarts reden. Op rijksweg 17 onder Standaar- buiten kwam plotseling een perso nenwagen in volle vaart recht op de voorste bus met kinderen ingereden. De chauffeur, de heer Kiesenberg, trachtte een frontale botsing te voor komen en de bus kwam daarbij in de groenstrook, nog net niet in een sloot, tot stilstand. De kinderen ble ven gelukkig allen ongedeerd en er ontstond geen paniek. De personen wagen werd echter met kracht naar de andere zijde van de weg geslin gerd. De bestuurder moest per am bulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. De vermoedelijke oorzaak van de aanrijding wijt men aan ver moeidheid van de bestuurder van de personenauto, waardoor de nodige aandacht voor het verkeer orttbrak. Terug uit Israël SCHIPHOL, 25-5. „Na een lange bustocht door de gloeiend hete Ne- gev woestijn hoorden wij in Eilat aan de Golf van Akaba het slechte nieuws", zo vertelde donderdagmid dag bij de terugkomst op Schiphol een uit 18 Nederlandse toeristen be staande groep, die onder leiding van een reisbureau voor internationale excursies uit Bergen (N.-H.) een rondreis van 19 dagen door Israël heeft gemaakt. „De stemming is er wqliswaar gedrukt, maair waardig, beheerst en vcoral waakzaam". De reis was door de onverwachte politieke spanning op geen enkel on derdeel gewijzigd. Niemand had aan gedrongen op vervroegde terugkeer naar ons land. Van paniek was ner gens sprake. Wel had men gemerkt, dat er veel bussen voor het openbaar vervoer werden gerekwireerd ten bate van het leger en dat er werd ge mobiliseerd. Van de vijf chauffeurs, die hen hadden rondgereden waren er drie voor de militair dienst opge roepen. In de Gaza-strip hadden on ze langenoten op alle kruispunten en bij alle zijwegen gewapende militai ren op wacht gezeni, velen voorzien van tenten. In Tel Aviv en elders ziet men de Israëli's overal met draagbare tran sistor radiotoestellen lopen om het nieuws van minuut tot minuut te volgen. ADVERTENTIE „Al is de spanning dan groot, toch verliezen zij hun kalmte niet", zo vertelde een der dames van het ge zelschap. „Ze bleven steeds vriende lijk en behulpzaam voor ons. 's Avonds was er een afscheidsfeest in het deftige King David Hotel, waar studenten van de Hebreeuwse universiteit volksdansen voor ons uitvoerden. Alles ging heel stijlvol, maar in de pauzen luisterden ze ge spannen anar het nieuws. Wij voel den het als een poging om die span ning te ontladen, toen ze tenslotte uitgelaten de nationale horra gingen dansen en ons allen daarin meetrok ken. Op het laatste werd het natuur lijk min of meer een .Nederlandse polonaise". Iraa'kse legereenheden hebben de Syrische grens overschreden, op weg naar posities aan de grens met Is raël, zo is in Damascus meegedeeld. AMSTERDAM. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven heb ben donderdagavond met enkele kennissen een voorstelling van de musical „Anatevka" in theater Carré te Amsterdam bijgewoond. TE LAVIV, 25-5. „Arabische terro risten zijn van Jordanië uit op Is raëlisch grondgebied doorgedrongen waar zij explosieven plaatsten". Dit maakte een Israëlische militaire woordvoerder donderdag bekend. De Israëliërs vonden een mijn onder een brug in de weg tussen Afoela en Meggido en een andere onder een waterleiding. Ter plaatse werden Palestijnse vlugschriften gevonden. Israël heeft bij de V.N.-bestandscom- missie geprotesteerd. BELGRADO. In Belgrado hingen donderdag de vlaggen uit ter ere van de 75ste verjaardag van presi dent Tito. De dag werd als dag van de jeugd gevierd. TWEEDE KAMER ...en niet duurder dan andere FINANCIËN EN ECONOMIE Het tegoed van de Zilvervlootspaarders DEN HAAG, 26-5. Blijkens een recente enquete bij de spaariiistel- lingen bedroeg het totale tegoed van de zilvervlootspaarders per 30 juni 1966 ruim 494 miljoen, gulden. Het gemiddelde tegoed per deelnemer was rond f 703,- ten opzichte van 30 jun>; 1965 is dit een stijging van bijna 14 procent. Het totale aantal deelnemers was op 30 juni 1966 rond 704.000. In de periode 1 juli 1965 - 1 juli 1966 wer den ongeveer 120.000 nieuwe jeugd- spaarovereenkomsten afgesloten. Te genover deze toeneming staat een vermindering door het vervallen van jeugöspaarovereenkomsten. Ruim 55.000 zilvervlootspaarders beëindig den hun overeenkomst met recht op premie. Ongeveer 4 procent van de bestaande overeenkomsten verviel zonder uitbetaling van premie. Drie Nederlandse slaclit- DEN HAAG, 25-5. In de Tweede Kamer heeft staatssecretaris J. C. E. Haex (defensie-landmacht), meege deeld, dat de koninklijke landmacht in beginsel zal meewerken aan de uitvoering van een plan voor hulp verlening in 'Bihar in India. Deze medewerking zal, voor zover thans is te overzien, bestaan uit het opleiden en voor een nog nader vast te stellen tijd ter beschikking stel len van een detachement genie van de koninklijke landmacht. Dit detachement zal in het kader van het hulpverleningsplan worden belast met waterwinwerkzaamheden. Onmiddellijk nadat de Indiase re gering dit aanbod zal hebben aan vaard zal met de voorbereiding van de uitzending van hot detachement worden begonnen. BRUSSEL. 26-5. Er zijn vermoe delijk drie Nederlanders omgekomen bij de rampzalige brand van maan dag in het Brusselse warenhuis. Vol gens de gegevens van het Nederlands consulaat in Brussel zouden het zijn: de 77-jarige mevr. De Bruijn uit Roosendaal en de heer Hilhorst en mevrouw Eerdmans, beiden woon achtig in Brussel. Demonstratie gaat niet door DEN HAAG, 25-5. De demonstra tie van de „Werkgroep Honger", die komend weekeinde gehouden zou worden op de trappen van het ge bouw van de Hoge Raad („de trappen naar de gerechtigheid") gaat niet door, omdat daarvoor geen toestem ming verleend is. De actie wordt nu gehouden op do Lange Vijverberg in Den 1 laag. SPORTBERICHTEN KORFBAL Dosko I-WIK II 3-0 In een van DOSKO-zijde goed ge speelde wedstrijd bleven de puntjes op Noordwelle. Na bijna 3 jaar niet gespeeld te hebben (20-6-'64) was An.th.onie Jonker weer eens van de partij, wat een geweldige versterking betekende vooral in zijn specialiteit middenvak .DOSKO, dat het eerst voor de harde wind speelde, was de eerste helft het meest in de aanval. Na 25 minuten benutte Dingeman Hart een doorloopbal (lr0). Om na 35 minuten een strafworp feilloos te be nutten. (2-0). Na tde rust is WIK iets meer in de aanval, maar ook DOSKO krijgt kansen en als Anth. Jonker Plandsoen prachtig vrij speelt na 8 minuten is het 3-0. Ondanks heel goed verdedigen van Janny de Vrie- ze weet de altijd nog goed spelende mevr. M. Ketting-Koopman zich en kele malen vrij te spelen waarbij WIK soms heel dicht bij een doel punt is. Na 20 minuten mist deze speelster van WIK een strafworp en 8 minuten voor het einde nogmaals. Ook denkt ieder A. Jonker de kroon op zijn werk te zien zetten als hij vrij onder de paal komt. De bal gaat in de mand om tenslotte rond de ge hele bovenrand te lopen en er af te vallen Scheidsrechter was de heer J. Dalebout. „All-Ready" neemt deel aan korfbalcompetitie Naar wij van de zijde van de korf balvereniging „All-Ready'' vernemen is de Schouwen-Duivelandse Korf bal Bond er mee akkoord gegaan dat alsnog twee twaalftallen van deze nieuwe Zierikzeese vereniging aan de reeds gestarte competitie van de SDKB gaan deelnemen. De competi tie-leider heeft inmiddels de klassen, waarin beide teams zijn ingedeeld bekend gemaakt. „All-Ready" I gaat haar geluk in de derde klasse be proeven, waarin zijn ingedeeld: DB- GC 2 (Oude Tonge); ZSC 2 (Scha- rendijke); Brouwershaven 2; SKN- WK 2 (Nieuwerkerk); Delta 2 (Oolt- gensplaat); en SDO 1 (Anna Jacoba- polder). Het tweede twaalftal zal als tegenstanders ontmoeten in de 4de klasse: ADO '64 1 (Melissant); SVO- WK 1 (Ouwerkerk); NOAD 2 (Drci- sehor); Good Luck (Sommelsdijk); WIK 3 (Kerkwerve); NIKO 1 (Nieu we Tonge) en Brouwershaven 3. „All Ready" 1 start dinsdagavond te Nieuwerkerk met een uitwedstrijd tegen SKNWK 2 terwijl het tweede twaalftal op vrijdagavond 2 juni op het sportpark „Bannink" bezoek ont vangt. van NOAD 2 uit Dreischor. Ofschoon het ledental nog verder omhoog is gegaan heeft de Zierik zeese vereniging nog mogelijkheden tol opname van 'damesleden. Afkondiging winkel sluitingsverordening Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat gedu rende drie maanden op de gemeente secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling dei- kosten algemeen verkrijgbaar is ge steld: de Verordening tot 7e wijzi ging van de Winkelsluitingsverorde ning I der gemeente Zierikzee. vast gesteld bij raadsbesluit dd. 23 mei 1967, nr. 8, waarbij de verplichte halvedagsluiting op dinsdagmiddag voor de schoenwinkeliers wordt ver schoven van dinsdagmiddag naar de maandagmorgen tot 13.00 uur. Deze verordening treedt in werking op 27 mei 1967. Zierikzee, 26 mei 1967. Burgemeester en wethouders van Zierikzee: D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Nabij Luik zijn donderdag vier brandweerlieden en een kraanma chinist om het leven gekomen door het instorten van een oude spoor brug. Frankrijk heeft Israël de raad ge geven, niet bij wijze van proef een schip door de door de Egyptenaren geblokkeerde Straat van Tiran te zenden. In Peking is op een bijeenkomst van 10.000 mensen in het „Volksge bouw" een ibetoging gehouden voor Syrië, Egypte en andere Arabische landen tegen de Verenigde Staten en „de Israëlische agressie". a De E.E.G.-commissic onderzoekt de mogelijkheid om de grensformali- teiten voor auto's in liet verkeer tus- sende E.E.G.-landen, met inbegrip van de verplichte overlegging van de groene verzekeringskaart, te verge makkelijken. d De Indische minister van finan ciën, Desai, heeft bekend gemaakt, dat Indië zijn defensie-uitgaven dit jaar met 60 miljoen rupee (28,5 mil joen gulden) zal besnoeien. Fabriek moet sluiten - 130 ontslagen SCHIEDAM. 25-5. Naar de Ne- üerlandsc klinknagelfabriek in Schie dam, filiaalbedrijf van de Neder landse Schrcefboutcnfabriek N.V. in Helmond, heeft medegedeeld, zal de produktic in Schiedam worden stop gezet. Door de scherpe concurrentie, o.rt. uit landen in het Verre Oosten, Duitsland en Italië en door de voort durende kostenstijgingen van de laatste jaren zijn de bedrijfsresulta ten beneden da verwachting geble ven. zo deelde de directie mede. De directie heeft besloten de pro- duktié over te brengen naar Hel mond waar zij kan' worden geïnte greerd in het daar bestaande pro- duktieprogramma. Met de 130 be trokken werknemers zal het dienst verband worden beëindigd. Het per soneel is inmiddels van de voorge nomen maatregelen op de hoogte ge steld. Met de vakverenigingen is overleg gaande over een voor hei- personeel te treffen afvloeiingsrege ling. Mooiere rozen door schillen Te New Orleans in Amerika had een huisvrouw die veel rozen kweekt ontdekt dai de struiken mooiere bloemen ga ven als ze in de grond enkele bananenschillen stopte. Proe ven genomen door de United Fruit Co." schijnen inderdaad tol eenzelfde conclusie te lei den. De schillen zijn rijk aan kali en vergaan snel in de grond door hun hoge vochtge halte. Men gebruikte 6 tot 9 schillen per keerdie men ron dom de struik legde, ongeveer I cm. onder dc oppervlakte; dldus „Landbouwdocumenta- lic". Rozen moeten voor een goede groei extra zwaar be mest worden en het boven staande is hiervan een i'oor beeld, aldus „Landbouwdocu- mentalie".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3