Het koninklijk bezoek aan Canada STREEKNIEUWS Nieuw garagebedrijf op gunstig verkeerspunt te Öuwerkerk FOTO I Luaieiul enthousiasme hij landing te Winnipeg WINNIPEG, 25-5. By een tussen landing in Winnipeg op de terugweg van Vancouver naar Ottawa is ko ningin Juliana donderdag omstuwd dcor enige honderden Nederlandse Canadezen die een kordon van meer dar dertig politiemannen en even zo veel rechercheurs hadden doorbroken cm door te dringen tot het vliegtuig van de Canadese luchtmacht waar mee de koningin de reis heelt ge maakt. De vorstin werd bijna omvergelo pen door de immigranten die haar allen wilden spreken, de hand wil den schudden of laten aanraken door hun kinderen. Op de vliegtuigtrap zette de koningin haar handtekening op het gipsbeen van de zesjarige Pe ter Hotensius. Het bezoek aan het vliegveld van Winnipeg stond nie? op het programma, maar was door koningin Juliana zelf gewenst om haar in staat te stellen meer Neder landers te ontmoeten dan maanaag op de heenreis toen velen niet wer den toegelaten tot het militaire vlieg veld dat aan het burgervliegveld grenst. Op het vliegveld werden de Ne derlandse vice-consul dr. Blouw, de premier van Manitoba, Duff Roblin, en burgemeester Stephen Juba van Winnipeg aar> koningin Juliana voor gesteld. Het voorstellen en het ne- Projekten E.E.G.-commissie BRUSSEL, 24-5. De E.E.G.-com- missie heeft tien nieuwe projecten in de geassocieerde landen overzee goedgekeurd, 'die uit het E.E.G.-ont- wikkeiingsfonds zullen worden ge financierd en waarmee in totaal 65 miljoen gulden gemoeid zal zijn. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk SIRJANSLAND. Zondag 28 mei: 10 uur ds. v. d. Post, Hardinxveld; 6.30 uur ds. van Liere. Ger. Gem. in Nederland ZIERIKZEE. Dinsdagavond 30 mei 's avonds 7.30 uur: ds. Van Beek, Opheusden. Scheepvaartberichten Esso Den Haag, 25-5 te Wilhelms- •haven. Egypte heeft een uit vüf punten bestaand vccrstel van de Verenigde Staten, dat ten deel had de crisis in het Midden-Oosten te matigen, - an de hand gewezen. In memoriam H. J. Roelvink Te Zeist overleed in de leeftijd van 77 jaar de heer H. P. Roelvink, in leven oud-burgemeester der voor malige gemeente Zonnemaire en na zijn pensionering woonachtig, te Middelburg. De heer Roelvink heeft de toenmalige gemeente Zonnemaire gediend van 1918 tot 1954. Van ok tober 1954 tot augustus 1959 was hij waarnemend burgemeester. De funk- tie van ambtenaar van de Burger lijke Stand bekleedde hij van 1923 tot 1959. Passend in het toenmalige bestel en behept met een duidelijke liefde voor zijn gemeentenaren, heeft de heer Roelvink de belangen van zelfstandig Zonnemaire met toewij ding gediend. Intussen is zijn leven niet gemakkelijk geweest. Oorlog en ramp verdreven ook deze magistraat, terwijl hij vaak sukkelde met een zwakke gezondheid. In de tijd kort na de ramp vertoefde hij niet te Zonnemaire, aan welke plaats hij goede herinneringen bewaarde. Zijn hart trouwens is na zijn vertrek al tijd nog duidelijk naar Schouwen- Duiveland uitgegaan, waarmede hij nog verschillende contacten onder hield. Naar de wens van de overledene vond inmiddels in alle stilte de be grafenis plaats te Zonnemaire. men van foto's duurden de wachten den echter te lang en toen de vorstin langs de rijen mensen wilde lopen, werd zij dcor de menigte omstuwd. De koningin en verscheidene immi granten waren een ogenblik hun ont roering niet meester. Het duurde ge ruime tijd alvorens 'Je politie ver sterkt met leden van het koninklijk gevolg enigszins een kordon rond de koningin had kunnen vormen waar bij nok ambassadeur Lovink arm in arm met de politiemannen stond. Renners Olympia's Toer trokken voorbij De gebruikelijke drukte op de Grevelingendam, van voorbijkomen de auto's, werd donderdagavond ge zellig onderbroken door een bijzon dere drukte van andere aard: het voorbij komen van de wielrenners van de Olympia Tour door Neder land. Om ongeveer half zes arri veerde de uit ongeveer 50 man be staande kopgroep, in totaal kwamen drie groepen renners voorbij, ge volgd door nog enkele alleen rijden de renners. Er werd flink gereden, want Ln Barendrecht was men 20 minuten op het schema achterge raakt, in Oude Tonge nog 3 minuten, maar op de Zeelandbrug was men 15 minuten op het schema voor De ren ners reden op deze (tweede) dag van Den Haag naar Middelburg. ZIERIKZEE Aanbesteding Door de N.V. Grontmaatschappij te Breda werd namens het bestuur van het waterschap „De Stinene" te Klundert het bouwen van 14 kunst werken in het waterschapgebied in de omgeving van Klundert aanbe steed. Er waren 16 inschrijvingen binnengekomen waarvan de laagsten waren: fa. K. Plieger, Lexmond f 201.000; N.V. O. Dijkstra's Aanne mingsbedrijf, Breda f 186.700; Aan- nem. Bedrijf „De Kempen" N.V., Mierlo f 186.400; Aannemingsbedrijf Van Lee, Veghel f 185.700. Laagste inschrijver: Aannem.bedrijf „Schcu- wen-Duiveland" N.V te Zierikzee met f 183.615. Schoolreisjes O.L.-school De periode van schoolreisjes is weer aangebroken. De kinderen van de klassen 1 en 2 van de o.l.-school alhier zijn het eer9t aan de beurt. Donderdag 1 juni gaan ze naar de speeltuin „Drievliet" in Rijswijk, met een bezoek aan de Scheveningse boulevard. De klassen 3 en 4 gaan maandag 5 juni naar „Madurodam" in Den Haag en eveneens naar de speeltuin „Drievliet". Klas 5 gaat dit jaar naar Antwerpen (dierentuin) en wel op vrijdag 2 juni. Voor klas 6 wordt het helemaal mooi. Deze leer lingen staat een vakantieverblijf te wachten in „Ginsterveld" te Haam stede van 5 'tot 10 juni. Op vrijdag 23 juni vindt de af scheidsavond' plaats van de oudste leerlingen in het Herv. Verenigings gebouw. Op het te 's-Gravenhage ge houden examen ter verkrijging van het 'diploma Heilgymnastiek en mas sage, slaagde onze stadgenote mej. C. I N. Annaert. Zij werd opgeleid aan het Zeeuwsch Opleidings Insti tuut te Koudekerke (W.). De Z.O.V.-veiÜg-verkeer- prijsvraag De Z.O.V. verstrekte ons de na men van de winnaars van de veilig verkeer-prijsvraag, die wij hieronder laten volgen: Johan Bolijn, Korte Nabelstraat 20; Donny Scheermeyer, St. Domus- straat 20; Marian de Vlieger, Meel- straat 21; Amsa Hoppers, De Huy- bertstraat 20; Jo Meerdink, Korte Nobelstraat 3; Willem Meerdink, Korte Nobelstraat 3; Trudie Rotte, Jannewekken 14; Johnny Hoppers, De Huybertstraat 20; Samia Walra ven, De Huybertstraat 18; J. Hop pers, De Huybertstraat 20; allen te Zierikzee. HAAMSTEDE Aan het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda slaagde voor het diploma ziekenverpleging A onze dorpsge- note mej. Ina Priester. Botsingen Tij'dens de zware regenbui van woensdagmiddag, waardoor het weg dek zeer 'glad werd, slipte een auto, bestuurd door de heer H. J. L. uit Vlissingen in de lange eerste „zwar te" bocht van de Serooskerkseweg, waardoor hij in de er naast lopende sloct terecht kwam. Hij kwam er heelhuids af. De uit de richting Zierikzee nade rende dokter C. Romijn uit Haam stede zag de auto in de sloot liggen. Hij stopte zijn auto om te vragen of er eventueel hulp geboden moest werden .Een hem achterop rijdende auto. bestuurd door de heer H. A. uit Amsterdam reed daarop achterop de wagen van dokter R., waardoor beide wagens aanzienlijke schade opliepen. De bestuurder van de Am sterdamse auto werd afgeleid dooi de in de sloot liggende auto. Persoon lijke ongelukken deden zich ook hier niet voor. De rijkspolitie was ter plaatse vcor het instellen van een onderzoek. HAAMSTEDEBURGH Wie wordt fruitfee 1967! Met nog een goede 3 maanden voor de boeg gaat het fruitcorso in Goes langzaam maar zeker vormen aan nemen. De eerste voorbereidingen werden al getroffen en er wordt al nauwlettend gezocht naar een mo tief voor een praalwagen. Ooi; de Westhoek heeft de eerste schreden op het corsopad 1867 gezet en het bestuur kwam bijeen om een en an der te bespreken. Een nieuwtje vcor de Westhoek is •dit jaar de keuze van de fruitfee IS67. Het corso-bestuur in Goes ver zocht n.l. de vertegenwoordiging uit de Westhoek eens uit te zien naar een 3-tal meisjescandidaten die te- samen met 6 Zuid-Bevelandse meis jes uit moeten maken waaruit hei drietal, fruitfee en 2 hofdames, zal bestaan. In hotel Centraal te Goes werd het negental door het Ccrsobe- stuur „bekeken en beoordeeld". Zo als bekend heeft dit drietal elk jam- een drukke en zware taak. want in de Corsoweek, eindigende op de 3e zaterdag in september, zullen ze da gelijks er op uit moeten om het Zeeuwse fruit die naam te geven, waar het al jaren zo bekend om ge werden is. Het drietal dat uit de Westhoek naar Goes vertrok bestond uit Er na den Boer, leerlinge M.M.S. in Goes, Anneke Dalebout als modiste werkzaam bij de fa. Holty, Dam, Zierikzee en Henny Jonker, werk zaam bij de Zierikzeesche Nieuws bode. DREISCHOR In het Bergweg-ziekenhuis te Rotterdam slaagde voor het examen ter verkrijging van het diploma zie- kenverplegirug-A, onze dorpsgenote mej, P. Klaasse. NIEUWERKERK Schoolreisje naar Den Haag De leerlingen van de openbare la gere school 'te N'ieuwerkerk hebben hun jaai-lij'ks reisje, onder leiding van het onderwijzend personeel en schoolbestuur, gehad. Om 7 uur ging men met een bus naar Den Haag, al waar verschillende gebouwen enMé- durodam werden bezocht. Ook heb ben de kinderen volop kunnen ge nieten in 'de speeltuin. Men had een bus met limonade meegenomen, zo dat dit een wel'kome verfrissing was. 's Avonds om !half acht arriveerde men weer in het dorp en was deze mooie reis onder een prettige stem ming doorgebracht. Deelneemster aan Zwitserse wandeltocht Mevr. Lodewijk, de leidster van de wandelsportvereniging „De Vier Bannen", heeft de afgelopen week voor de derde maal de tweedaagse wandeltocht in Zwitserland gelopen. Ze mocht voor de2e mooie prestatie, 2 maal 20 km. lopen in de bergen, het insigne en een wandbordje ontvan gen. Mevr. Lodewijk vindt deze tocht net zo zwaar als onze vierdaagse. Ruim 300 Nederlandse deelnemers hadden aan dit wandelfestijn deelge nomen en waren zeer enthousiast over de sfeer en sportiviteit, vooral daar men direct bereid is om elkaar bij te staan. De huisvesting was in een school in Bern en men sliep op veldbedden. Deze Zwitserse twee daagse wandeltodht, zoals ze wordt genoemd, was mede door het mooie weer zeer geslaagd. Nieuwe bushaltes gegund Namens de Dienst Gemeentewer ken van Duiveland te Nieuwerkerk werd het bouwen van twee nieuwe bushaltegebouwtjes in Oosterland gegund aan bouwbedrijf L. W. Boo- gert te Oosterland. staat van een nieuw toeristenseizoen. Dat wil bepaald nog niet zeggen dat het nieuwe garagebedrijf Re meeus vooral met het oog op het toe nemende vreemdelingenverkeer zou zijn gebouwd. „Dat is zeker niet het geval", zegt de heer Remeeus, die zijn bedrijf in de eerste plaats heeft' cppebcuwd op wat men zou kunnen noemen hel „burgerwerk" te Öuwer kerk en omgeving. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe bedrijf wordt er tot en met zaterdag een speciale show week plotseling verdwenen. De po litie stelt een onderzoek in naar deze diefstal. De verlading van suikerbieten In een dezer dagen gepubliceerde opgave van laadplaatsen van suiker bieten op Schouwen-Duiveland werd alleen Brouwershaven en Zierikzee vermeld. Dit heeft bij betrokkenen wel enige ongerustheid verwekt. Zou Bruinisse als verschepings plaats van suikerbieten zijn uitge sloten? Het feit, dat met de Suiker Unie onderhandeld wordt over het plaatsen van een modern tarreer sta tion, waardoor het tarreren op de ouderwetse manier komt te verval len wijst er op, dat de haven te Bruinisse, direct aan diep vaarwater gelegen, met zijn ruime mogelijkheid om met auto's te manrjuvreren ook nog als verschepingshaven gehand haafd blijft. Helicopter landde op Grevelingendam Een helicopter van de „General Aviations" van het vliegveld Zestien hoven, met aan boord de heer Barend Barendse, sportcommentatcr van de N.T.S., is donderdagavond omstreeks 7 uur cp de Grevelingendam bij bet aldaar staande nieuwe restaurant ge land. De piloot had de heer Barendse die met de Olympia's Tour mee reed in Westerschouwen opgehaald. Toen hij constateerde dat zijn mo tor onregelmatig liep vond hij het veiliger zijn toestel aan de grond te zetten. De heer Barendse vergezeld van een cameraman is 'later met een re clamewagen uit de tour naar Rot terdam gereden. De motor wordt dcor een monteur van de General Aviation nagezien. Het toestei zal vandaag vertrekken. De bedoeling van de heer Barendse was geweest toer helicopter aiadr Rotterdam /te vliegen, daarna per vliegtuig naar Amsterdam en vervolgens per auto naar Bussum. a De politie in Zurich heeft don derdag ruim één kilo hasjies in be slag genomen en in verband hiermee zeventien personen aangehouden. De groep storud onder leiding van twee jeugdige inwoners van Zürich. Het verdovende middel was afkomstig uit Istanbul. DELFT. De lancering van de „Es- ro" 2 satelliet, welke om technische redenen enige malen werd uitgesteld zal thans plaats hebben op 30 mei. MONTREAL. Dagelijks worden er tientallen diefstallen op de wereld tentoonstelling Expo '67 in Montreal gepleegd. Een van de vreemdste is wel, dat een baby-beertje werd ge kaapt bij het vermaakscentrum. De Egyptische minister van de fensie, Chams Eldin Badran, is don derdagmiddag uit Cairo in Moskou aangekomen, waar hij door zijn Sow- jet-Russische ambtgenoot maar schalk Andre Gretsjko werd ontvan gen. Premier Wilson van Engeland zal op 19 juni in Parijs met president de Gaulle van Frankrijk besprekingen vceren ever bet Britse verzoek tot toetreding tot de E.E.G. DEN HAAG. Prins Claus zal vrij dag 2 6mei een deel van de openings- zitting bijwonen van de tweedaagse conferentie, die de rijksuniversiteit le Utrecht houdt in samenwerking mot de sbichlmg voor internationale samenwerking der Nederlandse uni versiteiten en hogescholen. gehouden van BMW- en GLAS-au- tcmcbielen. De heer Remeeus is er trots op de gehele serie van BMW- wagens te kunnen presenteren, waar bij het „vlaggeschip": de Coupé- Sport (f 22.800,-) maar ook de typen BMW 1600. 1800 en 2000. Ook ver schillende typen GLAS-wagens zijn cp de show te zien. Intussen betekent het nieuwe ga ragebedrijf een enorme verbetering vergeleken met het oude bedrijf aan de Achterweg, dat thans nog dienst doet als opslagplaats. De nieuwe ga rage heeft een vloeroppervlak van 280 vierkante meter en is voorzien van de voor autoreparalie benodigde moderne apparatuur, zoals bijv. een hefbruginstal'latie. Er is een was plaats binnen zowel als buiten, een magazijn, een kantoor en een show- roem voor auto's maar ook voor bromfietsen en allerlei accesoires. Bovendien is er het pompstation, ge legen aan de zijde van de Kon. Ju- lianastraat. Voor de heer Remeeus betekent de totstandkoming van zijn nieuwe be drijf een grote voldoening. Hij begon zijn loopbaan als „gewoon" automon teur tot hij twee jaar na de water snood, in 1955, het aandurfde zelf standig te gaan werken. In dat jaar nam de metorisering enorm toe. Thans, twaalf jaar later, is de heer Remeeus er in geslaagd een geheel nieuw bedrijf cp te bouwen, gelegen op een bij uitstek gunstige plaats, en bij uitstek toegerust om zowel „ei gen mensen" als toeristen autotech- nisch de verlangde diensten te verle nen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Het midden-oosten kookt. Het is een kruitvat, zoals vroeger de Balkan was, maar zelfs dat is min of meer) verleden tijd gewordenwant men weet niet wat daar ondergronds wordt gedacht, of gewild. Maar in het midden-oosten komt de lava naar buiten. Er wordt weer gebrald en er worden weer leugens verteld aan de lopende band en het recht en de rechtvaardigheid zijn (als altijd) verschrompeld tot scharminkeltjes. Wie dat allemaal hoort en ziet en iets proeft van de aansluipende ge varen, is helemaal confuus van de ruimte-foto, die uitgerekend van dit gebiedzo goed gelukt is dat men moeiteloos Ja" tegen de Bos-allas kan zeggen. We stijgen, stijgen, stij gen. Aards rumoer is al lang ver stomd en begrenzingen vervagen De wereld (ons wereldje) wordt opgenomen in een cosmisch verhou dingspatroon en de grenzen zijn al lang vervallen. Niets kan er zijn, wat landenwat mensen, wal volkeren scheidt. Het kan eenvoudig niet want het brede uitspansel, met de wentelende sinaasappel aarde kent geen Eilat meer en geen Golf van Akaba anders tenminste dan als uit loper van een breed watervlak, de oceaan, ook al versmald trouwens tot een wel duidelijke, maar toch niet meer imponerende blauwe vlek. En het heelal weet helemaal niets van de mensen, die daar wroeten en sjouwen als mieren en blijkbaar alleen maar hun liefdeplicht verza- ken. Het is - van zo hoog gezien - een onbegrijpelijke toestand. Ze wordt irreëel en als ruimtevaart er gens goed voor is geweest, dan is het om die bijna absurde betrekke lijkheid te leren, die ook de geschie denis trouivens als les dikteert. Op de oceaan van de tijd immers worden ook de mammoet schepen van de aktualiteit tot nauwelijks te ont- icaren stipjesmaar de mensen zijn er elkaar voor naar de keel gevlogen. Want wie niet stijgen kan boven prikkeldraadversperringen en be waakte grenzen, boven loopgraven en bedreigde woonblokken, heeft geen begrip meer voor relativiteit. Hij weet alleen in gevaar alles wal hem lief en dierbaar is, wat mooi is en goed en gelukkig maakt en ten slotte het leven zelf, het kloppende hart dat miljocnenvovdig wordt be dreigd in deze barre wereld van het platte vlak, straks stilstaat en sterft. Te ontijdig, te vroeg, te wreed, te dwaas zelfs, maar Vietnam blijft Vietnam en Eilat Eilat. ondanks de enkele kosmonaut, die van heel hoog omlaag keek en glimlachte, erg wijs, begrijpend en wetend, toen de sluiter van zijn camera klikte. SCHIEREILANDMAN. ÖUWERKERK, 26-5. Hoek Vis- sersweg-Kcn. Julianastraat, het be langrijkste kruispunt voor het ver keer komende van Rijksweg 18 naar Öuwerkerk en het steeds pieer in trek komende omgevende recreatie gebied. Op dit punt heeft het kleine dorp thans een „visitekaartje" dat in deze landelijke omgeving bijzonder zakelijk en modern aandoet: een ge heel nieuw garagebedrijf, waar van daag (vrijdag) en morgen (zaterdag) wapperende vlaggen demonstreren dat Öuwerkerk cp autotechnisch ge bied gced voorbereid aan het begin NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen 1 damesparaplu; 1 mil. koppel riem; 1 veelkleurige want; 1 rood geruite kinderportemonnaie; 1 meis jesjasje. Verloren: een zilveren armbandje; een sttep; een bruine herenportemon- naie; een blauwe jongensoverall. Inlichtingen bij de postcomman- dant der rijkspolitie te Nieuwerkerk. BRUINISSE Reisje Hervormd Kerkkoor Het Nederlands Hervormd Kerk koor uit Bruinisse had woensdag zijn jaarlijks reisje, een dag met buiten gewoon .slecht weer, maar het natte weer was 'niet in staat de buitenge woon goede stemming die deze reis jes altij'd 'kenmerkt en die ook nu weer aanwezig was. te bederven. In Haastrecht werd koffie gedronken, in Volendam werd een hapje gege ten en deze «toeristenplaats werd uitvoerig bezichtigd. In Haarlem be stond gelegenheid voor de dames om te winkelen, de heren konden onder andere een kijkje nemen in 'de St. Bavo. Het nieuwe Schiphol impo neerde de Bruënaars door zijn uitge strektheid, het komen en gaan van de vliegtuigen blijft altijd' een boei end gezicht. Door de bollenstreek ging het naar Rijswijk, daarna naar Rotterdam, waar genoten werd van een goed verzorgd diner. Rotter- dam-Bruinisse was toen natuurlijk maar een kwestie van ruim 50 km. meer. Roeiboot gestolen Door de heer Chr. Knop werd eni ge tijd geleden een ijzeren roeiboot gevist en als strandgoed aange bracht De roeiboot werd op de werkhaven op het droge getrokken. Deze boot, model Beenakker, is 5.60 meter lang, 1.50 m. breed en holte 70 cm., met losse buikdelling, is deze Het beeld van „de kaai" te Zierikzee is door de loop der jaren heen vrij constant gebleven, ook al wisselden de beelden van de mensenen de schepen. Dit hele vroegertje is het om het aan te tonen. Stil was het daar toen wel en uiteraard helemaal zonder auto's.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2