Stichting koopt grond voor acht te bouwen be jaarden woningen Debat Tweede Kamer ontslag mr. Van Hall Rode Gardisten levend begraven STREEKNIEUWS Egypte sluit Golf van Akaba af voor Israëlische schepen (Jtnieeiiteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 22-5. Op de heden (dlmdag) te hcuden vergadering van de gemeenteraad komt een voorstel in behandeling tot de verkoop van 1845 m- fcc uw terrein, gelegen aan de Raamstraat aan de Stichting Wonin gen en Woongebouwen vcor Bejaar den cp Schouw en-Ouiveland. De stichting heeft de grond nodig voor de bouw van acht bejaardenwonin gen. Het college van b. en w. juicht de bcuw tie. De entworpen bouw is in overeenstemming met het bestem mingsplan. Een sedert juli 1966 met de Zie rikzeese Middenstandscentrale ge voerde correspondentie heeft geleid tot een door de kruideniers in de ge meente ingediend verzoek om de voor hun branche geldende verplich te halvedagsluiting op dinsdagmid-» dag niet te deen gelden in de maan den juni, juli en augustus en even eens niet voor de dinsdagen, vallen de in de weken waarin een christe lijke of nationale feestdag of bid- en dankdag wordt gehouden. Enkele kruideniers hebben het verzoek schrift niet willen ondertekenen. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken gaat akkoord met deze regeling. Het college stelt voor de plaatselij ke winkelsluiting te wijzigen op de öcxu' tiet merendeel der kruideniers gewenste wijze. Drie van de vier schcenwinkeliers hebben verzocht de vcor hun branche geldende verplich te halvedagsluiting op dinsdag te verschuiven naar de maandagmor gen. Voorgesteld wordt ook deze wij ziging toe te staan. De Concertzaal Aan de orde komt verder de aan koop en de verbetering van de Con certzaal. B. en w. delen mede dat ever de voorwaarden waaronder de exploitatie van het Concertzaal- complex door een op te richten N.V. Exploitatiemaatschappij „Mondra- gon" dient te worden voortgezet, aanvullende onderhandelingen heb ben plaats gevonden met de directie van de N.V. ..De Concertzaal". Was oorspronkelijk in het concept sprake DEN HAAG, 22-5. Onder grote publieke belangstelling heeft in de Tweede Kamer het debat plaatsge vonden over het aan burgemeester mr. G. van Hall gegeven ontslag als burgemeester van Amsterdam. Ach ter de regeringstafel zaten de minis ters Bcernink (binn. zaken), Polak (justitie) en premier P. J. S. de Jong, die een verklaring over het ontslag aflegde. Mr. Geertsema (VVD) vroeg zich af of de beslissing t.a.v. de burgemees ter van Amsterdam niet destijds door het kabinet Cals genomen had moe ten worden. Hij zei het allerminst eens te zijn met de wijze van aanpak van de commissie Geertsema. Minder gelukkig noemde mr. Geertsema de gang van zaken ten aanzien van het gesprek dat min. Beermnk had met de wethouders van Amsterdam: „de minister heeft zich in een vrijwel onoplosbare situ atie geplaatst". De liberale afgevaardigde schetste de door de minister gevolgde weg als de allerslechtste, die een zeer ongun stige uitwerking heeft op de bevol king. Onbegrijpelijk noemde mr. Geert sema het dat een aantal kundige mensen tijdens de gebeurtenissen op 13 en 14 juni zo volstrekt wereld vreemd heeft kunnen reageren op gebeurtenissen van zo ernstige aard. De WD-fractie onderschrijft dan cok de motivering van de regering en zij is het eens met.de minister dat ontheffing van de burgemeester uit zijn ambt onontkoombaar was, zo vervolgde de heer Geertsema. De socialistische fractieleider, drs. J. M. den Uftl, concludeerde onder meer dat uit de gebeurtenissen in Amsterdam een duidelijk tekort aan zekerheid" viel te constateren, zowel bij de burgemeester als bij de politie. Deze onzekerheid, zo zei hij, dwingt tct wenselijkheid van de vervanging van burgemeester Van Hall. Drs. J. M. Aarden (KVP) deelde mee dat zijn fractie het besluit van de regering juist acht. De A.R.-frak- tie woordvoerder Schakel zei dat zijn fractie het regeringsbeleid vol ledig accepteerde, maar alleen uit leg wilde over de datum van 1 juli. De CH—fraktieleider Mellema noem de het verstandig om in Amsterdam zo snel mogelijk tot een aflossing van de wacht te komen. Mej. mr. Goud smit (D' 66) verweet de regering in consequent te hebben gehandeld bij het geven van ontslag aan mr. Van Halh De heer Wiebenga (PSP) beti telde de houding van min. Beernink als een onaanvaardbare zaak. Het ontslagbesluit op zich kan de goed keuring van de PSP-fractie wegdra gen omdat de heer Van Hall een groot aandeel heeft gehad in het ver knoeide klimaat tussen groepen bur gers en de politie. Min.-pres. De Jong gaf in zijn ant woord aan de kamer te kennen dat dit entslag ook uit beleidsoverwegin gen nodig was. „Als aan de top ge brek aan vertrouwen heerst moet eerst rust in die top worden ge bracht". Poesje met vijf pootjes MIDDELBURG, 23-5. In Vlis- singen is een poesje geboren met vijf pootjes en zes voetjes. Het merkwaardige poesje dat bij de familie Konijn, ter we reld kwam, heeft zes voetjes doordat een van de vijf poot jes zich nog eens in twee voet. jes heeft gesplitst Een dieren arts onderzoekt thans of dit veelvoetige poesje in leven kan worden gehouden. Men ver moedt namelijk dat de bijzon dere bouw van het diertje er de oorzaak van kan zijn dat het niet lang in leven zal blij ven. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Smit Bolnes-Van der Wekken 5-0; Velooitas-Rijkswaterstaat 0-2; P.T.T.-Neptunus 5-4; Zeelandia-V.A. B. 1-3; P.T T.-Rijkswaterstaat 2-1; P.Z.E.M.-Stella Boys 3-0. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld: Velocitas-Van der Wekken (kwart over 7). De Westduitse luchtmacht heeft maandag haar 70ste straaljager van het type Starfighter verloren. Het toestel stortte neer in de omgeving van Euskirchen in het Eifelgebied. In Cairo is cfficicei bekendge maakt dat de blokkade van Eilath, „de enige Israëlische haven aan de Rode Zee" begonnen is. SCHIPHOL. Maandagmiddag om ongeveer 'tien minuten over vijf zijn vijf Russische helikopters, waaron der de grootste helikopters ter we reld, van het type Mi-6 en Mi-10, op Schiphol geland. UTRECHT. De 36-jarige ma- vrouw C. Costrum-van Schaik uit Jutphaas is gisteravond bij een ver keersongeluk op de Nedereindseweg in haar woonplaats om het leven ge komen. Haar 34-jarige zuster, me vrouw G. J. Kooiman-van Schaik, werd zwaar gewond opgenomen in het academische ziekenhuis m Utrecht. Veel Nederlanders met vakantie naar buitenland UTRECHT, 22-5. In 1966 hebben circa drie miljoen Nederlanders hun zomervakantie buiten ons land door gebracht en het ziet er naar uit, dat dit aantal in de 'komende maanden nog met een half miljoen zal worden overtroffen. Het vorig jaar (in zomer en winter) namen 175.000 vakantie gangers het vliegtuig (omzet 89 mil joen gulden), 80.000 reisden per trein (omzet 24 miljoen gulden) en 413.000 prefereerden de touring-car (omzet 58 miljoen 'gulden). Plannen voor verbetering Scheveningse buitenhaven DEN HAAG, 22-5. De plannen, die Rijkswaterstaat ontworpen heeft voor de verbetering van de Sche veningse buitenhaven zijn gereed ge komen. Het wachten is nog slechts op,'de beleidsbeslissing wanneer met de uitvoering begonnen kan worden. Dit werd meegedeeld op een pers bijeenkomst in het ministerie van verkeer en waterstaat. van het aangaan van een overeen komst vcor onbepaalde tijd. het col lege acht een termijnbepaling van 15 jaar beter, een zienswijze waarme de de iiectie van de N.V. „De Con cert/aal" zich heeft kunnen vereni gen. Voorgesteld wordt bebepalingen vervat ;n een oorspronkelijk „onder deel II". in verband met het boven staande te vervangen door een nieuw „onderdeel II". Voorgesteld wordt verder aan mej. M. Frankhuizen, met ingang van een door het ooilege te bzpalen datum, eervol ontslag te ver lenen uit haar betrekking als hoofd leidster van de openbare kleuter school „De Woelwaters". Verbetering pensioenwetgeving in voorbereiding UTRECHT, 23-5. De minister van binnenlandse zaken heeft bepaalde verbeteringen in de pensioenwetge ving in voorbereiding genomen. Dit deelde de heer C. J. van As, voorzit ter van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden mee tijdens een vergadering van deze bond in Utrecht. De bond vertrouwt er op dat de minister rekening zal houden met de wensen van de bejaarden. Over de welvaartsvastheid van de pensioenen zei de heer van As dat deze wel- vaartsvastheid voor de gepensio neerden altijd minder effectvol is dan voor de actief dienenden Dit is - aldus de heer van As - bewezen door de zogenaamde Toxopeus-ron- den, waarvan maar acht procent al gemeen was en de rest derhalve voor de gepensioneerden geen soulaas bracht ter opheffing van de bewezen achterstand. Drama in olifantenhuis MVNCHEN, 22-5. Een conflict in de dierentuin van Miinchen heeft aan de 40-jarige vrouwelijke olifant Kora het leven gekost Het dier deed zondag, kennelijk in een slechte bui, een aanval op een oppasser die zich dankzij zijn langdurige omgang met olifanten wist te redden. Tijdens dit conflict stortte een andere vrouwe lijke olifant, Minni, zich onverwachts op Kora die zo hard tegen een muur smakte, dat zij een hersenschudding en een longverwonding opliep. Aan deze kwetsuren is het dier maandag ochtend overleden. TOKIO, 22-5. In muurkranten te Peking, geciteerd door een corres pondent van een Japanse krant staat dat in Tsjoenghoso bij Tsjengtoe on geveer 100 rode gardisten, die alleen studeerden aan de universiteit van Szetsjoean, door anti-Maoïstische ar beiders levend zijn begraven. In Lo- sjan, dat ook bij Tsjengtoe ligt, zou den zeker 70 mensen om het leven zijn gekomen bij gevechten tussen aanhangers en tegenstanders van Mao. Hoofd Rijksdienst voor Monumentenzorg DEN HAAG, 23-5. Met ingang van 1 augustus 1967 is mr. J. Korf be noemd tot 'directeur bij het ministe rie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk en aangewezen als hoofd van de Rijksdienst voor Mo numentenzorg in de vacature, die was ontstaan door de benoeming van mr. R. Hotke bij het directoraat-ge neraal voor culturele zaken van ge noemd ministerie. Leraar verbeterde examenwerk ROERMOND, 22-5. De 64-jarige scheikundeleraar drs. B. van het St. Ursula 'lyceum te Roermond heeft schriftelijke examenwerken van en kele der negen eindexamenkandida ten van de HBS-B .gewijzigd en ver beterd, om zodoende de leerlingen te bevoordelen. Het bestuur van de school heeft bepaald, dat het examen op korte termijn moet worden over gedaan onder visie van een andere leraar. Teger. de leraar zijn nog geen dis ciplinaire maatregelen genomen. Prof. Riiinke overleden Schilderwerk 60 ratiowoningen UTRECHT, 22-5. Prof dr. H. C. Rümke, oud-hoogleraar in de psy chiatrie en oud-conservator van de psychiatrisch-neurologisehe kliniek van de rijksuniversiteit in Utrecht, is maandagochtend op 74-jarige leeftijd na een hartaanval overleden in Zü- rich, waar hij verbleef voor het hou den van een lezing. ZIERIKZEE: Beatbal voor Rode Kruis werd een groot succes Meer dan 230 jongeren van Schou- wen-Duiveland hebben met een ge slaagde ontspanningsavond gezorgd voor een mooie bijdrage aan de kas van het Rode Kruis te Zierikzee. Met andere woorden: het beatbal georga niseerd door de Zierikzeese Beat- band „Full of Soul" ten bate van het (honderdjarige) Rode Kruis werd een groot succes. Van de zijde van het bestuur van het Rode Kruis wordt dit initiatief geroemd als een voor beeld ter navolging. De opbrengst was dan ook niet minder dan een bedrag van precies f 563,80. Een heel bedrag, dat ongetwijfeld een goede bestemming krijgt en dat ditmaal door de jeugd geheel in eigen stijl werd 'bijeengebracht. Inderdaad, een v voorbeeld ter navolging, waarmee „Full of Soul" uitstekend voor de dag is gekc-men. En met de band: alle beatfans. Kredietverlening Van bevoegde zijde wijst men ons op de gevaren van kredietverlenin gen aan partikulieren, onder „ge makkelijke voorwaarden". Een re cent voorbeeld illustreert die geva ren. Een man - met een goede baan en vast salaris - zat door omstandig heden in geldnood. Hij poogde geld te krijgen en ontving bericht van de kredietverlenende instantie, dat hij f 25 diende te storten voor adminis tratie- en andere kosten. Kort daar op ontving hij bericht, dat de geld- verstrekking niet doorging, zonder opgaaf van reden. Bovendien was de man zijn f 25 kwijt. We schrijven niet dat alle kredietverleners, die zioh via de publiciteitsmedia melden, zo handelen, maar het is wel zaak dat men eerst grondig informeert naar de gehanteerde maatstaven, de voorwaarden en met vooraf geld storten dient in ieder geval voorzich tigheid le worden betracht. Geschenk aan „Het Zilveren Schor" Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben Provinciale Staten een voor stel doen toekomen een bijdrage te verlenen in de investeringskosten ten behoeve van de verlichting van het jeugdcentrum „Het Zilveren Schor". De provincie Zeeland mag zich, aldus G.S., gelukkig prijzen dat op haar grondgebied één van de twee „Zilve ren" centra gesticht is. De ligging op het zeer jonge, nog slechts enkele jaren geleden aan de zee ontworstel de land, accentueert de groei van het oude Zeeland naar een nieuwe toe komst. G.S. stellen Prov. Staten voor de kabels voor de terreinverlichting, waarmee in totaal f 7.484,- was ge moeid - inbegrepen f 870,- voor een nog te leggen kabel naar de jachtha ven, voor rekening van de provincie te nemen. Zoals bekend is het jeugdcentrum „Het Zilveren Schor" op 6 mei j.l. door H.M. de Koningin officieel in! gebruik gesteld. Namens de firma F. den Hartog Zn. te 's-Gravendeel werd het ver richten van het verf wenk aan de 60 woningen te Numansdorp gegund aan het schildersbedrijf P. Schults te Zierikzee. Ledenvergadering K.V. „ANteady" In de kantine van het sportpark „Bannin'k" ite Zierikzee komt de korfbalvereniging „Allready" woens dagavond in haar eerste officiële le denvergadering bijeen. Op de agenda prijkt o.a. het punt verkiezing twaalftalcQmmissie. Tevens zal de deelname aan de SDKB-competitie worden besproken. Het ligt in de be doeling van de nieuwe Zierikzeese vereniging om nog dit seizoen met twee seniorentwaalftallen aan de competitie mee te gaan doen. Gunning in ruilverkavelingsprojekt Door de Kon. Nederlandse Heide maatschappij. te Heerenveen werd voor de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling „Linde-Zuid" te Noordwolde (Fr.) het aanleggen en verharden van weg 1002A, lang plm. 1,9 km en een fietspad lang plm. 2,25 km en het aanleggen van pieknic- annex parkeerplaatsen en het bou wen van voetbruggen met bijbeho rende werkzaamheden gegund aan het Aannemingsbedrijf „Schouwen- Duiveland" te Zierikzee voor f 347,900,-. OUWERKERK Opening nieuw garagebedrijf Vrijdagmiddag 26 mei a.s. wordt ter gelegenheid van de ingebruik name van het geheel nieuwe garage bedrijf Remeeus te Ouwerkerk een speciale show gehouden van BMW- en GLAS-automobielen. De show zal ook zaterdag geopend zijn. Gouden bruidspaar Op 19 dezer vierde het echtpaar W. Remeeus-Boogerd het 50-jarig huwelijksfeest. In het Dorpshuis •bracht bet muziekgezelschap des avonds een serenade aan bruidspaar en familie. De Pinksterzendingscollecte in de Ned. Herv. kerk gehouden, heeft f 75 opgebracht. OOSTERLAND Kandidaat J. J. Kooman op bezoek De beroepen predikant door de Ned. Herv. gemeente alhier, kandi daat Vicaris J. J. Kooman uit Drie bergen, bracht vrijdag jl. een bezoek aan de gemeente, vergezeld van zijn vrouw. In de middaguren werden verschillende objecten bekeken, zo als kerk en pasorie, terwijl in de avonduren een kennismakingssa menkomst was belegd' in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, die goed was bezocht. Eén en ander stond on der leiding van ds. H. J. Groenewe- gen Jr. BRUINISSE „Kwiek"-meisjes op Zebra-dag Op de turndag door de Zebra te Zierikzee gehouden, sloeg een acht tal meisjes van het Bruse Kwiek een bijzonder goed figuur in een vrije oefening, een matoefening en een brug ongelijk oefening. Het waren To van den Berge, Saar Verwijs, Carla de Zeeuw, Corrie de Graaff, Lies van Popering, Janny de Waal, Kobie Jumelet en Nelleke Meertens, die een tweede prijs mee naar huis brachten. De spanning in het Midden-Oosten De vroegere Grachtweg in de richting Zandweg, had - evenals verderop - zijn bomenrijen. Een vóór-twintig plaatje herinnert nog aan die lommer rijke situatie. TEL AVIV, KAIRO, 22-5. Tegen over de aanhoudende militaire voor bereidingen van de Arabische landen heeft premier Levi Esjkol van Is raël in een gematigde rede in het parlement een beroep gedaan op Egypte dc strijdkrachten aan beide zijden van de Egyptisch-Israëlische grens te verminderen. Volgens Israëlische politici het Esjkol de mogelijkheid open om de huidige spanning op vreedzame wijze weg te nemen, maar in New Vork liet het hoofd van de Israëlische V. N.-delegatie, Gideon Rafael, er geen twijfel over bestaan dat zijn land zich zal verdedigen tegen vijande lijke acties. Hij zei dit na afloop van een gesprek met secretaris-generaal Oe Thant, aan de vooravond van diens vertrek naar Kairo. Thant zal volgens zegslieden in Kaïro in zijn gesprekken met dc Egyptische leiders trachten tot een vergelijk te komen over dc handha ving van een V.N.-vredesmacht in het Midden-Oosten, ook na de terug trekking van de V.N.-troepen uit het Egyptisch-Israëlische grensgebied. Israëlische waarnemers geloven dat Esjkols matiging in diens rede voering deels was ingegeven om hot Thant op zijn missie niet al te moei lijk te maken, maar in de Egyptische hoofdstad heerst de mening dat Nas ser zich tegen elke wederopvoering van de vredesmacht zal verzetten. President Nasser bracht met veld maarschalk Arner en de andere vice- presidenten een bezoek aan hot luchtmachthoofdkwortier aan het front tegenover Israël. Verdere militaire voorbereidingen De buitenlandse militaire attaché's in Egypte mogen zich niet langer op de wegen naar de Suez-kanaalha- vens Ismailia, Port Said en Suez be vinden. Hieruit werd opgemaakt clat de militaire voorbereidingen nog niet voltooid zijn. Geschat vvordl dat nu vier tol vijf Egyptische divisies in het gebied van Sinaï zijn samenge trokken - veel meer dan voor leu ter defensieve behoeften nodig is. Een Egyptische regeringswoordvoer der heeft reeds melding gemaakt van beheersing van de Straat van Tiran - en daarmee van de Golf van Aka ba - door de Egyptische strijdkrach ten. CAIRO, 23-5. President Nasser van Egypte heeft inmiddels ver klaard dat dc Golf van Akaba geslo ten is voor Israëlische schepen. Af sluiting van dc golf vcor Israëlische schepen was in 1956 een der aanlei dingen vcor dc Israëlische inval in Egypte. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft geen commentaar wil len geven op deze berichten, maar in kringen die in nauw contact staan met het State Departement is verno men dat Washington de Golf van Akaba als internationaal water be- schöuwt en elke poging om deze te blokkeren „zeer ernstig zal opne men". Op de te Zierikzee gehouden Zebra dag vielen met name de dames en heren van de vereniging „Prins Hen drik" in de (hoge) prijzen. Na de uit reiking werden dc bekers trots ge toond. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode). Collecte „Meer Zonnehuizen" De te Bruinisse gehouden collecte voor „Meer Zonnehuizen" bracht op f 251,56. Zangvereniging „Zingt met Aandacht" De zangvereniging „Zingt met Aandacht" heeft zaterdagavond on der leiding van de heer Groenleer en de heer I. de Waal een uitvoering van een negental nummers gegeven in het Zweedse Rode Kruis zieken huis 'le Zierikzee. Ben uitvoering die door de patiënten zeer werd gewaar- deei d en door de koorleden met ani mo weid gezongen, want het zingt „goed" in de hal van het ziekenhuis. Ontroerend is wel, dat ook het lid, de heer Joh. van den Ouden, die zondag overleed, zijn koor nog heeft horen zingen en ofschoon zwaar ziek, toch nog dankbaar was dat dit ook voor hem nog werd gedaan. Voor de Bru se patiënten waren bloemen meege bracht, die door de leden op de ver schillende zalen werden uitgereikt. Verbetering Deestraat Het aanbrengen van een nieuwe deklaag over de weg van de Deestraat af te Bruinisse naar de Grevelingen- dam werd dezer dagen gegund aan N.V. Wegenbouw Maatschappij te Utrecht. De bouw van twintig huizen Het niet van onze correspondent afkomstige bericht in de krant van vrijdag dat de heer Jan van Oeveren de bouw van 20 woonhuizen zou gaan ondernemen, wekt reakties op bij de' clientèle, die vrezen, dat 't lclantenwerk daaronder zal lijden. De waarheid is, dat van de 20 buizen die te Bruinisse zullen worden ge bouwd de heer van Oeveren er slechts 4 voor zijn rekening neemt, de fa. Deurloo 6 en de firma Capelle tien. PRINS en Geen goed nieuws, op geen enkel front bijna en daarom (een beetje) gevlucht naar een wat verder „toen" waarvan „De Prins" uit 1916 rept. Geen beter soort nieuws overigens, maar wel behangen nu met de we tenschap, dat het allemaal verleden tijd werd, wat eens aktueel was.. De Russische treinen in die tijd reden naar het front. De Iwans zaten er in als haringen in een ton, maar ze zochten expansie en „duizenden' gingen op de daken van de rijtuigen zitten. Men ziet ze voorbij schuiven, een onzeker lot tegemoet. Eén der zalen van grootvorst Paul van Rus land in Petersburg (goudbehang, parketvloeren, kroonluchters), was zetel van de Nederlandse ambulance. Daar werden de gewonde Russen verpleegd. Maar gelukkig ook een wat opgewekter plaatje. „De Prins" moet dol geweest zijn op de roman tische schilder Melchior d'Honde- coeter, die met zijn fantastische vo gels en dieren de bladzijden zo nu en dan illustreert. De meisjes in Nottingham (G.B.) wisten hun mannen aan de Somme en ze kropen daarom zelf maar op de maaimachines, getrokken door paar den. Een vredig plaatje uit „de ko loniën''. De assistent-resident gaat op inspektie naar de badplaats Toe- loeng Agoeng in de dessa Karanga- nam (Kediri). Men zou met zo'n man hebben meegewild. Miljoenen sol daten groeven intussen loopgraven, maar niet ieder was zo gelukkig als die Britse soldaat die bij Saloniki een olielampje uit de 18e eeuw vond Als hij dc oorlogsperversie heeft overleefd, had hij een mooi lampje. De Engelsen in een internerings kamp in Zwitserland, schijnen (op de foto) niet zichtbaar te lijden onder hun inaktiviteit. Andere plaatjes: de (grote) Louis Bouwmeester in een speclscène in „Lodewijk XI". Haag se vrouwen ging als conductrices op de tram. Dat was toen wat in die tijd. Koningin Marie van Roemenië nam de handschoen van de tijd op en ging als liefdezuster aan hel werk. Prins Hendrik liet zich „op de dag van St. Nicolaas'» op de foto zetten. Men ziet dan nog de lijkstoet van keizer Franz Joseph door Wenen trekken en (mutsen in de hand) staan Canadese soldaten (voor zij in het vuur gingen) te St. Cloud le luisteren naar een geestelijke. Het is er dus allemaal geioeesl, het is allemaal gebeurd, het is allemaal voorbij. Misschien is de relativiteit nan die oude plaatjes een troostertje voor de werkelijkheid van thansEén ding is duidelijk: de wereld heeft niets geleerd. SCHIEREILANDMAN. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2