I wil je een stuk 1 Peter i f kaas I uit het I vuistje I S B Varkeiisiiiarkten kerknieuws ZIERIKZEE f in Hoogstaande zang van Christelijk Rotterdams Sidderen weer geopend Vierhonderd jaar Gereformeerde Kerk in Hongarije Jongeaskoor in de Grote (Van een medewerker) Het optreden zaterdagavond en zondagmorgen tijdens de Pinkster- dienst van de Hervormde gemeente in de Grote kerk van het Christelijk Rotterdams Jongenskoor, Is een su bliem voorbeeld geweest van ver fijnde zangcultuur. Onder de bekwame leiding van di rigent Freek Velders en kundige be geleiding van de organist Ad Ro- meyn, werd zaterdagavond een con cert gegeven van meer dan gewone kwaliteit. Dit was Kunst met een hoofdletter, welke meer belangstel ling verdiende dan de opkomst op zaterdagavond. Gezondheid prinses en prinsje is uitstekend DEN HAAG, 12-5. Het particulier secretariaat van H.K.H. prinses Bea trix en prins Claus deelde vrijdag mede: „De gezondheidstoestand van H.K. H. prinses Beatrix en Z.K.H. prins Willem-Alexander is volgens de ver klaringen van prof. Plate en dr. Drukker uitstekend. Op grond daar van is er dan ook geen aanleiding meer tot het verder uitgeven van speciale berichten daarover". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GOES. De driejarige Heinz van de Velde is in de gracht langs de Appel straat nabij zijn woning tewater ge raakt en verdronken. Een Goese po litieagent heeft het kind dat ruim een kwartier in het water gelegen had. op het droge gebracht. Het bleek toen te zijn overleden. DORDRECHT. De 17-jarige D. C. Ketting uit Dordrecht is toen hij met zijn bromfiets de Rotterdamse Weg te Zwijndrecht wilde overste-, ken, gegrepen door een vrachtwagen. Met een zware schedelbasisfractuur werd hij naar een ziekenhuis te Dordrecht gebracht waar hij in de loop van de avond overleed. STADSKANAAL. In Stadskanaal is de 16-jarige F. Meijer uit Vlagt- wedde met zijn bromfiets in botsing gekomen met een vrachtauto. De knaap was op slag dood. AMSTERDAM. Twee Nederlandse schoenfabrieken delen mee, te zullen gaan samenwerken. Het zijn schoen fabriek Anita, J. H. Vesters N.V. te Waalwijk en schoenfabriek Leon Pare, M. J. Vesters N.V. te Kaats heuvel. DEN HAAG. De 33-jarige Haagse serveerster W. H. H. D.-B. is voor de officier van justitie in Den Haag geleid, verdacht van oplichting van veertig winkeliers. Het daarmee ge moeide bedrag zou ongeveer f 6000 bedragen. AMSTERDAM. De 47-jarige ser geant van de Koninklijke Marine J. Olykan uit Amsterdam is in het Wilhelmina Gasthuis overleden aan de verwondingen die hij enkele uren eerder had opgelopen toen hij op de Haarlemmerweg in zijn woonplaats met zijn auto in botsing kwam met een bus van de N.Z.H. AMSTERDAM. Bij het sporthuis Centrum op de Overtoom in Am sterdam is in de nacht voor ca f 13.000 aan sportkleding ontvreemd. AMSTELVEEN. Op Tweede Pink sterdag werden de kadetten van de William Booth Kweekschool te Am stelveen in het Amsterdamse con certgebouw bevorderd tot officier van het Leger des Heils en hun eer ste aansteUing in deze organisatie ontvingen. APELDOORN. De 22-jarige F. V. uit Apeldoorn is door de politie in gesloten nadat hij politiemannen leerst met een iwindbuks had be schoten en vei-volgens een lang mes na had geworpen. MONTFOORT. De driejarige H. A. A. Pouw uit Linschoten is in Montfoort in de IJssel gevallen en verdronken. Het kind speelde met enkele vriendjes cp de oever van de rivier. DJAKARTA. Het hooggerechtshof in Djakarta heeft meegedeeld dat vier rechters zijn aangehouden op beschuldiging van het aannemen van steekpenningen van Chinezen die zich het Indonesische staatsburger schap willen verwerven. De vier zijn vorige week al ontslagen. BRUSSEL. De Belgische minister van buitenlandse zaken Harmei en de Navo-opperbevelhebber in Euro pa, Lemniitzer, hebben vrijdag in Brussel een overeenkomst onderte kend, die regelingen omvat inzake het nieuwe Navo-hoofdkwartier dat onlangs is gevestigd te Casteau bij Bergen. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft een nieuwe onderscheiding in het le ven geroepen, de „Staatsprijs", die naast de „Leninprijs" komt. De nieu we prijzen worden toegekend op het gebied van wetenschap en tedhniek. DJAKARTA. Volgende maand zal een Russische handelsmissie naar Indonesië gaan. OOST-BERLIJN. De eerste minis ter van oost-Duitsland, W. Stoph, heeft de Westduitse bondskanselier, K. G. Kiesinger uitgenodigd naar oost-Berlijn te komen om te praten over de wederzijdse bot rekkingen. Stoph is ook bereid daarvoor naar Bonn te reizen. UTRECHT. Van 23 tot en met 27 mei wordt in Alkmaar een tentoon stelling over de Nederlandse spoor wegen gehouden, die de toepasselijke naam „Spoor '67" kreeg. kerk In de tien jaar van zijn bestaan heeft de heer Velders een koor opge bouwd dat terecht een grote reputa tie geniet. Het was een lust voor oog en oor te ervaren dat de dirigent met deze jongelui zulk een gave zang wist te bereiken. Bijzonder viel op het gedisciplineerd optreden van de jeugdige zangers. Tijdens het concert en in de zon dagmorgendienst kwam weer eens duidelijk tot uitdrukking de grote kwaliteiten van het orgel in de Grote kerk, vooral in de soli, die de orga nist de heer Rcmeyn vertolkte. Samenvattend kan vastgesteld .wor den dat de kennismaking met het jongenskoor, de dirigent en de orga nist, in de naaste toekomst om een herhaling vraagt. Het was in één woord voortreffelijk! Het concert werd ingeleid door ds. A. Lam met een hartelijk welkomst woord en samenzang, waarmede ook de avond werd besloten. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 17 MEI. NEDIn de nieuwe Joegoslavi sche Vakantie in Lipizza" beleeft de kleine Julka weer een klein avon tuurtje. Er is geld gestolen en een arme man wordt van de diefstal ver. dacht, 't Komt allemaal op zijn (paarde)pootjes terecht .Daarna het „Openbaar Kunstbezit", waarin dr. Th. Lunsing Scheurleer enkele wandtapijten uit de vijftiende eeuw bespreekt, die te vinden zijn in het kasteel Haarzuilen. Een kort natuur- filmpje en vijf minuten met Socute- ra vullen de tijd tot acht uur. Na het journaal en de zendtijd voor politie- ke partijen (vanavond de communis ten aan het woord) presenteert Han Lammers een nieuwe aflevering van de serie „Inburgeren". Het onder werp is deze keer de straf. Straffers en gestraften geven hun oordeel over het hoe en het waarom van de straf. Hoofdschotel van het woensdag- avodnmenu is de speelfilm „Kamers te huur". Achter deze titel gaat de bekende rolprent „The Apartment" schuil, waarmee Billie Wilder zijn toch al grote reputatie in 1960 ge stand deed. In de hoofdrollen Shir ley Maclaine, Jack Lemnon en Fred MacMurray. NED. II. De NCRV begint op deze avond een nieuwe uiz, nl. „Eén ho rizontaal". Het is een soort kruis woordraadselrubriekje waarbij de kijkers worden ingeschakeld. In Attentie voor Sport" wordt hei En gelse amateurvoetbal onder de loupe genomen. „Bouwen aan zee" is de titel van een documentaire, die dan volgt. Onderwerp is de bouw van een fabriek op het strand van Duin kerken. Tien minuutjes met de do minee en dan gaan we kijken naar de derde aflevering van de Duitse detectiveserie „Van nul uur tot mid dernacht", waarin John Gimberg de hoofdrol speelt van de met vakantie zijnde Interpolrechercheur Mark Lissen. Het programma wordt beslo ten met een filmpje over het Edin burgh Festival in 1965. DONDERDAG 18 MEI. NED. I. Tussen zeven en acht „De Verrekijker", „Van gewest tot ge westen „Sport Midweeks". Na het journaal eerst een kort operettecon cert te geven door het Amsterdams Kunstmaandorkest met als soliste de mezzosopraan Sophia van Santé. Het hoogtepunt van het KRO programma is de opvoering van het televisiespel van Hugh Leonard „Silent Song" ('n Spel zonder woorden). Het is een heel merkwaardig stuk, dat zich af speelt in een trappistenklooster. Be halve in de eerste scène wordt er geen woord gesproken. Paul Deen en Coen Flink spelen twee monniken, die zich niet helemaal aan de regels van het klooster houden .Zij lezen de krant en wedden zelfs op paarden. In één opzicht doen ze hun woord wel gestand: ze spreken niet. Tot slot van deze avond nog „Brand punt'' waarin uiteraard wel veel ge praat zal worden. NED. II. De AVRO opent het twee de net programma met een korte do cumentaire over Australië. Dr. J. P. A. van Alphen leidt vervolgens het jongerenforum „Wij willen wel eens weten". Hierna de buitenlandse se rie „Slatterly's People'' met als on dertitel „Wie heeft er het voorrecht" In de rubriek „Eine kleine Nacht- musik" treden op Marijke Smit Si- binga, klavecimbel en Ad Hater, ho bo, klavecimbel en schalmei. Na het laatste nieuws nog de kerkelijke uit zending „Dichterbij", waarin kern- berippen uit de bijbel aan hun prak tisch gebruik worden getoetst. Van avond is dat het begrip Hart en Ziel. WOENSDAG 17 MEI. NED. I: 17.00 Kinderprogramma; 18.45 Pipo: 18.50 Journaal; 18.56 Ster 19.00 Vakantie in Lipizza; 19.25 Openbaar kunstbezit; 19.40 Herten 19.51 Socutera; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Politieke partijen20.30 Inburgeren; 21.00 Ka mers te huur; 23.00 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Eén horizontaal; 20.20 Attentie voor de sport; 20.40 Bouwen aan zee; 21.10 Overdenking; 21.20 Van nul tot één tot middernacht; 21.45 Russische musici; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Teleac. DONDERDAG 18 MEI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.56 Ster; 19.00 De verrekijker; 19.10 Van gewest tot gewest19.30 Sport midweeks; 19.35 Toeristische tips; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Operetteconcert; 20.45 Spel zonder woorden; 21.45 Brandpunt; 22.40 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws: 20.01 Ster; 20.05 De onbekende wereld; 20.25 Wij willen wel 's toeten; 21.05 Slat terly's people; 21.55 Eine kleine vachtmusik; 22.10 Ster; 22.15 Jour naal; 22.30 Dichterbij. van sidderalen De beide sidderalen in Ouwe- j hands Dierenpark hebben de afgelopen week een enorme paniek gezaaid. Deze grote pa. lingsoort geeft elektrische schokken af om zich tegen vij anden te verdedigen. In Ouwe- hands aquarium vangt men deze elektrische schokken op, 1 die een claxon in beweging zetten en lampjes laten flikke ren. Van de zijde van de be- 1 zoekers bestaat altjjd veel be langstelling voor dit natuur- wonder. In de loop van enkele jaren zijn de sidderalen enorm 1 gegroeid. Daarmee is waar- 1 schijnlijk de opwekkingscapa- citeit van elektrische schok- 1 ken ook groter geworden en l wel zo groot, dat door de pa- lingen een paar dagen geleden plotseling zulke sterke stroom- i stoten werden afgegeven, dat I de showinstallatie totaal ver- nield werd, alle stoppen door- i sloegen, de transformator ging i roken en het dak van het i aquariumgebouw vlam vatte, i Een gelukkige omstandigheid i ivas dat de brand uitbrak op i klaarlichte dag, zodat er men- i sen genoeg in de buurt waren om het vuur met schuimblus- sers te lijf te gaan. Wanneer het 's nachts gebeurd was, zou het een ramp zijn geworden. De schade is nu beperkt ge- bleven tot wat schroeiplekken. SPORTBERICHTEN P.V. „De Reisduif", Brouwershaven Wedvlucht „De Reisduif" op 6 mei 1967 van af Quivrain. Afstand 147 kilometer. C. J. van Dixhoorn 1; C. Wesdorp 2, 9, 10, 11; W .Blom 3, 6, 12, 17, 18; A. J. Flikweert 4, 20; J. M. Kloet 5, 7, 8, 13, 14, 16, 19, 21, 22, 29; J. Quist 15, 23, 24, 27, 28; A. de Wilde 25; G. Fliweert 26. AANBESTEDINGEN Asfaltglooiing Nieuwe zeedijk polder „Vier Bannen van Duiveland" Namens het dagelijks bestuur van het waterschap „Schouwen-Duive- land" werd in 's-Landskamer te Zie- rikzee volgens bestek 1057 aanbe steed: het herstellen van de asf alt glooiing van de Nieuwe Zeedijk van de polder „Vier Bannen van Duive land" met bijkomende werkzaamhe den. Er waren acht inschrijvingen binnengekomen. De laagsten waren: Aannemingsbedrijf fa. T. K. de Jonge, Zierikzee f 188.000; fa. J. de Ruiter Zn., Noordgouwe f 187.500; Aannemingsbedrijf Bezuijen, Oud dorp f 187.000; Aannemingsbedrijf H. Stouten, Brouwershaven f 177.000; A a nnemi ngs combZinkwerken, Go- rinchem f 169.900. Honderden negers hebben vrijdag in Jackson een betoging gehouden uit protest tegen de dood van een stu dent, die het slachtoffer is geworden van de onlusten tussen de studenten en de politie in de stad. DEN HAAG, 13-5. Alle varkens- inarkten in het gehele laiul zullen met ingang van heden (dinsdag 16 mei) weer geopend zijn. Nu zich sedert het laatste, reeds incidentele geval van 13 april geen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer meer hebben voorgedaan, heeft de minister van landbouw en visserij tot intrekking van de schor sing van de varkensmarkten beslo ten. Ook het verbod op het houden van keuringen, tentoonstellingen en dergelijk bijeenbrengen van var kens wordt ingaande 16 mei 1967 ingetrokken. Mannen stalen kleding DEN HAAG, 13-5. Aan de officier van justitie in Den Haag werden voorgeleid de 31-jarige betonwerker W. K-, de 31-jarige bouwvakker A. J. den Den de 36-jarige bouwvak ker J. C. G. Dit drietal, dat in een proeftijd loopt wegens inbraken, werd door de Haagse politie aange houden, verdacht van diefstal van een aantal kostuums, jassen en col berts ter waaide van f 5000 uit een winkel in Scheveningen in de nacht van 20 op 21 maart. Ook zouden ze schuldig zijn aan het stelen van pan talons, japonnen, rokken en lappen stof t.w.v. f 4000 uit een andere win kel in Scheveningen in de nacht van 3 op 4 april. Nog vakante plaatsen in „Het Dorp" validen, bejaarden en overbelaste huisvrouwen. Dit is het resultaat van een op roep, die het binnenlands diakonaat van de gereformeerde kerken kort geleden deed op de jeugd. Het gevaar dat diakonaal vakantiewerk moest worden beperkt, wegens een tekort aan helpers en helpsters, is hiermee geweken. De jongeren zullen werken in het centrum „De Blije Wereld" te Lunte- ren en een aantal andere vakantie oorden, waar vijftien vakantieweken voor 450 invaliden, elf weken voor bijna duizend bejaarden en drie we ken voor 250 overbelaste huisvrou wen worden georganiseerd. ADVERTENTIE Ontdek vnicrofineKl' *ASPRO' niet dubbele actie: Hoofdpijn, verkoudheid, griep... 2 'aspro's It&rttufeek fiT.' UTRECHT, 13-5. Uit de gehele wereld z(jn vertegenwoordigers van gereformeerde kerken naar Honga rije gereisd om het vierde eeuwfeest van de gereformeerde kerk van Hon garije mee te maken. Zowel de hervormde kerk als de gereformeerde kerken van Nederland zonden afgevaardigden. De Generale Synode der gereformeerde kerken wordt vertegenwoordigd door prof. dr. C. van der Woude uit Kampen en de heer G. M. A. Laernoes uit Utrecht. De Vrije Universiteit van Amsterdam zond prof. dr. G. Meule- man. Van ouds zijn er zeer sterke re laties geweest tussen de gereformeer de kerken van Nederland en de ge reformeerde kerk van Hongarije. De Bijbeluitgave voor geeste lijk gehandicapten AMSTERDAM, 13-5. Het tweede deel uit de reeks „Wat de bijbel ons vertelt" voor geestelijk gehandicap ten, die het Nederlandsch Bijbelge nootschap in samenwerking met de Stichting Doce te Hilversum uitgeeft, is thans verschenen. Het is getiteld „Jezus en de storm". Vorig jaar kregen reeds duizenden geestelijk gehandicapten contact met de bijbel door het eerste boekje en grammofoonplaat „Jezus is geboren". De tweede uitgave is eveneens met een bijpassende grammofoonplaat te combineren. Het verhaal is weerge geven in korte, overzichtelijke zin nen. die zo dicht mogelijk bij de bij beltekst gebleven zijn. Het is dus geen vertelling maar r?en sterk ver eenvoudigde bijbelvertaling. Deze is in de tegenwoordige tijd gesteld, om dat de lezers voor wie deze uitgave is bedoeld, geheel in het heden leven en zo de weergave het beste kunnen volgen, aldus het Nedei-landsch Bij belgenootschap. MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 11-5. Coöperatieve Veluwse eierveiling Ede. Aanvoer 272 616 stuks. Handel gedrukt. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 9,10-9,42; van 56-57 gram f 10,56-10,83; van 60-61 gram f 11,39-11,82; van 64-65 gram f 11,92- 12,35. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 792.745 stuks. Handel gedrukt. Prijzen: eieren van 40-49 gram f 7,29-8,10; van 50-58 gram f 8,81- 11,51; van 59-65 gram f 11,37-12,38; van 66-72 gram f 12,58-14,27. Belgische eieren. Aanvoer 111.600 stuks. Stemming gedrukt. Prijzen: eieren van 52-53 gram f 9,04-9,20; van 57-58 gram f 10,50- 10,70; van 62-63 gram f 11,51-11,60. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 2.700.000 stuks. Handel kalm. Prijzen: eieren van 45-50 gram f 7,90-8,85, kg. prijs f 1,71-1,77; van 51-58 gram f 9,10-11,35, kg. prijs f 1,78-1,96; van 59-65 gram f 11,55- 12,60, kg. prijs f 1,96-1,94. De Italiaanse regering heeft de berichten van het weekblad „Espres so", dat in 1964 het plan tot een staatsgreep zou hebben bestaan, ca tegorisch ontkend. Een officier van het Cubaanse le ger is vorige week doodgeschoten toen hij met een gemengde Venezo- laans-Cubaanse infiltratiegroep in Venezuela aan land wilde om zich bij een guerillagroep aan te sluiten. Een tweede Cubaan verdronk en twee andere Cubanen werden gevan gengenomen. DODELIJKE ONGELUKKEN SLOCHTEREN. Op de Groenedijk' in Slochteren heeft een verkeerson geval plaatsgehad, waarbij de be stuurder van een motor, de 29-jarige R. Lammerts uit Slochteren, op slag werd gedood. L. botste met zijn mo tor tegen een vrachtauto op, die een links gelegen inrit wilde inrijden. ZAANDIJK. Op de provinciale weg Buitenhuizen-Purmerend, op de kruising Lagedijk, vond een ver keersongeval plaats, waarbij de 74- jarige mevr. E. W. Kamberg-Koldijk uit Wormerveer is omgekomen. De vrouw stak de weg over en werd aangereden door een vrachtauto met aanhangwagen. Hongaarse kerk kreeg haar gerefor meerde karakter toen de Synode van Debrecen in 1567 de tweede Hel- vetische geloofsbelijdenis aannam als haar officiële belijdenisgeschrift. Sinds de 17e eeuw zijn vele Hongaar se predikanten opgeleid in Neder land. In het begin bijvoorbeeld ook aan de hogescholen van Franeker en Harderwijk. Sinds de vorige eeuw trokken de Hongaren voornamelijk naar de vrije universiteit in Am sterdam, de Rijksuniversiteit in Utrecht en de Theologische Hoge school in Kampen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw-Lekkerland: A. Muijlwijk, Garderen; te Wezep (buitengew, wijkgem. in wording) (toez.): F. Moll, Welsum; te Ben schop: J. Verwelius, Waddinxveen; te Brussel (Ned. Gem.) 2e pred.pl. voor het jeugdwerk: Jhr. M. A. de Savornin Lohmann. Terkaple-Ter- horne. Beroepen te Nieuw-Lekkerland: A. Muylwijk, Garderen; te Oud-Vosse- meer (toez.): A M Lindenburg, Ter Aar (Z.H.); te Cpheusden (toez.): A. J. Wijnmalen, Maartensdijk; te Fer- werd (toez.): J. Visser, Harderwijk; te Giessen-RijswijkH. A. Jellema, Wijhe; te Apeldoorn (vac. C. Jonge- boer): G. van Zeben, Workum; te Zoetermeer (2e pred.pl.), voor bijz. opdracht (vormingswerk), (toez.): J. A. Poelman, Terneuzen; te Woudcn- ber: L Blok, Ridderkerk; te Varsse- veld (3e predpl.): H. J. Beller, Maas- ijk; te Hintenisse'Hulst (toez.): mej. H. B. de Meeling, vic„ Zuidzande; te Nijkerk (buitergewone wijkgemeente in wording): J. Dol, godsdienstleraar woonachtig te Srnilde. Aangenomen naar 's-Heerenhoek- Nieuwdorp (toez.): kand. P .Warners, Utrecht, die bedankte voor West maas; aangen. het beroep door de gen. synode tot zend pred. te Kame roen: J. Roldanus, laatstelijk pred. te Okkenbroek. Aangenomen naar Neder-Hemert: J. van Vliet, Ouddorp (Z.H.); naar Hoornsterzwaag: G. Wassenaar, Hil versum; naar Medemblik: J. L. Meestere, Kampen. Bedanikt voor Schoonebeek (toez.): J. Dol, godsdienstleraar, woonacht. te Srnilde; voor Mijnsheerenland: kand. P. Warners, Utrecht. Bedankt voor Mijnsherenland: P. Warners, kand., Utrecht; voor Ber- kel-Rodenrijs; voor Rotterdam-Delfs- haven en voor Ridderkerk (wijkgem. Den Donck) te Slikkerveer: P. Holst, 's-Gravenhage. Ger. Kerken Beroepbaar verklaard: kand. J. Groenevelt, Barneveld. Beroepen te Tholen-Poortvliei kand. W. Jeroense, Oud Beijerland; te Boksum: D. de Boer, laatstel. pred. bij de vrije geref. kerk te Wolvega; te Nieuwolda-Woldendorp en to Woudsend: kand. A. A Zwaai, Win terswijk. Beroepen te Grouw-Imsum en te Ooster-Nijkerk: A. A. Zwaai, kand., Winterswijk; te Loppersum: G. Haaksma, Nieuw-Amsterdam; te Minnertsga: J. Stienstra, Langeslag; te Beverwijk (vac. Joh. Knol): D. Bouwknegt; 's Gravenhage-Moer- wijk; te Murmerwoude: J. de Waard, Oostvoorne. Aangenomen naar Coevorden: R. Pluim, Oosterend, die bedankte voor Diever en Ter Apel; aangen. de be noeming tot hulppred. te 's-Herto- genbosch-Neusden: J. B. Vogelaar, a.s. emeritus pred. te Zwolle. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Examens. De classis Gouda- Leiden-Woerden heeft geëxamineerd en beroepbaar verklaard: H. J. Be- gemann, kand., Gouda. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Vlaardingen: M. C. Ta- nis, Barendrecht en J. Westerink, Haamstede-Kerkwerve. Beroepen te Gorinchem: J. Weste rink, Haamstede-Kerkwerve: J. Wes terink, Haamstede-Kerkwerve. Evang. Lutherse Kerk Aangenomen naar Pekela-Win- schoten: G. J. Mostert, prop., Am sterdam. Geref. Gemeenten Beroepen te Opheusden: J. C. Weststrate, Meliskerke. Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKER. Woensdag 17 mei (7.30 uur): ds M. van Beek, Opheus den. HET 82. „Waar is Pi Tai?" vroeg Aram zich wanhopig af. „Wat moest hij zonder de kluizenaar beginnen?" Opnieuw bonsde hij op de deur en plotseling kwam er een oude man uit het huisje daarnaast. „Zoekt ge Pi Tai?" vroeg hij en in één adem liet hij er op volgen: „Hij is er niet. Vroeg in de avond is hij er met zijn vrienden op uit getrokken en ik weet niet wanneer hij zal terugkeren. Dikwijls is dat heel laatf Meestal pas tegen de ochtend". Een ogenblik stond Aram besluiteloos. MASKER Hij kon hier onmogelijk de gehele nacht blijven wachten, want vóór het aanbreken van de nieuwe dag moest de keizer ge waarschuwd worden voor het gevaar dat hem bedreigde. De oude man stond druk te praten en uit zijn gebabbel maakte Aram op, dat hij op goede voet met de kluizenaar stond. Er bleef hem geen keus. Hij moest de oude een boodschap geven en er dan maar op vertrouwen dat deze Pi Tai tijdig bereikte. „Kunt ge uw vriend een boodschap over brengen zodra hij thuiskomt?" vroeg hij. „Maar denk erom, het is van het grootste belang!" Het mannetje knikte. „Zeg hem dan", vervolgde Aram, „dat de gebieder in gevaar is en dat het nood zakelijk is dat de audiëntie morgen druk bezocht wordt. De bezoekers moeten op al les voorbereid zijn!" Het mannetje herhaalde de boodschap zonder haperen en Aram voegde er aan toe: „Wanneer Pi Tai u vraagt wie u dit gezegd heeft, dan antwoordt ge „De schip breukeling!" ADVERTENTIE VOEDZAAM MAKtf^ a ^hvw nimasoA u*7 AMSTERDAM, 13-5. Tot dusver bedroeg het aantal spontane aan meldingen voor „Het Dorp", het Arnhemse stadsdeel, waarin straks ruim 400 lichamelijk gehandicapten een onderkomen zullen vinden, in to taal 807. Hiervan is twintig procent inmiddels teruggetrokken. Dit laatste omdat zich in deze gevallen in de pe riode tussen aanmelding en selectie door dood of intussen gevonden an dere oplossing de kandidaatstellingen zichzelf hebben achterhaald. 53 procent van de 807 aanmeldin gen werd positief geïndiceerd. Reke ning houdend met de 20 procent in getrokken aanmeldingen blijkt dat 47 procent van het totaal, dat is 375 tot 380 kandidaten voor huisvesting in „Het Dorp" in aanmerking komt. De capaciteit van het dorp zal na voltooiing 405 inwoners bedragen. Dit betekent dat er op dit moment nog 20 tot 30 plaatsen, waarvoor men zich alsnog kan aanmelden, vacant zijn. Jeugd werkt vrijwillig in vakantie-oorden voor invaliden UTRECHT, 13-5. Driehonderd jon- geren zullen deze zomer vrijwillig werken in vakantie-oorden voor in-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4