Lid van Ged. Staten M. J. van Poelje opende „De Grevelingen" In Duivelandse dorpen beierden klokken „Mars naar de vrede" De spelling De memoires van Stalin's dochter Het is afgelopen met Provo Frontale botsing eist vijf mensenlevens Unieke gouden muntenvondst in Groninge REVUE BESPREKINGEN KENNEDY-RONDE WERDEN EEN SUCCES Uniek gelegen restaurant BRUINISSE, 12-5. „Feitelijk heb ik me eerst afgevraagd: het zal toch wei binnen de provincie Zeeland liggen?", zo grapte Gedeputeerde M. J. van Poelje, vrijdagmiddag bij de door hem verrichte opening van het weg restaurant „De Grevelingen", dat nieuw en ruim gebouwd aan de Greve- lingendam, „de gastvrije deuren wijd heeft opengezet", om de lyrische noot uit de tekst van de konvokatie te citeeren. In oktober met de bouw begonnen, is het uniek gelegen restaurant snel van de grond gekomen. Initiatiefnemer was de heer J. Gilden van de N.V. Brero, die samen met de heer L. Weiiers van de N.V. Wema de directie gaat voeren. Gelijk bekend had de heer Gilden voorheen een befaamd vis restaurant te Bruinisse. liet koudbloedig (maar smakelijk) element wordt bij de exploitatie van het nieuwe restaurant geprolongeerd, want vis zal belangrijk bestanddeel van de hier te serveren „hapjes" en menu's blijven. Royaal en modern van opzet, gele gen „aan zee", en met een keur van mogelijkheden (het is ook koffiebar, waarmede gemikt wordt op chauf feurs van vrachtwagens, maar na tuurlijk niet op hen alleen), betekent het nieuwe restaurant een aanwinst en tevens een monter bewijs van het veranderend leefpatroon in deze streek. Vooral in de horecasector ziet men voorbeelden van aanpas singen die welsprekend genoeg zijn. Het nieuwe wegrestaurant is er één van. Interessant punt „De Grevelingen" ligt op een ook breder geografisch gezien interessant punt: 60 km van Vlissingen en 60 km van Rotterdam. Het heeft een goede opvangcapaciteit en (met de fundering is daarmede rekening ge houden) heeft de mogelijkheid in zich tot uitbreiding. Het restaurant biedt plaats aan 121 personen, terwijl de bar er in totaal dertig „bergen" kan. Favoriete spijs hier wordt het „klein hapje", met - evenals in het restau rant - enkele specialiteiten. Een duidelijke plus is het ruime - aan de waterkant gelegen - terras, dat plaats biedt aan 100 mensen. Vooral cp warme dagen, is het hier goed toeven. Bij de officiële opening werd een „vel huis" een welkom toegevoegd door mr. A. baron Sweerts de Landas Wyborg, van „De Drie Hoefijzers" te Breda, die met de verzekeringsmaat schappij „Stad Rotterdam" de N.V. Brero uitmaakt. Verbetering infrastruktuur In zijn toespraak stond Gedepu teerde Van Poelje vrij uitvoerig stil Banditisme op Sardinië CAGLIARI, 13-5. Terwijl de po litie op Sardinië zocht naar de man die twee carabinieri heeft doodge schoten, hebben als politie-agenten vermomden een rijke slager weten te ontvoeren. Verwacht wordt dat zij een losprijs van zijn familie zullen eisen. De president van de bank van Sar dinië. dr. Vittorio Bozzo. is met de dood bedreigd als hij geen 300.000 gulden betaalt. Weer geval van zelfverbranding SAIGON, 16-5. De 33-jarge boed dhistische vrouwelijke monnik Hoeynh Thi Mai heeft zich bij de pagode Toe Nghiem in Saigon dins- dagoahtend levend verbrand om de aandacht te vestigen op het begin van een week van gebed voor de vrede. Zij was onderwijzeres van een onafhankelijke secte van het boed dhistische instituut voor verbreiding van het geloof. In een brief bidt zij tot de heilige maagd en tot boedhha, om vrede in Vietnam. De gebedsweek wordt gehouden ter viering van de 2.510de verjaardag van Boeddha. ADVERTENTIE Uw leverancier en installateur voor alle elektrische apparaten, elektrisch en waterleiding installaties Dodelijk arbeidsongeval AMSTERDAM, 13-5. Op het in aanbouw zijnde Confectiecentrum in Amsterdam-west is de 41-jarige opperman M. Hooyschuur uit Zaan dam, van een circa tien meter hoog platform van een stijger gevallen. Hij is aan de opgelopen verwondin gen in het Wilhelminagasthuis over leden. De ma" r<"M via een bouwlift uai.£v-»ocide kruiwagens met specie van het platform af. Bij het afrijden van een kruiwagen is deze vermoe delijk gekanteld, waarmee de man naar beneden is gevallen. Honderd jaar trapfiets in Nederland DEN HAAG, 12-5. Dit jaar is het precies een eeuw geleden dat de eer ste trapfiets, een ontwerp van de Fransman Michaud, in Nederland ge ïntroduceerd werd. Deze fiets werd in 1867 door Otto Baron Groeninkxs van Zoelen naar Nederland gebracht. Ter herinnering aan deze gebeur tenis organiseert de A.N.W.B., mede op uitnodiging van de Internationale Toeristenorganisatie A.I.T., een in ternationale rijwiel toertocht door Nederland. bij de resultaten van de Zeeland- brug. In vergelijking met het eerste kwartaal van 1966 is er ever de ver gelijkbare periode van dit jaar een duidelijke toeneming van het ge bruik te constateren, nl. voor auto's 12.000 meer en voor lichte en zware vrachtwagens in percentages respek- tievelijk 18 en 50 procent meer. De heer Van Poelje merkte op dat een wegrestaurant als „De Grevelingen" een manco opvult. Hij vond het be langrijk dat ieder zich hier op zijn plaats kan voelen en typeerde het restaurant „als een belangrijke aan winst voor de Zeeland-route, pas send in de verbetering van de pro vinciale infrastruktuur. Nadien sprak mr. J. van Wessum namens de N.V. Brero en de heer L. Weilgers namens de N.V. Wema. Het restaurant werd naar een ont werp van ir. J. Piets te 's-Graven- hage gebouwd door een aannemers bedrijf te Stellendam. De N.V. Brero gaat de directie voeren en de N.V. Wema de exploitatie. Bedrijfsleider wordt de heer Wants, voorheen werk zaam in het badhotel te Westkapelle. Gedeputeerde Van Poelje aan het woord DUIVELAND. 13-5. Het kemt slechts zelden voor hier ter plaatse dat de beide kerkklokken in de derpstoren tegelijk hun bronzen stemmen ever het dorp laten klin ken. In tijden van vreugde kemt het veer, maar ock in tijden van nood. Klepten zij niet in de rampnacht van 1 februari 1&53, toen de nood steeg door het breken dei- dijken? Ook zaterdag j.l. beierden de metalen stemmen der aloude kickken en her innerden aan een onvoorstelbare nood in het verre India. Het was het sein. voor een collecte onder het mot to: „Eten voor India" welke in Oos- terland werd georganiseerd in de „Conferentiekamer" zomede ook in de andere Duivelandse dorpen. De einduitslag was dat er in de gemeen te Duiveland het mooie bedrag van' niet minder dan 2804,38 was bij eengebracht. In Oosterland was het f 1060,90, of per inwoner f 0,69,3. In Drie bergbeklimmers verongelukt CHAMONIX, 15-5. Drie bergbe klimmers zijn op tweede Pinkster dag in de Franse Alpen dodelijk ver ongelukt. Twee van'hen zijn Fran sen. Over de identiteit van de derde is niets bekend doordat hij geen papie ren bij zich had. (Aanvankelijk was sprake van Duitse bergbeklimmers). Een Fransman en de nog niet ge ïdentificeerde alpinist kwamen bij de afdaling van de zuidflank van de 3708 meter hoge Aiguille du Midi om. Het ongeluk gebeurde toen een lid van het vijf personen tellende ge zelschap uitgleed en omlaag stortte, waarbij hij een volgman met zich mee sleurde. Het derde slachtoffer kwam om toen een eveneens vijf le den tellende groep alpinisten bezig was de vierduizend meter hoge La- chenalpiek te bestijgen. Vliegmoeilijkheden rond Gibraltar MADRID, 14-5. Spanje heeft zon dag 'de luchtvaartmaatschappijen ge waarschuwd dat hun vliegtuigen ri sico's lopen 'bij schending van de verboden zone, die maandag bij Gi braltar van kracht werd. Door invoering van de zone wil Spanje het gebruik van het vlieg veld van Gibraltar bemoeilijken, maar Britse functionarissen hebben reeds verklaard dat men vast zal houden aan het gebruik van het vliegveld zowel door militaire- als burgerluchtvaarttoestellen. De misdaad in de V.S. WASHINGTON, 14-5. Een Ameri kaanse socioloog heeft gewaarschuwd dat de misdadige organisaties in de V.S. hand over hand vat krijgen op vele wettige endernemingen en thans een grotere bedreiging vormen voor de Verenigde Staten dan eertijds de gangsters uit de periode van Al Ca- -pona in de jaren dertig. In een rapport van professor Do nald Cressey uit Californië heet het, dat het werkelijke gevaar is, dat de leiders van de misdadige organisaties zulk een macht krijgen, dat zij de aanhangers van vrije onderneming en democra!' ie uit het zakenleven verdrijven. Volgens Cressey zijn mis dadige leiders reeds op een of andere manier „vertegenwoordigd" in wet gevende, rechterlijke en uitvoerende lichamen in geheel V.S. Actie „Eten voor India" Nieuwcrkerk kwam binnen 802,55, cf 0,50.2 per inwoner. In Sir Jans- land was het bedrag f 290,75, met als 1,12 per inwoner en Guwer- kerk beet de spits af met 650,18 dat is per inwoner niet minder dan 1,30. Hier past een dankwoord aan degenen die deze actie geleid hebben, maar niet minder aan de milde ge- vers(sters) voor hungaven. ROTTERDAM, 15-5. Duizend jon ge mensen uit alle delen van het land zijn maandagavond om elf uur begonnen aan een Pax Christi voet tocht met de naam „Mars naar de vrede". Via Overschie, Delft en Rijs wijk zullen zij vanochtend op het Binnenhof in Den Haag aankomen om daar resoluties, die onderweg zullen worden geformuleerd, aan te bieden aan leden van de Tweede Kamer. Een aantal leden van de K. VP.-fractie onder wie fractieleider drs. Schmelzer en ook minister mej. dr. M. A. M. Klompé hebben reeds toegezegd, dat zij de resoluties in ontvangst zullen nemen. UTRECHT, 13-5. De Algemene Ne derlandse Onderwijzers Federatie - een federatie van de algemene, de katholieke en de protestants-christe lijke bonden van onderwijzend per soneel - heeft in een brief aan de minister van onderwijs en weten schappen haar instemming uitge sproken met het rapport van de Bel gisch-Nederlandse commissie voor de spelling van de bastaardwoorden. De federatie meent dat het in het belang van het onderwijs is, dat de ■voor stellen van de commissie zo spoedig mogelijk worden verwezenlijkt. Aanhoudend hoofdpijn V1CENZA (Italië), H-5. De Italiaanse parachutist Luciano Lorenzo, oud twintig jaar, heeft een operatie ondergaan in verband met aanhoudende hoofdpijn. Hij was vorige maand met vakantie in de ber. gen en werd toen aaji het hoofd getroffen. Hij meende door een steen geraakt te zijn. Hij kreeg eerste hulp. Na vier weken lang hoofdpijn werd een röntgenfoto gemaakt en daarbij bleek dat er een kogel in zijn hoofd zat. De politie is nu op zoek naar de dader. NEW YORK, 16-5. De „Boek van de maand club" in de V.S. heeft voor 325.000 dollar de verkooprechten ge kocht van de memoires van de doch ter van Stalin, mevrouw Swetlana Alllluyewa, die worden uitgegeven door „Herper and Row". Voor het boek van William Manchester ..Dood van een president" werd onlangs 250.000 dollar betaald. Bliksem doodt voetballende jongen LA ROCHELLE. 14-5. Louis Niel, een 14-jarige voetballer, is zaterdag tijdens een wedstrijd tussen school jongens te La Rochelle door de blik sem getroffen en gedood. Twintig an-, dere scholieren raakten toen de blik sem insloeg bewusteloos. Nadat een dokter in samenwerking met brand weerlieden eerste :hulp had verleend konden zij allen naar huis worden overgebracht. AMSTERDAM, 14-5. Het loopt dui delijk af met „provo" nu zaterdag avond ten aanhore van enkele hon derden belangstellenden en betrok kenen bij het speakerscentrum in het Vondelpark in Amsterdam ds voormannen van provo het einde van hun belangstelling en medewerking hiervoor in duidelijk of in wat be- dektere termen hebben aangekon digd. Waarom trekken lieden als Hans Tuynman, Reel Verduyn, Rob Stolk en het raadslid Schimmelpenninck zich terug? Simpel omdat zij het provoceren beu beginnen te worden en naar hun mening het happenen weinig zin meer heeft. Ronduit gezegd: provo zoals het nu is. heeft noch als bewe ging, noch voor zijn deelnemers in dividueel meer toekomst. Het raadslid Schimmelpenninck zal het witte fietsenplan nog verde digen in de raad, daarna zal hij zien wat hij doet. Twee doden bij botsing MONSTER, 16-5. Gisteravond om streeks half elf had op de wegkrui- sing Nieuwe weg-Voorstraat-Mon- sterse weg een botsing plaats tussen twee personenauto's. De botsing was zo hevig, dat beide wagens een eind werden weg geslingerd en een brom fietser, de 33-jarige tuinder L. P. J. van den Berg uit Poeldijk, die bij het kruispunt stond te wachten, raakten. De bromfietser, alsmede de bestuur der van een der auto's ,de 23-jarige K. Stevens uit Den Haag, kwamen bij dit ongeval om het leven Zeiler verdronken LEEUWARDEN, 15-5. Op het Hee_ germeer is de 22-jarige Meije Wink uit Dudega verdronken. De jongeman zeilde samen met zijn meisje in een polyester bootje dat 'tijdens een onweersbui tengevol ge van een harde windstoot omsloeg. De beide inzittenden raakten te wa ter en probeerden zwemmend de wal te bereiken. Dat gelukte het meisje wel maar de jongen niet. Zijn stof felijk overschot was gisteravond nog niet gevonden. COEVORDEN, 14-5. V«f doden en twee gewenden is de droevige ba lans van een frontale botsing na een inhaalmanoeuvre tussen twee auto's cp de Ryksweg 34 van Zwolle naar Coevcrden in de buurtschap Ane- veld by Gramsbergen. Een echtpaar en een kind van dit echtpaar is bij de butsing om het le ven gekomen. Twee kinderen van dit zelfde echtpaar zijn zwaar gewond. Voorts zijn twee dames, inzittenden van de andere auto, eveneens over leden. De beide Utrechtse dames, die om het leven kwamen, zijn de 78-jarige weduwe J. J. Rutgers-Kleijn en haar 33-jarige dcchter H. A. Rutgers, van beroep secretaresse en eveneens in Utrecht woonachtig. Zij reden met ten Fiat en hadden een hondje bij rich in de auto. dat ook om het le ven kwam. Het echtpaar met kind, dat omge- KERKNIEUWS Gereformeerde zending in 1966 UTRECHT, 13-5. In Verschillende werelddelen werken in totaal 87 zen- dingsarbeidex-s van de Gereformeer de Kerken in Nederland. Van hen zijn of komen er (er zijn enkele va catures) 41 in Indonesië, 20 in Afri ka, 11 in Pakistan, 8 in Brazilië en vier in Argentinië, terwijl er drie aan andere kerkgenootschappen zijn „uitgeleend". Afgezien van kerkcolleetes en spe ciale fondsen kwam het afgelopen jaar bij het zendingscenlrum in Baarn alleen al aan extra giften een bedrag van ruim 700.000 gulden bin nen (bijna driemaal zoveel als in 1962). De Gereformeerde Zending gaf in 19G6 ongeveer vier en een half miljoen gulden uit. Ongeveer driekwart hiervan werd besteed voor de zendingsterreinen zelf. VliegtuigV.S. neergehaald O C C WASHINGTON, 16-5. Een Ameri kaanse „Thunderchief F-105" is bo ven Noord-Vietnam maandag door afweergeschut geraakt tijdens een aanval cp de plaats Kep. Het is mo gelijk dat het toestel in China is neergekomen, zo heeft hel Pentagon maandag meegedeeld. Het lot van de twee inzittenden is niet bekend. Man was in bezit van liasjies ROTTERDAM, 13-5. In Rotterdam is een Portugees aangehouden die in het bezit was van 2.120 gram hasjies. Het was de 27-jarige fabrieksarbei der A. N uit Rotterdam. De arresta tie vond plaats in de nabijheid van het Centraal Station. komen is. is de familie Moors uil Doesburg, bestaande uit de 34-jarige heer W. F. J. Moors, geboortig uil Nijmegen, zijn echtgenote G. J. Bk mm ars en hun 4-jarig dochtertje. De twee andere kinderen van het echtpaar zijn buiten levensgevaar. BRUINISSE De vlag van Btuinisse Bruinisse heeft sedert kort zyn eigen vlag. Het heeft nogal wat voe ten in aarde gehad eer de Hoge Raad van Adel het ontwerp vlag voor Bruinisse goedkeurde, maar nu is het toch zo ver. D? vlag heeft een verhouding van 3 2. Verticaal gedeeld in twee helf ten heeft de linker helft acht stro ken zwart en wit, waarin men het wapen van Duiveland kan terug vinden. In de rechter helft hel gra zend hert, het specifieke wapen van Bruinisse, waarschijnlijk herinne rend aan Paulus van Hertsbeeke, de Ambachtsheer die in een lange rege ringsperiode, zijn ordinantiën heeft nagelaten waaruit wel blijkt dat hij een niet gemakkelijk heer was. Het is te hopen dat de gemeente lijke vlag. spoedig door verschillen de clubs zal worden aangeschaft ter wijl er cp de schelen een aktie be gint: Ieder kind zijn eigen vlag. De bekende tafelvlaegetjes zijn een be grens waardige trofee veer iedere tie ner. vandaar dat mot het. oog op hel in 1968 te vieren 500-jarjge bestaan, men op school kan sparen om straks een mooi vlaggetje te kunnen be zitten. DEN HAAG. Uit een kamer in een woning aan de Sweelinckstraat in Den Haag is lussen 12 en 14 mei uit een geldkistje een bedrag van 5.500 gulden ontvreemd De schrik van haai' leven REDD1TCH (Engeland!, 1 GS. Nauwelijks had de G8-jarige mevrouw Mary Edwards aan de trekker van het toilet aan de achterkant van haar huis getrokken of een muur van twee ton achter haar stortte in „Ik ben een beetje doof en ik wist eerst niet wat er gebeur de", aldus mevrouw Edwards. „Ik dacht, dat iemand een la ding afval buiten op straat had gestort. Maar toen ik men om draaide en geen muur meer zag, kreeg ik de schok van mijn leven". Een van de buren had wel gezien, dat er een scheur in de mutir zat, maar niet gedacht, dat het zo'n vaart zou lopen GRONINGEN, 1-4-5. In Ten Boer, dichtbij Groningen, is een interes sante goudschat voor den dag ge komen. In de tuin van de famailie Kok, grenzend aan de hervormde kerk te Ten Beer, is namelijk by graafwerkzaamheden een heel oud kistje tevoorschijn gekemen met twaalf middeleeuwse gouden mun ten. De bejaarde heer Kok had het kistje al geruime tijd geleden in zijn tuin gevonden, maar aanvankelijk weinig waarde gezien in de munt jes. Hij borg het kistje op in zijn schuur. Eén muntje was eruit ge vallen en hij nam niet eens de moei te om het op te bergen, maar wierp het weg. De munt kwam terecht in de tuin van zijn buurman, de heer B. Noorman. Toen deze zaterdag in zijn tuin werkte en de munt vond, was hij direct enthousiast. „O", sprak buurman Kok, „Ik heb nog veel meer van die munten", en hij kwam met het kistje tevoorschijn. De 12 munten zijn vroeg vijftiende-eeuws en hebben een doorsnee van twee centimeter. Ze dateren uit de tijd van keizer Sigismund (plusminus 1430) en hebben afbeeldingen van on der andere Christus koning, Johan nes de Doper en Heilige Petrus, met randteksten. Architect P. L. de Vrieze uit Gro ningen, noemde deze vondst uniek. Hij achtte het heel goed mogelijk dat nog meer interessante dingen aan het licht zullen komen. De Nederlandse hervormde kerk is namelijk de kapel van een voor malig klooster van de Benedictines sen, welk klooster in 1485 is verla ten en naderhand is afgebroken op de kapel na. Opluchting in Genève GENEVE, 15-5: De onderhande laars by de besprekingen over verla ging van de toltarieven in het kader van de Kennedy-ronde hebben maandagavond kort voor midder nacht na uitputtende besprekingen overeenstemming bereikt over een pakket voorstellen. Het akkoord kwam tot stand na vier jaar onder handelen en bijna vierentwintig uur 7ia de „absolute tijdgrens", die op zendag om middernacht was gesteld. Het oorspronkelijke doel om de douanetarieven op alle industriële produkten met vijftig procent te verlagen is niet bereikt. Gemiddeld komt deze verlaging neer op onge veer dertig procent. De Kennedy-onderhandelingen zijn nu geslaagd wat betreft de essentiële onderdelen, zo verklaarde Erich Wyndham White, de directeur van G.A.T.T., ide algemene overeenkomst inzake .tarieven en handel, om vijf minuten voor twaalf. Hij voegde daaraan toe, 'dat voor een aantal in dustriële sectoren verlagingen tot vijftig procerit zijn bereikt. De han del van produkten waarvoor dou aneconcessies tot stand zijn gebracht omvatten ongeveer veertig miljard dollar. Onder de problemen die het moeilijkst waren bevinden zich do chemische produkten en staal waar voor wij belangrijke akkoorden tot stand hebben gebracht. Op het ge bied van de landbouw is een akkoord tot stand gekomen over de mini mum- en maximumprijzen van gra nen, aldus White. Voorts is een „anti-dumping code" tot stand gebracht. Verscheidene ontwikkelde landen hebben belang rijke 'tariefsverlagingen aangeboden voor tropische produkten, waarvan er enkele onmiddellijk zullen worden toegepast Verscheidene deelnemen de landen overwegen nieuwe verbe teringen in hun tariefsvoorstellen. Volgens Wlhite is men het eens ge worden over tariefsverlagingen voor een groot aantal niet-tropische produkten, waarvan de uitvoer van overwegend belang is voor de ont wikkelingslanden. Reddingboot „President Jan Leis" voer tevergeefs uit BURGHSLUIS, 13-5. Zondagavond omstreeks 9 uur werd de bemanning van de reddingboot „President Jan Leis" door de altijd paraat zijnde liöhtwachters van de vuurtroen ge alarmeerd voor een schip dat in moeilijkheden zou verkoren in de buurt van het Schaar van Rogge- plaat of mogelijk nog verder de Roompot in. In die richting waren vuurpijlen gezien door de dienstdoende licht- wachter Ook in Burghsluis waren deze gezien. Ongeveer drie uren lang heeft de „Jan Leis" onder commando van schipper Schot gezocht, doch te vergeefs. Er moet dan ook gerekend worden op een misselijke grap van jongelui die door hel afsteken van een lichfckogel of een vuurpijl het reddingswezen in staat van alarm brachten. Te 12 uur keerde de red dingboot weer in de haven terug. Vorig jaar in de herfst van 1966 leidde een studentengrap naar het zelfde resultaat. Op het strand in de Westhoek werden toen eveneens lichtkogels afgeschoten waardoor een aantal mensen van het reddingswe zen, zowel in Burgh als in Ouddorp en Stellendam uit bed werd gejaagd voor niets. Dergelijke misselijke streken zouden streng gestraft moe ten worden. Het mag niet gaan lijken op een verantwoording, maar men laat na de (snelle) afloop nu eenmaal weer wel de Pinksterdagen de revue pas seren. Het einde waren wel zondag morgen niet lang na het ochtend krieken, de groene tempels van stilte in het Schuddebeurse, waar wat mal lotig verpakt de kermistenten (ge lukkig) nog diep in slaap waren. Voor begeleidende arrangementen zorgden nu nog de vogels, die kwiek de slapers uit hun kraaloogjes zon gen. En bijna op hetzelfde niveau „bewoog'' zich op 2e Pinksterdag ons (aller) Dreischor, getekend door de blauwe truien van de Barracuda mensen, die zeiden verrukkelijk te hebben gedokenDe schoonheid van ■de Schelde zo'n tien meter onder wa ter is voor deze duiksters en duikers gereserveerd, maar ze moeten er ook wel heel wat aan sjouwen om het deelachtig te worden. En is dat nu niet koud?, wilden we weten. Dat valt allemaal hard mee, want in de rubberpakken (het is wel een heisa om ze van het vochtige lijf af te stropen) zitten luchtbelletjes, die verdrongen worden door het binnen dringende water, dat evenwel op temperatuur komt door de eigen lichaamswarmte. In zo'n pak is het dan ook vrij behagelijk, maar ge zicht en handen worden wel erg koud. Dat is er dan ook doorgaans wel aan af te zien. We mochten wel snorkelen in het Diepe Gat, wiaar de wereld boven water was zo mooi dat we het maar niet hebben gedaan. Hadden we ook de kerk van Drei schor niet gezien, zo volkomen goed belicht en pronkend met een weer opnieuw tot leven geroepen bedaag de schoonheid. En - hoe dat nu ook zit in Dreischor staat hier en daar toch echt wel een interessant huis leeg. Interessant betekent soms groot en na een parade van woning wetjes" kijkt men daar wel van op. Er bloeien vaak nog verrukkelijke bloemen in dc tuinen, maar mis schien zijn er voorlopig nog geen handen om ze te plukken. Boven een hoog oprijzende boomgordel, steekt de spits van de kerktoren omhoog en dat schilderij is van een grootmees terlijk soort.. Er dreigden wel ivat buien, maar ze kwamen nietóver de weg reden veel karretjes met mensen, op zoek naar hun pinksleruitje. Ze stapten veel te weinig keren uit, want dan hadden ze het hier toch echt wel ge vonden. Op de terugreis via Schud- debeurs, schalde een bravourstem ivijd bouen de bossen uitmaar het werd weer goed gemaakt door de meidoorns, die bedwelmend geurden, als bewijs van de overzoete mei. SCHIEREIL ANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2