500 CALTEX DE ZIERIKZEESCHE COURANT Het Pinksterweekeinde bracht veel mensen over de grenzen Gasbommen op Jemen Jongeman te Sittard doodt taxichauffeur en sloeg daarna de hand aan zichzelf Honderd jaar Ned. Roode Kruis Koningin Juliana op wereldtentoonstelling in Montreal s A,* fev Slavenkampen in Pakistan Brief van Rembrandt ontdekt? KAMERBREED „DE MAGNEET" Droogtelionger in Tanzania De toekomstige drinkwatervoorziening Canada bezorgd over Vietnam GULDEN GEWONNEN IN DE GROTE BORON LUCKY STAR GELDWATERVAL (met 160.224 geldprijzen!. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Diusdag 16 mei 1967 123ste jaargang Nr. 19793 WAARIN OPGENOMfcN <fcDAKflE EN ADMINISTRATIE: laniicwekken 11, Zierikzee, postbus 1, 01110-2253, na 18.00 uur: lel 01110-2118 Girorekening 137677 QedakteurM J. Bij de Vaale, lel. 01110-2938. Uitgave. N V Drukkerij v'h lakenman Ochlman. Zierikze* ABONNEMENTEN FN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 6,50, pe> iO cent Losse nummers 15 cenl. - Verschijnt maandag dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 16 een- per mm; „Succesjes" (ma* 4 regels) I 1,25 per sluk fn dit nummer: Restaurant „De Grevelingen" geopend DEN HAAG. 14-5. Het pinkster- weekeinde heeft weer heet wat men sen over onze grenzen gebracht. Het inkomend verkeer aan de grenspos ten was behoorlijk druk: bij Bergh autoweg passeerden rond het mid daguur zo'n 11)00 auto's per uur. Tus sen zeven uur en half elf waren het er 2000 per uur. Ook Wernhout was druk. Er kwamen hier veel Fransen binnen maar ook grote aantallen En gelsen en Belgen. Oo de wegen was- het drukker dan op normale zaterdagen, Verkeers- concentraties kwamen voor op de weg Rr 'tcadam-Micldelburg (via de Zeeland brug), op de oude weg naar Zeeland via Bergen op Zoom en Goes op het traject Utrecht-Den Bosch- Eindhoven en op de weg Utrecht- Amsterdam. Grote drukte heeft dit pinkster- weekeinde vooral geheerst aan de stranden langs onze kust. Wat Sche- venir-.pen betreft, wordt dnt geïllu streerd door het feit. dat ei* in totaal DJEDDAH, 13-5. De voorzitter van de Jemenitische Royalistische Raad. Hassan heeft in een boodschap aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Oe Thant meege deeld dat donderdag jl. acht Egyp tische vliegtuigen een bombardement hebben uitgevoerd -in Harran. Ten gevolge van dit bombardehent met gasbommen zijn 75 mensen om het leven gekomen en zeer velen ernstig gewond geraakt. Kind gestorven door gebruik van pillen DORDRECHT, 13-5. De éénjarige Wilma C. van Eijk zag in een slaap kamer van haar ouderlijk huis kans een doosje pillen te pakken te 'krij gen. Van deze pillen waarvan haar vader er hoogstens één in de vier uur mocht innemen, at zij er enkele op. Toen de ouders dit ontdekt had den waarschuwden zij direct de huisarts die de eerst nodige maat regelen nam. Het kind werd daarna naar een ziekenhuis gebracht maar korte tijd na aankomst d'aar over leed het. ADVERTENTIE 136 kindertjes zoek raakten. Een an der opmerkelijk cijfer: aan 239 men sen moest eerste hulp worden ver leend. Scheveningen beleefde tweede pinksterdag ook de eerste redding uit zee van dit nog maar net geo pende badseizoen. Het was een twaalf-jarig Haags meisje, dat door een hoofdagent van de strandbrigade moest worden gered. Kindje verdronken MAASSLUIS, 13-5. Te Maassluis is de tweejarige Albertus Adrianus Otto in het Vlietwater langs de We verskade te Maassluis verdronken. Het jongetje was in gezelschap van zijn driejarig zusje en vermoedelijk spelenderwijs in het water geraakt. Het zusje waarschuwde haar moe der over het ongeval. Een passerende bromfietser, de heer J. Wijnhorn, haalde het kind uit het water. On danks mond - op - mond - beademing van de politie kon de gealarmeerde arts ter plaatse niet anders dan de dood constateren. DEN HAAG. 13-5. Dit jaar her denkt het Ncderlandsche Roode Kruis zijn honderdjarig bestaan. De eigen lijke herdenkingsdag is 19 juli, waar op het precies een eeuw geleden is dat bij een door koning Willem III uitgevaardigd koninklijk besluit de oprichtirg van het Nederlandsche Roode Kruis tot stand kwam. De Paus was in Fatima ROME - FATIMA, 14-5. Paus Pau- lus VI is zaterdagavond vermoeid maar glimlachend in Rome terugge keerd na een pelgrimstocht van zes- tier. uur naar het Portugese Fatima, waar vijftig jaar geleden Maria aan drie herderskinderen zou zijn ver schenen. Bij zijn aankomst op het Romeinse vliegveld Fiumicino, waar de Caravelle van de Portugese lucht vaartmaatschappij TAP hem om streeks half elf op Italiaanse bodem terugbracht, vatte de paus de be doeling van zijn reis in enkele woor den samen: dal hij naar Fatima was gegaan om te bidden voor de vrede van de kerk en van de wereld. SITTARD, 13-5. Vrijdagochtend is te Mcntfort de 78-jarige taxichauf feur L. H. Hamers uit Heerlen, ver moord dcor de 23-jarige J. H. uit Sittard. Omstreeks zes uur nam de jongeman, die als een groot fantast bekend stond, en dikwijls met dc politie in aanraking was geweest, te Heerlen de taxi vcor een rit naar Posterholt. In Montfoortl op een af gelegen weg dwong H. de chauffeur uit de auto tc stappen en doodde hij de man van zeer dichtbij uit een dubbelloops pistool van 9 milimeter. Het lijk van zijn slachtoffer ver stopte H. in het struikgewas langs do weg. Daarna reed hij met de au to van de taxichauffeur, een twee jaar oude wagen, naar zijn verloofde te Hoensbroek, met wie hij reeds ze ven jaar verkering had. Hij had zelfs nog de brutaliteit om naar de woning van zijn slachtoffer op te bellen en mede te delen dat het wat later zou worden. De verloofde waarschuwde kiter de Hoensbroekse politie, dat de jongeman zeer gevaarlijk deed en gewapend was. Zcwel de politie te Heerlen als die te Hoensbroek, ging daarop de wagen zoeken. De Sittardse politie kreeg zater dagmorgen omstreeks half vijf even eens bericht om naar de jongeman en naar de taxi uit te zien. Politie mannen gingen onmiddelijk naar de ouderlijke woning van H. waar ze hem aantroffen. Hij wilde net de au to garage inrijden en ging er in volle vaart vandoor. Achtervolgd door de .politie, vluchtte de moor denaar via de Kolleberg en door het veld in de inchting van de grens. Toen hij met de auto niet verder kon trachtte hij te voet de Duitse grens te bereiken. De politie van Sittard had inmid dels assistentie gekregen van zes po litiemannen uit Heerlen en had te vens de Duitse politie gewaarschuwd. Tenslotte werd de man staande ge houden, waarbij de politiemannen echter behoorlijk afstand bewaarden. Tien politiemannen trokken een halve cirkel om hen heen, maar hij liet zich niet helemaal insluiten. De politie wist teen nog niet. wat er ge beurd was. H. dreigde de politie dat als ze dichterbij zouden komen, hij of zichzelf zou doodschieten of op de politie zou vuren. Dat dreige ment gold ook voor het geval hij zou worden omsingeld. Adjudant Van Nistelrooij en hoofdagent Beuten uit Sittard zijn de jongeman toen onge wapend tot ongeveer vijf meter ge naderd. terwijl de rest van de politie mannen op een afstand van 30 tot 40 meter bleef. De adjudant en de hoofdagent hebben anderhalf uur met de jongeman gepraat om hem tot rede te bi'engen. Aan adjudant Van Nistelrooij vertelde hij alles over zijn moord op de taxichaffeur en over de plaats waar hij het lijk had verstopt. Maar alle pogingen van de beide politiemannen om de jongeman ertoe te brengen zich over te ïeven, waren vruchteloos. Er werd ook een politiehond bij gehaald, muir de jongeman bleef dreigen zelfmoord te plegen of op de politie tc schieten. Tenslotte richtte hij zijn revolver op zijn slaap om zichzelf dood te schieten. Het schot ketste en op dat moment werd de politie hond opdracht gegev ende man te pakken. De hond vloog op H. af, maar voordat hij kon springen, had H. voor de tweede maal de trekker overgehaald en zich een kegel dooi de slaap geschoten. In zorgwekkende toestand werd hij overgebracht naar het ziekenhuis te Sittard, waar hij overleed. ADVERTENTIE QUALITY FIRST MORRIS Dealer voor Schouwen-Duiveland: Garage ISTA Oosterland Telefoon (01114) 495 „Griekse regering in ballingschap" ROME, 14-5. „De vertegenwoordi gers der Griekse partijen in het bui tenland zullen een comité voor na tionale bevrijding en daarna een re gering in ballingschap vormen", zo heeft de secretaris-generaal van Georges Papandreoe's Centrum-Unie Partij, Nicolas Nicolaidis, zaterdag op een persconferentie in Rome ver klaard. Nicolaidis was vrijdag in de Ita liaanse hoofdstad aangekomen nadat hij uit Athene had 'kunnen vluchten. Hij deed een beroep op de wereld om concrete maatregelen tegen het huidige Griekse bewind te nemen, zoals een economische blokkade. Blikseminslag in kampeerboerderij BEILEN, 13-5. In het Hamveld te Wijster, in de gemeente Beilen, is vrijdagmiddag de bliksem ingeslagen in een tot kampeerbedrijf ingerichte boerderij, eigendom van de familie Geerts te Amsterdam. Het met riet gedekte gebouw stond snel in lichter laaie, zodat de brandweer uit Beilen zich tot nablussen moest beperken. Huis en inboedel gingen geheel ver loren. MONTREAL, 15-5. Koningin Juli ana heeft maandag incognito op de wereldtentoonstelling in Montreal rondgewandeld. Zij was bij het Ne derlandse paviljoen, maar ging er niet binnen. Prins Bernhard woonde intussen de opening van het 21ste congres van de Internationale Kamer van Koop handel bij. Hoofdthema van het con gres is de particuliere ondernemings vormen in een veranderende wereld. Bij de openingsplechtigheid werden redevoeringen gehouden door de Ca nadese premier Lester Pearson, en Marcus Wallenberg, voorzitter van de Internationale Kamer van Koop handel. De Rotterdamse delegatie onder leiding van burgemeester Thomassen, die op oriëntatiereis in Canada is, werd maandagmiddag op dc Expo ontvangen. Maandagavond was het vorstelijk paar aanwezig op een ontvangst van de Nederlandse kolonie in Montreal. Prins Bernhard bezocht later ook een ontvangst van de Nederlandse Kamer van Koop handel. De Nederlandse marinevaartuigen „Van Galen en „Rotterdam", die zondag in Montreal werden verwacht maar als gevolg van stormschade aan stuurinrichting en radio-instal laties hadden opgelopen, zijn maan dag in Montreal gearriveerd. Zondag woonde het vorstelijk paar een door dominee N. B. Knoppers geleide Pinksterdienst van de „First Chris tian Reformed Church" in Dotlard Dit nummer bestaat uit 8 pagina's >oc C05CCC0 Dankbaarheid die in man blocif. 0 eid is een bloem, x r weinig horen In verband met wandeltochten die in de Westhoek werden georganiseerd door de A.N.W.B., stond aan de Ring te Haamstede een mobiele kantoor eenheid opgseteld, die grote belangstelling trok, minder wellicht nog voor de marsen dan voor andere toeristische doeleinden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) des Ormeauz bij. Na afloop dronken zij koffie met de gemeenteleden. Oswald kende Jack Ruby NEW ORLEANS, 13-5. Jim Garri son, de officier van justitie in New Orleans, die een zelfstandig onder zoek instelt naar de moord op presi dent Kennedy, heeft vrijdag bekend gemaakt, dat in een notitieboek van Lee Harvey Oswald, in code het ge heime telefoonnummer van Jack Ruby is gevonden. Volgens de commissie-Wassen, die het officiële onderzoek naar de moord op Kennedy heeft gedaan, zou Os wald de enige dader zijn geweest. Hij zcu geen relaties met Ruby hebben onderhouden, de nachtclubeigenaar die hem later zou doodschieten. MULTAN, 13-4, De politie van West-Pakistan heeft zaterdag op nieuw een inval gedaan in een kamp waar enkele honderden jongens dwangarbeid verrichtten onder be dreiging mishandeld te worden. De politie zegt dat er nog meer kampen in dit gebied zijn. Zij ontdekt bijna dagelijks nieuwe. Een vluchteling zei dat de bewakers meer dan honderd slaven in het oerwoud hebben ver borgen. APELDOORN, 13-5. De notaris klerk J. Wiersma in Putten heeft in de nalatenschap van de lieer J. E. W. Borger ink Vencma uit Harskamp een brief ontdekt, die zo goed als zeker is geschreven door Rembrandt van Rijn- De brief is momenteel in het bezit van de heer T. Berkouwer, makelaar in Apeldoorn, die dezer dagen een veiling houdt van de goederen van wijlen de heer Borgerink Verama. De brief is geschreven op zeven tiende eeuws papier in de zesteinde- eeuwse stijl. Het schrift is moeilijk te ontcijferen, maar men kan er toch uit opmaken dat het om een bege leidende brief gaat bij een zending van twee kunstwerken ter waarde van 11.000 gulden, gericht aan een onbekende „hoogheid", die volgens de schilder zelf maar moest bepalen of de doeken inderdaad de door hem gevraagde prijs waard waren. Rem brandt zegt in een naschrift nog dat hij voor 77 gulden aan voorschotten heeft gemaakt. Men vermoedt dat de heer Borge rink Venema, die bijzonder veel in teresse voor kunst had, de brief van een verzamelaar in Frankrijk heeft gekocht. De overledene was onge huwd en had zijn inboedel nagelaten aan zijn huishoudster. Deze is even wel kort na hem overleden, zodat het bijzonder moeilijk is te achterhalen hoe de brief in het bezit is gekomen van de heer Borgerink Venema. ADVERTENTIE naar Wij hebben breedtes voor elke kamer: 3.00, 3.66, 3.75,3.80,3.90, 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIK WEERT Nieuwerkerk - tel. (01114)265 Bruinisse - tel. (01113)470 DAR ES SALAAM, 13-5. - Door droogte en daarop volgende hevige regenval zijn in een district in Tan- zanië de oogsten vernield, waardoor ruim 50.000 dorpsbewoners honger lijden. De regering is de plaatselijke autoriteiten met voedsel te hulp ge komen. Het district ligt ongeveer 250 km ten zuiden Van de hoofdstad Dar Es Salaam. Luilak in Amsterdam AMSTERDAM, 13-5. Luilak vieren in Amsterdam betekent voor de jeugd min of meer gesanctioneerd herrie schoppen in de vroegste mor genuren, zo ook zaterdagmorgen waarbij alle goede pogingen om bij voorbeeld door een filmvoorstelling om 4 uur, de jeugd van de straat te houden erbarmelijk hebben gefaald. 16 straatbrandjes en 200 valse al armen gaven de brandweer handen vol werk en allerhand baldadighe den de politie. Maar er is niets ern- sitigs gebeurd en toen de brandweer mannen en politieagenten jong wa ren hebben ze ook luilak gevierd dus het. is allemaal met een lach en een vermaning geregel d. Een enkele nurks die kwaad kwam klagen werd vriendelijk te woord gestaan en daar bleef het bij. WAT 2EQT Pf BILT Dezelfde temperaturen Verwachting tol woensdagavond: Verspreide opklaringen, maar plaat selijk ook enkele buien; matige tot zwakke veranderlijke wind; in het algemeen weinig verandering in tem peratuur. 17 mei. Zon op 4.44. onder 20.29. Maan op 11.46, onder 2.34. 18 mei. Zon op 4.43, onder 20.31. Maan op 13,13, onder 2.51. Eerste kwartier: 17 mei te 6.18. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 17 mei 18 mei 8.34 v.m. 9.49 v.m. 20.57 n.m. 22.14 n.m. BROUWERSHAVEN: 17 mei 8.25 v.m. 21.02 n.m. 18 mei 9.41 v.m. 22.20 n.m. Doodtij: 19 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-5. Het K.N.M.I. deelt mede: De afgelopen Pinksterdagen werd het weer bepaald dooi- een de pressie. die via Bretagne naai* de Noordzee is getrokken. Ze veroor zaakte wisselvallig weer, waarbij ge leidelijk koelere lucht het vasteland van Europa is binnengestroomd De koelere lucht is inmiddels doorge drongen tot boven Polen en het Al pengebied. De boven de Noordzee gelegen storing verplaatst zich nu langzaam verder naar Zuid-Scan- dinavië, terwijl een andere van IJs land afkomstige depressie in zuid oostelijke richting naar Ierland, koerst. Er handhaaft zich dan ook een gecompliceerd gebied van lage luchtdruk van Scandinavië tot boven de Golf van Biscaje, met gevolg, dat het weer in onze streken wisselval lig blijft met een veranderlijke be wolking en plaatselijk enkele buien. In de temperaturen wordt eveneens weinig verandering verwacht. OTTAWA, 13-5. De Canadese pre mier, Lester Pearson, heeft vrijdag in het Lagerhuis verklaard dat zijn regering de ongerustheid deelt van secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties over dc Vietna mese kwestie. „Ik weet niet wie kan voorspellen wat er in Vietnam zou kunnen ge beuren als de vijandelijkehden zich in het huidige ritme voortzetten", al dus Pearson. Volgens Pearson stelt Canada alles in het werk om een einde te maken aan de strijd, en hij herinnerde in dit verband aan het uit vier punten bestaande plan, dat minister van bui tenlandse zaken Paul Martin op 11 april heeft ontvouwd. Het plan-Martin telt als belang- rijkste punt een staken van de vij andigheden tegen Noord-Vietnam. DEN HAAG, 13-5. „De in Neder land geldende regelingen betreffende de bescherming van oppervlaktewa teren tegen verontreiniging zyn on toereikend; hierin zal dc in voorbe reiding zijnde ontwerp-wet Veront reiniging oppervlaktewater kunnen voorzien. Aangezien Nederland wat betreft de kwaliteit van het oppervlakte water in hoge mate afhankelijk is van de toestand waarin het water door de grensoverschrijdende rivie ren wordt aangevoerd, zijn interna tionale regelingen ter bestrijding van de verontreiniging van groot belang. Hetgeen tot dusver op dit punt is be reikt, is voor de veiligstelling van de Nederlandse belangen, vooral bij de Rijn en de Maas, onvoldoende. Het treffen van een voorziening in deze lacune is dringend gewenst". Dit is één van de uitspraken in het het door de Centrale Commissie voor Drinkwatervoorziening samengestel de rapport „De toekomstige drink watervoorziening van Nederland", een resultaat van bijna acht jaar werk. In dit uit drie delen bestaande rapport geeft de centrale commissie een overzicht van het tegenwoordige en ramingen van het toekomstige ge bruik van water door bevolking en industrie in Nederland, alsmede van de bestaande en nog aan tc boren bronnen. ADVERTENTIE Ongeregeldheden in Equador QUITO, 13-5. Bij ongeregeldheden in de Equadoriaanse stad Duran, bij de havenstad Guayaquil, zijn drie personen - onder wie een student en een politie-agent - om het leven ge komen en drie andere gewond. De ongeregeldheden deden zich voor bij de verspreiding van een so- lidariteitsbetoging voor de spoorweg arbeiders, die al tien dagen in sta king zijn .De Equadoriaanse regering heeft overleg gepleegd met afgevaar digden van de spoorwegarbeiders om een oplossing voor het arbeidscon flict te vinden. De heer J. van Duijn Wandeloordstraat 32 a Rotterdam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1