Praatje over land- en tuinbouwondervvijs in Z.LM.-vergadering STREEKNIEUWS Nog steun aan steenkolenmijnen LUXE AUTO'S RUNDVLEES Rode Kruis-hulp voor India en Syrië Het tweede t.v.-net Kabinet ontslaat burgemeester Van Hall Nieuwe zaak voor antiek te Haamstede Grondslag aanleggen voor landbouwkundige kennis" ZIERIKZEE, 10-5. In de dinsdag avond gehouden algemene vergade ring van de kring „Schouwen-Dui- veland" der Z.L.M. hield de heer J. A. Kooiman, directeur van de lagere land- en tuinbouwschool te Zierikzee een korte inleiding ever het land- en tuinbouwonderwijs. In eerste instan tie wees de heer Kooiman op het doel van de lagere land- en tuin bouwschool: de grondslag aanleggen voor landbouwkundige kennis. Een werkelijk afgeronde opleiding tot boer of tuinder is aan 12 tct lti-jari gen in vier jaar tijd daarbij niet mo gelijk. De bedoeling is na de school periode: opsteken van méér kennis. In de eerste en tweede klas wordt vooral aandacht gegeven aan alge meen vormend onderwijs( vakken als aardrijkskunde, geschiedenis, Ne derlands en rekenen) en (in de twee*- de klas) een begin maken met het bijbrengen van elementaire land bouwkundige kennis. Dit laatste be tekent o.a. bodem_ en plantkunde. Na de derde klas kunnen de jongens kiezen tussen land- en tuinbouw, of een combinatie van deze twee. Er komen, als de opleiding zover gevor derd is, zaken aan de orde als veeT teelt, veevoeding, melkkunde, be mestingsleer, akker, en weidebouw (groente en fruit). Er wordt dan ge werkt onder leiding van vakleer krachten en dat gebeurt vooral in de praktijk. Er wordt vooral naar ge streefd de leerlingen zelfstandig te leren denken en problemen oplossen Op het programma staan ook meer daagse bezoeken aan de praktijk scholen in Schoondijke en Oendijk (veeteelt). Bij dit alles behoort de opleiding hand- en machinaal mel ken, waarbij de eerste handgrepen worden toegepast op de kunstuier. Al met al geeft de lagere land- en tuinbouwschool aldus de heer Kooi man een all-round grondslag voor de landbouwkundige kennis, maar dat betekent nog niet het eindpunt. De opleiding kan worden voortgezet aan de Middelbare Land- en Tuin bouw School. Lecrlingenstelsel voor de tuinbouw Wat de ontwikkeling van het land en tuinbouwonderwijs betreft kan helaas worden vastgesteld dat de uitbreiding van dit onderwijs is sa mengevallen met eer. vlucht uit de landbouw. Al heeft hier en daar in het land een noodgedwongen sluiting van scholen plaatsgevonden, aan de lagere land- en tuinbouwschool be staat wel degelijk behoefte. De aan sluitende middelbare school geeft uiteraard een 'bredere kijk op de za ken. De heer Kooiman wees verder op de nieuwe mogelijkheid wat betreft de tuinbouw tot verdere scholing in een leerlingenstelsel. Een dergelijk leerlingenstelsel komt voor de land bouw richting nog niet erg van de grond, al worden daartoe wel po gingen ondernomen. In het leerlingenstelsel komen de jongens éénmaal per week op school, verder doen zij volgens bepaalde re gels praktische kennis op bij een patroon. Wat betreft de school te Zierikzee kon de heer Kooiman me dedelen dat voor de nieuwe cursus zeventien nieuwe leerlingen zijn aangemeld. Nadat was gepauzeerd gaf vervol gens de heer E. L. de Koeyer enige indrukken van een reis gemaakt naar het „nabije oosten'' met bezoe ken aan Griekenland, Israël en Syrië. Er werden dia's en een film vertoond die van deze reis waren gemaakt door de heer W. Sinke. WESTERSCHOUWEN, 10-5. De A.N.W.B. afd. Wandelingen organi seert al enige jaren op verschillen de plaatsen van ons land tijdens de Pinksterdagen wandeltochten. Dit jaar is de Westhoek van Schouwen gekozen en verdeeld over 3 dagen, te weten op zaterdag 13, zondag 14 en maandag 15 mei, zal de A.N.W.B. ve len de gelegenheid geven om eens heerlijk de benen te strekken tijdens een lange en een korte wandeling. De lange is 18 km. lang, terwijl de kortere over 13 km loopt. De eerste heeft een route die dooi* de Weste- ren Ban, langs de vuurtoren, het strand richting Westenschouwen en door de Domeinbossen terug naar Haamstede loopt. De korte route heeft Haamstede alls vertrekpunt om dan via Burgh naar Westenschouwen te lopen. Verder via een stukje strand en door de Domeinen terug. Een mobiel A.N.W.B. kantoor, dat bij de ingang van het grote hek van het slot Haemstede is gesplaatst, zal als vortrekpost fungeren. De meege brachte auto's kunnen in de Slot- Laan geparkeerd worden dank zij de medewerking der bewoners van het Pool vorser overleden MELBOURNE, 10-5. Kapitein John King Davis, die zeven expedities in het Zuidpoolgebied heeft gemaakt en vooral bekend is geworden door zijn redding van de Britse poolvorser Sir Ernest Shakleton in 1961, is in de ouderdom van 83 jaar te Melbour ne overleden. In 1911 had hij Queen Mary Land en de Davis-Zee ont dekt. Britse marine schaft stokslagen af LONDEN, 10-5. Het Britse minis terie van defensie heeft bekend ge maakt, dat straffen in de vorm van stokslagen bij de marine zijn afge schaft. Volgens een woordvoerder werden dergelijke straffen alleen nog op twee zeevaartscholen toege past voor gewelddaden, diefstal of herhaalde ongehoorzaamheid. In het afgelopen jaar waren in 69 gevallen stokslagen toegediend. Bij het Britse leger en de lucht macht waren dergelijke straffen al afgeschaft. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw Beijerland (toez.): F. van Dieren, Heusden; te Vriescheloo (Gr.): J. J. Ph. Valeton. St. Anna Parochie; te Scherpenzeel (Fr.) (toez): mr. R. G. ten Kate, eerv. ontsl. zend.pred. te Wageningen. Benoemd door de gen. synode tot zend.pred. (docent aan de theol. ho geschool te Ndoungué) voor de Evang. Kerk te Kameroen: J. Rolda- nus. Okkenbroek. Aangenomen naar Klundert (toez.): P. M. van Galen, Hilversum (wijk- gem. 4); naar Naarden (vac. P. Brak man): G. H. Plantinga. Tzummarum; naar Borger: J. Terpstra, Leeuwar- den-Huizum. Bedankt voor Zuid-Beijerland: G. J. Voortman, Dussen; voor Birdaard- Rietsum: B. Fokkema, Heerjansdam; voor Bodegraven (vac. A. den Har- togh): L. Blok, Ridderkerk; voor Ruurlo: H. Brouwer, Bergen op Zoom Ger. Kerken Aangenomen naar Koog aan de Zaan: H. Hoekzema, Goënga (Fr.); aangen. de ben. door de classis Am sterdam tot pred. voor de Bijlmer meer: C. P. T. Rijper, Amsterdam- Watergraafsmeer. Bedankt voor Leek (Gr.): H. Tien, Ede. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Opende en Sur- huisterveen: J. Geertsema, Kantens Chr. Ger. Kerken Beroepen te 's-Gravenhage-West: H. Biesma, Stadskanaal. Ger. Gemeenten Bedankt voor Paterson (U.S.A.): H. Rijksen, Gouda; voor Amsterdara- C: P. Blok, Dirksland; voor Waar denburg: J. C. Weststrate, Melis/ker ke. Ge. Gem. in Nederland Tweetal te Gouda: F. Mallan, Vee- nendaal en J. Pannekoek, Terneuzen. ZIERIKZEE Prikkaartenactie K.N.G.V. De onlangs door meisjes-leden van Dcltasport gehouden „prikkaarten actie" ten behoeve van het 100-jarig bestaan van het Kon. Ned. Gymnas- tiekverbond, dat in 1968 zal worden gevierd, heeft f 225 opgebracht. Sportclub St. Hilaire komt niet Het voorgenomen bezoek met Pinksteren van de sportclub St. Hi laire, die traditiegetrouw wedstrij den dacht te spelen tegen Zierikzee en Mevo, gaat niet door. Het gezel schap voetballers zou worden aan gevuld met biljarters, maar nu de eersten niet komen, zien ook de laatsten geen kans gevolg te geven aan hun voornemen. Het afgelasten van de reis vindt zijn oorzaak in in terne moeilijkheden in de club van St. Hilaire Hoewel zeer recentelijk nog was bericht, dat de reis toch zou doorgaan, is thans definitief ver nomen dat de Franse vrienden - zeer tot spijt zowel van de burge meester van St. Hilaire als vran Zierikzee - weg - blijven. Een te genvaller dus voor de „jumelage" Anabesteding speelterrein Namens de Dienst Gemeentewer ken van Zierikzee werd het aan brengen van een speelterrein met bijkomende werkzaamheden bij de nieuwe openbare lagere school in het uitbreidingsplan Malta II gegund aan het Aannemingsbedrijf firma T. K. de Jonge te Zierikzee voor een bedrag van f 18.182,50. HAAMSTEDE Giessendamse bejaarden op bezoek De 'bejaarden van Giessendam maken op 'dinsdag 30 mei a.s. hun jaarlijkse reisje. Het gezelschap zal de broodmaaltijd in Renesse gebrui ken, waarna in de middaguren een theepauze in Zierikzee gehouden zal worden. De heer T. Jansen, adjunct com mies A bij de Dienst Sociale Zaken is benoemd tot commies bij de Dienst Sociale Zaken te Vriezenveen. Concert Ned.Herv. Kerk Op tweede Pinksterdag zal des avonds te 20 uur het Christelijk Rot terdams Jongenskoor uit Rotterdam een proeve van haar kunnen geven. Het koor beschikt over een uitste kende naam in binnen- en buiten land, heefit 50 leden en staat onder leiding van Freek Velders. Uitge voerd zullen worden werken van Bach, Mozart en Schubert. De toe gang tot de Ned. Herv. kerk, waar de uitvoering zal worden gehouden, is vrij. DREISCHOR Aan 'de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen chemie mej. J. M. Braber te Drei- schor. OOSTERLAND R.T.M.-bussen gaan over dorp rijden Doordat de busdiensten der R.T.M. binnenkort hun roete verleggen en over het dorp zullen gaan rijden, zijn de gemeentewerklieden bezig onder eigen beheer de straat in de Burg. van der Havestraat drie meter te verbreden omdat de bus bij het stil staan het verkeer niet zal hinderen. Er zullen twee wachtlokalen worden gebouwd, één in de Burg. v. d. Have straat voor het wijkgebouw van het Groene Kruis en één in de Oud Hei lige weg, een eindje van de rijks weg af. Ook op deze plaats is reeds een dam gelegd voor dit doel. De beide wachtlokalen, die, qua 'grootte en afwerking eender worden als- de thans bestaande, zullen worden ge bouwd door bouwbedrijf Boogert al hier. De halte Oud Heilige weg is be stemd voor reizigers uit Sirjansland. Het overbodig geworden lokaal bij de Blauwe Keet zal worden afge broken; dat bij de halte Oosterland blijft nog staan. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje HENDRIKA JOHANNA (Henny) S. VAN DONGEN J. A. VAN DONGEN- SPEELMAN LENIE Burgh, 9 mei 1967 Dreef 17 Tijdelijk: Rode Kruis zieken huis, Zierikzee (kamer 14). A.N.W.B.-wandeltochten in tie Schouwse Westhoek slot. Onderweg zal een inlichtingen- post neergezet worden waaraan de deelnemers alles te weten kunnen komen over de omgeving en plan ten-, dieren- en vogelwereld van Schouwen. Er kan gestart worden vanaf des morgens 9.00 uur tot na de middag te 14.30 uur. De A.N.W.B. verwacht een groot aantal tippelaars uit het gehele land en daarbij zullen de aantallen de duizend overschrijden. De inlichtingen-kiosk zal op zon dag van deskundig personeel voor dien worden door de Vogelwacht Schouwen-Duiveland die hiervoor natuurgidsen inzet. Speeltuinverening „Oosterland" Er bestond dinsdagavond voor de ledenvergadering van de speeltuin vereniging zeer weinig animo, zodat er van een stemming voor een per manent bestuur niets kon komen. De voorzitter, dé heer A. L. Bakker, be treurde het zeer dat er van de ouders voor deze nuttige zaak zo weinig be langstelling bestaat, temeer omdat de kinderen steeds meer gebruik maken van de speeltuin. De voorzitter stelt voor het voor lopig bestuur nog aan te houden en in het a.s. najaar nog eens te probe ren een ledenvergadering te beleg gen in de hoop dat er dan meer be langstelling zal zijn. Verschillende bestuursleden stelden zich beschik baar om op huisbezoek te gaan en te trachten leden te winnen, c.q. dona teurs te winnen voor de vereniging. Het gemeentebestuur stelt een niet onbelangrijke subsidie in het voor uitzicht, doch dan moet er een ver eniging zijn die een behoorlijk aan tal leden telt. Het bedrag voor de jaarlijkse contributie bedraagt voor de leden f 3,50. Het is weinig wan neer men bedenkt dat hiervoor de kinderen een heel jaar lang van de straat kunnen zijn. Ouders, die als nog zich willen opgeven als lid van Oosterlands speeltuin kunnen terecht bij één der bestuursleden en bij de voorzitter de heer A L. Bakker. Offeren voor India In de gemeente Duiveland zal op zaterdagmorgen 13 mei a.s. gelegen heid zijn om te offeren voor de nood in India, nl. van 11 tot 1 uur. Te Oosterland in de Conferentiekamer, te Nieuwerkerk in het gemeentehuis en te Ouwerkerk en Sirjansland in het Dorpshuis daar ter plaatse. Ge hoopt wordt op grote milddadigheid van de burgerij voor leniging van de onvoorstelbare nood in India. BRUÏNISSE Autobotsing Een bestelwagen bestuurd door de heer W. J. H uit Bruinisse kwam in het weekend in botsing met een personenauto bestuurd door de heer P. de W. uit Bruinisse. Eert en ander gebeurde juist op de hoek West straat-Verlengde Poststraat voor de woning van de heer J. Goudzwaard, waar men van beide kanten geen uitzicht heeft. De bestelwagen bekwam geen, de personenauto schade aan het lin ker portier. Gemeentelijke brievenbus Stukken bestemd voor de gemeen te kunnen in het vervolg ook worden gedeponeerd in de gemeentelijke brievenbus. Deze brievenbus is aan gebracht links van de ingang van het Gemeentehuis, in de muur van het gedeelte dat als kantoor van de gemeenteopzichter in gebruik is. DEN HAAG, 11-5. De regering ver wacht, dat de uitgaven voor objec tieve en subjectieve steun aan de totale mijnindustrie in de periode van vijf jaar van 1966 tot en met 1970 ruim 500 miljoen gulden zullen bedragen, waarvan een kleine 400 miljoen ten behoeve van de particu liere mijnen. Zij zegt dit in een bij de Tweede Kamer ingediend wets voorstel tot wijziging van de begro ting van economische zaken voor 1967. Deze begrotingswijziging heeft betrekking op de steun ten behoeve van de steenkolenmijnen. Oudste huis van Nederland geopend 's-HERTOGENBOSCH, 10-5. Bur- gemeester mr. R. Lambooy heelt woensdagmiddag het thans' geheel gerestaureerde oudste bakstenen huis van Nederland „De Moriaan" aan de Markt van 's-Hertogenbosch officieel geopend. Bij deze plechtig heid waren behalve talrijke Bossche autoriteiten, en representanten van het maatschappelijke leven der stad, ook aanwezig de directeur van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, ir. Meisohke, en ir van der Veeken, die de restauratie heeft geleid. Eerst genoemde bracht hulde aan de ge meentelijke diensten die door hun samenwerking met de rijksdienst dit grote restauratiewerk tol een bijzon der fraai resultaat hebben geleid. NICO GOOSSENS MICHELINE REYNSBERGEN geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op zaterdag 20 mei 1967, om 11.00 uur, te Essen (België). Renesse, Capelweg 19 Essen, Spoorwegstraat 2 Receptie van 2.00 tot 4.00 uur in hotel „De Linden", Essen. Voor de vele blijken van be langstelling, voor en bij ons huwelijk ondervonden, zeg gen wij, mede namens weder zijdse ouders, hartelijk dank. J. FONTEINE J. FONTEINE-DE VLIEGER Zonnemaire, mei 1967 Diversen: Een grote sortering pijpen in alle prijzen voorradig bijSi garenmagazijn D. C. Vierge ver, hoek Kraanplein, Zierik zee en Weststr., Haamstede. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde en zorgzame vader, behuwd- en groot vader BARTEL KOMMER weduwnaar van A. F. Bienefelt in de ouderdom van bijna 87 jaar. Zierikzee: P. KOMMER C. M. KOMMER- LODEWIJK Halsteren: J. G. K. DANE- KOMMER J. DANE Burgh: M. KOMMER J. KOMMER ROGGEBAND Sluis (Z.-V1): R KOMMER G. KOMMER- HENDRIKSE En kinderen Haamstede, 10 mei 1967 Rusthuis „Duinoord" De teraardebestelling zal plaats vinden zaterdag 13 mei a.s., 's namiddags 15.00 uur op de begraafplaats te Burgh. Vertrek van rust huis „Duinoord" 14.45 uur. Voor de vele blijken van be langstelling, betoond na het overlijden van mijn geliefde man H. K. FONDSE betuig ik mijn hartelijke dank K. FONDSE-VERHOEK Ouwerkerk, Zweedsestraat 2 Neem zél f een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode! S Aan de inwoners van Ouwerkerk s 5 J en omgeving J s Ondergetekende maakt bekend da! hij vanaf IC mei v aanstaande de TIMMERMANSZAAK van voorheen de heer D. MEERMAN, zal voortzetten. s Zich beleefd in ieders gunst aanbevelend. S. DE VLIEGER Kinderstraat 1 - Zierikzee J Telefoon (01110) 24 74 Boodschappen bij mevr. I J. Meerman-Flohil, Ouwer- kerk, telefoon (01114) 405. ////z//////////////////////#///////////////////////////'^ Te huur: zonder chauffeur w.o.: OPEL REKORD OPEL KAPITXN Autorijschool LEMSOM Kerkwerve Telefoon 2259 Prima vrijdagmorgen a.s., vanaf 10 uur, in de noodslachtplaats Hem te Zierikzee. II. Stouten Voor de vele blijken van be langstelling, die wij bij ons huwelijk mochten ontvangen, zeggen wij, ook namens we derzijdse ouders, hartelijk dank. P. BERREVOETS E. BERREVOETS- DUINHOUWER Dreischor, mei 1967 Heshuijzenstraat 7 Zomerverzilvering van Landbouwvakantiebonnen tot en met 13 mei a.s. bij B. LEIJDEKKER, Witte Eijestr. nr. 12, Zierikzee. HAAMSTEDE Vrijdag 12 mei laatste dag inlevering vakantiebonnen N.C.A.B. van 7.00 tot 9.00 uur. C. MANNI, Zandweg 29, Haamstede SCHARENDIJKE Op zaterdag 13 mei haalt de sportvereniging weer OUD PAPIER op. Wilt u het a.u.b. gebundeld klaar zetten? Dank u! BEJAARDENREIS Noordgouwe- Schuddebeurs wordt gehouden op dinsdag 6 juni a.s. De dames en horen die aan deze reis willen deelnemen, wordt verzocht zich vóór 17 mei a.s. op te geven bij H. J. JAPENGA, Heerenweg 26 te Noord gouwe. DEN HAAG, 10-9. Als onderdeel van de reeks hulpacties door all er le landen en instellingen verscheept het Nederlandse Rode Kruis voilgende weak maandag 26.500 blikken spe ciale babyvoeding en 40 ton melk poeder naar India. Bovendien gaat van het Nederlandse Rode Kruis een zending van 6.700 blikken kleuter- en babyvoeding naar Ncord-Syrië, dal eind april door overstromingen getroffen werd. HILVERSUM, 10-5. Wanneer de regering besluit tot uitbreiding van de televisiezendtijd, hetgeen te ver wachten is, wil de N.T.S. die tijd ge bruiken om het programma van het tweede net te verruimen .Het ligt dan in de bedoeling om op dit net reed som 19 uur met de avonduit zendingen te beginnen. Het N.T.S.- journaal van 20 uur zal dan even uitgebreid als op het eerste net wor den uitgezonden. Men wil op deze wijze het vraagstuk oplossen van de onderwaardering van het tweede net bij het televisiekijkend publiek. Niet de programma's op het tweede net, maar de vroegere start van Ne derland 1 en het gemis van het uit gebreide N.T.S.-journaal zouden volgens de programmacommissaris van de N.T S., de heer J. W. Renge- link, debet zijn aan de geringe be langstelling voor het tweede net. Fi-aiise proteststakingen PARIJS, 10-5. De Franse bonden van spoorwegpersoneel hebben gis terochtend (woensdag) 'besloten dat van 16 mei 20 uur tot 18 mei 6 uur zal worden gestaakt uit protest tegen het verzoek van de regering om bij zondere volmachten. Zoals gemeld was opgeroepen tot een algemene staking op 17 mei, de dag nadat president de Gaulle een persconferentie zal houden. Schoollokaal ingestort WASHINGTON, 10-5. Het Pentagon heeft bekendgemaakt dat een Ame rikaanse en een Russische torpedo- bootjager in de Japanse zee langs el kaar zijn geschuurd. Beide schepen raakten elkaar toen de Rus de Ameri kaan probeerde in te halen. Anderhalf uur lang, aldus het Pen tagon, had de Russische torpedoboot- jager vlaik bij de „Walker" geope reerd. De Rus was herhaaldelijk op deze „'gevaarlijke manoeuvres" ge wezen. Hij was ook verscheidene ma len dicht in de buurt gekomen van andere schepen van de afdeling van de Amerikaanse vloot, waartoe de „Walker" behoorde, die oefeningen 'hield op het gebied van de duikboot- bestrijding. Beide schepen werden slechts licht beschadigd, niemand werd gewond. Russische en Amerikaanse jager raakten elkaar DJAKARTA, 10-5 Dertien meisjes zijn zondag om het leven gekomen in Tadjoeng Poera op Noord-Suma- •tra toen het schoollokaal, waar zij verbleven, instortte. Dit wordt gezegd in berichten, woensdag in Djakarta ontvangen. Een vérgaand besluit DEN HAAG, 9-5. Het kabinet heeft besloten burgemeester mr. G. van Hall voor te dragen voor eervol ontslag als burgemeester van de ge meente Amsterdam. Het door de R.V.D. vérstrekte'' communiqué luidt als volgt: Hedenmorgen heeft op het 'kabi net van de minister-president, mede naar aanleiding van het eerste inte rim-rapport van de commissie on derzoek Amsterdam, een gesprek plaats gevonden tussen de burge meester van Amsterdam, mr, G. van Hall en de ministers de JJong, Beer- nink en Polak. De burgemeester heeft zich daar bij op het standpunt gesteld, dat hij zijn functie ter beschikking dient te stellen. Hij meent echter een ver zoek 'tot ontslag eerst te kunnen doen na publikatie van het eerste en twee de interim-rapport van de commis sie onderzoek Amsterdam, waarvan het laatste - naar verwacht mag worden - spoedig aan het kabinet zal worden aangeboden Zijn bereidverklaring om ontslag te vragen baseert de heer van Hall op het feit, dat de rondom hem ont stane situatie hem een goede uit oefening van zijn functie dusdanig verzwaart, dat deze op de duur beter door een ander kan worden vervuld. De ministers echter hebben de heer van Hall medegedeeld, dal een beslissing over het ontslag niet lan ger mocht worden uitgesteld. Onder deze omstandigheden heeft het ka binet -besloten de heer van Hall voor te dragen voor eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Am sterdam. Ampliilex 67 van start AMSTERDAM, 11-5. De minister van verkeer en waterstaat, drs .J. A. Bakker, opende heden (donderdag)- ochtend in het RAI-gebouw te Am sterdam de internationale postzegel tentoonstelling Amphilex 67, die tot en met zondag 21 mei duurt. Het is de grootste postzegeltentoonstelling, die ooit in ons land is gehouden en 'de 100ste internationale welke tot nu toe in de wereld plaats vindt. HAAMSTEDE, 11-5. In het pand Weststraat 6 alhier opent de heer M. A. Quist heden (donderdag) een win kel in antiek, souvenirs en strandar- tikelen, Voor deze nieuwe zaak is een bestaande woning verbouwd tot een winkel met twee verkoopgcdeelten. De (grote) collectie antiek is opge steld in een grote ruimte, voorzien van een rode tegelvloer. Het gaat bier om antiek in de ruimste zirf van het woord. Er is bijv. een grote tinkast, een vierhonderd jaar oude zonneklok, een grote hoeveelheid ou de tegels en een voorraad tin, koper en gebruiksvoorwerpen uit de Mid deleeuwen. Verder: kaarsenstan daarden, een oud jachthoorn en oude schilderijen. Zeldzaam zijn een oude Japanse dekenkist en een zeer oude tinnen drinkkan. In de zeer geva rieerde collectie bevinden zich ver der gouden en zilveren sieraden. Een bijzonderheid vormt verder een zeer oud geweer dat met kruit en hagel los geladen werd. De tweede verkoopgelegenheid is ingericht voor souvenirs en strandar- tikelen. Met de zaak van de heer Qulsf heeft de Westhoek thans z'n eerste winkel gekregen waar echte antieke zaken gekocht kunnen wor den. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5