Wordt Inter Milaan wel derde maal Europacupwinnaar? Geslaagde leerlingen van „De Kluut" ontvingen het diploma Sterke Schotse tegenstand op 27 mei Geen kijk-voetbal V.V.V. Zierikzee kreeg bestuur in nieuwe samenstelling De ZEBRA brengt 1260 turnsters en turners in de C.T.V.-loods ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag u mei iw Nr. mn "luchtigheid ami Lund- en tuinbouwschool ZIERIKZEE, 9-5. „Jullie hebben nog een heel leven voor je, als toekom stige bceren of nauw b|j de landbouw betrokkenen. Ik hoop dat jullie hier op school tot de ntdekking bent gekomen dat het niet louter gaat cm hard werken op het bedrijf, maar dat het vooral ook aackomt op geest en ver stand". Dit filosofietje veegde de heer A. J. G. Doeleman, voorzitter van de Raad van Toezicht de geslaagde leerlingen van de lagere land- en tuin bouwschool „De Kluut" toe, tijdens de dinsdagmiddag in het schoolgebouw aan de Gracht weg gehouden bijeenkomst, waarop de geslaagden het begeer de diploma ontvingen uit handen van de directeur de heer J. A. Kooiman. 1 alrijke autoriteiten uit de landbouwsector woonden de plechtigheid bij, die voor negen leerlingen de bijzondere vreugde van „het papiertje" opleverde. Na zijn welkom - inzonderheid tot het kringbes-tuur van de Z.L.M., de directeur van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes, de heer J. Markusse en het oud-hoofd dei- school de heer D. Eveleens, wees de heer Doeleman er op dat tijdens de studieperiode van de thans geslaag den er belangrijke gebeurtenissen plaats vonden. Er waren de nieuw bouw van dc school en de directeurs wisseling. Hij stond stil bij de snelle ontwikkeling, die in dit tijdsbestek ook de landbouw doormaakt en on derlijnde de noodzaak een goed in zicht te hebben in de organ is torische opzet van de bedrijven, hetzij als zelfstandige boer, hetzij in dienstver band. Belangrijk voor voortgezette studie is de R.M.L.S., maar wie daar niet naar toe gaat, kan terecht in de jeugdorganisatie, bij cursussen, door uitwisselingen of aan de Volkshoge school voor verdere ontwikkeling „De landbouw rekent op jullie. Ik hoop dat jullie er wat van maken", aldus de heer Doeleman. Dc uitreiking Gewapend met de kennis van de sterke en zwakke plekken van elk der leerlingen, sprak de heer Kooi man zijn pupillen toe, hier prijzend, daar vermanend, maar tenslotte al len feliciterend met het behaalde succes. „Jullie bent er nu nog niet, maar wij op school hebben gepoogd het nodige inzicht bij te brengen. Ik hoop dat jullie daar later wat aan hebben", zo merkte de directeur op, die voor het eerst te Zierikzee een diploma-uitreiking verrichtte. Na de plechtigheid werd aan de achterzijde van de school een groepsfoto genomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Met veel moeite is Internazionale uit Milaan er in geslaagd cm het Bulgaarse legcrelftal C.S.K.A. uit Sofia in de halve finales om de Eu ropacup voor landskampioenen te verslaan. Het Schotse Celtic uit Glas gow is heel wat overtuigender tot de finale doorgedrongen, dcor een spre kende 3-1 overwinning op de Tsje chische legerplceg Dukla uit Praag in Glasgow en een dubbel blanke lei in de uitwedstrijd. De Italianen had den na twee gelijke spelen van 1-1 een derde wedstrijd nodig in de Ita liaanse stad Bologna om via een ma gere 1-0 zege finalist te worden. Er is de Italianen zeer veel aan gelegen cm opnieuw de Europese be ker te winnen. En hoewel menig een de Schotten niet als een waar dige finalist zien, geloven we dat In- ter het moeilijker zal krijgen dan ooit. De kracht van de Milanezen steekt in de oersterke defensie, maar hun aanval is cp internationaal ni veau slechts van zeer gemiddelde kwaliteit, ondanks de grote namen van de aanvalsspelers. Door het defensieve voetbal van Inter speelt de ploeg wel knap, maar geen aantrekkelijk voetbalDan zien we Ajax hgel wat liever in actie! De Amsterdammers vallen aan en pro beren door het maken van doelpun ten te winnenterwijl Inter wil win nen door het voorkomen van doel punten. De Milanezen scoren in de Italiaanse competitie gemiddeld on geveer twee doelpunten per wed strijd. Dat ligt bij Celtic ruim één ■doelpunt hoger en dat wil op inte- nationaal niveau wel iets zeggen. We kunnen voor de finale van de Europacup op 27 mei in het Benfica- stadion in Lissabon een bijzonder spannende strijd verwachten. Het Schotse Celtic heeft niets te verlie zen en zal ivaarschijnlijk onvervaard ten aanval trekken. Deze ploeg scoorde tegen Dukla drie keer. Dat zegt ons wel iets, want Ajax heeft gemerkt hoe sterk de Tsjechen kun nen verdedigen. Met die voorsprong was het be grijpelijk, dat Celtic zich tot verde digen beperkte. De mannen van Ma- sopust wisten niet door die defensie heen te breken. Zij kregen welgeteld slechts twee keer een serieuze sco ringskans. Herrera weet het Hellenio Herrera, de coach van In. ternazionale, zal de Scholten zeker niet onderschatten. Hij is ongetwij feld één van de beste, zo niet de beste, voetbalcoach momenteel. Tot nu toe heeft hij vrijwel altijd opzien barende successen behaald met de ploegen die hij leidde. Hij heeft de wedstrijd Celtic-Du- kla gezien. Weet. dat de Schotten een team vormen. Weet, dat zij goed in vorm zijn. Weet, dat zij negentig minuten voetballen om doelpunten te maken én dat dat door snel en ge varieerd spel lukt. Weet, dat zijn te genstanders op 27 mei voldoende over uithoudingsvermogen beschik ken om desnoods twee wedstrijden te spelen. Weet, dat de Schotten een betonnen defensie kunnen maken als dat nodig is en in die defensie vrijwel nooit in paniek raken. Maar Hellenio Herrera weet nog meer. Hij weet, dat de directie van Inter het hem persoonlijk zal aanre kenen als van deze tegenstander wordt verloren, nadat prominente ploegen als Torpedo uit Moskou, Va- sas uit Boedapest en Real Madrid duidelijk door Inter werden versla genHet was voor alle Italianen een onprettige verrassing, dat het niet zo sterk geachte en verrassend in de halve finale gekomen C.S.K.A. nota- bene in het San Siro stadion in Mi laan met tien man een 1-0 achter stand wist weg te werken en in So fia de meeste aanspraken op de winst kon maken. En dat de verdiende ze ge met 1-0 in Bologna maar heel ma gertjes was. Topvorm nodig Het Milanese Internazionale speelt al meer dan drie seizoenen met vrij wel het zelfde elftal. Alleen de jonge Cappellini is er in die tijd bijgeko men. Drie jaar geleden speelde Inter het beste voetbal in Europa, slechts bedreigd door Real Madrid, maar het schijnt, dat de troon van Inter gaat wankelen. Het peil van het interna tionale voetbal stijgt enorm snel, de top wordt steeds breder. Een ploeg die niet in topvorm is, heeft heel weinigkans om te winnen en de spelers van Inter maakten in alle drie de wedstrijden tegen de Bulga ren een wat vermoeide indruk. Dat is ook geen wonder. Naast de gewone competitie en de Europa cup-wedstrijden wordt Inter vaak gevraagd voor gaslwedstrijden. Bo vendien is de ploeg drie jaar ouder geworden sinds zij zich definitief aan de top van het Europeseen wereld voetbal vestigde. Een zekerheid voor de beide fina listen is, dat zij volgend jaar in elk geval weer mee kunnen doen in de Europacup-wedstrijden, want beide zijn weer landskampioen geworden. Aan een prognose voor de wedstrijd in Lissabon durven we ons niet wa gen. In ieder geval zal er heel hard om de hoge eer en de premie wor den gestreden. Tom Noddy. UTRECHT. Een opslagplaats van stalen meubelen in Schalkwijk is in korte tijd totaal uitgebrand. De scha de wordt geschat op ruim honderd duizend gulden. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De voorzitter van de Kring Schou- wen-Duiveland der Z.L.M. de heer A. Af. Geluk wees ook zijnerzijds op de dringende noodzaak inzicht te krijgen in een in beweging zijnde maatschappij, hetgeen zich ook aan de landbouw mededeelt". Tenslotte zullen jullie het zelf moeten doen en het zal een hele opgaaf zijn jezelf staande te houden", zo wist de heer Geluk, die daarna aan de best ge slaagde leerlingen: J. Kik te Zierik zee en J. Flikweert te Ouwerkerk, namens de Kring een boekenbon overhandigde. Werk op lange termjjn Een ernstig woord had ook de heer J. Markusse, die een „dag praktijk" vergeleek met een „dag school". Hij concludeerde uit die vergelijking dat het werk op school, vooral werk is op lange termijn. Sprekend over de R.M.L.A noemde hij de cursussen 2- jarige fruitschool, de 2-jarige land bouwschool en de 2-winterssehool (2 maal 26 weken). Gedoceerd worden: teelttechnische vakken, algemeen vormende vakken, bedrijfseconomi sche vakken en organisatievakken. Verder sprak de heer Gaanderse, namens de P.J.G., die er aan herin nerde dat de jeugdorganisatie de ge slaagden graag wil opvangen. Be langrijk zijn vooral in P.J.G.-ver band verschillende binnenlandse ak- tiviteiten en de buitenlandse con tactmogelijkheden. Hij overhandigde de gediplomeerde L. Boogerd een boekenbon. Tot slot feliciteerde de heer J. v. d. Velde namens de Vereniging van Oudleerlingen. Na de koffie werden nog dia's vertoond, waarmede de op wekkende middag zijn slot vond. De geslaagden zijn: (fruitteelt) P Neele en A. Berrevoets; (land- en tuinbouw): K. v. d. Velde (Dreischor) J. Bodbijl (Dreischor), J. den Boer (Schuddebeurs), M. den Boer (Dui- vendijke), L. Boogerd (Ouwerkerk), J. Flikweert (Nieuwerkerk) en J. Kik (Zierikzee). Flitsen uit het buitenland DJAKARTA. De aardbeving van vorige maand in Zuid-Celebes heeft aan 78 mensen het leven gekost, zo meldt Antara. De materiële schade bedraagt 235 miljoen gulden. DAMASCUS. De Syrische autori teiten hebben opdracht gegeven tot het in 'beslag nemen van nog 25 win kels en verbeurdverklaring van de eigendommen van de eigenaars. Als reden is opgegeven dat zij betrokken zijn bij een samenzwering tegen de regering. ^JAKARTA. Op de Molukken zijn verscheidene mensen gesneuveld in een gevecht, dat voortvloeide uiit een geschil over een stuk land. Dorpe lingen gingen elkaar te lijf met mes sen en speren. Naar Antara meldt zijn zeker twee dorpen verbrand. DACCA. Te Hymensingh in Oost- Pakistan is tijdens een orkaan een school ingestort waardoor dertien mensen het leven verloren en 28 ge wond werden. De slachtoffers had den in 'de school beschutting gezocht. ADEN. Aden lag woensdag weer in de greep van een algemene sta king, ide elfde dit jaar, die is uitge roepen door het verboden „Nationale Front voor de bevrijding van bezet Zuid-Jemen en zijn door Egypte ge steunde tegenhanger „Flosy". FRANKFORT. Een brand in de caravan-fabriek Wilk te Bad Kreuz- nach, die de grootste van Europa wordt genoemd, heeft dinsdag vol gens een voorlopige schatting een schade van drie miljoen gulden aan gericht. SANTO DOMINGO. President Ba- laguer iheeft in een radio- en televi sietoespraak de Dominicanen ge waarschuwd voor een complot, dat omverwerping van zijn tien maanden oude bewind zou beogen. SANTIAGO. Drie toestellen van een Chileense vliegclub zijn bij Val paraiso, op 350 'km. van Santiago, in de lucht met elkaar in botsing geko men. Vier mensen kwamen om het leven en twee werden ernstig ge wond. PNOM PENH. Naar in Pnom Penh is vernomen, heeft zich een incident aan de grens tussen Cambodja en Thailand voorgedaan, waarbij een Cambodjaanse militair is gedood en waarschijnlijk ook een Th ai land se soldaat. ATHENE. Het militaire bewind in Griekenland heeft alle jeugdorgani saties, gesteund door politieke par tijen, verboden en de verkiezingen van 'burgemeesters en gemeentera den opgeschort. MADRID. Bisschop Vicente Puchol van Santander, die beschouwd werd als een van de progressiefste leden van -het over het algemeen conser vatief geachte R.K. episcopaat in Spanje, is bij een verkeersongeluk dn de buurt van Madrid overleden. Hij was 52 jaar. MEXICO. Bij een verkeersongeluk in de Mexicaanse staat Guerrero zijn achttien mensen om het leven geko men en 26 gewond. Een autobus, die boeren vervoerde, stortte in een 200 meter 'diep ravijn. Het ongeluk ge beurde in een bocht en het schijnt, dat de chauffeur van de bus de breedte van de weg verkeerd geschat heeft. LA PAZ. De Boliviaanse lucht macht heeft met vier bommenwer pers het bergachtige gebied in het zuidoosten van het land tussen Muyupampa en Nancahuazu gebom bardeerd in de strijd tegen de gue- rillastrijders die daar opereren. Pre sident Barrientos sloeg vanuit een helikopter de aanval gade. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De 40-jarige trem mer D. Ravestein uit Rotterdam is in de Maashaven verdronken. De man was bezig met het openen van een ruim van een graanlichter en heeft daarbij vermoedelijk het even wicht verloren. Na een half uur dreg gen haalde de rivierpolitie het li chaam van de Rotterdammer op. Hij bleek toen al te zijn overleden. DEN HAAG. Nederland zal f 300.000,bijdragen voor de uit breiding van een middelbare kost school in de Afrikaanse staat Bots wana. DOETINCHEM. In het St.-Jozef ziekenhuis te Doetinchem is de 20- jarige motorrijder G. H. M. Menting uit Stokkum (gemeente Bergh-Fr.) overleden. Hij was gisteravond om streeks halftwaalf ernstig gewond geraakt, toen hij op de Zuidermarkt- weg in Bergh in botsing kwam met een tegenligger. APELDOORN. Koningin Juliana heeft in Apeldoorn een voorstelling van het toneelstuk ,Bloomsday' door de toneelgroep „Theater" bijge woond. Zij werd vergezeld door prin- ses Margriet en mr. P. van Vollen hoven. ASSEN. Het driejarige zoontje van de familie Dercksen uit Assen is in een vijver nabij het Lariksbos ge raakt en verdronken. AMSTERDAM. Opnieuw heeft de Amsterdamse kinderpolitie een aan tal - 14 in tulaal - jongens en meis jes van de provoboot in de Korte Prinsengracht gehaaid. Vijf van hen waren vreemdelingen en zijn aan de vreemdelingendienst overgegeven, die hen over de grens zal zetten. MAASTRICHT De 33-jarige seoo- terbestuurder Jozef Kroeg uit Maas tricht is bezweken aan de verwon dingen die hij opliep, toen hij op de Franciscus Romanusweg te Maas tricht in Botsing kwam met een vrachtautocombinatie. Hij was ge huwd en vader van één kind. AMSTERDAM. De generale Syno de van de Gereformeerde Kerken heeft in haar te Amsterdam gehou den zitting tot voorzitter gekozen dr. P. G. Kunst te Amsterdam. Tot eer ste scriba werd gekozen ds. E. N. van Loo te Sneek, tot tweede scri ba ds. J. R Hommes te Groningen en tot acessor ds. P. Visser te Til burg. WINDSCHOTEN. De 22-jarige D. J. L. Hesselink uit Vlagtwedde, is in het ziekenhuis te Winschoten overleden aan de verwondingen, die hij zaterdag bij een verkeersonge val had opgelopen. H. was met zijn bromfiets van het erf van zijn ou ders tegen een juist passerende per sonenauto gereden. AMSTERDAM. In het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam is de 77-ja rige E. van Dam overleden aan brandwonden die hij zaterdagavond had opgeiopen. Liever niet ,,ger en BRUSSEL, 10-5. De Koninklij ke Vlaamse Academie voor Taal. en Letterkunde heeft dinsdag in Brussel een uerkla- ring uitgegeven waarin wordt gezegd dat het gebruik vhn je, jij en u moet worden bevor derd. Ge en gij leeft nog bij de meeste Vlamingen, aldus de verklaring, maar door de ver heugende verbreiding van het verzorgde Nederlands winnen je, j\j en u echter geleidelijk veld. De Vlaamse Academie gelooft echter niet dat men de ontwikkeling moet forceren en ge-gij verbieden. In deze ver klaring wordt voorts betreurd, dat de Vlaamse academie niet is geraadpleegd b\j het opstel len van de onlangs gepubli ceerde voorstellen voor wijzi ging van de spelling der bas taardwoorden in het Neder lands, OTTERLO. Op de Apeldoornseweg te Otterlo had een verkeersongeluk plaats waarbij de bestuurster van een personenauto, de 22-jarige mej. K. J. Thienpont, het leven verloor en naast haar gezeten mej. M. J. V. G. zwaar werd gewond. Na meermalige stemming ZIERIKZEE, 9-5. V.V.V.-Zierikzee zet vaart achter de plannen. Het voor lopig bestuur heeft sinds de jongste vergadering niet stil gezeten. Op de dinsdag gehouden vergadering onder voorzitterschap van dc heer J. Arken bout, zijn verschillende tot nu toe verrichte taken opgesemd. Belangrijk was de bestuursverkiezing, die - na vijf keer stemmen - resulteerde in een geheel nieuw bestuur, met behoud evenwel van de voorzitter de heer J. Arkenbout en de secretaris de heer D. v. d. Doel. De voorzitter sprak zün vreugde uit over de goede opkomst en verwelkomde in het bijzender burgemeester D. W. Kastelein. De voorzitter deed mededeling van een onderhoud met het gemeentebe stuur, dat zich zeer positief tegen over V.V.V. bleek op te stellen en een subsidie toezegde, gelijk aan de contributiegelden tot een maximum van f 300,-. Belangrijk is thans de ex-leden van V.V.V. op te sporen en hen te manen „het oude honik" weer op te zoeken. Dat is voordelig voor de vereniging, maar ook voor die ex- leden zelf. Persoonlijke bezoeken aan' betrokkenen zullen daartoe worden afgelegd. De gids voor Zierikzee komt binnen tien dagen van de pers. Besloten is de benedenverdieping van het „Pcorthuys" te betrekken als V.V.V.-informatiekantoor. De wijnkelder dus, die gunstig ligt en ais ruimte representatief is. Gepoogd wordt de ta'lenuiiitgave van de Zierikzeese gids klaar te heb ben voor opening van het kantoor, die plaats vindt op zaterdag 20 mei a.s. Aangetrokken voor de bezetting zijn de heren Van Dijke en ViaLra, waardoor - een roulerend rooster volgend - het kantoor dagelijks van 10-8 uur geopend kan zijn, zonder onderbreking. Op zondagen is het kantoor open van 12-6 uur. De voor- Geld met golf PALM BEACH, 10-5. Golf kan zeer lucratieve bezigheid zijn. Dat bewijzen de verdiensten van de Amerikaanse topspe- ler Arnold Palmer, die in dit seizoen op de golflinks van het nu toe 340.000 gulden bij el kaar sloegOverigens ook Gay Brewer en Julius Boros, die resp. 250.000 en 230.000 gulden toucheerden, hebben geen re den tot klagen. SANTIAGO (Chili). Driehonderd vijftig kilometer ten noorden van de Chileense hoofdstad, Santiago, is een brug in aanbouw ingestort. Volgens de eerste berichten kwamen hierbij vijf arbeiders om het leven en wer den vijf gewond. Gevreesd wordt echter dat ihet dodental zal stijgen. MONTREAL. Prins Albert van Luik en prinses Paola hebben een bezoek gebracht aan het Nederlands paviljoen op de wereldtentoonstel ling in Montreg.1. MUNCH'EN. De Landdag van Bei eren heeft met 94 tegen 73 stemmen, bij 13 onthoudingen in eerste lezing afwijzend (beschikt op een sociaal democratisch wetsontwerp, dat be oogde de bijzondere scholen te ver vangen door openbare scholen. zitter ging niet in op suggesties inza ke een eventueel aan de Oude Haven te plaatsen demontabele keet als in- forrnatiekantoor. „Wij hebben de nu gekozen oplossing gezien als voorlo pig de gunstigste. De bestuursverkiezingen Een eerste stemming gol'd hierna de vooratter. Gekozen werd defini tief de heer J. Arkenbout. Tegen kandidaat was de heer D. Dokman. Deze had zich (om als tegenkandi daat te dienen) van de lijst van ver kiesbare kandidaten bestuursleden laten afvoeren. Later kwam hij daar - onder drek van de vergadering - op terug, maar merkwaardig genoeg werd betrokkene niet herkozen. N:a een eerste stemming werden m.rn.v.s. gekozen de heren A. J. Bak ker, Joh. Berrevoets, D. v. d. Doel, B. v. d. Lelie en C. van dér Valk. Niet minder dan drie stemmingen waren nodig om het nog ontbreken de bestuurslid te kiezen. Het werd de heer F. J. de Jager. De financiële stukken, opgemaakt door de penningmeester de heer D. Dokman (beginsaldo 1967: f 5451,53) werden - na enkele informaties - goedgekeurd. Een nieuwe kascom- missie werd samengesteld, waarin- zitting namen de heren: A. Ribbens, J. Pomper en J. Brouwer. De voorzitter dankte daarop de af getreden bestuursleden voor het vele Werk in dienst van V.V.V. verricht, inzonderheid voor de ondervonden steun in de afgelopen periode. Hij verbond hieraan een welkom aan de nieuwe bestuursleden en hoopte met hen 'het door de vergadering ge schonken vertrouwen waardig te ma ken. De rondvraag Bij de rondvraag werd aangedron gen op een intensieve ledenwerving. Gevraagd werd naar de mogelijk heid van een streek-V.V.V. „Deze is in ontwikkeling", aldus de heer J. P. de Regt, directeur van de Prov. V.V. V., die mede ter vergadering aanwe zig was. De verschillende V.V.V.'s behouden echter onder die overkoe peling hun eigen autonomie. De sug gestie werd gedaan een actiecomité voor de ledenwerving in te stellen. Geattendeerd werd op 't mosselfeest en de mogelijkheid tot samenwerking met 't organiserend comité. Voorzo ver nadig bestaat deze samenwerking blijkens mededeling van de voorzti- ter. Een dagelijks kinder programma in de Concertzaal, bleek geen haalbare kaart. Wel komt (op de donderdag avonden) in de Concertzaal de dia serie: „Zierikzee in kleur" weer in vertoning, tijdens het seizoen. Voor de contributie bestaat nog geen bevredigende regeling, als die al is te vinden. „Dit moment evenwel moeten we uitgaan van de bestaan de regeling. In het algemeen echter zal er meer betaald moeten worden. Aan de Nieuwe Haven komen pij len in de richting van het V.V.V.- kantoor. De heer Pomper wenste nog een aantekening bij de notulen die een nadere precisering inhield van zijn dankwoord aan de scheidende voor zitter op de vorige vergadering. Hiervan werd nota genomen. Met een opwekking tot aktivifceit besloot de voorzitter daarop de ge-animeer de vergadering. Voor 35 jaar ZIERIKZEE. Voor de R.K. Propa- gandaclub „Benedictus XV'> trad op prof. Felix Otten die als onderwerp had: Rome en de Bijbel". ZIERIKZEE. De voetbalclub „Zie rikzee" gaf in „Juliana" een feest avond ter gelegenheid van haar l2Vz jarig bestaan. BROUWERSHAVEN. Door het zie kenhuis te Noordgouwe is aan de raad dezer gemeente verzocht de jaarlijkse subsidie, mede in verband met de bouw van barakken voor be- smettelijke ziekten, te verhogen tot 26 cent per inwoner. HAAMSTEDE. Ter restauratie van de eeuwenoude kerk van de Ned. Herv. Gemeente, waarmee ongeveer een bedrag van f 10.000 gemoeid zal zijn, is een commissie gevormd. ZIERIKZEE. Het Crisis Comité biedt ten verkoop aan een fraaie vier kleuren prentbriefkaart, getekend door Anton Pieck. ZIERIKZEEHet Crisis Comité neemt gaarne gedragen kleding, dek sel en schoeisel in ontvangst, wat men kan bezorgen in het Wijkge- bouw. OUWERKERK. De raad verwierp in zijn vergadering een voorstel van b. en w. om de R.T.M. een subsidie van 25 te verlenen. Een tweede voorstel om f 10 toe te kennen werd eveneens verworpen. HAAMSTEDE. In aanwezigheid van tal van autoriteiten, onder wie de commissaris van de koningin, vond de opening plaats van de nieuw gebouwde tuinbouwschool. ZIERIKZEE. In de gemeentekamer aan de Oude Haven kwam op uitno diging een aantal dames bijeen voor wie mevr. Bergsma een causerie hield over de vrouwenbescherming in het algemeen. BROUWERSHAVEN. B. en w. stellen de raad voor niet tot invoe ring van een steunregeling voor iverkloze arbeiders over te gaan Kdoch zoveel mogelijk de werkver schaffing uit te breiden KERKNIEUWS Hervormde Gemeente Oosterland In verband met de hervormde pre- dikantsvakatui-e door het vertrek van ds. H. J. Groenewegen Jr. naar de Herv. Gemeente te Schiedam, trad jl. zondag voor de gemeente op de heer J. J .Kooman ,theol. kandi daat en leervicaris te Driebergen. Waarschijnlijk zullen nog meer kan didaten op beroep komen, preken. Turntlag te Zierikzee ZIERIKZE7, 10-5. Dc grote dag van de Zebra (de Zeeuws-Brabant se Turnkring) is vastgesteld op za terdag 20 mei a.s. Men herinnert zich dat vorige jaar deze sportdag geheel is verregend, zodat de sportlieden onverrichtcrzake moesten terugke ren. Dc Zebra heeft - ondanks deze pech - Zierikzee niet laten schieten, maar opnieuw voor deze stad geko zen. De organisatie van deze gymna- stickwedstrifden is gelegd in handen van de gymnastiekafdcling van „Del- tasport". Het rekord-aantal deel neemsters en deelnemers bedraagt 1260. Bij het gezelschap zullen zich nog voegen enkele drumbands, w.o. die van de vereniging „Prins Hendrik" <te Breda, zodat in totaal zeker 1300 mensen naar Zierikzee komen. Ten einde te voorkomen dat opnieuw het weer een spaak in het wiel steeks, moeten de wedstrijden gehouden worden in de C.T.V.-loods aan het industrieterrein, die hiervoor geheel in gereedheid wordt gebracht. De wedstrijden gaan 1 uur van start. Na afloop worden het Zebra- bestuur en de afgevaardigden van de verschillende verenigingen officieel ten sladhuize ontvangen door het gemeentebestuur. Daarna (7.30 uur) volgt een défilé van alle deelnemen de verenigingen op het Havenplein voor het gemeentebestuur en uiter aard de belangstellenden, die er - naar het zich laat aanzien - heel wat zullen zijn. Alweer in de C.T.V.-loods volgt daarop de prijsuitreiking. Een de monstratie-programma sluit daarop aan. Daaraan werken mede de beste groepen van de dag en de Zebra kourploegen, o.w. zich bevindt het lid van de Nederlandse keurploeg Jan de Wee te Yerseke. Rond 10 uur is de Zebra-dag ten einde. Voor lief hebbers van goede gymnastiek valt er de 20ste zonder twijfel veel te ge nieten. KOCKENGEN. Het twee en een half jaar oude zoontje van de fa milie Oostwaard uit Koekengen is spelenderwijs te water geraakt en verdronken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3