ASPRO EERSTE VERSLAC N.V. ZEEUWSE GASMAATSCHAPPIJ BAKEN OP RUIT VOOR WIKKERS EN WEGERS ^JTT£G^lS s™ m i Optreden Chr. Rotterdams Jongenskoor VOOR DE ZEKERHEID Voorlichtingsmogelijklieden voor ondernemers in midden- en kleinbedrijf Tuinman Zoon 111 echt moederdaggeschenk Met ver. „All Ready" komt Zierikzee weer aan korfballen toe l i Financieel, bestuurlijk en technisch een moeilijke periode ADVERTENTIE ZIERIKZEE, 9-5. De dirctie van de N.V. Zeeuwse Gasmaatschappij ZEGAM heeft het eerste verslag het licht doen zien van de vennootschap, een verslag over de periode 16 maart 1965 tot 31 december 1966. In dit verslag is opgenomen een rapport van de Raad van Bestuur aan de aandeelhouders, waarin wordt ge wezen op het feit dat de gasdistri butie een sterke ontwikkeling mee maakt. De NV ZEGAM rc-sulteerde uit een initiatief van het provinciaal bestuur in Zeeland om het Gasin- stituut een onderzoek te laten in stellen naar de technische en finan ciële mogelijkheden van één openba re gasvoorziening voor de gehele provincie. De N.V. ZEGAM werd op gericht op 16 maart 1965 met een maatschappelijk kapitaal van f 1.000.000,verdeeld in aandelen van f 1.000,Op 31 december 1966 waren geplaatst 612 aandelen, waar van op grond van de statuten 35 procent in handen van de provincie en 65 procent in handen van toege treden gemeenten. Het concessiege bied omvat de gehele provincie Zee land met uitzondering van het con cessiegebied van de gemeente Mid delburg. Het aantal aansluitingen van het gemeentelijk gasbedrijf Zierikzee bedroeg bij de overname in de ZEGAM 1964. In het rapport wordt er op gewezen dat de ver slagperiode een moeilijke tijd is ge weest, zowel financieel, technisch als bestuurlijk. Niettemin verliepen de ombouwwerkzaamheden en de aansluiting op het aardgasnet, zo wordtmecgedeeld, volgens program ma, terwijl de financiële gegevens tijdig beschikbaar kwamen. De ver lies- en winstrekening sluit met een nadelig saldo van f 250.300,Dit financiële resultaat wordt tevreden stellend geacht, gezien de bijzondere situatie waarin de maatschappij in deze beginperiode verkeerde en me de gelet op de uit de komst van het GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over april 1967 Geboren: 13. Hermina Gerridina, d. van W. van der Wekken en M. A. ADVERTENTIE HEUGA lm i WÊÊk O v BETROUWBAAR Dit merk op de winkelruit brengt u binnen bij een specia list-Woninginrichter. EFFICIËNT Dit merk brengt u bij een Heuga dealer. Dat betekent solide advies en prompte, perfekte service. DICHTBIJ Dit merk vindt u in uw naaste omgeving. Het Hollandse Huis biedt u een royale lijst van Heuga dealers. ^UTTEGf^ Verkrijgbaar te Oosterland bij „DUIVELANDS MEUBELHUIS" St. Joostdijk 56 - Telef. (01114)213 Toonkamer Bruinisse: G. BAL - Poststr. - telef. (01113) 513 S. Keizer (Zonnemaire); 14. Adriaan Anthonij, z. van P. Fluijt en A. S. de Vlieger (Brouwershaven); 20. Abraham Dirk. z. van J. C. van den Hoek en M van de Schelde (Brou wershaven); 20. Janita Maria (te Zie rikzee), d. van C. C. van Putten en E. T. den Haan (Noordgouwe); 21. Stoffel Cornelis Daniël (te Zierikzee) z. van C. Duinhouwer en E. J. van Ham. Overleden: 11. Abel van Oeveren (te Zierikzee), 66 jr., geh. met M. J. Moerland (Dreischor); 12. Cornelis ^e Kok (te Zierikzee), 75 jr., geh. met J Matthijsse (Zonnemaire); 12. Adria- na de Jonge, 87 jr., geh. met G. Kris- talijn (Brouwershaven); 13. Janna Adriaanse, 73 jr., wed. van H. van Leeuwen (Noordgouwe); 24. Hendrik J .Dijkgraaf (te Zierikzee), 68 jr., geh. met C. de Meij (Noordgouwe); 28. Marinus M. Schilperoort, 3 jr., z. van N. Schilperoort en J E. Matthijsse Brou wersha ven). Gehuwd: 7. Abraham W. van Gilst, 36 jr. (Kortgene) en Cornelia C. den Boer, 34 jr. (Zonnemaire); 13. Mari nus Goudzwaard, 22 jr. (Breda) en Maria J. Quist, 20 jr. (Dreischor); 14. Dingenis F. van der Linde, 25 jr. (Dreischor) en Ju^ik J. Waasdorp, 20 jr. (Dreisühor); 14. Pieter M. Berre- voets, 26 jr. (Noordgouwe) en Eli sabeth M. Duinhouwer, 18 jr (Brou wershaven); 21. Jan Fonteine, 23 jr. (Zonnemaire) en Jacoba de Vlieger, 20 jr. (Zonnemaire); 28. Pieter van Bloois, 23 jr. (Middenschouwen) en Jacoba M. M. de Vlieger, 21 jr. (Zon nemaire). iIngekomen: 3. C. A. M. Vis en echt- enote (Dreischor) van Zierikzee; 3. van der Wekken (Noordgouwe) an Zierikzee; 6. L. van. der Velde Dreischor) van Middelharnis; 7. W. de Vos en gez (Zonnemaire) van Duiveland; 11. J. A. Kloet-Verwest (Dreischoi') van Zierikzee; 17. M. Kloet (Dreischor) van Middenschou wen; 18. M. Goudzwaard (Dreischor) van Breda; 20. J. den Boer-Muilwijk (Zonnemaire) van Rotterdam; 21. D. Scherpenisse-van den Berge (Drei schor) van Rotterdam; 24. J. van Weizen en echtg. (Dreischor) van Rotterdam; 25. W. L. Nieuwendijk- de Boer (Noordgouwe) van Haarlem; 25. J. Dorsman en echtg. (Noordgou we) van Delft; 27. J. M. Keizer (Noordgouwe) van Eindhoven. Vertrokken: 7. C. van Gilst-'den Boer (Zonnemaire) naar Wissenker- ke; 11. J. A. J. Dingemanse (Drei schor) naar Middelburg; 11. J. Dooge en gez. (Dreischor) naar Vlissingen; 18. G. Minni'k en echtg. (Brouwers haven) naar Middenschouwen; 18. J. F. Minnik en gez. (Brouwershaven) naar Middenschouwen; 21. C. H. Kurvink (Noordgouwe) naar Heem stede. aardgas voortvloeiende ombouw werkzaamheden. De financiële afwikkeling van de overgenomen bedrijven, de vrij ho ge investeringen t.b.v. de verbete ring en uitbreiding van het distri butienet en hoge ombouwkosten vie len samen met een periode waarin de kapitaalmarkt krap en de rente standaard voor Nederlandse begrip pen ongekend hoog was, zo wordt verder medegedeeld. Aardgasaansljy tingei» De waarnemend direkteur, ir. T. Bogerd, deelt in een algemeen over zicht o.a. mee dat het tot grote te vredenheid aanleiding mag geven te kunnen melden dat per 31 december 1966 in totaal reeds 8.711 aansluitin gen waren omgebouwd op aardgas en dat een niet onbelangrijk deel van de overige aansluitingen geheel of gedeeltelijk was voorbereid voor ombouw. De directeur is van me ning dat het financieel resultaat over de verslagperiode niet van veront rustende aard is maar niettemin is het wel van belang het beleid te richten op een zo spoedig mogelijk sluitende exploitatie. In dit ver band deelt hij mee dat zowel wat betreft het stimuleren van de aard- gasomzet als het beperken van de distributiekosten reeds duidelijk po sitieve tendenzen aanwezig zijn, zo dat verwacht mag worden dat ver betering van het exploitatieresul taat in de naast toekomst te ver wachten is. In die gebieden waar de ombouw op aardgas gereed is, is - zoals overigens ook elders in Ne derland - een sterke stijging van de omzet het gevolg. Momenteel zijn ca, 38.000 aansluitingen op het nel van de ZEGAM aangesloten. De di- ïekteur deelt in zijn overzicht ver der mee dat ten aanzien van de sa menwerking met de NV PEZEM kan worden vermeld dat een geza menlijk opname- en incassosysteem met deze maatschappij in een ver gevorderd stadium van voorberei ding verkeert. Het personeelsbestand van de N.V. Zegam omvatte per 31 december 1966 behoudens de direktie 192 werknd- mers, waarvan 177 met een volle dag taak. Vokaal evenement te Zierikzee en Haamstede ZIERIKZEE, 10-5. Met Pinkste- ren staat Zierikzee een belangrijk vokaal evenement te wachten in de vorm van het optreden van het Christelijk Rotterdams Jongenskoor, een uti 50 jongens (van 10-17 jaar) bestaande zanggroep, die uit alle de len van Rotterdam komen. Het jon genskoor dateert van 1957 en wordt geleid door de dirigent Freek Vel- ders. Sinds de oprichting heeft het koor 360 maal gezongen in kerkdien sten en concerten door geheel Neder land. Zeven en twintig maal werd medewerking verleend aan de uit- vrering van de Mattheus Passion. Het koor zong behalve in Neder land cck in België, Engeland en Fin- 11f f ff Omdat wij er alles van weten en u misschien nog niet. en omdat Luxaflex aluminium jaloezieën zoveel önzichtbare extra's hebben, daarom krijgt u vanaf nu bij aankoop een zichtbaar extraatje: een detde koordknopje met twee rode hartjes (als sleutelketting). Voor de zekerheid. aluminium jaloezieën woninginrichters Mol 19 - tel. 2887 - Zierikzee CADIER EN KEER. In de Lim burgse gemeente Cadier en Keer is de 63-jarige landbouwer N. H. Be- melmans bij het oversteken per fiets van de rijksweg Maastricht- Vaals door een personenauto aange reden. Tijdens zijn vervoer naar een ziekenhuis in Maastricht is het slachtoffer aan zijn verwondingen overleden. (II) Een nieuw instituut is het Centraal Instituut our het Midden- en Klein bedrijf (C.I.M.K.). Het werd opge richt door de privaatrechterlijke werkgevers- en werknemersorgani saties in samenwerking met de pu bliek: chteüijke organisaties en de verheid. 1 januari 1967 zal het C.I. M.K. onder centrale leiding, met zijn werkzaamheden beginnen. Het adres is: Burg. Hogguerstnaat 1183-1187 te Amsterdam-West, telefoon (020) 139955. In het C:I:M:K: zijn opgenomen: het Centraal Orgaan ter bevordering van de bouw van Middenstandsbe- drijfspanden (C.O.M.); het Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand (A.W.M.) en het Voorlichtingscen trum voor de Detailhandel (V.C.D.). Deze instellingen worden met ingang van 1 januari 1967 opgeheven. An het C.I.M.K. zijn ook werk zaamheden in het kader van de ont- wikkeiings- en saneringsmaatrege len voor het midden- en kleinbedrijf toevertrouwd. Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf kunnen bij het C.I.M.K. terecht voor adviezen lei-zake van de bedrijfsvoering* (het doorlichten van hun b -drijl") voor voorlichting over kredietverlening, winkelplan- ning en collectieve voorlichting (cur sussen e.d.), zoals hierna gedetail leerd werdt toegelicht. De afdeling kredietverlening (voor heen A.W.M.) kan alle mogelijke in formaties geven over inrichtings- en hypothecaiie kredieten ter financie ring van nieuwe bedrijven in nieuwe panden. Deze afdeling is bovendien ten nauwste betrokken bij de uitvoe ring van het zg. overnamekrediel- een bijzondere kredietvorm, waar in; d de overm ming van bestaande bedrijven wordt vergemakkelijkt. Fer project werdt.oen diepgaand on derzoek ingesteld. De afdeling Planologie (voorheen (C.O.M.), heeft tot' taak te bevorde ren, dat het midden- en kleinbedrijf bij de bezetting van de bedrijfspan den in nieuwe wijken „aan zijn trek ken" komt. Zij houdt zich daarom bezig met de planning van winkel centra in nieuwe wijken, evenals met de bestudering van sanerings plannen, waarbij de belangen, van het midden- en kleinbedrijf in ster ke mate zijn betrokken. Over deze zaken wordt voornamelijk advies ge geven aan gemeentebest uren, maar iok aan middenstandsorganisaties, die willen worden geïnformeerd over de omvang, de ligging en de branche samenstelling van een winkelcen trum. Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf, kunnen bij deze afde ling ieveneen.5 voorlichting krijgen over de vestigingsmogelijkheden in de verschillende gemeenten. Meestal wordt deze voorlichting collectief ge geven, doch ook de individuele mid denstander kan zich tot de afd. Pla nologie van het C.I.M.K. wenden. De afdeling „voorlichting" zet de taak voort van het voormalige Voor lichtingscentrum voor de Detailhan del (V.C.D.). De voorlichting van de ze afdeling van het C.I.M.K. -is er op gericht, de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf behulpzaam te zijn bij het verbeteren van hun bed rij f sv oerlng. Daartoe verzorgt zij in samenwer king met de centrale middenstands organisaties, algemene cursussen. Op verzoek van organisaties kunnen r>ok cursussen worden samengesteld, die toegespitst zijn op de situatie in een bepaalde branche. Bedrijfsadviseurs geven legen be taling adviezen over de bedrijfsvoe ring en allerlei moeilijkheden die zich in de onderneming kunnen voordoen. ADVERTENTIE Zierikzee in 1912 land en zong in „Gerichte Klanken" voor de televisie. Ook grammofoon platen werden van het koor gemaakt, 't Koor heeft een nabele klank en zo-? wel in binnen- en buitenland zijn de kritieken steeds opvailiend gunstig geweest. Het is een bijzonderheid dat dit koor thans ook hier valt te be luisteren. Dit zal mogelijk zijn op zaterdag 13 mei a.s. in de Grote Kerk. De toegang is gratis, maar na afloop wordt - ter bestrijding van de on kosten - een collecte gehouden. Ge bracht worden o.m. werken van Franck, Scarlatti, ba Palestrina, Buxtehude, Bach. Handel en Mozart. Op Eerste Pinkstedag zal het koor te beluisteren zijn in de door ds. A. Lam geleide morgendienst. Op 2e Pinksterdag zingt het koor in de kerk te Haamstede. Eeyi fraaie foto van het Zierikzeese centrum in 1912. De Appelmarkt met café-restaurant „Concordia''. Een eerste indruk is: „niet eens zoveel veranderd", maar wie goed toekijkt ontdekt „duizend" verschillen: het oude „Concordia", de gaslantaarn, de kleding van de mensen, de (gas)- lampen in de vitrine van de manu- fakturenzaak, de intacte stoephek ken, de reklame's en het opschrift boven de bakkerij: „Patisserie Mo derne". Nieuwe ster aan sporthemd ADVERTENTIE Ontdek 'microfined' 'ASPRO' met dubbele actie: helpt nu werkt nu Hoofdpijn, verkoudheid, griep... 2 ASPRO' -èti... fit/ ZIERIKZEE, 10-5. Na het ter zie- le gaan van de korfbalvereniging „Unïtas" is Zierikzee sinds dinsdag avond weer een eigen vereniging r\jk gewerden. In nauwe samenwerking met de pel's- en propaganda-afdcling van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond en de Schouwen-Dui- velandse Korfbalbond werd in „Het Huis van Nassau" onder voorzitter schap van de heer H. Scheepbouwer van de K.N.K.B. officieel tot de op richting besloten. Van SDKB-zijde werd deze ver gadering bijgewoond door de heren A. P. Drijgers uit. Brouwershaven en J. A. v. d. Doel te Zierikzee. De heer Drijgers deed de toezegging, dat spe lers welke momenteel nog voor een andere vereniging in SDKB-verband uitkomen, voor dit seizoen tevens voor de nieuwe Zierikzeese vereni ging zullen mogen uitkomen. Deze maatregel geldt uiteraard alleen voor de lopende kompetitie. De heer Drijgers deed verder de toezegging, dat de SD.K.B. twee wedstrijdbal len voor de nieuwe korfbalvereni ging beschikbaar heeft gesteld, welk gebaar met applaus werd ontvangen. Het bestuur Een zwaar wegend punl vormde het samenstellen van een bestuur voor de nieuwe vereniging. Uitein delijk wei-den de volgende zeven personen bereid gevonden een be stuursfunctie voor „All-Ready." te gaan vervullen, l.w. de dames H, M. Verkaart, E. M. Hage Cn de heren J. J. Geleijnse, K. T. Postma, C. P. Pols, J. J. de Regt en J. J. Viergever; De heer K. T Postma zal de functie van voorzitter gaan vei-vullen terwijl me juffrouw E. M. Hage als secretaresse en de heer J. J. Viergever als wed- strijdssecretaris zullen fungeren. Als penningmeester werd benoemd de heer C. P. Pols, terwijl de overigen bestuurslid worden. Wanneer de ani mo voor de nieuwe vereniging vol doende zal blijken te zijn, zal ge tracht worden nog dit seizoen in de 4e klasse van de SDKB-competitite mee te gaan spelen. Zo mogelijk? met twee twaalftallen, doch dan het hoogste in de 3e klasse. Aktviiteiten Besloten werd verder dat het nieuw gevormde bestuur op dinsdag avond 16 mei a.s .voor het eerst bij een zal komen terwijl op woensdag avond 17 mei (7 uur) op het sport park „Bannink" te Zierikzee de eer ste trainningsbijeenkomst zal wor den gehouden onder leiding van de heer And ré Wurth. In de toekomst zal waarschijnlijk de heer M. Kloet zich met de training gaan belasten. De contributie werd vastgesteld op een maandelijks bedrag van f 1,25 voor junioren tot de leeftijd van 15 jaar. Daarboven gaat men f 2 per maand betalen. Als clubtenue wer den gekozen een rood shirt met zwarte broek of rokje. De K.N K.B. zal een concept reglement ter be schikking van.de nieuwe vereniging stellen. Leden kunnen zich vanaf he den aanmelden hij mej. E. M. Hage, secretaresse. Sint Domusstraat 44, te Zierikzee. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 13 mei luidt: le klasse: Kloetinge I-Bevelanders I 3e klasse A: WIK II-DFS III (half 3) Promotie 3e/2e klasse: Kapelle II- Serooskerke II; Sluis I-Nieuwdorp II J uniorencompetitie Groep A I: Arnemuiden A I-Zie- rikzee A I (half 3, scheidsr. F. v. d. Zee). DEN HAAG. Het kamp te Bruns- sum waar het hoofdkwartier van Af- cent is gevestigd, heeft bij minislc- riele beschikking de naam „Hendrik van Nassau-Ouwerkerk kamp" ge kregen. HEESCH. Op de Vinkelsestraat te Heesch is de 16-jarige J. van den Berg uit Heesch met zijn bromfiets in botsing gekomen met een legen- liggende bus van de Zuidooster-au tobusdiensten. De jongen was vrij wel op slag dood,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2