HET LIDTEKEN larks wil je en stuk kaas uit het vuistje echt moederdaggeschenk 3 ^hvw wvvzaa®A ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ouudagI%T Nr. 1979» KORTE BERICHTEN Flitsen ,UIT HET BINNENLAND uit het buitenland GOUDEN HUWELIJKSFEEST VOETBAL Reuesse won overtuigend van Noormannen (7—1) Zond:-r veel moeite is Renesse er in geslaagd in haar laatste wedstrijd van dit seizoen een ruime overwin ning te behalen. De thuisclub ver scheen met invallers voor doelman Everaers, r.achter van Burg en r.- buiten v. d. Hoek binnen de lijnen. J. Simons, K. Everaers en P. Berre- voets namen hun plaatsen in. Ook de bezoekc-rs telden drie invallers. De thuisclub speelde in de eeis'.e helft tegen de wand in waarbij zij tot een grote veldmeerderherd kwamen, dit in tegenstelling met na de her vatting toen zij het voordeel van de wind hadden. Reeds in de 4e minuut konden de rood-witten de leiding nemen toen Bakker de bal naar Goossens kopte die op zijn beurt be heerst inschoot (1-0). gesteund door Geleijr.se en Bezuijen op het middenveld bleef de thuisclub een ruime veldmeerderheid behouden. Doordat de aanvallen in een te lang zaam tempo werden uitgevoerd zette de achterhoede van Noormannen met succes de buitenspelval op waar de Renesse voorhoede keer op keer in- tippclde. In de 26e minuut kwam Ragas in goede schietpositie voor doel waarna hij de doelman van de gasten met een fraai schot het na kijken gaf (2-0). Direct hierna ver zuimde Simons bij een hoge voorzet in te grijpen waardoor de midvoor der gasten een fraaie kans kreeg die hij overschoot In de 20e minuut wist r.buiten v. Rooijen op rechts door te breken. Simons liep ver uit zijn doel waardoor hij 'kansloos was toen van Rooijen op doel schoot (2-1). Renes se nam hierna het initiatief weer in handen. In de 31e minuut blunderde de doelman van de gasten bij een schot van Berrevoets waardoor Goossens niet de minste moeite had om de stand op 3-1 te brengen. Reeds in de le minuut na de thee liet Goos sens een hoge voorzet beheerst op zijn hoofd dood vallen waarna hij de doelman geen schijn van kans gaf (4-1). Noormannen kreeg nu geruime tijd een veldoverwicht. In de rood witte achterhoede gaf de uitstekend spelende Jonker in laatste instantie de gaster, weinig kans om gevaarlijk te worden. Op het middenveld liet Penessc goed samenspel zien. maar eenmaal in de buurt van het straf schopgebied aangeland wist men vaak met het lede rgeen raad meer. In het laatste kwartier veranderde Renesse deze spelmethode. Het spel werd nu plotseling veel meer open gehouden. In de 33e minuut leidde dit tot succes toen Berrevoets, die het Ieder voor doel plaatste waarna het door Goossens werd ingeschoten (5-1). In de 42e minuut liep Jaap Verboom goed door op een diepte pass waardoor hij vrij voor doel kwam en scoorde (6-1). In de laatste minuut rukte Jaap Geleijnse mee naar vorer. op waarbij hij op de rand van het strafschopgebied het leder bemachtigde en onhoudbaar langs de paal inschoot (7-1). ADVERTENTIE SPORT VOETBAL Personeel Melk Unie voetbalde in toernooi ZIERIKZEE, 8-5. Een voetbal elftal samengesteld uit personeel van de melkfabriek heeft met sucqes deelgenomen aan een voetbaltoernooi georganiseerd door de Melk Unie te Amsterdam. Aan dit toernooi gingen vocrwedstrijden vooraf die werden gespeeld Ln Oude Wetering op za terdag 29 april j.l. Er waren aoht deelnemende elftal len: Zierikzee, Keenstraat (Rotter dam). Persoonsdam (Rotterdam), Breukelen. 't Gooi, Amsterdam I en II en Den Haag. Deze 8 elftallen wer den ondergebracht in twee poules van. vier ploegen zodat iedere ploeg drie wedstrijden moest spelen gedu rende twee maal twintig minuten. De finale tussen de twee winnaars van beide poules speelden de finale in Amsterdam om de eerste en tweede prijs. De twee ploegen geëindigd als nr. twee in beide poules speelden om de derde en vierde prijs op Hemel vaartsdag. eveneens in Amsterdam. De uitslagen van 29 april waren: Zierikzee-Keenstraat (R'dam) 3-1; Zierikzee-Amsterdam I 3-0; Zierik- zee-Breukelen 0-1. De mooiste wed strijd was ongetwijfeld tussen Zie rikzee en Breukelen. In beide vorige wedstrijden had Zierikzee zes doel punten gescoord waarvan Adrie Geelgced, de uitstekende midvoor van Zonnemaire. er vijf voor zijn re kening nam. In de strijd tegen Breu kelen liep Geelhoed (vijf minuten voor tijd) bij de stand 0-0 een bles sure op zodat Zierikzee met tien moest verder spelen. Het gelukte Breukelen drie minuten voor het eindsignaal het winnende doelpunt te maken. De vier ploegen die zich wisten te plaatsen voor de finale-wedstrijden op Hemelvaartsdag in Amsterdam op het Blauw Wit-terrein waren Breukelen. 'IGcoi, Amsterdam II en Zierikzee. Zo trok het NMU-elftal uit Zierikzee op Hemelvaartsdag met zijn supporters naar Amsterdam voor de finalewedstrijden. Het toer nooi werd met muziek door het mu ziekkorps De Sierkan van de Melk unie Den Haag geopend. Breukelen versloeg 't Gooi met 3-2 en kwam in het bezit van de fraaie N.M.U.-wis- selbeker. Bij de strijd om de 3e en 4e prijs speelde Zierikzee 1-1 gelijk tegen Amsterdam II. De collega's uit de hoofdstad wonnen de wedstrijd na strafschoppen. Zierikzee was ge handicapt door het gemis van twee spelers die geblesseerd waren. Een Amsterdam-speler trof het slecht toen hij ki een kopduel met een Zie- rikzee-speler een gebroken kaakbeen opliep. Einduitslag: 1. Breukelen, 2. 't Gooi. 3. Amsterdam ïl, 4. Zierikzee. Deze vier pl'cegen kregen fraaie wis- selprijzen. De middag werd door de Zierik- zeeënaars gebruikt voor het maken van een rondvaart.door de grachten van Amsterdam. Daarna volgde in hotel Marcantie de prijsuitreiking met gelegenheid tot het maken van een dansje waarna de terugreis naar Zierikzee werd adnvaard. Omstreeks negen uur arriveerden de voetballers met hun aanhang voldaan te Zierik zee. KiaïBsasasBSBHBnaBSM Hoewel Thor vooral in de 2e helft domineerde zag het voornamelijk door gebrek aan schotvaardigheid geen kans op de volle winst beslag te leggen. In de beginopstelling wa ren. beide teams na aan elkaar ge waagd. In de 7e minuut slaagde WIK er door Kloet in de leiding te nemen (1-0). De vreugde in het kamp van de thuisclub is evenwel maar van korte duur daar na enige ver geefse pogingen mej. de Vos er in de 14e minuut in slaagde de stand weer in evenwicht te brengen (1-1). Na de vakverwisseling krijgt de WIK de fensie het vaak zwaar te verduren. Slechts sporadisch weet WIK de aan val over te nemen waarbij het dan nog de overtuiging mist om het de Thor-verdedigers werkelijk moeilijk te maken. Gedurende het resterende <jeel van de wedstrijd weten T. Hart en Kloet in de WIK verdediging stand te houden waarbij zij het ge luk hebben dat Joortvliet c.s. hun schot te Dirksland hebben achterge laten. DEN HAAG Het 18-jarige meisje Johanna Klasina Hendriksen uit Den Haag is in Amsterdam aange houden, dank zij publikatie in de dagbladen. Het meisje was zoek se dert 3 januari. APELDOORN. Koningin Juliana was maandag in Apeldoorn, waar zij zich liet voorlichten over de ont wikkeling van de gemeente Apel doorn. UTRECHT. De 92-jarige, bijna blinde heer A. van Kuilenburg uit Utrecht is in het academisch zieken huis overleden nadat hij op de Vleu- tenseweg door een bestelauto was aangereden. ROERMOND. Prins Bernhard heeft in zijn functie van inspecteur-gene raal van de koninklijke landmacht een werkbezoek gebracht aan het de pot technische specialisten in de „Ernst Casimir kazerne" in Roer mond. DEN HAAG. Z.K.H. de Prins der Nederlanden zal op woensdag 10 mei de conferentie over communicatie en onderneming, die ter gelegenheid van het vierde lustrum van „Stich ting Nijenrode" wordt gehouden, of ficieel openen. BARNEVELD. Oud-strijders van het regiment huzaren hebben hun in de oorlog gesneuvelde kameraden herdacht. HAARLEM. Prins Claus der Ne derlanden, die enige maanden gele den toegestemd heeft directeur te worden van het oudste geleerde ge nootschap, namelijk de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen, heeft in Haarlem de 215 jaarverga dering van deze maatschappij bijge woond. AMSTERDAM. Degenen in de provo-beweging in Amsterdam die het min of meer voor het zeggen hebben, overwegen provo als zodanig op ite heffen en tot een geheel nieu we beweging te komen. DEN HAAG Vandaag, dinsdag 9 mei .vangt in de Waalkerk te Am sterdam de generale synode aan van de Gereformeerde Kerken in Neder land. AMSTERDAM. In de vroege zon dagmorgenuren heeft een felle uit slaande brand ernstige schade aan gericht aan een blik- en plas-ticfa- briek (Langeveld en Zoon) in de Haarlemmer Houttuinen te Amster dam. SCHIPHOL. Om 7.20 uur maan dagochtend is het eerste vliegtuig met passagiers, een DC-8 van de K. L.M. uit New York, op het nieuwe Schiphol aangekomen. DEN HAAG. De Mormonenleider Ezra Taft Benson (67) ibrengt van 6 tot en met 8 mei een bezoek aan.' ons land. Doel 'hiervan is de Nederlandse gelovigen toe te spreken en hen aan te moedigen de arbeid voort te zet ten. DORDRECHT. De 2700 ton wegen de en 206 meter lange en 1 SVz meter brede boog van de brug over de Merwede die een vaartocht van 55 kilometer moe9t maken omdat de bruggen over de Oude Maas bij Dor drecht op de feitelijk af te leggen afstand van nauwelijks drie kilome ter een onneembaar obstakel vorm den, is zondagmiddag op de pijlers gelegd. Treiler zinkende op Noordzee IJMUIDEN, 8-5. Op de Noordz.ee wordt sinds zaterdagavond een strijd gevoerd om het behoud van de Sche- vemngse motortreiler SCH 27 de „Onderneming 2". die toebehoort aan de N.V. Visserij Maatschappij Corne lls Vrolijk. Het 263-ton metende schip meldde op die dag lekkage in de machinekamer op 300 mijt ten noordnoord-westen van IJmuiden. Een andere treiler van dezelfde re derij de SCH 135 „Cornelia Marda", kwam in de nabijheid en heeft de SCH 27 op sleeptouw genomen. Daar de oorzaak van de 'lekkage niet was te vinden en het water in de ma chinekamer steeds hoger kwam te staan, is de bemanning vaai de „On derneming 2" overgegaan op de Cor nelia Maria". Grafische kunst met de ca mera wordt ook bedreven. Lichtgrafieken, beter nog rhutmo grammen, zoals de met de camera vastgelegde golvingen van een heen en weergaand licht op deze foto, zijn te zien op de Galerie Clarissa" te Hannover. De Galerie geeft fotografen een kans met experimenteel werk uit te komen. LAUSANNE. In de Zwitserse plaats Lausanne zijn in de nacht drie kneedbommen ontploft bij openbare gebouwen, waardoor schade werd aangericht. In en om Lausanne zijn nu in drie dagen tijd zes van der gelijke aanslagen gepleegd. FRANKFORT. Met rookbommen en luide protesten tegen de Amerikaan se oorlogvoering in Vietnam hebben in de binnenstad van Frankfort de opening van een Duits-Amerikaanse vriendschapsweek verstoord. MAUTHAUSEN. Ook in het voor malige concentratiekamp, op 20 km ten oosten van de Oostenrijkse stad Linz, is zondag een herdenkings plechtigheid gehouden, die door dui zenden voormalige verzetsstrijders uit de twee delen van Duitsland, Italië, Oostenrijk en Oost-Europa werd bijgewoond. WASHINGTON. Oud-president Ei senhower is in het legerhospitaal Walter Reed in Washington opgeno men wegens een acute ingewands ontsteking. Een woordvoerder van het hospitaal noemde zijn toestand bevredigend. Eisenhower is 76 jaar. WELLINGTON. In Nieuw-Zeeiand is een landelijke spoorwegstaking begonnen nadat besprekingen tussen vakbondsleiders en de regering over regeling van een loongeschil waren mislukt. De spoorwegen zijn staats eigendom. BAGDAD. De Iraakse premier, Taleb, is volgens persberichten in Bagdad afgetreden. Een reden wordt niet genoemd. Taleb vormde zijn re gering in augustus vorig jaar. SAIGON. Door het neerstorten van een Amerikaans hefschroef- vliegtuig in het midden van Zuid- Vietnam zijn zondag veertig Zuid- vietnamese soldaten gedood en 24 gewond. BRUSSEL. In het natuurreser vaat van de Hoge Venen bij „Signal de Botrange" in oost-Belgie is tachtig hectare heide en veenland door een brand in de as gelegd. VANDENBERG, CALIFORNIA, van de Amerikaanse militaire basis Vandenberg in Caldfornie is vrijdag ochtend 'de eerste maal in Engeland ontworpen en gebouwde kunstmaan, de UK- 3, die Aerial-3, gelanceerd. CHICAGO. Een rechtbank in Chi cago heeft een moeder van twee kin deren, die acht jaar geleden volsla gen blind werd doordat een bus met schoonmaakmiddel in haar gelaat uit eenspatte, 3.332.000 gulden schade vergoeding toegekend. De rechter achtte de fabriek van het schoon maakmiddel aansprakelijk omdat zij nagelaten had 'de deugdelijkheid van de verpakking voldoende te contro leren. NIEUW DELHI. De gouverneur van de staat Mysore, Giri, is gekozen als vice-president van India. Giri is tweeënzeventig jaar, voormalig vak bondsleider en lid van de congres partij. TOKIO. Op de Campus van de Tsjing Hoea Universiteit in Peking is een aoht meter hoog standbeeld van Mao Tse-Toeng onthuld, meldt radio Peking. Het is van gewapend beton vervaardigd door rode gardis ten onder de studenten. MADRID. De aartsbisschop van Madrid heeft het celebreren van missen voor de zielerust van Adolf Hitler, de leider van het Nazi-Duits- land, verboden. DJAKARTA. Indonesië zal de di plomatieke betrekkingen met Malei sië herstellen nadat het resultaat van de verkiezingen in Serawak be kend zijn. ORLEANS. In Frankrijk is zon dag de eerste directe kleuren-tele- visie-uiitzending, die buiten de stu dio's werd opgenomen, een succes geworden. HAAMSTEDE, 8-5. In een oude bunker aan de Moolweg te Haam stede woont hei echtpaar Vaane- Tibout .Vanaf 1946 wonen ze in deze bunker waar in de tweede wereld oorlog de eiland-commandant zijn bevelen ya/. Het echtpaar Chris Vaane en Wil- helmina Tibout is afkomstig uit Haamstede en hun gehele leven heb ben ze in de Westhoek doorgebracht. De heer Vaane is geboren op „De Moiré", dat toen nog arbeidershuis was van de hoeve „Nieuw Leven" aan de Kloosterweg. Zijn echtgenote is geboren in een der huisjes aan het begin van de Zandweg, die enige maanden geleden afgebroken zijn en waar nieuwbouw voor in de plaats kwam. De heer Vaane 20cht zijn bestaan in de ayarische sector en werkte jarenlang bij de landbouwer P. C. Hanse aan de toenmalige Zand weg. Ook bij Joh. Goudzwaard was hg werkzaam en het echtpaar woon de toen in een huis dat by de ramp in 1953 verloren ging. Hij trouwde in de eerste wereldoorlog en was toen als infanterie-soldaat gelegerd in Scharendijke. Meestal verkocht hij zijn wacht om thuis te gaan werken. .Teneinde alle kinderen de moge lijkheid te verschaffen het 5li-jarig huwelijksfeest, dat op 12 mei 1917 werd ingezegend, bij te wonen is het feest verschoven naar 26 mei in het Ger. Jeugdgebouw te Haamstede. Aan belangstelling zal het niet ont breken. VATICAANSTAD. De filmsterren Gina Lollobrigida en Claudia Cardi- nale werden met een paar duizend anderen uit de wereld van film, the ater en pers door paus Paulus in audiëntie ontvangen, NEW YORK. Secretaris-generaal Thant van 'de V. N. zal tegen midden augustus een bezoek brangen aan Ivoorkust, Niger, Mali, Guinea en Liberia. Hij gaat er heen op uitno diging van de regering van deze Afri kaanse landen. SYDNEY. De Australische minister van immigratie,1 Snedden heeft in tegenwooi'digheid van talrijke auto riteiten, de structurele voltooiing van de machtige Australia Square Tower - het 'hoogste gebouw van Australië - feestelijk ingeluid. 34,00; Bintjes 40 mm opwaarts f 35,00 38,00; Furore 40 mm opwaarts f 30,00 -31.00. Klei-aardapp&len voor de export: Bintjes 35 min opwaarts in twee ma ten f 35,00-37,00; Bintjes 45 mm op waarts geen notering. Import-aardappelen - oogst 1966, inclusief zak: Polen 35-50 mm f 24,00 Zwitserland - Bintjes 40 mmop waarts - f .31,00. Voer-aardappelen f 2,00-5,50. Stemming: binnenland vast. ex port weinig handel. Prijzen berekend per 100 'kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of au to. ADVERTENTIE MARKTBERICHTEN Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 8-5. Op de Rot terdamse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd franco Rot terdam: groene erwten tot f 43100 (42,00) schokkers tot f 41,50 (41,50); capu- cijners tot f 50,00 (52,00); bruine be nen - boerenschoon - tot f 70,00 (70,00). Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 8-5. Op de Utrecht se paardenmarkt zijn 409 paarden aangevoerd. De prijzen waren: luxe paarden f 1200-1650; werkpaarden f 1150- 1475; oude paarden f 800-1600; 3-ja- rige paarden f 700-950; 2-jarige paar den f 675-860, veulens f 325-600; hit ten f 700-925; slachtpaarden f 2,80- 3,70 per kilogram geslacht gewicht en jonge slaohtpaarden f 3,70-4,10 per kilogram geslacht gewicht. De handel Was rustig. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 8-5. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Eigenhei mers 40 mm opwaarts geen notering; Bintjes 35-50 mm opwaarts f 33,00- 3 H 3 s «5 N 0 H tA H M M M S 3 3 M tr* *-* c* K 5 Feuilleton door Maartje Zeldenrijk In Zundert controleerde ze haar benzine voorraad en besloot bij de eerstvolgende pomp nog even te tanken. Met het reservoir vol, stop te ze bij de 'douane, waar ze haar pa pieren en pas overhandigde. Maar de pas kon ;de man niet schelen. Hij had alleen maar belangstelling voor de groene kaart, die in orde bleek Beleefd saluerend deed hij een pas terug en Map bedankte hem vrien delijk lachend. Voorbij Wernhout werd de weg slechter: keien. Dan maar wat rus tiger aan. De Belgen deden blijkbaar niet zoveel aan hun wegen. In Antwerpen was het druk. Bo vendien rëden er trams in de stra ten en dan was ze altijd bizonder voorzichtig. Je wist nooit, waar ze op een gegeven ogenblik vandaan kwamen. Toch bereikte ze al spoedig de tunnelingang en gedurende de rit onder 'de grond zat ze klem in een file, die niet harder opschoot dan dertig. Geduld, Map, straks ben je er uit en zal er wel een gaatje zijn. Je bent inog vóór op je tijd. Buiten de tunnel splitsten vracht wagens en gewone auto's zich op verschillende banen, zodat ze weer snel verder kon. Een pracht uitvin ding, moesten ze in Nederland ook maar doen. De weg naar Gent was eentonig en vervelend. En slecht. Af en toe moest ze afremmen, omdat ze anders vreesde hot stuur niet te kunnen houden. Maar een eindje voorbij Sint Nicolaas werd hij weer beter. Iets over tweeën reed ze Gent bin nen. Ik heb nog helemaal geen hon ger, dacht ze. Ik rijd eerst nog een poosje door. Nog steeds heb ik een kwartier winst en na Gent dus een klein uurtje, omdat ik veertig minu- 39 ten uitgetrokken heb voor een maal tijd. Als ik ergens langs de weg iets zie, 'dat me lijkt, stop ik daar wel Binnen tien minuten was ze op weg naar Kortrijk en even voorbij dit stadje zag ze een behoorlijk res taurant, waar ze stopte. Voor de wa gen ook beter, dat ze nu even pau zeerde. Je kon niet het onderste uit de kan halen. Ze bestelde een eenvoudig diner en stak in afwachting een sigaret op. Tjonge, ze was tooh wel stijf ge worden van het aldoor in dezelfde houding zitten. Morgen, of overmor gen, als ze weer naar huis reed, deed ze het 'kalmer aan. Het eten was vrij goed en naar Nederlandse begrippen niet overda dig duur. Ze betaalde en zat wel dra achter het stuur. Nu kreeg ze Rijssel. 'Daarna zou ze wel spoedig de franse douane krijgen. Die heren bleken lastiger dan hun bel'gische collega's. Had madame iets aan te geven? Nee, dat had madame niet. Oh non? Maar hij wilde toch wel even in de wagen kijken. Als madame zo goed wilde zijn? Mada me was zo goed en maakte van de gelegenheid gebruik om zich wat te vertreden. Doch toen de man in haar tasje begon te rommelen, riep ze: „Hélala, que cherchez vous?" De man grinnikte even en klapte het tasje dicht. Hij keek nog even rond de wagen en haalde zijn schou ders op. ..C'est bien, madame. Et bon voyage." Terwijl ze weer achter het stuur plaats nam en startte, keek ze do douanier nog eens aan. Leuke lui hier, dacht zo. In dit tempo doorgaan de kan ik bij de spaqnse grens reke nen op visitatie, maar zover hoef ik gelukkig niet. Óp naar Arras. De wegen werden steeds smaller en slechter. Gelukkig was hier be trekkelijk weinig verkeer. Het land schap boeide haar en als de situatie het toeliet, keek ze links en rechts om er zoveel mogelijk van te genie ten. In Arras reed ze nog langs puinhopen, die ze ook al in Douai had gezien. De Fransen waren ze ker niet zo vlug in het opruimen. Arras was overigens niet veel bi- zonders. Amiens bleek veel weg te hebben van Leiden, vond ze. Mooie oude gebouwen, die gerestaureerd bleken, dus ook wel oorlogsschade hadden ondervonden. Op de vlakke weg naar Rouen reed ze weer met volle snelheid. Ik ben nog steeds een klein half uurtje voor op m'n schema. Als ik dit zo houd, kan ik tussen half zeven en half acht in Le Havre zijn. Het valt toch nog tegen. Bij Rouen moest ze via een breed verkeersplein naar links en daar zag ze eindelijk het bord „Le Havre". Zo, nog vijf en vijftig kilo meter. Wat een afstanden. Vah Pür- merend af was het tegen de zeshon derd kilometer. Je verrekent je altijd op zulke afstanden. Hoe dichter ze bij de havenstad kwam, des te drukker werd het. Ze passeerde dorpen en kleine stadjes en kon soms niet harder dan veer tig rijden, omdat men in deze stre ken schijnbaar nergens haast had. Als ze in de verte een voerman naast zijn hoge Franse wagen zag sjok ken, gaf ze meteen al een signaal, want ze wist, dat ze maar uiterst langzaam aan de 'kant gingen. Waar om reed iedereen hier midden op de weg? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3