Hoofdkantoor N.V. ZEGAM verhuist van Goes naar Middelburg STREEKNIEUWS Vooral de jeugd vierde enthousiast het Bevrijdingsfeest Anti-V.S.-betoging in München BERGMANS ft Naar fusie met P.Z.E.M. ZIERIKZEE, 8-5. Naar wjj uit Goes vernemen gaat de N.V. Zeeuwse Gasmaatschappij - ZEGAM - te Goes de mogelijkheden bestuderen van fusie c.q. nauwere samenwerking met de N.V. Provinciale Zeeuwse Electri- citeits Maatschappij te Middelburg. De vergadering van aandeelhouders van de ZEGAM nam maandagmiddag dit besluit met 314 tegen 267 stemmen. Deze beslissing van de algemene vergadering van aandeelhouders hield tevens in dat het hoofdkantoor van de ZEGAM te Goes naar Middelburg wtrdt overgeplaatst, in het gebouw van de N.V. Provinciale Zeeuwse Elek- triciteits Maatschappij. Tegenstemmers kwamen uiteraard uit Gces, maar ook van Schouwen- DuivelancSo gemeenten en andere in da provincie. Het jaarverslag werd aangeboden, lopend vanaf 16 maar 1965 (de op richtingsdatum) tot 31 december 1966. De feitelijke werkzaamheden begon nen op 1 juli 1965. Tevredenheid werd betuigd over het feit dat de jaarstukken tijdig konden worden aangeboden. In deze eerste periode boekte da N.V. Zegam een verlies van f 250.300.-. Gelet op de aanloop periode, de hoge investeringen en de ombouwkosten werd dit resultaat niet verontrustend genoemd. Ontslag directeur Aan ir. C. J. VaLllant is op zijn verzoek eervoL ontslag verelend als directeur. Eind augustus 1966 is be trokkene ziek geworden. Hij heeft gemeend nu ontslag te moeten aan vragen. Op 8 mei werden de laatste over nemingen van bedrijven door de N.V. Zeg?m plaats, t.w. Axel, Hulst, Tho- len en de N.V. G.M.Z. goedgekeurd door de vergadering van aandeelhou ders. De laatste notariële akten kun nen nu worden verleden. Een unie Wat de samenwerking met de P.Z. E.M. betreft deelde de voorzitter ge deputeerde A. J. Kaland mede, dat r ;ds sprake is van gemeenschappe lijke meten,pname en incasso. Bo vendien is ir. T. Bogerd, directeur van de P.Z.E.M.. sinds medio novem ber 1966 - wegens ziekte van de Ze- gam-dlrecteur - reeds waarnemend directeur van de Zegam. De grootst m ;geiijke meerderheid van de raad vi n bestuur sprak zich uit voor uit- bi riding van de samenwerking ook* cp endere terreinen. Het resultaat zal zijn een vei.- nele en administra tieve* unie, terwijl tevens een onder zoek wordt ingesteld naar de moge lijkheden van een fusie. Gemeentelijke invloed De algemene vergadering besloot hiertoe, met de reeds eerder genoem de stemverhouding en de kantoorver- Dlaatsings-konsekwentie. Om zeker heid te g?ven aan het personeel, is thans over deze overplaatsing reeds een beslissing genomen. Vcor de beoogde fusie evenwel zal als voorwaarde gelden, invloed van de gemeenten in het energiebedrijf, hetzij dit wordt gevonden in een deel van het aandelenpakket, hetzij in bezetting van bestuurszetels. Voor het oersoneel zal de verhui- zins met de grootst mogelijke soe pelheid worden geregeld. Vrijdag j.L is er reeds met de vakorganisaties overleg gepleegd. Het Zegam-bestuin kreeg de toezegging, dat de g-volgen zoveel mogelijk zullen worden opge vangen, ter bescherming van het personeel. Foto-wedstrijden Stichting Amateurfotografie Vijf mei tot en met dertien mei. In deze periode valt thans de Week van de Fotografie en betekent dat aan vele foto- en filmamateur^ het startsein is gegeven. Er vinden in deze week nl. twee wedstrijden plaats. Voor één wedstrijd is als on derwerp gekozen „het toerisme". Hiervoor werden foto's gevraagd die dit onderwerp in de ruimste zin uit beelden. De wedstrijd duurt tot en met 15 augustus. Voor de tweede wedstrijd wordt gevraagd met eenvoudige kiekjes een dagboek samen te stellen met foto's en 'korte teksten. De fotodag boeken worden ingestuurd naar de Stichting Amateurfotografie (Singel 32, Amsterdam-C) en na 1 oktober 1967 beoordeeld door een speciale jury. Algemene ledenvergadering Onderlinge Verz. Mij der Z.L.M. Naar wij vernemen zal de algeme ne Ledenvergadering van de Onder linge Verzekering Maatschappij dei- Zeeuwse Landbouw Maatschappij ge houden worden op donderdag 18 mei mei a.s. in hoteL „De Torenhoeve" te Haamstede. Aan de orde komt o.a. een bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar is de heer J. A_ van Nieuwenhuyze te Nieuwerkerk. Het verslag over het 16e boekjaar van de maatschappij wordt, met vreugde uitgebracht. In dit boekjaar kregen La verband met het in wer king treden van de Wet op het Scha deverzekeringsbedrijf (W.O.S.) be- Langrijke wijzigingen hun beslag. In dit boekjaar werd weliswaar geen recordtoename geboekt maar niet temin steeg het aantal' posten met 1.774 tot totaal 18.405 verzekerde ob jecten. De financiële resultaten wa ren alleszins bevredigend. Het per centage alil-risksverzekeringen bij de maatschappij is in verhouding hoog. Op Schouwen-Duiveland was de toe name in 1966: 276, en dit aantal bracht de stand van 1-1-'66 nJL 2.196 op 2.472 per 1-1-'67. Volgens gege vens van het C.B.S. bedroeg het aan tal personenauto's in Zeeland per 1 augustus '66 34.392. Het aantal brom fietsen neemt snel toe. In Zeeland zijn er 47.000 geregistreerd. Deze ont wikkeling gaat de maatschappij niet onopgemerkt voorbij. In 1966 steeg het totale premie-in komen met rond f 280.000,-. De to tale reserve bedraagt f 480.000,- of rond 20 °/o van hst premie-inkomen. advertentie Wanneer U iets bijzonders :j: wilt hebben... voor Moederdag b.v.: bloemvaas kandelaar servetband jampothouder slaagt U zeker in onze Keltum-comer Z1ERIKZEE Tien jaar Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis Op 11 mei a.s. wordt het- 10-jarig bestaan herdacht van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. De herden king krijgt een feestelijk karakter, waartoe een aardig programma is gereed gemaakt, dat begint met een entvangst van de genodigden in de hal van het ziekenhuis. Daarna vel gen een lunch in restaurant „Mon- dragen" en een rondrit over Schou wen-Duiveland. Na terugkeer wordt het tweede lustrum met het perso neel in de eetzaal van het ziekenhuis herdacht. Tentoonstelling Leger des Heils Als sluitstuk van het winterseizoen wordt donderdagavond a.s. in het clubgebouw .,De Lichtboei" van het Leger des Heils oen tentoonstelling gehouden van werkstukken gemaakt door de verschillende aangesloten jeugdclubs. Getoond worden de re- sultaten van de handenarbeid-, tim mer- en fotoclubs. De tentoonstel ling, die slechts gedurende één avond voor alle belangstellenden te bezich tigen zal zijn wordt om acht uur ge opend door burgemeester D. W. Kas telein. Iedereen is voor een bezoek van harte welkom tot ongeveer tien Juwtlltt naast 's-Gravensteen Zierikzee Telefoon (01110) 24 43 *^X^"X~X~X«X~X-X"X"X~X~> Gewestelijke landdag Ned. Chr. Vrouwenbond Op dinsdag 23 mei a.s. wordt te Zierikzee de landdag gehouden van het gewest Zeeland van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Gelet op het grote aantal leden dat deze landdag gaat bezoeken, zijn zowel de Grote Kerk als de Chr. Gereformeerde Kerk voor deze gelegenheid gereserveerd. De :n beide kerken af te werken program ma's zijn - cp enkele onderdelen na - vrijwel gelijk. In de Grote Kerk vindt de begroeting plaats door de gewestelijke presidente mevr. J. Jongstra-Koerselman en in de Chr. Geref. Kerk door de vice-presidente deze kerk zingt een koor, onder lei- mevrouw S. Kolff-Hoogendoorn. In ding van mevr. B. v. d. Linde-Flo- russe, terwijl in de Grote Kerk een zangprogramma wordt verzorgd door mevrouw M. N. Coumou-Groenendijk In beide kerken dek'lameert da heer W. van der Loos te Rotterdam. In beide kerken wordt door ds. W. van der Linden te Aimstelveen-Buiten- veldert een rede uitgesproken over het enderworp „Hoe leiden wij on ze kinderen het leven in?" haamstede Vergadering fruitkwekers Donderdagavond zal in hotel Bom te Haamstede een vergadering wor den gehouden voor de fruitkwekers uit de Westhoek die zich destijds op gaven voor een te houden reis naar het buitenland. Zij die daarvoor nog interesse hebben zijn van harte wel kom. Een en ander geschiedt in sa menwerkingsverband tussen Pomona en N.F,0. Tevens zullen op deze vergadering mededelingen worden gedaan over het a.s. Goese Fruitcorso, waarvoor de Westhoek nu ook plannen heeft. Geluiden-excursie Voor hen die hun kennis van vo gelgeluiden weer .wat willen opfris sen en zo nodig vergroten, bestaat een unieke gelegenheid om dit uit de voeren, want de Vogelwacht Schou- wen-DiJivëland organiseert in de vroege morgen van tweede Pinkster dag een vogelgeluiden-excursie, die doorgaat als het niet stormt of re gent. De wandeling begint om 7 uur bij de splitsing Kloosterweg-Ver- tonsweg te Haamstede, ongeveer 300 meter voorbij Grand Hotel „Witte van Ha'emstede", richting vuurtoren. Naast heerlijk vogelgezang biedt de ze wandeling een schat aan natuur schoon. burgh Bustocht langs natuurgebieden Bij voldoende deelname zal door de Vogelwacht Schouwen-Duiveland a.s. zaterdagmiddag een rondrit per bus georganiseerd worden langs di verse natuurgebieden en niet te ver geten broedgebieden van het schier eiland. De bustocht, die niet koste loos is begint bij het busstation in Burgh, waar voor mogelijke autobe zitters parkeerruimte wordt gevon den achter de oude school. De voor zitter, de heer J. P. C. Boot, zou gaarne zo spoedig mogelijk bericht van deelneming telefonisch ontvan gen. noordgouwe Jeugd verkeersexamen Voor het jeugdverkeersexamen, waarvan het praktisch gedeelte werd afgenomen te Brouwershaven, zijn van de openbare lagere school te Noordgouwe alle 26 deelnemende leerlingen geslaagd. Hans Kik Leo van Gastel Anja de Wit Johan Pannekoek Denny de Vos Ria de Jonge Jan van der Klooster Martha Voshol Jaap de Zeeuw Cor van der Jagt (-), Addy Wagemaker Kees Bos, Wim Lokerse, Ina Vis, Leen van As, Joke Beekmans, Tie- neke Bos, Janneke van der Klooster, Kees de Regt, Ineke de Blonde, Nel- leke Kort, Gonny Adriaanse, Aad Ketting, Mia Fierens, Ina Rijnberg, Jan Adriaanse. geslaagd met lof De openbare lagere school kan dus op een goed resultaat terugzien. Reisje bejaarden Op 6 juni a.s. zal een reisje voor de ouden van dagen van Noordgou- we-Schuddebeurs worden georgani seerd. Daartoe zal deze week een collecte worden gehouden. Gezien het succes van vorig jaar kan en moet het ook dit jaar weer gelukken. Degenen die hieraan deel willen ne men, worden verzocht zich op te ga ven. dreischor De Sakor-collecte De SAKOR-collecte heeft alhier opgebracht een bedrag van f 70,37. Een eerdere opgave stond abusieve lijk onder Bruinisse vermeld. oosterland Vijf en vijftig-jarig huwelijksfeest Vcrige week vierde het echtpaar M. Kloote en J. Kloote-de Bil, we nende aan de Nieuwe Weg alhier, het 55-jarig' huwelijksfeest. Op woens dag 10 mei a.s. hoopt het echtpaar C. Stouten Jzn. en Adr. Stouten-Steen- pcorte, eveneens 55 jaar getrouwd te zijn. Dit bruidspaar woont in de Kerkstraat. bruinisse De te Bruinisse gehouden Em- mabloem-collecte bracht' f 264,84 op. Wegrestaurant „De Grevelingen" Het aan de Grevelingendam ge bouwde wegrestaurant „De Greve lingen" wordt op vrijdag 12 mei a.s. officieel geopend. De officiële ope ning van het fraai gelagen restau rant vindt plaats door de voorzit ter van de Zeeuwse Brug Maatschap pij en lid van Ged. Staten van Zee land de heer M. J, van Poelje. Nieuwe motoren in schepen De malaise in de binnenvaart heeft tot gevolgdat niet meer aan de lopende band nieuwe motoren in schepen worden gezet, maar toch zijn er nog steeds schippers die hun mo tor voor een andere verwisselen. Door de firma P Maaskant cn Zoon te Bruinisse werd een 170 p.k. Cummins Dieselmotor geplaatst in het 260 ton grote binnenvaartschip „Lena Johanna" van schipper G. Verkamman uit St. Philipsland. De motor maakt 1900 toeren en schipper Verkamman heeft weer een aan de tijd aangepast schip en motor. Vereniging „Het Zonnehuis" Te Bruinisse wordt van 8 tot 13 mei de jaarlijkse collecte gehouden voor de Vereniging „Het Zonnehuis", de vereniging die christelijke verple ging beoogt van langdurige zieken en ernstig invaliden van alle leeftij den en gezindten. Muurkranten in Peking maken melding van nieuwe ongeregeldhe den tussen aanhangers en tegenstan ders van de Chinese partijleider Mao Tse Toeng. Zo zouden donderdag jl. te Tsjengtsjow in midden-Chino 24 Maoïsten zijn gedood en 3.800 zijn gewond, van wie 650 ernstig. De oudste van het trio der An drews sisters, Laverne Andres, is maandag in de leeftijd van 54 jaar in haar woning in Los Angeles over leden. Zij leed aan kanker. Op de eerste dag van het debat in het Lagerhuis over de Britse aan vraag van het E.E.G.-lidmaatschap zijn ongeveer 30 leden van de lin kervleugel van Labour in opstand gekomen tegen premier Wilsons plannen. Bru wist er raad mee BRUINISSE, 5-5. Een feest uit de grond stampen en vieren in een paar dagen, het is op Bruinisse meer verte ond. het is ook deze keer weer gelukt. Een feest, vcor en door de .jongeren zelf, dit was de leidende gedachte van de initiatiefnemers en van de daarbij behulpzame politie en zo is de Bevrijdingsdag 1967 (op 6 mei) met animo gevierd. Het begon met een wielerwedstrijd, de oude beproefde Ronde van Bru, beginnend bij smederij Kriger aan de Steiinstraat. om daar via Dijk- straat, Prinses Wilhelminalaan en Deestraat daar ook weer te eindigen. Eerst verschenen 33 dames aan de start cm 10 ronden te rijden. Het re sultaat was dat Adrie Jonker de strijd won met 220 punten. Zij ont ving daarvoor f 12,50 en een rollade, nog enkele andere premies, en de gebruikelijke bloemen en de ronde- kus van Giljam de Koning. Tweede werd Marleen van den Ouden (f 10,- plus premies), derde, Anja van der Blom (f 7,50 plus pre mies), vierde Janny Schot (f 3.- plus premies) en vijfde Paula van Pope- ring (f 2,- plus premies). De door diverse winkeliers be schikbaar gestelde premies voor de dames waren o.a. een schrijfmap, 1 pak sprits, een paar nylons, een zil veren armbandje, een beeldje en een jampotje. Vcor de heren Ook voor de heren was er dezelf de ronde, maar nu moest 20 keor het zelfde circuit worden gereden. Ook hierbij 30 deelnefners. Jammer dat enkel? veelbelovende renners wat onvoorzichtig hun bochten namen en daarom door een val al direct wer den uitgeschakeld. Na 10 ronden ging de strijd daarom hoofdzakelijk tus sen de kopgroep van 3 renners Henk Jum'ileta, Leen Kempe en Jan Deur- lco, met een ronde achterstand ce moedig volhoudende R. van Boven en S.jaak Smit. Uitslag: 1. Henk Ju- melet (f 12,50, een door het gemeen tebestuur beschikbaar gestelde beker, een pond biefstuk, een taart, een as bak, bloemen en de kus voor de win naar hem gegeven door Marja van Duivendijik). Tweede werd Leen Kempe, die met 380 punten slechts 5 punten op do winnaar achter was (f 10,- plus pre mies), der da Jan Dsurloo 293 pun ten (f 7,50 plus premies), vierde R. van Boven (f 3,-), vijfde Sjaak Smit (f 2.- plus premies). De premies voor de jongens be stonden onder meer uit schrijfmap pen een batterij, een slof Lexington, een dolk, een buitenband voor een bromfiets, een balman glas, een as bak, sneep, een fles wijn en tubes handcreme.. De jury bestend uit de daimies Jan ny Okkerse, Ccrry de Koning, Nel van Duivendijk en de heren Henk van den Ouden en Leo van Weele. Speaker was Kees van Liere. liet bleek al direct toen om half acht dc muziekvereniging Nu met Hope, nadat samen met de drum band een rondgang door het dorp was gemaakt, dat de stemming onder de jeugd opperbest was. In de muziektent speelde Nu met Hope diverse opgewekte marsen en er was veel volk op de been. Talentenjacht Dat was ook het geval toen de band „The Lejcs" zich lieten horen, afgewisseld door de talentenjacht, waarbij de jeugd zelf voor muziek, zang of voordracht zorgde. De uitslag van deze talenten jacht was: 1. Marjories (Marja en Joke van r}e Linda) f 10,- 45 punten plus bloemen; 2. NelTie Braber. 38 punten* (f 7,50); 3. rr.aj. Van der Linde en de heer Van 't Hoff (f 5,-. 36 punten); 4. de heer Klaas de Winter (34 pun ten, een taart); 5. Los Lamalachos, (32 punten, een fles wijn); 6. De Wan delclub (een doos bonbons, 31 pun ten); 7. Ccrrie de Graaff en C-arla dee Zeeuw (30 punten, f 3,-); 8. Ben Schot en To'nny Schults, (27 punten, 2 boeken); 9. Tcny Schout (27 punten, een beak). De jury bestend hier uit de heren L. Ottens, Jac. Capelle. H. J. Hage, J. van der Have en D. Cop- poolse. Volop feest Niet alleen deelnemers aan de ta lentenjacht hadden zich verkleed, ook vale anderen liepen met vi-eem- de kledij rond en er werd volop feest gevierd Zij die zich hiervoor hebben ingojspamtnen: Kees van Liere, Henk Jonker. Theo Kriger, Tony Schout en de dames Riek Hoogerwerf, Jan ny Okkerse, Corry de Koning en an deren hebben eer van hun werk ge had. Toen de meesten al naar het vreugdevuur op de haven waren vertrekken, heeft Kees van Liere een dankwoord gericht tot de anderen die eveneens tot het slagen van het feest hadden meegewerkt. Hij noemde achtereenvolgens de initiatiefnemer wethouder Jumelet, het gemeentebestuur van Bruinisse, de heer A. Jumelet Dz., de muziek „Nu met Hope" en „The Lejos" en tenslotte de politie, die ook een zeer werkzaam aandeel heeft geleverd. Een vreugdevuur, brandend van half elf tot half twaalf op het ha- venplatenu was een goede afsluiting. De brandweer spoot, als de befaam de olifant, het vuur en daarmee het feest uit. Nederlander filmt in Nepal DEN HAAG. 8-5 De Nederlandse cineast Jan Boon is in het grensge bied van Nepal en Thibet begonnen aan filmopnamen in Zwitserse op- diacht. Hij werkt aan ter. film, die over de gehele wereld in roulatie zal worden gebracht en die zal han delen over het lever, der Sjerpa's. De titel is „Hulpactie Thibet". Prijsvraag voor nieuw stadhuis te Amsterdam AMSTERDAM, 8-5. Maandngmid- dag heeft Amstei dam, bij monde van burgemeester mr, G. van Hall voor de tweede maal een prijsvraag ge lanceerd voer de bouw van een nieuw stadhuis, ruim 30 jaar nadat een eerste poging was gedaan mid dels een prijsvraag tot een aanvaard baar ontwerp voor een nieuw stad huis aan de Amstei te komen. Het kan niet uitblijven, nu de zomer zo duidelijk nadert. De fabrikanten brengen weer hun collecties badkleding aan de markt. Wie het zich kan permitteren vindt voor het zonnebad in de (hopelijk) warme zomer een op lossing met de minikini, hier (foto), onderdeel van een setje waartoe ook een badstoffen jasje met capuchon en zelfs een dito badtas behoren. (Merk: Roulette). MUNCHEN, 9-5. In München is de politie maandagavond slaags geraakt met ruim 5.000 jongelui, die voor het Amerikaanse consulaat, tegen de Amerikaanse inmenging in Vietnam betoogden. De betogers, voornamelijk studen ten, trachtten de barrikades te be stormen die de politie ter bescher ming van het gebouw had opgetrok ken. Zeker tien betogers, onder wie drie meisjes, liepen verwondingen op. Ook enige politieagenten werden licht -gewond. Hp Gritkse minister van binnen landse zaken, Stylianos Patakos, heeft maardapavend gezegd, dat de Nederlandse journalist Frans van Hasselt, die door de Griekse veilig heidsdienst saterdag is gearresteerd, waarschijnlijk dinsdag (vandaag) uit Griekenland uilgewezen zal worden. In Athene is onder leiding van de nieuwe minister van buitenlandse zaken, Paul Economoe-Goeras. een conferentie gehouden van Griekse ambassadeurs in de west-Europese hoofdsteden. ADVERTENTIE Voor moeder een goede zonnebril! Geef een Zeiss-Polarohl Buchmann of Rodenstock Nieuwste brilmonturen Pracht brilétui's Brillen op advies van de oog arts vlug klaar vakopticiën Havenpark 1 Zierikzee J. KLOET - Totem - Burgh TOEN Het boetekleed ontsiert de zondaar niet. Het daarom op deze plaats maar aangetrokken, ook al noodt de zon tot heel opgewekte en. vrolijke dingen. Er viel genoeg te schrijven de laatste week, maar het rechtstan dig lood om het even typografisch te zeggen wil het cursieve broertje wel eens verdringen en als die inter ne prestigestrijd ontbrandt, moet dat broertje het doorgaans afleggen. In het kader van de regels moest voor het Oranjeprinsje alles wijken en precies op die tijd begonnen de knapste koppen over het Deltaplan le praten en dat was natuurlijk veel belangrijker dan welk grapje en welke overpeinzing ook. Uitgerekend kwamen toen de spatjes van de lint jesregen omlaag tikken en dat alles werd weer overspoeld door (hier en daar) een schuimend Oranjefeest. Na het al bedaagde liedje te heb ben geciteerd: „En xoat doe je dan, wat doe je dan hebben we ons voorgenomen het weer wel goed te maken met „de mensen", die onzicht bare en ongrijpbare kring, die reikt tot Australië, Canada, maar vreemd genoeg ook tot Lutjebroek, dat er fijn ook bij behoort. En morgen is het 10 mei, een on uitwisbare datum in de vaderlandse geschiedenis. Toen - 27 jaar geleden bleven de boeken dicht en ze moes ten toch zo hoognodig open, warit het eindexamen stond voor de deur. Voorlopig kwam er voor in de plaats die tumulteuse heksenketel van ge ruchten, gevaren, ontreddering, dood, leed. Oorlog. Hoe had men ook kun nen geloven aan de onvermijdelijk heid als het leven zich (nog) afspeelt binnen de veilige muren van de school, met zijn kleine vreugden en slechts groot gewaande verdriete lijkheden. Alles verliep als in een roes. De „baas" zei dal de school dicht ging. In de Gasthuiskerk werd een biddienst gehouden. Op weg naar huis schoot een Messerschmidt een Nederlands toestel neer. De piloot sprong er uit en dioarrelde als een blad in de herfstwind. Toen hij op de grond kwam had hij nog de kracht om te zeggen hoe zijn „chute" tut moest. Nadien bloedde hij dood. Thuis, een dorp in rep en roer. Er waren evakuatiegeruchten en die werden betoaarheid ook Een dorps bevolking ondergebracht in boeren schuren, een gemeentehuis achter zandzakken, soldaten die - van waar gekomen? zich doodop in een school op een strozak lieten neerplof fen. Donkere en angstige nachten op de dorpstoren, tot in die fatale nacht de laarzen ketsten op de stenen van het raadhuis en het eerste Nazi- Duits viel te horen: „Gibt's Soldaten hier?" Dan die bijna hallucinatie nan de „Todesregimenten", die op hun motoren voorby trokkenTerug naar school veegden we we de scher ven van een jeugdillusie bijeenDe baas zei: „Volgende weck examen". SCHIEREIL ANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2