KONINKUJK PAAR VERTREKT 13 MEI NAAR CANADA KAMERBREED „DE MAGNEET" Pokken in India Rapport over misdrijven in de Ver. Staten Arabische prins in Aden gedood Aanhoudende druk van Vietcongeenheden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 mei 1967 123ste jaargang Nr. 19790 WAARIN OPGENOMfcN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797 1889 REDAKTIE 6N ADMINISTRATIE Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, iel. 01110-2253, na 18.00 uur: lel. 01110-2118. Girorekening 137677 Redakteur: M. J. Bij de Vaate, lel. 01110-2938. Uitgave: N.V. Orukkerij v'h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 6,50; per week >0 cent. Losse nummers 15 cent. - Verschijnt maandag dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 ceni per mm; „Succesjes" (ma*. 4 regels) I 1,25 per stuk. In dit nummer: Naar fusie tussen ZEG AM en P.Z.E.M.? Er wacht een uitgebreid programma DEN HAAG, 8-5. Het programma van het bezoek dat H.M. de Koningin en ZK.H. de Pr ins der Nederlanden op uitnodiging van de gouverneur- generaal van Canada aan dat land zullen brengen, is als volgt: Op zaterdag 13 mei a.s. vertrekken koningin en prins van de luchthaven Schiphol naar Montreal, waar zij des avonds zullen aankomen. Op zondag 14 mei zal een kerk dienst worden bijgewoond in Dollard des Ameaux, in de omgeving van Montreal. Op maandag 15 mei woont het ko ninklijk paar een ontvangst bij van de Nederlandse kolonie in Montreal. Op dinsdag 16 mei zal het vorsten paar de eerste plenaire zitting bijwo nen van de internationale Kamer van Koophandel, waarbij de prins een toespraak zal houden over het on derwerp „Private enterprise in a changing world". Des middags ver trekken Hare Majesteit en Zijne Ko ninklijke Hoogheid per trein naar Ottawa, waar het officiële gedeelte van het bezoek aan Canada begint, 's Avonds vindt in „Rideau Hall', het paleis van de gouverneur-generaal, een officieel diner plaats. Op woensdag 17 mei worden ko ningin en prins ontvangen door het gemeentebestuur van Ottawa in de „City Hall". In het parlementsgebouw vindt daarna een ontvangst plaats door de leden van de Canadese rege ring. Tegen het einde van de morgen wordt een bezoek gebracht aan het „Tulip Festival". Tydens dit bezoek zal Hare Maje steit een gedenkteken onthullen ter herinnering aan haar verblijf in Ot tawa tijdens de oorlog. Na ailoop van de lunch, die wordt aangeboden door de Canadese pre mier Lester Pearson, vindt het offi ciële afscheid plaats, waarna de Ne derlandse gasten per trein terugke ren naar Montreal. In het kader van de Nederlandse inzending voor de wereldtentoonstelling vindt's avonds in het „Place des Arts" te Montreal een concert plaats door het Amster dams Concertgebouworkest, dat door Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid zal worden bijgewoond. Bezoek aan wereldtentoonstelling Donderdag 18 mei brengen konin gin en prins een bezoek aan de we reldtentoonstelling, waar zij ontvan gen worden door de Canadese com missaris-generaal, de heer Pierre Dupuy. Daarna vindt de opening plaats door H.M. de Koningin van het Nederlandse paviljoen. In het Expo-theater vindt vervolgens de wereldpremière plaats van de film „Ciels de Hollande" van de Neder landse cineast John Fernhout. Het ligt in de bedoeling 's middags een aantal andere paviljoens op de we reldtentoonstelling te bezoeken. Des avonds is er een diner in het Neder landse paviljoen. ADVERTENTIE naar Wij hebben breedtes voor elke kamer: 3.00, 3.66, 3.75,3.80,3.90, 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIKWEERT Nieuwerkerk - tel. (01114) 265 Bruinisse - tel. (01113)470 NIEUW DTLHI, 8-5. In de afgelo pen vier maanden zijn in India min stens 800 mensen aan de pokken be zweken. 600 stierven in de staat Ma- harasjtra in het westen van India en de rest in Assam. Arrestatie in Britse moordzaak LONDEN, 8-5 De Engelse politie heeft een chauffeur aangehouden op beschuldiging van het doden van één van de twee meisjes, die op 18 april j.I. vermoord werden gevonden in een verlaten steengroeve nabij Beenham in het graafschap Berk shire in Midden-Engeland. De ver dachte de 19-jarige David Burgess, is afkomstig uit dezelfde plaats. Twee andere mannen worden in verband met dezelfde zaak ondervraagd Vrijdag 19 mei is een rustdag. In de loop van de dag vertrekt H.M. de Koningin naar Ottawa. De prins ver trekt de volgende dag voor een kort bezoek naar Mexico. Zaterdag 20 mei gaat de koningin per vliegtuig naar Toronto In de om geving daarvan worden bezoeken ge bracht aan een aantal Nederlandse emigranten en aan Niemeyers ta baksfabriek te Brantford, waar zal worden geluncht 's Middags brengt Hare Majesteit een bezoek aan en kele Nederlandse gezinnen in de om geving van het plaatsje Calt Op het programma staat tenslotte een bezoek aan de Quelph universi teit, waar de koningin een ontmoe ting zal hebben met een dertigtal Nederlandse docenten, studenten en jonge boeren. Contact met emigranten Zondag 21 mei woont H.M. de Ko ningin een kerkdienst bij in Toronto. Na afloop wordt een Brabantse kof fietafel aangeboden door de geza menlijke kerkelijke emigranten-or ganisaties. Ook des avonds zal H.M. een ontmoeting hebben met een groep Nederlandse emigranten. Op maandag 22 mei gaat de konin gin per vliegtuig naar Calgary, waar zij bezoeken brengt aan verschillende Nederlandse emigranten. Op dinsdag 23 mei brengt H.M. de Koningin een officieel bezoek aan Brittish Columbia, waar zij in o? hoofdstad Victoria door de luitenant gouverneur en de premier zal wor den ontvagnen. Op woensdag 24 mei gaat de reis per vliegtuig verder naar Vancouver, waar eveneens kontakt zal plaats vinden met Nederlandse groeperin gen in de Canadese samenleving. Donderdag 25 mei keert het ko ninklijk gezelschap per vliegtuig te rug naar Ottawa. Op vrijdag 26 mei vertrekken H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden uit-Montreal naar Ne-< derland, waarzij. zaterdag 27 mei op de luchthaven Schiphol terugkeren. Werkkampen opgerold in Pakistan RAWALPINDI, 9-5. De Pakistaan se politie heeft in de omgeving van Haiderabad en Moeiten 307 mensen bevrijd uit negen werkkampen, waar zij onvrijwillig en onder slechte om standigheden graafwerk moesten verrichten. 33 personen - voorname lijk aannemers - zijn aangehouden. De goeverneur van West-Pakistan, Mohammed Moesa, heeft verklaard dat de regering besloten heeft de werkkampen op te heffen. Het nieuwe Schiphol WASHINGTON, 8-5. Een commissie die dcor president Johnson is inge steld heeft in een rapport gepleit voor algehele herziening van de wet ten cp dronkenschap, prostitutie, abortus en sexuele misdrijven. Het rapport zegt dat de uitvoering van deze wetten dikwijls buitengewoon kostbaar is, ondoelmatig blijkt en een demoraliserende invloed ver toont op de politie. Voorgesteld werd deze „sociale ziekten" te behande len „buiten het systeem van de cri minele wetgeving". In 1&65 werden in de V.S. 4.955.047 arrestaties verricht, waai'van een ^erde wegens dronkenschap. De dronkaard blijkt door de tussenkomst van de justitie absoluut niet te ver beteren. deze tussenkomst heeft geen nut en ..de uitwerking is teleurstel lend". Geconstateerd wordt, dat „de wetten op ontucht, overspel en hete- rosexuele afwijkingen niet algemeen worden toegepast". In het fundamen tele belang van de gemeenschap moeten strenge maatregelen genomen worden tegen aanranding ,.ter be scherming van de instellingen van huwelijk en gezin", maar omdat de ze belangen niet in het geding zijn bij ontucht, sodomie en homosexua- liteit „is de toestand hier minder duidelijk". Wat de prostitutie betreft meent het rapport dat dit „sociale vraag stuk" aan eLke maatregel ontsnapt. Het stelt voor de wetten .egen de prostitutie „te bepei ken tot de ge vallen waarin dergelijke activiteiten een financiële organisatie vormen of wanneer er sprake is van openlijke werving". Inzake abortus schat de commissie dat er per jaar in de V.S. een mil joen gevallen voorkomen, waarvan er slechts acht tienduizend wettig in de ziekenhuizen worden verricht. Maandagochtend reeds, gonsde het nieuwe Schiphol-areaal van activi teit. De vliegtuigen voor gaande en komende passagiers staan gepar keerd voor de pieren. „Queen"-scliepen snel uit de vaart LONDEN, 8-5 De Cunard-soheep- vaartmij. heeft bekend gemaakt dat het Britse passagiersschip „Queen Mary" aan het eind van deze zomer uit de vaart genomen wordt en de „Queen Elizabeth" ongeveer een jaar later. De president-commissaris van de maatschappij heeft gezegd dat het besluit van de Cunard deel uitmaakt van een proces om de maatschappij een lonende basis te verschaffen. De uit de vaart te nemen schepen heb ben volgens hem elk jaarlijks een verlies van 750.000 pond sterling (7.5 min. gulden) opgeleverd. In 1969 zal de Cunard een nieuw passagiersschip de Q-4, in de vaart brengen. Honderd jaar, zeggen ze bij de gaar keuken van deze man. Wie zal het zeggen? Er is geen burgerlijke stand. Niemand weet precies hoevelen ge boren worden hoeveel er sterven in Bihar deze zomer. „Eten voor India" gaat weer een nationale collecte or ganiseren ,om mede te trachten het leed te verzachten. Gedenkteken onthuld voor Kongo-slachtoffers BRUSSEL, 8-5. Te Gentinnes na bij Gembloers in België is zondag middag in tegenwoordigheid van koning Boudewijn en koningin Fa- biola, een gedenkteken onthuld ter nagedachtenis van 209 katholieke en protestantse missionarissen en mis- siepersoneel, die in Kongo in de pe riode 1960-65 om het leven zijn geko men. Op een muur van een witte her denkingskapel zijn de namen van de uit 13 landen afkomstige slachtof fers, w.o. 34 Nederlanders, aange bracht. ADEN, 9-5. In de Arabische wijk Sjeik Otman van Aden is maandag de Arabische prins Mohammed Jafa gedood. De 25-jarige prins bestuurde in naam van zijn vader -het sultanaat Jafa, dat dicht bij de grens met Je men ligt. Hij was voorstander van opneming van het sultanaat in een Zuidarabische federatie. Maandagavond zijn bij een terro- ristenaanslag in Aden zes Arabieren gewond. Zij kregen te weinig KINGSTON, 6-5. Afgevaardigden van. Latijns - Amerikaanse landen naar een bijeenkomst te Kingston op Jamaica van een studiegroep van de V.N. die zich met de rechten van de mens bezig houdt hebben vrijdag ge staakt voor een hogere toelage per dag. Zij wilden niet vergaderen omdat zij de vergoeding voor de kosten van hun levensonderhoud, die zij van de V N. krijgen, onvoldoende vonden in verband met de omstandigheden op Charles Coates, de vertegenwoor diger van de volkerenorganisatie op Jamaica, moest Uiet hoofdkantoor in New York opbellen om de toelage te kunnen verhogen van 19 tot 24 doller per dag. Nadat de „stakers" het extra geld .hadden gekregen, gingen zij aan het werk. De strijd in Vietnam SAIGON, 8-5. De druk van de Vietcong en Noordvietnamese een heden op de posities van de Ame rikaanse mariniers en die van dc Zuid Vietnamese regeringstroepen vlak ten zuiden van de gedemilita riseerde zone tussen Noord- en Zuid- Vietnam houdt aan. Verscheidene plaatsen, voorname lijk in wat beschouwd kan worden als het centrale deel van de Ame- irikaainse-Zuid,Vietnamese stellingen, zijn het afgelopen weekeinde bescho ten en soms fel aangevallen. In de naoht van zondag op maandag wer den twee Zuidvietnamese lucht machtbases bij Gio Linih en een stra tegische heuvel vaai de Amerikanen, heuvel 158, beschoten en aangevallen. Volgens niet-bevestigde berichten zouden 35 mariniers zijn gedood en 99 gewond. De verliezen aan Zuid vietnamese zijde worden „licht" ge noemd terwijl de aanvallers 118 man aan doden en 7 aan gevangenen ver loren. Kostbare schilderijen gestolen in V.S. URBANA (Illinois), 9-5. Uit het Kannent museum van de universiteit van Illinois zijn zondagnacht zes schilderijen gestolen, waaronder een Renoir en een Murillo. Een woordvoerder van de univer siteit, wilde zich niet wagen aan een schatting van de waarde der doeken. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven west-Europa is een ge bied van hoge luchtdruk tot ontwik keling gekomen, dat zich over Frankrijk en Duitsland tot boven Scandinavië uitstrekt, terwijl het restant van een oude depressie zich tussen IJsland en Schotland bevindt. Ten westen van Portugal bevindt zich een vlak lagedrukgebied, dat maar weinig van plaats verandert. In ons land wordt door al deze sys temen een zuidelijke tot zuidooste lijke stroming in stand gehouden, waarbij de komende 24 uur iets dro gere lucht afkomstig van Duitsland naar ons land wordt gevoerd. Hierin komen flinke zonnige perioden voor, en slechts af en toe enkele wolken- veilden. De 'temperaturen kunnen hierdoor in de middag opnieuw een iets hoger niveau bereiken. Maandag tegen de middag plaat selijke tijd duurden de gevechten nog voort en van Amerikaanse zijde werden versterkingen naar het ge bied gezonden. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's «coccccocccccoscooccoooco 8 O O Het leven is een droom, O maar dromen is geen leven. R 8 5CCOOOKCOCCOOOOSCOOOMOO! WARMER Verwachting tot woensdagavond: Droog en zonnig weer; zwakke tot matige zuidoostelijke wind; verdere stijging van temperatuur. 10 mei. Zon op 455, onder 20.18. Maan op 5.05, onder 21.44. 11 mei. Zon op 4.54, onder 20.20. Maan op 5.28, onder 22.58. Nieuwe maan: 9 mei te 15.55. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 10 mei 3.52 v.m. 16.12 n.m. 11 mei 4.24 v.m. 16.45 n.m. BROUWERSHAVEN: 10 mei 3.36 v.m. 11 mei 4.06 v.m. Springtij: 11 mei. 15.51 n.m. 16.26 n.m. n In het district Nickerie heeft een 36-jarige man terechtgestaan wegens poging tot dubbelstemmen op 15 maart. Hij werd veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf onvoorwaar delijk. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1