Geslaagde 27ste wandeltocht Schouwen-Duiveland Joden in Z.-Afrika ongerust Feestaanbiedingen van de Topslager! D. DE J0NCE - Haamstede Uw drukker voor mooi en doelmatig werk is L 0 Mosselzaadvangst op Friese Wad valt mee Woeling' en in China STREEKNIEUWS ZIERIKZEE, 8-.ï. Al was bet ein de van de 27ste 25 km wandeltocht, die zaterdagmiddag werd gehouden, dan niet %c gced, toch was het geheel wel gced, want cok ditmaal kan, be houdens dan de fikse regenbui gedu rende het laatste gedeelte van de rcute toen de deelnemers al dicht crder Zierikzee (snel) wandelden de tccht weer uitstekend geslaagd he ten. Aan de start gaven zich ook nog verscheidene deelnemers op, zodat het tttaal 160 bedroeg. Om even twee uurvertrok de stoet, die opgesteld was langs Havenplein en Havenpark, voorafgegaan door de signaalafdeling van „Rust Roest", over de Nieuwe* Haven, de Westha- vendijk, door het Eerste Weegje en de Laan van St. Hilaire de Zand weg in. Over Kerkwerve werd via we Heuvelsweg. de Turelureweg en de Zuidemicuwlandweg Brouwers haven bereikt, waar in hotel Ringel, berg gelegenheid werd geboden de m.-;ede Ie.: en te strekken, de inwen dige mens te versterken en eventu ele voeteuvelen door de Rode Kruis mannen te laten behandelen. Voor het Laatste bleek echter maar weinig arlmo of behoefte te bestaan, want, ook gedurende het verdere van de tocht behoefden naald, ether, pleis ter noch taLkpoeder dienst te doen. Van Brouwershaven ging het rich- -er--ire en vervolgens over de Schenkeldijk en de Schouwse Dijk richting Zierikzee. waar de eerst binnenkomende zich om 6 over 5 in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw meldde. Geleidelijk aan arriveerden ook de ar.dei-en en te ruim zes uur waren alle diploma's en onderschei dingstekenen door de voorzitter van het organisatiecomité, dr. J. C. Röh- ner, uitgereikt. Er bleken geen uit vallers te zijn. Wel waren enkele in geschrevenen niet opgekomen. Met een woord van dank aan de twee Rode Kruishelpers en de G. V. „Rust Roest door de voorzitter werd be sloten. Aan do tocht op Schouwen-Duive- U nd werd door 160 personen deelge nomen n.l. door 74 dames en 86 he ren. Vcor de eerste maal liepen 101 personen. 54 dames en 47 heren; voor de tweede maal 20 personen, 5 dames en 15 heren; voor de derde maal 16 personen, 6 dames en 10 heren; voor de v ierde maal 10 personen, 5 dames en 5 heren; voor de vijfde maal 6 personen, 3 dames en 3 heren; voor de zesde maal 1 persoon, 1 heer; vcor da zevende maal 2 personen, 2 heren; voor de achtste maal 3 per sonen, 2 dames en 1 heer; voor de negende maal 1 persoon, 1 heer; voor de elfde maal 1 persoon. 1 heer; voor de twaalfde maal 1 persoon, 1 dame. Voer de twaalfde maal werd deel genomen door mevrouw Lodewijk-de Witte; voor de elfde maal door de heer W. C. M. Jumelet. „Rust Reist" ;iam deel met 37 deelnemers, de gymnastiekvereniging uit Middelharnis-Sommeisdijk met 26 wandelaars onder leiding van de heer Groenendijk. „De Vier Bannen" uit Nieuwerkerk met 17 deelnemers onder leiding van mevrouw Lode wijk-de Witte. De Christelijke La gere Handels- en Praktijkschool uit Middelharnis met 13 meisjes on der leiding van de heer Y. de Rover en de Chr. Nationale School te Zie rikzee met 12 deelnemers onder lei ding van de heer J. Rcodenburg. De ze vijf groepen verdienden alle een greepsmedailie. De deelneming van wandelaars van Goeree-Overflakkae en Noord- Beveland was opvallend groot. s SPORT HENGELSPORT Bekerwedstrijd H.S.V. De Krabbe" Westersehouwen KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HOOGEVEEN. De 66-jarige K. Kroezen is in een champignonkwe kerij in zijn woonplaats, waar hij werkzaam was, onder een vorkhef truck gekomen, toen hij op weg naar de kantine over de voor hem verbo den rijbaan voor de truck liep. In een ziekenhuis in Hoogeveen is de man later in de middag aan zijn verwondingen overleden. ZWOLLE. In de ouderdom van 83 jaar is te Zwolle overleden de heer Wapenaar, rustend hoofd ener chris telijke school, die in vroeger jaren in de lering van de protestantse dichters een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. UTRECHT. De gemiddelde bezet- tingsraad van de treinen die op de lijnen van het Nederlandse spoorweg net rijden, bedraagt 45 procent, voor de eerste 'klasse geldt een percenta ge van 25, voor de tweede 60 pro cent. UTRECHT. Namens de Sumatra- Makassar zending van de gerefor meerde kerken in Nederland is ds. L. W. Korvinus op 1 mei naar In donesië vertrokken. ROERMOND. De 42-jarige heer F. Vossen uit Roermond is op de Maas brug in zijn woonplaats met zijn au to geslipt en 'tegen de brugleuning gebotst. Hij was op slag dood. DEN HAAG. Volgens gegevens van het centraal bureau voor de stati stiek traden de gemeentelijke brand weerkorpsen in het afgelopen jaar op bij 13.800 branden, d.i. ruim 3 procent minder dan in 1965 (14.300). GOES. In het ziekenhuis in Goes is overleden het 5-jarig meisje A. N. Schipper uit 's Heerarendskerke Zij was in haar woonplaats aangereden door een personenauto toen zij met een fiets aan haar hand de weg over stak. ZOETERWOUDE. De anderhalf ja rige Mathieu Paardekoper uit Zoe- terwoude is in de nabijheid van zijn ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. AMSTERDAM. In het eerste kwar taal van dit jaar hebben aanmer kelijk meer Nederlandse toeristen een bezoek gebracht aan de Verenig de Staten dan in dezelfde periode vorig jaar. Met een stijging van 9 procent bedraagt het aantal Neder landers, dat in de eerste drie maan den van dit jaar Amerika 'bezochten 4.413. HAARLEM. De 42-jarige G. J. T. Willemsen uit Amsterdam is op de Amsterdamsevaart in Haarlem om het leven gekomen, toen hij nabij een benzinestation stopte, uit zijn auto stapte en door een achterop komende auto werd aangereden. DORDRECHT. Op 'de rijksweg 16 bij Dordrecht is een ernstig ver keersongeluk gebeurd waarbij een dode was te betreuren en vijf auto's uitbrandden. UTRECHT. Het aantal leden van de Gereformeerde kerken was per 1 januari van dit jaar gestegen tot 844.591 Hierbij zijn inbegrepen de bijna vijfduizend leden van de Al- treformierte Kirchen in Niedersach- sen, die sinds 1923 tot het kerkver band van de Gereformeerde Kerken in ons land behoren. AMSTERDAM. Artis heeft drie weken na de tragische dood van Faroe een nieuw Neushoorn wijfje gekregen dat uit Oeganda in de Am sterdamse dierentuin arriveerde. AMSTERDAM. Wegens poging tot zware mishandeling van een agent van politie is de 19-jarige kantoor bediende J. W. uit de hoofdstad aan de officier van justitie voorgeleid. ROTTERDAM. De 32-jarige nacht waker J. de Waard uit Rotterdam is door inbrekers overmeesterd en aan handen en voeten vastgebonden. Om zijn hoofd kreeg hij een doek, die met touw om zijn hals werd vastgemaakt. De inbrekers deden een vergeefse poging om een kluis met een breekijzer te openèn. AMSTERDAM. Van de f 50.000—, die naar schatting 20.000 Nederland se schoolkinderen in 1965 bijeen hebben gebracht voor het verbete ren van het onderkomen van jonge dieren van het nationale park van Nairobi in Kenya, zal een geheel nieuw „weeshuis" voor dieren kun nen worden gebouwd, zo meldt ihel Artis-nieuws. BURGH, 4-5. Op Hemelvaartsdag hadden ongeveer 50 hengelsportvis sers, allen leden van de Wester- schouwse vereniging „De Krabbe", al heel vroeg het warme bed verlaten om aan de YVestbiut, een stuk zee dijk van de Burghsc polder, elkaar onderling cp de werphengel te be twisten. Hoofdprijs was de wisselbeker zo als deze elk jaar door het bestuur der veraaiging wordt uitgeloofd voor hem die de meeste vis vangt. Het was vrij goed weer doch de zuiden wind. allengs in kracht toenemend, noopte ds meesten om zich toch vrij dik in te pakken, omdat het vrij kil was. Omstreeks 10.00 uur werd de wed strijd afgeblazen en daarop kon met de weging en de daarbij behorende puntentoekenning begonnen worden. De wisselbeker komt dit jaar in het bezit van Jo Schot dtie 1050 punten verwierf. Verder was de 2e prijs voor Jan Hart met 990 punten; 3e m. A. v. d. Wielen, 850 punten; 4e W. C. de Jonge, 695 punten; 5e Joh. Verboom, 650 punten; 6e M. Wessetl's Sr., 600 punten; 7e J. A. Speelman; 8e W. Lemsom, 410 punten; 9e P. de Rijke, 3S0 punten; 10e D. de Rijke, 365 pun ten, lie J. v. d. Zande, 345 punten; 12e L. Kik, 340 punten; 13e A. v. d. Bos, 320 punten; 14e J. Bodbijl, 305 Joods gedenkteken in Dachau ingewijd DACHOU, 7-5. In het voormalige concentratiekamp Dachau bij Mün- chen is zondag een synagoge inge wijd ter herdenking van de vele slachtoffers tijdens het Hitler-be- wind. Ongeveer duizend mensen woonden 'de plechtigheid bij. Nederlandse journalist in Athene gearresteerd ATHENE, 7-5. Een Nederlandse journalist, F. van Hasselt, corres pondent van het „Algemeen Han delsblad" en de „Haagse Post" in Athene, is zaterdag in de Griekse hoofdstad 'gearresteerd. Aangenomen wordt dat hij zal worden uitgewezen. De vreemdelingenpolitie in Athene wilde zondag geen commentaar le veren. Motorrenner verongelukt STADSTEINACH, 7-5. Bij de Frankewald bergrennen in Stadstei- nach deed zich zaterdag een dodelijk mgeval voor. Bij de /training van de 500 cc 'klasse schoot de 29-jarige Heinrichit Mohr uit Obermoerlen in een scherpe S-bochtegen de omhei ning. Hij weid van zijn motor gewor pen en overleed op weg naar het zie kenhuis. JOHANNESBURG, 8-5. De voor zitter van 'de Joodse gemeenschap in Zuid-Afrika, dr. T. Schneider, heeft zondag verklaard dat de gemeen schap met de grootste zorg de toene ming van de neo-nazistische activi teiten in het land gadeslaat. Prinses Beatrix en zoon naar Drakensteyn DEN HAAG, 6-5. De Rijksvoor lichtingsdienst deelt mee: H.K.H. prinses Beatrix is zaterdagavond, sa>- men met haar zoon, per ambulance teruggereden naar kasteel Draken steyn. Daar de gezondheidstoestand van moeder en kind uitstekend is, heeft prof. Plate het thans medisch ver- antwoord geacht gevolg te geven aan de wens van de prinses om zo spoe dig mogelijk naar huis terug te mo gen keren. Miss Holland naar Portugal SCHIPHOL, 4-5. De nieuwe Miss Holland, dierenarts-assistente Irene van Campenhout uit Den Haag, heeft haar eerste uitnodiging voor een buitenlandse reis ontvangen, en wel van het Comissariado do Turismo uit Lissabon en de Portugese luchtvaart maatschappij T.A.P. Op de ochtend van Hemelvaartsdag is zij van Schip hol via Brussel per T.A.P. naar Lis sabon gevlogen, waar het Comissa riado, te vergelijken met de Neder landse A.N.V.V., haar 10 dagen lang als goodwill-ambassadrice van Ne derland zal fêteren en rondleiden. punten; 15e J. v. d. Bos, 300 punten; 16e P. Duson, 295 punten; 17e Jac. Verseput, 280 punten; 18e A. P. Deurloo, 275 punten en 19e L. Bra- ber. 275 punten. Slecht 2 deelnemers vingen geen staart zodat gezegd mag worden dat de vis zeer medewer kend was. Bij de junioren was de 1ste prijs voor A. J. Deurloo. 325 punten; 2e Nico v. d. Bos, 250 punten; 3e B. Meddeler, 230 punten; 4e J. J. Zo- mar, 200 punten en 5e Frank v. El zen, 200 punten. Zondagmorgen is de Krabbe weer paraat op het strand bij het Middenpad. Opleiding functies openlucht-recreatie UTRECHT, 6-5. Het Nederlands Kampleiders Instituut heeft besloten de voorbereidende coördinerende werkzaamheden ter hand te nemen om zo spoedig mogelijk te komen tot het vestigen van opleidingen voor functies in de sector openluchtrecre atie. Daarbij wordt in eerste instan tie gedacht aan de kampeerbedrijfs- tak. Aan de bestaande instellingen en instituten die zich bezig houden met vormingswerk en opleidingen, die verwantschap hebben met de recre ate in ruime zin, zal worden ge vraagd medewerking te verlenen aan het tot stand komen van de opleidin gen voer kampleider en recreatie- leider. Het zullen dagopleidingen zijn van een nader te bepalen duur met toepassing van de methode van praktijkwerk. Voor personen die het dagonderwijs niet kunnen vollgen, gelden als alternatieve oplossingen bijvoorbeeld de schriftelijke oplei ding, de avondopleiding of een leer lingstelsel. Mensenhuis in dierentuin NE WYORK, 7-5. De dierentuin in het Newyorkse Central Park heeft er een mensenhuisbijgekregen. Een bordje met dit opschrift hangt boven de ingang van een nieuwe cafétaria. Binnen staat de aansporing te lezen: „Laat voor de verandering de dieren u eens zien eten". Blikseminslag oorzaak van aardverschuiving BANGKOK, 8-5 In de Thaise pro vincie Chumporn zijn acht wegarbei- ders om het leven gekomen en vier anderen gewond bij een aardver schuiving, die ontstaan was door blikseminslag in een lading dyna miet. Automobilist reed door na dodelijk ongeval ALKMAAR, 6-5. In Alkmaar werd de I5-jarige D. Vogelpoel uit deze stad met zijn bromfiets door een auto aangereden. De jongen werd zwaar gewond en overleed kort na zijn op name in het ziekenhuis. De oorzaak van de aanrijding is nog niet be kend. De bestuurder van de betrok ken auto, vermoedelijk een Opel Ka- pitan van blauwe kleur, reed zonder te stoppen door. SPORT KORFBAL NOAD pupillen-DFS pupillen 0-3 De NOAD-pupillen speelden tegen DFS uit Burgh-Haamstede een aar- <di'ge wedstrijd waarbij de gasten echter de doelpunten maakten. Alle doelpunten vielen in de eerste helft en werden gemaakt door achtereen volgens Mattie Steur, Leo de Feiter en Rini Landman. De blauw-witjes slaagden er niet in om de eer 'te red den. VOETBAL K.'N.V.B. Zomeravondcompetitie rayon Zierikzee Smit Bolnes-Neptunus 3-4; V.A.B.-Stella Boys 3-1 Heden (maaitdag)avond wordt ge speeld: P.T.T.-Stella Boys en R.W.S.-P.Z. E.M. (deze laatste wedstrijd te Se- rooskerke). Aanvang beide wedstrij den: 7.15 uur. DEN HAAG. De heffing van.20 opcenten op de omzetbelasting gaat in op 1 juli 1S67. Dit blijkt uit het antwoord van de minister van fi nanciën op desbetreffende vragen van de kamerleden de heren Port- heine en Korting. Heden overleed, geheel onverwacht, mijn geliefde en zorgzame vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder LIJNTJE ABRAM1ENA VERSCHOOR geboren ROTH op de leeftijd van ruim 58 jaar Kerkwerve, 6 mei 1967 Condoleantie-adres: Vloedstraat 42, Kerkwerve De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 10 mei as., des namiddags 14.00 uur, op de begraafplaats te Kerkwerve. Namens de familie: J. J. VERSCHOOR Heden overleed, na een langdurige ziekte, toch nog onverwacht, mijn lieve vrouw en onze lieve moe der LUCIA KRIJGER geboren VAN MEURS op de leeftijd van 27 jaar M. K. KRIJGER LEEN en CORINA Zierikzee, 7 mei 1967 De Huybertstraat 30 Condoleantie-adres L. Krijger, Gravenstraat 2 De teraardebestelling zal plaats hebben woensdag 10 mei a.s.t op de algemene begraafplaats te Zierikzee, om 14.00 uur Heden overleed, na een langdurige ziekte, toch nog onverwacht, mijn geliefde schoondochter en onze beste schoonzuster en tante LUCIA KRIJGER geboren VAN MEURS op de leeftijd van 27 jaar Uit aller naam: L. KRIJGER Zierikzee, 7 mei 1967 Gravenstraat 2 Voor de zeer grote belang stelling, de vele bloemen, ca- deaux en gelukwensen die wij ter gelegenheid van ons 40- jarig huwelijk mochten ont vangen, zeggen wij, mede na mens onze kinderen en klein kinderen, hartelijk dank. Deze dag is voor ons tot een onvergetelijke geworden. C. SMALHEER C. SMALHEER-FOLMER Nieuwerkerk, mei 1967 Weststraat 9 Op vrijdag 12 mei a.s. j hopen onze geliefde ij oudere, groot- en over- I grootouders: L. J. LOKKER N. LOKKER HOEKMAN j hun 50-jarig huwelijk te 1 gedenken. Dat zij nog lang bij ons 5 mogen blijven is de wens rj J van hun dankbare kin- c i deren, klein- en achter- g kleinkinderen. Gelegenheid tot felicite- i ven in het „Huis van Q Nassau", van 5.00 tot 6.00 V uur namiddag. S Zierikzee, 8 mei 1967 u I Voor de hoofdschotel van een feestelijke maaltijd: Mild gekruide en botermalse rollade rund of varkens - per 500 gram vanaf 3.90 Wilt U iets anders? Dan is er bij ons volop keus in: Malse rosbief Heerlijke lende Varkensfricandeau Schnitzels enz. enz. Extra voordelig zijn deze week 0112e Magere speklappen zonder zwoexxl en knars - 500 gram1.78 Ook deze week natuurlijk op woensdag: 500 gram gehakt voor Vrijdag 12 mei a.s. hopen onze geliefde ouders, be huwd- en grootouders: M. DORST G. DORST-VAANE hun 45-jarige echtvere niging te herdenken. Dat zij voor ons nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Osterland, Burg. v. d. Haveslraat 67 Receptie op 12 mei van 16.00 tot 17.00 uur in het Verenigingsgebouw Oos- terland. 2,28 Om even vlug klaar te maken: Hamburgers - 3 voor 0,98 Voor de liefhebbers: Braadkuikens, dik bevleesd 1,98 per 500 gram Voor feestelijke boterham Snijworst 100 gram 0,58 Gebraden rosbief 100 gram 1,18 Berliner 100 gram 0,52 Extra reklame! Slagersham 100 gram 0,68 Stukje gekookte Gelderse 250 gram 1,32 Voor al deze aanbiedingen naar Telefoon 497 uw Top-slager P.S. Telefonische bestellingen gaarne cén dag van tevoren. Dank u! Jannewekken 11 Zierikzee Telefoon 01110-2255 Vissersvloot was even thuis ZIEKEKZEE-BRUINISSE, 6-5. De Zeeuwse mosselvloot keerde even op haar basis (de Zeeuwse mosselkwe- kersplaatsen) terug, toen vergunning was gegeven (donderdagnacht 4 mei' mocht te Den Oever en te Kornwe- TOKIO, 8-5. In Tsjoengking, in midden-China, zijn zondag ongeveer tweehonderd medestanders van par tijvoorzitter Mao Tse-Toeng, ver dronken, doordat hun boot op de Jangtze in aanvaring kwam met een vaartuig dat met politieke tegenstan ders was bemand. De correspondent van het Japanse persbureau „Kyodo" meldde dit op een muurkrant in Pe king te hebben gelezen. De anti- Maoisten zouden ongeveer twintig van hun tegenstanders hebben opge pikt. Prins Claus te Dordrecht DORDRECHT, 5-5. Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst in de „Grote Kerk" tc Dordrecht, die onder aus piciën van een inierscholair contact orgaan is gehouden, heeft dr. S. Mansholt een rede gehouden over „vrijheid beleven is vrijheid geven". Deze bijeenkomst werd bijgewoond door Z.K.H. prins Claus. De prins toonde zijn belangstelling om uiting te geven aan zijn waarde ring voor het feit, dat de Dordtse jongeren aan de bevrijdingsdag nieu we inhoud willen geven. Voor de jongere generatie, die de oorlog niet heeft meegemaakt, zegt een bevrijdingsdag niet zo veel. Ze dient echter te beseffen, dat de vxij- heid. waarvoor zoveel offers zijn gebracht, verplichtingen met zich meebrengt. Zelf leven in vrijheid schépt verantwoordelijkheid voor de b ewc-ners van landen, die in onviij- hcld Leven, Dr. Mansholt had dit als thema voor zijn redevoering gekozen. Hij riep op tot hulp aan de ontwik kelingslanden, waardoor de grote nood een matexiële onvrijheid heei-st. Dronken machinist bestuurde trein WAKEFIELD, 6-5. Nadat een ju ry in de Engelse plaats Wakefield had uitgemaakt, dat een 44-jarige machinist. Kenneth Ferrington zijn trein had gereden terwijl hij onder invloed van sterke drank verkeerde, is Ferrington tot drie maanden ge- vangenisstx^af veroordeeld. Tijdens het pi'oces 'tegen hem, dat drie dagen geduurd heeft, is vei-klaard, dat Fer rington een trein met honderd passa giers deed stoppen voor een vcilig- signaal en in e entunnetl zonder dat daarvoor enige aanwijsbai'e i*edcn bestond. Hij deed 65 minuten over de bewuste rit die gemiddeld 14 minu ten pleegt 'te dui'en, derzand cm 12 uur werden geschut) om het zaad naar Zeeland te ver voeren. Men had toen voor het grootste deel de Waddenzee percelen al be zaaid. Direct daarop heeft men ech ter zijn schip weer naar het noor den gebracht, wanit van maandag- morgen tot vrijdag mag weer op het Friese Wad worden gevist en men gaat probex-en nog twee vrachten zaad naar Zeeland te bi-engen. Dit alles wijst er op, dat ook al moet sems wat lang voor een vracht wor den gevist, de oogst aan zaad wel meevalt. Voorzichtige schattingen leren dat van 27 april af tot 6 mei zeker 450.000 tct 500.000 mosselton- nen zaad is 'gevist en op de pex-oelen uitgezaaid. Na 13 mei krijgt men een week rust, daarna mag nog op het Groninger Wad worden gevist. OOSTERLAND Vergadering Speeltuinvereniging Het bestuur van de speeltuinver eniging „Oosterland" hoopt op dins dag 9 mei a.s. een vergadering te houden in <^e Confei-entiekamei'. Het doel van deze bijeenkomst is om te komer. tot een werkelijke vereniging, omdat tot op heden feitelijk alles nog maar voorlopig was. Het hui dige, of voorlopige, bestuur zal en bloc aftreden, tex*wijl daarna een de finitief bestuur zal gekozen woi'den. Gesproken zal verder wox'den over uitbreiding, eventueel van de be staande speeltuin, omdat er van het bestaande speel tuigen pa rk veel ge bruik wox'dt gemaakt. Ieder die 'kin deren heeft kan zich op deze avond opgeven als li'd. Gehoopt wordt op een grote 'belangstelling voor de2e vergadering. E.H.B.O.-geslaagden Onze beide doi-psgenoten, de da mes Tannic Bolle A.d. en Corrie Ca- pelle J. Jd., behaalden vorige week het diploma: Eerste Hulp bij Onge lukken (EHBO). BRUINISSE Chr. zangkoren gaven uitvoering De Chr. Zangvereniging „Zingt met aandacht" te Bruinisse, directeur de heer C. J. Grcenleer te Zierikzee en de Zangvereniging der Geref. Ge meente te Zierikzee, directeur de heer W. Jumelet, hebben te Bruinisse in het Ned. Herv. verenigingsge bouw een zeer geslaagde uitvoering gegeven. De avond werd geopend door de voorzitter van de Bruse vereniging de heer I. de Waail. die een schrift gedeelte las, waarna een kort ope ningswoord sprak en voorging in ge bed. Door alle aanwezigen werd gezon gen Psalm 47 vers 1 en 3. Daarna werden door de koren van Bruinis se en Zierikzee een aantal Psalmen uitgevoerd, waaronder Psalm 87 ge toonzet door J. Schouls, Psalm 105 getoonzet door C. J. Groenleer en verder liederen van meer of miii- der bekende componisten. Bij de sluiting werd door alle aan- wezigen Psalm 33 vers 1 en 2 gezon gen. De avond werd door de heer I. de Waal gesloten. De toegang was voor vrienden en begunstigers gra tis. terwijl aan de aanwezigen een gratis kop koffie werd aangeboden. Een aan het slot gehouden collecte bracht ruim f 128,- op. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 8-5. Aangevoei'd: 1139 stuks nmdvee. Prijzen per kilogram: slachti*unde- i'en: prima kwaliteit f 4,65-5,00, le f 4,25-4,60, 2e f 3,90-4,10, 3e f 3,50- 3.75; stieren f 3,95-4,55; worstkoeien f 3,30-3,60. Rundvee: aanvoer als vox-ige week; handel vlot; prijzen onveranderd, be houdens tweede kwaliteit koeien en de stieren, welke iets stijver in prijs waren. Vreugdevuur in de duinen had nare gevolgen voor jonge konijntjes BURGH, 6-5. Het vreugdevuur, dat tot besluit van de feestelijkheden ter gelegenheid van de geboorte van prins Willem-Alexander werd ge houden, op de bekende stookplaats in de duinen achter de ijsbaan tc Burgli, was voor ieder een waardig slot, maar niemand wist toen wat de gevolgen zouden zijn voor een paar vertegenwoordigers uil dc wereld van de dieren. Toen de restanten geblust waren bleek de volgende dag dat in het vuur een stel nog piepjonge konijn tjes was omgekomen. Vlak bij het vuur lag hot nest van een bi-oedende kievit, doch deze vogel kreeg de schi-ik van zijn leven en heeft in de donkere nacht de omgeving verlaten en is niet meer tei-uggekomen. Nie mand heeft dit van tevoren geweten. Zou het niet mogelijk zijn om het vuur wat korter bij de ingang van het duincomplex te leggen? Dan be- hoox't in het vervolg de 400 meter lange strompeltocht van muziek en toeschouwei's. door de oneffenheden en konijneholen van het z.g. pad, ook tot het verleden. Momenteel worden in dit duinge bied (bx'oedgebied van 80 verschil lende soorten vogels) talrijke proces sen-verbaal uitgedeeld door jachtop zieners en natuui'gidsen, omdat hel nu eenmaal verboden gebied is I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 6