Jaarvergadering Centrale Coöperatieve Boerenleenbank Nog altijd tekort aan vaklieden Somberheid over Vietnam Van de boekenplank „Flitsen" uit het buitenland HET PORSELEINEN MASKER EINDHOVEN, 6-5. De mogelijk heden voor de zelfstandige onderne mer om op redelijke wijze eigen ver mogen te vormen, zijn in ons land veel te beperkt. Aldus verklaarde de heer C. G. A. Mertens, president van de Raad van Toezicht der Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank, wel ke organisatie in Eindhoven haar jaarvergadering hield. Vooral het fiscale regime, zo ver volgde hij, laat de noodzakelijke ver sterking der economische positie van de bedrijven niet of onvoldoende toe. Om dat te bereiken is nodig dat een aantal maatregelen wordt getroffen, waardoor de fiscale lasten voor de zelfstandige ondernemer worden ver licht. De heer Mertens dacht hier bij aan verlaging van belasting op bedrijfswinsten, aan intrekking van de gedeeltelijke schorsing van de in vesteringsaftrek voor agrarische on dernemingen en aan wederinvoering van vervroegde afschrijvingen. MARKTBERICHTEN De Eierveilingen Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 1.850.000 stuks, handel in kleine re delijk. in grote vlug. Eieren van 45- 50 gram f 8.10-9.20, kg-prijs f 1,80- 1,84; 51-58 gram f 9,50-11,80, kg-prijs f 1,86-2,03; 59-65 gram f 12,00-13,10, kg-prijs f 2,03-2,02. BARNEVELD, 3-5. Coöperatieve Veluwse eierveiling Ede. Aanvoer 714.843 stuks, handel redelijk, prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 9,45-9.51; 56-57 gram f 10.97-11,30 60-61 gram f 11,71-12,28 64-65 gram f 12.45-13,07 Eierveiling Barneveld. Aanvoer 388.480 stuks, handel vlot, eieren van 40-48 gram f 7.35-8,80; 52-58 gram f 9,38-11,42; 60-66 gram f 11,72 -12,73; 66-72 gram f 12,91-14,86. Belgische eierveiling te Barneveld, aanvoer 72.000, handel matig, eieren van 52-53 gram f 9,21-9,22; 57-58 gram f 10,77-10,88; 62-63 gram f 11,53 -11,71; 67-68 gram f 12,26-12,44. Wijziging statuten Op de vergadering, die door on geveer tweeduizend afgevaardigden werd bijgewoond, waren 499 boeren leenbanken vertegenwoordigd. Het voornaamste punt der agenda was het voorstel tot wijziging van statuten en huishoudelijk reglement van d> C.C.B., cm te kunnen komen tot een meer moderne organisatie structuur, welke een duidelijke af bakening van bevoegdheden en ver antwoordelijkheden voor bestuur en directie mogelijk maakt. Hiertoe wordt het huidige bestuur vervan gen door een raad van beheer. De vijf leden hiervan zullen tevens deel uitmaken van de raad van toezicht, die uit tenminste vijftien leden be staat. Beide organen hebben dezelfde president. De raad van beheer heeft zijn eigen bestuurlijke taak, die on afhankelijk van de raad van toezicht wordt uitgeoefend, doch ten aanzien waarvan in de raad van toezicht ver antwoording kan worden afgelegd. Zonder discussie ging de vergade ring akkoord met de gewijzigde sta tuten. Voorts besloot de vergadering tot instelling van een commissie, die een onderzoek dient in te stellen naar de mogeiykhed van een verbeterde inspraak der aangesloten boeren leenbanken in de organisatie van de Centrale Bank door middel van een orgaan, waarin de boerenleenban ken kringsgewijze vertegenwoordigd zullen zijn. Een gorilla-tweeling FRANKFORT6-5. Een tien jarig gorilla-mrouwt je in de Frankforter dierentuin. Vaku- ta, heeft voor een sensatie ge zorgd door een tweeling ter wereld te brengen. Dat is vol gens de directeur van deze dierentuin. profBernhard Grzimek by gorilla's nog nooit tn gevangenschap gebeurd. De tweeling, twee vrouwtjes, zyn springlevend, de moeder wil echter niets van haar kinde ren weten. De verzorger van de apen. Klose, en zijn vrouw hebben de tweeling onder hun hoede genomen. De aapjes we gen 1.700 en 1.900 gram. Examen straatmakers BI .IK DOOR HET WEREI.D Scheepvaartberichten Caltex Amsterdam, 3-5 te Bahrain. Gulf Swede. 3-5 ten anker Escravos. Katsedijk. 4-5 te New Orleans. Skadi, 3-5 van Lissabon naar Liver pool. KERKNIEUWS Vijf generaties Oranje UTRECHT, 5-5. Uitgeverij en drukkerij Hollandia N.V. uit Baarn heeft een zeldzame prestatie gele verd. Binnen een week na de geboor te van prins Willem-Alexander le verde zij het boek „Vijf generaties Oranje" aan de boekhandel af. Het hoofdstuk van de vijfde generatie werd na de geboorte van de jong ste Oranjetelg geschreven en is ver lucht met vele actuele foto's. De heer F. J. Lammers, journalist bij het dagblad Trouw, schreef het boek vol herinneringen aan konin gin Wilhelmina, prinses Beatrix en de overige leden van het konings huis. In de Nederlandse uitgeverij- wereld is het uitgeven van een boek op zo korte termijn een unieke ge beurtenis, wanneer men daarbij re kening houdt met het feit, dat de week voorbereiding in verband met het weekeinde en koninginnedag in feite is gereduceerd tot vier dagen. Hoewel de schrijver van het boek up to date is tot en met de geboor te-aangifte, heeft hij de nasleep rondom het streepje tussen Willem en Alexander niet meer kunnen ver melden. In het boek heet de jonge prins dan ook Willem Alexander Claus, George Ferdinand. Een ander ken merk van grote haast is, dat niet alle bezitters van het copyright van de tientallen foto's in het boek kon den worden achterhaald. Via een noot in het boek wekt de uitgever de eventuele rechthebbenden op zich met hem in verbinding te stellen. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke Stand en loop der bevolking over april Geboren: 14. Lucas Willem, z. v. C. A. Boogert en C. Roks, Oosterland; 15. Antje Tannetje, d. v. M. de Reus en N. W. Bil, Nieuwerkerk; 22. Sara, d. v. M. Verwijs en M. M. Giiljam, Nieuwerkerk; 22. Jacoba, d.v. J. Doo- ge en W. ten Brinke, Nieuwerkerk; 29. Maatje Cornelia, d. v. W. M. de Jonge en A. Zwager, Oosterland. Overleden: 1. Willem Slootmaker, 71 jr., echtg. v. J. de Graaf, Nieu werkerk; 8. Cornelia Adriana Aal- bregtse, 81 jr., echtg. v. C. J. Heij- boer, Nieuwerkerk; 16. Willem An- thonie Lievense, 11 jr., Nieuwerkerk; 17. Johanna de Waal, 72 jr., echtg. v. S. Otte, Oosterland; 18. Maria Ver wijs, 66 jr., wed. van J. G. Stouten, Oosterland; 21. Jacobus Tak, 75 jr., te Oosterland; 25. Johanna van den Ouden, 87 jr., echtg. van M. Otte, Oosterland. Ingekomen: 7. C. C. Feijtel, van Middenschouwen naar Oosterland; 11. P. Klijn, van 's-Gravenhage naar Ouwerkerk; 11. T. v. d. Marei, van 's-Gravenhage naar Ouwerkerk; 12. T. van Dijk en gez., van Rotterdam naar Ouwerkerk; 13. B. H. v. Engen, van 's-Gravenhage naar Ouwerkerk; 19. P. Voorbeijtel, van Poortugaal naar Oosterland. Vertrokken: 5. F. J. v. Steenhuij- sen, naar Middelburg van Nieuwer kerk; 5. J. Hofman, naar Vlissingen van Ouwerkerk; 7. W. de Vos ea gez., naar Brouwershaven, Zonnr- maire van Sirjansland; 10. C. de ge, naar 's-Gravenhage van Sirjans land; 19. W. Kwaak, naar Rilland- Bath van Oosterland; 20. W. M. Flik- weert, naar Axel van Nieuwerkerk; 20. W. C. Wij'kman en gez., naar En schede van Nieuwerkerk; 20. N. de Jonge, naar Eindhoven van Ooster land; 21. C. Klink, naar Bruinisse van Sirjansland; 24. A. Verwijs, naar Rotterdam van Oosterland; 25. A. J. Heijboer, naar Hilversum van Nieu werkerk. Dit jaar begon met een behoed zaam optimisme over Vietnam. Het leek er veel op of vooral door zorg vuldig overleg achter de schermen de basis werd gelegd voor een ge sprek dat kon leiden tot een eind van het geweld. Van dat optimisme is niet veel meer overgebleven. Van beide zijden wordt de strijd juist weer opnieuw geïntensiveerd. De Amerikanen hebben nu ook de elektrische centrales van Haiphong tot doelwit gemaakt voor hun bom bardementen. Vietcong-eenheden zijn uit het hoogland naar de streek bij Danang en Hué in het noorden van Zuid-Vietnam getogen om daar niet alleen de Amerikanen te besto ken, maar vooral ook om de Zuid- vietnamese ambtenaren te vermoor den die pogen economisch en soci aal de dorpen te bewerken waaruit <le Vietcong U verjaagd de actie die Saigon voert om de bevolking te overtuigen dat het aanbeveling ver dient de democratie boven het com munisme tc verkiezen, is wellicht gevaarlijker voor de Vietcong dan de •militaire acties. Hanoi laat ook weinig vredelie vends meer van zich horen: het Ca nadese voorstel om een wapenstil stand af te kondigen voor een brede strook langs de gedemilitairiseerde zone werd prompt van de hand gewe zen. Het was overigens ook niet zo'n best voorstel. Immers de zogenaamde gedemilitairiseerde zone wemelt toch al van de soldaten en er wordt vaak vrij heftig gevochten. En waarom zou het in de nieuwe zone dan be ter gaan? Rood succes De achtergrond is waarschijnlijk wel het Chinees-Russisch akkoord, waardoor de Russische wapenzen dingen voortaan ongehinderd via China naar Vietnam kunnen gaan. En de Russen hebben kennelijk be sloten zoveel wapens te sturen als Vietnam maar vraagt. Russische top figuren als Brezjnew hebben juist de laatste tijd weer de Oosteuropese landen opgeroepen samen te werken bij de hulp aan Vietnam om de „im perialisten" er uit te gooien Dit Chinees-Russisch akkoord be hoeft overigens niet te betekenen dat de kloof tussen Peking en Moskou smaller is geworden. Het schijnt dat Ho Tsji Minh de Chinezen eigenlijk met chantage tot het akkoord ge perst heeft anders zou hij luid en openlijk gaan klagen dat de Chine zen de Russische hulp saboteerden, een klacht die uiteraard de Chinese naam geen goed gedaan zou hebben, vooral niet in die kringen waar men juist zoveel geloof hecht aan Mao's revolutionaire theorieën Geen uitzicht De Russen van hun kant schijnen niet op een roebel te zien als het om wapenzendingen gaatHet lijkt of men daar de filosofie huldigt dat de Amerikanen zich in Vietnam in de nesten hebben gewerkt en dat het niet op de weg van het Kremlin ligt om de V.S. behulpzaam te zijn daar weer uit te geraken op de voor Was hington prettigste manier. De militaire leiders in Saigon heb ben de rekening al opgemaakt: ze vragen om meer soldaten (een ver zoek dat natuurlijk niet zo lekker valt in de V.S., waar de Vietnamese oorlog nu ook al een argument aan het worden is in de negeracties voor gelijkberechtiging, ook die van de overigens gematigde ds. King. En er staat weer een lange, hete zomer met rassenonlusten voor de deur, neemt men aan. Aan de andere kant krijgt Hanoi meer sow jet-wapens. Het ziet er naar uit dat de strijd nog weer eens wat grootscheepser en heviger wordt. En omdat met vechten nu eenmaal voor geen van beide partijen de overwinning is te behalen, wordt zo de strijd des te meer uitzichtloos. Geref. Gemeente Nieuwerkerk Woensdag 10 mei a.s. 7.15 uur ds. J. Pannekoek. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oude Tonge G. Broe- re te Dinteloord te Klazinaveen- Zwartemeer (vac. R. Pomp (toez.) W. Kruidenier te Nijeveen (Dr.) - te Oudega en Kolderwolde (toez.) L. C. Vogelaar te Bovensmilde - te Witte- wierum-Ten Post (toez.) Jhr F. W. Teding-Berkihout te Koekange - te Den Bommel (toez.) G. Bos te Gen- deren-Doeveren - te 's-Gravendeel (2e pred. pi) (toez.) J. B. Cats te Twello te Schoonhoven (vac. H. Jongerden) J. Vos te Rijssen - ben. door de gen. synode tot pred. b.w. geest, verzorging inrichting justitie te Rotterdam H. J. ter Haar Romeny, eervol ontsl. pred. te Utrecht Aangenomen naar Leiden (vac. D. J. Vossers) (A. J. Lamping, jeugd- pred. aldaar - naar Heemse (2e pred. pl.) (toez.) C. J. Roosa te Wanneper- veen. Bedankt-voor Varsseveld (3e pred. pl.) (B. W. Vermaat te Tjei-kgaast- St. Nicolaasga - voor Leiden (vac. J Groot) B. W. Vermaat te Tjerkgaast - St. Nicolaasga. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-Feyenoord A. M. Brouwer te Hijken. Bedankt voor Alblasserdam H. D. Bakker 'te Emmeloord. Geref. Gemeenten Beroepen te Hilversum J. van Haaren te Amersfoort. Bedankt voor Scheveningen G. Schipaanboord te Apeldoorn. Evang. Luth. Kerk Beroepen te 's-Hertogenbosch- Heusden Mevr. M. Mostert-Schen- delaar, prop. aldaar. (Ingezonden) Men schriUft ons: In Utrecht zijn in april examens gehouden voor de „oudere straatmakers". Dit zijn men sen, die reeds in het vak werkzaam zijn. doch zich nog theoretisch be kwaamden, door vrije tyds studie, met behulp van P.B.N.A.-lessen. De leeft üd der deelnemers varieerde van 20 tot 50 jaar. Deze cursus om vat 130 lessen waarover men naar verkiezing twee of drie jaar mag doen. Het examen omvat 7 vakken, te weten Ned. taal, rekenen, meet kunde en tekenen, meten en uitzet ten, materialen en gereedschappen en constructieleer. Verscheidene vak ken zün onderverdeeld. Voor het sla gen is een minimum aantal punten nodig van 146. waarbü ten minste voor constructieleer een 6 dient ge haald. Zij die slagen ontvangen een „Ver klaring" van de daartoe ingestelde Commissie Vakopleiding, waarin de organisaties van werkgevers en werknemers en de Overheid verte genwoordigd zijn. Voor de Ned. Ver. van Wegenbou wers, welke deze opleiding in be langrijke mate steunt, hadden in de examencommissie zitting de heren W. Wandel en D. Rentier tc Nieu werkerk. Zij die in het bezit kwamen van bedoelde „Verklaring", kunnen daarna deelnemen aan het praktijk examen. Hiertoe dienen de deelnemers ter plaatse waar zij hun vak beoefenen, geheel zelfstandig uit te voeren: A. 200 m- klinkerbestrating in> twee ver banden (halfsteens of keper); B. 50 meter trottoirband stellen; C. 100 m- tegels leggen deels in halfsteensver- band, deels in stroomlagen. Zij die dit machtig zijn kunnen voorts nog 100 m- natuursteen straat leggen. Hiervan wordt met een aantekening op het diploma melding gemaakt. Dit laatste werk is echter onverplicht Voor het verrichten van deze taken is een minimum prestatie per uur vastgesteld, terwijl het uitzetten van het werk door de kandidaat geschied. Na gereedkomen mag het niet wor- DANANG. Noordvietnamese troe pen hebben een hevige aanval on dernomen op een kampement 5 ki lometer ten westen van de basis Che Sanh en 7 kilometer van de Lao- tiaanse grens. Volgens een Ameri kaanse militaire woordvoerder heb ben de Zuidvietnamese verdedigers van het kamp zware verliezen gele- den. MOSKOU. Het Russische voorne men om de produktie van consump tiegoederen op te voeren loopt vast door het achterblijven van de bouw van nieuwe fabrieken voor de lichte industrie. DETROIT. In verscheidene bui tenwijken van de Amerikaanse indu- stristad Detroit zijn aanplakbiljetten verschenen waarin de negerbevol king wordt opgeroepen zich aan te sluiten bij de „Zwarte Garde" of an ders ten onder te gaan. MOSKOU. De Sowj et-Unie zal Noord-Vietnam in 1968 hulp verle nen die een waarde vertegenwoor digt van honderden miljoenen roe bels, zo is donderdag van welinge lichte communistische zijde in Mos kou vernomen. TALLINN. Het Nederlandse mo torvrachtschip „Marva" is het eerste Nederlandse schip dat sinds de oor log de haven van Tallinn in Estland heeft aangedaan. Het heeft daarmee een vrachtdienst tussen Tallinn en Nederlandse havens geopend. KAIRO. De Egyptische autoritei ten hebben een goudsmokkelbende opgerold die edel metaal tussen Zwitserland, Libanon en Egypte ver voerde. BRUSSEL. De chauffeur van een Nederlandse vrachtwagen, de 31-ja- ri I. N. uit Nieuwerkerk aan de IJs- sel, is om het leven gekomen bij een frontale botsing met een Belgische tegenligger te Brasschaat-Polygoon op de weg van Breda naar Antwer pen. LONDEN. Bij de in Schotland ge houden gemeenteraadsverkiezingen heeft Labour geringe verliezen gele den. De partij heeft de meerderheid in Glasgow en Aberdeen behouden. PARIJS. In verscheidene gebie den van Frankrijk, zoals Auvergne, het mondingsgebied van de Seine, het Alpengebied in het zuiden en in de Pyreneeën, is woensdag veel sneeuw gevallen, hetgeen ongebrui kelijk is voor de tijd van het jaar. MOSKOU. Op het kerkhof Novo Diewitsji, waar veel groten op het gebied van kunst, wetenschap en po litiek begraven liggen, is de 58-jarige Klavdia Kosygin, echtgenote van de Sowjetrussische premier, ter aarde besteld. SPORTBERICHTEN ATLETIEK Uitslagen leden van Delta-Sport atletiekdag De uitslagen van de Delta-Sport lieden op 'de verschillende nummers tijdens de op Hemelvaartsdag ge houden K.N.A.U.-atletiekwedstrij- dfen waren als volgt: Meisjes A. Speerwerpen: 1. L. v. d Lely, 27.80 m. Jongens D. hoog springen: 1. B. Mouthaan, 1.45 m. 3. A. Koster, 1.40 m. Dames kogelsto ten felle start van één der loopnum mers op de Zierikzeese sintelbaan. Delta-Sport ziet terug op een ge slaagde atletiekdag. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). EMMEN. Te Emmen is de drie jarige Johan Otten in een regenput achter een woning in de nabijheid van het pension waar hij met zijn ouders verbleef, verdronken. ten:l. J. Schot, Ï0.87 m, 2. J. Stout jesdijk, 9.07 m Jongens D. 60 meter: 2. A. Koster, 8,2 sec. Dames hoog springen: 2. J. Stoutjesdijk, 1.40 m. Meisjes A. hoogspringen: 1. J. Mout haan, 1.45 m. Twee-kamp dames 80- en 100 m: 1. J. Stoutjesdijk, 22.3 sec. Meisjes C. verspringen: 3. C. Stout jesdijk, 4.23 m Meisjes D. 60 meter: 1. G. Westdorp, 8.8 sec, 3. M. Assen dorp, 9.2 sec. Meisjes C. 80 meter: 2. C. Stoutjesdijk, 10.9 sec. Dames ver springen: 1. J. Stoutjesdijk, 5.93 m, 3. J. Kloet-Verwest, 4,99 m. Jongens A. kogelstoten: 3. K. Vieira, 11.73 m. Meisjes D. verspringen: 1. Westdorp, 4,24 m. Jongens A. hoogspringenL. Auperlé, 1.60 m. Met e ensprong van 1.45 meter ver beterde Bart Mouthaan (Delta-Sport) het Zeeuws record hoogspringen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). den ingezaiv4 vóór de examencom missie een en ander heeft beoordeel 1. Hierbij wordt speciaal gelet op: goed profiel, rechte laag. vastgesloten en netjes afgestopt. Bij gunstig gev Ig ontvangen de straatmakers het di ploma ten bewijze dat zij geheel vak bekwaam of „all round" zijn. een term. die ook in de C.A.O. genoemi, 'en hoog loon garandeert. De praktijk-examens worden op een °roct aantal plaatsen door geheel Ne derland gehouden, in de periode april-oktober. Voor de drie zuidelijke provincies zijn in de examen-commissie opgeno men een vertegenwoordiger van de vakorganisatie, een technisch amb tenaar van de gemeente Breda, en voor de Ned. Ver. van Wegenbou wers, de heer D. Rentier te Nieu werkerk. voorheen aannemer te Noordgouwe. Uit een uitgebreid onderzoek is gebleken dat de totale behoefte aan straatmakers rond 5000 bedraagt. Via de Commissie Vakopleiding z— voortdurend 600 mensen in opleiding waarvan elk jaar plm. 200 het di ploma halen. Voor de opleiding zijn vier consu lenten en twee reizende leraren in dienst, benevens een groot aantal le raren va.i technische scholen. Het secretariaat berust bij de Stichting Bevordering Wegenbouw, waarin do N.V.W.B. deelneemt. Deze stichting heeft ook de machinisten- en uit voerders-opleiding onder zijn hoede. Ondanks het omvangrijke werk voor de opleiding verricht, is er nog altijd een tekort aan vakbekwame straatmakers. Een opwekking om dit vak te kie zen is zeker op zijn plaats. Iedere man die dit doet, kan vrijwel zeker zijn van constant werk tegen een prima loon, terwijl velen bij de tech nische diensten van de grotere ge meenten, tot voorman of opzichter uitvoerder opklimmen. Ondanks de grote oppervlakten as falt op de verkeerswegen aange bracht. is er in de uitbreidingsplan nen, op rijwielpaden, uitvoegstroken, in woonstraten enz. nog steeds een tc nemend aantal m- bestrating aam te leggen en te onderhouden. Voorts vergt het dichtstraten van sleuven van gas. water, telefoon e.a. zoveel mankracht, dat aanvulling van het korps hoog nodig blijft. Naast het vorengenoemde verzorgt de commissie ook het z.g. leerling stelsel straatmaken. De wei-ving hoervoor geschiedt door de consulen ten met hulp dor bestuursleden. Daarbij is ook de medewerking nodig van de werkgevers die de jeugdigen in dienst hebben. Met hen wordt de z.g,n. leerovereenkomst gesloten. Voor jongelui is dit zeker aantrek kelijk. Vrijwel alle kosten worden door de opleiding gedragen, terwijl de kans van slagen voor ieder die zijn best doet er duidelijk in zit. Hier wordt dus de gelegenheid ge boden op jeugdige leeftijd een goed betaald vak te Leren. Strijd tegen de honger NEW YORK, 6-5. De V.N.-com- missie voor advies inzake de toepas sing van wetenschap en techniek voor de economische ontwikkeling heeft gepleit voor internationale sa menwerking bij de uitvoering van een tienjarenplan tegen de honger en ondervoeding. Volgens de commissie neemt de wereldbevolking sneller toe dan de voedselproduktie. Een tekort aan proteïne in de voeding van de bevol king van ontwikkelingslanden zou al tot ernstige gevolgen hebben geleid. In enige landen sterft eenderde van de kinderen voor de schoolleeftijd. Er zijn steeds meer aanwijzingen dat ondervoeding de geestelijke ontwik keling remt, aldus de commissie. Rijden onder invloed GRONINGEN, 6-5. De Groninger politie heeft de 43-jarigé timmerman A. de K. uit Groningen aangehouden wegens het veroorzaken van een do delijk verkeersongeluk onder invloed van alcohol, waarna hij met zijn au to zou zijn doorgereden. De man is voor verhoor overgegeven aan de rijkspolitie te Hoogkerk. Het ongeluk gebeurde op de provinciale weg langs het Hoendiep te Hoogkerk. Vier jongens, die met een bromfiets aan de hand langs de rechter kant van de weg stonden, werden aange reden door een auto. De 17-jarige G. Averes uit Hoogkerk werd in het Hoendiep geslingerd en kwam om het leven. De 16-jarige W. Visser eveneens uit Hoogkerk liep ernstige verwondingen op. De K. zal ter be schikking van de justitie worden ge steld. 78. Vol ongeduld wachtte Aram het mid dernachtelijk uur af. Toen liet hij zich be hoedzaam van zijn rustbank glijden. Het wachtlokaal was slechts spaarzaam ver licht door een enkele fakkel. Om hem heen klonk aan alle kanten gesnurk in allerlei toonaarden. Iedereen, die op dat ogenblik geen wacht had, sliep en zonder dat iemand hem zag verliet de jonge krijger het lokaal. Aan de voorkant van het paleis was alles in het duister gehuld, doch aan de achter kant zag Aram tot zijn verbazing in een der zijvleugels een helder verlicht venster op de eerste verdieping. Achter de vensters bewogen zich een aantal donkere schadu wen. Peinzend vroeg Aram zich af, wie daar op dit uur van de nacht bij elkaar waren en hoe langer hij er over nadacht, des te meer raakte hij er van overtuigd dat hier iets niet in de haak was. Plotseling was zijn besluit genomen. Hij moest weten, wat daar gebeurde. Nadat hij een snelle blik om zich heen geworpen had, stak hij haastig het plein over in de rich ting van het verlichte venster, waarvoor een soort balcon was aangebracht. Nadat hij tweemaal vergeefs gesprongen had, wist hij een van de onderste spijlen te grijpen en hees zich toen met gemak verder op. Met de uiterste behoedzaamheid klom hij over de balustrade en gluurde naar bin nen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4