si Drs. Westerhout hield mei-rede voor afd. P.v.d.A. te Zierikzee STREEKNIEUWS ƒ«/«-, (fin- en Jilm wedstrijd "de toerist" Bruinisse zwicht ook voor noodzaak van belastingverhoging Socialisme staat nog altijcl voor grote taak ZIERIKZEE, 8-5. Met een geva rieerd programma, waaraan oud- staatssecretaris drs. Th. J. Wester hout met een bezielende toespraak ongetwüteid het belangrijkste aan deel leverde, heeft de afdeling Zie rikzee van de Party van de Arbeid zaterdagavond in de Graanbeurs van het Huis van Nassau een door om standigheden wat verlate één-mei- vierir.g gehouden. De voorzitter, de heer J. Poniper, deelde in zijn be groetingswoord mee dat aanvankelijk gedacht was aan viering van de eer ste mei in provinciaal verband maar dat bleek later toch niet de bedoe ling te zijn. „We hebben voor deze bijeenkomst dan ook aardig moeten improviseren ai slaat dat natuurlijk niet op onze spreker de heer Wester hout", aldus de heer Pcmper. De bij- eenkcmst werd vervolgens geopend met zang door het Vrouwenkoor on der leiding van de heer D. v. d. Wek ken. Het eerste lied, „Aan de strij ders" was speciaal opgedragen aan de onlangs overleden oud-minister J. Suurhoff. Drs. Westerhout ging in zijn toe spraak uitvoerig in op de wezenlijke betekenis van de één-mei-viering in deze m-.derne tijd waarin het woord „socialisme" een „geladen betekenis" heeft gekregen. Nederlanders zijn nu eenmaal geen grote feestvierders en herdenkingen van grote gebeurtenis sen vinden moeizaam plaats. Herin nerend aan dodenherdenking en be vrijdingsdag zei de heer Westerhout dat het toch bepaald niet aangaat om te scllen met zaken die een intren- sieke waarde voor ons moeten heb ben. Intussen is het begrijpelijk dat aan de betekenis van de één-mei viering hier en daar getwijfeld wordt, wordt, ook In eigen kring. „Er staan nog wel rode tulpen op tafel maar ze worden niet meer gedragen", al dus drs. Wester hout. Ondanks de ge stegen welvaart kan een toenemend gevoel van onvrede worden waarge nomen. De betere omstandigheden hebben de mensen, ook in socialisti sche kring, meer behoudend ge maakt. .Als het de mens goed gaat verminderd de' behoeft? aan veran dering en het streven naar verbete ring van de wereld", aldius spreker. Toch is er een groeiende onvrede die tot uiting kcmt in allerlei bewegin gen van uiterst links en uiterst rechts en in de vele demonstraties. Internationaal is men er nog lang niet: de wereld staat nog maar aan het beg'n van een lange weg naar verbetering (hon/ergebieden). Neder land word de afgelopen maanden ge confronteerd met een teruglopende conjunctuur en gebleken is dat het cck vandaag de dag nog mogelijk is om bij een „inzinking" zonder meer op straat gezet te worden. „Neg al tijd kiept er dan ook nog iets niet op principiële punten in onze maat schappij". Drs. Westerhout stelde vast dat nog altijd wezenlijke veran deringen nodig zijn; „onze kerntaak is niet veranderd". Het kabinet Cals' deed een bescheiden poging tot her vorming van de maatschappij-struc tuur maar nu heeft Nederland z'n kabinet De Jong. Dis. Westerhout betwijfelde het of het huidige kabi net de gewenste opening zal maken •v.m andere verhoudingen te schep pen. Denkend aan Vietnam en de tncord cp de democratie zoals die plaatsvindt in tal van landen stelde drs. Westerhcut dat het socialisme nog altijd voor een enorme taak staat en dat dit niet alleen maar betekent sleutelen aan eigen welvaart. Er is moed nodig om te proberen een an dere betere wereld te bereiken en dat betekent soms snüden in eigen vlees. Het socialisme heeft bepaald niet afgedaan en ook de één-mei-vie ring hiudt wel degeiük betekenis, aldus besloot drs. Westerhout zijn met veel overtuigingskracht uitge sproken mei-rede. Het verdere gedeelte van de bij eenkomst was gewijd aan ontspan ning en bood o.a. een quiz waarbij de deelnemers werden getest op ken nis van zaken uit de eigen omgeving. Verder stond zang en declamatie op het programma. Er werd een ge slaagde verloting gehouden waarna tot slot nog enige tijd dansmuziek word gegeven door „De Jantjes". MEVO besloot competitie met winst tegen V.C.K.: 3—2 Zo is dan MEVO er ook in geslaagd de laatste wedstrijd van deze com petitie 'te winnen. Wel jammer dat deze eindspurt nogal laat is ingezet. Misschien kan het in de toekomst sneller gebeuren. De wedstrijd zelf werd in een kalm tempo gespeeld, kennelijk twee ploegen die niets meer te vrezen hadden, maar waar uit MEVO 2 punten overhieLd. Om 4.15 uur laat de scheidsrechter de 'bal vertrekken en het wordt al gauw 'duidelijk dat de twee Ambo nezen in de VCK-voorhoede bijzon der gevaarlijk zijn. Ongelukken blij ven echter uit, hoewel de MEVO- backs iets te 9loom verdedigen. Toch zal MEVO de leiding nemen. Na en kele goede aanvallen weet Boy Lup- gens met een prachtig schot de stand op 0-1 te brengen. Het spel wordt nu wat levendiger en weldra is het 1-1. Intussen 'komt een mals buitje het veld spiegelglad maken en tijdens dit mei-regentje maakt Caty Verwijs er 1-2 van. Na de rust een fel aanvallend ME VO, maar de tegengoal komt aan de VCK-zijde. Wanneer de achterhoede der gasten domme dingen doet, ziet Jaap bij de Vaate de bal achter zich verdwijnen (2-2). Onder het toezierxd SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanaf Quivrain (B.). Afstand plm. 142 km. Gelost om 8.40 uur; aankomst le duif 10.09 uur; laatste prijswinnende duif om 10.28 uur. De uitslag luidt als volgt: T. M. Dalebout 1, 2, 4, 5, 6, 12, 14, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 26, 29, 33, 34, 35, 36; C. Zandijk 3, 7. 8, 16, 18, 25, 27. 39; P. Steketee 9. 11, 24, 28, 30; J. Folmer 10; B. Schot 13; C. J. Bolle 15; B. de Ruiter 31, 37; A. de Koning 32; B. Schot 38; A. J. IJzelenberg 40. De juniorenuitslag luidt als volgt: J. Kik 1; A. Dorst 2, 11, 13, 14, 15; J. Jumelet 3, 4, 7, 8, 10, 12; J. v. Boven 5, 6; L. v. Duivendijk 9; W. v. Koo- ten 16. VOLLEYBAL Delta-Sport won beker toernooi te Middelhamis Delta-Sport (Zierikzee) is er in ge slaagd de beker te winnen van het vorige week te Middelhamis gehou den volleybaltoernooi. De Zierikzee- se volleyballers kwamen met deze fraaie prestatie voor de tweede maal in het bezit van de beker, welke ook in 1965 werd veroverd. Bekerhouder 1966 was Marathon, uit Vlissingen, dat door Delta-Sport in de topwedstrijd van de hoofd groep werd verslagen met 2-1. In de hoofdgroep kwamen verder uit Kan goeroe (Hellevoetsluis), SPIVO (Spij- kenisse) en Sparta (Middelhamis). In groep II eindigde SKNWK uit Nieuwerkerk op de vierde plaats. oog van burgemeester Koevoets pro beert 'de thuisclub nu de winst te be halen, hetgeen echter niet meer ge lukt. Vlak voor het einde volgt een goede aanval van MEVO, die door Frans de Oude met een hard schot woi'dt afgerond, dat doel treft (2-3). De resterende minuut brengt geen verandering meer in de stand, zodat MEVO de competitie besluit met 22 punten. Burgemeester Koevoets sprak z'n oud gemcentenaren in de kleedka mer nog op sympathieke wijze toe en nodigde MEVO uit om op zater dag 27 mei een veteranemvedstrijd te komen spelen. Dus oud MEVO-spe- lers van 40-80 jaar, hartelijk welkom. Intussen een compliment aan de heer Koevoets dat hij de gehele wedstrijd heeft bijgewoond, want regenachtig en koud was het wel. Lionsclub-actie „Zij hielpen toen wij helpen nu" Naar w(j vernemen heeft de Li- cnsclub Schouwen-Duiveland dank zij de medewerking ondervonden op Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee een cheque van lires 670.000 kunnen overhandigen aan de president van de Lionsclub in Flo rence. Uit Italië is bericht ontvangen dat dit bedrag ontvangen is met ontroe ring en onder grote dank. Na overleg met de burgemeester van Florence, de beroemde schrij ver Piero Bargellini, is besloten om van dit bedrag en andere uit het bui tenland binnengekomen giften een fonds te vormen om de restauratie van een cultuur-historisch monu ment, dat door de kracht van het water beschadigd werd, te kunnen verwezenlijken. Door middel van een bronzen plaat en een register met namen van de gulle gevers zal in de toekomst de gedachte aan deze internationale" hulp levendig worden gehouden. Zodra dit idee gerealiseerd is zul len van het resultaat foto's worden toegezonden ZIERIKZEE Schoolbezoek museum De conservator van het gemeente museum heeft zich met een schrijven gericht tot alle hoofden en directeu ren van scholen, waarin vervat de mededeling, dat de leerlingen, onder leiding van een onderwijzer(es) of le- ra(a)r(es) in de maanden mei en ju ni, gratis toegang hebben tot het museum, mits tijdig een afspraak is gemaakt. Bejaardenmiddag N.C.V.B De afdeling ,bejaardenwerk" van de N.C.V.B. te Zierikzee organiseert een voorlichtingsmiddag op woens- w De Stichting tot Bevordering van de Amateurfotografie organiseert van mei tot augustus een grote foto-, dia. en filmwedstrijd, onder het motto: „De toerist". dagmiddag 10 mei (2.30 uur) in het Ned. Hervverenigingsgebouw. Deze laatste middag ter afsluiting van het winterseizoen wordt gehouden in sa menwerking met het Produktschap voor groenten en fruit. Een voe dingsdeskundige zal voorlichting ge ven over groenten en fruit en verder worden twee kleurengeluidsfilms vertoond. Het belooft een prettige en leerzame middag te worden. VéGé-klantenreis De gezamenlijke VéGé-kruideniers van Schouwen-Duiveland zijn er ook dit jaar weer in geslaagd een mooie en interessante dagtocht voor hun klanten samen te stellen. Het hoofddeel van de reis is een rondrit door de nieuwe Flevopolder en een bezoek aan het Veluwestrand te Harderwijk met vele attracties. Er zgl onder meer een bezoek worden gebracht aan het Dolfinarium te Harderwijk, een zoutwaterbassin met een inhoud van 750.000 liter glashel der water waarin, uit Amerika ge- importeerde dolfijnen (Flippers) ope reren. 's Morgens om 6 uur wordt uit Zie rikzee vertrokken, waarna via de Haringvlietbrug naar Haastrecht wordt gereden, waar de koffie wordt gebruikt. Daarna gaat men in de richting Montfoort-Utrecht naar de omgeving van Amersfoort via de nieuwe Zuiderzeestraatweg naar de Flevopolder. Er wordt een tocht dooi de polder ondernomen en een bezoek gebracht aan de jonge stad Lelystad. De terugreis voert de dames langs het Sanatorium Sonnevanck en de' Leuvense bossen en voorbij het Ud- öelermeer langs de heidevelden nadr Schoonhoven. Via de Krimpener- waard gaat men op Rotterdam af waar het diner wacht. Deze toch ten zullen op 23 en 30 mei a.s. wor den gehouden. Bestuursmutatie Chr. Plattelandsvrouwenbond In 'de ontstane vakature van secre taresse wegens het niet meer her- kiesfoear zijn van mevr. W. v d. Wekken-van den Hoek -te Zierikzee van de Christelijke Plattelandsvrou wenbond, afdeling Schouwen-Duive land, werd benoemd mevrouw C. M. Boot-Dieleman te Kerkwerve, welke haar benoeming 'heeft aangenomen. I.H.C. Holland De N.V. Industriële Handels Com binatie Holland heeft in Australië een dochteronderneming gesticht on der de naam I.H.C. Holland (Aus tralia) Pty. Ltd. De I.C.H. Holland omvat een aan tal' Nederlandse scheepsbouwbelan- gen die in combinatie in het buiten land werken. Tot de I.C.H. Holland behoren de werf Gusito te Schiedam, Verschu ren en Co. te Amsterdam, Smit Kin derdijk V.O.F., werf „De Klop", Smit Bolnes, de motorenfabriek Zierikzee en Smit Ingenieurs Advies Bureau. Thans wordt op het gebied van het bouwen van baggerwerktuigen nauw samengewerkt met Australische scheepswerven. Emmabloem-collecte Dit jaar was de opbrengst weer een bedrag om tevreden over te zijn, nl. f 846,19. Alle dames die collec teerden en alle goed gevers hartelijk dank. Opbrengst collecte G.M.F. Het comité Gezamenlijke Militaire (steun) Fondsen (G.M.F.) is bijzonder tevreden over de opbrengst van de huis aan huis-collecte, die in de week van 30 april-6 mei in Zierikzee is gehouden. De colleotrices en collectanten brachten een bedrag van f 515,64 bij een, waarvoor de burgerij hartelijk dank wordt gebracht. De Avondvierdaagse De Zierikzese Avondvierdaagse zal dit jaar gehouden worden op 19, 20, 2T en 22 juni a.s. De deelname staat weer open voor groepen en individuelen. Besturen van verenigingen en leid (st)ers van groepen wordt dringend verzocht tijdig contact op te nemen met hun leden betreffende deelna me, opdat opgave aan het secretari aat van het organisatiecomité ook zo spoedig mogelijk kan plaats vinden. Bejaardenreisje De bejaarde leden van de Ger. Kerk alhier maakten zaterdag een Schouwen-Duiveland-reisje. Derge lijke reisjes, die georganiseerd wor den door de idiakonie, beginnen tot "een traditie te worden. De trip werd gemaakt met parfikuliere auto's en voerde o.m. naar de Westhoek, die er onder het voorjaarszonnetje heerlijk bijlag. Na afloop werd in het ver enigingsgebouw de reis voortgezet, en uitgebreid met een dia-program ma, waarin beelden verval van Nor- mandie (St. Hilaire), Oostenrijk. Ita lië en Zweden. Tot slot werd een gezamenlijke koffiemaaltijd gebruikt waarbij ös. J. H. Nawijn als tafel president fungeerde. Classicale lendingsavond Woensdag 10 mei a.s. wordt in de gereformeerde kerk aan de St. Do- musstraat, een classicale zendings avond gehouden voor Schouwen- Duiveland. Vorige jaren vond een zg zen dingsmeeting te Haamstede plaats, die door minder gunstig weer en an dere omstandigheden, niet altijd even druk was bezocht. In de plaats daarvan komt nu deze zendings avond, waarvan het thema is: „Het Woord in de wereld". Als spreker treedt op ds. J. J. Oranje, zendings predikant te Sao Paulo, die zal spre ken over: „Brazilië zendingsland". Medewerking zal verder worden verleend door het kerkkoor, organist, trompettist en een blokfluitensem ble, gerecruteerd uit de leden van de jeugdclubs. De bijeenkomst gaat uit van de classis Schouwen-Duiveland van de Gereformeerde Kerken en wordt georganiseerd door de zen dingscommissie van de Zierikzeese Kerk. Uiteraard is de toegang vrij. WESTHOEK Talrijke padvinders-activiteiten De padvindersgroep „De Kanine- faten" uit Westerschouwen gaan er deze zomer weer op uit, om hetgeen ze in het afgelopen seizoen aan theo retische kennis opdeden eens in de praktijk te testen. Zo vertrekt de welpengroep a.s. woensdag naar Ul- venhout voor een 5-daags kamp. De verkenners gecombineerd met de groep uit Zierikzee betrekken een oefenkamp in Veere. De 3e juni wordt in Oostkapellc een rimboe-jacht georganiseerd waaraan 450 welpen zullen deelne men. Op 3 juli vertrekt de verkenners- groep naar Engeland om in Sheer- ness (graafschap Kent) eer; week te gaan kamperen, waaraan een vier daags verblijf wordt vastgeknoopt bij de ouders van hun gast-padvin- ders. De reis wordt gemaakt via Oo9tende-'Dover. WESTERSCHOUWEN Hengelwedstrijd Opnieuw hebben de leden en ju nioren van de hengelsportvereniging „De Krabbe" elkaar betwist in een zondagmorgen aan het strand van het Middenpad gehouden wedstrijd, waarvoor 36 personen met de werp hengel waren aangetreden. De vis had kennelijk weinig lust om deze groep vissers van diienst te zijn en de vangsten waren dan ook stukken minder dan op Hemelvaartsdag toen ze zioh van een bijzonder gulle wijze liet zien. Na het trompetgeschal om 10.30 uur, hetgeen het einde der wedstrijd aankondigde was de weegschaal het belangrijkste voorwerp want uit het gewicht van de vis kon de punten- klassering vastgesteld worden. Winnaar weid J. Hart met 480 punten. 2e Jac. Verseput 455 pnt 3. T. van Vliet 445 pnt.;5. M. Wessels sr. 430 pnt.; 6. L. Kik 400 pnt.; 7. P de Rijke 370 pnt.; 8. D. de Lang 350 pnt.; 9. M. v d. Wielen 340 pnt.; 10. W. de Jonge 330 pnt.; 11. A. v. d. Bos 315 pnt.; 12. Joh. v. d. Bos, 300 pnt; 13. N. Tuinman 285 pnt.; 14. H. Bod- En dit is de „Lawnmaker", een nieuwe motor-graszaad-zaaimachine, die zijn intrede deed up Schouwen-Duiveland. De heer J. C. Braber te Renesse schafte zich een dergelijke apparatuur aan. Dc machine van Amerikaanse makelij - kan ongeveer. 3000 m-. per uur inzaaien. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode). bijl 265 pnt15. J. Schot 260 pnt.; 17. M. v. d. Eisen. Bij de junioren was Ad Deurloo eerste met 465 pnt. (2e in het alge meen klassement); 2. Bennie Medde- ler 125 pnt. en 3. Jan Zomer 125 pnt. De vangst was bijna allemaal plat vis .alleen Ad Deurloo ving een pa ling, hetgeen hem een groot aantal punten opleverde. BROUWERSHAVEN Gunning Door de Dienst Gemeentewerken van Brouwershaven werd het bouw- rijpmaken van een- gedeelte van het bestemmingsplan bij de Jacob Cats- straat te Brouwershaven gegund aan H. Stouten te Brouwershaven. Aanrijding Zondagmorgen plm. kwart voor twaalf had ite Brouwershaven op de hoek Noorddijkstraat-Markt een aanrijding plaats tussen een Opel- Cadet, bestuur door P. N. v. d. B. uit Rotterdam en een Volkswagen, bestuurd door A. B. uit Den Haag. Eerstgenoemde kwam vanaf de Markt .terwijl de V.W. uit de Noord- dij kstraat kwam en teveel de linker helft van de straat aanhield. Beide voertuigen botsten op elkaar en lie pen materiële schade op. De heer v. d. B. moest zich onder doktersbe handeling stellen voor opgelopen verwondingen. SIRJANSLAND Wilde bromfietsrijders De heer H. C. Heijboer kwam op de Bredeweg alhier een tweetal brommers tegen die zulke manoeu vre's uithaalden, dat de heer H. om een botsing te voorkomen in de naast de weg gelegen beplanting reed. De auto werd beschadigd De jongelui, die waarschijnlijk een race navolg den, reden door. De politie stelde een onderzoek in. Auto reed dijk af Een onbekende automobiliste, ver moedelijk ter plaatse onbekend, reed van de oprit in het Dijkwater, in plaats van de weg te volgen, steil de dijk af. Kennelijk met goed gevolg, want de automobiliste reed na het gebeurde vrolijk verder. OOSTERLAND Opbrengst Emmabloemcollecte De alhier gehouden Emmabloem collecte, 'die, zoals bekend, geheel ten goede komt van het plaatselijk Groene Kruiswerk, heeft opgebracht de mooie som van f 563,37. Het co mité brengt een woord van hartelij ke dank aan de milde gevers(sters) en aan allen die medewerkten aan 'de collecte. Reisje Chr. Vrouwenvereniging „Martha" De christelijke vrouwenvereniging „Martha" hoopt donderdag 11 mei haar jaarlijkse reis te ondernemen, ditmaal met als doel de stad Eind hoven en omgeving. Openstelling badhuis Door verschillende omstandighe den zal het 'badhuis hier ter plaatse in het vervolg geopend zijn 's vrij- dagavon'ds van half zeven tot half negen en 's zaterdagsmorgens van tien tot twaalf uur. Kritiek op B.B.-uitgaven Badhuis wordt verkocht BRUINISSE, 6-5. In de zater dagmorgen gehouden vergadering van de gemeenteraad waren alle le den aanwezig. De voorzitter burge meester C. H. van de Linde deelt me de, dat bij de- mosselfeesten op 15 juli niet de mijnenveger „Bruinisse" aanwezig zal zijn. Deze is opgelegd, maar wel een andere marinebodem. Er is een aanvraag binnengeko men van een werf- en watersport bedrijf uit Heenvliet, die zich op Bruinisse zou willen vestigen. Ver schillende mogelijkheden die er mo menteel zijn om een bedrijf te ves tigen, zijn met 'de directie van dat bedrijf bekeken. De enige plaats die geschikt voot'kwam was het terrein tussen vissershaven en industrieha ven, naast 'de heer D. van Duiven- dijk. Door het bedrijf daar te vesti gen (36 man personeel) ontnam men echter alle mogelijkheden voor uit breiding van genoemde heer van Duivendijk. Deze heeft op het terrein ook een zekere optie, zodat de betref fende firma van vestiging hier moest afzien. Mogelijk 'dat straks aan 'de te maken grote jachthaven wel terrein beschikbaar 'komt. Aan de heer van Mourik zal 2108 m2. grond aan de Dorpsweg worden verkocht. De vierde wijziging begroting 1967 geeft nogal wat stof tot discussie. Dc B.B. Wethouder Jumelet is tegen een bijdrage van f 781 aan de Bescher ming Bevolking. Deze dienst moet sterk worden Ingekrompen, nu de koude oorlog, die vele jaren gevoerd werd tussen het westen en de Sow- jet-Unie nu zoverre ontdooid is, dat ze in feite niet meer bestaat. Er zijn vriendschappelijke betrekkingen, waarom nu nog zo'n duur apparaat als 'de B.B. nog in stand wordt ge houden is hem niet duidelijk. De heer Becu vraagt inlichtingen over de f 2500 voor viering van het 500-jarig 'bestaan, die weer zijn op gevoerd Burgemeester van de Linde zet uiteen, dat. het zinvol is, het 500- jarig bestaan van Bruinisse tc vie ren. Ooic de heer M. J. van de Velde vraagt inlichtingen over diverse pos ten. Verder komt aan de orde de ver hoging van 'de straatbelasting. De meerderheid van b. en w. stelt voor het heffingspercentage voor het on gebouwde eigendom van 8 op 10 pet. te brengen, buiten het gemeentelijk rioleringsgebied. Gebouwde eigen dommen van 15 op 20 pet., de gewone heffing gebouwd van 15 pet. op 20 pet. (binnen het gemeentelijk riole ringsgebied). De rioolbelasting wordt ten slotte verhoogd van f 35 per per ceel tot f 60 per perceel. De meer opbrengst van deze belasting uitein delijk f 28900. Noodgedwongen Wethouder Jumelet heeft bezwaar tegen 'deze verhoging, die in feite een eenzij'dige lastenverhoging betekent voor de huiseigenaren. De voorzitter stelt terecht, dat men door deze belastingverhoging in te voeren, niets anders doet (noodge dwongen) dan invoeren wat door de minister is voorgeschreven, rndar nier. heeft niet altijd niet ministeri ële besluiten eens te zijn. De heer Jumelet stelt opnieuw, dat hij bezig is gegevens 'te verzamelen waarmee hij wil uitzoeken, of de lasten op Schouwen-Duiveland niet hoger zijn dan in 'de rest van Nederland. De voorzitter zegt, dat G.S. zullen ingrijpen, wanneer men weigert de van hongerhand opgelegde belasting- eisen in te voeren De heer C. Kik zegt dat de 'heer Jumelet gelijk heeft, wanneer hij stelt, dat de belastingverhoging een bepaalde groep van de bevolking treft, 'de huizenbezitters, maar toch is hij gedwongen om voor te stem men, gezien de argumenten van de voorzitter. Ook de heer'de Koning zegt 'dat hij voor zal stemmen, maar onder zeer sterk protest. Hierbij sluiten zich allen aan. Het voorstel wordt aan genomen onder protest, waarbij wet houder Jumelet aantekening wenst, dat hij tegen stemt. Een der oorzaken dat deze 'belas ting moet worden verhoogd, omdat de uitkering van het Rijk in de ex ploitatie van het gymnastieklokaal ruim f 12.000 minder ds, dan oor spronkelijk op grond van gedane toe zeggingen mocht worden aangeno men. De heer van 'de Velde hoeft kritiek op het beleid van b. en w., die hel voorstelde, dat men door het invoe ren van bezuinigingen, belastingver hoging meende tc kunnen voorko men. Ilij heeft toen al getwijfeld en nu blijkt dat zijn twijfel aan het ef fect van de bezuinigingsmaatregelen terecht was. De 10e wijziging begroting alge mene dienst 1966 wordt met algeme ne stemmen aangenomen. Verkoop badhuis Besloten wordt, eveneens met al gemene stemmen, het badhuis, dat is vastgebouwd aan het Groene Kruis- gebouw, te verkopen aan het Groe ne Kruis, voor f 1, met de voorwaar de eraan verbonden, dat het badge- deel te wordt uitgebroken en het zaaltje dat dan ontstaat, geschikt te maken voor de bibliotheek van de C.J.V.. terwijl dit zaaltje dan voor de C.J.V.-bibliotheek beschikbaar moet worden gesteld gedurende minstens 20 jaar, uiteraard tegen een bepaalde huur. De heer Becu denkt ook nog aan het stemlokaal, als hoedanig de hal van het Groene Kruisgebouw wordt gebruikt Hiervan wordt nota geno men. Een en ander natuurlijk wan neer het Groene Kruis met deze voorwaarde!) akkoord gaat. Doet het zulks niet dan zal de gemeente zelf de veranderingen en verbouwingen ter hamd nemen. DIVERSE BERICHTEN AMSTERDAM. Het is zaterdag avond en zondagmorgen rustig ge weest. in de Amsterdamse binnen stad. Wel waren vele nieuwsgierigen naar de bekende happen ingspunt en gekomen maar do provo's en hun aanhang hebben hen teleurgesteld. UTRECHT. Ongeveer 200 personen hebben zaterdagmiddag in Utrecht deelgenomen aan een demonstratie ve optocht om tc protesteren tegen de recente staatsgreep in Grieken land. De 68-jarige Amsterdamse thea ter-directeur Eduard van Kinsber- gen, is zondagmiddag op de auto snelweg nabij Keulen dodelijk ver ongelukt. De wereldtentoonstelling te Mon treal heeft zondag - tien dagen na de opening - reeds dc drie miljoenste bezoeker ontvangen, waarmee alle records van andere tentoonstellingen zQtl gebroken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2