VLEES Marathon HET LIDTEKEN Të/denka HOOFD SCHOTEL nur die De Gaulle begint economisch offensief menko RUIMTEVAART f r;;'.. h •♦§i)3 voor? alle ZIENKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 mei 1967 Nr. 19788 Nu de zes landen economisch een grote eenheid hebben bereikt, komen konsekwenties. Ten opzichte van monetaire wereldproblemen bijvoor beeld moet toen wel een gemeen schappelijke lijn trekken; geen der zes kan zich ook meer permitteren in zaken als ontwikkelingshulp een van die der anderen afwijkende koers te varen. Onderhandelingen als die over de Kennedy-ronde in Genève (een vreselijk slepende affairever eisen een gemeenschappelijk stand punt. Het zijn allemaal problemen die haast vereisen dat er een instan tie komt die gemeenschappelijke po litieke richtlijnen maakt voor alle zes. Dat is een sup er nationaal samen- Bij een ontploffing op 850 meter diepte in de grote 'kopermijn Rho- kana in Zambia zijn vier mijnwer kers omgekomen en 22 gewond. De oorzaak is niet bekend. advertentie Probeer nu NUR DIE nylons. Uw kruidenier heeft de nieuwe kwaliteit in voorraad! Een wer kelijk goede kous voor Schep zélf het ideale klimaat in uw huis. Met Verosol: gor dijnen volgens een isolatie-principe uit de ruimtevaart. Geen zonwering meer nodig: de zilverkleurige reflectiekant van uw Verosol-gordijnen houdt 's zomers hinderlijke hitte bui- ten. 's Winters houdt Verosol uw kachelwarmte vast. Dus: besparing op stookkosten! Zend vandaag nog de coupon in. U krijgt dan een uitvoerige brochure met alle inlichtingen. Plus een staaltje van deze revolutionaire gordijnen. Inzenden aan Verolme Internationaal N.V., Carel van Bylandtlaan 2, Den Haag NAAM: ADRES: PLAATS: wenst vrijblijvend alle inlichtingen over VEROSOL Verkrijgbaar te Oosierland: „Duivelands Meubelhuis", St. Joostdijk 56, tel. (01114) 213; toonkamer Bruinisse: G. Bal, Poststraat, telefoon (01113) 513 ie Zierikzee: Woninginrichting Deurloo, Appelmarkt 4, tel. (01110) 2825 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Een foto van Zierikzee, het trotse elftal dat kampioen werd en promo veerde. Nadien gespeelde wedstrijden hebben aangetoond, dat hel elftal de kampioenstitel volledig waard is. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORTBERICHTEN korfbal. NO AD II-WIK III 2-2 en creëerde het model. T.g.v. Koninginnedag werd het jaarlijks schoolvoetbaltoernooi gehouden door een vijftal lagere scholen uit de gemeente Brouwershaven op het terrein te Zonnemaire. Aanvankelijk scheen het dat de o.l.-school van Noordgouwe de wisselbeker, welke zij reeds tweemaal veroverde nu definitief in hun bezit zouden krijgen ,maar in een beslissingswedstrijd tegen de o.l.-school van Zonnemaire lieten ze met een 2-0 nederlaag de kans onbenut om de trofee te bemachtigen. Op de foto het trotse elftal uit Zonnemaire. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Feuilleton door Maartje Zeldenrijk „Blijf maar lekker zitten. Een si gaar?" „Nou. dat hoef je niet te vragen." „Heb ik altijd in huis voorgeval Wieg onverwacht komt." Bram stak de brand in zijn sigaar. „Ik hoop, dat hij al die goede zorgen van je weet te waarderen." Map bleef halverwege in de ka mer staan en draaide zich naar haar zwager. „Wat bedoel je daarmee?" „Precies wat ik zeg. Ik ken m'n broer en ik heb zo het idee, dat hij al die kleine attenties gaat be schouwen als iets vanzelfsprekends." „Nou, Wieg niet hoor. Hij kan soms kinderlijk verrast en opgetogen zijn." Plotseling herinnerde ze zich weer het lidteken. Zou Bram ervan we ten? Vertellen broers elkanders avonturen? Ze kende Wieg maar wat wist ze eigenlijk verder van de man nen? Wat ging er om in dat binnen ste van haar zwager? En haar broers? Ze had er geen idee van. Ze draalde even, haar zwager aan kijkend, maar zakte neer op een stoelleuning. In een impuls vroeg ze: „Weet je, dat Wieg een groot lid teken heeft op z'n borst?" Hij keek haar even aan en knik te. Allicht. Overgehouden na een vechtpartij." „Vertelde hij het jou ook?" „We zwommen samen een keer. Toen zag ik het „Vroeg je het? Wat zei hij?" Hij 'keek op naar de vrouw. „Wil je me uithoren?" „Welnee. Hij heeft het me zelf verteld." „Nou dan." „Och het is misschien onzin. Maar ik kon niet loskomen van de ge dachte, dat hij niet alles vertelde over die vechtpartij op Jamaica." „Was he* op Jamaica? Dat wist ik niet eens. Nu jahij zal wel eens wat uitgehaald hebben in zijn vrijgezellentijd. Daar is-ie zeeman voor." Ze kwam weer overeind. „Het doet er verder niet toe. Het is een beet je griezelig, met dat rauwe vlees. Dat is alles." „Denk dan maar, dat het 't lid teken. is van z'n blindedarmoperatie." Map schoot in de lach. „Halve ga redan zat-ie wel op een gekke plaats „Bij een zeeman kun je van alles verwachten," was het raadselachti ge antwoord van Bram. Die avond zat Map tot twaalf uur op. Toen begreep ze: hij komt niet. Waarschijnlijk kan hij niet weg. Een ander moet ook eens een beurt heb ben. Jammerik had er zo vast op gerekend. Doch op bed dacht ze opeens blij: Misschien wil hij me verrassen en staat hij morgenvroeg hier voor de deur. Zo zal het wel zijn. Natuurlijk, ik heb me alweer overstuur gemaakt voor niets. De kapitein zal wel toe stemming geven even over te wippen Tenskrtte is hij maar eens in het jaar jarigEn getroost door de ze nieuwe oplossing viel ze al spoe dig in een diepe slaap. Desondanks was ze om zeven uur al beneden. Als hij vroeg is, ben ik het ook, dacht ze opgewekt. Ze kook te alvast een paar eieren en sneed een dubbel aantal plakken brood, zo vast was ze ervan overtuigd, dat hij nu ieder ogenblik voor de deur kon staan. Om kwant voor acht ging de bel. Een lach kwam over haar gezicht. Vlug deed ze haar schortje los en rende naar de gang. Doch toen ze door het raampje keek, ontstond er meteen oen bang voorgevoel in haar. Voor de deur stond de telegrambe steller! Map opende de deur en nam het telegram aan. Ze liep ermee naar de keuken en scheurde het los. Ze las: „Kan onmogelijk weg. Vind het erg spijtig. Brief volgt. Wieg." Gelijk viel ze op een stoel neer en begon zenuwachtig te snikken. „En daar had ik zo op gerekend," zei ze, half' overluid. „Ik had 'm zo graag op z'n verjaardag hier 'gehad En nu Geruime tijd huilde ze haar leed uit, maar plotseling drong het tot haar door, dat er van boven gelui den hoorbaar waren. Tenslotte reali seerde ze zich, dat ze ook nog een dochter had, 'die nu wakker was ge worden en zich meldde: „Mamma! Mamma!" Map kwam overeind en veegde haar tranen weg. „Ik kom, lieveling! Mammie komt je halen, ihöor!" Terwijl ze haar dochtertje waste en kleedde, groeide er een idee in haar op. En dat was dusdanig, dat haar bliik verhelderde. Als jij niet bij me kunt komen, lieve jongen, dan kom ik naar jou toe Ze zette het kind in de kinder stoel en zocht in de kamer naar de atlas, waarop ze Wieg's reizen altijd natrok. Zenuwachtig bladerde ze, tot ze Frankrijk had gevonden. Met haar vinger zocht ze naar Le Havre en toen ze de stip gevonden had, slaak te ze een zucht. Dat is niet zo heel ver, daoht ze. Van hier naar Ant werpen was zo'n tweehonderd, zeg dat er nog een honderd vijftig bij kwam, dan was het driehonderd vijftig kilometer. Met een beetje ge luk was ze er dn zes of zeven uur. En het was nu nog geen half negen. Als Gerdientje gegeten had, bracht ze haar thuis en dan meteen door naar Le Havre. Werd het voor Wieg toch een verrassing. (Wordt vervolgd) zo'n jack. Sportief, modieus. De sterke stof is OGSTERLAND, 1-5. Doordat de geboorte van Z.K.H. de Prins van Oranje in de avonduren viel haddrn de door de Oranjevereniging alhier geplande festiviteiten op die dag geen doorgang. Alleen gaf „Ooster- lands Fanfare" cp de avond van vrij dag een nationaal concert op de tent. onder leiding van de heer D. I- tha. Genoemde feestelijkheden zijn iu maandag op Koninginnedag gehou den en dankzij de goede weersge steldheid, goed geslaagd. Ook nu weel* gaf „Oostc-rLands Fanfare" n- der leiding van de heer Istha wel willende medewerking. In de mor genuren hadden kinderspelen plaat, waarbij eerst rolschaatsenwedstrijd op de Hotfweg. De eerste prijs hier van behaalde Aclrie Bal Mz., 2. Rien Bolle Az. en 3. Joop van der Werf. Bij het zaklopen, dat werd gedaan door leerlingen uit de derde en vier de klas ''er lagere school, behaalde Wim Stcuten r e eerste. Hans van der Have de tweude en Joop Stoutjesdijk een dorde prijs. Bij het wielrennen werden de volgende prijzen behaald. 4e klas: 1. Wim Bolle. 2. Bert van den Bos en 3. Wim Stouten. Leerlin gen 5e klas: 1. Ham Steenpoorte, 2. Adrie Bal en 3. Dies van der Maas. Leerlingen 6e klas: 1. Adrie de Brui ne. 2. Wim Nikerk en 3. D. Kik. WieLrermen grotere jongens: 1. L. Steenpoorte, 2. Bram Roks en 3. Leo Stouten. Cuderen: Daan van der Ha ve 1 en Jan Bolle 2. Ringsteken: 1. Adrie Bal Mz.. 2. Adrie Bal Az., 3. Karei Hendrikse. Bij de bromfietsenrace verkreeg Rinus Dorst de eerste, W. van der Hullie tweede en Jan Bolle de der de prijs. Ook de orientatierit die in de middaguren werd verreden is een groot succes geworden. Aan de 57 deelosmers(sters) waarvan 54 auto's en 3 bromfietsen is te zien, dat zoiets erin wil. Het traject dat werd bere den was lang ongeveer 30 km en was gelegen ten zuiden van de rijksweg 18. zodat deze niet behoefde te wor den overschreden. De op verschillen de plaatsen niet gemakkelijke weg was uitgezet door de heren Jan Boo- gert en J. Poelman, terwijl de .orga nisatie berustte bij eerstgenoemde. De heer L. Ista wist met de minste strafpunten de eerste prijs in de wacht le slepen, tweede werd Truus Kwaak, 3. M. J. Zeijler, 4, J. C. Goudzwaard, 5. mevr. Hoekman-Ju- melet, 6. P. Dorst Mz., 7. L. M. Meer man. 8. Juc. van der Maas Cz. en 9. H. Barendse. Dansen In de avonduren werden in de Cc.nferentiekamer de prijzen uitge reikt en werd in deze zaal dansmu- H k *cv ven. Ocsterland kan op een goedgeslaagd feest terug zien en de bestuursleden van de Oranjevereni ging hebben eer van hun werk. Ook de muziekvereniging past een dank woord voor de we!willende mede werking aan het Kon inginne feest verleend. De Deense premier. Krag. heeft meegedeeld dat Denemarken teza men met Engeland over het lidmaat schap van de E.E.G. zal gaan onder handelen gemeente bri'inlssf Burgerlijke stand en looj» der bevolking over april 1967 Geboren: 1. Johannes Jacobus, z. van D. v. d. Berg en J. C. Capelle; 12. Berthina Dymfna, d. van A. C. van Gilst en C. C. M. van Baal; 12. Nienke Carolien, d. van B. de Haan en T Brugman. Overleden: 9. Arie Adriaan van Vessem, 57 jr., echtg. van Louise Frank; 23. Lena de Korte, 91 jr., wed. van Foeke W. Roukema. Gehuwd: 7. Cornelis Klink, 27 jr. en Nellie Reinhoud, 21 jr.; 21. Bas- tiaan Aarnoudse, 27 jr. (van Oud- Vossemeer) en Maatje van Dommele, 23 jr.; 28. Anthonie Deurloo, 23 jr. en It je Wiebrens, 21 jr. Ingekomen: Cornelis Klink uit Sirjansland; Unico Jozef Menheere uit 's-Heer Arendskerke; Nicolaas Fonteine en echtg. uit Ellemeet; Cor nelis P. Groer. en gezin ut Amster dam. Vertrokken: Marina de Waal naar Santpoort; Johanna Sohouls naar Rotterdam; Cornelis P Hoek naar Vlissingen; Arie F. van der Roest en gezin naar Westerschouwen; Dinge- man Palus Hoek en gezin naar Vlis singen; Johanna H. M. Kouijzer naar Zierikzee. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren. 28 april Wilhelmina Maatje, d. van Jacobus Alburg en Gerritje Fun (Zierikzee); 30 april Gerrit Huig, z. van Adriaan Verse- put en Elizabeth Leonora Hermijntje Bode (Westerschouwen). Gehuwd 28 april Hub recht Chris- llaan Kurvink, 21 jr. (Brouwersha ven) en Pieterneila Francina Ber- revoets, 22 jr. (Zierikzee;. Overleden. 25 april Johanna van den Ouden, 80 jr.. echtg. van Maar ten Otte (Duiveland); 25 april Jaco- ba Gaertje dc Wiue. jr., geh. gew. met Eliza Saman (Zierikzee); 27 april Maatje Johanne Doelc-man, 74 jr.. (Zierikzee); 29 april Adriaan van Vessüm. 74 jr. (Zierikzee); 30 april Lena Maria Bal, 72 jr., geh. gew. met Jacobus Marinus in den Bosch (Zie rikzee); 1 mei Alberdina Pieterneila van der Linde. 60 jr., echtg. van Sa muel Daniël Klaasse (Brouwersha1- ven). advertentie Bloemkool, witte kool, savooi kool, koolraap serveert u natuurlijk met saucijzen. Bak de saucijzen 20 a 30 minuten op een laag pitje. Vooral lang zaam bakken om barsten te voorkomen. Voeg wat water en bloem aan de jus toe. Saucijzen kostelijk 1 PLUS ZONWERING INEEN advertentie School voetbal toernooi Gesputter Typerend voor de manier waarop de Gaulle de Franse zaken over heerst, is dat Pisani eenvoudig ver vangen is en daarmee is de kous af. De oppositie maakt niet meer klaar dan wat gesputter en zelfs een groep als die Giscard d'Estaing pruttelt wel maar durft toch niet tegen de grote baas in te gaan. En dus gaat maar weer een stuk democratie overboord. Alle andere leden van de E.E.G. tobben met dezelfde moeilijkheid, maar die vertrouwen kennelijk nog wel de zaak te klaren op de gebrui kelijke parlementaire manier Daarenboven valt ook op dat de Gaulle opeens meer aandacht heeft gekregen voor het welzijn van de E. E.G.' Tot voor kort placht hij over de heren in Brussel te spreken als Jean-Foutres (zoiets als hondsvotten) en vaderlandsloze technocraten. Dat hoort men nu niet meer. De generaal is zelfs bereid om aan een Europese top deel te nemen, waarvan het doel wel moet zijn om op de economische integratie een vervolg te vinden. Superna ticnaal Een merkwaardig voorbeeld van de manier waarop Frnakrijk nu ge regeerd wordt, is gebleken uit het vertrek van minister Pisani, voor heen beroemd als pleitbezorger van de Franse landbouw bij de E.E.G., sinds kort belast met de openbare werken. Het begon ermee dat pre mier Pompidou besloot aan het par lement voor een half jaar volmach ten te vragen om de Franse econo mie aan te passen aan de E.E.G.; een voornemen waarvan alle ministers ophoorden, behalve de minister van financiën, Debré. Een dergelijk in grijpend besluit zou men zeggen - hacl wel eens in het voltallige kabi net mogen worden besproken. Maar dat was niet het voornaamste waar over Pisani zich boos maakte. 'Dat half jaar volmachten vragen bete kent in feite dat het Franse parle ment uitgenodigd wordt zichzelf voor een groot deel op te heffen. Een belangrijk stuk werk zal moeten worden uitgevoerd buiten de volks vertegenwoordiging om. Pas aan hel eind van het werk mag het opzitten en pootjes geven en zeggen dat Pom. pidou het goed heeft gedaan. Het verschil lussen zo'n systeem en een dictatuur is te gering om rr ernstig naar le gaan zoeken en Pi sani gaat dit eenvoudig te ver Hij is een gaullist van een links type en als zodanig heeft hij met zijn groep vaag geijverd voor een grotere aan dacht voor economische en sociale problemen door de regering. Maar dan niet op deze absolutistische ma nier. werken waar de Gaulle altijd ernstig tegen is geweest. Kennelijk ziet hij nu dat het noodzakelijk is. Eu men mag aannemen dat hij zal proberen in een dergelijk instituut de boven toon te voeren. De volmachten van het parlement die hij nu vraagt - of liever eist dekken hem in de rug waardoor hij een vrijheid tot han delen krijgt die de andere vijf, met meer democratische principes, moe ten missen. Het ziet er naar uit dat de Gaulle weer eens een offensief begint waar voor hij beter voorbereid is dan zijn partners. Of partners - soms lijkt hel er meer op dat men tegenstanders moet zeggen en dan ook nog zwakke tegenstanders, waarmee de generaal de vloer aan kan vegen. Na het gelijke spel van NOAD II te Ouwerkerk tegen SVOWK be haalden de blauw-witte reserves eveneens een gelijk spel legen WIK III uit Kerkwerve. Na 7 minuten gaf Lydia Braber NOAD II de leiding en in de 20e minuut zorgde A. Geelhoed voor een 2-0 voorsprong. Tien minu ten voor het verstrijken van de eer ste speelhelft maakte A. Berrevoets er 2-1 van. Hoewel WIK voortdu rend in de meerderheid was en in feite ook wel beter korfbal speelde, kwam dit niet volledig in doelpun ten tot uitdrukking. Er was bijna een half uur gespeeld toen C. Hart de partijen op gelijke voet bracht (2-2). Vrijdagavond 5 mei a.s. speelt NOAD II te Brouwershaven tegen Brouw III. advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7