Rode Kruis-colonnes hielden uitgebreide E.H. 1.0.-oefening ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS I 7.TERTK7.EESCHE NIEUWSBODE vr«d»g 5 m,i i%7Nr. mm Conclusie: „Vermoeiend en leerzaam" ZIBRIKZEE, 2-5. Te Zierikzee voiul - met het fabriekscomplex van Smit Bolnes N.V. als „rampter- reW een grote fc.11.1.0.-oefening plaats van de gezamenlijke kolonnes van BruinLs.se, Westhoek en Zierik zee. De oefening Ls in alle opzichten geslaagd, mede door de spontaan ter beschikking gestelde bestelwagens met chauffeurs. De verbindingsdienst werkte uitstekend, zodat er een voortdurend contact was tussen het rampterrein en de Verzamelplaats Gewonden. Verder was er de Lotus club uit Goes, die zeer natuurge trouwe wonden hadden geschminkt, waardoor de oefening een realisti scher karakter kreeg. Gegevenheid van de oefening was dat een vliegtuig op de fabriek van Smit Bolnes was neergestort en dat er vele zwaar gewonden waren onder het personeel. De verbindings dienst alarmeerde zijn personeel, evenals het commando. In allerijl werd de helpersploeg van twintig man naar het rampterrein gezonden. Door de helpsters werden een Ver zamelplaats Gewonden ingericht in het ned. hervormd verenigingsge bouw, c?at in de korte tijd was bezet door vijf en dertig helpsters, een ver pleegster en twee doktoren. Aanvoer gewonden Een half uur na de ramp werden de eerste gewonden reeds binnenge bracht in de afdeling „Aankomst en Sortering", waar zij door de com mandant de arts. de heer Van Leeu wen werden gesorteerd, bijgestaan door twee geroutineerde herpster Nadat de diagnose was gesteld en de urgentie bepaald, werden ze doorge zonden naar de administratie. Ach ter de administratietafel had een drietal dames plaats genomen. In gevuld werden: de gewondenkaart, het gewondenregister, terwijl zij te vens de bezittingen van de gewonden verzamelden. Verder was er de „Shockafdeling", waar de bloeddruk van het slachtof fer werd gemeten, een infuus werd aangelegd en de infektie met peni cilline werd bestreden. Onder de ge wenden bleken veel shock-paticnten. Daarnaast was er de „Verband- correctie". waar aangelegde ver banden werden verbeterd of nieuw aangelegd. Verder werd er gespalkt en opnieuw de infektie bestreden. Tenslotte ging het naar de „Afvoer", waar de patiënten werden afgevoerd naar de verschillende ziekenhuizen. Verder was er nog een „Ambulante Behandeling", waar de lichtere ge vallen werden opgevangen en ver zorgd. De „Huishoudelijke Dienst" voorzag allen - voorzover mogelijk slachtoffers incluis - van drinken. Een drietal dames deed dienst als ordannansss. Ze hadden de handen vol met allerlei karweitjes en bood schappen. Kritische nabeschouwing Het plan van de oefening was ont- worpen door mevr. V. d. Sluis-Bij de Vaate. De heer D. v. d. Doel had de leiding op het rampterrein. Na af loop werd de gang van zaken in de afdeling kritisch bekeken en werden de gemaakte fouten gecatalogiseerd. De commandant dankte alle mede werkers, organisatoren, slachtoffers, schminkers en het verdere Rode Kruispersoneel voor de inspanning. Dokter Der Weduwen strekte zijn zorg uit over de shockafdeling, de verbandcorrectie en de afvoer. Tal rijke Rode Kruis-autoriteiten - zowel van Schouwen-Duiveland en daar buiten waren tegenwoordig. Burge meester Kasteleijn gaf van zijn be langstelling blijk, evenals de secre taris.'penningmeester van de Zierik- zeese afdeling, de heer H. Uyl. „Vermoeiend en leerzaam", zo was de eindconclusie van allen, die bij deze grootscheepse oefening waren betrokken. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee, Grote Kerk: 10 uur ds. Jagersma. Gasthuiskerk: 10 uur ds. L. Ortt (Alblasserdam), 7 uur ds. P. Hetebrij (Den Dolder). Kerkwerve: 11 uur ds. Hemstede. Vlissingen. Se- rocskerke: 9.30 uur ds. Hemstede. Burgh: 10 uur ds. Flink (Viering H.A.). Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Scharend jjke: 10 uur ds. Roo- denburg. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 11 uur ds. Schoneveld (openb. geloofsbelijdenis). Dreischor: 9.30 uur ds. Schoneveld (openb. geloofsbelijdenis). Ouwer- kerk: 2.30 uur inleiding van dr. Fa- ber als bijstand in het pastoraat der Ned. Hery. gem., door ds. Assendorp. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur vie. J. J. Kooman, 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur de heer Vroegindeweij, 6.30 uur ds. Flink. Bruinisse: 10 uur ds. J. H. J. Hoffman, Halsteren, 5 uur ds. Flink. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. K. Hage, Rot terdam, 7 uur ds. L. Schenck. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur de heer Jansma. Scharendyke: 9.30 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 cn 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 uur leesdienst, 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur ds. G. Warnink, Slikkerveer, 3 uur ds. H. v. d. Schaft, Oud-Beijerland. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Schaft, Gud-Beijerland. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 11 en 6 uur leesdienst (in de ned. herv. kerk). Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Wat minder oplossingen van de laatste puzzel en gelet op de achter ons liggende feestdagen 'is> dat ook geen wonder. Met de nieuwe straks maar weer, met volle moed vooruit. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: De heer S. L. Wielemaker, De Jongestraat 29, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: mej. A. van Beveren, VVeststraat 38, Zierikzee De oplossing van de puzzel is de vol gende: Horizontaal: 1. arosa; 5. groep; 9. die; 10. armee; 12. epe; 14. k.o.; 15. vermengen; 16. r.i.; 18. anke; 20. del ta; 21. dier; 23. ei; 24. t.t.; 26. stor men; 30. starten; 33. arme; 34. norma 36. iele; 37. amie; 38. tea; 39. pari; 40. ogen; 41. genre; 43. nest; 45. be neden; 47. trotser; 49. e.a.; 51. gr.; 52. idee; 55. slome; 58 sela; 60. e.a.; 61. motiveren; 62. an; 63. nto; 65. ire- ne; 66. els; 68. zegge; 69. sneek. Verticaal: l. ai; 2. reve; 3. sardien; 4. arme; 5. gent; 6. regatta; 7. eend; 8. p.p; 9. don; 11. melk; 13.. ere; 14. kassa; 17. irene; 19. krommenie; 22. interesse; 23. em; 25. t.a.; 27. trage; 28. reine; 29. noten; 30. smart; 31. riant; 32. elise; 35. ren; 40. oblie; 41. geestig; 42 ergeren; 44. traan; 46. da; 48. or; 50. love; 53. dan; 54. emoe; 56. lire; 57. mens; 58. snee; 59. las; 64. t.z.; 67. l.k. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt; Horizontaal: 1. hoofdsteun; 6. ver dachtmaking; 11. gespuis; 13. Frans onbep. voornaamw.; 15. vis; 18. ver voersmaatschappij (afk.)20. voor zetsel; 21. Romeins imperium (afk.); 22. jongensnaam; 23. bestuurders; 25. deel v.e. trap; 27. meisjesnaam; 29. verlaagde toon; 31. deel van Amerika (afk.); 33. voegwoord; 34. Duits telwoord; 35. despoot; 37. be sloten door; 40 landbouwwerktuig; 41. lidwoord; 42. dubbelklank; 43. voorzetsel; 44. plaats (Duits); 46. win- tervoertuig; 47. gedachten gebruiken 50. eens; 52. opstootje; 54. bevel; 55. slang; 57. pers. voornaamw.; 58. pers bureau; 61. elipsvormig; 63. mongool 65. familielid; 66. lidwoord; 67. klein beetje; 68. laatstleden; 69. deel van een breuk; 71. kippenprodukt; 73. hond; 75. soort storm; 76. octrooi. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. J. Wiltink, Doetinchem. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Maandag 8 mei, 's avonds om 7.15 uur, ds. H. Wiltink, Doetinchem. Remonstrants Geref. Gemeente Scmmelsdijk: 10 uur ds. L. Schenck. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen za terdagavond 7.00 uur. zondagmorgen om 8.00 en 10.00 uur. Haamstede: Eucharistieviering zondag om 8.30, 10 en 19 uur. ZIERIKZEE Voor het kandidaats-examen landbouw-sociologie niet - westerse landen is geslaagd de heer H. He ringa te Zierikzee De Zeeuwse collecte In de provincie Zeeland heeft de Zeeuwse collecte totaal opgebracht f 2.743,96. De opbrengst is bestemd voor vakantieweken gehandicapten, vakantieweken bejaarden en voor het Anjerfonds Zeeland. Telegram buurtvereniging De buurtvereniging „De Stenen Brug" verzond het. volgende tele gram aan H:K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Claus: „De buurtvereniging „De Stenen Brug'' viert vanavond feest, ter ere van de geboorte van Uw zoon, onze jonge prins. Wij feliciteren U en wensen H.K.H. Prinses Beatrix spoedig herstel toe". w.g. Buurtvereniging „De Stenen Brug", Zierikzee. Inmiddels is bevestiging van het telegram ontvangen. NOORDGOUWE Het feest voor de jeugd In de ihal van de openbare lagere school werden de kinderen van de kleuterschool en de lagere school op beschuit met muisjes getrakteerd, in verband met de geboorte van prins Willem-Alexander. Een hartelijke gelukwens van alle kinderen en personeel werd naar Drakensteyn verzonden. In de avonduren maakte „Con Amore" een lange mars door Noord- gouwe. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 6 en zondag 7 mei Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor de artsen Van Hoorn en Van der Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter H. Speelman, Oosterland. tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer kerk, tel. (01114) 388, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster M. A. van Beveren, Renesse, tel. (01116) 303, neemt waar voor zr. Steutel en zr. Werk man. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts T. van Roon. De weekeindedienst vangt aan op za terdagmorgen om tien uur. Zaterdagmorgen stond de jeugd alweer een verrassing te wachten. De ijsvereniging onthaalde de jeugd van Noordgouwe-Schuddebeurs op de film „Circus Arena", die in de kan tine van hotel Schudde beurs werd vertoond. Na afloop van de film, die erg in de smaak viel, werden de kin deren door personeel en oudercom missies van de kleuter- en lagere school verrast met een traktatie. A.s. zaterdag zal weer de traditio nele voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen „Con Amore" en een elftal geformeerd uit inwoners van Noordgouwe-Schuddebeurs. Er zal gespeeld worden op een weiland ge legen tussen Donkere weg én Groene weg. DREISCHOR Schade door konijnen Vele bezitters van volkstuintjes in Dreischor en met name die aan de diverse dreven van de Bogerdweg ondervinden de laatste tijd veel last van wilde konijnen. Allerlei soorten groente worden door de viervoeters aangevreten en men schijnt nog geen afdoende middelen te hebben gevon den om de konijnen uit deze omge ving te verdrijven. Kleuterschool bijna gereed Vorige week is de N.V. Jarino- Houtbouw uit Roden in Dreischor begonnen met de bouw van een kleu terschool aan de Nieuwe School straat. De school heeft een plaatsje gevonden op het voormalige voetbal veldje van de schooljeugd. Hoewel het opzetten van de school slechts enkele dagen in beslag heeft geno men, moet het gebouwtje inwendig nog worden ingericht. Vijfenvijftig jaar getrouwd Het echtpaar L. C. Lievense-Ren- tier vierde in zijn woning aan de Goemansstraat alhier het gouden huwelijksfeest. ZIERIKZEE Voorlichtingsavond C.P.B. De afdeling Schouwen-Duiveland van de C.P.B. organiseert, in samen werking met het Produktschap voor Groenten en Fruit, een voorlichtings avond op woensdag 10 mei a.s. in het ned. hervormd verenigingsge bouw. Groentesalades zullen worden geserveerd. Titels van te vertonen films zijn: „Weet waarom U eet" en „Mijn liefde is groen". Bloemen bij gedenksteen Op de avond van de derde mei - die voor de jaarlijkse dodenherden king voor de vierde mei in de plaats trad - werden traditiegetrouw ook bloemen gelegd voor de gedenksteen, ingemetseld in de muur van het po litiebureau. Het is ons opgevallen dat vandaag (Bevrijdingsdag) deze bloemen alweer verdwenen zijn. Dat is naar ons gevoelen .te vlug. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat ook op andere jaren de tijd, dat deze stille hulde bij de steen aanwe zig was, zeer kort was. Dat is ons helaas nooit opgevallen, maar dit maal wel. De dienst van Gemeente- werken informeerde ons ter zake over de ook in vorige jaren gevolgde gedragslijn. We menen dat deze bloemen daar behoren te blijven lig gen, totdat verlepping dreigt en in ieder geval - hoe het met de data ook uitvalt - altijd op de Bevrijdingsdag, want er is nu eenmaal een absolute correlatie tussen die dag en de do denherdenking. We vinden de tot nu toe gevolgde gedragslijn van te wei nig piëteit getuigen en hopen dat de autoriteiten in de toekomst hierin verandering brengen, want gega randeerd nergens elders in Neder land zijn op de Bevrijdingsdag de bloemen van de 4e mei al wegge haald. Man viel met bromfiets Gisteren (Hemelvaartsdag) werd nabij het tankstation op Rijksweg 18 te Zierikzee op .het rijwielpad een bewusteloze man aangetroffen. De man, W. G. uit Oosterland, was ten val gekomen met zijn bromfiets Na dat dokter Vleugels-Schutter eerste hulp had verleend werd G. per zie kenwagen overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. De politie stelt een onderzoek in. BRUINISSE Gunning Namens B. en W. van de gemeen te Bruinisse werd door de Centrale Dienst voor „Noord-Zeeland" te Tholen het .herstraten van de rijbaan en de trottoirs in de Lange Ring en de Poslstraat te Bruinisse gegund aan de fa. M. v. d. Velde Zn. te Bruinisse. Gunning Door de centrale dienst „Noord- Zeeland" te Tholen werd namens B. en W. van Bruinisse het herstra ten van de rijbaan en trottoir in de Acasialaan, Prins Bernhardstraat, van Hertsbekestraat, Deltastraat en de Noordstraat te Bruinisse gegund aan Firma M. v. d Velde Zn., te Bruinisse voor f 22.800,-. DUIVEL AND De neerslag in april In de maand april 1967 weed op het proefbedrijf Scheldemonden te Bruinisse 42 mm neerslag geregis treerd, een hoeveelheid die ongeveer overeenkomt met het gemiddelde voor deze maand, zijnde 39 mm. Het eigenaardige van deze maand is echter dat de regen voornamelijk viel in de eerste helft, met toppen op 1 april (8.4 mm), 10 april (8.5 min) en 13 april (8 mm.). Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de volgende in de maand april 1967 te Bruinisse gevonden voorwer pen: een rode zijden sjaal; een bril met donker montuur; een zwarte regenbroek; een staalborstel; een he- renrijwiel; een teddybeer; een regen broek en een paar gymschoenen. OOSTERLAND Gouden huwelijksfeest Op dinsdag 9 mei a.s. hoope het echtpaar P. Bal en J. D. Bal-Steen- poorte alhier, wonende op het Ko- ninginneplein, zijn 50-jarige echt vereniging te herdenken. BRUINISSE Feest na „happening"} De Bruinisser jeugd neemt de laat ste tijd allures aan, die regelrecht schijnen overgenomen te zijn van de Amsterdamse asfaltridders, nozems en provo's. Het begon al vrijdagavond, toen op enkele plaatsen van oud papier een vuurtje werd gestookt, het zette zich zaterdagavond voort, terwijl het op maandag 1 mei groter afmetingen aannam, nu ook autobanden en fiets banden werden gebruikt om de fik aan te wakkeren, alles onder het ge zang Hi-Ha Happening. Desgevraagd verklaarden enkel* jongelui dit te doen, omdat er op „Bru" geen enkele feestelijkheid was georganiseerd. Hierin komt nu verbetering, voor zaterdag 6 mei een feestelijke her denking van de bevrijding gepland is door een voorlopig feestcomité. Nodig is nu echter, dat de jeugd werkelijk zijn medewerking zal ver- len om dit „feest voor de jeugd" te doen slagen. De Sakor-collecfe De SAKOR-collecte heeft alhier f 70,37 opgebracht, waarvoor aan alle collectanten, geefsters en gevers hartelijk dank wordt gezegd. Ree gesignaleerd De dagen dat een wild zwijn de polders van Schouwen-Duiveland doorkruiste op zijn nachtelijke roof tochten, behoren weer al bijna 20 jaar tot het verleden. Nu is een ander stuk wild opgedoken, dat nog nooit eerder in de polder Bruinisse werd gezien. De gebrs. Kik Wz. signaleer den een ree, tussen Zijpe en de Zijp- se weg. Het dier nam ijlings de be nen-, toen de mannen naderden. Weekeinde-auto-aantallen Dat het druk geweest is in het weekend waarin 30 april en 1 mei vielen, moge blijken uit het cijfer van de verkeersteller op 1 mei. 7435 auto's, of anderhalf maal zoveel als op een gewone zondag. Ook de veer boten op het veer Zijpe-Anna Jacoba polder kregen heel wat te verwer ken, maar men ging al vroeg met twee ponten varen. De wachttijden bleven daardoor tot een uur beperkt. De Dam-drukte in april In de maand' april 1967, de maand waarin het tweede miljoen volge- maakt werd, passeerden 90705 auto's de verkeersteller op de Grevelin- gendam. De meest drukke dagen zijn nog steeds als het mooi weer is, de zondagen. Op zondag 16 april bv. was het aantal 5724, op zondag 30 april 5880 auto's. ONDERNEMENDE JONGEMAN MELBOURNE, 4-5. De wel zeer ondernemende 22-jarige Nederlandse immigrant Rolf Schreuder, die reeds een mo desalon, een boerderij met on geveer 13 ha. grond en ver scheidene andere bedrijven bezit, heeft voor een groot be drag de televisie studio „D.Y. F. Productions", waar hij twee jaar geleden als boekhouder in dienst trad, aangekocht. Sclieepvaartberichten Aludra, 2-5 te Kuwait. Koratia, 2-5 t.a. Kaap St. Jacques naar Saigon. Wanneer U iets bijzonders wilt hebben.... voor Moederdag b.v.: kandelaar bloemvaas jampothouder bonbonschaal slaagt U zeker In onze Keltum-corner Jmrdkf naast 's-Gravensteen Zierikzee Telefoon (01110) 24 43 5: XX*»X"X"X"> DEN HAAG. Z.K.H. prins Bern- hard zal tijdens de Nederlandse week, die van 5 tot 13 mei in Zürich wordt gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Ne derlandse Kamer van Koophandel voor Zwitserland, een toespraak houden over de „technologische kloof tussen Europa en de Verenigde Sta ten". Voor 40 jaar KERKWERVE. De ondernemer C. H. van Oeveren heeft in de gemeente Kerkwerve een atitobusdienst ge opend op het traject Zierilczee-Elle- meet v.v. ZIER1KZEE_ In de Ambachts school zijn schilderijen, etsen en prenten van Herman Heuff tentoon gesteld van natuuren stadsgezich ten van het eiland. OUWERKERK. Alhier hadden de traditionele paasfeestélijkheden plaats: 's morgens kinderspelen en in de middaguren een concert van „Nieuw Leven". NOORDGOUWE. De bazar ten ba te van de vereniging het Ziekenhuis te Noordgouwe heeft f 6000 opge bracht. ZIERIKZEE. Door het achteloos wegwerpen van een lucifer ontstond brand in de manufacturenwinkel van de heer G. op de melkmarkt. De brand is met een Theofakkel geblust. ZIERIKZEE. Voor de Oranjever eniging sprak de heer R. A. den Ouden te 's-Gravenhage over de be tekenis voor land en volk van de 18e verjaardag van prinses Juliana. WESTENSCHOUWEN. Het aan de voet van de duinen nieuw gebouwde hotel-pension Zeelustwerd offici eel geopend. ZIERIKZEE. De brug buiten de Zuidhavenpoort zal nog dit jaar door een nieuwe worden vervangen. ZIERIKZEE. De leerlingen van het lyceum hebben hun directeur, de heer H. de Noo gehuldigd wegens zijn promotie tot doctor in de Franse taal. OOSTERLAND. Op het plantsoen rond het kerkgebouw staat een zeld zame Japanse sierboom voor het eerst in 25 jaar in bloei. HET PORSELEINEN MASKER Verticaal: 2. vogel; 3. taststaafje; 4. nauw; 5. deel van de bijbel (afk.); 6. plaats.in Zuid-Holland; 7. naam loze vennootschap (Duitse afk.); 8. meisjesnaam; 9. ingang; 10. pigment- vlek; 12. Frans lidwoord; 14. niet zachtzinnig; 16. tandeloos zoogdier; 17 land in Europa; 19. bouwval; 23. bepaalde ruimte; 24. plaats der oud heid; 26. Duits pers. voornaamw.; 28. onbelangrijk; 30. tooien; 32. uitroep; 33. boom; 36. zangnoot; 38. vol van klank; 39. volgens de normen; 42. meisjesnaam; 45. zangnoot; 46. land in Azië; 48. bewijs van beleefdheid; 49. getij; 51. sinds; 53. deel van het alfabet; 56. als volgt (afk.); 59. kin- dergroet; 60. niet beantwoorden aan de verwachtingen; 62. pertinent; 64. zangstem; 66. lidwoord; 69. thee (Eng.); 70. touw; 72. pers. voornaam woord; 73. naamloze vennootschap (Franse afk.); 74. ter plaatse (afk.). 77. Aram stond op wacht bij de ingang van de grote wapenzaal van het paleis, toen hij de keizer in de lange gang zag na deren. Lu Nan was alleen en toen hij Aram passeerde en de wapenzaal inging, gaf hij de jonge krijger met een bijna onmerkbare hoofdbeweging te kennen dat hij hem moest volgen. Aram haastte zich aan het bevel te voldoen. Er was niemand anders in de grote zaal en terwijl Lu Nan schijnbaar achteloos een paar speren door zijn handen liet glij den, vertelde hij Aram haastig fluisterend wat er die ochtend gebeurd was. „Dat was natuurlijk om u op dc proef te stellen", meende de jonge krijger. „Zij koesteren dus achterdocht! Wij zullen snel moeten handelen! Vannacht zal ik trachten uit het paleis te komen en Pi Tai te be reiken. Ik vermoed dal hij naar zijn eigen huis teruggekeerd is. Morgen sta ik hier weer. Tracht hierheen te komen of laat mij anders ontbieden. Dan kan ik u verslag uitbrengen!" Lu Nan knikte en liet haastig iets in Aram's handen glijden. „De sleutel van het privéhek naar de rozentuinen", legde hij uit. „Vandaar kunt ge gemakkelijk buiten het paleis komen! Doch wees voorzichtig!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3