HERDENKING Met stille omgang en herdenkingsdienst de doden herdacht Bruinisse gaat 6 mei feest vieren STREEKNIEUWS Vrouw vermoord in Amsterdam Druk in de Westhoek op Hemelvaartsdag Laatste seizoensbijeenkomst bejaarden te Zonnemaire Plechtigheid te Zierikzee ZOWEMAIRE, 3-5. De bejaar- denmiddagen zijn hier ter plaatse voor dit seizoen waar beëindigd. De bijeenkomsten worden altUd trouw bezocht, vooral door de dames. De heren konden wel in wat grotere ge tale biyk van hun belangstelling ge ven. Aan, de laatste seizoensbijeenkomst was een feestelijk tintje gegeven. De voorzitter ds. Feunekes heette de aanwezigen welkom en betreurde het dat enkele leden wegens familie-om standigheden niet tegenwoordig kon den zijn. Hij las daarom Psalm 103, waarna enkele liederen werden ge zongen. De Vrouwenvereniging was mede present en de leden zorgden voor de verschillende traktaties, geschonken door enkele bejaarden. De secreta resse las het uitgebreid jaarverslag voor, waarvoor zij een dankwoord ontving. Uit het verslag bleken de talrijke aktiviteiten. Hierna werd het knikkerspel beoefend en kwam de SEROOSKERKE Aanrijding Op de splitsing Serooskerkseweg- Provinciaie Weg vond donderdag morgen, circa 10.45 uur een aanrij ding plaats tussen een personenau to. bestuurd door F. v. L. te Rotter dam en een bromfiets, bestuurd door J. v. B. te Haamstede. De bestuurder van de auto verzuimde de bromfiet ser voorrang te verlenen. Zowel de auto als de bromfiets werden be schadigd. SPORTBERICHTEN District Zuid I Afdeling Zeeland ZONDAGCOMPETITIE Het programma voor a.s. zondag 7 mei luidt: •lste klasse Renesse I-Noormannen I (half 3), Luctor I-Hoofdplaat I, Patrijzen I- Lewedorpse Boys I, Domburg I-Jong Ambon I. Reserve lste klasse. Oostburg II-Walcheren II. 2e klasse B. Cortgene I-Zonnemaire I (half 3 scheidsr. M Krijger), Kwadendam- me I-D.F.S. II (half 3. scheidsr. J. Lubbers), Hansweertse Boys II-Luc- tor II. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE Het programma voor a.s. zaterdag 6 mei luidt: lste klasse V.C.K. I-M.E.V.O. I (kwart over 4), Kloetinge I-Zaamslag I. Middel burg V-Beren I. 3e klasse A. WI.K. II-D.F.S. IV (half 3, scheidsr. J. P. van Wel) Promotie 2e klasse S.K.N.W.K. I-Kapelle II (half 3. scheidsr. D. v. d. Wekken, grensr. J. C. de Bilde en J. Schouls), Mid delburg VI-Nieuwdorp II. JUNIORENCOMPETITIE Groep AI Zierikzee A I-Zeelandia AI (kwart voor 3, scheidsr. N. Speelman), Mid delburg A I-Goes A I, Arnemuiden A I-Serooskerke AI. Groep A III. Zierikzee A 2-Wolfaartsdijk AI (half 3, scheidsr. R. v. d. Wateren). Groep B X. S.K.N.W.K. B I-S.V.O.W.K. BI (3 uur, scheidsr. J. de Bil). ZOMERAVONDCOMPETITIE Velocitas-P.T.T. 6-1, R.W.S.-Zee- landia 1-4, Van der Wekken-P.Z.E.M. 0-3. Heden (vrij dag) avond wordt ge speeld: V.A.B.-Stella Boys en Smit Bolnes-Neptunus (7 uur). Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 8 mei: P.T.T.-Stella Boys (scheidsr R. v. d. Wateren); R.W.S.- P.Z.E.M. (te Serooskerke, scheidsr. N. Speelman). Dinsdag 9 mei: Neptunus-Zeelan- dia (scheidsr. J. D. v. d. Linde). Donderdag 11 mei: Velocitas-Smit Bolnes (scheidsr. Th. Sies). Vrijdag 12 mei: V.A.B.-Van der Wekken (scheidsr. J. Schouls). Alle wedstrijden vangen aan om kwart over zeven. ADVERTENTIE I GEEN BETERE PAN..,! sjoelbak op tafel. Gepoogd werd het hoogste aantal punten te behalen. Voor ieder was een prijsje beschik baar. die na afloop werden uitge reikt. Al met al werd het een ple zierige middag, die wex-d geëindigd met gemeenschappelijk zingen en dankgebed. De voorzitter wenste tot slot alle bejaarden een goede zo mertijd toe en hoopte allen het vol gend seizoen weer terug te zien. De 27ste 25 km wandeltocht op Schouweii-Duiveland Voor de morgen (zaterdag 6 mei) te houden 25 km wandeltocht op Schouwen-Duiveland hebben zich tot heden ruim 120 deelnemers aange meld n.l. vier groepen en een aantal individuëlen. Zoals reeds gemeld wordt om twee uur gestart van het Havenplein. De tocht voert ditmaal geheel door Schouwen n.l. van Zierikzee over Kerkwerve, Schutje naar Brouwers haven (waar gerust wordt in hotel Ringelberg). Vandaar gaat het over de Schouwense Dijk en de Lever- dijk via de Seheepstimmerdijk terug naar Zierikzee. Als het weer gun stig blijft kan het een mooie tocht worden. Zij, die tot nog toe niet inschreven kunnen dit alsnog doen bij het secre tariaat (Poststraat 11) en ook nog za terdagmiddag van half twee tot twee uur in het Herv. Verenigingsgebouw, waar ook de startkaarten worden uitgereikt en de deelnemers ook worden terugverwacht. KORFBAL WIK hoekte successen te Ooltgensplnat Te Ooltgensplaat organiseerde Del ta met Hemelvaartsdag korfbal se riewedstrijden voor pupillen en ad- spiranten. Voor de sportvereniging WIK te Kerkwerve leverden deze wedstrijden bijzonder veel succes op. Zdwel bij de pupillen als bij de adspiranten wist WIK op de eerste prijs beslag te leggen. De resulta ten zagen er als volgt uit: Pupillen: WIK II-Dosko 0-0; WIK- Good Luck 2-0; WIK-Dosko 3-0; WIK rr-Delta 0-6; Thor-Good Luck 1-0; Delta-WIK 0-3; Dosko-Good Luck 0-0; Thor-WIK II 0-0; Dosko- Delta 0-1; WIK Thor 0-0; Good Luck-WIK II 0-0; Dosko-Thor 0-0; Delta-Thor 0-0; WIK-WIK II 2-0; Good Luck-Delta 1-3. Eindstand: WIK 9 pnt.; Delta 7 pnt.; Thor 6 pnt.; Dosko 3 pnt.; WIK II 3 pnt.; Good Luck 2 pnt. Adspiraniten: WIK-GooJ Luck 4-0; WIK II-Dosko 0-2; Good Luck-Del ta 0-4; WIK II-WIK 0-2; Dosko- Delta 2-2; Good Luck-WIK II 0-0; WIK-Dosko 1-0; DeLta-WIK II 3-0; Dosko-Goodi Luck 1-0; Delta-WIK 1-1. Eindstand; WIK 7 pnt.; Delta 6 pnt Dosko 5 pnt; Good Luck 1 pnt.; WIK II 1 pnt. HENGELEN H.S.V. „Oosterschelde" Op Hemelvaartsdag hield de H.S. V. „Oosterschelde" haar tweede clubwedstrijd. De opkomst was zeer goed, de vangst slecht en het weer koud. De totaalvangst van een der tigtal vissers was 1 kilo vis. De uitslag van de wedstrijd is als volgt: 1. A. v. d. Welle, 271 punten (elektrische koffiemolen); 2. J. Snij ders, 147 punten (bureaulamp); 3. M. Berrevoets, 117 punten; 4. M. den Haan, 114 punten; 5. P. Coppoolse, 92 punten; 6. A. Verloo, 76 punten; 7. R. Ravia, 53 punten; 8. H. Mast, 52 pun ten; 9. C .v. d. Werve, 51 punten; 10'. G. Bakker, 51 punten; 11. B. v. Zuid- land, 44 punten; 12. R. v. d Schee, 41 punten. De volgende wedstrijd zal waar schijnlijk eind mei plaatsvinden. SCHAKEN 5.V. Zierikzee speelt tegen Europoort Zaterdag 6 mei a.s. speelt de S.V. Zierikzee haar 2de promotiewedstrijd en wel tegen Europoort uit Rotter dam. Wil Zierikzee haar kans op promotie behouden dan zal zeker gewonnen moeten worden, hetgeen echter een zware opgaaf is, daar Zie rikzee ernstig gehandicapt is door het niet meespelen van haar sterk ste speler, de heer J. J. v. d. Ende, die door ziekte verhinderd is. De wedstrijd wordt gehouden in het Huls van Nassau en vangt om 1 uur aan. De Zierikzeese ploeg is als volgt samengesteld: 1. dr. J. J. Westendorp Boerma; 2. M. J. Enzlin; 3. C. J. M. Nclet; 4. ds. Nawijn; 5. A. J. Scheeie; 6. O. E. Vleeshouwer; 7. A. J. Hen- drikse; 8. S. Boersma; 9. M. C. Ber- man; 10. J. M. Bevelander. ZIERIKZEE, 3-5. „We wonen in een vrij land en het is een wonder; we moeten het blijven gedenken, want de vrijheid is een wonder, waarvoor we Gcd uiterst dankbaar dienen te zijn". Ds. P. op den Velde zei het zo in zijn toespraak tüdens de interkerkelijke herdenkingsdienst, die cp 3 mei - (dit jaar) de dag van de dodenherdenking - werd gehou den in de Gasthuiskerk, die aanmer kelijk voller had kunnen zijn. Aan de dienst was de jaarlijkse stille om gang vcoraf gegaan, die een devoot verloop had. Bloemen werden gelegd bij de gedenksteen aan het politie bureau, bij het Joodse monument en cp de beide kerkhoven, waar de slachtoffers van de Tweede Wereld oorlog liggen begraven. Thema van ds. Op den Velde's toe spraak was; „Toen mensen tegen ons opstonden", een citaat uit Psalm 104. „Toen mensen tegen ons opston den. toen werd het boos; als er geen wonder van bevrijding op was ge volgd. waren we vergaan", aldus de predikant, die onderlijnde dat lijden inhaerent is aan het leven, maar het wordt pas verschrikkelijk als men sen tegen mensen opstaan. Dat ge beurde in de oorlog en het verschrik kelijke van alle leed in die tijd was, dat het mensen waren, die het be rokkenden. Men kan zich slechts met verbijstering afvragen hoe mensen daartoe kenden komen. Het feit dat het allemaal is gebeurd, bewijst, tot welk diep peil mensen - gedreven door een valse ideologie - kunnen verzinken. „Laten wij hen gedenken, die er het slachtoffer van werden, vooral de „strijders van het eerste uur", die langzamerhand de ogen openden van zeer velen". „We dienen voor ogen te houden wat is gebeurd. De oorlog kostte vijf en vijftig miljoen mensenlevens en met dit verschrikkelijke getal voor ogen moeten wij de oorlog haten en bang worden voor ideologiën, die mensen toebereiden tot het onmen selijke". Voor een werkelijke betrouwbare Zonnemaire vierde het geboortefeest ZONNEMAIRE, 3-5. De geboorte dag van de nieuwe prins, zoon van prinses Beatrix en prins Claus is in Zonnemaire niet onopgemerkt voor bij gegaan. Vocral de schooljeugd heeft zich gced geamuseerd. In samenwerking met de Oranje vereniging waren al tevoren trakta ties besteld. Bijna honderd leerlingen zowel van de openbare als bijzondere scholen en de 'kleuterschool hebben hun beschuiten met muisjes opgege ten en daarbij een flesje chocolade melk gedronken. Daarna hebben de leerlingen van de lagere scholen een feest-tekening gemaakt op het schoolplein. Mei gekleurd krijt ont stonden heel leuke werkstukjes, die werden beoordeeld door een jury, bestaande uit de bestuursleden van de Oranjevereniging .Er waren drie groepen, naar gelang de leeftijden van de kinderen. De winnaars in elke.groep waren: Groep I, jongste kinderen: le prijs Giljan de Vlieger; 2e. Licsje Mande- maker; 3e. Mientje Kater. Verder nog met een gelijk aantal punten: Mattie v. Doezelaar, Rinus de Vlie- Leidsman in het leven wees de pre dikant daarna op Christus, die niets in zich had van de „Ubermensbh", maar die kwam om te dienen; hij riep de aanwezigen op in die geest te leven. Ter inleiding zong de Zierikzeese Oratorium Vereniging, o.l.v. de heer P. Zoomers. het „Ecce, quomodo mo- ritur" van Jac. Handl. Na de toe spraak werden twee koralen uit de Matthëuspassion gezongen, liet or gel werd bespeeld door de heer J. Groenleer en voor de begeleiding van het kooi" door de heer Niland. Gezamenlijk zongen de aanwezigen o.m. het „O. Heer. die daar des he mels tente spreidt" en tot besluit de Psalm „De bergen zullen vrede dra gen". Bij de uitgang werd gecollec teerd voor de Stichting 1940-1945. Modeshow van lingerie en badkleding; te Bruinisse BRUINISSE, 2-5. Bijzonder veel belangstelling was er dinsdagavond in het Ned. Hervormd verenigings gebouw, vcor de door de firma Lit- tcoy te Bruinisse georganiseerde mo deshow van corsetterie, lingerie en badpakken. Door drie mannequins in de maten 38. 42 en 46 werden beha's, corselets, step-ins, pantees, onderjurken, nacht hemden, badpakken en bikini's op charmante manier geshowd. Een en ander werd beschaafd aangekondigd door de lady spaeker mevr. De Jong. Aan alle dames werd bovendien neg een verversing aangeboden ter wijl bovendien onderjurken, nylons en andere textielartikelen werden verloot. Alles natuurlijk voldoende voor een gezellige en goede avond voor de Bi"use dames. De foundations die werden getoond waren van de firma Triumph. Mevrouw Schaap dankte de firma Littoov namens de aanwezigen aan de mannequins werden bloemen aan geboden. ger, Marjan Buyze, Anita Goud zwaard en Adje Quist. Groep II, middelgroep: le prijs Tonnie de Die; 2e. Annie Fokker; 3e. Cobi Goudzwaard. Verder nog; Trudie van Doezelaar, Arnold Man- demaker en Hans Flikweert. Groep III, oudste leerlingen: le prijs Jeannette Koopman; 2e. Jan v. Nieuwenhuyze; 3e. Nelleke Flik weert. Verder nog: Hans de Vlieger, Lia de Zeeuw, Anneke de Vlieger en Nella v. d. Berge. De kleuters deden ondertussen spelletjes, waarbij ze allemaal een prijsje verdienden. Na de prijsuitreiking gingen de kinderen met een traktatie en een vlaggetje blij naar huis. 's Avonds ging de muziekvereni ging in een feestelijke optocht rond het dorp. Op Koninginnedag werden 's mid dags sohoolvoetbalwedstrijden ge houden voor de lagere scholen van Zonnemaire, Noordgouwe, Dreischor en Brouwershaven. Zaterdag 6 mei gaat Bruinisse feest vieren. Een feest vcor de jeugd, door de jeugd. Er komt een wielerwed strijd, de ouderwetse ronde van Bru, gereden door Bruse meisjes en jon gens en 's avonds zal het in en rond de muziektent, een gezellige boel worden. Nu met Hope zal met de drumband voor de muziek zorgen, maar voor de rest wordt het gehele programma door de jongeren zelf verzorgd, de zelfde jongeren, die zich op dagen dat overal feest werd gevierd, zo verveelden omdat het op Bru nooit geen feest was. Enkele personen hebben woensdag het initiatief genomen, met de jeugd in hotel Storm, de mogelijkheden Op Cuba is men bezig een keten radiozenders te bouwen. Er komen er zes, te leveren door Tsjecho-Slo- wakije. Zij zullen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat revolutio naire programma's uitzenden, be stemd voor Zuid-Amerika. voor een gezellig Bru's feest te be spreken en het resultaat was, dat men ijverig aan het werk ging om te maken dat er zaterdag op Brui nisse leven in de brouwerij zal zijn. SIRJANSLAND Bejaarden op reis Woensdag 17 mei hopen de leden van de bejaardensociëteit, bestuur en serveersters met de clubgenoten uit Ouweakerk hun jaarlijks uitje te maken. De reis is zodanig uitgestip peld, dat weer een geslaagde middag verwacht mag worden. RENESSE Krans bij monument Namens de 'gemeente Brouwersha ven, werd woensdagmiddag door burgemeester mr. J. P. Boersma een krans gelegd bij het verzetsmonu- ment, ter herdenking van hen, die het hoogste offer brachten in de Tweede Wereldoorlog. Zomeravoiiclvoetbal van start op terrein „Veloeitas" te Serooskerke SEROOSKERKE, 2-5. Dinsdag- avond bij aanvang van de competitie zcmeravcndvcetbal werd op het Ve loeitas terrein te Serooskerke de af trap van de wedstrijd Velocitas-P.T. T. verricht door de burgemeester, H. P. Everwijn van Westerschouwen. Nadat bij aanvang van de wed strijd beide elftallen zich op het mid denveld hadden ongesteld werd na mens de commissie Zomeravondvoet bal rayon „Schouwen-Duiveland" het woord gevoerd door de heer M. F. de Vos. De heer De Vos prees de prettige samenwerking met „Velooitas" en dankte de burgemeester voor het be schikbaar stellen van het terrein. Hij wenste alle deelnemers aan de zo meravondvoetbal een prettig voet balseizoen en hoopte dat de sportivi teit, waarop ook dit jaar weer zal worden gelet, de boventoon zal voe ren. Cok burgemeester Everwijn prees de wijze van vrijetijdsbesteding. Hij wenste alle deelnemers een vooral sportief goed voetbalseizoen toe. De eerste wedstrijd werd een 6-1 zege voor Veloeitas. Veloeitas zal dit jaar weer alle wedstrijden op eigen terrein spelen, terwijl ook andere deelnemende verenigingen van het Veloeitas terrein gebruik zullen ma ken. Zierikzee heeft de doden uit de tweede wereldoorlog herdacht op stijlvolle wijze. Het programma was gelijk aan dat op andere jaren, met uitzondering helaas san de datum, maar dat kon Zierikzee niet helpen. De landsoverheid meende dat een Hemelvaartsdag niet ge schikt zou zijn om de doden te her denken. Een mysterieus raadsel waarom niet. Toch kon de typische 4-mei-sfeer te Zierikzee worden gehaald. Wel dient aangetekend dat de belangstelling, zowel voor de stille omgang als voor de daar op volgende gemeenschappelijke interkerkelijke herdenkingsdienst tanende is. Welke motieven men ook wil aanvoeren; de tijd is nog niet rijp om de belangstelling te laten verslappen. Deze generatie mag niet vergeten wat alles ge beurd is en aan welke mensont erende verschrikkingen de bevrij ding een einde maakte. Wij hopen dat de incidentele da- tnmverandering in de toekomst geen schadelijke gevolgen zal blij ken te hebben. De 4e mei is de „heilige datum"; daaraan zou niet getornd mogen worden, maar nu liet is geschied, laat het dan hij één keer blijven. Wellicht ware liet mogelijk dat de gemeenteraden bij de landsoverheid er op aan drongen, dat deze 4e mei in de toe komst wordt ontzien, zodat liet tot in lengte van jaren een gedenkdag blijve, waarop de stoet van slacht offers uit de wereldbrand, in ge dachten voorbij tregt, met name degenen, die vrijwillig bet hoog ste offer van hun leven brachten. Uit ambtelijke kring te Washing ton verluidt, dat in de omgeving van de gedemilitariseerde zone 35 50.000 Noordvietnamese militairen en Vietcongstrijders zijn samengetrok ken. AMSTERDAM, 4-5. De politie van Amsterdam is geconfronteerd met een verschrikkelijke moord waarvan de 37-jarige alleenwonende vrouw Jaccba Theresia van der Voort het slachtoffer is geworden. De moord moet gepleegd zijn tussen zaterdagmiddag 5 uur en zondag avond half acht. Het slachtoffer is cp beestachtige marnier met een mes in haar huis vermoord. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Geen typisch strandweer WESTERSCHOUWEN, 4-5. De vrolijk schijnende zon die Hemel vaartsdag 1967 al in de vroege mor- Bejaardensociëteit te Renesse sloot seizoen af Burgemeester D. W. Kastelein ver richtte dinsdagavond de aftrap bij de start van de zomer avondvoetbal competitie te Zierikzee. Burgemees ter H. P. Everwijn deed hetzelfde te Serooskerke. Zie ook elders in dit nummer (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 4-5. Naar wij verne men ligt het bij het comité, bestaan de uit leden van het bestuur van de oranjevereniging, ook dit jaar weer in de bedoeling voor de bejaarden een reisje te organiseren. Om hier voor de benodigde gelden bijeen te brengen zal er a.s. week hiervoor te Renesse met een lijst gecollecteerd werden. Dezer dagen werd het seizoen 1966 -1967 van de bejaardensociëteit, die Schouwen-Duivelandse Sportspiegel MEVO neemt het zaterdag op tegen VCK Belangrijk treffen Serooskerke II-Kapelle II Thuiswedstrijd Zierikzee A I ju nioren tegen Zeelandia AI In de kcrfbalcompetitie is ZSC te Oude Tonge niet kansloos tegen DBGC VOETBAL AFD. ZEELANDZON DAGCOMPETITIE. In onze slotbe schouwing van de 4e klas G van de K.N.V.B. van j.l. dinsdag hebben wij helaas een vergissing gemaakt. Zie rikzee had n.l. niet 44 maar 33 doel punten tegen, ere wie ere toekomt. De prestatie van de rood-zwarten was er geen haar minder om en met genoegen zullen wij hen volgend sei zoen in de 3e klas aan het werk zien. In de le klas van de afdeling zal zeer waarschijnlijk a.s. zondag de beslissing vallen. Koewacht dat met één punt voorsprong de beste kan sen heeft gaat het te Goes opnemen tegen RoburWinst betekent voor Koewacht de titel. Zou het eventu eel anders uitvallen dan hebben Re nesse, thuis tegen Noormannen en Luctor, thuis tegen Hoofdplaat, nog kans om op de bovenste plaats te eindigen. De kans dat deze beide clubs hun wedstrijd in winst weten om te zetten is zeker aanwezig. Dom burg maakt verder goede winstkan sen tegen Jong Ambon, terwijl Le- wedorpse Boys in staat moet zijn om de puntjes bij Pairijzen te bemach tigen. In de 2e klas B. gaal Zonne maire het niet gemakkelijk krijgen bij het bezoek aan Cortgene. D.F.S. II is bij Kwadendamme niet geheel kansloos, terwijl Hansweertse Boys II thuis goede winstkansen heeft te gen Luclor II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas gaal Mevo het morgenmiddag te Koudekerke legen VCK opnemen. Een puntenverdeling zou voor de oranje hemden al een goed resultaat zijn. Kloetinge heeft voor eigen pu bliek de beste winstkansen tegen Zaamslag, terwijl Middelburg V in staat moet worden geacht om Beren met lege handen 7iaar huis te stu ren. SKNWK, zo voortreffelijk in de uitwedstrijd tegen Serooskerke II met een 1-1 gelijk spel gestart, gaat het morgenmiddag te Nieuwerkerk opnemen tegen Kapelle II. Als de Nieuw er kerkers erin zouden slagen de volle buit binnen te halen dan zijn zij vrijwel zeker van promotie naar de 2e klas. In de 3e klas A heeft WIK te Kerkwerve goede papieren tegen DFS IV. JUNIOREN. In groep A1 speelt Zierikzee A I morgenmiddag op het sjiortpark Bannink tegen Zeeland-ia A I. In groep B X komt SKNWK B I te Nieuwerkerk binnen de lijnen te gen SVOWK B I. KORFBAL. In de le klas van de SDKB is ZSC te Oude Tonge tegen DBGC zeker niet geheel kansloos. DFS II zou de puntjes wel eens moe ten afstaan aan het bezoekende Del ta, terwijl DFS I hel terreinvoordeel wellicht weet uit te buiten in het treffen met Bromvershaven. WIK en SKNWK zullen elkaar le Kerkwer ve niet veel ontlopen. In de 2e klas is Dosko in eigen omgeving favoriet legen Noad. DFS III kan waarschijn lijk haar eerste winst binnen halen in het treffen met Veloeitas, terwijl WIK II en Thor elkaar te Kerkwer ve waarschijnlijk niet veel zullen ontlopen. in het Dorpshuis bijeenkomt, weer afgesloten. De laatste bijeenkomst werd door ds. F. A. van Liere op de gebruikelijke wijze geopend. Nadat de thee met versnaperingen was rond gediend gaf de heer W. Lem- som, oud-beheerder van het Dorps huis, nog eens een kort overzicht van de gebeurtenissen in het afgelopen seizoen. Hierna vond de prijsuitrei king plaats van de gehouden compe titie van het kegelen en het sjoelen. De winnaars mochten in volgorde van de rangschikking de op een ta fel .tentoongespreide prijzen uitzoe ken. Daar de keus niet altijd even gemakkelijk bleek te zijn bracht dit de lachspieren nog al eens op elkaar. Na een dankwoord door de leidster, mevr. Kappers-Verseput werd nog een aantal gedichten voorgelezen wat de stemming nog aanzienlijk ver hoogde. Het hoofd van de openb. la gere school de heer J. H. Blom ver toonde hierna een aantal' films, waarna deze slotbijeenkomst met een opwekkend woord tot hét vol gende seizoen door ds. F. A. v. Liere werd afgesloten. gen een feestelijke aanblik gaf, noop te velen het hoognodige in te pakken en er op uit te trekken. De Westhoek van Schouwen kreeg een groot deel van deze mensen op te vangen en het ging haar goed af. De vele caravans die over de Se- rooskerkese weg arriveerden vonden grif een plaatsje en weldra konden na het vastzetten de eerste zomners zich heerlijk nestelen in de zon. Jam mer dat na de middag de zon achter een bewolkingslaag verdween en de temperatuur drastisch ging dalen. Het werd „waterkoud" en in de ca ravans werden de gaskacheltjes ont stoken. Het gevolg van dit veranderde weer w,as dat het strand na de mid dag zo goed als verlaten was en de meeste bezoekers het binnenshuis hetzij in hun caravan, hetzij in de hotels, die weer vol waren, zochten. De meeste gasten blijven en maken de vrijdag tot snipperdag die samen met de zaterdag en de zondag voor een flink weekeinde zorgt. Ook het aantal dagtoeristen was bijzonder groot en velen toerden er in de auto's lustig op los. Van hen konden de gelegenheidszaken weer profiteren. De Hemelvaartsdag 1967 is wat de bezoekersaantallen betreft geslaagd maar het weer werkte niet mede. zodat voor vel'en de stille hoop om eens heerlijk aan het strand te kunnen zonnen niet in vervulling ging. SPORT VOETBAL Geslaagde seriewedstrijden te Nieuwerkerk NIEUWERKERK. 4-5. Door de sportvereniging SKNWK te Nieu werkerk werden op het gemeentelijk sportterrein met Hemelvaartsdag se- rie-wedstrjjden georganiseerd, die een uitstekend verloop hadden. Er werd in twee poules, met ieder vier elftallen, gespeeld waarvan de nr. 1 en 2 overgingen naar de halve eind strijd. In poule 1 eindigden Kapelle en Renesse met een gelijk aantal punten en een gelijk doel'gemiddelde. Door het beter nemen van de strafschop pen kwam Kapelle in deze poule als overwinnaar uit de bus. tn poule 2 eindigden Kloetinge, SKNWK en Wriphaartsdijk met een gelijk aantal punten. Daar het doelgemiddelde van Wolphaartsdijk hel ongunstigst was zagen zij zich voor de halve fi nale gewipt.. In deze halve finale slaagde Kapelle erin om met 2-0 van SKNWK te winnen, terwijl Renesse zich door een 3-1 zege op Kloetinge voor de eindstrijd plaatste. Renesse dat in haar wedstrijd voor de poule met 2-0 van Kapelle had gewonnen zag in de finale de rollen juist om gekeerd. Bij hel verstrijken van de lste helft was de balans nog in even wicht (1-1), maar na de hervatting wist Kapelle nog twee maal de weg naar het Renftsse-doel te vinden waartegenover de duinbewoners geen enkele treffer konden plaatsen. De strijd cm de 3de en 4de plaats tussen Kloetinge en SKNWK eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Kloetin ge toonde zich hierna beter in het nemen van strafschoppen waardoor zij beslag op de 3e prijs konden leg gen. Met een toepasselijk woord overhandigde de voorzitter van SKN WK, de heer J. H. v. d. Zande, in de kantine op het sportterrein aan de winnaars de prijzen. Al met al een geslaagde sportdag woor de vereni ging SKNWK met voldoening op kan terug zien. De resultaten waren: Renesse-De Reef 1-2; Bruse Boys-Kapelle 0-3; Ka pelle-Renesse 0-2; Bruse Boys-De Roef 1-1; Renesse-Bruse Boys 2-0; De Roef-Kapellc 0-2; SKNWK-Wol- phaartsdijk 1-2; De Roef II-Kloe- tingo 0-8; SKNWK-De Roef II 1-0; Wclphaarisdijk-Kloetinge 0-2; De Roef II-Wolfaartsdijk 1-2; Kloetinge -SKNWK 0-2; Kapelle-SKNWK 2-0; Kloetinge-Renesse 1-3; Kioetinge- SKNWK 0-0; Kapelle-Renesse 3-1. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2