VLEES HOOFD SCHOTEL GEBR. THIEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Koninklijk paar legde krans bij nationaal monument op de Dam KAMERBREED 1 Karel (le Grote"Prijs voor nlr' Lluls „DE MAGNEET' Volgende week Engelse aanvrage lidmaatschap E.E.G. Zweedse bank geplunderd WAT ÏEQT DE BILT Atletiekfestijn op „Bannink" te Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 mei 1967 123ste jaargang Nr. 19788 WAARIN OPGENOMfcN 1797 1889 «EDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, lel. 01110-2253, na 18.00 uur: tel. 01110-2118. Girorekening 137677. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, lel. 01110-2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 6,50) per week 50 cent. Losse nummers 15 cent. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 1 1,25 per stuk. in au nummer: Dodenherdenking te Zierikzee Nationale dodenherdeiikin" AMSTERDAM, 3-5. Op de Dam in Amsterdam is woensdagmiddag, in aanwezigheid van koningin Juliana en prins Bernhard, de jaarlijkse na tionale herdenking van de na 10 mei 1940 gevallen militairen en burgers- gehouden. De plechtigheid werd o.m. ook bijgewoond door de minister president, de ministers van binnen landse zaken en defensie, de commis saris van de koningin in Noord-Hol land en burgemeester Van Hall. ADVERTENTIE Nadat de acteur Rob de Vries het „In memoriam" van Henk Scheep maker had gedeclameerd, legde het koninklijk paar als eersten een krans bij het nationaal monument. Vervol gens werden kransen gelegd namens de nabestaanden van alle gevallenen, de ministerraad, het comité verenigde chefs van staven en verscheidene burgerlijke en militaire organisaties. Na de taptoe werd een minuut stilte gehouden gevolgd door het spelen van het eerste couplet van het Wil helmus door de marinerskapel. De herdenking werd besloten met een défilé dat werd geopend door konin gin en prins Aan de plechtigheid, die veel be langstelling van de zijde van het pu bliek trok, waren herdenkingsdien sten in de Doopsgezinde kerk, de Nieuwezijdskapel, de Oude kerk en de Waalse kerk voorafgegaan. Na afloop trokken de nabestaan den en de autoriteiten die de bijeen komsten hadden bijgewoond, in vier stille stoeten naar de Dam, waar bij het monument ere-wachten van de drie krijgsmachtonderdelen en van de voormalige Binnenlandse Strijd krachten en het Veteranenlegioen Nederland stonden aangetreden. Wij hebben breedtes voor elke kamer: 3.00, 3.66, 3.75, 3.80, 3.90, 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIKWEERT Nicuwerkerk - tel. (01114)265 Bruinisse - tel. (01113)470 De werkloosheid en de sociale werkplaatsen DEN HAAG, 3-5. Het Tweede Kt- merlid de heer Rietkerk (VVD) heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid inlichtingen over de werkloosheid gevraagd, die naar hij verneemt ook in de sector van de complementaire arbeidsvoorziening, met name in de sociale werkplaat sen, dreigt als gevolg van onvoldoen de opdrachten uit het bedrijfsleven. Hij wil weten of de minister plan nen voor aanvullende werkgelegen heid ook voor deze minder valide (of gehandicapte arbeiders) overweegt. Vrouw maakte dodelijke val uit raam AMSTERDAM, 2-5. De 33-jarige mevrouw C. M. van Eunen is uit een raam van haar woning op de vierde verdieping in de Beethoven- straat in Amsterdam-zuid gevallen. 2ij werd naar het Wilhelminagast- huis overgebracht waar zij bij aan komst bleek te zijn overleden. Buitenlandse arbeiders iu Nederlaud DEN HAAG, 4-5. Het leger van gastarbeiders uit de landen rond de Middellandse Zee, dat rond de jaar wisseling een piek van ongeveer 53.000 man (eind 1965 ongeveer 40.000 man) heeft bereikt, is ondanks de ge stegen werkloosheid nauwelijks klei ner geworden. In maart, de laatste maand waarover de gegevens vast staan bij het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, waren er 52.000 werkvergunningen, afgegeven aan Portugezen, Spanjaarden, Italia nen, Grieken, Turken en Marokka nen, geregistreerd. De mogelijkheid bestaat echter, dat bij de tellingen een fout is ingeslopen. Dit wordt nog nagegaan. Mocht de fout. die men op het ministerie vermoedt, inderdaad in de berekeningen zijn geslopen, dan staat het totaal nog steeds op het top-peil, dat rond de jaarwisseling werd bereikt. DE VERKOUDHEID WASHINGTON, 5-5. Onder zoekers van het Amerikaanse instituut voor allergische en infectieziekten zijn er in ge slaagd zes virussen te isole ren, die naar men vermoedt bij mensen verkoudheden ver wekken. Zij vertonen veel overeenkomst met een virus dat bij vogels bronchitis ver oorzaakt. AKEN, 4-5. De Nederlandse mi nister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft uit handen van burgemeester Hermann HeuscJi van Aken de Karei de Grote prijs ontvangen voor zijn verdiensten voor de Europese eenheid. Jongens van promenade Scheveningen verwijderd DEN HAAG, 4-5. Zes Haagse jon- gens van 15 tot 19 jaar zijn op He melvaartsdag wegens wangedrag van de promenade langs de kust van Schevèningen verwijderd. Zij werden 's middags zo lastig door hun uit dagend optreden, dat de politie hen mee naar het bureau nam, waar pro ces verbaal tegen hen werd opge maakt. De jongens konden later door hun ouders worden afgehaald. „Dag van de verpleging" AMSTERDAM, 4-5. Ter gelegen heid van de ..Dag van de verpleging" cp 12 mei, die dit jaar in het teken zal staan van „de mens die de ver pleegkundige zorg behoeft" zal in het huis der provincie in Arnhem een nationale manifestatie worden ge houden. Tijdens deze bijeenkomst zal de staatssecretaris van de volksge zondheid, dr. R. J. H. Kruisinga. een inleiding houden over de „dag van de verpleging" en de geneesheer-di recteur van het Ned. Herv. Psychia trisch ziekenhuis „Hulp en Heil" in Leidschendam, dr. M.-H. Cohen Stu art. zal spreken over de belevings wereld van de zieke. Onder leiding van de heer J. Mastenbroek, hoofd voorlichbing der gemeente Amster dam zullen ex-patiënten discussiëren over hun ervaringen als verpleegden. Bondsdag Gereformeerde jongeren LEEUWARDEN, 4-5. Zesduizend Gereformeerde jongeren hebben In Leeuwarden deelgenomen aan do 79ste jeugddag van de Bond van Ge reformeerde Jeugdverenigingen. De jeugddag werd onder de naam „Polifest 1967" gehouden in de Fries landhal in Leeuwarden. Het pro gramma omvatte o.a. een discussie over de evangelische radicaliteit met vertegenwoordigers van de drie gro te confessionele politieke partijen Een aantal feestelijkheden, zoals een hartewens-concert van het Fries or kest. een vaartocht over de Friese meren, oen polsstok-verspring-wed- strijd, een cabaretvoorstelling volks dansen. een filmgesprek en twee teach-ins over politiek en literatuur. Op de politieke teach-hi werd voor al de journalist Dich Houwaart, die onlangs van de CHU naar de Partij van de Arbeid overstapte, door de jongeren onder vuur genomen. Op de literaire teach-in was met name de ex-gereformeerde schrijver en beeldhouwer Jan Wolkers het doel wit van de vragen van de jongeren. De prijs bestaat uit een medaille en 5.000 mark (4500 gulden). Rond duizend gasten woonden de plechtigheid bij. Minister Luns is de 15de persoon die de onderscheiding heeft ontvangen en na professor Hendruk Burgmans. rector van het Europese college te Brugge, de tweede Nederlander. Andere staatslieden die de prijs hebben ontvangen zijn AJcide de Gasperi, Konrad Adenauer, Winston Churchill, Robert Schuman, George C. Marshall. Jens Otto Krag en Ed ward Heath. ADVERTENTIE Bloemkool, witte kool, savooi kool, koolraap serveert u natuurlijk met saucijzen. Bak de saucijzen 20 a 30 minuten op een laag pitje. Vooral lang zaam bakken om barsten te voorkomen. Voeg wat water en bloem aan de jus toe. Saucijzen kostelijk I Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (NASA) heeft donderdag van Kaap Kennedy een maanverkenner gelanceerd. Tenminste 60 mannen, vrouwen en kinderen zijn woensdag om het leven gekomen door het omslaan van een boot op de Blauwe Nijl nabij Singa in Zuid-Soedan. AMSTERDAM. In éen café op het Leidsepl'ein in Amsterdam iis gister middag de 20-jarige kantoorbedien de J. P. aangehouden. Hij was in het bezit van een pond hashish. Volgens de politie handelde de jongeman al een half jaar in verdovende midde len. Heidebrand bij Elspeet ELSPEET. 4-5. Donderdagmiddag heeft een heidebrand op de Elspee- terheide bij Elspeet gewoed. Onge veer 4 hectaren heide is verbrand. De oorzaak is onbekend. De vrijwil lige bosbrandweer uit Elspeet heeft met de tankwagen de brand geblust. De verhouding Amsterdam—Rotterdam ROTTERDAM, 3-5. Amsterdam en Rotterdam - vanouds concurrenten op het gebied van handel, scheep vaart en industrievestiging, gaan in de nabije toekomst meer officieel contact met elkaar onderhouden. Burgemeester van Hall van Amster dam en zijn Rotterdamse collega Thomassen hebben de raden van de steden aanbevolen o.m. een weder zijds bezoek van de gemeenteraden te organiseren De colleges van b. en w. zijn al akkoord en zullen het voorstel aan de raden voorleggen. Er zijn al voorlopige data vast gelegd: 13 sept.: Amsterdam bezoekt Rotterdam, 27 sept.: Rotterdam be zoekt Amsterdam. ADVERTENTIE per pul Dit nummer bestaat uit 14 pagina's ZIERIKZEE. Delta-Sport-atlete Jopie Stoutjesdijk leverde gisteren (He melvaartsdag) enige fraaie prestaties bij de atletiekwedstrijden op Bannink Hier zien we haar in actie bij het kogelstotenZie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode), LONDEN, 4-5. Grcot-Brittannië solliciteert opnieuw naar het lid maatschap van de Europese Gemeen schappelijke Markt. Dit heeft eerste minister Harold Wilson in het Lager huis meegedeeld. Enige uren tevoren had het Britse kabinet het besluit genomen. ADVERTENTIE Bier van de Brouwerij „De Drie Hoefijzers" Sinds 1628 - uit de Bierstad Breda STOCKHOLM, 4-5. Bij een in braak in een bankgebouw in Tumba, bij Stockholm, zijn waardepapieren en juwelen met een totale waarde van ongeveer acht miljoen kronen (ca. 5,6 miljoen gulden) en 150.000 kronen in geld (ruim 100.000 gulden) buitgemaakt. Via 'de woning van de bankdirecteur die boven de bank woont, drongen de inbrekers 'snacht door in de Muis waar zij behalve de kas van de bank ook 400 safeloket ten 'van particulieren openibraken. Oudstrijders voor Europese eenheid STRAATSBURG, 4-5. Meer dan tienduizend oudstrijders uit twaalf. Europese landen hebben donderdag op een door de Europese federatie van oudstrijders in Straatsburg be legde bijeenkomst beloofd voor de Europese eenheid te zullen ijveren. Er waren ook oorlogsveteranen uit Nederland aanwezig. Weer overval te Londen LONDEN. 4-5. Gewapende man nen hebben donderdagmiddag in Londen een geldtransportauto over vallen. Zij maakten zich mei zestien duizend gulden uit de voeten. De au to, waarin vier ambtenaren van het ministerie van vervoer zaten, werd in Edgware, een voorstad van Lon den door twee auto's klem gereden. De overvallers wierpen bijtend vocht naar de ambtenaren en maakten zich van hot geld meester. Groot-Brittannië zal opnieuw het lidmaatschap van de Europese Eco nomische Gemeenschap, de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en de Euratom aanvragen. Het wil, aldus premier Wilson dinsdag in het parlement, het verdrag van Rome en de daarbij behorende landbouwak koorden aanvaarden, met een over gangsperiode van ten minste zeven jaar voor bepaalde aanpassingen en met garanties voor de essentiële be langen van het Britse Gemenebest. De aanvrage zal volgende week na een debat in het Britse parlement worden verzonden aan de voorzitter van de Ministerraad van de E.E.G., de Belgische minister voor Europese zaken Van Elslande. Denemarken zal eveneens het lid maatschap aanvragen en Noorwegen zal naar verwachting volgen. Ierland zal zijn aanvrage vernieuwen. Zwe den is bereid met de zes over een as sociatieverdrag te onderhandelen en Cyprus w;l zijn associatie-aanvrage vernieuwen. Beter de kop in de top dan getob in de kop. 55M05C05C05COC0505000CC« Veranderlijke bewolking Verwachting tot zaterdagavond: Veranderlijke bewolking met plaat selijk enige regen of een bui; over wegend matige wind tussen zuidoost en zuid; dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. è4uijZwigwe 6 mei. Zon op 5.02, onder 20.12. Maan op 4.15, onder 16.53. 7 mei. Zon op 5.01, onder 20.14. Maan op 4.25, onder 18.03. 8 mei. Zon op 4.59, onder 20.15. Maan op 4.36, onder 19.15. Nieuwe maan: 9 mei te 15.55. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 6 mei 7 mei 8 mei 1.21 v.m. 2.09 v.m. 2.45 v.m.' BROUWERSHAVEN 6 mei 7 mei 8 mei Springtij: 11 mei, 1.21 v.m. 2.04 v.m. 2.36 v.m. 13.54 n.m. 14.36 n.m. 15.10 n.m. 13.40 n.m. 14.19 n.m. 14.50 n.m. Een vertegenwoordiger van het internationale Rode Kruis heeft van premier Kollias toestemming gekre gen de Griekse politieke gedetineer den te bezoeken. ADVERTENTIE GEVRAAGD: voor onze woning-inrichting stoffeerder of leerling-stoffeerder Zierikzee, tel. (01110)-2604 Negen eerste plaatsen voor „Delta-Sport 7II7D II/VtT e C T.i:j:„l,r^n O 91 matai- rr\t ZIERIKZEE, 5-5. Traditiegetrouw organiseerde de S.V. Delta-Sport op Hemelvaartsdag op het sportpark Bannink haar jaarlijkse atletiekwed strijden. Al met al kunnen de orga nisatoren met voldoenning een te rugblik werpen op dit atletiekfestijn. Ondanks de minder gunstige weers voorspelling bleef het gelukkig droog. Wel stond er een tamelijk harde wind. Over het geheel genomen viel er van uitstekende atletieksport te ge nieten waarbij het op een groot aan tal onderdelen ook vaak niet aan spanning ontbrak. Ruim 200 atleten namen aan de wedstrijden deel. Naast alle Zeeuwse verenigingen viel er een flinike deelname te noteren uit Rotterdam, Maassluis, Steenber gen en Bergen op Zoom. Bij het hoogspringen jongens D. slaagde B. Moulhaan van Delta Sport erin het Zeeuwse record te verbeteren met een sprong van 1.45 meter. Jopie Stoutjesdijk wist bij het verspringen dames met een sprong van 5.93 meter ook het Zeeuwse re cord te passeren. Daar zij hierbij de sterke wind in de rug had kwam deze prestatie niet voor een record verbetering in aanmerking. Eenzelfde lot onderging ook de prestatie van Corrie Hoffman van S.S. uil Tcurncuzen bij het versprin gen meisjes B met een sprong van 5.43 meter. Bij het speerwerpen le verde F. v. d. Geus met een worp van 62.21 meter voor een opmerke lijke prestatie. Een prestatie van uit stekend gehalte leverde ook J. Drent met een worp van 52.37 bij het speerwerpen jongens. Bij het num mer verspringen heren slaagden twee atleten erin om de zeven meter grens te passeren. C. Goverde legde met een sprong van 7.07 beslag op de eerste plaats op de voet gevolgd door zijn clubgenoot J. Drent die het tot 7 05 bracht. Een uitstekende prestatie leverde eveneens C. Strof- man op de 100 meter meisjes B. die zij in de tijd van 12.3 seconden wist te winnen. In totaal wisten de deel nemers van Delta Sport op negen eerste plaatsen beslag te leggen wat gezien de deelnemerslijst voortref felijk mag worden genoemd. Dank zij de uitstekende organisatie kon het programma op vlotte wijze volgens het schema worden afgewerkt. Op 3 juni a.s. organiseerd Delta Sport op het sportpark Bannink de Zeeuwse C. en D. kampioenschappen. (Voor de volledige uitslagen ver wijzen we naar het volgend num mer). DEN HAAG. De Kinderboeken week 1967 zal als thema voeren „Kinderen in andere landen". Dit thema is in de eerste plaats gekozen om ook door middel van de kinder boekenweek mede te werken aan het verkrijgen van een grotere bekend heid bij de Nederlandse kinderen over het leven van hun leeftijdsge noten in andere landen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1